DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Grote Drie helpen West-Duitsland aan herovering van positie in Europa Bezetting toleranter Adenauer is zeer tevreden Opluchting in Frankrijk r Bij goed gedrag De Koningin en prins Bernhard logeren op het Elysée Britten leren Amerikanen op vliegende schotels schieten Koningin Juliana als moeder geëerd in Amerika Wekelijks een plaat van Jordaan 10e Jaargang, no. 113 Maandag 15 Mei 1930 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. (Van onze correspondent) LONDEN. De ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten hebben gister avond een verklaring over Duitsland gepubliceerd, waar in gezegd wordt, dat het toe zicht op Duitsland in toene mende mate verminderd zal worden en dat de Duitse sou- \ereiniteit zal worden hersteld lot het maximum, dat zich met een bezettingslichaam ver draagt. Het tempo van dit her stel der Duitse souvereinitcit zal afhangen van het gehalte van de Duitse samenwerking met het Westen en van de ont wikkeling van een vreedzame geest en een ware democratie in Duitsland. Een voortduren der bezetting rordt in de huidige internationale tuatie als noodzakelijk beschouwd oor de veiligheid van Duitsland en an de Westelijke mogendheden, olang als de Sowjetpolitiek onver- nderd blijft heeft men geen hoop p het afsluiten van een vredesver- rag. doch de ministers zullen te /inden een studiegroep oprichten (Van onze correspondent) HAMBURG. Zonder enige beperking begroette bondskanseher dr Adenauer Zondagavond het Lon1- dense communiqué der ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten, hoewel de hoop op een Duits vredesverdrag vrijwel vernietigd wordt. Adenauer legde de nadruk op het door de Westelijke mogendheden gewenste snellere tempo van opneming van West-Duitsland in de Westeuropese staten-gemeenschap. Verder stelde hij vast, dat de gehele inhoud, de vorm en de toon van het communiqué een buitengewone stap vooruit betekenden in de behandeling van-de bonds regering door de Westelijke geallieerden. Men kan met zekerheid aannemen, dat reeds in de naaste toekomst aanzienlijke verbeteringen zullen tot stand komen Als een der belangrijkste kan wel gelden het omschakelen van het bezettingsregiem in een beschermende organisatie voor de gemeenschappe lijke belangen van Duitsland en Europa. Over het afsluiten van een vredesverdrag, hetwelk volkomen voornaamste doel van hun politiek een vermindering van het risico van oorlog en het vestigen van de voorwaarde voor een blijvende vrede is. Hiertoe is een nauwe coördinatie in het gebruik van hun gemeen schappelijke bronnen noodzakelijk, ten einde hun huishoudingen op een dusdanige wijze te ondersteu nen. dat zowel de handhaving van hun sociale en materiele standaar den als een passende ontwikkeling van de noodzakelijke defensiemaat- regelen gewaarborgd is. De minis- 1 tere verzekeren voorts, dat de krach ten van de vrije wereld nimmer voor offensieve doeleinden zullen worden gebruikt De nieuwe zelfstandige gemeen schappen in zuidoost Azië worden welkom geheten en hun wordt steun beloofd tegen het opdringen de communistische imperialisme. De rïiiVbT'oor^'irnolüS'n' I T(eüifg- ds'alle trokken zullen zijn Hir» do in I re2erinSen in die streken dienen die de in j eptember aan de orde zijnde her- ening van het bezettingsstatuut al hebben voor te bereiden. Deze ludiegroep zal ook aanbevelingen ebben te doen om een einde te laken aan de formele oorlogstoe- land. die nog altijd bestaat. Terwijl dus het toezicht op de blitse regering geleidelijk vermin- !erd zal worden, wijst het commu- iqué er op, dat in de huidige si- •jatie het hoogste gezag in de han- van de geallieerde mogendhe- zal moeten blijven berusten. >e Hoge Commissarissen blijven us bestaan, maar zullen geleide- |k hun toezicht verminderen cn un