De Amerikaanse huisvrouw heeft het bijzonder gemakkelijk )en Haag verrast door Hamid's arrestatie Met Pasen bij velen geen rundvlees op tafel Hollandse exporteur dwaalt over jaarbeurs in Chicago Fundatie „Werkelijk Dienen" publiceert leerzaam rapport onderdag 6 April 1950 Indruk overheerst dat beschuldiging ongegrond is In Haagsè regeringskringen toon- e men zich hedenmorgen zeer ver ast door het nieuws van de arres- atie van sultan Hamid; een offi- ële mededeling er over heeft men i Den Haag niet ontvangen. Intussen heeft het de aandacht etrokken, dat het eervol ontslag an de sultan als officier van het :.NIL vlak voor de arrestatie is erleend; ofschoon ook hierover een enkel commentaar te verkru is. vragen velen zich af. of dit ntslag wellicht verhaast is -door dviezen van de regering van de SI aan de hoge commissaris. De rrestatie van een officier van het NIL zou immers een heel ander arakter hebben gehad dan de aan- ouding thans. Over de vraag of inderdaad sultan amid een grote rol heeft gespeeld de affaire-Westerling of dat men er eerder te maken heeft met een ;volutionnaire handeling om een nde te maken aan de daerah 'est-Borneo. lopen de meningen teen Vooral het- feit, dat ook de ?er Tilenius Kruythof is gearres- erd, van wie men geen activiteit n opzichte van Westerling had I :rwacht, doet sommigen geloven in de laatste mogelijkheid. Mevrouw Alkadrievan Delden, htgenote van de gearresteerde sul- jfl n van Pontianak, die zich reeds iige maanden geleden met de kin- |ren in Den Haag heeft gevestigd. vanmorgen niet bereid ons enig Immentaar te geven. Hoe meer be- fchten uit Indonesië over de re- |nte gebeurtenissen binnenkomen. minder men hier in kringen die luw bij de Indonesische kwestie (trokken zijn geweest, overtuigd lvan de gegrondheid van de be- puldigingen tegen sultan Hamid. de eerste plaats omdat sultan £mid, als voorzitter van het Bij- nder Federaal Overleg tijdens de Inde Tafel Conferentie, zich wel lel duidelijk had losgemaakt van pderland. 3Ü heeft zich hier als een scherp lorstander van de Indonesische gangen ontpopt by verschillende bangryke aangelegenheden, waar- j het Nederlandse en het Indone- Iche standpuntin botsing kwa- Van het kijkspul MATTHAEI en eetbare programs (Van onze Rotterdamse correspondent) ■7* RUND wordt men tegen- U-s woordig genoemd, als men iels weel van Bach (J.S.), zijn latihaeus-passie en van de ver killende soorten van opvoerin- en en opvattingen derzelver. Eens was dat anders. Toen, tachtig jaar geleden, was en een rund. als rrten omtrent ■risen niet deelnam aan het ichuttersdorstlessen aan de weth", of als men zich niet lonneerde op Tijl Uilenspiegel, lat niemand spaart behalve de óeralen", afijndeze Tijl ilenspiegel was in zijn trjd een eze snuiter. Toen, tegen medio April 1870, loofde de Salon des Variété's, Iwaar het storm loopt. De Sol- lat in de Klem, of De Gedres- Beer, een dol-vermaake- operette", en wijdden de kolommen aan een draak Ceizer Maximillaan," waarin de (Willem) van Zuilen een blijkt met veel avenir". over de uit het graf her- Matthaeus-passie las het eenkijkstuk zou zijn, tvant „alle hadden orcjer gekre- in rouwcostuim te verschij- en de kijkers en toehoor- mochten niet applaudisse- Niet applaudisseren?, voor „stuk waarvan de breede nooit had gehoord!", het de spuigaten uit! In de grote (Doele) zaal van de Pociëteit Harmonie zou die eerste Ipuoerinp in Nederland van iachs passiemuziek te zien en te toren zijn, „ook toegang door het Poortje taast het Hoofdbureau van Poli- Het publiek vememe dat die 'assion nach dem Evangelium 'latthüi in muzijke xs gebragt oor J. S. Bach. De solisten zijn buitenlanders van Duitse Hof- 'pera's e.d., maar het pianoforte in handen van de Rotterdamse [heer S. de Lange jr." Dagen na de uitvoering, be moeide de critiek zich nog steeds meer met het geziene en verbo- dene