AKKERTJES KAPITEIN ROB! \/erloren dogen'i P jS3 24 3ZL BRANDPUNTEN Vüikaêe Uw advertentie Katholieke jeugd in Amicitia brengt „Dat is leven" Vrijspraak voor Veit Harlan DE MODERNE VROUW VREEST ZE NIET! helpen direct HET LEVENDE EILAND DE SCHAT VAN OPA LARSEN DE ZWERFTOCHT VAN DE VLIEGENDE HOLLANDER UTRECHT N.V. Phoenix-Brouwenj enige NETTE JONGENS Shampodor 6 Maandag 1 Mei 1950 Mr Jan Derks heeft voor de ka tholieke jeugd een revue geschre ven. een revue, die onder het mot to „Vón jongeren, vóór jongeren, in den lande wordt vertoond. De ge hele achtergrond van Derks' toneel werk is van een diepe ernst, zodat degene, die meent door het aan schouwen ervan zichzelf een avond van lichte vrolijkheid tc bezorgen, bedrogen uitkomt. Niet het bren gen van amusement is het doel van schrijver en uitvoerenden; deze re vue is bedoeld om in het licht te stellen de vele en benauwende pro blemen van deze tijd. die onze jeugd en ook de ouderen bezig hou den en verder te wijzen de weg, waarlangs men heeft te gaan, om de oplossing dezer problemen te benaderen. Met de vermaaksrevue heeft dit werk slechts gemeen, dat het uit een reeks, schijnbaar onsamenhan gende, sketches en taferelen is op gebouwd en dat gebruikt wordt ge maakt van de mogelijkheden, die het moderne toneel biedt, om be paalde effecten te bereiken. Maar daarmede houdt dan ook iedere vergelijking op, want de 26 tafere len, waaruit deze revue bestaat, han gen wel degelijk samen, waar als oplossing voor de noden en benau- wenissen steeds weer wordt verwe zen naar ene centrale figuur: Chris tus, en als grondtoon steeds blijft klinken: Volgt Hem na! Daarbij wordt niet geschroomd de vinger te leggen op de wonde plekken in de eigen katholieke samenleving, wat van morele moed getuigt, maar te vens het beste middel is zulke zere plekken te genezen. Nu moet men echter niet menen, dat Derks de algemene vraagstuken niet te lijf heeft durven gaan en in deze zin is er een meer universele betekenis aan deze revue te hechten, die uit gaat boven de eigen, engere kring. Want hier worden naast religieuze ook sociale, economische, ethische problemen aan de orde gesteld, waarvoor wij ons, zonder uitzon dering, geplaatst zien. Daarom is hier goed werk geschied. „Amicitia" was door een grote schare jongeren bezet op deze Za terdagavond en zij hebben met aan dacht zien afspelen, wat het revue gezelschap hun te bieden gaf. Er is natuurlijk ook wel hartelijk ge lachen, want Mr Derks heeft be- grepen, dat een bevrijdende lach het deel is, dat de jepgd rechtens toe komt. maar steeds bleef de ernst als hoofdpersoon de tonelen beheersen. Men kan revue-technisch allerlei kleine aanmerkingen maken, men kan critiek uitoefenen t a.v. de wij ze. waarop verschillende spelers hun rol voor het voetlicht brachten, men kan zelfs zeggen, dat er niet veel was, dat deed denken an de vlotte wijze, waarop vakmensen hun re vues tot een bekoring voor oog en oor weten te maken. Doch dan zou men een grote onbillijkheid begaan tegenover deze jongeren, die niets minder wensen dan te schitteren en wier namen in het toelichtende pro gramma zelfs niet afgedrukt zijn. Maar men kan hun zijn grote waar dering niet onthouden voor hun streven op de boven geschetste wij ze huns gelijken inzicht te geven