vdsS? Rode Kruis gaat in Amersfoort een grootse campag ne voeren r Er komen 8 flatgebouwen aan t Vreeland en Enk Amersfoorters biedt aan Denen gastvrijheid FILMS IN AMERSFOORT Noteert ui even Kunsthandel Veenendaal Lampionoptochten in de Kattekampen Trut Tka-J Centrale woningzorg levert goede prestatie Man molesteert een 17-jarig meisje Directeur GG en GD neemt ontslag Schoolkorfbal op 10 Juni 2 Zaterdag 20 Mei 1950 Huis aan huis-actie en straatcollecte voor voortzetting van t werk Jaarlijks organiseert dc plaatselijke afdeling van 't Ncderlandsche Eoodc Kruis in onze stad een grote gcidinzaroelings-campagnc. Het geld, dat dan beschikbaar komt, schraagt het belangrijke werk van deze instelling. Maandag a.s. begint dc „Roode Kruis-campagne 1950". Gedurende twee weken is iedere Amersfoorter in de gelegenheid zijn bijdrage aan het Roode Kruis af te staan. Een huis-aan-liuis-actie wordt op 3 Juni besloten met een straatcollecte. Het plaatselijke bestuur van het Roode Kruis is er van doordrongen, dat veel zal afhangen van het resultaat der actie. Zullen dc belangrijke plannen, die dc afdeling koestert, doorgang kunnen vinden? Aan de Amersfoortse bevolking is de taak te tonen, dat zjj het Roode Kruiswerk uit de oorlogsjaren nog niet vergeten is. Aanschaffing van een volledig vekllazeret Het wittebrood uit Zweden en de hulp aan gevangenen in Duitse concentratiekampen, zijn o.a reëele feiten van de activiteit, die het Ro de Kruis gedurende de oorlogsjaren ontplooide. Onnoemelijk veel en groot was het oorlogswerk van het Roode Kruis. Vriend en vijand wer den zonder onderscheiding van godsdienst of politiek geholpen. Kan men dit werk vergeten? Het plaatselijke Rode Kruisbe- stuur gaf Vrijdagavond in De Wa penroem aan de pers een explicatie over het werk in Amersfoort. De heer P. J. Hermans vertelde van het Wellfarewerk, dat in de kinderaf delingen van de Amersfoortse zie kenhuizen o.l v mevr. Olto wordt georganiseerd. Twee maal per week houdt men de zieke kinderen enige uren aangenaam bezig. Een belangrijke taak vervult het N.R.K. in onze stad ook met de in standhouding van de bloedtrans fusiedienst o 1 v dr Drukker. Ge middeld worden in Amersfoort per dag twee bloedtransfusies toege diend en het N R K. moet op elk ogenblik van de dag donors be schikbaar kunnen stellen. Kortgeleden stelde het N.R.K. in onze stad ook een moedermclkcen- trale in. Deze dienst wordt geleid door mevr. Van Risscl en is velen reeds tot steun geweest. Voorts organiseert het N.R K. we kelijks een „uitgaansavond" voor de invaliden en chronische zieken. Iedere Maandag haalt men deze mensen met auto's van hun huis en zij wonen dan in het Grand Theatre een filmvoorstelling bij Reeds drie jaar achtereen organi seert het N.R.K ook de ..Dienst van vergeten mensen". Deze dienst ont stond door toeval, toen sprake was van een overschot op het sociaal budget. Het resterende bedrag werd besteed voor de aanschaffing van pakketjes Deze werden uitgereikt aan hen, die hun geslacht overleefd hebben en zich „vergeten" gevoelen. Dit werk vond nadien voortgang. COLONNE Dc belangrijkste taak, die het N.R.K. in vredestijd heeft, 15 de in standhouding van zijn colonne. In Amersfoort staat dageljjks een co lonne van ongeveer 70 man klaar om bü rampen of andere ernstige ongelukken, hulp te verlenen. De instandhouding van dit corps ^kost een massa geld. Er moeten cur sussen worden georganiseerd en re gelmatige oefeningen moeten de mensen fit houden. In onze stad is na de oorlog .een dépot van het N.R.K. ondergebracht (thans in het voormalige distributiekantoor), waarin alle middelen zijn. die bij een ramp gebruikt kunnen worden. Er is o.a. een volledige accomodatic voor een nood-hospitaal. Deze hulp van het Nationale Ro de Kruis acht de plaatselijke afde ling echter nog niet voldoende. Kortgeleden heeft het bestuur besloten over te gaan tot de aanschaffing