II 1 LAAT UW KINDEREN GLUNDEREN) AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Spel met poppen, die kunnen eten. praten, roken Voorlopig 36 divisies voor Westerse defensie onmiddellijk uitvoeren Twee KLM-ers brengen unieke poppenkast, afgestemd op kinderziel Drie landen jagen op sterke jonge Amerikaan Moskou vraagt liases op Deens eiland 0111 kotter te bergen Hoe stemmen wij op 26 April? Bamangwato's juichen Seretze toe en zweren hem trouw DEZE BOEKJES ZIJN AFZONDERLIJK NAAR KEUZE VERKRIJGBAAR DE PRIJS PER DEEL BEDRAAGT SLECHTS 0.75 4 Dinsdag 18 April 1950 BESLUITEN TE BRUSSEL Dringende militaire plannen Accoord over gezamenlijke betaling van projecten van algemeen belang BRUSSEL Dc ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Finan ciën der vijf bU het Pact van Brussel aangesloten Landen, die Zondag en j Maandag in dc Belgische hoofdstad hebben vergaderd, zeggen in een gisteravond uitgegeven communiqué, dat zij de noodzakelijkheid van het onmiddellijk uitvoeren van sommige der reeds eerder goedgekeurde de fensieve projecten hebben onderschreven. De vergadering heeft een lijst opgesteld van deze projecten. Bovendien is het principe aangenomen van t een gezamenlijke betaling der projecten, die van algemeen belang worden j geacht. De wijze van financiering is uitgewerkt in concrete voorstellen, die op korte termijn aan de regeringen zullen worden voorgelegd. Uit de bewoordingen van dit com munique zou men mogen opmaken dat de financiële deskundigen, die de gehele nacht van Zondag op Maandag en ook gisteren nog heb- Jan Soldaat neemt" kampenongerief in Indonesië (Van onze parlementsredacteur) DEN HAAG. Het feit, dat het tempo der repatriëring zo sterk is opgevoerd, heeft als consequentie, dat noodgedwongen ook van enkele kampementen moet worden gebruik gemaakt. De regering heeft bewondering voor de sportiviteit, waarmede vele repatriërende militairen in het voor- i uitzicht van een spoedige inscheping de ongemakken, die in enkele kam pen bestaan (vooral bij regenweer) en die niet kunnen worden verhol pen, voor lief nemen. Aldus minister Schokking in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Frans Goed hart. betreffende huisvesting en verzorging van de nog in Indonesië verblijvende Nederlandse troepen Behalve in kampementen, verblij ven dc troepen ook in de z.g. troe penrayons. waar een aanvang wordt gemaakt met hun herscholing ten einde hen zoveel mogelijk geschikt te maken voor hun toekomstige taak in West-Europese verhoudin gen. In de doorgangskampen te Dja karta ontbreken de herscholingsmo gelijkheden, doch aan voeding, ver zorging en ontspanning wordt zoveel mogelijk zorg besteed. Mede door de uit Nederland ver zonden 250.000 paar sokken is het sokkenprobleem thans opgelost. En kele bevorderingen moesten onge daan worden gemaakt; een klein aantal militairen is hierdoor gedu peerd. De legerleiding in Indonesië treft geen verwijt, dat als gevolg van de versnelde repatriëring enig ongerief moest worden aanvaard. ben gezwoegd op een compromis, samengesteld uit de punten van de verschillende voorstellen, ten min ste voor een deel in hun opzet zijn geslaagd. Aan de andere kant moet echter uit een mededeling van \de Belgische minister van Financiën, de heer Liebacrt. dat de vijf landen geen nieuwe verbintenissen zijn aangegaan, dat de begrotingen op dit ogenblik nog niet zullen worden verhoogd en dat de deskundigen over veertien dagen weer bijeen zullen komen om een nieuw plan ter verdeling van de kosten van de bewapening op te stellen, dc conclu sie getrokken worden, dat de finan ciële kwestie zeker nog niet geheel geregeld is. Een grote overeenstemming schijnt wel bereikt te zijn op het gebied van de standaardisatie