DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Opstand is nog niet geëindigd, zegt Sultan van Djokja Piloot zet na blikseminslag, toestel kranig aan de grond [edenmiddag om vijf uur radiorede van Leopold Dikke mist boven Oostzee belemmert nasporingen Brand in Wervershoof eist drie doden Amerika r~ WENS, die wet wordt Kawaliarang bevelhebber in Oost-Indonesië geworden im 10e Jaargang, no. 88 Zaterdag 13 April 1930 Van Zeeland heeft gramofoonplaat mee naar Brussel genomen (Van onze correspondent) [BRUSSEL De nieuwe wending in de oplossing der regerings-crisis en misschien ook in de ontwikkeling der koningskwestie werd gister avond bevestigd door de mededeling, dat Van Zeeland bij zijn terugkeer h Brussel meebracht, dat koning Leopold vandaag een boodschap tot het Belgische volk zal richten. Hoewel naar de strekking van de boodschap, [die om vijf uur via de radio wordt voorgelezen, nog slechts wordt gegist, Tiag worden aangenomen, dat deze beoogt, de kabinetsvorming te verge makkelijken en een verzoening tussen de politieke partijen tot stand te |rengen. Van Zeeland met zijn verkapte ho mogeen-Katholieke regering wilde I In de kringen, die met 's konings ingeving in contact staan, werd gis- ren gezegd, dat Leopold zeker niet t onmiddellijke troonsafstand heeft ploten, maar anderzijds de weg, die Krachtiger politiek op komst sTAAN de Amerikanen klaar, Jde „koude oorlog" intensiever gaan voeren? Het heeft er min ions genomen de schijn van. Mi- Ister van Buitenlandse Zaken Dean [ehcson heeft zojuist een commis- gevormd, die, gezien de taak, e zij gekregen heeft, als een soort tnerole staf voor de koude-oorlog- •orrng kan worden beschouwd. Philip Jessup heeft er de lei- J van maar ook de republikein ester Dulles zal aan het werk van commissie deelnemen. Dit wijst J op. dat men in bepaalde repu- jikeinse kringen geneigd is, de Bistheid te erkennen van Acheson's fvatting, dat ook een koude oor- verloren kan worden, indien jon niet bereid is, zo nodig alle Jdpbronnen van het land in de F'jd te gebruiken. In dit opzicht ook de critiek, die een McCar- 1>\ wiens onbesuisde aanvallen op Icheson en verschillende hoge Pbtenaren van het State Depart- •nt, naar de bekende Amerikaanse „columnist" Wal ter -Lippmann on langs heeft aan getoond, voor een groot deel terug te voeren zijn tot het nog altijd in ^States levende isolationisme, van partijgenoten te verduren left, veelzeggend. Inderdaad is er (c aanleiding voor de Amerika an, hun strategie in de koude oor- wat zorgvuldiger te bepalen en te streven dan in het verleden geschied. In het bijzonder in t-Duitsland dreigt het ontbre- van een vaste lijn in de Ame- 'anse buitenlandse politiek Pzalige gevolgen te hebben. On tijdige waarnemers zijn het er eens, dat men daar uit pure Sst voor de mogelijkheid, dat n onverdedigd Duitsland het JSveld in een nieuwe oorlog zou en. zo gedeprimeerd is, dat er zelfs aan denkt .zelfstandig een vergelijk met Moskou te in. Hoe een dergelijk „verge- eruit zou zien, kan men zich 'kkelijk voorstellen. Washington er daarom in de eerste plaats lar moeten streven West-Duits- id eer. zeker gevoel van veilig- te geven. Dat vergt ongetwij- nieuwe, grote offers, maar zullen klein zijn in vergelij- met die, welke Amerika zou iten brengen, indien West-Duits- werkelijk voor de tactiek van ;reur der Russen zou zwichten. klieht inslaan, niet de gewenste weg acht. De mogelijkheid, dat de koning, na in de uitoefening