dan met het gehoorde en Qenotene, want in cèn regel vond de muziekcritiek, dat „de Hannoveraanse solist bleef meester van het slagveld," Ijeugdige zangers van het man- |neiyk geslacht zouden het derde •oor glans hebben kunnen ver enen," ..er kioamen oorkwetsende mo menten in voor," „de inlassingen waren van een ekere Henrici," maar: diezelfde critici wonden l'ch op; de pitten dos der dames was 'mber, alsof zij in het Bois de [oulopne wandelden rouwend om dood van de duchesse de Ber- sourdine aux toilettes" Aan modistes en claqueurs ver- 'r de polemiek, of er al dan niet 'flpplaudisseerd mag worden na >'n rouwig stuk" en zodra een goede uitvoering jent doet aan Bach's werk, zal en niet nodig hebben de uitvoe- ■9 te beschermen tegen onzin- gestamp" 'én repel werkelijke critiek te- drie regels boosheid... Hulde aan S. de Lange jr., dat 1volgehouden heeft en dat de pitie der verschillende Rotter- pse Matthaeussen terug tevoe- 1 zijn tot zijn volharding, om I ontdekking van 1870" zó uit (oeren. dat men er over sprak, ^suenueel als over de „eet- programma's van blad-dun deeg bedrukt met dunne (jofade-inkt, waermeede men e Nieuwe Weerelt zo'n sue- heeft ...en die zo'n opluis- pp zijn van kunstgenot..." men. Men kan. de sultan kennend, hier moeilijk aannemen, dat hy zich in een Westerling-avontuur zou storten. Meer is men hier dan ook geneigd tot de opvatting dat in Ha mid, oud-voorzitter van het B F.O. het Indonesisch federalisme gecom promitteerd moest v orden. Jaarbeurs te Bazel van 15-25 April DEN HAAG Van 15 tot 25 Apnl wordt te Bazel de Zwitserse Jaarberus 1950 de „Foire Suisse d' échantMons" gehouden. Dit ls de 34ste Bazelse Jaarbeurs, de vorige trok ongeveer 600 000 bezoekers uit 60 ver schillende landen In een bijeenkomst, die Dinsdag op de Zwitserse legatie is gehouden, zijn mededelingen gedaan over cïe betekenis van deze beurs De secretaris van de Nederlands Zwitserse Kamer var. Koophandel jnr mr Bcelaerts van Blokland, merkte in zijn uiteenzetting op, da: Zwitserland zonder grondstoffen geheel aan gewezen is op de export van arbeids kracht om de bevolking te kunnen voe den. Een derde deel van de import be staat uit grondstoffen een derde deel uit voedingsmiddelen en een derde deel uit fabrikaten De export bestaat in Zwitserland echter voor 92*2 pet uit fabrikaten. Jhr van Blokland merkte op. dat de Zwitserse export, die een levensbestaan is voor het Zwitserse volk. zich moet handhaven door bijzondere eigen schappen; uitzonderlijk goede kwaliteit, aanpassing aan bijzondere afnemers- wensen en technische voorsprong in constructie. Van de devaluatiemogelijkheden van de Zwitserse franc is voorlopig geen sprake, omdat devaluatie niet nodig is. Voor hem. die er serieus belang bi] heeft de Mustermesse in Bazel te be zoeken. bestaan er thans geen moeilijk heden meer. De Nederlands—Zwitserse Kamer van Koophandel te Amsterdam kan. volgens machtiging der Nederland se Bank, deviczenverklaringen afge ven. die recht geven op het kopen van 100 Zw. frs bij iedere deviezenbank. Erfgooiers voor behoud van het Naardermeer HILVERSUM In een op Don derdag 13 April te houden bijeen komst van het bestuur van „Stad en Lande van Gooiland", het instituut der aloude Erfgooiers. komt een voorstel aan de orde om met de ..Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten" een overeen komst aan te gaan. opdat de schoon^ heid van het Naardermeer als na tuurmonument in de toekomst niet verloren zal gaan. Douane van Bomba; neemt 350 kilo goud in beslag BOMBAY. De douane van Bombay heeft Dinsdag beslag ge legd op ongeveer 350 kilo goud, dat door een kustvaarder in de haven werd binnengesmokkeld. Dit is de grootste vangst die de douane ooit in Bombay heeft ge daan. Het goud vertegenwoordigt een waarde van ongeveer drie mil- lioen rupia's, dat is ongeveer 2.4 millioen gulden. Vijftien