in de brandende problemen van on ze. tijd en het lonen van de weg tei ontkeming. Hij. die weet. hoeveel moeilijkheden overwonnen moeten worden voor men een revue, gelijk deze, voor het voetlicht kan bren gen, zal slechts bewondering kun nen hebben voor wat deze jonge lui, die een groot beginsel nastre ven. hebben gepresteerd. Pater Wesseling C.s.s R. sprak een inleidend woord, waarin hij schetste de geest, waarvan de ver toning is doortrokken. S Soest Bazar Chr. Kleuterschool is geslaagd In de Chr. Kleuterschool „Prinses Marijke" te Soesterberg, werd Vrij dag 28 en Zaterdag 29 April een bazar gehouden ten bate van het exploitatietekort van genoemde school. Terstond bij de opening bleek dat de bazar veel belangstel ling zou trekken. Aan de penningjneester van de Kleuterschool kon een flink batig saldo worden afgedragen. Moedercursus Op zeven achtereenvolgende Woensdagen van 4 tot 5 uur, wordt vanwege de wijkverpleging een Moedercursus gegeven in de Open bare School te Soesterberg. De cur sus omvat zeven lessen en wordt gegeven onder leiding van Zuster C. Segmonsbcrgen, districtshuisbe- zoekster voor de kinder-hygiéne. De cursus is Woensdag 26 Aprl aange vangen. „Appeltje van Oranje" in Bos en Duin In het teken van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana, gaf de amusementsclub „Tot ons Plezier", onder leiding van de heer A. G. Terhorst, een gezellige feestavond op Zaterdag 29 April, in de zaal van Bos en Duin. De non-stop-revue die vlot opgevoerd werd, was getiteld „Appeltjes van Oranje". De heer Tcnhorst heeft bewezen een goed regisseur te zijn. daar ieder num mer perfect uitgevoerd werd. Als speciale attractie trad op de bekende operette zangeres, mevr. L. Hoevers-Blokker. Een gezellig bal was het besluit van deze „Oranje-avond". Uitvoering ,Ons Genoegen' Zaterdagavond gaf de toneel groep „Ons Genoegen" voor een uitverkocht Eemland een uitvoe ring met het toneelstuk „De Stier uit Californië", een vrolijk spel in drie bedrijven. Zoals wij dat van „Ons Genoe gen"' gewend zijn, stond deze avond wederom op hoog peil. De regis- reu, de heer Jac Kamerbeek, die steeds de leiding heeft bij „Ons Genoegen", komt een woord van lof toe. De medcspelenden zaten goed in hun rol en een welverdiend applaus klonk spontaan op. na ieder bedrijf. De dames ontvingen uit handen van de voorzitter, de heer De Lan gen, bloemen Na afloop danste men tot twee uur. Hoevelaken J. VERSCHUUR ONDERSCHEIDEN Temiddenvan kinderen en het bestuur van het Groene Kruis te Hoevelaken en andere belangstellen den werd aan de heer J. Verschuur Vrijdagavond j.L ten zijnen huize door de burgemeester jhr I. M. Snouck Hurgronje de Ridderorde van Oranje Nassau (Zilver) uitge reikt. Hij verkreeg deze onderschei ding voor da 35-jarige belangeloze opoffering en de trouwe waarne ming van het penningmeesterschap van het Groene Kruis. De burgemeester na ingeleid te zijn door de voorzitter van het Groe ne Kruis, de heer M. J. van Breda, zeidc dat de werkelijk eminente waarneming van 't penningmeester schap ook doorgedrongen was tot het hoofdbestuur van het Groene Kruis. Hij overhandigde namens H.M. de Koningin de ridderorde. Spr. hoopte voorts dat de heer Verschuur het nog jaren gegeven moge zijn deze onderscheiding te dragen, en dat