veto's spaarzamer gaan gebrui- Aan het slot van het communiqué erzekeren de ministers de Duit- irs nog eens. dat de hereniging an hun land het uiteindelijke doel an de politiek der Westelijke mo- indheden blijft. Dit wat betreft de Verklaring ver Duitsland, waarvan de publi- atie een dag werd opgehouden, pdat de Westduitse regering er irst kennis van kon nemen. De 'ic ministers ontvingen Zaterdag- liddag de ministers van Buiten- uidse Zaken van de Beneluxlan- an ten einde hen van de verkla- ig over Duitsland in kennis te De Beneluxlanden zijn ge- Jende alle phases van de bespre ngen over Duitsland op de hoog gehouden en zullen z.oals ge leld, ook betrokken zijn bij het |erk van de studiegroep voor de irziening van het bezettmgssta- samen te werken, ten einde de eco riomische ontwikkeling te bevorde ren. De wapensmokkelarijen in deze gebieden zullen worden tegenge gaan. Ook over de in Afrika te vol gen politiek met name ten aanzien van de politieke ontwikkeling der volkeren van Afrika en het berei ken van verbeterde économische en sociale condities heerste overeen stemming. De ministers besloten, dat de in Afrika werkzaam zijnde Westelijke mogendheden hierov ook nauw contact- met-1 ten zullen onderhouden, terugtrekken der bezettingstroepen tot gevolg zou hebben, wordt in het communiqué gezegd: „In ver band met de weigering van de Russische regering, de bewoners hunner bezettingszone toe te staan, zich te herenigen met hun medeburgers in het kader van een democratisch en verenigd Duitsland, is het niet mogelijk geweest en zal het ook niet mogelijk zijn. tot een vredesverdrag te komen, zolang deze Russi sche politiek aanhoudt." In politieke kringen werden bovendien de door dr Adenauer als positief gekenmerkte vorderingen in het besluit der ministers omtrent het vluchte lingenprobleem, als een belangrijk succes van ge allieerde en Duitse bemoeiingen beschouwd. Men legt er de nadruk op. dat de Duitse stelling, dat de aanhoudende vluchtelingenstroom naar hel Westen niet meer alleen uit middelen van de bondsrepubliek kan worden bekostigd, doch dat dit een internatio naal probleem van eerste orde is geworden, gehoor heeft gevonden. Het gastronomisch festijn van de gist- en spiritusfabriek uit Delft in de Houtrusthallen te Den Haag was het grootste diner dat ooit in ons land werd gehouden: 3500 per sonen namen deel aan deze maal tijd. De slaatjes worden nog even gecontroleerd. WAT VOOR WEER? IJsheiligert kwamen Arbeiders zijn druk in de weer om ontvangst voor te bereiden (Van onze correspondent) PARIJS De Franse kranten gaan zich bezighouden met het aanstaande bezoek van de Koningin aan Parijs en in de Figaro vinden wy zelfs een beschrijving van de appartementen, die het Koninklijk echtpaar zullen wor den toegewezen. Brekende met de traditie, die na de vorige oorlog was ontstaan, cn die wilde, dat men vorstelijke personen in de gebouwen van de Quai d'Orsay onderbracht, heeft men thans weer teruggegrepen op de vorm van gastvrijheid van vóór 1914. De koninklijke gasten zullen loge- zeker theatraal effect geeft. De appar (Van onze correspondent) PARIJS. De reacties in Parijs zijn meer die van een voorzichtige verademing dan een luidruchtige genoegdoening. Men heeft de in druk, dat de Franse diplomatie de discussies heeft beheerst, in ieder geval niet is doorkruist door de be slissingen. waartoe ten slotte de Grote Drie gezamenlijk zijn geko men De „Figaro" geeft aan dat ge zichtspunt vooral uitdrukking. Ter wijl volgens „l'Aube" het waar schijnlijk Franse plan om een op roep tot Rusland te richten als nut teloos werd ter zijde gelegd, zal Ffankrijk volgens de ..Figaro", in ieder geval zeker te scherpe formu leringen aan het adres van Rusland weggeslepen hebben. Het meest enthousiast is nog de socialistische „Populaire", die welis waar een