Arabieren die zich aan boord van de kustvaarder bevon den, werden gearresteerd. Smok kelaars laten zich verleiden met goud naar Bombay te komen om dat de prijzen daar tweemaal zo hoog zijn als elders in het Midden Oosten. SOEN TE HARDERWIJK, dat uitziet op het IJselmeer, een bij na 4 meter hoog monument, door de beeldhouwer N. A. van der Kreek te Bussum uit Franse kalksteen vervaardigd, worden onthuld. In het monument wordt de dankbaarheid en het medele ven met de slachtoffers van het verzet uitgebeeld. In een tedere, toegewijde houding troost een jonge vrouw een getroffen ver zetsman. Op het voetstuk staat: Voor hen die hun leven gaven voor onze vrijheid. Feestdagen: extra treinen DEN HAAG In verband met de te verwachten drukte op Goede Vrijdag en de Paasdagen laten de Nederlandse Spoorwegen een groot aantal extra-treinen rijden op Don derdag, Vrijdag. Zaterdag. Maan dag en Dinsdag. Snel gestegen prijzen in korte tijd (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. Het ziet er voor dui zenden gezinnen in ons land naar uit. dat zü het op de Paasdagen zonder een malse runderlap moe ten stellen. De marktprijzen van rundvlees zyn namelijk zo snel ge stegen. dat de wlnkclpryzcn onge kend hoog dreigen te worden. De slagers betalen thans f 3 tot f 3.50 per kilo geslacht gewicht, dat is byna een gulden meer dan twee maanden geleden. Om hun zaken nog enigszins lo nend te doen blijven, zien de sla gers zich genoodzaakt het rund vlees tegen een naar evenredigheid \erhoogde prijs aan hun klanten te verkopen. De oorzaak van deze prijsstijging is schaarste aan goed rundvlees. De mindere kwaliteiten zijn weliswaar goedkoper, maar voldoen meestal niet aan de eisen, die de consu ment mag stellen. De Nederlandse boeren zijn zich van de schaarste terdege bewust en kunnen buiten sporige prijzen vragen van veelal f 100 meer dan voorheen voor een normale vette koe. Er is in ons land een reserve van ongeveer vijfduizend ton bevroren vlees maar noch 5e slagers, noch hun klanten zijn daar erg op ge steld Met de import van rundvlees gaat het vaak ejg stroef In Frank- i ijk. Denemarken en Ierland is het vlees eveneens schaars en duur; m België zijn de prijzen zelfs ander half maal zo hoog als in ons land. Het ziet er naar uit, dat de schaarste pas enigszins zal worden opgeheven als het publiek zijn voorkeur voor rundvlees zal wijzi gen in een voor varkensvlees, dat in veel ruimere mate op do mark ten wordt aangevoerd. Kerkmeester krijgt 11 jaar De Bijzondere Raad van Cassatie, uitspraak doende in de zaak van H. J. Kerkmeester, die in de bezet tingstijd commissaris van het NW en beheerder van de N.V. de Ar beiderspers was. stelde de straf vast op 11 jaren met aftrek. K. was in beroep gegaan tegen het vonnis van het Amsterdamse Bijzondere Hof, dat hem tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeeld had. DEN HAAG De Nederlandse gezant te Boedapest, de heer H. A. Hooft, is tevens benoemd tot gezant in Roemenië. (Van een onzer verslaggevers) „Ze werken daar alleen maar in dimensies," ver telde de export-manager van de firma Van der Heem, de heer A. Cronheim, die dezer dagen uit Canada en Amerika is teruggekeerd en daar een bezoek heeft gebracht aan de „Chicago Houseware Show", een soort jaarbeurs van huishoudelijke artikelen. Maar toen wij hem naar zijn indrukken vroegen, begon hij niet over de beurs zelf maar over zijn hotel, want dit Stèvens Hotel, het grootste ter wereld, had eigenlijk meer indruk op hem gemaakt dan de beurs. „Iets nieuws heb ik eigenlijk niet gezien," vertelde hij, „de vaktijdschriften zorgen er immers voor dat alle nieu we artikelen over de gehele wereld bekend worden." Maar het Stevens Hotel, met zijn drieduizend kamers, was een onderwerp waar de heer Cronheim bijna niet over uitverteld raakte. „Hier zijn verschillende tram- en buslijnen, maar in dat