Amersfoorts A.M.V.J.-centrum sluit zijn poorten DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Neptunus wint zwemcompetitie van de kring Utrecht Noteert n even Utrechts elftal voor Brugge 2 "*r" Dinsdag 4 April 195 Oorzaak ligt voornamelijk in stabilisatie van militair apparaat 7»Iet ingang van 15 April a.s. zal het AMVJ-centrum voor militairen, dat van October 1947 af gevestigd is geweest in één der vleugels van het Pieter en Bloklandsgasthuis, worden opgeheven. Het is nog niet bekend welke bestemming aan het vrijgekomen gedeelte zal worden gegeven. Bestemming gebouw nog niet bekend De AMVJ begon haar werkzaam heden voor de in Amersfoort gele gerde militairen ongeveer twee en een half jaar geleden De militairen, die hier werden getraind voor ver vulling van de dienstplicht in Indo nesië. wenste de directie van deze instelling een recreatie te bieden in AMVJ-geest. Evenals dat ook in vele andere garnizoensplaatsen ge schiedde. werd in Amersfoort een tehuis voor militairen gevestigd. Men hoopte op deze wijze de mili tairen. die meestal denkende aan hun vertrek uit het vaderland, in een gedeprimeerde stemming ver keerden. goede leiding te geven en bij hun vertrek „iets mee te geven". Het werk gold bovendien als voor bereiding van de werkzaamheden van de AMVJ in Indonesië Op deze wijze verrichtte de AMVJ veel goed werk. Nu de omvang van het militaire apparaat stabiel wordt; de uitzen ding van troepen naar Indonesië is stopgezet en het AMVJ-werk voor de militairen in Nederland niet meer behoeft aan te sluiten op het werk van de YMCA in Indonesië is de urgentie van het werk minder geworden. Men heeft zich in AMVJ-kringen afgevraagd of het verantwoord is grote sommen voor dit werk te blijven uitgeven. Deze overwegingen hebben geleid tot de beslissing om met ingang van 15 April a s. het ?VMVJ-werk voor de in Amersfoort gelegerde militairen te beeindigen. De leider van het Amersfoortse AMVJ-centrum, de heer D. Klerk, vertelde ons. dat het zijn directie bijzonder heeft gespe ten deze beslissing te moeten ne men. wetende, dat wekelijks nog enkele honderden jongelui in het centrum worden ontvangen. Tevens spijt het de heer Klerk, dat de aangename samenwerking en goede medewerking van talrijke Amersfoorters. die zich spontaan en belangeloos voor het AMVJ-werk beschikbaar stelden, moet worden afgebroken. De veranderde tijdsom standigheden maken het echter noodzakelijk, dat de AMVJ haar aandacht weer gaat richten naar het jeugdwerk. Dit eist momenteel een allesomvattende aandacht Waar in Amersfoort reeds voldoende vereni gingen werkzaam zijn op het gebied van de jeugdvorming, meent men bij de AMVJ dat voor haar instel ling in onze stad geen taak ligt. Op 15 April zullen de deuren van het AMVJ-centrum worden geslo ten. Daarvóór zal een afscheids avond worden gehouden met de tal rijke medewerkers. De heer Klerk gaat Amersfoort ook verlaten. Hij zal in een andere plaats gaan op treden als jeugdleider van 't AMVJ. De opheffing van het AMVJ-cen trum zal door vele Amersfoorters als een verlies voor onze stad wor den beschouwd. De laatste jaren heeft het centrum een belangrijke plaats in het stedelijke leven inge nomen. Niet alleen militairen von den er een gastvrij tehuis, maar ook vele burgers. Wij denken daar bij slechts aan het interscholaire tournooi, dat in het AMVJ-centrum werd gehouden en de bijeenkomsten van vele burgerverenigingen. Met ingang van 1 Mei heeft het AMVJ het gebouw opgezegd. MAANDAG IS DE GEHELE HUIZENSE bevolking, op 300 weigeraars na. doorgelicht. Het was voor 't gemeentebestuur een teleurstelling dat niet alle