DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Storm en regen hebben Pasen 1950 tot een bittere teleurstelling gemaakt Abdoel Azis roept de steun der Verenigde Naties in Abnormaal lage temperaturen en geen écht bollenweekeinde Thans vleesvergiftiging in Veenendaals omtrek Engels stoomschip bij Terschelling op mijn Zuidlands burgemeester voorkomt catastrophe r RIS, Oost-Indonesië en Djokjct streven naar een oplossing Prinses Wilhelmina spreekt De Jonge Kerk moed in 10e Jaargang, no. 84 Dinsdag 11 April 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: T]. DE BOORDER. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Pasen 1950 zal in de herinnering blijven voortleven door zijn buitengewoon slechte weersomstandigheden. Hevige stormwinden, die soms tot orkaankracht uitgroeiden, hebben twee dagen lang over ons land gegierd Zij gingen vergezeld van lang aanhoudende regen, van hagelbuien soms, en de temperaturen lagen ver beneden hetgeen in deze tijd van het jaar als normaal kan worden beschouwd. De grote drukte in de bollenstreek en aan de kust, die daar vooral na het mooie lenteweer op Goede Vrijdag werd verwacht is dan ook uitgebleven. Het is waar, dat de bloemententoonstelling „Keukenhof" te Lisse zich in een behoorlijke belangstelling heeft mogen verheugen en dat er over de wegen tussen Noordwijker- hout en Heemstede enige duizenden auto's hebben gereden. Maar dat is weinig in vergelijking met het aantal, dat men zou hebben kunnen registreren als het een écht bollen-weekemde was geworden. In de zwiepende regenvlagen boden de tulpen en narcissen een troosteloze aanblik. Een voorjaarszonnetje, dat de duinrand in gouden gloed zette is er hoogstens op de Eerste Paasdag en dan nog maar af en toe geweest. De Tweede Paasdag werd 't weidse uitzicht dat juist een der grote bekoringen van de bollenvelden vormt, voortdurend beperkt door een somber en schier ondoordringbaar gordijn van vocht. Voor de verhuurders van strandstoelen, voor de exploitanten van café's en restaurants en voor ontelbare weekenders zijn de afgelopen dagen een bittere teleurstelling geweest. Loodsdienst gestaakt: schepen zoeken Met paratyphus besmette hoofdkaas blijft slachtoffers eisen EENENDAAL. Zondag constateerde de dienstdoende arts 3. H. Kets het gezin van de familie D. van Dgk aan de Beatrixstraat te Veenendaal erschijnselen van parathyphus. Het bejaarde echtpaar en een inwonende dochter werden daarna per ziekenauto naar het Gemeente-ziekenhuis te Arnhem overgebracht. DUITSLAND Stap naar links EDERT Attlee, Stalin en Byrnes te Potsdam een overeenkomst over Duitsland sloten in de dagen na VE-day. dat het tussen de grote bondgenoten uit de tweede wereldoorlog nog allemaal rozen geur en maneschijn was. is er in het diplomatieke verkeer tussen oost en west over «tl weer herhaaldelijk het verwijt gevallen, dat men zich niet hield aan de daar gemaakte afspra- Geen mens. die de geallieerde politiek ten aanzien van Duitsland de voet gevolgd heeft zal de juist - van deze verwijten kunnen ont kennen, onverschillig of zij nu tegen Angelsaksische mogendheden, te- Frankrijk of tegen Rusland wa- gericht. De oorzaak daarvan is wellicht deze. dat men ten tijde van Potsdam de moeilijkheden heeft onderschat en misschien is het wel dat de geallieerden stuk; voor stuk zich onmogelijk aan de over eenkomst van Postdam hebben kun- houden. Was echter enerzijds het niet na komen van het verdrag alleszins verklaarbaar, tege lijkertijd viel het te betreuren, dat elke afwijking, on- daar aansprakelijk het zoeklicht verschillig wi,e voor was, steeds 'n reactionnaire af wijking betekende. Daarom stemt het tot bijzondere vreugde dat thans huidige Amerikaanse Hoge Com missaris John McCloy een stap naar inks gedaan heeft. Door zijn toedoen in Hessen een