hij deze jaren ook nog zou wil len geven voor het werk van het Groene Kruis. Na de uitreiking bleef men nog geruime tijd, bijeen. PRETTIGE THUISKOMST Zondagmiddag keerde na een ver blijf van twee en een half jaar in In donesië in zijn ouderlijke woning terug onze plaatsgenoot Henk van de Water. Hem werden verscheide ne bloemstukken en cadeaux aange boden o.m. namens het NIWIN-co- mité. Het fanfarecorps bracht hem een serenade, waarbij de heer Van Deuven namens het corps feliciteer de. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. TERUG UIT TROPEN 7 Mei a.s. hoopt onze plaatsgenoot J van Leeuwen in ons dorp terug te keren uit Indonesië. 11 Mei a s. hoopt eveneens in ons dorp te arriveren onze plaatsgenoot H. W. Veer. Leusden PREDIKBEURTEN A.s. Donderdagavond te 8.07 uur hoopt ds Vermaas van Amersfoort voor te gaan in een herdenkings dienst in de Ned. Herv. kerk. Uitvoering „Lisiduna" De Harmonievereniging „Lisidu na" te Leusden gaf Zaterdagavond haar vierde uitvoering van deze winter met eigen krachten in Ho- lel „de Mof". De directeur, de heer W. A J. C. Wakelkamp, heette iedereen van harte welkom. Afwisselend werden vervolgens muziek- en toneelschetsjes ten ge hore gebracht, waarvan de schets „Dorus wil muzikant worden" bij- I zonder in de smaak viel. Hierbij toonde de heer Wakelkamp dat hij niet alleen meester is op instru menten, maar dat hij zelfs muziek weet te halen uit met water gevul de wijnglazen. De op deze wijze ge speelde nummers „Nonnenkoor". „Knaapje zag een roosje staan" en In t groene dal" werden een suc ces. Het optreden van de cowboys met de heer Wakelkamp aan de piano, mej. J. van Beek met accor deon en de heer B. de Smalen als drummer viel in goede aarde. Een collecte bracht f 68,74 op. Programma voor 5 Mei De Oranje-vereniging te Leusden heeft voor de feestelijkheden op 5 Mei a.s. het volgende programma samengesteld: Des middags om 14.30 uur in de zaal van Hotel „de Mof" kinder voorstelling waarin zal optreden een goochelaar en buikspreker, ter wijl voor de oudere jeugd een ter rein- en puzzlerit voor de fietsers is samengesteld. Des avonds om half acht gezel lige avond in „De Mof" bestaande uit muziek, zang. voordrachten enz. voor de volwassen leden. Programma Herdenking De Nationale Herdenkingsavond op Donderdag 4 Mei 1950 is voor de gemeenten Leusden en Stoutenburg als volgt samengesteld: Van des avonds 18 00 uur af. be horen van alle openbare gebouwen en particuliere woningen de vlag gen halfstok gehangen te worden. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 2000 uur precies zal twee minuten vol komen stilte in acht worden geno men. Verzocht wordt, in aanslui ting op en in overeenstemming met het boven aangegeven programma, in de kerken herdenkingsbijeen komsten te organiseren. Van des avonds 18.00 uur af zullen geen openbare vermakelijkheden plaats vinden en alle verkooplokaliteiten zullen gesloten zijn. Damkampioenschappen Drie leden van de Soester Dam club „De Variant" namen deel aan de persoonlijke kampioenschappen van de Provinciale Dam Bond, n.l. H. Kraaij in de eerste klasse. C. van Es in de 2e klasse groep I en H. Terlouw in de 2e klasse groep 2, allen afdeling Amersfoort. Uitslagen eerste ronde: De Wit H. Kraaij 11; W. van Oostrum— C. van Es 02; C. van OostrumH. Terlouw 11. Uitslagen tweede ronde H. Kraaij-Stappershoef 20; C. van Es-Lambrechts 11; H. Terlouw Cubbelt 20. De Variant-spelers hebben dus drie punten uit twee wedstrijden. Oudgediend en in één organisatie UTRECHT De Bond van Neder landse Oudstrijders en de nationale bond „Het Mobilisatiekruis" hebben zich op een te Utrecht gehouden vergadering, die werd gepresideerd door lt.