inwo ners de kans aangrepen gratis hun gezondheid gecontroleerd te krijgen. De anderen maakten er echter een dankbaar gebruik van, zij het dan dat er vele schroom- valligen onder waren. Wat gaat er mij gebeuren", denkt een Hui- zense schone die een plaatsgenote die voor het Rontgenapparaat heeft plaat? genomen, gadeslaat. Tien jaar Klassiek Verbond Jubileum van afdelingen Utrecht en Amersfoort Zaterdag vierden de afdelingen Amersfoort en Utrecht van het Ne- derlandsch Klassiek Verbond hun tienjarig bestaan in hotel Hermitage te Zeist De vergadering werd s middags geopend door mevr. Vos Beyerman. met het uitspreken van een op rijm gebrachte rede. waarin zij o.a de benoeming van prof. dr H. Wagenvoort en van mr. A. D van Regteren Altena tot ere-leden van de afd. Utrecht bekend maakte. Hierna sprak prof. Wagenvoort over de vraag of de Romeinen per soonlijke goden gekend hebben Op buitengemeen heldere wijze zette de Utrechtse hoogleraar uiteen, met welke problemen op godsdienst-his torisch gebied men bij de behande ling van een dergelijk vraagstuk in aanraking komt. Nadat prof. Wagenvoort op ver schillende vragen geantwoord had. werd een diner gehouden, waar door de tafelpresident, door mr. Graaf van Randwijck namens het hoofd bestuur, en door dr. G J. de Vries, voorzitter van afd. Zeist gelukwen sen werden gericht aan de jubile rende afdelingen. Toen een aan het diner versprei de puzzle was opgelost, was het dr. Parigger uit Amersfoort, die de aanwezigen deed genieten van ge deelten uit zijn drama Seianus, dat gebaseerd is op de historische feilen van het leven van deze praefect (gardebevelhebber), die lang de ver trouweling was van Tiberius, maar later in ongenade viel. Het slot vormde een zeer geani meerde hersengymnastiek, waarna de bijeenkomst werd gesloten 1247. Ross neemt Rob mee om hem bijzonder heden van het land te tonen. Rob kijkt zijn ogen uit, want zuik een vreemde flora en fauna heeft hij nog nooit ge zien Ross vertelt hem, dat alle levende wezens hier onsterfelijk zijn Dal schijnt te worden veroorzaakt door de ra dio-actieve uitstralingen van de aardkorst, waar aan het ook ts toe te schrijven, dat de tem peratuur hier zo mild is. Er wonen hier onge veer honderd mensen, waarvan er sommigen al eeuwen oud zijn. „Doen die dieren jullie geen kwaad?" vraagt Rob, ..Nee," zegt Ross, daar hoef je niet bang voor te zijn leven hier mammouths en reuzenarenden. Kijk. daar vliegen een paar van die vogels." Rob vindt dat ze er toch wel gevaarlijk uitzien. Vooral die ene vogel schijnt het op hem gemunt te hebben. De arend komt steeds lager cirkeleij en nu schijnt Ross toch ook een beetje ban| te zijn. Biljartcompetitie bijna voorbij Drie nieuwe kampioenen melden zich Dc Maandagavond voor de compe titie van het district „Eemland" ge speelde biljartwedstrijden hebben niet minder dan drie kampioens teams opgeleverd. Het Soester Middel wijk, dat bij de tweede kanshebber „Metropole II" op bezoek kwam, neeft het wel zeer moeilijk gehad. Het Amersfoortse team moest, wilde het de titel van de derde klasse in de wacht slepen, beslist met 71 winnen. Zover is het niet gekomen, doch wel brachten de Amersfoorters het tot 62. Na veel spanning konden de Soesters tenslot te toch nog de kampioensvlag hijsen. De eindstanden van de gespeelde partijen waren als volgt: Spannende strijd op de 100 meter vrije slag heren Hassink 105 105 41 10 2.56 De Bruin 105 76 41 12 185 Scheerder 95 65 35 9 1.85 Kaats 95 95 35. 