VOORT VOOR A LVOO DE VRO W ,De kunst om bemind te worden Maaltijden in een familiekring gezelligste deel van de dag Herziening der belasting zonder verdelende rechtvaardigheid Bewaak de eenvoud Belangrijk boekje, ook voor de Hollandse vrouw: De liefde is van alle landen en van alle tijden Vrijheid en willekenr Zorg voor de inwendige mens maar ook voor sfeer KINDEREN ACME is even voorzichtig met mooie kleren als Uzelf t de reinigende wringer Minst draagkrachtigen hebben eerder reductie nodig dan de ondernemers Klok en klepel Menzies dient zijn wet tegen de communisten in Vrijdag 28 April 1950 5 JJ 5? Er Is een boekje, dat eigenlijk verboden moest worden voor mannen. Het is een tover-liefde-boek voor de vrouw met louter wijze lessen erin. Van de eerste ontmoeting tot de dag dat het meisje trouwt en dan weer tot de koperen bruiloft en nog verder, wordt verteld wat de man wel en wat hü niet graag van haar ziet, hoort, beleeft. „1' Art d'être aimee" (de kunst om bemind te worden) heet het. En hoewel velen het typisch Frans zullen noemen, is het voor de Hollandse vrouw niet onbelangrijk. Tenslotte is de liefde, die hierin de hoofdrol speelt, van alle landen en alle tijden. De Franse uitgave heeft hartver- werkt het stimulerend doch een te verende, gekleurde tekeningen rnaar de tekst is ondanks de zoete woordkeus, vaak glashard. Bijna'elke vrouw zal al lezende moeten erken nen dat ze haar echtgenoot niet al tijd goed aanpakt om als ze het ait heeft een beetje wrevelig te pro testeren: ..Ja maar zeg 't Kan niet allemaal van een kant komen. Inderdaad vindt de schrijfster maar wel van de kant van de vrouw- Want zij is voor de liefde gemaakt dat mag ze geen dag vergeten. Hoe meer ze zich ondergeschikt maakt aan haar meester, de liefde, hoe zekerder zal ze over hem heersen. In een tijd van „gelijke rechten •.nor man en vrouw", „is huisvrouw een beroep??" en andere moderne eisen is het wel eens goed te luiste ren naar zo'n intens vrouwelijke vrouw als de schrijfster Dominique le Bourg moet zijn. Haar raad aan het meisje of de vrouw die haar eerste rendez-vous heeft is vrij eenvoudig. Ze moet een lieve, romantische jurk aandoen, waarvan hij later nog zeggen kan: Ik zie je nog voor mee in dat groe ne ding met dat wit eraan Ze mag geen minuut te laat komen en komt ze te laat dan moet ze niet vinden alsof dat van zelf spreekt Zo met een air van: je kunt blij dat ik er ben. Dat is even fout voortdurend over zichzelf praten. Ze moet hem laten praten, hij (doet dat graag en zij leert ervan. Op- Eettelijk kinderlijk zijn is ook onflat- Tteus en meteen maar over de toe- Komst beginnen is het gevaarlijkste va; ze verzinnen kan Al verlangt naar het „eigen nestje bouwen". speelde ze van klein meisje af met poppen, ze mag niet vergeten t kleine jongens dromen van avon den en reizen Zoiets gaat nooit he lemaal over. Elke gedachte aan een ^olide toekomst die niet van hen komt. maakt hen kopschuw. Ze inoefen hun vrijheid vrijwillig aan bieden en doen ze dat na verloop San tijd niet. wel dan helpt dwingen piet veel. Daarvan komt alleen maar Bangheid. Via een hoofdstuk over cadeautjes, fcrieven en kussen belandt de schrijf ster bij het huwelijk. Trouwt het meisje omdat ze van die jongen [ïoudt ('niet*dus om maar'getrouwd zijn of omdat hij 'n goede positie eeft en zij toch van huis weg wil) Ban heeft ze het geluk in haar han- feen. 1 Dat beduidt niet dat zé nu van zelfsprekend £- gelukkig isDit pordt ze pas als ze al haar krachten inspant om het de liefde naar de Bin te maken. Dus moet ze haar man Bnet te vaak aan het hoofd zeuren of hij nog van haar houdt, hem niet Broetelen en liefkozen als z'n vnen- |en of kennissen erbij zijn maar ze doet er goed aan te zorgen, dat het iem aan niets ontbreekt. En wat ze [hem vooral moet gunnen zijn z'n