ZOMER-AANBIEDING z AZ PC veertig jaar geleden opgericht in Pesie's kantoortje Uitstekend concert bij Nederland-F rankrijk Zwemclub kreeg goede naam in en buiten Nederland [Noteert e even JAPONNEN MANTELS ROKKEN TOPPERS Vrijdag 12 Mei 1950 Op 29 Mei van het jaar 1910 was er een erg belangrijke vergadering in het kantoortje van de Amersfoortse Zwem- en -Badinrichting nabij Monni kendam Zo op het eerste gezicht hoorden de mensen, die er bijeen waren, eigenlijk helemaal niet thuis in een zwembad, want het waren allemaal jonge mannen, die in „Quick" voetballen. Maar wie iets meer afwist van de zwemmenj in onze stad, wist best, dat die voetballers ook enthousiaste zwemmers waren. Jubileum wordt goed gevierd Er waren twee mannen, die het hoogste woord Voerden. Dat waren Kees Beem en Luc. Pesie Sr. ..We moeten zelf een vereniging stichten", zei Luc. Pesie, „want sinds 1908 zwemmen we nu bij de club in Zwolle, maar dat reizen is veel te lastig. We hebben hier een badin richting. We hebben mensen, die graag zwemmen en met een bal gooien. Waarom maken we dan geen club?" En de club werd gemaakt De Amersfoortse Zwem- en Polo Club was er! De heer H. J. Smit werd voorzitter, mr. J. Hamers se cretaris en L. Pesie Sr., die destijds zweminstructeur was in het bad, dat later zijn eigendom zou worden, pen ningmeester. Een jaar later, in 1911 nam AZ Sc PC deel aan de competitie tweede klasse NZB en werd kam pioen. Maar promotie volgde niet. In 1912 werd het polo-zevental opnieuw kampioen, opnieuw zonder promotie. Maar in 1913 was het dan zover! AZ PC ging over naar de eerste klas se. De wereldoorlog brak uit en het duurde tot 1915 voor er voor het eerst in de eerste klasse gespeeld kon worden. Tegenstanders van toen wa ren: Het Y, DJR, RZC en CBN. een zevental van geïnterneerde Belgen. In 1919 volgde er degradatie naar de tweede klasse, hetgeen te wijten was aan het vertrek van goede spelers als Kees Beem en Jan de Boer. AZ PC heeft in de tweede klasse lang stand gehouden, maar in 1936, toen in Amersfoort de belangstelling voor de zwemmerij danig verslapt was. volgde er opnieuw degradatie. Drie jaar later heroverde AZ PC zijn plaats in de tweede klasse, waarin nu nog wordt gespeeld Het tweede he ren-zevental speelt in de reserve eerste klasse. Grote geschiedenis AZ PC heeft een grote geschie denis. Vooral in het prille begin van haar bestaan had de vereniging de volle aandacht van Amersfoorts bur gerij. Bij een polo-wedstrijd tegen DJK "in 1913 kwam het tot een duel tussen Luc. Pesie en Jan Ooms, twee bekende cracks van die dagen, en 't publiek, dat daarop gewacht had en de gun stige plaatsen had opgezocht, roerde zich zo, dat de houten brug, waarop het samenge stroomd was. inzakte! Ook het lange-afstahd zwmemen lokte veel AZ Sc PC-cracks. Kees Beem en mej. Toos Stöcker waren in de jaren van de eerste wereldoorlog bekend in heel Nederland AZ PC organiseerde toen ieder jaar een 2 km. wedstrijd van de Koppel naar Pesie's Bad. Ook de jaarlijkse na tionale wedstrijden, die tot 1936 wer den gehouden, trokken altijd veel belangstelling. Zeer grote bekendheid kreeg ook het AZ PC-lid Marie Vierdag, dat deelnam aan de Olympische Spelen Europees kampioene werd en o.a. in Los Angeles zwom. G. W. van Om meren was een polo-international uit die oude tyd Tegenwoordig heeft AZ PC ook weer enige internatio nals cn semi-intemationals, zoals W. Mosterd, F. Inslnger en W. Droog, die binnenkort terugkeert uit Indo- AZ PC heeft sinds de oorlog uitgebreide buitenlandse contacten, o.a. in België. Zwitserland. Enge