20 2.71 Krijnen 95 95 36 18 2 63 Heeremans 95 54 36 5 1.50 Steenkamp 95 95 37 8 2.56 Dijkkamp 95 56 37 9 1.51 Opvoering van Passiespel Ook in Amersfoort zal het pas siespel van de Zwitser Rudolf Schwarz „De Moeder van Ger- tas" ten tonele worden gebracht. De Nederlandse vertaling is van Jan H. de Groot en het wordt ge speeld door de leken spelgroep „Amsterdam" onder regie van Jack Dixon. Het spel verhaalt op uiterst so bere, doch klemmende wijze de geschiedenis van de moeder van één van de moordenaars, die met Christus gekruisigd werden We zien in dit spel een aantal vrouwen bijeen, die tezamen ko men op het moment, dat de Heer veroordeeld wordt tot de kruis dood. Het merkwaardige en tevens boeiende hiervan is, dat al deze vrouwen niet zonder meer ten to nele worden gevoerd, doch allen in verband met een bepaalde ont moeting met Christus worden be licht. (Zo zien wij onder meer m de blinde bedelares Rachel, wier geweeklaag „Donker is de wereld, geen uitweg te zien", als een grondtoon door het hele stuk loopt, de vrouw, die in Bethlehem Jozef en Maria de toegang tot haar huis geweigerd heeft.) Het stuk vindt zijn hoogtepunt als de moeder van Gertas en de moeder van Jezus elkaar ontmoe ten en door de gebeurtenissen rondom het kruis en de kruiswoor den van Christus elkaar vinden en vrede voor hun ziel ontvangen, terwijl de blinde bedelares door het verzoenend sterven van Chris tus haar weeklagen laat varen. Het stuk eindigt met de genezing van haar blindheid terwijl zij uit roept: „Licht is nu de wereld; wij zien de weg". Het wordt gegeven onder auspi- cin van het Comité Kerk en We reld op Maandag 10 April (2e Paasdag) vm. 11 uur in het „Grand Theatre". GRAND THEATRE; „John Doe", de man die het meende, a.l. Zondag: 1.30. 4. 6.30 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY THEATER: „Het fatale schot" 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2,30, 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrij dag t.m. Maandag: „Verraad op de Prairie", 14 jaar; „De grote treinroof", 14 jaar. Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Zij, die terug keren". 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag: 2.30,- 6.45 en 9 uur; Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur; Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. OPENBARE LEESZAAL. Uitle ning voor volwassenen dagelijks 2—5 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur. Uitle ning voor kinderen: Woensdaf en Zaterdagmiddag van 2304.30 uur. Leeszaal dag. van 10—12.30 en 2—5 u. bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wljersstraat 2, geopend van 101 uur en 2 30—6.45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11-12.30 uur. EXPOSITIE: Academie voor beel dende Kunsten (Utrechtsestr. 53). van 18 Maart tot 1 April, tentoon stelling Cor Wijker (beeldsnij werk). Geopend werkdagen 10—5 en 1921 uur. Dinsdag en Don derdagavond gesloten. BUITEN-INTERACADEMIALE Delftse zwem-zege begroet met laaiend enthousiasme Dames houden de Utrechtse studenten-eer hoog Tot slot „praetvaria" op de soos (Van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT. Een paar honderd jongelui stapten Maandag avond uit vijf grote busssen bij het Sportfondsenbad. Ze hadden toe ters en ratels bij zich en waren stuk voor stuk in een uitbundig vrolijke stemming. Het waren stu denten van de academies te Utrecht, Amsterdam, Delft en Wageningen, die elkaar, als onderdeel van hun „Buiten-Interacademiale 1950" gin gen bekampen in het zwemmen cn in herrie maken. Voor dat laat ste waren geen prijzen beschik baar. wat overigens maar goed was, want geen enkele jury had een beslissing kunnen verantwoor den. We kregen eigenlijk de indruk, dat het zwemmen maar bijzaak was, De