van zijn prerogatieven te zijn hersteld, een delegatie van zijn bevoegdheden aan prins Boude- wijn zal voorstellen in de zin van het voorstel-Spaak, wordt nu wel zeer groot geacht Van Zeeland, die. na gisteren een derde onderhoud met de koning te hebben gehad, 's avonds tegen half negen op het vliegveld Evere arri veerde, bracht even later een bezoek aan de prins-regent. Hij zei daarna, dat een nieuw feit van buitengewoon belang zich heeft voorgedaan en dat mede in verband met de bijeenkomst van de ministers van het vijf-landen- pact het.eerstvolgend onderhoud met de prins-regent pas Dinsdag zal plaats hebben. Tot zo lang is er dus een pauze in het politieke gebeuren, tijdens welke de betekenis van 's ko nings nieuwe stap rustig kan worden bestudeerd. Behalve de gramofoonplaten met Leopold's rede. bracht Van Zeeland nog een mededeling van 's konings secretariaat mede. Hierin werd ge zegd, dat politieke personen van ver schillende opinie de laatste dagen contact hadden gezocht met de secre taris van de koning, die van deze gesprekken de koning op de hoogte had gesteld. De koning, die ook de vorige kabinetsformateur. Devèze, had ontvangen, achtte het daarna nodig eveneens een onderhoud met Van Zeeland te hebben. Na de situa tie onder ogen te hebben gezien, be sloot de koning een boodschap tot het volk te richten. Boven Het Kannal vioog Donder,dagavond een Viking van de BE A op iveg nadr Pa rijs. Geen wolkje aan dé hemél, geen droo regen, .mooi weer, aladde overtocht, ver-, 'zskerd. Sue Cranisie, de stewardess, wandel de om 8 uur 40 naar keukentje, om verver singen voor de passa giers te halen. een praatje met die, een glimlach voor gene. Krak.', Sue werd tegen de grónd' geslingerd splinters schieten rond door rook keuken en toilet, wegge scheurd, tuimelen in Hel Kanaal, ijzige kon loeit naar binnen Bloédend uit óele wonden dreigt Sue door de storm wegge zogen te worden, maar een koelbloedig passa gier grijpt toe en redt haar; mat schone zak doeken wordt zij zo goed en kwaad het kan, voorlopig ver bonden. De piloot verwikt niet, hij verwikt alleen zijn handles en keert met zijn openge scheurde Viking terug vaar Londen en laat rem en: „Waarschijn lijk door bliksem oe- trbffen, stewardess ernstig gewond, ma chine opengescheurd, houdt ambulances ge reed. kom terug naar Londen." Waarom no deloze ongerustheid wekken?, want de pi loot had kunnentoe voegen: hoogteroer xverkt niet meer, ,zy- J roer bijna dol, staart zit nog met een graat je vast." De 27 passagiers ver toonden geen spooj- t an paniek; „schoenen uil." zeiden zij, „wie weel. moeten uüj da delijk nog zwemmen ook!" -* De piloot liet hen complimenteren met hun houding, „en", liet hij zeggen: „als de moto ren het houden, komen we er wel, al dansen wij nog zo gek!" Op Londen Airport was alles in de weer: brandweer, ambulances... Als een dronken man naderde de Viking. De piloot en de eerste offi cier wrikten aan het hoogteroer tot het een paar graden meegaf, twee bezeten cirkels in de lucht, en de Viking landde veilig. Geen rokende puinhoop, geen gegil. geen ontplof fing. Een baby. heel de worsteling door stil gebleven, gaf geen kreetje: de kleine had een splinter in het voorhoofd. Een uur later vertrokken 19 van de 27 passagiers.met een an dere machine toch -hog naar Parijs. De stewardess echter lag in een zie kenhuis. zij moest worden ge opereerd aan een versplinterde arm... Nee toch.Heus "Zij die uit Rouaan komen, kunnen