land en Egypte. Veel heeft de ver eniging te danken gehad aan haar gierelid mr J. Hamers, die ook be stuurslid van de KNZB is geweest, en zich destijds 35 jaar geleden ook zeer beijverd heeft voor de op richting van de Utr. Prov. Zwem- bond, nu Kring Utrecht. Het tweede nog in leven zijnde ere-lid is mevr. M. van Oort-Kerkmeester. AZ Sc PC heeft, onder leiding van haar dagelijks bestuur de heer A. Klasser, voorzitter; mevr. Rebel— Blessenaar, secretaresse en de heer G. Ter Weel penningmeester een jubileum-programma samengesteld, dat er zijn mag. Op 16 Mei organi seert zij de zwemwedstrijden van de Federatie van Personeelsverenigin gen. op 23 Mei zijn er onderlinge wedstrijden, op 26 Mei de ontvangst van de zwemmers van Horgen in Zwitserland en de feestavond in „Amicitia", op 27 Mei de receptie en de reünie en op 29 Mei de kransleg- ging op het graf van de heer L. Pesie Sr., en de internationale zwem- en polo wedstrijden in Pesie's Bad. De Amersfoortse Zwem- en Bad inrichting, waar in 1910 AZ en PC werd opgericht. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Blauwe-weekcollecte Het Amersfoorts Drankweer Comité heeft van B cn W. toestemming ge kregen om op Donderdag 18 Mei, Vrh- dag 19 Mei en Zaterdag 20 Mei te col lecteren met lijsten en bussen. Collec- trlces en collectanten kunnen zich op geven bij. W. J. Hos. Dupontplein 2, Amersfoort. Burgerlijke Stand GEBOREN- Frans. z. v. T. A. Roosen daal en M. G. Ellcnbroek; Harmen. z. v. J v. Vendeloo en R Hemmlnga; Jan en Elmers z. v. J. Gutteling en J. Diest; Gcrarda Jeannette. d. v. F. G. Consen en A. G v. d. Brink; Prisca. d. v. C. J. P. Mackaal en G. Lintmeijer; Ingrid Jan- nv. d. v. J Boshuizen en E Koppel. ONDERTROUWD C. J Bakker cn P. Bos; H. M. C. Jckel en E v d. Werf; A v. D^len en G. Ginkel: J de Vries cn K. MostcrlC. J. J. de Jager en D. Brcedveld. J C. de Graaf en H. M. v. Empelen. GETROUWD: B v. Bokhorst cn W. J. Kuppens; J. R. Hogendorf cn G. v. Ooijen; G. J. Baron van Boetzelaer cn Klcy. OVERLEDEN. Pieter Soufrcu. 82 Jaar. wed v. W. v. DuivendlJk. Amersfoortse ZMC-clubs spelen na-competitie De navolgende clubs uitkomende in de Zaterdagmiddagcompetitie zul len onderling een na-competitie spe len: Wit Rood, CJW. NOAC, Cobu Boys, SOVA, de Posthoorn. Deze wedstrijden, welke op de Za terdagmiddagen om 4 uur en door de weeks des avonds om 7 uur aan vangen, zullen echter niet worden beschouwd als een kampioenscom petitie voor Amersfoort hoewel alle Zaterdagmiddagclubs deelnemen. Er wordt gespeeld van 13 Mei tot en met 10 Juni. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 13 Mei: SOVA—Wit Rood. Maandag 15 Mei: Posthoorn CJW. Zaterdag 20 Mei: Cobu Boys —Wit Rood. Dinsdag 23 Mei: Noac— Cobu Boys. Woensdag 24 Mei: Post hoornSOVA, Zaterdag 27 Mei: NOAC—Wit Rood en CJW—SOVA. Woensdag 31 Mei: NOAC—SOVA, Donderdag 1 Juni PosthoornCobu Boys. Zaterdag 3 Juni: CJW NOAC. Dinsdag 6 Juni: CJW— Cobu Boys Woensdag 7 Juni: Post hoornWit Rood en Zaterdag 10 Juni: Cobu BoysSOVA, NOAC Posthoorn en Wit RoodCJW. Rekent u even mee? De firma Nefkens was al lang failliet geweest als ze het moest stellen met het aantal buspassagiers dat wij haar gisteren hebben toege wenst. De gegeven cijfers dienen maal 100 te worden genomen. Zo was derhalve het totaal vervoer over 1949 ca. 1.536 200 personen. In 1948 was dit cijfer 1.662.600. Jan Boom e.a. exposeren in Academie Zaterdag a.s om 3 uur opent de heer J. Steinebank een expositie in de Amersfoortse Academie van beeldende kunsten Er komt werk van Jan Boom (schilderijen), naaldwerk van