uitverkorenen deden wel erg hun best, maar de prestaties waren erg middelmatig. De enkele door-de-wol-geverfde clubzwem mers. die er waren, maakten het elkander niet gemakkelijk. De jongelui van de Technische Hogeschool te Delft domineerden zowel bij het herenzwemmen als bij het waterpolo. Ze wonnen de baannummers met 41 punten, dat was een punt meer dan Amster dam verzamelde. Utrecht werd met 37 punten derde en Wageningen haalde er zestien. Bij de dames was Utrecht de sterkste met 35 punten. Amsterdam eindigde als tweede en laatste met 35 pnt. Bij het waterpolo maakte Delft nog de beste indruk, niet het minst dank zij Wim Halm, die in ZIAN I speelt en er dus wel iets van kan.. De uitslag was een reden te moer om nog eens een extra vreugde- gehuil te beginnen. De ratel- en toeterafdelingen kregen verster king van varkensblaas-vrijwilli gers die de zenuwen van het bad- personeel zeer op de proef stelde. En alsof dat nog niet genoeg was werd de totale overwinning van Delft begroet met een laaiend en thousiasme en reusachtige knallen uit een mysterieus lawaaiapparaat, dat met veel vaardigheid bcdiei werd door een toekomstige inge nieur. Utrecht en Amsterdam de den meer dan hun best het ontzag lijke lawaai te overstemmen met mooi valse liederen en Wageningse Gevonden voorwerpen Lens van fototoestel: portemon- naie, lichtbruin, inh. 1,75; rode autoped op luchtbanden; 9 gasslui- tinkjes; groene dameshandschoen; pijp en gummispeen; bruine dames- portemonnaie. inh. kwitantie van 2.; zilver potlood; 6 gloeilampjes; 2 sleu tels; broche, been met zilver; bruine want; rekenboekje; bruin gevoerde herenhandschocn (r.); lichtblauw zwempakje en bonte handdoek; herdershond, reu; postduif, ringnum- mer no 1192315. Holland 1949; munt biljet 2,50; wollen shawl, geblokt rood blauw; zwart gehaakte hand schoen; blauw koralen ketting; ge breide handschoen, groen met wit; Padvindersriem met fluit; bakfiets. vrijwilligers vergaten het chagrijn van hun nederlaag, toen ze er bijna in slaagden een eerzaam toe schouwer kopje-onder te laten gaan. Maar ten slotte werden er enkele fikse slokken genomen uit de vredesfles, die van mond tot mond ging. De pret was daarmee nog niet voorbij, want de Utrechtse studen- ten-soos stond op het programma vermeld als gelegenheid voor „praetvaria", van 22.30uur. Zo stand het er! Batta 85 84 43 12 1.95 Van de Haar 95 95 •13 15 221 Brons 75 49 35 8 1.40 Beitler 95 95 35 9 2.71 Kaster 85 82 46 13 1.78 Brandsen 85 85 46 13 1.84 Spijker 85 61 32 11 1.90 Beitler 85 85 32 10 2.65 Tenslotte behaalde het vijfde team Indeling zwemclubs in polocompetitie Voor de aanstaande zomercom petitie zijn de polo-zeventallen van de zwemclubs als volgd ingedeeld; Dames: afd. D 2e klase: AZPC I, DKR I Neptunus I, UZSC I en WZC I. Afd G 3e klasse: DKR 2. HZC 2 Neptunus 2, Rotten 3, UZSC 2. Heren: afd. B le klasse: Haar lem I, Merwede I, Neptunus I, Robben I, Nereus I en Rotterdam I. Afd. B. res. le klasse: GZC 2, Merwede 2, RZC 2. Haarlem 2, UZSC 2 en AZ PC 2 Afd. C. 2e klasse AZ PC I, Forel 1, De Gouwe 1, WZC 1 en De Zyl 1. Afd. B. res. 3e klasse: Branden burg 2. DKR 2, Neptunus 2, UZSC 3 en WZC 2. Schoolvoetbaltournooi Het jaarlijkse schoolvoetbal tournooi wordt ditmaal weer ir de Paasvacantie gehouden en wel op 11, 12 en 13 April. Er nemen 84 elftallen aan deel, die in totaal 126 wedstrijden zullen spelen. De wedstrijden worden gespeeld op „Birktyoven" en op het sportterrein aan de Rubensstraat. School aan Leusderweg wordt uitgebreid De „Vereniging tot bevordering van chr. nat. school onderwijs" wenst haar school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Leusder