wet op de mede- eggensch p van kracht geworden, zijn voorganger Julius Clay, van- ege haar radicaal karakter had op- eschort. Twee redenen zijn er, waarom de medezeggenschap van de ar- eiders van bijzonder grote beteke- kan noemen. Ten eerste omdat de invloed van de werkende klas groot en daardoor de invloed rcactionnairen en nationalisten in Duitse politiek verkleint; ten weede, omdat zij de Sowjetunie machtig wapen uit handen slaat he haar onmogelijk maakt lan- naar waarheid vol te houden, de Duitse arbeider niets van de merikanen heeft te verwachten! is jammer, dat men een derge- Üke politiek niet eerder is begon- Het is te hopen, dat deze stap aar links door andere wordt ge- olgd. Het is evenzeer te hopen, dat nog op tijd komt. Hachelijk avontuur op IJselmeer HOORN Drie Hoornse jongelui oesten Zaterdagnacht op het IJsel- eer het anker van hun jachtje uit ooien, omdat het grote zeil ge- heurd was en zij op de fok alleen oom niet konden bereiken. Het ker greep zich echter niet in de em vast, zodat het bootje snel Wreef. Doordat er water binnen am. had de bemanning de han- vol met hozen. De ongerust geworden ouders narterden 's nachts een vissers- t, die tegen de morgen het ehtje behouden en wel de Hoorn haven binnen bracht. tgS" 1"' QHTt IfTTI Lil IK] IU;tiK!l tF riïRUI 11! i IÏÏ^m&i itlkmiMig UiHl 1ÜU Koud iveer Weersverwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdag- 1 avond: Wisselende bewolking met g enkele verspreide buien. Matige [ot krachtige wind uit Westelij- ke richtingen. Hier en daar m hchte nachtvofst, overigens g? weinig verandering van tempe- B ratuur. '2 Aprl] zon op 5.51, onder 19.31. ff "laan op 4 44 onder 14.07. Dit verschijnsel van parathyphus schijnt niet op zichzelf te staan, want ook in Achterberg. Rhenen, Resteren en Renkum doen zich de zelfde verschijnselen voor. De pa rathyphus is waarschijnlijk veroor zaakt door het gebruik van hoofd kaas, afkomstig van een huisslach ting. Dooi de fam. G. te Achterberg werd nl. ruim een week geleden een varken geslacht, waarna o.a. ook hoofdkaas werd vervaardigd Aan verschillende familieleden en kennissen werd deze hoofdkaas ver strekt De familie G. te Achterberg vertoont dezelfde ziekteverschijnse len. evenals hel gezin van een hoofdonderwijzer te Achterberg Hier is de toestand van de patiën ten echter van dien aard. dat zij thuis verpleegd kunnen worden. Anders is het gesteld met familie leden in Resteren, die eveneens naar een ziekenhuis zijn overge bracht. Ook een vriend van de zoon des huizes te Renkum is in ernstige toestand naar een ziekenhuis over gebracht. nadat hij van de hoofd kaas had geproefd. Door de inspectie der volksge zondheid en de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Ook de toestand van de fam. Van Dijk uit Veenendaal is vrij ernstig. Al zes doden door pokken te Glasgow GLASGOW Het aantal slacht offers van de pokken-epidemie te Glasgow in Schotland is gisteren tot zes gestegen, door het overlijden van een 20-jarige verpleegster. Als geen nieuwe gevallen van de ziekte worden gemeld, zal volgende week Zondag het signaal alles vei lig worden gegeven. Tien dagen ge leden is het laatste nieuwe geval geconstateerd. bescherming Velen, die zich niet door de ele menten lieten afschrikken en er on danks alles tóch op uittrokken heb ben nat en verkleumd op de tochtige perrons staan rillen in de snijdende wind Belangrijk groter echter is het aantal dergenen, die hun heil zochten in de bioscoop, in een café of achter de kachel, waarvan men de behaag lijke warmte absoluut niet kon ont beren. De storm, die de beide Paasdagen over ons land gewoed heeft is zeer Jpehoorlijk geweest. Maandagmiddag om 4 uur moesten de loodsdiensten te IJmuiden en Hoek van Holland worden stilgelegd. Maandagavond om 8 uur is de loodsdienst