daling constateert in de temperatuur van de koude oorlog, maar dan toch alleen in woorden. Zij is vooral gelukkig met de ge lofte. dat de bewapening van hel Westen geen offers zal vergen ten nadele van het economisch welzijn der Europese staten. De „Humanité" giet zijn wantrouwen zonder nuance over de conferenties uit' „Het doel is Duitsland in de anti-Russische oorlogsmachinerie in te schakelen". Zeer verheugd is men over het feit. dat het plan-Schuman de dis cussies heeft kunnen overheersen. Het schijnt de bedoeling te zijn, een planmatige werkverdeling tussen dc zware industrieën van Duitsland cn Frankrijk door te voeren, ten einde tot ren drastische prijsverlaging van staal te komen. Men verwacht vol gens sommige kringen zelfs, dat dit staalexport naar de landen achter het IJzeren Gordijn mogelijk zou maken. Frankrijk zou bereid zijn, voor deze combinatie offers te bren gen. o.a. door definitief weer op Ruhrcokes over te schakelen, waar mede plannen vervallen, die ver band houden met de economische inlijving van het Saargebied. Nee toch. Heus De meeste recordjachtcn be ginnen vervelend te worden. Toch is er weer een bijgekomen, nl. wie dc meeste parachute sprongen doet in de kortst mo gelijke tijd. Een Zuidslaviér deed in 12 uur tijds 47 sprongen, en een andere Titoqan (of Tito- nees) 50 sprongen in 14 uur... De dans-marathon is me ook al zo-iets! Roger Massio en Georgette Gcge hebben te Lyon SI5 uur aan een stuk gedanst. Prijs 80.000 francs. Gruwelijk modem en modern gruwelijk. Niet gruwelijk en ook niet antiek is de gewoonte in de Pingjumer schuilkerk van de doopsgezinden dat de mannen in een beschermende rij om de vrouwen heen-zitten. Zo was het in 1550 en zo is het nog. Toen New Delhi nog Brits was. dronk het vrijwel niet. Nu het vrij is en echt India's- anti-alcoholisch, drinkt het drie maal zoveel sterke drank en niemand weet hier een verkla ring voor. Volgens G. B. S(haw) moet het laagste salaris voor een mens 12800 gulden zijn en het hoogste 42800 gulden. Dan is iedereen gelukkig. (Hij is het tochwant hij heeft veel meer). Uij tellen maar door DEN HAAG. Volgens een op gave van het C.B.S. bedroeg het aantal inwoners in Nederland op 1 April 1950 10.063.G76. ren op het Elysée. Zij krijgen daar toegewezen een salon, twee slaap- kamers en twee badkamers. De salon «aft 1 is nog gedecoreerd op aanwijzing van keizerin Eugenie, dc gemalin van Napoleon III. d w.z. druk in het goud gezet. Het plafond is uitvoerig voor zien met druk-uitpuilende versierin gen en zwaar vergulde engeltjes. Men vindt er verder hoge spiegels in massief gouden lijsten, voorzien van guirlandes, waarin de letters N en E omstrengeld voorkomen. Eén der ka mers is een groot hoekvertrek. dat voorzien is van vier hoge ramen. Twee vensters kijken uit op het park en een groot grasveld. De andere ge ven uitzicht op een rozenhaag en een kleine tuin in klassiek-Franse stijl. Het vertrek is bekleed met bleek groene zijde, de meubels hebben de stijl van Lodewijk de Achttiende Er is een kleine badkamer aangebracht, in wat vroeger het cabinet de toi lette van Napoleon de Derde was. Blauw overheerst in deze badkamer; het blauw herinnert aan het Trianon, dat Napoleon III wilde laten copië- ren. De tweede kamer, met de daar bij behorende badkamer, is daaren tegen geheel modern ingericht. De vensters geven uitzicht op het park. De muren van het vertrek zijn met een heldere pastelkleur bekleed. Het bed is ondergebracht in een soort alcoof, hetgeen aan die kamer een tementen liggen juist boven dc zaal, waarin de ministerraad onder leiding van de president vergadert. Er voert een monumentale trap naar boven, die destijds is gebouwd toen Caro line Murat het Elysée bewoonde. Er is ook nog een lift, maar die lift, zo hebben de heren van het protocol uitgemaakt, zal alleen