-generaal b.d. Baron Van Voorst tot Voorst, verenigd tot de „Nederlandse Bond van Oudstrij ders en dragers van het Mobilisatie- kruis". De vereniging van in België wonende oudstrijders en oudgemo- biliseerden kan als district tot de bond toetreden. Herinneringskruisen van het Roode Kruis DEN HAAG In tal van plaatsen in ons land worden dezer dagen her inneringskruisen 19401945 van het Nederlandsche Roode Kruis uitge reikt aan hen. die zich tijdens de tweede wereldoorlog in dienst van het Roode Kruis verdienstelijk heb ben gemaakt of in de geest van het Roode Kruis hebben gearbeid. HAMBURG. Een Duits Ge rechtshof heeft de Nazi-filmproducer Veit Harlan, de vervaardiger van de film „Jud Süss", vrijgesproken van de aanklacht misdaden tegen de mensheid te hebben begaan. De openbare aanklager had twee jaar gevangenisstraf en een boete van 105.000 Mark geëist, omdat door deze film antisemitische gevoelens bij het Duitse volk waren gewekt Een jaar geleden werd Harlan eveneens vrij gesproken, maar het vonnis is toen vernietigd door het Hooggerechtshof te Keulen. Dienstregeling N.S. weer uitgebreid UTRECHT. In zijn radiocau serie „De spoorwegen spreken" heeft dr P. Th. Posthumus Meyes, die gisteren voor de honderdste maal in deze serie voor de micro foon het woord voerde, mededelin gen gedaan over de nieuwe N.S. dienstregeling, die 14 Mei a.s. van kracht wordt. De DE-exprestreinen zullen met ingang van die datum ook op Zaterdagen gaan rijden, al thans enkele er van en er zal tus sen Apeldoorn en Amersfoort een pendeldienst worden ingelegd. De verbinding van het westen des lands met het noorden zal worden verbeterd met enkele exprestrei- nen, die uitsluitend zullen stoppen te Utrecht, Amersfoort en Zwolle en dan rechtstreeks naar Gronin gen of Leeuwarden zullen doorgaan en oök voor de reizigers van Hol land naar Zuid Limburg zijn er enige voordelen. Twee troepenschepen aangekomen AMSTERDAM. Zondag zijn twee troepenschepen uit Indonesië aangekomen in de haven van Am sterdam. Met de „General C. C, Ballou" keerden de eerste onder delen van de Derde Divisie terug. De manschappen debarkeerden 's morgens om negen uur. Gister avond om 11 uur werd de ,jGene- ral R. L. Howze" te Amsterdam gemeerd. De ontscheping heeft hedenmorgen een aanvang geno men. m.s. „Merwehaven" heeft motordefect CASABLANCA. Het Neder- landse 497 brt metende schip „Mer wehaven". eigendom van de N.V, Gebr. Van Uden's scheepvaart en agentuurmij. te Rotterdam, heeft draadloos bericht, dat het ter hoogte van Fedala bij Casablanca motorde fect heeft gekregen en naar de kust drijft. De sleepboot „El Baraka" is uit Casablanca uitgevaren om hulp te verlenen. 