Riet Boom- Molenaar en voorts exposeert de viool bouwer H. Oosthuis een aantal violen. De heer J. Rector violist, zal een van I deze violen bespelen. Op deze foto „uit de oude doos" staat wijlen de heer Pesie Sr. te midden van enkele zijner pupil len, die samen zwommen in een der zeventallen van AZ en PC. GRAND THEATRE: „Voorjaarspa rade", alle leeft.; Zondag 24.15 6.45 en 9 uur; Ov. dagen: 2.30— 6.45 en 9 uur. Hemelvaartsdag (Donderdag 18 Mei): „De witte klippen van Do ver" 14 j.; Aanvang 1.3046.30 en 9 uur. CITY THEATER: ,.De Inspecteur- Generaal" alle leeft.. Zondag 2— 4.15—6.45 en 9 uur; Overige dagen: 2 306.45 en 9 uur. Dinsdag, Woensdag 2.306.30 en 9 uur en Donderdag 1 3046.30 en 9 uur: „Strijd in de Birma- jurigle", 18 j. REMBRANDT THEATER: Van Vrij dag t.m. Maandag: „De Klokken luider van Notre Dame". 14 j Van Dinsdag t.m. Donderdag: „Tarzan In de Gouden Stad" 14 j. Vrijdag en Zaterdag: 2.306.45 en 9 uur. Zondag en Hemelvaartsdag 24.15—6 45 en 9 uur. Overige da gen: 2 30 en 8 uur. T.e.m. 14 Mel St. Pleters- cn Block- landsgasthuls A.K.G. Voorjaarstentoon stelling. 10—5 uur. Zondags 2—5 uur OPENBARE LEESZAAL - Uilie nlng voor volwassenen dagcluk» 25 u.. bovendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 79 uui Uitle ning voor kinderen: Woensdaf en Zaterdagmiddag van 230—4.30 uur. Leeszaal dag van 10—12 30 en 25 u bovendien Dinsdag en Vrijdagavond van 7 10 uur E.K OPENBARE LEESZAAL. - Wijersstraai 2, geopend van 10—1 liur en 2.306 45 uur. Maandag en Vrijdag 7—9 uur. Uitlening van 11—12.30 uur. Promotie-degradatie bij „Amersfoort" In hotel „Monopole" werd voor de promotie-degradatie van de winter competitie van „Amersfoort" de vierde ronde gespeeld alsmede een aantal achterstallige wedstrijden waarvan de uitslagen als volgt zijn: Kampioensgrogp: H. F. Jongman— J. Bijl 01. mevr. Fenny Heems kerkS. Bonkenburg V4V». Ie pro- motiegroep. P. C. NuijtenL. Hou- baer 1—0, A. WalingaL. Asperslag 01, mr FruinJ Ober 10; 2e promotiegrocp: P. SiebolsD. C. Helderman 10. A. Rijnders-J Mos terd 0—1, A SchreuderR. H. Hek- ma uitgesteld. H. Meester JrA. Hollander Jr. Vt. J F. Mulder M. D. van Gelder de Ncufville 01 (Laatste twee partijen uit de 3e pr.groep); 4e promotiegroep" M. Nieuborg Sr—J. E. Prins 01. 5e nromotiegroep: S. KuyperM. J. Mees 01, J ArntzenJ. Escher 0 1, F. NcervoortJ. Jocker 10; 6e promotiegroep: W. A. v. d. Wete ringM. Nieuborg Jr. 10. G. van Dijkhuizen—D. J. Nijssen 01. J. v. Lieshout—G. Hudig C. Brünner—C. van Leeuwen 1—0 (Slotgroep). ZOMERAVONDCOMPETITIE Thans is definitief bekend gewor den dat veertien elftallen zullen deelnemen aan de Zomeravondcom petitie. Er wordt gespeeld op twee terreinen, nl. in Soest op het oude ESVAC-veld (Boschlaan) en in Hoogland bij de kerk. Behalve de reeds genoemde ploegen: BI. Sc Metz, MBH, Eysink, Jeno. Bofa. Ha- pam, Tempo. Zonnegloren (Soest), Polynorm, ERDAL en VOG zullen nog deelnemen de buurtvereniging MARS en een militair elftal van het Demobilisatie Centrum Amersfoort. De wedstrijden vangen aan op Maandag 15 Mei en zullen zeer ze ker tot eind Juni duren. Ons dagelijks teveel Een bloemist, die een jongen van 16 jaar op een transportrijwiel liet fietsen, werd Donderdag door de politie bekeurd. Hetzelfde lot on derging een wielrijder, die geen ge bruik maakte van het rijwielpad aan de Hoogeweg. Een autobe stuurder, die zijn werkboekje niet behoorlijk had ingevuld, kreeg ook een proces verbaal. Een collega van hem kreeg er zelfs twee. Deze man kon geen geldig letter en nummer- bewijs aan de politie tonen en had zijn