ersoonlijke vrijheid en z'n ijdel- leid ..In elke man zit iets van èen sla- jende tyran". waarschuwt de schrijf- |er. „pas op dat die niet wakker 1-ordt Vermijdt daarom de dingen aarvan hij niet houdt, dan kan hij ook niet verbieden. En blijf, als r ruzie is, voorzichtig met woorden, ■l snakt alles in haar ernaar een fonderende scène te maken, al heeft overtuigend toneeltalent, ze kan jeter gauw een douche nemen dan - hoofdrolspeelster van een drama worden. En haar ongelijk erken- "in plus z'n tederheid smaakt na loop beter dan een fier gelijk en i wrok". |Doet hij nijdasserig en stuurt hij "wdelijk aan op eén scène dan voor- I geen zoetsappig, engelachtig ge- fild. zoiets maakt hem alleen maar razender. Verstandiger is het om {trachten hem te ontwapenen: iets pfs. wat humor of zelfspot, of om pndig z'n aandacht af te leiden naar van z'n hobbies of naar de kin- f'en. Helpt dat niet dan kan ze PS altijd zo kalm mogelijk de ka ler uitgaan. Vooral geen gesmijt p de deur. Zoiets doet de storm Jet keren. ■Gevaarlijker zijn de ruzies ont man door het meisje met de groene Zo noemt men in dit boekje J jaloezie of wel het vergif van de Jfde. Het is ermee als met alle ver- Toegediend in kleine doses grote dosis is dodend Moderne, za kelijke vrouwen, die doen alsof ze nooit jaloers zijn, zien die stimule rende werking over het hoofd. Dit is fout. Weest gerust jaloers maar met mate en zonder achterdocht. Is aanleiding ernstig, dan komt men met de houding van een ge kwetste vorstin niet ver. Beter is het te tonen hoe groot de liefde is. die hij versmaadt en te trachten te redden wat er nog te redden valt Helpt dat niet dan zijn er allerlei represailles: Een nieuw kapsel, een boeiende jurk, uitgaan met vrien den. laat thuis komen en een verlei delijke maar duidelijk afwijzende houding. Blijkt het spel verloren dan is lafheid uit den boze. Heb de moed de zaak uit te praten maar blijf kalm ondanks alle leugens en ge draai. Maar vooral niet zo'n vor- stinnen-kalmte, zo van „ja. ja, ik weet het alweer. Jou treft geen schuld, ik heb natuurlijk alles ver keerd gedaanKomt het tenslotte toch nog goed, rakel zo'n geschie denis dan nooit meer op. En laat vooral vrienden en kennissen er buiten. Ze hebben nergens wat mee te maken. Misgun hen aldus de schrijfster hun gretig geroddel van „Hoe zou dat toch zijn tussen die twee...." Laat ze maar over anderen praten. Dit is het dan in het kort. Bin nenkort komt er een Hollandse ver taling van uit En men beweert dat er iemand bezig is aan een vervolg hierop. Dat worden liefdelessen voor de man. BIBEB. Het vorige inleidende stuk je vestigde er de aandacht op dat kinderen, groter wordend, hun politieke sympathieën dikwijls meer ontwikkelen vanuit een on bewuste instelling, dan in over eenstemming met de bewuste doel stellingen van hun opvoeding. De bodem waarop de zaden van pro paganda en levensbeschouwing zich het best thuis voelen is meest al de meest door onbewust? con flicten omgeploegde. Uit de psychoanalyse is geble ken dat de vader voor een jongetje vooral betekenis kan hebben in verband met zijn latere levens houding. Men zal dikwijls zien dat een vader met een op zich zelf niet onredelijke levenshouding en -beschouwing een zoon heeft die zijn sympathieën niet deelt, maar veeleer geneigd is tot bijv. rechts extremisme. De oorlogsjaren heb ben aangetoond dat meer mensen voor de fascistische infectie vat baar bleken dan men ook nu nog wel eens wil bekennen. De vader kan dan nóg zo klagen over de nutteloze wijze lessen die hij zijn zoon heeft gegeven; hij kijkt voor bij aan de werkelijke oorzaak: De verhouding vader-zoon. Hier kan een bron van onrustige zielsconflicten liggen. Tussen va ders en zoontjes bestaan altijd al jaloerse spanningen die om het be zit van de moeder draaien. En dit wel meer