gebruikt wor den. wanneer de vorstelijke personen voor privé-boodschappen incognito uitgaan. De grote kristallen kroon, in een der vertrekken waar het koninklijk paar zal logeren, wordt grondig nagezien. Prins Bernhard vloog Zondag terug NEW YORK Prins Bernhard is Zondag per gewoon lijnvliegtuig uit New York naar Nederland vertrok ken. Dc Holland Fair werd door het Amerikaanse publiek zeer gunstig ontvangen, verklaarde de prins. ..Nederland moet naar de V S. ex porteren ten einde een handelsba lans te verkrijgen om weer op de been geholpen te worden; ik hoop, dat de Amerikanen, die de Fair be zoeken, Nederland zullen zeggen, welke goederen zij4graag willen heb ben en welke niet. zodat Nederland weet, wat geëxporteerd moet wor den." Dc eerste Indonesische gezant in Irak, Haj Bajcnda Abdullah, is in het ziekenhuis te Bagdad overle den, nog geen maand nadat hij zijn geloofsbrieven had aangeboden. Hij was lijdende aan influenza cn te hoge bloeddruk toch nog Daar zijn ze dan toch, dr IJs heiligen. Alsof ze zomerdiens-t regeling van de Spoorwegen hebben afgewacht. Voorlopig dus tamelijk koude noordelijke tot voord-oostelijke wind, met wisselende bewolking, maar wei nig kans op regen. De minder gunstige verplaatsing van de hoge aruk van Scandinavië naar Schot land cn de daling van de baro meters over het Oostzeegebicd, deden de wind meer en meer van oostelijke naar noordelijke rich ting krimpen. Dc wolkenmassa's, die zich reeds dagenlang boven het koude Noordzeewater ge vormd hadden, drongen hierdoor steeds zuidelijker ons land in en gisteren had de zon alle mboeite om de koelere lucht op een enigs zins dragelijke hoogte te houden. In Zuid- en Oost-Nederland bleef het gisteren nog warm. daar werd de 22 graden nog bereikt. De hoge druk wordt nu nog bij IJs land en Groenland versterkt, zo dat dc aanvoer van koude lucht uit de Poolstreken aanhoudt. Wij zullen hopen, dat dit vertraagde IJsheiligen-type Nederland nu even op Amerikaanse wijze zal doen. Doodstraf voor Amersfoortse kampbeul DEN HAAG. De Bijzonder» Raad van Cassatie veroordeelde he denmorgen de voormalige „Unter- sturmfuehrer" J. F. Stoever uit Bre inen tot de doodstraf. De Bijzondere Strafkamer te Amsterdam had hem tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Het O M. was van dit von nis in beroep gekomen. Het beroep van een andere Duitse kampbewaker uit Amersfoort, de voormalige „Untersturmfuhrcr" H. A. Dohmen uit Duisburg in kamp Amersfoort werd hij de „Rijnschip- pcr" genoemd werd door de Bij zondere Raad van Cassatie verwor pen. D. behoudt dus de gevangenis straf van 17 jaar. waartoe hij in Am sterdam was veroordeeld wegens de wijze waarop hij de gevangenen in Amersfoort heeft mishandeld. VATICAANSTAD. De Paus neeft. na grondig onderzoek van alle persoonlijke redenen, die monseig neur Jachym er toe brachten, zich van zijn bisschopsordinatie terug te trekken, opnieuw zijn benoeming tot aartsbisschop van Maronea en co adjutor van de kardinaalaartsbis schop van Wenen bevestigd De wij ding zal zeer binnenkort geschieden. VER. STATEN Vrienden van Europa ONDANKS de politieke onzeker heid, die heden ten dage in de wereld heerst is de belangstelling voor Europa onder de Amerikaanse loensten thans groter dan ooit te voren. Men verwacht dat 300000 a 350.0UO bewoners van de Verenigde Staten dit seizoen de Atlantische Oceaan zullen oversteken en de boe kingen bij de scheepvaartmaatschap pijen overtreffen die van het vorige weet tc molden, dat j jaar al met meer dan veertig prö- i I cent. LONDEN. Het Britse tUdschrift „News Review" de vliegende schotels wel degelijk bestaan en dat zc gebouwd worden om j als doelwit te dienen voor de proeven die thans genomen worden met de Dit is 'n verheugend feit, vooral die nieuwste Amerikaanse anti-raketwapenen in Californië. Een torpedobootjager