wagen bovendien niet voorzien van letter en nummer. Vrijheid van korte duur Op verzoek van hun Amersfoort se collega's, heeft de Woudenbergse politie Donderdag de 17-jarige P. uit onze stad aangehouden. De jon geman was gisteren uit het ROG ontvlucht. Na zijn vlucht stal hij bi) de Stichting Zandbergen een rijwiel. Daarmee spoedde hij 2ich ijlings weg. Hij werd echter op de voet gevolgd door een iongen van Zandbergen. P wierp het rijwiel aan de kant van de we» en zette zijn tocht te voet voort. De vlucht eindigde in Woudenberg. De jon gen is weer naar het ROG overge bracht. 1278. Wankelend op zijn logge poten komt de mammouth van de berghelling af. Het is duidelijk te zien, dat het dier totaal uitgeput is, maar blijkbaar weet de oude Pary het dier nog op de been te hou den. Meer glijdend dan lopend bereikt de mam mouth het meer. Het ijs kraakt onder zijn ge wicht. Het kanon van de tank zwijgt Blijk baar is de bemanning hevig geschrokken van deze voorwereldlijke verschijning en weet zij niet, wat nu te doen. Regelrecht stapt de mammouth naar de tank en werpt zich boven op het stalen gevaarte. Met donderend geweld breekt het ijs en samen met de tank verdwijnt de mammouth in de Gevonden voorwerpen Paar zwarte lage herenschoenen, he- renrüwlel; bouvier (reul; grijze heren overjas; streng witte kralen: groene shawl, zakmes; zwarte portm. lnh. f 93. speld (hoefijzer op zweep); blauw kin derschoentje; herenregenjas: damesrlj- wiel; bruine portm lnh. f 45; paar overschoenen (zwart met rltsluitlng): rood kindertasle; V* mud aardappelen: muntbiljet; rode kulpportm. lnh. f 10; bloedkoralen kettinkje; golfstok; zwart vulpootlood; pak lnh. kleding: zilveren armband (5 plaatjes); grijs glacé dames handschoenen; rode aiplnomuts; paar bruin glacé heren handschoenen: bood schap tas; bruin glacé heren handschoen (L.); bruin kinderjasje; hoofddoek (blauw met gele figuurtjes): portm. lnh. f 6; autoped rode wielen en massieve bandjes. diepte. Sprakeloos van verbazing zien de vrienden, wat er gebeurt. Maar dan zien drie zij opeens uit het water een hoofd de „generaal", die zich nog heeft opduiken: het is weten te redden! Trio Boussinot houdt beloften in voor de toekomst Het Genootschap Nederland- Frankrijk, afd. Amersfoort heeft gisteravond het winterseizoen be sloten met een concert van het trio Boussinot. bestaande uit de dames Michèle Boussinot, viool, Frangoise Petit, piano en onze landgenote Dyck Koster, violoncel. Waarschijn lijk zijn het de connecties dezer mu siciennes met het Nationaal Con servatorium te Parijs geweest, wel ke de stoot gaven tot deze aaneen sluiting in een muzikaal trio, nadat zij stuk voor stuk reeds meer of mindere opgang hebben gemaakt als soliste. Zij hebben met de beste aanbevelingen haar opleidingsscho len verlaten (Prix d'honneur) en het kunnen dezer jonge vrouwen mag zeker niet gering worden ge noemd. Zonder voorbehoud kan worden gezegd, dat de dames haar resp. instrumenten volkomen be heersen, mej. Boussinot is een vio liste van betekenis, die een mooie viool met grote technische vaardig heid en fijn muzikaal gevoel be speelt, Dyck Koster is ons door haar cello-spel bijzonder opgevallen, het is een combinatie van gratie en kracht, met zeer grote beloften voor de toekomst. Frangoise Petit past ge heel in dit kader van bekwame jon ge mensen; ernstige studie en grote aanleg zijn in staat geweest haar spel tot een hoge trap van ontwik keling te brengen. Zodat we maar zeggen willen, dat in de individuele krachten van elk der leden van dit trio de mogelijkheid