van de wa pens (Van een onzer redacteuren) I/" OPENHAGEN LONDEN. PA- RIJS even een dagje over en dan 's middags voor de kinderen van de Nederlandse kolonie optre den met de poppen. En de volgende dag weer in Den Haag terug, ach ter schrijfbureau en tekentafel. Paul Eikelens en Joop Allon, twee KLM-ers die elkaai gevonden heb ben in eenzelfde enthousiasme voor het poppenspel. In hun vrije uren zijn HET NEDERLANDSE MOTOR SCHIP „NOORDAM" is met een lading tentoonstellingsartikelen voor de Holland Fair'' ter waar de van S 1.000.000 .in Philadel phia aangekomen. Burgemeester Bernard R. Samuel van Philadel phia. die ter begroeting naar de Noordamwas gekomen, kreeg van kapitein Verhoog een paar klompen aangeboden, evenals de heer Arthur Kaufmanneen be kend Amerikaans zakenman. Kapitein Verhoog trekt burge meester Samuel de klum*pkes aan; rechts de heer Kaufmann. Moskou zendt Japanse *sgevangenen LONDEN Zes en dertig Europese divisies: dit is, zo wordt in goed ingelichte kringen gezegd, het eerste concrete doel, dat men zal trachten te bereiken in het kader van het door het Militaire Comité van het At lantische Pact opgemaakte verdedigingsplan. Dit door de onlangs in Den Haag bijeengekomen ministers van Defensie goedgekeurde plan zal aan de aanstaande conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken der twaalf landen van bet Atlantische Pact, van 15 tot 17 Mei in Londen te houden, worden voorgelegd. deelneming van Duitsland meent men in Londen te weten, dat Groot- Brittannië en de Verenigde Staten het er over eens zouden zijn, geen Duitse herbewapening toe te later zolang die van Frankrijk niet uit- voerd is. Men gelooft daarom dat dit vraagstuk eerst later aan de orde zal komen. Frankrijk moet meer dan de helft leveren krijgs terug TOKIO. Rusland heeft gisteren 38 Japanse generaals en 3 admiraals die tijdens de laatste dagen van de oorlog gevangen genomen waren, naar Japan teruggezonden. Zij maakten deel uit van een contin gent van 1600 krijgsgevangenen, dat uit Siberië in Maizoeroe aankwam Bij de 38 generaals bevond zich Sjojiro Iida, de vroegere comman dant van het Japanse tiende leger in Mandsjoerije, een der meest vooraanstaande militaire figuren van Japan. Schieten op Nederlanders te Soerabaja SOERABAJA. Te Soerabaja is vermoord de heer J Kuijer. mede firmant van dc boerderij „Fedde- ma". De heer Kuijer was bezig met het tellen van geld in het kantoor van de boerderij, toen hij buiten een schot hoorde. Hij liep naai' de buitendeur cn nog voor hij die be reikte werd hij door twee schoten dodelijk getroffen. Een schot trof hem in de borst en de andere in het hoofd. Het onderzoek wees la ter uit, dat de moordenaars ston den naast de openstaande buiten deur, waar zij de heer Kuijer op wachtten. Vijf andere rampokkers drongen daarop de woonkamer bin nen, waar mevrouw en enkele op bezoek zijnde kinderen zich bevon den. De rovers eisten het aanwe zige geld op en trachtten intussen no£ een 14-jarige jongen met een bajonet te steken. De jongen wist de aanval te ontwijken, maar liep nog een schram op aan het hoofd. De rampokkers verdwenen met vier rijwielen. Drie uur later werd de heer Van Jeveren in de Merkusstraat te Soe rabaja door een onbekende Indone siër neergeschoten. De *heer 'Van Jeveren was op bezoek geweest bij kennissen, en terwijl deze kennis sen. na hem te hebben uitgelaten, bezig waren de deur te sluiten, hoorden zij de heer Van Jeveren met iemand spreken. Even later hoorden zij een schot. De heer Van Jeveren werd ernstig gewond bij zijn kennissen binnen gedragen en nadat aanvankelijk was getracht medische hulp te krijgen, is hij later met hulp van een po- litie-patrouille naar het C.B.Z. ver voerd. Zijn toestand is niet