van een volledig veldlazaret (met drie tenten, bedden, brancards, medisch in strumentarium enz. enz.), dat bij een eventuele ramp bij de plaats van het ongeval kan worden opgesteld. Op deze wij ze kan de eerste noodzakelijke hulp worden verleend en kun nen zelfs plasma-transfusies worden toegediend De aanschaffing van dit veldla zaret zal het Amersfoortse Rode Kruis veel geld kosten De kosten worden geraamd op ruim f 25.000. Dit geld moet er komen! De afde- lingskas is wel is waar in staat de noodzakelijkste aankopen te dek ken, maar het grootste deel van de aanschaffingskosten zal uit andere bronnen moeten komen. Het gat, dat door diverse aankopen in de afdelingskas is geslagen, wil men nu dekken door de grote cam pagne. die Maandag gaat beginnen. Het resultaat «van deze campagne die veertien dagen zal duren zal beslissen, of het belangrijke werk van het Rode Kruis het ko mende jaar voortgang zal kunnen vinden. De enige inkomsten van de afdeling bestaan uit de jaarlijkse contributies der leden. Deze in komsten zijn bij lange na niet toe reikend om het vele Rode Kruis werk. dat in Amersfoort en omlig gende gemeenten, wordt verricht, te kunnen financieren. Driehonderd werkers Daarvoor gaan de .ruim 300 Rode Kruis-werkers de komende twee weken op pad. De campagne is dit jaar perfect georganiseerd. Er zijn vier comités die ieder een deel van de campagne verzorgen. Twee comité's zorgen voor de huis-aan- huis-actie, het derde comité orga niseert de collecte op 3 Juni en een andere commissie zal dc Amers- foorste fabrikanten en zakenlui om Rode Kruis vraagt uw steun De plaatselijke afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis houdt in onze stad een colonne van ongeveer 70 mensen in stand. Deze mensen staan met dr Dekker van de GG en GD aan het hoofd ieder uur van de dag klaar om bij rampen of ernstige ongelukken de eerste noodzakelijke hulp te verlenen aan de slachtoffers. Maar ook op ander gebied komt de Amersfoortse Rode Fruiscolon- ne regelmatig in actie. Kortge leden was de colonne o.a. aan wezig op een groot sportfeest. In niet minder dan 69 gevallen kon hulp worden verleend. Niemand wenst te redetwisten over de noodzakelijkheid van de voortgang van dit werk. Een gezonde financiële basis is ech ter noodzakelijk om het voort bestaan van de colonne te verze keren. Daar kunt u voor zor gen. HoeDat zullen de Rode Kruiswerkers u wel vertellen, wanneer zij u de komende we ken komen bezoeken VJ een bijdrage verzoeken. Op deze wijze hopen het Rode Kruisbestuur en de campagneleider, de heer P. J. Hermans, de goede resultaten van voorgaande jaren te kunnen overtreffen. Of dit zal gelukken blijft voorlopig nog een open vraag DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoort krijgt zijn flats. Zo dc Raad het wil zal een achttal flat gebouwen verrijzen in het Socstcvkwarticr. Zeven komen er te staan aan het Vreeland en één aan de Enk. Vraag naar flats groter dan aanbod Met dc bouw van deze flatwo ningen is een bedrag van rond 944.000.gemoeid. De Raad zal daarvoor de nodige credieten moeten verstrekken. Deze flatgebouwen omvatten 8x20 woningen en 8x4 garages, en worden naar het montagebouw systeem „Bartels" door de N.V. Aannemingsmaatschappij Duraco te Den Haag gebouwd. Er zullen worden gebouwd: acht woningen (phn. 258 m3) bestaan de uit woonkamer, drie slaapka mers, keuken, wasruimte en w.c.; 2 woningen Cplm. 230 m3) woon kamer, slaapkamer, keuken, was ruimte, w.c.; zes woningen (plm. 246 m3), woonkamer. 2 slaapka mers, keuken, wasruimte, w.c.; twee woningen (plm. 196 m3), woon-slaapkamer, keukentje, was ruimte. w.c.; twee woningen (plm. 171 m3) woon-slaapkamer, keu kentje, wasruimte, w.c. Er worden voorzieningen ge troffen o a. een huistelefoonver binding met hoofdingang), een boodschappenlift en een gemeen schappelijke vuilstortkoker op het achterbalcon. Alleen de woonkamers worden GRAND: Katinka, meisje voor alles, 18 j. Zon.: 1.30. 