naarmate het kind zich minderwaardiger en zwakker voelt. Treden er fouten in de opvoeding op dan zien we dikwijls dat de niet direct abnormale hang van het jongetje aan de moeder in een vlucht nar de moeder ontaardt. De vader, die het dikwijls aan zich zelf te wijten heeft wordt gevreesd (en onbewust of half bewust zelfs gehaat.) Uit zo'n situatie ontstaan veelal ernstige groeistoornissen in de ziel. De vader kan naar buiten nog zo'n apostel van de vrijheid zijn ge weest, als hij in de verhouding tot gezin en kind tyrannieke stel regels volgde, zal zijn kind nooit opgroeien in overeenstemming met de levensbeschouwing van de va der. Men kan nooit straffeloos den ken en doen niet laten samenval len, zeker niet in de opvoeding. Hij die voor de buitenwacht een vrij mens kan schijnen, blijkt in kleine kring soms een benepen tyran. Hij lofc» i?u c.r .van oude „New ,0J'Chpstian Dior heeft zijn c ou> Qegeven in 't Lon- ■int - oye Acht manne- I; Vler Frangaises, twee Ame- ïino een Russische en een I se toonden 93 modellen. Er lern!,en, cnor*ne zwartehandel in Ir, forten, een kaart van bracht 80.— op. Mensen, die gewend zijn, in hun eentje te eten. de eenzamen, die soms zelf thuis een eitje bakken, soms bij vrienden eten, en soms in een res taurant of een cafetaria, die mensen weten het best, hoeveel het waard is, om in een gezin, samen met anderen, gezellig om een tafel te zitten. De maaltijd in een familie kan het plezierigste ogenblik van de dag betekenen, ik zeg met opzet kan, want heel vaak wordt er niet van ge maakt, wat er van te maken is en nog vaker wordt dat etensuur door allerlei onnodige narigheden bedorven. Natuurlijk ligt het vooral aan de vrouw; zij kookt niet alleen, zij zorgt ook voor de sfeer en van haar hangt het af. of de maaltijd geslaagd is of niet Sommige vrouwen weten er zo helemaal niets van te maken en voor hen dan een tiental regels, die-ze misschien zelf nog kunnen aanvullen. staan, dat met weinig geld en energie, iedereen eens uit de slof kan schieten door iets heel anders op te dienen. 2. Een verzorgde tafel doet won deren. Door een vlekkig tafellaken en frommelige servetjes wordt de hele maaltijd ongezellig gemaakt. 3. Zet op tafel iets, wat de eetlust opwekt door het zien alleen. Zoet zure uitjes, een flesje pikante saus. radijsjes in een schaaltje, een aardig opgemaakt slaatje. Zoiets maakt, dat iedereen zich vol verwachting aan tafel zet. 4 En al is het maar heel gewoon knolraapjes, wat U de mensen voor zet. doe alsof het kaviaar is. De kunst voor moeder de vrouw is, om zelf altijd de houding aan te nemen van: Kijk nou toch weer eens. hoe heerlijk! Ook een huisvrouw moet adverteren, en al zou ze een kreeft op tafel zetten: wanneer ze er zelf niet over juicht, doet niemand het. 5. Probeer zo veel mogelijk de kinderen behoorlijk te laten eten zonder morsen en slurpen en smak ken en schrokken 6 Wees rustig, daardoor worden de anderen ook rustig en er kan een prettig gesprek ontstaan. Wanneer U telkens opspringt, of wanneer U zelf haastig eet. gaan de anderen dat ook doen en dat komt de maal tijd niet ten goede. 7. Begraaf alle ruzies, althans voor de tijd dat U aan tafel zit. Niets is zo slecht voor de spijsvertering dan te moeten eten in een kwade swijgstemming. 