zorg wekkend. In de kringen wordt verder ge zegd. dat Groot-Brittnnnië van die 36 divisie er 5 of 6 zal leveren, die zeer bewegelijk zullen zijn. Men meent, dat Groot-Brittannië de zo genaamde steun-luchteenhedcn en vlootcontingenten voor zijn rekening zal nemen. Van zijn kant zou Frank rijk een twintigtal divisies leveren. De resterende divisies zouden ko men van de Beneluxlanden en van de overige Europese leden van het Atlantisch Pact. Volgens dezelfde zegslieden zou de -taak van dit Europese leger be staan uit het ophouden van een eventuele aanvaller, totdat machtige Amerikaanse en Canadese contin genten zouden zijn aangekomen. De Amerikaanse luchtmacht zou de strategische bombardementen uit voeren. Met betrekking tot een mogelijke Amerika wacht met antwoord aan Moskou WASHINGTON. De Ameri kaanse regering betreurt, dat de Sowjet-regering blijk heeft gegeven van een gemis aan kalmte en ge matigdheid bij het incident met het Amerikaanse vliegtuig, dat volgens een Sowjet-nota boven Letland had gevuurd op Russische jagers, zo ver klaart een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Bui tenlandse Zaken. De Amerikaanse regering zal met haar antwoord op de Sowjet-nota wachten „tot alle mogelijke inlichtingen betreffende dit incident zijn ingewonnen en de feiten door een rustig cn volledig onderzoek in hun waar daglicht zijn geplaatst". Rus verbetert record 100 m schoolslag ■MOSKOU. Leonid Meshov heeft tijdens de Russische zwem- kampioenschappen het wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd en gebracht op 1 min. 6.8 sec. Mesh- kov maakte gebruik van de vlinder slag. Het wereldrecord stond op naam van Richard Hough (V.S met een tijd van 1 min. 7,3 sec. ge maakt op 15 April 1939 te Newha- ven (Con.) Floretkampioenschap van Nederland DEN HAAG. Op 30 April zal te Den Haag de finale geschermd wor den om het floretkampioenschap van Nederland. De volgende schermers zullen naar deze titel mededingen: Kuy- pers, Lamet, Van Uden. Van Es, Wagemans. Terweer, Montfoort, Lussant de la Sabloniere (allen Den Haag). Van der Vuurst (Amster dam-, Munnik (Utrecht) en de Rot terdammer Ritmeyer. MUENCHEN. Homer Cook, een voormalig bokser die oneervol uit de Amerikaanse dienst werd ontslagen en later als verstekeling weer naar Duitsland terugkeerde aan boord van een Amerikaans schip is weer uit de gevangenis ontsnapt. Hjj zat opgesloten in Dachau, maar ook daar bleken dc cellen niet tegen zün kracht bestand en nadat hij met zijn handen de dikke Ijzeren spijlen uit het celraam verwijderd had, is hij verdwenen. tenrijk en Noord-Frankrijk. „Een van de leiders van de jacht zegt ervan overtuigd te zijn, dat het niet alleen de liefde is die Cook zo halsstarrig doet zijn in zijn ontsnap pingspogingen, (hij houdt nl. van een Duits meisje). In de Beierse heuvels liggen schat ten verborgen ter waarde van vele millioenen die door de Nazi's zijn geroofd; het is mogelijk dat Cook van deze of gene een hint heeft ge kregen. waar zich een en ander be vindt. Duitse en Amerikaanse politie rukte uit met machinegeweren en traangasbommen, omdat een ieder heilig ontzag heeft voor de vuisten van Cook, maar de vogel bleef ge vlogen. Het onderzoek breidt zich thans uit over heel Zuid-Duitsland, Oos- KOPENHAGEN Dc Russische regering lieefl de Deense regering om toestemming verzocht, op Deens grondgebied te mogen beginnen met het bergen van een Russische kotter, die in Februari van dit jaar voor het Deense eiland Bjornbolm aan de grond is gelopen en gezonken, aldus wordt uit betrouwbare bron te Kopenhagen vernomen. De Sowjet-rcgering ver klaart, dat zü een groot bergingsvaartuig en verscheidene kleinere schepen wil zenden. Zij vraagt tevens toestemming, bases te mogen