4.00, 6.30 en 9 uur Dag. 2.30, 6 30 en 9 uur. CITY Gebroken belofte, 18 j. Zon 2. 4.15, 6.45 en 9 uur. Dag2 30, 6.45 en 9 uur REMBRAND Van Vrijdag t.m. Maandag „Motorduivels" 14 j. Van Dinsdag t.m. Donderdag „De weg die voor ons ligt" 14 j Vrijdag en Zaterdag 2.30. 6.45 en 9 uur. Zond. 2, 4.15. 6.45 en 9 u. Overige dagen 2 30 en 8 uur. 20 Mei Anncitia. Toneelavond „De Diesel", 8 uur. 21 Mei. Parochiehuis P. Borstraat. 20 uur K AB.-filmdienst met de film „Vader Vincent". 22 Mei. Amicitia 20 uur. Feest avond buurtvereniging „de Katte- kampen". 24 Mei Markthal 19.30 uur. Eind- les muziekschool Toonkunst. 24 Mei. Gebouw Ver. Vrijz. Herv. Zuidsingel 20 uur. Sonatenavond m.m.v. Gerrit v. d. Burg, piano en Jo Blok viool. 24 Mei. PUEM-keuken. 14.30 uur. NVEV-wasdcmonstratie. Openbare Leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2.304.30 uur Leeszaal dag. van 1012.30 en 25 uur, bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K. Openbare Leeszaal. Wij- èrsstraat 2. geopend van 10—1 uur en 2 306.45 uur. Maandag en Vrij dag 7—9 uur. Uitlening van 11— 12.30 uur. Amersfoortse Academie voor beel dende kunsten. Utrechtsestraat, ex positie werken van Jan Boom, Riet Boom—Molenaar en H. Oorthuis. Van 20 Mei t.m 4 Juni St. Pie- ters- en Blocklandtsgasthuis. Ten toonstelling schildersgroep Weekendschilders" 1417, uur. Zondags 1417 uur. Aankoop van grond voor woningbouw B. en W. stellen aan de Raad voor in het belang van de volks huisvesting aan te kopen van: O- F. Romeijn te Leusden een per ceel grond (1200 m2) nabij de Ev. Meij ster weg voor de som van 6000.—; Van G. Nieuwenburg te Amers foort een perceel grond (730 m2) aan de Ev. Meijsterweg voor 949.—; Van A. van Ooik te Amersfoort een perceel grond met stenen- en houten schuur (Arnhemseweg) voor 9000. Van W. Heilijgers Jzn. te Amers foort c.s. twee woningen, een houten schuur met grond tussen Arnhemseweg en Woestijgerwcg (plm. een are tachtig centiaren) voor 7500.onder de bepaling, dat de gemeente aan W. Heilijgers c.s. een perceel grond verkoopt van ongeveer acht are tegen een koopsom van. drie gulden per centiare. Aankoop binnenterrein Woestijgerweg Behoudens goedkeuring door de Raad gaat de gemeente Amersfoort over tot aankoop van nabij de Woestijgerweg gelegen binnenter rein, op het nieuwe uitbreidings plan bestemd voor kleine bedrijven Deze aankoop houdt tevens in de everneming van een aantal aan dc Woestijgerweg staande woningen. In het belang van de volkshuis vesting worden nu aangekocht: le. van W. Hellevoort een woning met grond (11.80 aren) voor f 6000—; 2e van J. van der Pol c.s. een per ceel grond (8.35 aren) aan de Ev. Meysterweg voor f 2425. 3e van W. van der Vennen een perceel grond (12.20 aren) Woestij gerweg voor f 4650. 4e van Wed. W. Hofland c.s. een woning met grond (15.55 aren) voor f 6600—: 5. van N. Heiligers Nzn. c.s. een rtrookje grond (1.10 aren) voor f 720.De gemeente moet hier zelf een bedrag van f 1431.betalen als bijdrage in kosten van aanleg Woestijgerweg. Aankoop van grond B. en W. stellen de Raad voor in het belang van de volkshuisvesting aan te kopen van P. D. Hofland een perceel weiland nabij de Gasthuis laan (3.2070 ha) voor een koopsom van f 34.000. Van J. Boshuizen J. Wzn. aan te kopen een complex bouw- en wei land, hakhout, driestgrond en weg met de daarop voorkomende op- De I stallen nabij Gasthuislaan (plm. 7 1921 i ha) (noodwoning niet inbegrepen) voor de koopsom van 90.000.—. centraal verwarmd. Per stooksei- zoen moet worden gerekend op twee stokers voor acht woonge bouwen. Dc door het Nederlands Econo misch Instituut onder dc Amers foortse families met de letter K gehouden enquête heeft uitgewe zen dat de vraag naar flatgebou wen ongeacht het woningte kort belangrijk groter is dan het aanbod. Het rapport is nog in be werking. 