IcrgMje erbij komt TE O im blikken TCO-Tomatensap voor „Er zit muziek in m'n werk", ai Castella-de meest geliefde schoonheidszeep! Vrijdag 19 Mei 193 zegt korporaal-pijper VERHOEF „Onlangs heb ik met de populaire marinicrskapel voor de radio gespeeld. Nou, dat was wel even spannend en thuis zijn ze zowat in de luid spreker gekropenIn ons werk bij marine- gebeurtenissen, marsen en allerlei plechtigheden zit niet alleen „muziek" maar ook wat je noemt een behoorlijke h-m. Als je pijper bij de Mariniers bent kun je tot oppérpijper (adj.* onder-officier) opklimmen" Bij het Korps mariniers is voor flinke jongens van 16 jaar en ouder plaats als marinier, tam boer of pijper. ah# Inlichtingen tljn te verkrijgen bij do volgende adresten. Amersfoort Inranteriekazerne. Appelweg. Woensd. v. 18-20 u. Utrecht Sijpeslein- kazerne. Mineurslaan 8, dage', v. 8.30-17 u. 2alerd. v. 8.30-12.30 u. en te 's-Graven- "age Hoofd Marinewervingsgroep, Bezui denhoutseweg 123. KONINKLIJKE MARINE 1333. Mijn mond viel open van verbazing toen de voorspelling van Bobbelman zo precies uitkwam en er een schipbreukeling in zicht was! Bobbelman zelf vond het de gewoonste zaak van de wereld. „Natuur lijk kom je op zee schipbreukelingen tegen/' mom pelde hij: „Op het land zie je ze niet. Ah, daar is hij." Het vlotje kwam dichterbij dobberen, er zat een mager heerschap op. Hij stak zijn duim met het be kende liftgebaar omhoog toen hij ons zag. „Ja," riep Bobbelman: „Liau-Li heb je nog een bord over? Goed, meneer, kom maar boven, je kunt zover mee." De schipbreukeling klom langs een touwladder aan dek en stond even later te bibberen in de kajuit. „Goedemiddag, heren," sprak hij: „Flip Fluns is de naam. U kwam juist op tijd. Ik zat reeds drie dagen en nachten op dit vlot en mijn enige proviand be stond uit een zoutvaatje, dat ik had weten te redden. Gisteren heb ik mijn linkerschoen opgegeten en van morgen heb ik wat zout op mijn andere schoen ge daan en deze voor mijn ontbijt genuttigd. Het smaakt gronderig en ligt zwaar op de maag, vooral de kop- spijkertjes." „Juist," zei Bobbelman: „Liau-Li geef meneer hier eens een bord soep." Even later zat de heer Fluns te eten en vertelde ondertussen hoe zijn schip vergaan was. „Een vreemd geval," verklaarde hij: „In de Golf van Klisbaje stormde het plotseling, we botsten tegen een ander schip op en ik sloeg door de schok over boord, met een luik en het zoutvaatje. „Hmrf," riep Dorus Dreun: „Wat heb ik je gezegd, kap'tein. Het is niet pluis in de Golf van Klisbaje! Het spookt er!" Castella Schoonheidszeep is nóg zachter, nóg zuiverder geworden. Castella wordt nu gemaakt met do Sharples-installatiede enige in Europaen de grootste omwen teling in de zeep-industrie sedert 18631 Binnen de weck is uw huid fris, zacht en gaaf! Iedere vrouw kan mooi zijn! Sterker dan 0011 levert Castella daarvoor nu het bewijs. Iedere huid kan mooi zijn en mooi blijven,ook op de vier plaatsen* waar anders zo licht rimpels verschijnen l Ook de Castella Overvette Kinderzee/) wordt nu volgens Sharples-methode gemaakt. Vertrouw de tere huid van uw kleine slechts toe aan deze superzachte kinderzeep! mw TEO bindt de strijd aan tegen de duurte I Iedere goede kruidenier levert U in de weken van 13 Mei tot 28 Mei 2 blikken heerlijk gezond TEO-Tomatensap. tegen de gere duceerde prijs van f. 1.10. Zorg, dat U tijdig gebruik maakt van deze exceptionele aanbieding. Zo maakt U een bord krachtige TEO-Tomatensoep. Een blik TEO-Tomaten sap. verdund met een blik/e water, waarin een ui. wat laurierblad en kruidnagel zijn af getrokken. geeft een heerlijke soep voor 3 4 personen. Op leder blik TEO- Tomatensap vindt U enkele smakelijke re cepten. ÏAMINIAU ELST OVERBéTUWE

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 11