inrichten te Roenne, dc hoofdstad van Bjornbolm, en Nexoe. Tezelfdertijd vraagt de Sowjet-regcring direct van het strand van Bjornholm af tc mogen werken. Kopenhagen geeft %^nke" Sow)ct-vaartui8 is dc zijn goedkeuring Correspondenten te Kopenhagen brengen het Russisch verzoek in verband met de Amerikaanse na sporingen naar de ..Privateer", wel ke acht dagen hebben geduurd en van het vliegveld Wastrup uit wer den verricht. Een officiële woordvoerder van het Deense Ministerie van Buiten landse Zaken bevestigde later, dat het verzoek door de Deense rege ring was ontvangen. Het was Zater dag door de Sowjet-gezant te Ko penhagen op het ministerie over handigd. De woordvoerder bevestig de tevens, dat Denemarken toestem ming zal geven tot het verrichten- van het bergingswerk, dat waar schijnlijk dertig dagen zal duren. Bij de brand aan boord van de Britse tankboot „Lingula" op het eiland Poelau Boekom bij Singa pore zijn drie blanke matrozen in de vlammen omgekomen. ze er samen mee bezig: een idee voor een paar nieuwe poppen, teke nen houtsnijden, knutselen. een nieuw technisch foefje Proberen, experimenteren En tegelijk met de poppen neemt ook het stuk. waarin ze zullen optreden, geleidelijk \aste vorm aan. Zo tegen Sinterklaas komt dan steeds de première voor de kinderen van het KLN^personeel. Buiten de sfeer van de KLM traden ze aanvankelijk niet op. maar er werd over hen gesproken en zo kwa men er uitnodigingen voor Kopen hagen. Londen. Paiijs... In Haar lem hebben ze juist een voorstelling gegeven voor de kinderen van ex- politieke gevangenen en in verschil lende kinderziekenhuizen is hun poppenkast. „Harlekijns poppenthea ter". al een goede bekende. 't Is allemaal lang geleden begon nen Paul Erkelens, die nu art-ma nager is van de KLM. maakte als jochie al poppetjes en later op de academie - voor beeldende kunsten kwam hij m tontacl met de ..pop- penzigeuncr" Rico Bulthuis. De pop pen kregen hem weer te pakken en a) gauw had hij zijn eerste huise lijke poppenkastlappenpoppen achter een tekenbord met wat pri mitieve decortjes Toen kwam er een klein theater met twee assisten ten. En toen kwam ook de mobili satie met daarna de oorlog, die alL poppen verloren deed gaan. Maar in militaire dienst ontmoette hij Joop Allon. die al net als hij bezeten was van het idee om ooit eens in een eigen poppenkast te spelen. Ze von den elkaar na de oorlog weer bij de KLM en zetten hun oude plan door. Allebei hebben ze uitgesproken spe cialiteiten: Paul op kunstzinnig en Joop op technisch terrein. En uit Weinig verschuiving zegt opinieonderzoek Over een dag of acht gaat Neder land weer ter stembus. Dit keer voor de verkiezing van de Provin ciale Staten. De laatste Statenver kiezing heeft eind Mei 1946 plaats gehad. Sindsdien is er wel wat in Nederland veranderd. De Commu nisten hebben veel van hun aan hang verloren: de V.V.D. is sterker geworden, doch veel is ook hetzelf de gebleven. De K.V.P. en de P.v.d.A. zijn partijen met vrij sta biele aanhang gebleken. Hoe zal Nederland op 26 April stemmen? Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft het aan vele mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevolking gevraagd. Enquê teurs en enquêtrices zijn de boer op geweest in alle provincies van ons land en hebben een beperkt aantal kiezers, dat echter een goede af spiegeling vormt van de vele mil lioenen kiezers, die ons land telt, ondervraagd. De antwoorden op deze vragen, met grote zorg verwerkt, leverden het volgende op: Provinciale NIPO-enquêtes Statcnverk. Nu Febr. 1950 1946 31% 32% 26% 13% 31.4% 25.8% 12.6% K.V P. P. v. d. A. 26% AR13C, CH10', V.VD 9% 9'o 6,4% C.P N7% 7% 11.4% St. Gcref. 