buiten gaats Vlissingen in de Wielingen ge staakt. Op zee heeft het gespookt. Verscheidene schepen, waaronder twee Nederlandse vrachtboten, de 6.189 ton metende „Streefkerk", op weg van Hamburg naar Rotterdam en de 5.516 ton metende ..Randkerk", varende naar Antwerpen, hebben te Cuxhaven bescherming moeten zoe ken. Op het IJselmeer heeft het 108 ton metende motorschip „Verwisse ling". dat met een lading turfmolm op weg was naar Amsterdam een deel van zijn deklast verloren De helft van de balen turfmolm sloeg door de storm overboord, maar de schipper en zijn knecht wisten vei lig Amsterdam te bereiken. Minder goed is het de 39-jarige schipper B A Stevens vergaan, die in de Rotter damse Keilehaven bezig was de la ding op zijn sleepschip ..Koopvaart 27" van dekkleden te voorzien. Hij is door de storm overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Verkeersongelukken daarentegen vallen er niet te vermelden en dat is tekenend voor deze Pasen, waarop het in de meeste grote steden van ons land minder druk was dan op een gewone Zondag, waarop vele voetbalclubs voor half lege tribunes speelden en men. zelfs op de spits uren, meestentijds wel een plaatsje kon veroveren in de treinen. In het buitenland zijn de weers omstandigheden al niet veel beter geweest dan bij ons. Ook in België. Frankrijk en Engeland was de regen spelbreker en in New York lag er sneeuw op Fifth Avenue toen daar de traditionele Paaspromenade plaats vond. Grote drukte echter heeft er te Parijs geheerst, dat werd bezocht door tussen de dertig en veertigdui zend Engelsen. „Somersetshire" in Rotterdam ROTTERDAM Eerste Paasdag is te R'dam het Engelse motorschip „Somersetshire" aangekomen, dat gecharterd was door de Ned. rege ring en 600 burgerpassagiers uit Indonesië naat Nederland terug bracht. Onder hen bevonden zich on geveer tweehonderd gezinsleden van militairen van het KNIL. Dc Hoge Commissaris bij de Nederlandse re gering Mohammed Roem was bij de aankomst aanwezig. Hij begaf zich aan boord en onderhield zich met verscheidene passagiers. Engeland wil minder pulp uit Holland LONDEN Het Britse ministerie voor de voedselvoorziening heeft aan Nederlandse producenten verzocht een deel van de aardbeienpulp, die aan Engeland in het kader van een overeenkomst van het vorige jaar werd verkocht, niet naar Engeland te zenden. De vraag naar bepaalde jamsoorten is namelijk verminderd. Nederland heeft in het kader van de overeenkomst fruitpulp verkocht tot een bedrag van 1,2 millioen pond sterling. Vliegtuig verongelukt in Michigan BENTON HARBOUR (Michigan) Een vliegtuig van de Amerikaanse marine is gistermorgen vroeg in Lake Michigan gestort nadat het een uur lang in een zware storm boven Benton Harbour had gecir keld. Er zijn verscheidene doden. UTRECHT Een ernstige ravage ontstond toen Zondagmorgen om streeks half elf een personentrein, die van Amsterdam op weg was naar Maastricht te Sustercn in bot sing kwam met een stilstaande lege kolentrein. De wagen voerder van de personentrein en de conducteur van de goederentrein werden ge wone en een vierwagentreinstel vloog in brand De reizigers zijn ongedeerd gebleven en werden met bussen verder vervoerd. Het trein stel brandde geheel uit. Men heeft een dieselelectrisch treinstel moeten inleggen, omdat de stroom op het baanvak Roermond- Sittard in verband met de oprui mingswerkzaamheden, werd uitge schakeld. Op de Tweede Paasdag was de stagnatie op dit traject vol ledig opgeheven. Schade is van beperkte omvang TERSCHELLING Het ruim 7.000 ton metende Britse stoomschip „Fort Nisqually". dat zonder lading van Hamburg op weg was naar Am sterdam om daar cokes te laden, is op de avond van de Tweede Paas dag kort na half tien 12 mijl ten noorden van het eiland Terschel ling en 8 mijl noord-noordoost van het lichtschip „Terschelling", op een mijn gelopen. Het schip zond onmiddellijk een S.O.S.