Eend op z'n Rouaans krijgen, de Lyonnezen kunnen zoveel slakken eten als zij willen, de Bressois zelfs zullen zich thuis wanen, als zij bij ons „hun kip" bestellen; „elk nl. het zijne", aldus een folder der Parijse stationsrestauraties Te El Paso vond Frcderico Tacon, dat hij niets lelijks had gedaan en hij pruttelde tegen de politierechter: ,,'k Heb niemand anders gerammeld dan mijn vrouw!" Er is een tijd geweest, dat dc volksvertegenwoordigers van Massachusetts zich dik maakten over een meer, genaamd Char- goggagoggmanchauggagoggehau- bemagungamaug Oorlog en bezetting hebben in Frankrijk de van ouds ge roemde Franse minzaamheid aan getast fin Frankrijk alleen?). Daarom is er een „kruistocht voor beminnelijkheidswederop- oouw" begonnen ten bate van de buitenlandse toeristen en van de Franse portemonnaie. Hij (Zij) die de roep krijgt van „echt oud Frans hoffelijk" te zijn, wordt beloond met een flink-zichtbaar insigne. VJ Blijde gebeurtenis aan Britse hof verwacht LONDEN In de komende maan den, vermoedelijk na de terugkeer van kroonprinses Elisabeth uit Malta, wordt te Londen een officiële be kendmaking verwacht, dat de Britse troonopvolgster deze zomer haar tweede baby verwacht. Buckingham Palace heeft bevestigd, dat dc prin ses tot half October geen officiële plichten te vervullen heeft Prins Charles, de zoon van prinses Elisa beth en haar echtgenoot Philip Mountbatten wordt op 14 November twee jaar. Weerzien te Serowe van Seretse en zijn vrouw LOBATSI Seretse Khama. het verbannen stamhoofd der Bamang- wato's. heeft toestemming gekregen zijn vrouw Ruth te Serowe te be zoeken. Trygve Lie wil naar Moskou LAKE SUCCESS. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de Ver- Naties. heeft verklaard, dat hij de volgende maand naar Moskou zal gaan om besprekingen te vóeren over de internationale toestand, als hij op dat moment van mening is. dat dergelijke besprekingen vruch ten kunnen afwerpen Lie zal op 22 April naar Europa vertrekken cn een bezoek brengen aan Londen. Parijs. Genève en Den Haag. Hij zal op 27 April in Londen besprekingen voeren met minister van Buitenlandse Zaken Ernest Be- vin en vandaar naar Parijs gaan. Henri Holdert 10 Juni in cassatie DEN HAAG. De Bijzondere Raad van Cassatie zal op Zaterdag 10 Juni de zaak behandelen tegen Hénri Holdert. die wegens samen werking met de vijand door het Bijzonder Gerechtshof te Am*ster- dam is veroordeeld tot 12 jaar ge vangenisstraf. Hij zal worden ver dedigd door mr. J. H. de Pont te Amsterdam. KOPENHAGEN. Een dikke mist kwam gisteren over dc Baltische zee aanrollen, waardoor het zoeken naar de vermiste „Privateer" van de Amerikaanse marine ten zeerste werd belemmerd. De machines, die oor spronkelijk opdracht hadden gekregen het noordelijk deel van de Oostzee af te zoeken, werden teruggedreven toen de wolken tot op dertig meter boven het water daalden en het gezicht slechts enkele honderden meters bedroeg. Kort voor het middaguur echter trokken in het gebied waar Maandag lichtfakkels werden waargenomen de mistbanken op. De nasporingen concentreerden zich gisteren vooral rondom het eiland Bornholm. Zij, hebben echter geen enkel resultaat opgeleverd. In middels staat in Wiesbaden een heli- coptère gereed om op het eerste te ken op te stijgen. Een week lang heeft de bemanning er van zich geoefend in het aan boord hijsen van geredden. In de vijf en een halve dag, die sinds de vermissing van het Ameri kaanse