van de Britse marine zal binnenkort uitvaren om j de Amerikaanse schutters te leren hoe dc schotels moeten worden neerge schoten. Tot nu toe zijn de vliegende schotels voor dc Amerikaanse schut- ters te snel geweest, voegt het blad eraan toe. Het artikel schrijft: „De Britse torpedobootjager Broadsword zal binnenkort uit de haven van Ports mouth vertrekken voor een serie speciale schietoefeningen met de NEW YORK. Moeders van gezinnen uit vele landen, onder wie ko ningin Juliana, die uit hoofde van bijzondere verdiensten in hun land tot „Moeder van het jaar" zjjn uitgeroepen, zullen deze week door het Comité van Moeders in Connecticut geëerd wórden ter gelegenheid van de jaarlijkse viering van Moederdag. Elke moeder zal een medaille en een oorkonde ontvangen. Het comité deelde mede, dat de toekenning van Mevrouw Boesman alleen omhoog AMSTERDAM Duizenden Am sterdammers waren er Zondagmid dag getuige van hoe Nederlands eni ge balloncommandante, mevr. N. Boesman, om 16 50 uur met haar kleine oranje ballon van het terrein naast het RAI-gebouw opsteeg. Het uitwerpen van een half zakje zand en een behulpzame opwaartse ruk wind waren voldoende om de ballon met 's werelds jongste balloncom mandante in een kleine rieten mand onder zich, binnen enkele minuten tot op 1000 meter hoogte te brengen; statig dreef de ballon toen met on bekende bestemming in Zuid-Wes- telijkc richting af. Het was een teleurstelling, dat de „dr. Cannegieter", de grote groene ballon, waarmede de heer Boesman met 2 passagiers zou opstijgen, op advies van de Rijksluchtvaartdienst niet van de grond mocht, omdat een tiental mazen van het net om het ballonomhulsel waren gescheurd. De kleine ballon werd met een 250.000 liter en de grote met 630.000 liter waterstofgas gevuld, dat onder een druk van 150 atmosfeer uit een vul- batterij de timhulsels binnenstroom de. Was het in de hoger gelegen luchtlagen volgens het weerbericht zeer rustig, op de grond gaven ster ke ruk- en valwinden de verkenners en het ballonpersoneel handen vol werk. Zij geleken op matrozen in het wand van een fregat in vliegen de storm. Dc ballondemonstratie werd ge houden in het kader van de tentoon stelling „Het Domein der Vrouw" (vroeger Damesbeure geheten), die van 19 tot en met 27 Mei in het RAI-gebouw te Amsterdam werd gehouden. deze speciale onderscheidingen een onderdeel van een programma vormt, dat zich ten doel stelt alle moeders over de gehele wereld te verenigen om gezamenlijk aan hun verlangen naar het behoud van de vrede uiting te geven Het comité is voornemens om in samenwerking met de Verenigde Naties een internationale erehal voor moeders op te richten, waar de namen van vooraanstaande vrouwen vereeuwigd zullen worden. Tijdens dc maaltijd zal ook de plechtige aankondiging zijn van het plan om een oproep te doen aan moeders in alle landen om elke dag om 12 uur een minuut in gebed te verzinken ten behoeve van de we reldvrede. Tot de Europese moeders, die door hun landen zijn uitverkoren, beho ren: mevr Verwilghen, de echtge note van de gouverneur der Belgi sche provincie Limburg, koningin Frederika van Griekenland, de groothertogin van Luxemburg, ko ningin Juliana der Nederlanden en de hertogin van Albemarle in Enge land. Ofschoon dit de eerste keer is. dat het comité een actie is begonnen om dc moeders op internationale basis te eren, is dit slechts een voortzet ting van een traditie, welke reeds vele jaren in de Verenigde Staten in ere wordt gehouden. Zij vond in 1903 haar oorsprong in de staat West-Virginia, waar een kleine ker kelijke gemeenschap begon met de jaarlijkse viering van Moederdag. Sedertdien is, de tweede Zondag in Mei voor dé viering aangewezen, waarbij geschenken en bewijzen van waardering aan moeders gegeven worden. Als een uitvloeisel van dc Amerikaanse Moederdag