weg nr. 30 met drie lokalen uit te breiden. De bedoelde school telt momen teel tien klassen, terwijl negen lo kalen beschikbaar zijn. Met jnbe- grip van het hoofd der school, zijn aan de school elf leerkrachten ver bonden. Verwacht wordt, dat bij bet begin van de nieuwe cursus in September aanstaande door een verdere splitsing de school in to taal elf klassen zal tellen. Van de drie bij te bouwen klasselokalen zal dus een lokaal onmiddellijk bezet worden door de uitbreiding van het aantal klassen. Het twee de bij te bouwen lokaal wil het bestuur onmiddellijk bestemmen voor tekenlokaal. Het derde lokaal wordt noodzakelijk geacht voor eventueel verdere klassesplitsing. B.- en W. zijn van mening, gel den voor dit doel beschikbaar le moeten stellen. Het vierde team van De Vergulde Wagen, dat bij Zonneheuvel II op bezoek ging, ging met een 08-over- winning naar huis en werd hierdoor kampioen in de vierde klasse libre. Dc prestatie van dit team is zo mo gelijk nog groter dan van de andere kampioenen, want in plaats van met een viertal moesten door het uitvallen \an één der spelers, steeds met drie spelers vier partijen worden ge speeld. Beitler, die voor de eerste maal aan de competitie deelneemt en steeds twee partijen had te spelen, heeft niet anders dan winstpunten in dp wacht gesleept. Hij bleef, als enige speler in deze omvangrijke competie, ongeslagen. Van de 68 pun ten, waarmede Vergulde Wagen IV kampioen werd, bracht hij er pre cies de helft op zijn naam. De persoonlijke prestaties in de wedstrijd Zonneheuvel IVVergulde Wagen IV zijn als volgt: van De Vergulde Wagen Maandag avond het kampioenschap in de zes de klasse libre door het bezoekende Zonneheuvel III met een 6—2 ne derlaag naar huis te zenden. "N BILJARTUITSLAGEN De uitslagen van de gisteravond voor de competitie van het district „Eemland" gespeelde biljartwed strijden zijn als volgt: Eerste klasse Libre; Verg. Wagen II—Ons Gen. I 80 Derde klasse Libre; Metropole II—Mlddelwijk 6—2 Vierde klasse Libre; Nieuwe Kei IISchouw 44 Zonneh II—Verg Wagen IV 0—8 Vijfde klasse Libre: Theomien II—DOS II 8—0 Zesde klasse Llbrc. Verg. Wagen V—Zonneh. III 6—2 Zevende klasse Libre: Animo II—Zonneheuvel IV 44 Schouw IILeusderkw. V 26 De wedstrijd Vergulde Wagen III contra Theomien. die oorspronke lijk was vastgesteld op Maandag 3 April, is verzet naar Woensdag 12 April a s In deze wedstrijd zal beslist moe ten worden of „Theomien" kam pioen van de tweede klasse libre zal worden. MET DE „AMERICA" arriveer de in New York wereldburger nr. 1, Garry Davis. Zijn vader, de bandleader Meyer Davis (links), en zijn moeder waren te zijner verwelkoming aanwezig. Helaas voor Garry kon hij niet onmid dellijk met zijn ouders meegaan. Hij moest de nacht doorbrengen op Ellis Eiland, waar hem naar de beweegredenen van zijn terug komst naar de States werd ge vraagd. Garry zei, dat hij het Amerikaanse burgerschap terug wenste te ontvangen. UTRECHT. In dc OZEBI te Utrecht werd Maandagavond de laatste avond van de zwemcompe titie van de kring Ulrc-:ht ver- zwommen. UZSC kwam ditmaal met een zeer zwakke ploeg uit, ter wijl ook Zwemlust minder succes boekte dan verwacht werd. Neptu nus uit Amersfoort legde tenslotte beslag op de eerste plaats het eindklassement. De 100 m. vrije slag \.as geheel voor Neptunus, het was A. Scheer der, die met haar clubgenoot I de Gans een felle strijd om de eerste plaats leverde en met ruim 1 sec. verschil als eerste aantikte. De tijd van A. Scheerder was 1.13.3. De 100 m. vrije slag heren was bijzonder spannend, F. A. Demuth van Zwemlust en