1284. Even weet Rob niet. wat er met hem en het schip gebeurt; hij voelt, hoe „De Vrij heid" door een enorme kracht uit het water wordt getild en weer wordt neergesmakt. Zelf weet hij zich nog op het nippertje vast te grij pen. zodat hij niet over boord wordt geslingerd. Dan ziet hij nog juist een zwarte, reusachtige vis voorbij glippen. Het is een monsterachtig dier van ongelofelijke afmetingen. Rob heeft geen idee, wat voor soort vis dat kan zijn Zoiets heeft hij nog nooit eerder gezien. Zou het beest het gemunt 1 ster te lijf kan. Gelukkig schijnt de hebben op zijn boot? Geen prettig idee, want Rob heeft geen wapens, waarmee hij dit mon- terug te komen, maar Rob zal nu toch eens de aangericht. niet I schade moeten opnemen, die het dier heeft Int. jeugdverkeer Cijfers over sportstichting Uit een schrijven van B. en W. aan de raad blijkt, dat het nade lig exploitatie-tekort van dé Sportstichting nog 3.902.gro ter is geworden. Als voornaamste oorzaken wijst men daar voor aan: het meerdere exploitatietekort van bosbadBirk- hoven 2.483.door vrij slech te zwem zomer. Opening bosbad en ronde van Amersfoort leverde door teleur stellende publieke belangstelling een nadelig saldo van 844.op. Bouw aan Troelstralaan Voor de bouw van een enkel woonhuis aan de P. J. Troelstralaan wenst de heer J. W. G. Pels Rijcken te Amersfoort van de gemeente te kopen ongeveer 630 m2 bouwgrond. B. en W. vragen de Raad accoord te gaan mct.de koopsom van f 4.050.-. Nogmaals rijwielrallye Men verzocht ons er op te wij zen, dat men tijdens de rijwielral lye, die de Federatie van Amers foortse personeelsverenigingen or ganiseert geen 25 km. doch 12 km. per uur moet rijden. Zo'n rallye is nu eenmaal geen wielren-aange- legenheid. doet oproep Wanneer de zomer In aantocht Is. is de tyd aangebroken voor het maken van vacantieplannen. Ook dc afdeling Amersfoort van dc Ver eniging voor Internationaal Jeugd verkeer, kortweg I. J. genaamd, doet daaraan ijverig mee. Voor degenen, die niet weten wat I. J. is, het volgende. Het is een on afhankelijke organisatie, die zich ten doel stelt „Het bevorderen van vrede en vriendschap tussen de volkeren". Het zou te ver voeren alle middelen die Jeugdverkeer naartoe aanwendt, op te somen. De daartoe aanwendt, op te sommen. De respondenlic en uitwisseling van groepen jongeren het internationaal contact tussen de jeugd te bevor deren, en daardoor een beter begrip en waardering voor elkaar te schep pen. v/at straks een betere ver standhouding onder de volkeren waarborgt. Ook de Groep Amersfoort van Jeugdverkeer wil daaraan me dewerken. en de theorie in praktijk brengen door deze zo mer een groep jeugdige Denen lussen 18 en 25 jaar te ontvan gen, die in onze stad zal ver blijven van 28 Juli tot 12 Aug. Allen spreken Engels of Duits. Er zijn heel wat plannen gemaakt, o.a. enkele uitstapjes per autobus, en korte tochten lil de omgeving. Er zijn echter enkele moeilijkheden Niet alle Denen kunnen onderge bracht worden bij dc Amersfoortse I J. leden. Het bestuur doet nu een beroep op de Amersfoorters. en vooral op de jeugd, om waar moge lijk. .gastvrijheid te verlenen aan een of meer Denen gedurende veer tien dagen. Denen zijn, het bestuur weet het uit ervaring, zo mogelijk nog prettiger gasten dan gastheren, en dat zegt wat voor Denemarken" De excursies en uitstapjes die zij hier maken, worden door hen zelf A üVrrle li In Droll (eregeld DE GEZONDSTE DRANK Burgerlijke stand 19 Mei 1950 Geboren: Henriette Eva. d. v. W. M. J. Malée en L. L. v. Berkum. Martha, d v. A. Gerritsen en L. K. Bulthuis. Elisabeth, d. v. H. J. de Haan en H. Kampmcijer. Gerritje. d. v. A. Verhoeff en H. Ditzel. Ber nard Hendrik, z. v. F. Rouffaer en J. van Heek. Bartholomeus Maria, z v. C. J. v. Wegen en A. P. v. d. Tweel. Getrouwd: A. J. Steinebach en C. de Vos. A. v. d. Poel en L. Broere. Overleden: Janna de Kleuver. 