Ketelbinkie Voorstelling „Ketelbinkie helpt Prof. Steekneus" „Kattekampen" lustrum waardig gevierd Wat er in de raad aan de orde komt ONS POSTDUIVENNIEUWS Noteert even ,Weekendschilders! exposeren Minister President van Birma in Amersfoort Drukke dag voor de verkeerspolitie GRAND THEATRE TEL. 4632 KATINKA Grote verrassing voor de jeugd 40 cent Jongeman bij aanrijding gedood 2 Dinsdag 23 Mei 1950 Goede revue van Henk Driessen Dp buurtvereniging „De Katte kampen" heeft Maandagavond in Amicltla op waardige wijze de fees telijkheden ter gelegenheid van haar eerste lustrum besloten. Aller aardigst was de jubileumrevue van Henk Driessen, die door eigen krachten werd uitgevoerd; gezellig was ook het bal. waarmede de feestavond eindigde. Voor het eigenlijke feestprogram ma werd afgewerkt, richtte de voorzitter van de buurtvereniging De Kattekampen, de heer R. Pee man. een welkomstwoord tot de aanwezigen. In bijzonder begroette hij de besturen van de Amersfoortse Gemeenschap en Oranje Vereniging Bergkwartier. De heer Peeman prees de medewerking, die de leden van De Kattekampen tijdens het eerste lustrum aan het bestuur heb ben gegeven. De Kattekampen is een van de weinige buurtverenigin gen die zijn overgebleven. Dit is slechts mogelijk gebleken door de eensgezinde samenwerking Het bestuur is wel voldaan maar niet te vreden over de bereikte resultaten De heer Peeman wenste dat vele buurtbewoners zich in de buurtver eniging zouden verenigen De heer Peeman huldigde mevr. Hendriksen en de heren H. J. Assink en A. R. van t Houdt Jr.. die van de oprich ting af hun krachten aan de buurt vereniging hebben gegeven. De heer Peeman bewonderde hun en thousiasme en werklust en bood als blijk van waardering de jubilarissen een boekwerk aan. Namens de leden overhandigde mevr. Benninga aan het bestuur een vaandel, een origineel en fraai ge schenk, dat door de bestuursleden hogelijk werd gewaardeerd. De ge schenkenregen hield niet op. De heer J. van de Toorn had ook nog een geschenk voor het bestuur, het was afkomstig van de leden en be stond uit een flink bedrag De actie ve voorzitter van De Kattekampen kreeg een vulpen. Het feestprogramma klonk als een klok. Daar stond de naam van Henk Driessen borg voor. Hij stelde een revue samen die vijf jaar Kat tekampen van A tot Z uitbeeldde. Originele en bijzonder aardige schctjes, wat zang en muziek en ballet door de jongsten van De Kat tekampen. werden aaneengeregen door vlotte verbindende teksten. Wat Henk Driessen brengt is goede kleinkunst Het succes van zijn re vue's is altijd afhankelijk van de krachten, die haar ten tonele bren gen. Daarover had Driessen ditmaal niets te klagen Hii had de beschik king over geroutineerde amateurs, die met een verbluffend gemak en overtuigingskracht de schetsjes speelden en de liedjes zongen. Een belangrijk aandeel in het succes van het programma hadden de oud radiozangeresse Dini Smit en L. Koekoek. Hun beschaafde zang werd bijzonder gewaardeerd Het ballet- groepje maakte een sympathieke indruk bij het dankbare publiek. Leo Grootkop zorgde er voor dat de medespelenden keurig gegri meerd op de planken verschenen. De decors van Joop Hendriks en de costumes waren goed verzorgd. Alle medespelenden werden na afloop van het programma door de heer Peeman toegesproken. Zij ont vingen allen een herinnering. The Nightbreakers hielden de gezellige stemming er nog lange tijd in. Tot ver na het middernach telijk uur duurde het bal onder lei ding van de heer Dan Bearda voort Opbrengst collecte De opbrengst van de Blauwe-weekcol- lecte te Amersfoort ten behoeve van hulp- cn reddingswerk aan drankslacht offers aller gezindten bedroeg 717.37. In 1949 bedroeg de opbrengst van deze collecte 503.75. Advertentie (l.M.) T radeer de kinderen - LEMCO SUIKERWERK. FABRIEK ROTTERDAM GRAND: Katinka. meisje voor alles. 