5 ü9 26 20 ,27 21 23 1 22 1 J 1 0 daar zij de periodieke pijnen en dat lome, luste loze gevoel met een paar „AKKERTJES" verdrijft. Zij leeft alsof er geen kalender bestaat en doet haar werk ongestoord en vol levenslust, óók in dagen die zij vroeger als „verloren" beschouwde. Want „AKKERTJESDE Nederlandse Pijnstil lers - werken snel en zijn volkomen onschadelijk. d&v&êmcialkiti&Adnu. Mei 2.jaar garantie ER ZIJN WEER NIEUWE BOEKJES VAN Onze held bezorgt U genoeglijke uren bij het lezen van De prijs per boekje bedraagt slechts f 0.75. BESTELT NOG HEDEN. Verkrijgbaar bij de bezorgers van dit blad. j Te huur gevraagd Zolderkamer gezocht, ge schikt voor tekenatelier. Br. no. 3065 bur. van dit blad. Heer zoekt zo spoedig mo gelijk te Amersfoort een de gelijk kosthuis. Br. onder no. 3097 met opgave van verlangde vergoeding ^Personeel aangeb. Net meisje van buiten. 23 jaar. G.G., zz.g.g. als kin- derjuffr., 2Vz jr. ervaring 114 jr. gezinsverzorging met huisel verkeer. Amersfoort of directe omgeving, v.g.g v. Br. onder no. 3096 met op gave van salaris. Diversen Kies een vakman voor uw schoenen. Laat het daarom Monsma doen. Amersfoorts meest modern ingerichte schoenmakerij. Tel. 5189. D-Tax, Tel. 5916. Bisschops- weg 91. Nieuwe wagens met en zonder chauffeur. Petica's crèmes Lotions en poeders. Gratis advies voor een juiste huidverzorging door gedipl. schoonheidsspe cialiste. Mevr. v Haselen Borgesiuslaan 41. Amers foort. Tel. 4520. Mevr. voor Overhemd en boord naar Fijnstrijkery J. Weber, Dollardstraat 40, Amersfoort. Even le/cn. Uw adres voor alle schoenreparatie. Prima leder, keurige afwerking. G. M. Sol. Krommestr. 20. tel. 4526. Kleermakerij Kikkert, Ber- nulfusstraat 35 tel. 4880. Wij keren, veranderen en mo derniseren dames- en heren kleding. Ook nemen wij coupons ter verwerking aan Radio Dresselaerts Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 155 Vraagt vrij blijvend demonstratie Wij ruilen Uw oude toestel in Krommestraat 9 Tel. 5772. Naaimachines. Heeft u veel naaiwerk en geen naaimachi ne? Wij verhuren naaimachi nes vanaf 4 per week Hekkers Krommestraat 28 Amersfoort Die kinderen die slijten wat. maar er is een oplos sing. Geef ze .stappers" iizersterke schoenen, voor jongens en meisjes. 2831 8 95: 32—35 f 9 95: 36—40 f 10 95. Guldenbesparing Willemse. vooraan de Leus- derweg. Te koop gevraagd "ViJ cevcn de hoogste prijs \onr oud goud cn zllve- Ju welier C v Dijk Stccnwec 29 Te koop aangeb. Te koop ongebleekte 2 pers la kens met kleine weeffoutjes. nieuw. Voor billtike orljs. f 6 per stuk. Biltstraat 5. Te koop aangeb compl. slag werk Spotkoopje bi.1 J v d Wel A'damsestr.weg 38. Utr Herenhoeden Wij kochten van Ved Spoorw een partiitle on- ma hoeden, waaronder fijnste haarvilt Allen chem eereinled Als nieuw vanaf 1 3.50 tot i 5 50 De Duif Nwe Gracht 37 Geldbelegging. Te koop heel huis. goed onderhouden, keu rig bewoond, benodigd geld f 1500 na aftrek van alle las ten 9% rente eigen geld. Br no. 473 bur. blad. Naaimachines kopen la een zaak van vertrouwen Diverse merken vanaf f 35.—. kleerma kersmachines f 100.—. Koyk's Naaimachinehandel. A'damse- =«r weg bis voorbij de He renweg. Tel 23291. Te koop i.gs.z. d.-bl. kinder wagen en 7,g.a.n petroleum kacheltje. Svbesma. Bcrkelstr 78. Utrecht Z g.a.n. kinderwagen, chroom uitvoering. 30 De Wit. As- seliinstraat 17 bis Janscn's Zakenbureau, Lijn- markt 9 bis. Utrecht. Tel. 17662 presenteert: broodjeswinkel, centr A'dam f 8000.