J. de Gans van Neptunus gaven elkaar niets toe, het was tenslotte Demuth. die met handslag eerste werd. de tijden van beiden waren 104.6. Opvallend was voorts in dit nummer, dat C. N. v. d. Linden. Zwemlust; C. de Bruin en N. Keizer van Neptunus. alien een tijd hebben gemaakt van 1.08,8. In het nummer 100 m. schoolslag dames werd Mevrouw E. B. Nieuw- hof van UZSC eerste met een tijd van 1 34.3. gevolgd door Mevr. J- B_ v. Kooten van Zwemlust, tijd 1.34.5 en H. Brester van Neptunus derde in een tijd van 1.34.9. Bij hetzelfde nummer heren won W. Evertse van Neptunus in 1.24 3. tweede werd H. Mulder, Zwemlust in 1.24.5 en de derde plaats was voor M. v. Norden van Neptunus met een tijd van 1.29.1. De 4 x 100 m. estafette dames ging tussen Neptunus en Zwemlust. daar UZSC niet had ingeschreven, doch buiten mededinging deelnam. Schaaktournooi van „Soesterkwartier" Toen in 1944 enkele schaakenthou siasten in het „Soesterkwartier" de hoofden bij -elkaar staken om een vereniging op te richten, besloten zij contact te zoeken met de Speeltuin vereniging „Het Soesterkwartier". Dit contact kwam tot stand met als gevolg dat de Schaakvereniging „Het Soesterkwartier" nog in datzelfde jaar werd opgericht, als onderafde ling van de Speeltuinvereniging. Omdat men geen propaganda wil de maken onder leden van andere verenigingen zocht men wegen om in contact te komen met de huis schakers. Daartoe organiseerde de actieve vereniging in 1947 voor de eerste maal een groot tournooi. met als hoogste inzet de titel „Kampioien van het Soesterkwartier". Het suc ces was direct groot en het leden tal liep sterk vooruit. Reeds in dit eerste tournooi werd een felle strijd geleverd, waaruit tenslotte Kollen, van „Ons Genoegen" als overwinnaai kwam. o In 1948 werd dit tournooi herhaald. C. Meyer, eveneens van „Ons Genoe gen" sleepte in dat jaar de titel in de wacht Inmiddels was gebleken dat een dergelijk evenement levens vatbaarheid had, waarom men dan ook besloot dit jaarlijks te organi seren. Behalve de huisschakers en leden van de organiserende vereni ging kwamen steeds meer leden van de andere Amersfoortse Schaakver enigingen meedoen. Dit kon, mits zij in het Soesterkwartier woonden In 1949 legde een „Soesterkwar- tier"-speler voor de eerste maal be slag op de titel. Winia, die clubkam pioen was geworden, speelde in de beslissende en laatste partij tegen Asperslag remise en had daarmede voldoende punten vergaard om ook het kampioenschap van Het Soester kwartier 1949 op zijn naam te bren gen Maandag 17 April a.s. zal een aan vang worden gemaakt met het tour nooi 1950. Gespeeld zal worden in het clubgebouw aan de Zonnebloem straat, in groepen van vier af zes deelnemers, al naar gelang van de belangstelling. De spelers, die 70 pet. of meer scoren, komen in de finale. De kampioen 1949, R. "VVinia, die de wisselbeker moet verdedigen, is, zo als gebruikelijk, vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden. Behalve een wisselbeker, die ver gezeld gaat van een medaille, zijn medailles beschikbaar voor hen, die de tweede of derde plaats in de finale bereiken. Neptunus won met een tijd van 5.35.6 en Zwemlust maakte een tijd van 6.25.4 UZCS noteerde de iets snellere tijd dan Zwemlust n.l. 6.14.4 Hetzelfde nummer heren was bij zonder spannend, Neptunus plaatste z;ch eerste met 443.4 en Zwemlust deed er 0.1 sec langer over, dus 4 43.5. De eindstand werd. 1. Neptunus, Amer:f.ort. 2. Zwemlust, Utrecht; 3. UZSC, Utrecht; 4. DKR, Utrecht; 5. Zwemclub, Zeist. „Strijdkreet voor de Vrede" In het Grand Theatre worden Donderdag drie voorstellingen ge geven van de