47 jr. ongeh. Johannes Wilhelmus van de Wijngaard, 51 jr. geh. m. J. E. Wijntjes. Advertentie (LM.) SCHILDERIJEN ETSEN - 3 - Telefoon 5106 OMLIJSTINGEN Amersfoort cococoocoooooccojooo'xccooooooa: Gebroken Belofte" een spannende film In het City Theater wordt deze week een film met veel spanning geboden. Deze keer wordt die niet veroorzaakt door pistolen zwaaien- de helden, maar door een edel paard. Het is de film „Gebroken Belofte" met Don Ameche in de hoofdrol. Hij speelt Joe Grange, die op een regenachtige dag zijn bockhoudersbaantje er bij neerlegt en zich een veulentje aanschaft om te trainen en te zijner tijd te laten deelnemen aan rennen. Door het veulentje leert Joe zijn toekomstige vrouw kennen. Als het veulentje een krachtig paard is geworden loopt het dc eerste race en wint. Het paard blijft winnen, maar de inmiddels rijk geworden Joe be gint te gokken en er ontstaat een breuk in zijn huwelijk. Enfin, „Gallant Man", dat is het paard, maakt alles weer in orde. doch niet nadat er de nodige spanning is geweenst. ..Katinka" in Grand Wat te zeggen van een Duitse film? Niets? Dat mogen we Hannc- lore Schroth niet aan doen. Ze is te goed als Katinka om er over te zwijgen. Katinka brengt, na een on heuse behandeling tijdens een to neel-examen, de acteur-examinator met haar gefingeerde moederschap tot razernij. Daar blijft het niet bij. Katinka is wel zo lief. dat de ac teur er zijn hart bij verliest. Deze dwazp historie wordt op prettige betaald. Natuurlijk is er voor dege nen. die gastvrijheid verlenen, dc gelegenheid legen gereduceerde prij zen aan deze uitstapjes deel te ne men, mits tijdig opgegeven. Na de oorlog verleenden duizen den Deense gezinnen gastvrijheid aan Nederlandse kinderen Onge twijfeld waren daar ook tientallen uit Amersfoort onder. Laten wij op onze beurt nu onze dankbaarheid tonen, door de Deense jongens en meisjes gedurende hun tweeweekse verblijf in de keistad. een onverge telijke tijd te bezorgen. Onvergete lijk vooral door de geboden gast vrijheid. kun? zich opgeven aan het se cretariaat van I. J. Kapel weg 37. telefoon 4975, dat alle verdere in lichtingen gaarne verstrekt. Opga ven voor het verlenen van gastvrij heid liefst voor 1 Juni a.s.. in ver band met de vele voorbereidingen Amersfoorters. wij rekenen op U! Het bestuur van de Groep Amersfoort van Internatio naal Jeugdverkeer. wijze door Hannclore Schroth tot een goed einde gebracht. Haar te genspeler Willy Fritsch weet er wel raad mee. Grand brengt deze na-oorlogse Duitse film. Vooraf gaat „Hier is Hilversum, de AVRO": een kijkje in de om- roep-keuken. Dat is een leerzame, maar levens onderhoudende flim: geen slecht camera-werk! Motorduivels Eén van de nieuwste ontdek kingen van de Engelse filmpro ducer J. Arthur Rank, is de jongen Dirk Bogarde, Hollander van af komst. Vorig jaar debuteerde Dirk voor de film en reeds is zijn roem gevestigd. Het Amersfoortse film publiek kan hem deze week zien in de film „Motorduivels", die in het Rembrandt Theater wordt ver toond. Het is een film met adem benemende en levensgevaarlijke speedway- races. De romantiek ontbreekt ook niet, maar de grote verdienste van „Motorduivels" is toch wel de sociale inslag van deze film. Het leven van de motordui vels wordt aan de kaak gesteld. Iedere dag stellen zij hun leven in de waagschaal. Hun loon is goed, maar jong leven verwelkt en be roemde sterren worden regelmatig verdrongen door anderen. Dan zijn er geen verdiensten meer. Eén van de motorduivels worstelt met dit probleem en tracht verbetering in het lot van zijn collega's te bren gen. Dirk Bogarde speelt de hoofdrol. Hij wordt bijgestaan door Bonar Colleane. De buurtvereniging „Kattekam pen", die Vrijdag vijf jaar bestond, is de viering van da', jubileum be gonnen met een kinderfeest. Alle kinderen uit de buurt hadden zich op het pleintje bij de Reigerstraat verzameld tegen zeven uvr, waar een grote feestboom