-sein ait. maar de opgelopen schade bleek van beperkte omvang te zijn. Drie kwartier na het S.O.S.-bericht sein de de „Fort Nisqually". dat de ma chinekamer niet was geraakt en dat Nieuwe aanval op Hainan mislukt TAIPEH De nationalisten heb ben Zaterdag een nieuwe invasiepo ging van de communisten op Hainan bloedig afgeslagen. Duizenden com munistische soldaten zijn gesneuveld. Oorlogsschepen der nationalisten maken j3cht op de vluchtende com munistische jonken. Binnen enkele dagen wordt op Hainan echter een grootscheepse in vasie verwacht, gezien de commu nistische troepenconcentraties op het zuidelijkste punt van 't schiereiland Luichow, dat slechts 10 mijl van Hainan is verwijderd. Volgens berichten uit Hongkong zouden de Chinese communisten voornemens zijn in Mei met een mil lioen manschappen en 200 vliegtui gen een invasie op Formosa uit te voeren. DJAKARTA. Kapitein Abdoel Azis heeft het tot hem gerichte ultima tum laten verlopen en te Makassar verklaard, dat hU zich niet naar Djakarta zal begeven om zich aan de regering van de R.I.S. over te geven. Heden heeft hij zich tot de Commissie voor Indonesië der Verenigde Naties gewend en haar steun gevraagd. In een brief aan de vertegenwoordiger der commissie te Makassar verklaarde hg, op het hoofdkwartier van de staf van het federale leger documenten te hebben gevonden, die „met stel ligheid bewijzen, dat het de ware bedoeling van het opperbevel van het nationalistische leger was de Oost-Indonesische staat systematisch te liqui deren." uit de weg te ruimen. Na afloop is een gezamenlijke verklaring uitge geven, waarin de delegaties medede len, dat het duidelijk is. dat de Re- publik Djokja niet het voornemen heeft enig gebied onder haar juris dictie te brengen en dat de wens van het volk beslissend zal zijn in elke verandering in de politieke struc tuur. In de verklaring wordt ook ge zegd, dat de drie partijen besloten hebben de kwestie Oost-Indonesië op te lossen op basis van een zo sterk mogelijke eeriheid van het Indone sische volk. Hatta doet beroep op Indonesische eenheid Kapitein Azis noemt dit volledig in strijd met de plechtige beloften, die op de RTC werden gegeven en verzoekt de UNCI „geen steen op de andere te laten om deze voornemens en verdere schendingen van de overeenkomsten der RTC te verhin deren. Ik geef u de verzekering zo vervolgt hij dat ik en mijn mannen onze strijd vastbesloten zul len voortzetten tot het ogenblik, waarop deze staat een vrij en beslist democratische staat is, gegrondvest op wettige beginselen en niet vastge- smeed aan kolonisatie van buiten." Inmiddels is in Djakarta een con ferentie gehouden tussen vertegen woordigers van de R.I.S., de Repu- blik en de staat Oost Indonesië, met het doel de bestaande controversen Premier Hatta heeft in een radio uitzending een beroep gedaan op de Indonesiërs in en bij Makassar niet aan de acties van Abdoel Azis deel te nemen om te voorkomen, dat ge heel Indonesië in stukken wordt ge scheurd. Hatta noemde eenheid de basis der Indonesische vrijheid. Enige honderden soldaten van het KNIL, die zich bij kapitein Azis had den aangesloten, hebben gevolg ge geven aan het bevel van lt.