2% 2% 2.2'. Andere 2% 1% 0.5% Grote verschillen vielen er niet te constateren. De „andere partijen" zoals de Nationale Katholieke Par tij. de Middenstandspartij, de Revo- lutionnair Communistische Partij e.d., zijn meer in de belangstelling gekomen. Groter zijn de verschillen tussen de peilingen van het NIPO van nu en de uitslag van de verkiezingen in 1946. Vooral van de C.P.N. blijkt de aanhang sterk achteruit te zijn gegaan van 11.4 pet. in 1946 op 7 pet. nu. De V.V.D. daarentegen is in deze cijfers gestegen van 6,4 pet. in 1946 op 9 pet .nu. Te bedenken valt, dat bij de Tweede Kamer-verkiezin gen in 1949 de C P.N. reeds aanzien lijk was teruggelopen en de V.V.D. gestegen was. Maar uit deze peilingen blijkt ook dat de C.P.N. op het ogenblik nog minder stemmen zou behalen dan in 1948. Toen verkreeg de C.P.N. bijna 8 pet. van alle geldige stemmen. SEROWE. Seretse Khama de balling-negervorst, die thans een be zoek brengt aan zijn blanke echtgenote, is tezamen niet zijn vrouw Ruth door vijfhonderd opgewonden mannen en vrouwen van dc Bamang- wa tos tam toegejuicht. Dansend en schreeuwend had de menigte zich bij zonsopgang in de tuin van Seretse Khama's woning die in de buitenwijken van de hoofdplaats Serowe is gelegen, verzameld. Ook leden van andere, onder Brits oppergezag staande negerstammen, hadden zich naar Seretse Khama's woning begeven, waarvoor zij soms grote afstanden moesten afleggen. Vrouwen dansten vol vreugde om het echtpaar heen en trachtten hun opperhoofd met de handen aan te raken. Ruth begon te hui len, toen de vrouwen haar „konin gin" noemden en haar beloofden ter wille van haar te willen ster ven. Seretse Khama sprak zijn bezoe kers toe. Hij verklaarde: „Ik ben uit mijn land verdreven, doch deze demonstratie weerlegt de be wering van de Britse regering, dat de Bamangwato's mij niet meer als hun stamhoofd willen erken- ken." De vrouwen en mannen lieten een ontevreden gegrom horen toen Seretse hun vertelde: „Ik moet Donderdag weer vertrekken en ik weet niet wanneer ik u zal weer zie»." Toen Seretse Khama was uitge sproken, verwijderden de mannen zich rustig, doch de vrouwen ble ven. Zij hurkten neer terwijl vijf harer zich naar de veranda bega ven. Ontroerd sprekend verklaar den deze vijf vrouwen, dat zij in het openbaar de bewering van de Britse regering, dat de Bamang wato's Seretse Khama niet meer als stamhoofd wensen, wilden weerleggen. Dit is een van de zeer zeldzame gelegenheden geweest, dat vrou wen hebben deelgenomen aan bij eenkomsten van een negerstam. Joop Allon en Paul Erkelens klaar voor een voorstelling. (Eigen foto) Barend Bokkem. de zeeman en de tovenaar, wiens naam ieder vergeet, twee figuren uit Har lekijn's poppentheater". (Eigen foto) hun samenwerking ontstond heel merkwaardig soort poppenkas Ze hebben alleen handpoppe maar primitief zijn die niet. Alk lei technische foefjes zijn er aan pas gekomen en hun poppen- kunne mond en vingers bewegen, ogen ve draaien, een sigaret opsteken en rook uitblazen eten naar binnen we ken en een glas limonade uitdrink Die limonade trouwens goochelen* poppxïn zelf uit het niets op het t: neel Ze goochelen nog meer: ku: nen zonder dat er snoeren en sto; contacten voor nodig zijn een Ut plotseling laten branden en dove wanneer de kinderen in de zaal d bevelen. „Er zijn veel poppenspelers zegt Paul die menen, dat poppenkast primitief moet zijn c niet te dicht bij de werkelijkhé moet komen. Wij willen dat niet b strijden laat iedere poppenspe', zijn spel brengen, zoals zijn hart d ingeeft We hebben nu eenmaal pi zier in onze technische grapjes de kinderen niet minder". Conti met hun jonge publiek hebben wel: gewoonlijk spelen ze voor zai met een vier- of vijfhonderd kin: ren en een keer zelfs hadden ze elfhonderd bij een