toestel ziin verstreken heb ben de vliegtuigen meer dan 60.000 vierkante mijl van het Scandinavi sche gebied afgezocht. Thans zullen de reddingspogingen geleidelijk min der intensief worden. Tien opspo ringsvliegtuigen zijn naar hun basis teruggeroepen, vijftien toestellen zijn I INDONESIË ZIJN enige indruk wekkende begraafplaatsen. Daar DJAKARTA. De regering van de R.I.S. beschouwt de aankomst van kapitein Azis te Djakarta als een ..onvoorwaardelijke overgave" van zijn kant. maar zij beschouwt de opstand niet als geëindigd, zo heeft de minister van defensie Hamcngku Euwono. sultan van Djokja. verklaard enkele minuten nadat Azis in hechtenis werd genomen. Hij deelde mede. dat dc rebellen nog steeds meester van Makassar zijn. en zeide. dal hij niet wist of zij dc strijd zouden opgeven. De militaire operatics tegen lien zullen voortduren totdat dc zaak volkomen geregeld is. Kolonel A. E. Kawaliarang, de militaire gouverneur van Noord-Sumatra, is be noemd tot opperbevelhebber en chef-operaties van dc strijdkrachten te land, ter zee en in dc lucht van de R.I.S. in Oost-lndonestë. Kolonel Kawaliarang heeft een Nederlandse militaire opleiding gehad en is ge boortig uit Oost-Iudonesic, waar liü te Menado het levenslicht zag. President Soekarno neeft nog geen bevel gegeven het vuren te openen Zijn rede heeft in Makas sar de hoop versterkt, dat er vrede kan blijven. De toestand in de stad was gisteren kalm. De Oost-Indonesische regering streeft met alle krachten naar een vreed zame oplossing en heeft zich samen met Mokogmta tot de bevolking gericht met de opwekking de rust te bewaren. Het rechtstreekse radio-telefoon- en telegraafverkeer van Nederland met Makassar is verbroken. Het postverkeer Djakarta-Makassar is tijdelijk gestremd. Het luchtverkeer op de lijn Djakarta-Makassar-Biak is voor de duur "er huidige- situatie gestaakt. Drie punten van Diapari De Oost-Indonesische minister van voorlichting Ratoelangi heeft gezegd, dat Azis naar Djakarta is gegaan op voorwaarde, dat de centrale regering Oost-lndonesie niet op militaire wijze liquideert en het Indonesische corps van het Ne derlandse leger met wederzijdse in stemming van alle partijen zal wor den gereorganiseerd. Dc sultan van Djokja heeft dit ontkend en ver klaard, dat men Azis nog steeds als rebel beschouwt. Wel echter heeft de regering van de R.I.S. verschil lende verklaringen afgelegd, die hierop neerkomen, dat zij niet van plan is Oost-Indonesië te liquide ren en dat de soldaten van het KNIL in hel nationale leger zullen worden aanvaard Van specifieke voorwaarden is echter geen sprake. Inmiddels heeft premier Diapari van Oost-Indonesië het parlement een program van drie punten voor gelegd. dat oplossing van het ge schil beoogt. Deze drie punten zijn 1. onderhandelingen; 2 Djakarta moet afzien van het aan land zetten van T.N.I.-eenheden: 3. de soldaten van het KNIL moeten ten spoedig ste worden opgenomen in het leger van de R.I.S. Hevige koude in New York NEW YORK In de Verenigde Staten is het volop winter en heeft men hevig te lijden van sneeuw cn vorst. New York beleefde gisteren de koudste 14e April in de geschiedenis van het New Yorkse weerkundige instituut. De minimumtemperatuur, j die 's morgens om vijf uur werd waargenomen, bedroeg 27 graden Fahrenheit. Dc daken en de straten in New York zijn met een dikke witte vacht bedekt De koude strekt zich uit over de gehele vallei van de Hudson tot aan Albany, de