—. Garage bedrijf 5000 Levensmld- delenzaak f 3000 Galanterie- zaak f 4500 Slagerij. Leesbi bliotheek. Parfumeriezaak. Smoking, compl f 100 win terjas f 30.rijbroek 15. maat 48 J A. Burghoorn Bü- leveltstr. 12. Utrecht. t Te huur gevraagd Gev. door dame zonnige zlt- slaapk. en atelierruimte op het noorden tn de stad Utrecht of naaste omg. Br. no. 10248 bur van dit blad. Gezocht door dame 1 of 2 lege of gestoff. kamers. Kook gelegenheid aanw. of te maken, enige bergruimte. Rustige omg. Br. no. IJ—6597 Adv. Bur. Alta. Pausdara. Personeel gevraagd Steno-typiste gevr., liefst dame op leeft, met kantoorerv en talen bekend Goed salaris bil gebleken geschiktheid Uitvoe rige brieven met opg. van leeft, routine enz. no. 10231 bur. bl Gevr. op advocatcn-kantooi ontwikkelde secretaresse, liefst met kantoorerv. Br met ultv inl. no. 10226 bur blad. Zakenman, weduwnaar met 2 gr kinderen zoekt een besch jonge vrouw. P.G voor dc huishouding. Br liefst met foto no. 10244 bur. blad. Ruilen HEERLIJKE CHOCOLADE Kenners van chocolade geven de voorkeur aan repen van Verkade. Een cractatie voor U en Uw huisgenoten. Verkade- repen zijn verkrijgbaar in de smaken: Naturel, Melk, Hazelnoot, But terscotch en Caramandel CHOCOLAD vraagt voor haar pak- en plakafdeling leeftijd 14 t/m 16 jaar Bij gebleken geschiktheid, goede vooruitzichten Aanmelden: SMALLEPAD 60 Voor kraamhulp voor hele dagen naar KRAAMBUREAU AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag middag van 23 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis ingang Valkestraat E.NAV.O. Lessen Aangeb. te Rotterdam. vrij benedenhuis, bevatt. 4 kamers, keuken, grote droge kelder en tuin. huur 35.— p.m. Gcvr. woning Utrecht of omg Zeist. Driebergen. Doom mag ook hoger huur zijn. Br. no 474 bur. blad. Eddy Reeskamp. Muziekleraar. ook klavarskribo. accordeon, blokfluit en alle tokkelinstru- mentcn Thomassenstr 17 (bij de gasfabriek), buslijn 9. telef 11366. Diversen Aangeb. heel huls Tuindorp, Boekhoudingen. belastingza- 5 kamers, badk. en zolder Ge- ken Sociale wetten Snelle vraagd heel huis of bovenhuis.Icorrecte afwerking door Ac- 8—9 kamers met zolder. Br. no |countantskantoor O. J. Dekker. 10247 bur blad. Homcruslaan 63. tel. 15530. Ir Michael, psychometrist-mag- netiseur. houdt iedere Maandag cn Donderdag spreekuur van J9—9 u en volgens afspraak Smgeldwarsstr 3 bis (bij de Herenw.) Proefconsult schrift 1.—. foto. gcb.-datum inslul. ten Kunstgebit-Reparatie? Binnen •cn dag klaar. Spoedgev. vlug ger Geopend van 8 tot 8 u Ook Zaterdags Let op adres' "'••Owijkerdwirsstraat 134 (te genover school). Buslijn 2 Utrecht. Feestartikelen. Bruilofstllede- ren. bladmuziek, toneelstukken toneelcostumcs. toneelgrime. import theaterschmlnk. Ver huur van toneelpruiken. Van ouds Musica. A'damsestr weg 72. tel 17339 1318. Ik bleef een poosje op die brug staan terwijl Het verkeer langs mij heen raasde. Er bonsde een paar maal iemand tegen mij op, ik merkte het bijna niet. Eindelijk draaide ik mij om en wandelde in gedachten verdiept naar huis. Ik wist nu zeker dat ik het niet echt beleefd had want het land van Soms was niet aan de andere kant van die brug, maar daar was het toch eigenlijk ook het land van „Soms" voor het was er niet altijd. Ik ging in de huiskamer op het