hotel zijn zelfs verschillende lift-lijnen! Er zijn express-diensten zodat je soms moet overstappen!" De Houseware Show, een beurs die elk jaar in een magistraal ge bouw op de Navy-pier in Chicago wordt gehouden, schatte de heer Cronheim zeker tien maal groter dan de Utrechtse Jaarbeurs en bovendien komen er tienmaal zo- Dergelijke naaimachines verge makkelijken de taak van de Ame rikaanse huisvrouw aanzienlijk en ze zijn niet eens duurvoor wie ze kan betalen. Het imposante gebouw van het Stevens Hotel in Chicago, waar jaar beurs wordt gehouden. veel bezoekers, ondanks het feit dat de Show niet voor publiek ge opend is en alleen fabrikanten en handelaren toegang hebben. Bo vendien was de beurs gespeciali seerd op huishoudelijke artikelen zoals verlichting, keukeninrich ting, electrische apparaten en meubelen. De heer Cronheim in teresseerde zich uiteraard in 't bij zonder voor de stofzuiger-afde ling, maar er bleek geen gids waarin hij de gespecialiseerde stands kon opzoeken. „Tja, dat viel me eerljjk gezegd wat tegen: alle stands stonden gewoon door elkaar zodat ik de hele show over moest dwalen om te vinden waar ik naar zocht," vertelde hij. Wat hem er echter wel opviel was dat Ameri ka het de huisvrouw zo bijzonder gemakkelijk maakt: electrische fornuizen, koelkasten, wasmachi nes, wringers en zelfs bordenwas machines en kleine diepvriesin stallaties. In de meeste gezinnen werkt immers zowel de man als tJe vrouw zodat de vrouw niet veel tijd heeft voor huishoudelijke be slommeringen. RENPAARDEN IN HET GAREEL. Een nog al ingewikkeld apparaat om in Amerika renpaarden gelijk van start te laten gaan. De start- hokken, die collectief op wielen staan, worden naar de startlijn ge reden, waarna de volbloeds naar binnen worden gemanoeuvreerd. Dat zulks niet altijd eenvoudig is. blijkt uit de tweede foto. Dit paard houdt kennelijk niet van hokjes geest. In Nederland zijn dergelijke startmethodes nog onbekend. De start gebeurt hier nog uit de „los se" hand, hetgeen de zuiverheid van de ren niet ten goede komt. Een ander startmiddel in het bui tenland is voorts een band over de volle breedte van de baan die om hoog schiet, waarna de paarden de ruimte krijgen. Ongetwijfeld is ne venstaande methode het zuiverste, tenminsteals het renpaard in de kooi tuil. P. Verhagen Dr ir overleden In de ouderdom van 68 jaar over leed te Amsterdam na een langdu rige ziekte dr ir P. Verhagen, in leven stedebouwkundig adviseur van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. De heer Verhagen werd in Beverwijk geboren, behaal de in 1905 te Delft zijn diploma als bouwkundig ingenieur, waarna hij assistent werd van professor Van der Steur. Reeds enige tijd daarna ont wierp hij zelfstandig enkele gebou wen en woningcomplexen. In 1913 werd hy belast met de stedebouwkundige aangelegenheden van Rotterdam. Hij ontwierp het be kende uitbreidingsplan Spangen. Te zamen met ir Grandpré Molière richtte hij-in 1915 een architecten bureau te Rotterdam op, waaraan later de naam Kok werd toegëvoegd. Dit bureau ontwierp het plan Vree wijk in Rotterdam-Zuid. waar in enkele jaren 5000 woningen werden gebouwd. Later heette het bureau Architectenbureau Verhagen. Kuiper en Gouwetor. In September 1940 was ir Verhagen in het zwaar ge teisterde Middelburg, waar de band met de wederopbouw werd opgeno men. in 1944 stond hij in het door bombardementen zwaar gehavende Nijmegen. In 1945 werd hij stede bouwkundig adviseur van het col lege van algemene commissarissen voor de Wederopbouw. Alle ruim 150 stedebouwkundige plannen van verwoeste stadskernen hebben zijn onverdeelde aandacht gehad in de na-oorlogse jaren, waarin deze man zichzelf nauwelijks rust gunde In 1949 erkende de Delftse hogeschool zijn bijzondere verdiensten op stede- bouwkundig gebied door hem te be noemen tot dr honoris causa. Notaris verduisterd