tot belangrijke dingen aanwezig is. De mogelijk heid zeggen we, omdat lang niet al tijd de combinatie van drie uitste kende artisten ook een trio vormt, dat aan dezelfde hoge eisen voldoet, als ieder der samenstellenden afzon derlijk. Daarom is een combinatie als dat andere Franse trio: Casals, Thibaud, Cortot dan ook een zeld zaamheid, daar een zo grote eenheid niet vaak voorkomt, immers het is zaak de eigen persoonlijkheid on dergeschikt te maken aan het ge heel, aan de andere kant de beste facetten van het individuele spel aan het ensemble ten goede te doen komen. Dit nu geschiedt pas in vol maakte vorm, als men lang en veel heeft samengewerkt en tot deze phase der volmaaktheid is het trio Boussinot nog niet gekomen. Toch neemt dit niet weg, dat dc dames het in deze richting al een heel eind gebracht hebben en een goed trio vormen, waarnaar het een genoegen is te luisteren. Goede techniek, grote muzikaliteit, serieus begrip voor het gespeelde werk, vrouwelijke gevoe ligheid. die geen ogenblik op het terrein der sentimentaliteit terecht komt. deze zijn de krachten welke de delen van dit trio samenbinden en die het in de toekomst stellig be langrijke successen moeten bren gen. De bijzondere smaak der leid ster bracht een niet zo alledaags programma: werk uit de tweede helft der 19e eeuw, naklanken der romantiek, uitzicht op een geheel ander tijdperk. Het eerste werk, dat werd uitgevoerd was het trio in sol mineur van Ernest Chansson, een dier leerlingen van César Franck, welke uit diens school voortgeko men, zijn werk hebben voortgezet cn, bij een totale zelfstandigheid, hun afkomst uit die school niet verlochenen. Hoewel dit trio in sol mineur zeker niet tot de „grands spectacles" mag worden gerekend, ging er niettemin grote bekoring van uit, evenals van het volgend nummer het Premier Trio Op. 35 van de Spanjaard Turina, een werk, dat in vele opzichten reeds vrij modern aandoet. Na de pauze hoorden wij Trio in ré mineur van Gabriel Fauré; de romantische klanken van diens voorgangers zijn met hem wel haast uitgestorven: het impressionisme doet zijn intrede. Het was een prach tig werk, dat hier uitgevoerd werd en het samenspel bereikte een grote hoogte. Het concert werd besloten met een compositie in sol mineur van Fredenk Smetana, die zowel viool, cello als piano de gelegenheid geeft tot talrijke solistische trekjes. Hier van werd een dankbaar gebruik ge maakt en het gaf het auditorium gelegenheid tot grote bewondering voor de uitvoerenden. Het was wel heel erg jammer, dat een niet veel talrijker publiek deze avond bijwoonde. Dit moet temeer verwondering wekken, daar Amers foort niet verwend is met uitvoe ringen van goede trio's. Het was ook jammer voor „Nederland Frankrijk", dat deze avond zo goed had voorbereid en hiermede zijn traditie van stijlvolle bijeenkomsten voortzette. Wij maken van deze ge legenheid gebruik er nog eens op te wijzen, dat een organisatie als deze in Amersfoort op meer belang stelling van een bepaald gedeelte der burgerij moest kunnen rekenen. S. Verboden vistijd De politie heeft Donderdag een aantal Amersfoorters een ernstig standje moeten geven. De personen waren door de politie betrapt, toen zij zonder in het bezit te zijn van een visvergunning in de gracht rondom het militair hospitaal naar hun dobbertje tuurden. Botsing, op botsing, Op de BW Laan botste een zes- wielige vrachtwagen met aanhang wagen Donderdag op een stilstaan de personenauto. Door de schok van deze aanrijding botste de per sonenauto tegen een andere luxe wagen op, die op zijn