voorstelling. dan kan het gebeuren dat de kin: ren in dc zaal. die fel met de hans ling meeleven door hun dringer raadgevingen aan de poppen de s leis achter de schermen voor v rassingen stellen en noodzaken loop van het spel radicaal te» wij gen. Meer nog dan hun technis grapjes liggen de stukken zelf c twee amateurs-poppenspelers na< het hart. Met heel veel zorg word", stuk opgebouwd, want ze zijn er uit in hun spelen niet alleen i pakkend verhaal voor jongeren ouderen tc leggen, maar vooral t inhoud. „We willen de kinderen j lukkig maken, ze laten lachen, echt hartelijk, dat 't je goed doet; je voor hen aan 't spelen bent i dan zo spelenderwijs ze een p; goede gedachten bijbrengen, t meer hartelijkheid, eerbied voor ouders, liefde voor 't gezin, hc vaardigheid. Ze houden van popf en vooral van kinderen Geef ze een boekje met de en zy zullen echt meeleven met zijn spannende belevenissen met het zeilschip De Vrijheid en zjjn trouwe hond Skip. Een altijd «('lkorn geschenk voor echte Hollandse jongens en meisjes. Onderstaand vindt U de titels van de boekjes die tot dusver z\jn verschenen. Er is keus genoeg! Cook is een jonge reus met wilde grijze ogen. Hij verdedigde zich bij zijn laatste arrestatie als een leeuw en toen de politie hem eindelijk kon arresteren lagen er zes politieman nen bewusteloos om hem heen. Deel I: De avonturen van het zeilschip „De VrUheid". De eerste kennismaking met kapitein Rob en zün trouwe hond Skip. Deel II. Het Scheepsjournaal van Peer den Schuymer. Het spannende verhaal over een kaperkapitein. TWi ttt pineuinland van professor Lu- pardi. Dit is het verhaal, waarin kapitein Rob met een'nieuwe gevaarlijke tegenstander afrekent Deel IV: Kapitein Rob in China. Ook in China staat kapitein Rob zijn man netje. maar hij komt toch in heel wat benarde situaties terecht. Deel V: 24.000 mijlen Oceaanrace. Kapitein Rob wint de race na bergen moeilijk heden te hebben verzet Deel VI: Het geheim van de Bosplaat. Achtergebleven Duitsers op Terschelling tracht ten opnieuw onheil te stichten, maar kapitein Rob is ietsje handiger, draait de rollen om en maakt ze onschadelijk Deel VII: De vallei der vergeten wereld. Kapitein Rob voert ons mee naar de binnen landen van Brazilië, waar we veel spannends beleven. Deel VIII: De terugkeer van Peer den Schuy mer. Romantiek van de middeleeuwen wordt door de moderne techniek ons als een film opge diend. Ook hier weer kapitein Rob op z'n best. Deel IX: Het geheim van de tunnel. Opnieuw riskeert kapitein Rob zijn leven om de wereld voor grote gevaren te behoeden. Deel X: Het mysterie van het zevengesternte. Kapitein Rob en zijn vrienden op zoek naar de spoorloos verdwenen diamant. Deel XI: Het Mexicaanse Afgodsbeeld. Nieuwe stoutmoedige belevenissen van kapitein Rob in het rijk van Motecuzoma IT. Deel XII Het levende eiland. Het ontstaan van een tweede maan. Kapitein Rob is er ook bij en verhindert een aanslag op onze wereld. Deel XIII: De schat van Opa Larsen. De avonturen op het Paradijseiland"^.waarin verteld wordt hoe kapitein Rob zich van de schat meester maakt. Deel XIV: De Vliegende Hollander. Kapitein Rob maakt in dit verhaal weer eens gebruik van het historisch oog. Inlevering van dez» bon kan geschieden bi] onze Agenten/Bezorgers of door rechtstreekse toezending naar onze administratie DAGBLAD VOOR AMERSFOORT, Snouckaertlaan 7. Aan de administratie van het Dagblad voor Amersfoort, Snouckaertlaan 7. Ondergetekende: Naam Straat Plaate bestelt bij deze: Deel I ex. Deel II ex. Deel m ex. Deel IV ex. Deel V ex. Deel VT ex. Deel VU ex. Deel Vm ex. Deel IX ex. Deel X ex. Deel Xr ex. Deel XII ex. Deel Xin ex. Deel XIV ex. Handtekening

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4