f50.000 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De 52-jarige Haagse notaris A J. M. Kraft, wo nende en kantoorhoudende aan de Groot Hertoginnelaan. die Vrijdag op last van de Officier van Justitie is aangehouden, heeft thahs bekend een omvangrijke fraude op zijn bu reau te hebben gepleegd. Hij was niet in staat het juiste bedrag van zijn verduistering op te geven, maar vertelde wel. dat het geld voorna melijk afkomstig is van nalaten schappen. die hem waren toever trouwd. Een voorlopig onderzoek, dat 't parket heeft ingesteld bracht aan het licht dat notaris Kraft di verse erfgenamen voor een totaal bedrag van tenminste vijftigdui zend gulden heeft benadeeld. Zij kan bijvoorbeeld maar een keer of twee in de week boodschappen doen en dus worden de inkopen in de diepvriesinstallatie gelegd en daar bewaard. Ook de een voudige gezinnen hebben al deze electrische apparaten in gebruik doordat het systeem van verkoop op afbetaling er flink populair is. Op de beurs was de heer Cronheim, behalve dan de veelheid van artikelen, alleen maar een nieuw, klein naaimachientje opgevallen, dat voor minder dan vijftig dollar op de markt wordt gebracht. Wel was hij verrast door een soort „Zoek-maar-uit"-systeem dat alle Ameri kaanse grote warenhuizen gebruiken. „Hier gebruiken ze geschoolde verkopers, maar daar zetten ze ergens een enorm gebouw neer, zetten alle artikelen uiterst smaak vol neer, beginnen een uitgebreide advertentiecampagne en dan hebben ze al vijftig procent gewonnen. En ieder een moet z'n inkopen zelf uitzoeken. Wie bijvoorbeeld kleding wil kopen en zijn maat niet weet. heeft er nie mand die kan helpen. Soms moet je zelfs zoeken naar iemand die een kassabon kan uitschrijven." Maar zaken heeft de heer Cronheim in Amerika niet kunnen doen. De invoerrechten zijn zo hoog dat import tot de uitzonderingen behoort. Toen de Hollandse zaken man door een Amerikaanse verslaggever geïnterviewd werd, was deze zeer verbaasd te horen dat er in dat kleine Nederland ook nog een fabriek was die electrische apparaten fabriceert die wat kwaliteit betreft met de Amerikaanse kan concurreren. Maar ja, er is een tol muur van liefst 35% en bovendien is de afstand zo groot dat het vervoer veel te duur wordt. Met Canada, waar de heer Cronheim wel zaken heeft gedaan, is dat anders. Dat land koopt liever in Europa dan er kostbare dollars voor uit te geven. (Van een medewerker) De oude vraag of de school moet opleiden voor het practische leven, dan wel. dat zy de nadruk moet leggen op de vormende waarde van het onderwijs, is in ons land, vooral met het oog op de industrialisatie, meer urgent dan ooit tevoren. De maatschappy heeft, in het byzonder voor leidende functies, nog steeds behoefte aan Jongelieden met een middel bare opleiding. De vraag is nu wat het M.O. zyn leelingen moet geven om hen in de maatschappy die functies te laten vervullen, waarvoor zy het meest geschikt zijn. Grote behoefte aan een practische opleiding Ons huidig M.O. hinkt nog steeds op twee gedachten. Enerzijds geeft het voorbereidend hoger onderwijs, anderzijds eindonderwijs en daar door is het noch het een, noch het ander. Voornamelijk zijn nut als op- jeidinginstituut voor het practische leven wordt door velen in twnfel ge trokken. Dit betekent dan nadeel voor de leerlingen en geldverspilling voor de gemeenschap. De vraag doet zich dus voor: wat eist het practische leven cigelijk van de middelbaar opgeleiden Om een antwoord op deze vraag te krijgen, heeft de onderwijscom missie van de Fundatie Werkelijk Dienen, de stichting tot bestudering en bevordering van sociale moraal, een enquête bij het bedrijfsleven en de overheidsinstellingen gehouden. Het verslag van deze enquête is thans verschenen, en de conclusies, waartoe de commissie, die uit pro minente M O -figuren bestaat, komt. zijn van zo vestrekkende betekenis, dat verwacht mag worden, dat zij nog heel wat stof zullen doen op waaien. Conclusie nr. 1 is. dat een middel bare school zal moeten afwijken van wat zowel H.B.S.