hoofdstad van de staat. VRIJDAGAVOND ZIJN Konin gin Juliana en de Prinsessen Beatrix en Irene van de vaeantie- reis naar Val d'Isères in ons land teruggekeerd. Om half acht arri veerden zij per vliegtuig van Genève op Schiphol. Prins Bern- hard was reeds te voren met een Kakota-toestel op Soesterberg aangekomen. op Kastrup achtergebleven. In de Oostzee is gisteren een stuk hout gevonden, dat oorspronkelijk als een deel van de „Privateer" werd beschouwd, maar dat afkomstig bleek van de kist met rookbommen, die Woensdag door een piloot van een B-17 is neergelaten toen hij een vlot meende te zien. Eerste ooievaar in ons land STEENWIJK. Evenals vorig jaar heeft de buurtschap De Bult bij Steenwijk de primeur van de eerste ooievaar. Gisteren arriveer de de trekvogel. Het is hetzelfde beestje van vorig jaar en het is nu acht jaar oud. Het mannetje zal waarschijnlijk even als andere ja ren enige dagen later arriveren. Vorig jaar verscheen de ooievaar op 5 April. Eerste perziken aan de veiling HOORN. De veiling „Bangert en Omstreken" te Zwaag had gis teren een mooie primeur. De eerste perziken werden namelijk aange voerd. De vruchten zijn verkocht voor de prijs van 81 cent per stuk. Troepenschip „Skaugum" onderweg DEN HAAG. Het troepenschip „Skaugum" is met 1800 passagiers op 12 April uit Tandjong Priok ver trokken. Aan boord bevinden zich het 5e bataljon garderegiment Gre nadiers. het 5e bataljon garderegi- ment Jagers, het 50e veldhospitaal en de 50e - hoof dverbandplaats. Rumoer in Staten van Suriname PARAMARIBO In een rumoe rige vergadering van de Staten van Suriname heeft het lid J. Pengel een vuistslag toegediend aan het lid L. Eliazer. De bril en het horloge van de heer Eliazer braken en hijzelf liep verscheidene kneuzingen op. Enige andere leden verhinderden, dat de heer Eliazer terugsloeg. Tegen de heer Pengel is een aanklacht inge diend. Het incident vond plaats tijdens beraadslagingen over het tijdstip, waarop aan minister Lichtveld ge legenheid zal worden gegeven een toelichting te geven In antwoord op een interpellatie over wantoestanden bij de geneeskundige dienst. Aan de handtastelijkheden ging een woor denwisseling vooraf. Amerikaanse liulp aan Indo-China WASHINGTON De Verenigde Staten treffen voorbereidingen voor het verstrekken van hulp aan Indo- China ter waarde van 15 millioen dollar. Men verwacht, dat deze hulp hoofdzakelijk zal bestaan uit vracht vliegtuigen, vrachtauto's en genees middelen. die het meest nodig zijn. Waarschijnlijk zullen de eerste voor raden binnen vier weken worden verscheept. Op de Fransen wordt pressie uitgeoefend de drie nieuwe staten van Indo-China mee te laten beslissen over de bestemming van de Amerikaanse militaire en economi sche bijstand. Nederlandse temmer aangevallen MAASTRICHT. De Nederland se leeuwentemmer Jean Michon uit Maastricht, die vorig jaar met ziin leeuwen bij circus Strassburger op trad en thans in een circus te Ham burg werkt, is door een van zijn leeuwen aangevallen. Hij is dusdanig gewond, dat hij voorlopig niet meer kan werken. Michon is de eerste leerling die is afgeleverd door de dressuurschool van Klant te Valken burg. Advocaat vraagt revisie van Pétain's vonnis PARIJS Maarschalk Pétain, die thans 94 jaar is. heeft zijn advocaat Isorni opgedragen vernietiging van zijn veroordeling wegens hoogver raad te verkrijgen. Pétain is tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld en zit op een eiland voor de