beurt de schok overbracht aan e$n derde wagen. Er ontstond enige materiële schade. Maak geen burengerucht Het mooie weer doet vele men sen deuren en ramen openzetten. Daar tegen bestaat geen enkel be zwaar. Maar als de radio te luid aanstaat komt men in aanraking met de politie. Er is namelijk een politieverordening, die burenge- ïucht niet toestaat. De politie waar schuwt nu de bevolking zich te onthouden van deze overtreding. Wie geeft inlichtingen Op het kruispunt Leusderweg Javastraat heeft Donderdagmiddag omstreeks 16.50 uur een aanrijding plaats gehad tussen een wielrijder en een motorrijder. De politie werd le laat van de aanrijding in ken nis gesteld, zodat zij geen recon structie van het gebeurde heeft kunnen geven. De politie roept nu de personen, die getuige zijn ge weest van de aanrijding, op. Mel den bij de afdeling verkeerspolitie. Niet elf maar zestien inbraken Een zekere Van S., die met zijn vrouw in de nacht van Maandag op Dinsdag door de politie is aange houden, bekende bij zijn^ eerste verhoor elf voornamelijk in Amersfoort gepleegde inbraken op zijn naam te hebben. Begrijpelij kerwijs heeft de politie de man nog eens flink aan de tand gevoeld. Het aantal inbraken, dat de man heeft erkend te hebben gepleegd, is nu gestegen tot zestien. Het is wel haast zeker dat de echtgenote van Van S. onschuldig is. Examens Voor het examen candidaat inspecteur van politie, dat Donder dag in Amersfoort werd gehouden, slaagde onze stadgenoot, de heer C. de Kruyff, agent van politie alhier. Soest Medezeggenschap moet behouden blijven De Algemene Bond van Ambte naren hield een algemene ledenver gadering in de zaal van Zonneheu- vel, waarbij een inleider van het hoofdbestuur was uitgenodigd om een uiteenzetting te geven over het onderwerp: „Medezeggenschap". De spreker memoreerde dat me dezeggenschap met veel moeite tot stand is gekomen. Het uitgangspunt van de medezeggenschap is het proefschrift dat prof. Van den Bergh in 1929 schreef. Met vele voorbeelden toonde spr. aan, dat er medezeggenschap moet zijn en blijven. Een grote taak is voor de vakbeweging weggelegd en als ieder zijn schouders er onder zet, moet de gTote taak venvezen- lijkt worden. V olleybal-wedstrij d Een zestal van de Soester Politie Sport Vereniging speelde Donder dagmiddag tegen een zestal van de Kon. Marechaussee, brigade Soest- dijk, een volleybal-wedstrijd in de tuin van Braamhage. Van krachtsverschil was geen sprake en om beurten werd de lei ding heroverd. Ten slotte zegevier den marechaussee's over de politie agenten met het kleinste puntenver- schil. 15—3, 16—14. Twee heidebranden De Vrijwillige Brandweer werd Donderdagmiddag tweemaal gealar meerd voor heidebrand. Beide ke ren was het gélukkig niet van ern stige aard. maar het is toch te veel daar steeds natuurschoon verloren gaat. Laat een ieder voorzichtig zijn met vuur in heide en bos. Wandelmarsen Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de Soester Politie Sport Vereniging, is in samenwer king met de wandelsportvereniging „De Eemkanters" op Hemelvaarts dag een grote wandelsportdag geor ganiseerd. De afstanden die gemar cheerd moeten worden, zijn: 10. 20 en 35 km. Start en finish zijn bij café „Eemland". Aangifte bij J. Groart, Van Weedestraat, Soestdijk Soesterberg's mannenkoor Zaterdag 13 Mei. des avonds 8 uur, geeft Soesterberg's Mannen koor. onder leiding van de heer A. E. Wegman een uitvoering in de concertzaal van „Huis ten Halve", met medewerking van Harry Mon- né. tenor. Het programma bevat een keur van zangnummers. Na de pauze treedt een „Klein Cabaret" op, met medewerking van „De neef van Bertus", conferencier- accordeonnlst. Zomeravondcompetitie van „Tempo" De ren- en tourlstenvereniging „Tempo" heeft een zomeravond competitie ingesteld, welke gister avond 10 Mei is aangevangen. De uitslag van deze le rit is: Klasse A, 45 KM. 1 E. Grift. 