-generaal Buurman van Vreeden en zijn naar hun kazernes teruggekeerd. In Ma kassar is het rustig gebleven. Abdoel Azis heeft er in toegestemd, dat on der bepaalde voorwaarden voedsel en water wordt verstrekt aan de troepenschepen van de R.I.S. op de rede van Makassar. De federale re gering overweegt alle lucht- en scheepvaartverbindingen tussen Ma kassar en de rest van Oost-Indonesië te verbreken. zij zou trachten op eigen kracht naar Amsterdam op te stomen. Onmiddellijk daarop zond Scheve- ningen Radio als algemene medede ling het bericht de lucht in, dat het seinverkeer voor alle schepen weer vrij was, omdat de verplichting be staat het seinen te staken, zodra een ander schip een S.O.S -signaal heeft uitgezonden. Inmiddels had in IJmuiden de bemanning de grote sleepboot „Noordholland" van de rederij Wijs muller onder stoom gezet en hield op Terschelling de sleepboot „Hol land" van de rederij Doekse zich eveneens gereed om uit te varen. De „Holland" behoefde geen zee te kiezen, maar de „Noordholland" ging het Engelse stoomschip tege moet om in geval van nood hulp te kunnen verlenen. Dorp bedreigd door felle brand in opslagplaats van vlas (Van een onzer verslaggevers) ZUIDLAND. Kordaat optreden van dc burgemeester van Zuidland, de heer L. de Kool, alsmede de snelle komst van dc Rotterdamse brandweer, hebben voorkomen dat een grote brand in Zuidland de omvang van een catastrophe zou aannemen. Gisteravond omstreeks kwart over acht ont dekte men brand in dc vlasopslagplaats van dc heer C. Arkenbout. De loeiende storm verspreidde een regen van brandend vlas over het dorp en het zag er aanvankelijk voor dc bewoners van dc diclit op elkaar ge bouwde huizen van dc Raadhuisstraat beangstigend uil Om circa kwart over acht ont- een aanzienlijke waarde vertegen- dekten de kinderen van de burge- woordigde. Bijna alle boeren uit de meester, die uit het raam van nun omtrek brachten bun vlas naar de huis keken, de plotseling hoog uit slaande vlammen uit het pand. Zij waarschuwden hun vader, die in al lerijl alarm sloeg. Burgemeester Kool besefte het gevaar dat zijn dorp bedreigde en vroeg onmiddel lijk assistentie aan de brandweren te Rotterdam, Brielle, Abbenbroek Oudenhoorn, Spijkenlsse en Hellc- voetsluis, i.iet de motorspuit van Zuidland werd inmiddels reeds met vier stralen water gegeven. Binnen twin tig minuten was de brandweer uit Rotterdam ter plaatse met drie autospuiten, een motorspuit en de ecreedschapwagen. opslagplaats van de heer Arken hout. Van de omringende woningen zijn er vijf zo ernstig beschadigd, dat de betrokken gezinnen elders onder dak moesten zoeken. Ook de Chris telijke school is gedeeltelijk be schadigd. Brandmeester W. van Trigt van de Zuidlandse brandweer kreeg brandende stukken vlas op zijn kleding Hg wist zich hiervan echter te ontdoen en liep geen brandwonden op. Omstreeks middernacht was de brand practisch bedwongen. Met do nablussing is men echter nog ge ruime tijd bezig geweest Het is nog nipt bekend hoe de brand is ontstaan. Er was aanvankelijk een tekort aan water, waarop de burgemeester de dammen in de polder liet door- waren gearriveerd kon de brand West-Berlijn wellicht met circa 25 stralen worden bestre- den. Niet verhinderd kon worden £>ij Dllltse Bondsstaat dat de opslagplaats geheel in vlam men opging. Zij was tot aan de nok gevuld met onafgewerkt vlas, dat DEN HAAG. De toogdag, die de Jonge Kerk Zaterdag hield in ver schillende plaatsen van ons land. is besloten met een dienst in de Hervorm de Kerk te Apeldoorn, waar H.K.H. Prinses Wilhelmina een toespraak tot de jonge lidmaten der Nederlandse Hervormde Kerk heeft gehouden; zg zeide het volgende: „Leden der Jonge Kerk, verblijdt u. Wederom zeg ik u, verblüdt u. Alles jubelt in ons nu wg aanbiddend en dankend neerknielen voor de Heer der Universele Kerk. Immanuel, dat is: God met ons, op de dag zijner verrijzenis en zijner overwinning. Want dit is de grote blijdschap, die al den volkeren we zen zal, waarvan Gods boodschapper ons in de Kerstnacht kond deed, cn de engelen zongen in Ephratha's vel den; Christus heeft gezegevierd over dood en verderf en met hem gans de mensheid. Gij allen, waar ook ter wereld, die bereid zijt hem waarlijk te dienen door hem is het aan u ge geven zijn mede-arbeiders te zijn. Werk mal hem. naast hem. door'hem