film „Strijdkreet voor de Vrede", een door de Ame rikanen goed aangevoelde oorlogs film. In de hoofdrollen spelen Alexander Knox en Marsha Hunt. Markt op Woensdag De weekmarkt wordt ditmaal niet op (Goede) Vrijdag, maar op Woensdag 5 April gehouden. Laat boeken uw vrienden zijn Nieuwe aanwinsten van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muurhuizen 9 J Bru&se: Gids voor Parijs en omge ving S Carmiggelt. Ieder kent ze Cor Ruys, Jo Vincent. Viruly, Fanny Blan- kers—Koen ea; Th. Delleman en A Hijmans Huwelijksboek; A Gattl: Tarr.-Tams in de nacht. Afrlkaar.se avonturen. X. Goumans: Weet je dit? Weet je dat? voor de huisvrowu; S. Hcdin Mijn leven als ontdekker: F. W van Heerikhuizen Spiegel der eeu wen; de Ncd. letterkunde in haar ont wikkeling: H, G Hoekstra en V E van Vriesland De muze op reis- dichtbun del voor jongeren, A. Kleyn. Dorpen ln Dienthe; M. C. T van Lennep: De ont wikkeling der inwendige zending in Nederland; C. van der Lugt Melsert: Wat ik nog even zeggen wou: beleve nissen als acteur, dixecteur en regisseur: H J. Ltjsen: Achter het gordijn; het circusleven; R Marsman Vier konings kinderen; K. Munk. Actuele eeuwig heid. journalistiek werk, H. E Paull. Alfred Nobel. Pioniers van Christus Livingstone. Florence Nightingale. Al- bert Schweitzer e a H Roland Holst— van der Schalk: Het vuur brandde voort; levensherinneringen Singel 262; blografieën van Ned. auteurs. L J. Snud. LevensverzekeringswiskundeP. J Stuffers: Dwangopvocdi.ng: J. B Uges Van lijden, varen en vliegen; het vervoermiddel door alle eeuwen Van passie en Paschen; lijdens- en opstan dingsverzen. A. Viruly: We vlogen naar JavaVleugels van de vloot; geschie denis van de marineluchtvaartdienst; H Voordewind: De commissaris vertelt; E Wagenknecht: Abraham Lincoln: his life- M B van de Werk H G. van Veen en W. P C. Knuttel Gezinsvoog dij. G F Willi son: Saints and strangers; the Pilgrim Fathers. F W Zeylmans van Emmichoven. Hygiene van de ziel. Rectificatie Het zetduiveltje is geslopen in het verslag over de Zaterdag se- houden toneel- en dansavond van de R.H.B S. schoolclub. Aan het slot van ons verslag vermeldden wij de naam van de lady-crooner van de H.B S.-band. Het moet zijn Ingrid Kollen, die als zangeres veel succes oogstte. Burgerlijke stand Geboren: Johannes Henricus Maria, z. v. H. W. J. Spithoven en M. J. v. Schaik; Gerrit, z. v P. Kla- verstijn en T. G. Veenendaal; Hen- drikus. z v. M. Idzerda en H. v. d. Berg. Eveline Christina, d. v. P. Kuit en S. v. Barneveld; Maria Jo hanna Aleida. d v. P. G. van Lierop en M. A. Schmand; Alijda Johanna, d. v. G. J. Tijmensen en H. Hoogland: Gljsberta, d. v. J. A. F. van der Assen en L H. P. Ren- sink; Wilhelmina. d. v. J. A. P. v. d. Assen en L H P. Rensink. Overleden: Hendrika Druncn, 49 jr., geh m. H J. Akkerman. UTRECHT. Het Utrechts elftal, dat op 15 April tegen het elftal van Brugge uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: BoudewUn (UW). Achter: Daudey (Hercules) en Bak (Gooi). Midden: W'iggemans (Gooi); Vis ser (DOS) en Temming (DOS). Voor: Van Meeningen (Hllvcr- I sum); Schaap (Gooi); Vonk (Elink- I wijk); v. d. Bogert (DOS) en Blo (Elinkwük). Reserves: Mosterd (Gooi: Male- stein (HVC); Van Zijl (DOS) en Witkamp (Hercules). Soest Vrachtauto tegen boon] Op de Steenhoffstraat bij Rosarium tc Soest brak van vrachtauto met volgwagen, b( den met zware machine-onder len. de koppelstang, waardoor volgwagen het rijwielpad opr< maar tot geluk van enige passerende wielrijders, tegen boom tot staan kwam. Door schok vielen zware machine derdelen van de wagen en nielden ter plaatse het beteg» wegdek. De zware voorwen die enige duizenden kilogramr wogen, moesten later door mi< van een kraanwagen worden wijderd. Goerings schat geen 10.000 gulden waard MUNCHEN De begraven schat" van Goering, die naar eerst bericht werd 4 millioen gulden waard zou ziin. bleek gisterenavond een waarde van noe geen 10.000 gulden te hebben. De liist van voorwerpen die ziin opgegraven, bevat zes koperen kandelabers. 