2 C. Verschoor. 3 D. v. d. Broek. 4 R. van Asch. Klasse B. 36 KM. 1 D. van Eugen 2 M. van Iwaarden. 3 J. van Kooij Klasse C. 18 KM. 1 J. Bon. 2 H. de Jaeger. 3. J. Bunschoten. Hoevelaken ZILVEREN JUBILEUM Ten kantore van de fa. J. Ver schuur en Zn. te Hoevelaken, werd Donderdagmiddag de heer Van Lijenhorst gehuldigd met zijn zil veren dienstjubileum. De heer Ver schuur dankte de jubilaris voor de trouw en prettige samenwerking. Spr. bood namens de firma en fa milie een enveloppe met inhoud aan. Van de receptie werd ruim schoots gebruik gemaakt. Vervol gens sprak de heer J. Hanhart als afgevaardigde van de Nederlandss Bakkersbond. Hij overhandigde de jubilaris een diploma en de me daille van verdiensten. Spr. betrok ook de firmanten in de hulde en de gelukwensen. In de avonduren bracht het Fanfare Corps te Hoeve laken een serenade waarna de 1 voorzitter de heer G. van Deuveren het woord voerde. Behalve de ge lukwensen bood spr, namens het corps, waarvan de jubilaris reeds 22 jaar deel uitmaakt een enveloppe met inhoud aan. PREDIKEBEURTEN N H.K 9.30 uur onbekend; 2.30 uur ds Steenbeek van Renkum. Geref. Gem: 9-30 en 2.30 uur Leen dienst. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken Hoogland en Hoog Ianderveen heeft dienst dr F. W Kla.- renbeek Tel. K 3495 210. Nederland in Oorlogstijd Eens te meer heeft het Rijksin stituut voor Oorlogsdocumentatie ditmaal in het eerste nummer var. de vijfde jaargang van zijn orgaar. „Nederland in Oorlogstijd'' bewe zen, welke waarde het heeft voo: ons, die nog niet alles weten var. wat zich tussen de jaren 1940'45 binnen onze grenzen heeft afge speeld en voor komende generatie: die zich in deze vijf rampjam zullen willen verdiepen. Het Instituut verdient onze dan.-; voor de publicatie van een uitvoe rig relaas van een Amsterdamse ambtenaar bij Maatschappelijk' Steun, die heeft deelgenomen as' de Februari staking van 1941 er die deswege enkele weken in Duit se gevangenschap heeft verkeerd. Nooit zal deze man, een zekere G. Molenkamp, gedroomd hebber van openbaarmaking van wat hi| voor zichzelf optekende over he'. optreden der Duitse gevangener- bewakers. Hij heeft de Duitser in zijn „ziel" gekeken en slaagt er met zijn zuivere onopgesmukte observaties in voor ons dat meng sel van wreedheid en sentimenta liteit, botte machtswellust en slaafse gehoorzaamheid haa: scherp te tekenen. Adres van de uitgeefster Heren gracht 579 te Amsterdam-C. MOSKOU. Trygve Lie, secret"- ris-generaal der V.N., is gïsteravor. per vliegtuig uit Praag te Moskou aangekomen. Hij werd op het vliegveld begred door de Russische plaatsvervanger- de minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromyko en Gunnar Myrdal uitvoerend secretaris van de Econo mische Commissie der V.N. voor Europa. Advertenties. Dames- o( Herenrijwiel „Diesel" 98.- Idem. Geheel chroom 117.» tgwie&a. w/ /gaalgabueléè.' Bagagedrager 0.98 Zadel, mod. Terry 3.89 Keltingkast 2.19 Ringsloten 1.19 Rijwielketting 1.98 Fietsbel 0.59 Snelbinders 0.60 Achterlicht 0.59 Het veiligheidszitje voor Baby 5.90 U KOOPT PRETTIG BIJ RINTEL geert honderden ran één soort maar keuae uit honderden soorten Varkensmarkt 13-15

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2