Franse Atlantische kust. Hij heeft Isorni opgedragen naar zijn rehabilitatie te streven, zelfs wanneer hij overleden zou zijn. Militaire lasten boven Europese draagkracht CHICAGO. Generaal Omar Bradley heeft gisteren verklaard, dat de defensielegers, die voor dc beveiliging van West-Europa nodig zijn, waarschijnlijk „boven dc finan ciële draagkracht der Europese lan den uitgaan". Dc generaal, die voor zitter is van dc commissie der geza menlijke stafchefs, zei. dat hij dit zijn collega's veertien dagen gele- cten op de conferentie in Den Haag onder het oog had gebracht. Gene raal Bradley voegde er echter aan toe, dal een betere organisatie van dc defensie en efficiënter uitwisse ling van inlichtingen tussen dc bij het Atlantisch Pact aangesloten lan den mogelijk het voorlopige defen sie-ontwerp gunstig zullen be- invlocdcn. Onze plannen, aldus generaal Bradley, maken een wijziging nood zakelijk in de militaire begroting van de VS. voor dit jaar Daarna echter, zullen de Ver. Staten zorg vuldig moet bestuderen „wat onze vrienden het best kunnen opbrengen, alvorens uit te maken wat de Ame rikaanse dollar aan de collectieve defensie moet bijdragen". De generaal verklaarde, dat er tengevolge van dc Atlantische de fensieplannen waarschijnlijk een grotere vloot en luchtmacht zullen moeten komen, dan de V.S. alleen zullen willen leveren. De totaal uitgebrande burge meesterswoning te Wervershoof, waarin drie jonge meisjes het leven lieten. liggen Nederlandse mannen, die ge sneuveld zijn bij de volbrenging "an hun opdracht Zij liggen er in lange rijen naast elkaar, zoals ook in Ne derland die beklemmende rijen witte kruisen zijn op de Grebbebcrg, bij Holton en Borgen op Zoom, geden kende hen. die ver van hun vader land hetzelfde lot ontmoetten als onze mannon in Indonesië. Er zijn nog meer graven van Ne derlanders in dn tropen. Van militai ren. doen evtuzeer van burgers, die tussen '41 cn '45 stierven ai i uit putting of mishandeling door dc Ja panners tocgeoea-4 Hun pp nlig gen verspreid over de gehel- archi pel en zelfs daarbuiten. Want de spoorweg in Birma heeft geen hon derden maar duizenden mensenle vens geëist. En zo vind< men over een gebied groter dan Europa de droeve bewij zen van wat stom geweld veroor zaakt wanneer de mens niet in staat is het lot de/er wereld volgens de rede te bepalen Maar gelijk ook in Canada en Amerika nabestaanden het een niet tc harden idee achten, dat vaders -n zonen ten grave zijn gedragen in een vreemd land, zu zijn er ook ten on zent vaders en moeders, vrouwen en kinderen die geen rust hebben bij dc gedachte, dat het grote offer dat ook zij moesten brengen verzwaard wordt, doordat er niet in hun on middellijke nabijheid het graf is, dat zijzelvc wensen te verzorgen. Dit :s een idee, een wens, een verlangen, dat voor discussie niet in aanmer king komt. omdat de piëteit verbiedt dc overwegingen in beschouwing te nemen, die hierbij voor velen een rol spelen. Maar het komt ons als een plicht der gemeenschap voor. dat zorggedragen wordt voor de thuiskomst van hen, die vielen, ge lijk ook de gevallenen met hun gaan naar Indonesië een plicht jegens de ze gemeenschap vervulden. Lang niet iedereen voelt de be hoefte om de gevallene in eigen di recte omgeving jeen laatste rust plaats te bieden; voor hen kent de geest geen afstanden. Voor hen is de mededeling der re gering, dat zij niet kan overgaan tot overbrenging var stoffelijke resten van Indonesië