8. Wees zo zuinig met bordjes? Voor de grote afwas? Maar het is zo iets naars, om het toetje van het vette jus-bord te moeten eten, wat dan eerst angstvallig leeggeschraapt moet worden. De moeite van het omwassen van vier, vijf bordjes weegt niet op tegen het pleizier van een „vers" bord bij het toetje 9 Praat onder het eten niet over het koken van eten. Veel huisvrou wen zitten te vertellen, hoe duur de sla is. waar ze gekocht is. en hoe veel zij ervan heeft moeten weg gooien. wat ze in de jus gedaan heeft en hoelang de soep heeft ge trokken. Bovendien maken ze on derwijl al het menu van morgen op. Ten eerste is het niet interessant, ten tweed., bederft het veel van het pleizier in het eten van nu. 10. Spring niet op direct na de laatste hap. omdat er nog afgewas sen moet worden. Dat haastige af ruimen is bijzonder ongezellig Een beetje natafelen. een sigaretje roken en nog een beetje praten, dat hoort er zo echt bij. Evelien spreekt VAN VROUW TOT VROUW 1. Natuurlijk allereerst het eten zelf. de alweer haast eentonig ge worden wenk: kook eens iets an ders. Niet altijd de osselap met an dijvie en aardappelen en een pud dinkje toe. want al is het degelijk en lekker, het verveelt toch. De bes te hulpmiddelen voor variatie zijn een oven en fantasie. Een oven is een uitkomst wanneer er restjes zijn en uw fantasie maakt, dat die restjes worden omgewerkt tot een bijzonder schoteltje met een korstje. Overigens zijn er zoveel kleine han dige receptenboekjes waar nieuwe en ook buitenlandse recepten in- Dior, die niets in Engeland mocht verkopen, want alle japonnen werden door de Franse en Engelse douane van loodjes voorzien, stond de opbrengst van deze show af aan een museum voor costuumkunde. Op de foto ziet ge de grote man tussen zijn mannequins. Hij moest bij de Engelse douane een waar borgsom storten van 270.000 gulden. wenken Misschien zijn we er nog tien andere vergeten. Maar om te beginnen is dit al wat. Machine 10 u BAARSIES zal bij zijn kinderen de gewone oogst des tyrannen binnenhalen. Daardoor kunnen zijn kinderen zich dwars tegen zijn beste be doelingen ontwikkelen. Ze hebben gezien dat een strijder voor de vrijheid buitenshuis, binnen een onderdrukker kan zijn. Voor zulke mensen wordt de vrijheid een be denkelijk goed, waarmee men naar willekeur kan handelen. Advertentie (LM.) De fijnste zijde, de fleurigste katoen, het stevigste linnen, de zachtste wol-alles is veilig bij AClSfE. Hoe dat komt? "ACME-druk"! Die krachtige, gelijkmatige druk, gecontroleerd door ACME's nieuwste vinding: de drukmeter, die op verende rubber rollen werkt. Ziedaar het resultaat van 70 jaar ervaring! Deze rollen worden geheel vervaardigd in de ACME-fabriek, in speciaal daarvoor ontworpen machines. En zij zorgen ervoor, dat Achtergebleven vuildeeltjes tegelijk met het overtollige water uit het goed worden geperst. Dank zij deze extra-reiniging komt alles wat U door de wringer laat gaan schoner dan ooit tevoorschijn en gaat alles ook langer mee. "ACME-druk" wil zeggen- blijvend een betere verzorging van de hele gezinswas. Een product van de fabriek die al 70 jaar lang het beste maakt te verkrijgen bij alle goede handelaars in ijzerwaren en btdsboudarttkelen ACME WRINGERS LIMITED. DAVID STREET, GLASGOW, S.E., 8CH0TLAN0 (Van onze parlementsredacteur) DEN HAAG. Voordat wij een beslissing kunnen nemen over de voorstellen tot verlaging van de belasting moeten wij eerst de volledige begroting van 1950 kennen, zei de heer Hofstra (Arb.) gisteravond in de Tweede Kamer.Wij moeten, voordat wij over de mogelijkheid en de gewenstheid van belastingverlaging kunnen oordelen, eerst weten, wat er gaat gebeuren ten aanzien van de subsidies op levensmiddelen en w-at er terecht komt van de toeslagen op de pensioenen. Daarom zou uitstel van de behandeling z.i. gemotiveerd zijn. Ook vanwege de samenhang met de later ingediende belastingont- werpen is uitstel van behandeling gewenst. Uit deze 'ontwerpen blijkt duidelijk, dat er geen verdelende rechtvaardigheid wordt toegepast. Bij de nu voorgestelde herziening der Inkomstenbel. en de afschaffing der ondernemersbelasting hebben de betrokkenen 270 millioen voordeel. Doch de ingediende ver-» laging van de loon- en inkomsten- MODE-NOVELLETTE „Merkt U ook", vroeg ik laatst aan een mo diste in deze stad „dat de Hollandse vrouw eenvoud slecht