-A als B thans zijn. Zij zal meer de middelbare handels school moeten benaderen, maar ook van deze moeten ve schillen door meer practisch en ontwikkeling- gevend onderwys, Volgens de com missie zal dit doel in een vierjarige opleiding bereikt kunnen worden (conclusie 2) en zal deze opleiding levens een geschikte voorbereiding voor allerlei speciale taken kunnen zijn, en een goede grondslag voor voorbereidend hoger onderwijs te vens (conclusie 3). De bewerkte enquête-formulieren betroffen 149 bedrijven van handel, industrie- en overheidsinstellingen. In deze 149 bedrijven bleken 13.119 personen een volledige of gedeelte lijke M.O.-opleiding te hebben, gehad of althans, was dit voor de uitoefe ning van hun taak noodzakelijk. On- gevéer 600 van deze 13.000 bezitten geen M O.-diploma, waaruit de com missie de conclusie trekt, dat de be hoefte van het bedrijfsleven aan M O.-opgeleiden nog steeds zeer groot is. Wat de leervakken betreft, aan Nederlands wordt grote waarde ge hecht. Voor schrijven zonder fouten poneerde zich 99% der invullers, voor het verstaan van zakelijke tek sten 96%. voor het stellen van brie ven 89% en voor goed en makkeiyk spreken 80%. Ook de moderne talen blijken ge wenst (75 78%) en voor ongeveer 1000 van de 13000 personen is Spaans noodzakelijk. Aardrijkskunde blijkt voor 57% gewenst, in hoofdzaak wel topografische, economische en han- delsaardrijkskunde. Ook staatsin richting en staathuishoudkunde ge nieten waardering, resp. 40 en 50%. Van de wiskunde vakken blijken al leen rekenen (hoofdbewerkingen 91%. hoofdrekenen 85%) en algebra (25%) waardering te kunnen vinden. Natuurkunde en scheikunde staan voor ongeveer 16% genoteerd, ter wijl meetkunde, beschrijvende en analytische slechts 6 7% kunnen halen. Boekhouden daarentegen brengt het tot 61%, doch alleen in die graad, nodig om later zonder al te grote inspanning diploma's voor dit vak te kunnen behalen. Vakken ,dic ge n genade in do ogen der practici konden vinden ziin: letterkunde (5%), geschiedenis, plant- en dierkunde (7%), handte kenen (14%), ïyntekenen (9%), tech nologie (17%). zodat de commissie deze vakken of geheel geschrapt of op een ingrijpende wijze gesnoeid zou willen zien. De vakken letter kunde en geschiedenis zouden alleen om hun vormende waarde min of meer behouden moeten blijven. Er waren ook vragen gesteld over karaktervormingbereidheid tot sa menwerking, toewijding, nauwgezet heid, ijver, vlug werken en deze ei sen behaalden, begrijpelijk, 94-100%. Ook bleek sterk te worden aange drongen op hoffelijke manieren en op verzorging van uiterlijk. Zoals men ziet, een belangrijk rap port. Ook. een hoopvol rapport, waar het bestuur van de Fundatie Werke lijk Dienen in zijn voorwoord zegt dat „stappen ondernomen zullen wor den om te voorkomen, dat dit rap port de weg van het meeste papier gaat cn zodoende geen nuttige uit werking zou geven" De mens zal echter bij brood al leen niet leven en of het gewenst is, dat onze jeugd slechts wordt opge leid voor de practische taak van het geld verdienen, dit wagen wij ernstig te moeten betwijfelen. Niettemin een aantal nuttige wenken geeft dit rapport zeker. Tuin van Huize Doorn is te bezichtigen DOORN. De fraaie tuin van het Huis Doorn, de vroegere ver blijfplaats van de Duitse keizer, zal met ingang van Zaterdag, 8 April voor het publiek ter bezichtiging worden opengesteld. Er zijn 60.000 bloembollen geplant, die binnen kort bloeien Toegang is mogelijk op werkdagen tussen 10 en 17 uur; op Zon- en feestdagen tussen 14 en 17 uur. Wellicht zal, eveneens met ingang Van 8 April, ook het huis zelf te bezichtigen zyn.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 7