verlossend om u heen, verlossend van bekommernis van vrees en van geestelijke nood. Zo nauw met Chris tus verbonden zijt gij sterker dan de wereld en al haar leuzen en machts vertoon." IN VERBAND MET DE JONG STE GEBEURTENISSEN te Ma kassar stond- de kapitein Andi Abdoel Azis een interview toe aan persvertegenwoordigers. In het midden kapitein Andi Abdoel Azis. Paasongevallen in de Verenigde Staten NEW YORK. Als gevolg van on gelukken met Je Paasdagen zijn in de Verenigde Staten tenminste 253 personen om het leven gekomen. Door verkc jongelukken vonden 187 personen de dood; de 66 andere slachtoffers verloren het leven als gevolg van ongelukken van verschil lende aa.d. zoals branden, valpartij en en verdrinkingen. RIS-delegatie 15 April naar Moskou DJAKARTA. Een delegatie van de R.I.S. vertrekt op 15 April naar Moskou. Zij bestaat uit Palar, rnr. Jusuf Wilisono, fractie-voorzitter van de Masjumi in het parlement Mr. Sujono Hadi Noto, fractie-voor zitter van de Partai Nasional Indo nesia, mr. Muhamad Yamin, parle mentslid, als adviseur, en verder Noeradi als tolk en dr. Rubijono als code-offieier. De delegatie zal via Nederland naar Moskou reizen. BERLIJN. Geallieerde func tionarissen te Berlijn hebben niet- officieel te kennen gegeven, dat de drie westelijke bezettingsmogend- heden Berlijn binnenkort zullen toestaan zich bij de Westduitse Bondsrepubliek aan te sluiten. Het Westduitse parlement en het stadspnrlement van West-Berlijn henben zich reeds voor een derge lijke stap uitgesproken en ook de Amerikanen zijn er voor. Frankrijk is tot dusver de krach tigste tegenstander van dit plan en hei werd hierin tot op zekere hoogte gesteund door Engeland. Aardschokken in de Sowjetunie In de Sowjetunie heeft men aardschokken waargenomen, name lijk op 200 kilometer afstand van Irkoetsk nabij het Kosogolmeer in de Mongoolse republiek en in het gebied van Asjkabad. Israël heeft twee schepen in Nederland besteld HAIFA Een Israëlische scheep vaartmaatschappij heelt bij een scheepsbouwmaatschappij te Rotter dam twee vrachtschepen voor het vervoer van fruit besteld. De sche pen zullen beide 4.000 ton meten cn van een koelinrichting zijn voor zien. Soekarno naar Makassar DJAKARTA Op 17 April zal I president Soekarno naar Oost-Indo nesië vertrekken, voor een bezoek i van twee weken. I Op het program staan bezoeken I aan Makassar, Gorontalo, Menado, j Ternate, Ambon, Kupang. Endeh, Sumbawa, Ampenan en Den Pasar, j Op Menado en Ambon wil de pre- I sident twee dagen vertoeven. i ZAANDAM. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak Zaterdag- J I avond brand uit in de bakkerij van Si de Coöperatie „Eenheid" te Zaan- m I dam. De brandweer, die met groot j materiaal uitrukte was na drie i j kwartier het vuur meester. De bak kerij heeft een schade van ander halve ton opgelopen. De bovenver dieping van het pand brandde gc- 1 heel uit. Nee toch Heus! Als een der aantrekkelijkhe den van de malle stad Tan- ger noemt Reader's Digest: „In de vreemdelingenkolonie woont een Engelse met 30 Siamese katten en een Amerikaanse gravin (door huwelijk) met 40 honden''. (En dat met die warmte daar!) A.: „Mijn nieuwe Ameri kaanse wagen heeft televisie, centrale verwarmingeen cock- tailbartjc, kussens met zwanen dons. B.: gitten er ook nog ruiten in?" C. (tot zijn kapper): „Sche ren! Niet knippengeen fric tion, geen brillianlinegeen crème, geen warme doeken, geen gemanucuur, laat m'n neusharen met rust, en m'n jas trek ik zelf aanBegrepen?" De kapper: ,.\Vèl inzepen, meneer?" „Ik vertik het te slapen," zei 5-jarige Mary te Louistown. .JJan gaan we wandelen," ant woordde haar moeder. Mary en moeder waren nog niét buiten of vrachtauto ramde Mary's huis en verpletterde haar bedje. J

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1