verdraagt?" Confectiefabrikan- ten beweren namelijk dat zij een jurk zonder plooitjes, knoopjes, strik of corsage kaal noemt. Ze koopt liever wat anders. „Wel nee", zei die modiste „al dat gemopper op de slechte smaak in ons land wordt verve lend. Ik heb klanten die graag confectie zouden willen dragen als zij zouden kunnen slagen. Hebben zij een maat kleiner dan 38—39 dan kunnen zij vaak alleen bij de bakvisafdeling terecht, maar lang niet elkeen met een kleine maat is gebaat bij meisjeskleren Zijn zij fors en groot, dan zijn de koop-modellen vaak wat ov* saai en oudedamesachtig. En hebben ze een goed confectie-figuur (maat 40) dan zoeken zij dagen vruchteloos naar een jurk zonder al die garneringen. Die zijn er wel, alleen zó prijzig, dat zij ze evengoed kan laten maken. Voor de jurk op de tekening behoeft men niet eens naar een modiste. Recht toe, recht aan, één zak, aangeknipte mouwen en een witte kraag, lekkere wollen stof en vooral geen strik of ketting er bij. Draag haar zó, bewaak de eenvoud, die is kostbaar genoeg. ,,'t Sneeuwt", roept zoontje op een morgen ..Kijk nou es. het sneeuwt". Het dikke zusje, bang dat haar iets ontgaat, glijdt' driftig van de stoel en holt naar het raam. Naast elkaar staan ze te kijken. Lang gerekte witte vlokken vallen op het gras en de paardenbloemen. „Sneeuw", zucht zoontje. „Nee", beweert zusje streng, „muisjes". „Sneeuw", herhaalt zoontje. „Muisjes", strijdt het zusje. „Hoe komt ze daar nu bij?", zeg ik. „ze heeft nog nooit een muis gezien". „Ze bedoelt die van de boter ham". knikt zoontje, „die witte uit het potje". „Ach wat schattig", doe ik ver tederd. „kom eens hier lieverd". „Maar zoontje staat dit niet aan „Nee mam", praat hij ernstig, „je moet dit niet leuk vinden. Dat daar buiten is sneeuw". „Muisjes", gilt het zusje nu hef tiger dan daarnet, „muisjes, muis jes, muisjes". „Laat het nu maar", kalmeer ik. „Schiet op. je moet naar school". Gegriefd pakt zoontje zijn jas. ..Dat kind leert het nooit." gromt hy en stapt naar de deur. Op straat kijkt hij niet één keer om Wij zwaaien voor niets. Een poos later komt er toch wat zon en zusje mag het tuintje in. Zij is er nog geen tel of ze gilt: „Mam. mam, mam". Ik ren er heen Daar belasting voor de lagere inkomens is slechts 'n compensatie voor de huurverhoging en de verzwaring van de indirecte belastingen. Deze dingen behoren tegen elkaar afge wogen te worden. 't Is nu zo, dat belastingreductie gegeven wordt aan hen, die 't hardst schreeuwen en niet aan hen, die deze het hardst nodig hebben. Dat zijn de minst draagkrachtigen. dus de loonarbeiders, de gepension- neerden en de met dezen gelijk te stellen groepen. In dit verband be streed de heer Hofstra de onwaar dige propaganda van de V.V.D. voor verlaging der belastingen. Intussen kon de heer Hofstra met de Inkomstenverlaging princi pieel wel medegaan, al had hij be zwaren in verband met de positie van de schatkist. Het betreft hier geen tariefsverlaging doch een nieuwe vaststelling van het fiscale winstbegrip, waardoor alleen de reële winst belastingplichtig wordt. Verder mag de afschrijving op oude aanschaffingen verhoogd wor den, terwijl op nieuwe aanschaf fingen een vervroegde afschrijving mag worden gedaan. De onder de fiscus vallende winst wordt daar door kleiner. Spr had er bezwaar tegen, dat deze afschrijvingsver ruiming ook zou worden toegepast op onroerende goederen. Daardoor kan een ongewenste bouwactivi teit worden opgewekt, gelijk bijv. bewezen wordt door het trieste ge val van het gebouw van de Am sterdamse Bank in Rotterdam. Een groot bezwaar tegen de af schaffing van de ondernemingsbe lasting is gelegen in het feit. dat wij de ondernemers een cadeau geven, waarvan wij hopen, dat het goed zal besteed worden, n.l. voor investeringen, doch zekerheid be staat te