voetenbankje zitten met mijn hoofd in mijn handen en mijn ouders kwamen erg ongerust kijken want ze wisten dat ik alleen maar daar ging zitten als ik me niet prettig voelde. Ik kreeg een aspirientje en een natte doek op mijn hoofd maar het hielp niet. ik bleef rimpelig voor me uit staren en diep zuchten. Ten einde raad namen mijn ouders het besluit om me een tijdje voor mijn rust naar het platteland te sturen! We hadden daar goede kennissen wonen en ik vond het helemaal niet naar om mijn koffertje te pakken en op reis te gaan. Ik stapte de straten door naar het station en nam de trein van elf uur-drie. Lekker in het zonnetje schommelde ik even later voort ik was op reis naar hele goede bekenden van me en ik floot zachtjes voor me heen. Psyctaometrlste heeft elke Dinsdag privó-consult van 10 9 uur en volgens afspraak Vleutenseweg 279b .tel. 21704. Geneeskracbttge krulden en recepten van J. Mesters. Jans- veld 53 Utrecht (bij de Voor straat). Mr. Willy Kruis, astroloog-oc cultist. Voorlichting over Uw lot en leven Ieder gewenst advies. Discreet. Spreekuren T tot 9 uur. Obrechtstraat 25bis Utrecht. Slechts 1 week. enorme prijs verlaging \oo- Let stomen van costumes f 4.25, nu f 2 95 mantels f 3 95. nu 2 95 Japonnen 3 75. nu I 2.50 Rokken en pantalons t 1.75. nu I 1— Maison Peut. sinds 146? Ganzenmarkt 12 Telefoon 13710 Roozenboom Manufacturen Voorstr 31. tel 10104. Hulsh. goederen, grasllnnen enz. Da mes- heren-, ineisies- en lon- gensonderklcding. overhem den fantasieschorten kousen .okken fournituren. Verhuizingen, transporten van ouds bekend fa. wed G v. d Brink en zonen. Goedestrsat 114—116. tel 12303. Utr. Erken de meubeltransporteurs Vak kundig. Vertrouwd. Billijk. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf f2 25 per kg. Even eens op zuivere vooroorlogse basis Grondverf. Standverf Japanlakken. Blanke Lakken enz Onze verven komen uli eigen fabriek en worden voo- U op elke gewenste kleur ge bracht. Aangewezen adres voor H.H Schilders en weder verkopers. Erkend verf fabri kant door het Rijksbureau Chemische Producten Gro.i Electr. Verffabriek B. Kuipers Vleutenseweg 118. Utrecht, tel Hypotheken. financieringen, credictcn Ook kleine leningen aan part. Afw snel en discreet Br met postz. „Rcclamepost" M P Lindostraat 29 bis. Utr Permanent wave 6.50. met Engels olieproduct f 8 50 Ge schoold personeel Gedipl kap per. Maison Jos v d Laan. Bern Weerd 11. tel 18032. Roblnl. Telepaath-Helderzien- de. Croeselaan 299bls. Utrecht Consult werkdagen 7—9 n.m Uitgezonderd Zaterdags. Schrif telijk advies 2.60. Zend foto met 3 vragen. slaagt beter voor een prat*1 radio-apparaat bn Radio Ce trum Vanaf I 175 GcmaÖ. ictalingsvoorw Vinkcnburgsf 4—6 tel 19636 Helderziende mevr. de Kiert uit Den Haag. heeft a s. Wort* g privé-consult van 1" ir. Hamburgerstraat 21. Laat Uw gestoffeerde rneoN len opnieuw bekleden, reefc' streeks aan de fabriek Vraw vrijblijvend prijsopgaaf. Clu* Meubelfabriek H. J Huj"** Gruttersdijk 32c. telefoon 1 Vacantie? Dansen leren! D* mee. als er gedanst wordt' 1 kunt het In enkele privé-lesss leren. Nu hebt u nog genheid. Dansschool P. WiK schut. tel. 16079, Kromme Nie> we Gracht 48. in deze kraR' wordt geleze" -k in stad en lal*

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 6