23 koperen twee tinnen en vier ver- guide kandelaars, 345 flessen cham pagne wiin en likeur. De wiinen. die gedurende de iaren. dat zii ver borgen zijn geweest, steeds beter ziin geworden, schiinen het meest waardevolle deel van de „schat" uit te maken. Het zoeken wordt echter voortgezet. Nutsspaarbank Soest! In de maand Maart werd dc Nutsspaarbank Amersfoort, kantoor Soest, ingelegd een drag van f 79 988,03 en teru taald f 55.448,78. Er werd meer ingelegd dan terugbet f 24.539,25. In deze maand werden 41 ri we boekjes afgegeven. Het totaal aantal inleggers Soest bedraagt thans 1424, een totaal te goed van f 815.08 Op de scholen, waar het ren is ingevoerd, werd doo leerlingen 1338 maal een be gestort, tot- een totaal van f 66 Propaganda-kunstavor In „Huis ter Halve" te So-? berg, gaf de Nederlandse blir bond een propaganda-kunsta- met medewerking v.\n de b solisten: Hetty Engeltjes, zan en Thierry van Driest, pi; Joh. v. d. Berg, spreker, c mator en een groep leerlingen dc Prins Alexander Stichtir Huis ter Heide. De burgemeester van Soest S. P. baron Bentinck spral openingswoord. Hierna wer< programma afgewerkt. Op wijze speelde de pianist van Schubert en Brahms. D praan zong enige liederen, van Bach. De declamatie wa zeer goed. De heer Joh. v. d. Berg. vervolgens een rede uit ove doel en streven van de Ned. denbond. Na de pauze bracht een van leerlingen, o.l.v. de hee V/. Afman, muziek en zang gehore. De heer Lub sprafc slotwoord. Sterrit van „Temp De deze winter opgericht» en touristenvereniging „Te mag zich na zo'n kort be reeds in een bloeiend vereni; leven verheugen. Er wordt geoefend en het ledental steeds toe. Op 2e Paasdag organiseeri wielerclub een sterrit. Deze over een afstand van 25 k voert de deelnemers over kenstein. Holl. Rading, Lage sche terug naar Soest. Overschrij vingen ingetrokken Naar wij vernemen, hebhd gebroeders M. en O. Maasser overschrijving van S.E.C. Zeeburgia (Amsterdam) ingl ken. Gevonden voorwerp Bruin kinderjasje; bruine j monnaie met f 5".pakje si ten; paar zwarte lage heren! nen; zwart-wit kinderdasje J blauwe wanten; stempel; hel riem met halsband; beige I tuur; gebloemde hoofddoek! kei heren-polshorloge; sigaif pijpje; bruine jonge hond; wollen handschoen; blauw v bruin lederen portemonnaiej wp ceintuur; bruine glacé 1 schoen; wollen sjaal; zwarj chertje. Inlichtingen 's Woensdag! Zaterdags van 14 tot 16 uil het bureau van politie, van| destraat. I.i'iisden Schaakuitslagen Maandagavond speelden i den van de schaakclub „Toe! te Leusden hun wedstrijd onderlinge competitie, waar! uitslagen zijn T. v. Raaij— nendaal 10. W. Verloop Velde 10 C. v. Buren—4 1—0. T. v. RaaijJ. Ter! 10. G. v. BurenW. Veeif I 10. G. v. LeeuwenJ. I Schram afgebroken H. v. G. Buddingh 01. I De eindstand van de lst| j van de bekercompetitie volgt: 1 T. van Raaij 13 v»j| i den 12 pnt. 2 C. van Bura 11U, pnt. 3. W. Verloop T ÏOI/^ pnt. 4 G. v. Buren I Veenendaal 13w8pnt.l van Leeuwen 13w8 pn| Keij 13w7 pnt. 8. G Bif 13w6 pnt 9 J. J. C. 13 w5 pnt. 10 H. v. Raaij| 4 pnt. 11 R. Zanbergen pnt. 12 W. Veenendaal pnt. 13 J. v. d. Velde 13 w.j 14 J. Termaaten 13w0

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2