dien opzichte allerminst. In afwijkin-» van de heer Hof stra was de heer Lucas (KVP) een hartstochtelijk voorstander van de afschaffing van de onder nemingsbelasting, die hij onrecht- staat ze bij het vogelhuisje, dat de Ën dit zijn ze dan, de tien tafel-storm die nacht heeft omgewaaid. „Ooo", praat ze ontzet, op dezelfde toon als ik dat doe, als er weer melk overkookt. „Ooo". een handje op haar monaje als een verschrikt wijfje. En opeeps. fel van verontwaar diging: „Muisjes gedaan". Lachend vertel ik dit zoontje, als hij thuis komt. Maar hij is nog al tijd zorgelijk. „Je moet haar dat af leren mam", vindt hij. En dan met het beetje plechtige air. dat tegen woordig bij pas-geleerde spreek woorden hoort: „Straks krijgrt ze nog een balk in haar oog en wat dan?" BIBEB vaardig en schadelijk voor het eco nomische leven achtte. Als de ge meenten schadeloos moeten wor den gesteld voor het wegvallen van deze inkomstenbron, dient dit met de grootste zuinigheid te geschie den naar de mening van de heer Lucas, die het jn het belang van het bedrijfsleven achtte om het niet een te groot deel van de winst te ontnemen. Advertentie (I.M.) is het verhaal van een ondernemiog, ten voeteo uit en in al zijn kleuren. Zwervend door vijf werelddelen, tot in de verste uithoeken dexi •arde, trof Huizing* overal landgenoten, dia door stoere Nederlandse ondernemingslust tot grote daden zijn gekomen. Hij tovert U in bonte opeenvolging beelden root van het oerwoud In Zuid-Amerika, van olievelden ia Texas, van raffinaderijen in Curacao en Egypte, van tankervaarten op hoge zee en kartering*» vluchten in Ecuador. Dit is hèt boek van bet seizoen Velen bebben reeds lang uitgekeken naar een nieuw boek van LEONHARD HUIZINGA. Lees dit boeiende en meeslepen de verhaal. De prijs is 4.90 (gebonden). Uw boekbandelaar beeft 't! Oude vrouw verbrand te Groningen GRONINGEN In het St Antho- nie Gasthuis te Groningen is Don derdagmiddag de 85-jarige weduwe Trijntje Alberts, die een petroleum stel van de tafel wilde nemen, ge struikeld. waardoor het stel omviel en de petroleum over de vloer en haar kleren stroomde. Voordat de weduwe Alberts het petroleumstel weer kon recht zetten, hadden reeds haar kleren vlam gevat. Op haai; hulpgeroep kwam een in het gast huis werkende timmerman toege sneld Hij kon echter weinig meer uitrichten. De kleren van het slacht offer waren reeds verbrand In zorg wekkende toestand is het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar zij Donderdag avond is overleden. CANBERRA. De Australische minister-president Robert G. Men zies heeft bij het parlement een wetsontwerp ingediend dat Australië als eerste Engels-sprekend land In staat stelt dc communistische partij in vredestijd formeel buiten de wet te plaatsen. Deze anti-communistische wet geving voorziet in de ontbinding van de communistische partij en de benoeming van een beheerder voor de afwikkeling der financiële aangelegenheden. Ook aan het communisme verwante organisa ties. met uitzondering van de vak bonden. kunnen onwettig verklaard worden Een officieel tot commu nist verklaard persoon zal in Aus tralië geen enkele regeringsfunc tie kunnen vervullen. Ook kunnen de communisten worden uitgeslo ten van functies in de z.g. vitale industrieën. „De vijanden van de vrede in ons land zal niet worden toegestaan posities in te nemen, waarin zij in de grootst mogelijke mate uitvoering aan hun boze voor nemens kunnen geven", zeide Men zies. Hij noemde 53 vooraanstaande communisten, onder wie de leiders van de meeste belangrijke Austra lische industriële vakverenigingen, voor wie deze wat het opgeven van hun functie betekent, willen zij ge vangenisstraf ontlopen. „Wij gaan ondergronds verder", hebben de communisten ver klaard

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 5