naar Nederland geen persoonlijke teleurstelling. Het is echter van een navrante openhartigheid, wanneer de regering zegt dat overbrenging tc duur is. Dit is geen Kwestie van calculatie. Even min als dc mannen, die destijds hun plicht vervulden door naar Indonesië tc gaan iels te calculeren hadden. En dat de regering voelt hier met een andere zaak te maken te heb ben dan alleen een die door cijfers kan worden uitgemaakt, bewijst zij door het in één adem hieraan toe gevoegde argument, dat overbren ging de erevelden in Indonesië zou ontluisteren. Het is geen vraag van goedkoop of duurkoop maar een gevoelskwes tie. een piëtcitszaak. En daarin geldt, dat het Requiescat In Pace bepaald wordt door de wens der achtergeble venen. Een wens, die wet behoort te zijn voor diegenen die dc uitzen ding naar Indonesië als plicht stel den. Thans is het de overheid die moet gehoorzamen. Generaal Alexander van Falkenhausert. de vroegere Duitse militaire gouverneur van België en Noord-Frankrijk, zal op 22 Mei voor ccn Belgisch militair hof terecht staan wegen* het executeren van gijzelaars. (Van een onzer verslaggevers) HOORN. Wederom is West-Friesland door ccn tragisch ongeluk ge troffen. Nadat verleden jaar November een heel gezin in Medemblik door ccn brand werd overrompeld, heeft thans een brand in de burgemeesters- woning te Wervershoof drie slachtoffers geëist. Het zijn de 20-jarige Elly Raat. dochter van de burgemeester, de 7-jarige Gerry cn de 17-jarige Ria Raat uit Medemblik. twee nichtjes van dc burgemeester, wier vader korte tijd geleden is overreden cn die voor een weck bij hun oom waren tc logeren. De brand werd om 1 uur Vrijdag nacht ontdekt door de burgemees- Iersvrouw, die wakker werd door het hulp geroep van de kinderen, die in een zijvleugel van het huis sliepen. Zij wekte haar echtgenoot, doch de vlammen hadden toen reeds zo snel om zich heen gegrepen, dat aan enige redding niet meer viel te denken. Onmiddellijk werden de brandweer en de buren gewaar schuwd. Samen met een buurman heeft de burgemeestersvrouw toen nog geprobeerd de kinderen te red den. maar door de geweldige hitte en de vlammen kon men de kinde ren niet meer bereiken. In radeloze angst waagde de burgemeesters vrouw daarna met een laken over het hoofd nog een tweede poging, maar zij liep daarbij zulke brand wonden op, dat omstanders haar uit het brandende huis moesten terug- sleuren. De vrijwel onmiddellijk aanwezige brandweer kon niets uitrichten, hoe wel men met 3 stralen de strijd te gen het vuur aanbond. Na een klein uur was het huis volkomen uitge brand. De verslagenheid in het dorp is zeer groot en overal ziet men. groepjes mensen, die het gebeurde bespreken. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. Opklaringen Weersverwachting geldig van Zaterdagavond tot Zondag- avond: Vannacht lichte en op droge gronden waarschijnlijk zware nachtvorst en hier en daar och tendmist. Overigens nog enkele verspreide buien, maar ook flin ke opklaringen. Matige tot zwakke wind hoofdzakelijk uit noordelijke richtingen cn iets hogere temperaturen dan van- I daag. 16 April zon op 5.42 onder 19 38, maan op 5.24. onder 18.59. 17 April zon op 5.40. onder 19.40. - maan op 5.33, onder 20.11 n.m. un r-, Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. VSS^SSfiSSUtSSl Uitgave: N.V. D, IW. Per- - t a \c r n. Hoofdredacteur; Tl DE BOORDER. pri|s 32 cent p. w. ol 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1