met een kroon van gloeilampjes er boven in was opgericht. De kinderen hadden zich in al lerlei pakjes gestoken. Er waren „officieren" van de Huzaren bij en anderen liepen er bij, alsof ze naar het stadhuis gingen om te trouwen. Weer anderen hadden zich opgedoft in oude pakjes en met schmink het gezicht bewerkt. Het was in ieder geval een lollige troep. De meesten hadden lampions bij zich. Die werden later, toen de stoet door de buurt marcheerde, aange stoken, zodat de optocht nog mooier werd Maar.kinderen moeten vroeg naar bed, zodat de pret voorlopig al weer gauw voorbij was. Voor lopig. want „De Kattekampen" is nog niet uitgefeest.. Vrijmetselaarsloge 75 jaar Dinsdag is het 75 jaar geleden dat de Vrijmetselaarsloge Jacob van Cam pen werd opgericht. Niet deze gehele periode heeft r.ij haar werkzaamheden kunnen ver richten. Daar de Vrijmetselarij ver draagzaamheid cn geestelijke vrij heid in haar vaandel voert, is het te begrijpen, dat tijdens de bezetting alle Loges door de Duitsers werden gesloten en hare bezittingen werden geconfisqueerd. Na de bevrijding richtten de Loges zich weder op; de Loge Jacob van Campcn kreeg haar gebouw, van Perseynstraat 9, terug en kon haar arbeid weder voortzet ten. De viering van deze 75ste verjaar dag zal gesehieden door een plech tige herdenking in de Tempel voor d^ leden, waarna van 4 tot 5 uur in het Logegebouw gelegenheid voor belangstellenden, ooi: niet-Vrijmet- selaren, zal zijn om gelukwensen aan te bieden. Ten slotte zal een gezamenlijk diner voor de leden dc dag besluiten. Autobotsing Nabij het voormalige distributie kantoor aan Plantsoen West kwa men Vrijdag een autobus en een personenauto met elkaar in botsing. De personenauto wilde de stilstaan de autobus passeren, maar op *het moment dat de auto zich naast de bus bevond, zette de chauffeur van de autobus zijn voertuig in bewe ging. Een aanrijding was onvermij delijk. Er ontstond enige materiele schade. Ons dagelijks teveel Drie automobilisten, die respectie velijk het parkeer- en stopverbod In de Brabantsestraat en Utrccht.se- slraat negeerden, werden Vrijdag geverbaliseerd. Een ïjscoventer, die zonder ver gunning van B. en W. in onze stad een standplaats had ingenomen, kreeg een proces-verbaal. REPATRIëRENDEN OP „GENERAL HERSEY" Met het troepentransportschip „General M. L. Hersey" dat vermoe delijk op 6 Juni in Rotterdam aan komt zal ook nog repatriëren onze stadgenoot: G. L. Wielaerl. huzaar, Toercnstraat 5b. Amersfoort, die abusievelijk gisteren verzuimd werd te vermelden. rtpvtif 11 l\1 Advertentie (I M.) De Stichting Centrale Woning- zorg is in October 1949 begonnen met de bouw van 105 schuurtjes in Goed Wonen III. Daarvoor was door ae Raad een lening verstrekt van f 84.000.Nu blijkt dat de kost prijs per schuur belangrijk lager is nl. f 530— (begroot was f 647.—). Deze lagere kosten zijn voorname lijk ontstaan door toepassing van een rationele werkwijze, welke dank zij de medewerking van de bewoners van Goed Wonen III vol ledig kon worden doorgevoerd. De Stichting verzocht nu de over blijvende f 28 000.te mogen be steden: a. vervanging van schuttingen in Goed Wonen III door stenen muur tjes; b. vernieuwing terreinafschei dingen; c. opruimen voortuintjes Zonnebloemstr. 16 t/m 44 (gemeen schappelijke voortuin); d. als onder c de percelen Zonnebloemstr. 