kwam in 1933 het Amerikaanse Moederdag comité tot stand onder leiding van wijlen mevr. Sarah Delano Roosevelt, de moeder van wijlen president Franklin' D. Roosevelt. Dit comité begon in 1933 met het kiezen van „de moeder van het jaar". Amerikaanse marine. Er zal gescho ten worden op vliegende schotels." Britse geleerden die de tocht met de Broadsword zullen meemaken, zijn ervan overtuigd dat de Britse schutters met hun allernieuwste wa penen meer succes zullen hebben dan hun Amerikaanse collega's. Dit vertrouwen berust op ervaringen die opgedaan zijn tijdens oefeningen in de Middellandse Zee. waarbij ge bleken is dat de nieuwe radarka nonnen van de Broadsword zeer snelle doelen op grote afstand kan raken. Dc Broadsword zal van Ports mouth eerst opstomen naar Norfolk in Virginia, maar de oefeningen worden gehouden in de buurt van de Californische eilanden Saint Nicholas en Santa Rosa. Op 17. 23, 24. 30 Juni cn 1 Juli zullen door „Comedia" in de kloos tertuin van „Het Prinsenhof" te Delft onder regie van Johan de Meester in het kader van het Hol land-Festival opvoeringen worden gegeven van „Elckerlyc" De titel rol wordt gespeeld door Han Bentz v. d. Berg. Wellicht zal Comedia ook een aantal opvoeringen geven in Engeland en vermoedelijk is er 't volgend jaar een opvoering in de Oude Kerk van Veere. Europese landen die voor hun herstel en hun wederopbouw nog altijd in belangrijke mate op de Marshall hulp zijn aangewezen en die nog al tijd te kampen hebben met een ont stellend gebrek aan dollars. Verheu gend. in de eerste plaats, omdat deze toeristen buiten de officiële Marshall hulp, ons verarmd© continent aan een niet onaanzienlijk bedrag aan harde valuta zullen hel pen. Naar schatting zullen zij samen niet minder dan 220 millioen dollar aan deze zijde van de oceaan beste den. oen niet te versmaden bijdrage in de Europese welvaart. Maar er is nog een andere reden waarom dit toeristenbezoek voor Europa voordeel op kan leveren. Al deze Amerikanen toch kunnen nu met eigen ogen gadeslaan wat de Mar- shall-hulp'in Europa tot stand brengt en hoe zij er toe bijdraagt, dat Euro pa in de toekomst weer op eigen be nen'kan staan. Zij zullen de voor delen zien van een vergrote goede renstroom door de Europese landen en zij zullen naar valt te hopen in de toekomst meer begrip nebben voor het Marshall-plan en daarvan ook getuigen tegenover hun landge noten. die vaak nog zeer gereserveerd staan tegenover de Marshall-hulp. vanwege de tinanciêle offers, die de Amerikaanse belastingbetaler zich hiervoor moet getroosten. Als dit zo is. dan zal Europa cr op dc een of andere wijze de vruchten van pluk ken. Met ingang van deze week zullen in ons blad rtgelmatig tekeningen verschijnen van de hand van L. J. Jordaan. V. Dc heer Jordaan, die in Neder land cn daarbuiten geldt als verre weg dc meest bekende vervaardiger van politieke tekeningen cn m het algemeen actuele onderwerpen be treffende, heeft zich bereid ver klaard voor ons blad wekelijks een prent ie maken. Wij beschouwen het als een bij zonder voorrecht de heer Jordaan b(j onze lezers te mogen introdu ceren en zijn ervan overtuigd, dat hem ook in onze lezerskring de- zélfde warme belangstelling tc beurt zal vallen, welke hij niet al leen als tekenaar, maar ook als schrijver en radiospreker alom in den lande geniet. De heer Jordaan begon zijn car rière in het eerste jaar van de eerste Wereldoorlog en heeft sinds dien een onnoemelijk aantal teke ningen vervaardigd. „Een zolder vol", heeft hij eens in een inter view gezegd en het is geen wonder, dat hii niet meer heeft kunnen bij houden hoeveel het er wel zijn ge weest Wy hopen van ganser harte, dat o*k het aantal tekeningen, dat in ons blad van zijn hand kan worden opgenomen, ontelbaar zal zijn.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1