46 t/m 80; e. verplaatsing watermeters van tuinen naar huizen. B. en W. vragen de raad mede werking te verlehen. Een goed geklede man is Vrijdag morgen omstreeks 11 uur in de Vcrhoevcnstraat, nadat hij zich ver gewist had. dat mevrouw niet thuis was, het huis binnengedrongen. Hij heeft het 17-ajrig dienstmeisje ge molesteerd De politie is er nog niet in geslaagd de man te arresteren. De geneesheer-directeur van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst heeft in verband niet zijn benoeming lot genees heer-adviseur van de verzeke ringsbank „De Nieuwe Eerste Ne derlandse" N.V. te 's-Gravenhage, het gemeentebestuur verzocht hem met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag te verlenen. Ter voorziening in deze vaca ture bracht B. en W. ter benoe ming voor de geneesheer W. J. van den Hooft plaats-vervangend di recteur. Was U al in de „Wondertuin"? In het Dierenpark „Birkhoven" vraagt de „Wondertuin" om druk bezoek. De .Wondertuin is ingericht in een grote, blauwe tent, die het hele land door reist. Dan staat de tent in Scheveningen, dan in Val kenburg, dan in Den Haag of in Texel Iedereen mag in de tuin dwalen, mits hij entrée betaalt. Het geld komt ten goede aan het kan kerfonds en de Stichting 40—'45. Hoe drukker het bezoek, hoe beter het die twee gaat! Overigens is de Wondertuin best een bezoek waard. Zo gauw u de tent binnenstapt, bent u in een droomwereldje. U ziet er de mooi ste bloemen, waartussen kabouters heen en weer lopen met kruiwagens en slakken en vogels zijn er in alle soorten en kleuren. Een reusachtig spinneweb vraagt er de aandacht die dan plotseling weer getrokken wordt naar een 16e eeuws fregat, dat trots op een stil watertje vaart. De tentoonstelling, die is ingericht door dc heer J. M. Baineveld, zal ongetwijfeld druk bezocht worden. Constantinianum gaat uitbreiden De onderwijsinrichting Constan tinianum heeft aan het gemeente bestuur de wens te kennen gegeven voor het stichten van een onder wijsinrichting te mogen beschikken over een terrein groot plm. 10 a 12 hectaren. Hoewel de gemeente niet over een dergelijk terrein de be schikking heeft is men er toch in geslaagd met de 'rector van ge noemde instelling tot overeenstem ming te komen. Het gemeentebestuur heeft nu in koop aangeboden een terrein gele gen aan de Dacm Fockemalaan, tus sen het terrein van de stichting O.L. Vrouwe ter Eem en de Utrechtse- weg. groot 5.8858 hectaren. Voorts is aangeboden een terrein aan de Laan 1914, grenzende aan de grond van genoemde stichting. Dat ter rein is groot 1.4310 hectaren De stichting is bereid tot aankoop over te gaan, mits de koopsom wordt ge steld op f 120.000.- vrij op naam. Tentoonstelling in „Amicitia" De vereniging voor facultatieve lijkverbranding is met haar tentoon stelling Vrijdag in Amersfoort geko men. Tot vanavond zes uur kan men haar bezichtigd in de bestuurska mer van de sociëteit „Amicitia". Door middels van foto's, platte gronden. maquettes en statistieken krijgt men een beeld van de werk zaamheden der vereniging cn van de bouw van het crematorium te Westerveld. Folders geven een goe de indruk van de groei der vereni ging. Nog enkele weken resten en dan zal de schooljeugd weer enthousi ast worden aangemoedigd door vriendjes en vriendinnetjes en hun onderwijzers tijdens de schoolkorf- balwedstrijden. Reeds verschillende malen wer den te Amersfoort onder auspiciën van de GUKB schoolkorfbalwed- strijden georganiseerd en met suc ces. Naarmate het succes stijgende was, kwam er meer hulp opdagen en sinds enkel jaren is de organi satie geheel in handen van de Commissie voor de Lichamelijke Opvoeding te Amersfoort. Inschrijving is opengesteld voor alle scholen te Amersfoort, Baarn, Nijkerk en Soest tot 23 Mei. Uit Nijkerk zullen de scholen dit jaar voor het eerst deelnemen. De schoolkorfbalwedstrijden wor den op Zaterdag 10 Juni te Amers foort gehouden^op Birkhoven. Er wordt gespeeld in drie afde lingen: Afd. A.: voor de leerlingen van de beide hoogste klassen van de lagere scholen. Afd. B.: voor de leerlingen van de beide eerste klassen van scho len voor voortgezet onderwijs. Afd. C.: voor de overige leer lingen. Deelgenomen kan worden door gemengde twaalftallen bestaande uit 6 jongens en 6 meisjes; meis jes 12-talïen en jongens 12-talleru AP1^ C- jeupd op reis De jeugd van APWC neemt op Zondag 4 Juni deel aan een tournooi van de vereniging „Duno" te Den Haag. Andere deelnemende vereni gingen zijn o.m. NAC, VVV. Leeu warden. Xerxes. AFC. HDVS enz. Vrijdagavond bracht de PTT- Harmonie o.l v. de heer H Admi raal een serenade in de Violenstraat. Eén van de leden, de heer P. Brou wer Jr., was. na een verblijf van 27 maanden in Indonesië, thuis geko men. De mars door het Soester- kwartier trok zeer veel belangstel ling. Predikbeurten Geref Gem., Hoovestraat. 10 en 5 uur Lecsdienst. Rem. Kerk. 10 30 uur dr. R. Miedcma. Oud-Geref. Gemeente. 21 Mei, 9.30 en 17.00 uur Godsdienstoefening: 22 Mei, 19.00 uur ds. M. A. Mieras (Krimpen a/d IJssel). Ev. Luth. Kerk. 10.30 uur Prof dr. P. Stegenga iAzn.). Chr Geref. Kerk, W v. Mcchclen- straat. 10 en 5 uur ds. J. Drenth. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Concordia. Langestraat 113, 10.30 u. Zondagsschool. 5 uur Avonddienst. Hcrst Apost. Zendingskerk. Gasthuis- kerk. 17.30 uur Eredienst. Chr. Science Society. Thorbeckeplcin 1 (RHBS). 10 uur Ned. Dienst; 11.30 uur Engelse dienst Oud-Kath. Kerk, 't Zand. 10.30 uur H. Dienst, 17 uur Vespers. Doopsgcz. Gemeente. 10 30 uur dj. S. Gosses Gzn. Vrije Evang. Gemeente. 10 en 5 uur ds. J. Enter (Zeist). Comité Levensvragen. Regentesselaan 21. 10.30 uur dr. N H. Ridderbos. Geref Kerk. L. Vrouwestr.. 10 00 uur dr. W. G. Harrenstein. Amsterdam. 5-30 uur ds. D. A. Zijlstra: Leusdcrkwartier (J. v d. Heydenstr.): 9.30 uur dr N. H. Ridderbos. 5.30 uur dr. W. G. Harren stein: Soestcrkwartier (Tulpstr.), 9.00 u. ds. D. A. Zijlstra. 5.30 uur dr. N. H Rid- derbos. Vereniging van Vrijz. Hervormden. Gasthulskerk. 10 30 uur prof. dr. M. A. Beek uit Amsterdam. Vrijz. Godsd. Gemeenschap, O.L. school. Oude Soesterwcg. 10-30 uur dr. R. Mie dcma uit Amersfoort. Ncd. Herv. Gemeente. In alle diensten collecte voor de Bond van Evangelisa ties. H. Catech. Zondag 10. St. Jonsker* (Hof 1), v.m. 10 uur ds. N O. Stecn- bcek, n.m. 5 uur ds. Vermaas: Nieuwe kerk (Leusderweg 110). v.m. 10 uur ds- Smits. n.m. 7 uur ds. A. Steenbeek: Emmakcrk (O. Socsterweg 131). v.m. 9 uur ds. Koolhaas, v.m. 10.30 uur ds. Koolhaas, n.m. 5 uur ds. Blok; Berg kerk (voorlopig Gymnasium) (Groen v. Prinstererlaan 33). v.m. 10.30 uur ds p- Broers van A'dam. n.m 7 u. ds Braak man. Kapel Zon en Schild (Utrechtse- weg 266). v.m. 10 uur ds Bout. Rusthuis „Dc Lichtenberg" (Utrechtscweg 299'. v.m. 10.30 uur ds. Blok. Jongerendlenstcn: Kerk (Appelweg' v.m. 1030 uur dc heer A. M Kient. Wijkgebouw (Laurens Costerpleln Hl- v.m. 10 uur de heer W. Cuperus: Ge bouw Immanucl. (Tulpstr). v.m. 10 30 u- de heer B H. Karman; Jeugdhuis (Zuid Singel), v.m. 10 uur de heer A. van Woudenberg. ZondagsscholenBethel (Eemstraat 99' 10.30—11.30 uur- Chr. School KruiskamP- 10—11.35 u.; Gabrio Mehensehool Plant soen Z 10—11 15 uur; Wijkgebouw (L Costerpleln 14). 12—1 en 2—3 uur; Open- luchtschool (Hobbemastraat). 10 30—11^ en 121 uur; Chr. School (Rozenstraat1- 10.30—11 30 uur: Fllalcthes (Havik). uur; Kapel Zon en Schild. 11.45—12.45 u.. Chr. School tv. Effenlaan) 1011 15 uur; Zonnebloemstraat (OL. School). 10.3J-; 11.30 uur: Joan v. Dleststraat (Chr. Sen-' 10 15—11 15 uur; Chr School (Mierevew- str.l. 10.3011 30 uur; Westhill-klnder- diensten (BergkwartWr), 68 Jaar. 10_-d uur Helnsiuslaan 1; 9—11 Jaar, 1030— 11 30 uur. Utrechtscweg 106. Huwelijksinzegening St. Jorlskf*- Maandag 22 Mei n.m. 3 uur door df- Smlts; Dinsdag 23 Mei n.m. 2.30 uur door ds. Poot. van Barneveld; Donderdag Mei v m. 11 uur door ds. Smits; Donder dag 25 Mei n.m 3 uur door dr. Steen- beek. HOOGLAND. V.m. 10 uur ds lema. LEUSDEN. V.m. 10 u. ds. Hofstede- Medische dienst Doktoren: E. N. v. d. Bergh, U,r weg 9 tel. 5924 en dr J. W. Schil ling, Fred. v. Blanke Leymstraat tel. 3495. Apotheken: Haan, Julianaplein en Soester Apotheek. O. Soesterwtf 92- i Verloskundigen: H. A. v. d. Grlcnj- Breestraat 8b. tel. 6830 en M- A* de Leeuw, Soesterweg 15, tel.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2