18 j. Zon - 1.30. 4.00. 6 30 en 9 uur Dag.: 2.30, 6.30 en 9 uur. CITY: Gebroken belofte. 18 j. Zon.: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Dag.: 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRAND: Van Vrijdag t.m Maandag „Motordulvels" 14 j Van Dinsdag t.m. Donderdag „De weg die voor ons ligt" 14 j. Vrijdag en Zaterdag 2 30, 6.45 en 9 uur. Zond. 2. 4.15, 6.45 en 9 u. Overige dagen 2.30 en 8 uur. 20 Mei Amicitia. Toneelavond „De Diesel". 8 uur. 24 Mei Markthal 19.30 uur. Eind- les muziekschool Toonkunst. 24 Mei. Gebouw Ver. Vnjz. Herv. Zuidsingel. 20 uur. Sonatenavond m.m v. Gerrit v. d. Burg, piano en Jo Blok viool. 24 Mei. PUEM-keuken. 14.30 uur. NVEV-wasdemonstratie. Verantwoording gelden voor autotocht Voor de 17e autotocht van de Amersfoortse ouden van dagen ont vingen wij de 5e verantwoording Vorige verantwoording. 337.25. H.H 1— Mw. v d. P 150. B. v O A 5.—- v. W 1 nagekomen giften Collecte Secretarie personeel 1190 v t. H. 1.— NN 2.50. Bridgeclub Socië teit Vereniging 10.E W. J ten C 2.50 Mw A 2 50 v. d W 3.50. Mw D. 2.50. J J v V. 10.— N.N. 10— P Blocklands Gasthuis 25N.N 5.—. Mej de M. 2 Mej. A v. O. 0 50. V 10— G. 5 Per Giro B L. 10.— W. D. 10.— N.N. 25.—. H. C. F 1— Mw. D. B.H. 5— Mw. v R 2.50. Tesamen 503 15. Gironummer 236440. J Stam. Schlm- melo.kade 10. N.B De autotocht op 3 Juni. a.s. I» In beginsel voor de oudjes uit de Rust huizen cn voor de Invaliden. Goed zo, Simmie In het Sportfondsenbad zwom men Maandagavond ongeveer 25 kinderen voor een diploma. Dat is altijd een gewichtig momentin een kinderleven. Er waren er en. dat waren de meesten die de zwem proef voor de eerste maal met goede gevolg aflegden. Er wa ren er óok die dongen naar het di ploma ..geoefend zwemmer". Dat deed ook de vierjarige Simmie Kortbeek. Enkele weken geleden behaalde hij het A-diploma. Sim mie had het wel moeilijk, maar hij zwom z'n baantjes toch alle maal Met korte onderbrekingen, want bij de keerpunten moest moeder Kortbeek de verkouden neus.van Simmie snuiten Simmie behaalde zijn diploma glansrijk. Een trotse vader en moeder til den hun jongen uit het water. Zwem-instructeur II. Fremouw keek niet minder trots. .J Een bezoek aan de tweede jaar lijkse tentoonstelling van de twee jarige amateur kunstenaarsgroep ..De Weekendschilders", welke Zaterdag middag in het zaaltje van het Sint Pieter en Bloklandgasthuis werd ge opend. is zeker de moeite waard. Men vindt er tekeningen, aquarellen en schilderijen, die een nadere en critische beschouwing absoluut waard zijn De ..Weekendschilders" is een groep van 14 a 15 kunst vrienden. die het schilderen en teke- j nen in elk geval als zuiver, lief heb- m m0eiliikheden is pp- berij beoefenen, zo deelde de voor- ™0e""krhe™" f®. zitter van de groep, de heer Joh ^a!"" „52 Bijsterveld ons mede. Deze voorzit- ^'ch n°fhI^njpn t„r- enrolr non trnv» I dC kust af bevinden. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1286.Wat Rob al heeft gevreesd, gebeurt die dag: de wind draalt, en wel naar het Noorden. Bovendien komt er meer bewolking, zodat het ook niet meevalt een zonnetje te schieten. Rob zit klaar met zijn sextant, wanneer hij aan de horizon iets ziet dob beren. Rob neemt zijn kijker en ziet, dat het een neger is, die op een omgeslagen kano zit. Zeker een visser, die Rob slaagt er in „De Vrijheid" een beetje in de richting ter sprak een kort openingswoord en noemde het een verheugend ver schijnsel dat ook deze kunstenaars belangstelling voor hun werken mo gen ondervinden. „Verder moet het werk zoals het aan de wand hangt tot U spreken. Elke kunstenaar heeft in z'n werken eigen belevenissen, in stelling en stijl gelegd en wanneer het geëxposeerde U reeds een kleine vreugde geeft, dan al zijn we volop tevreden zo zcide de heer Bijster veld. Serieus is er gewerkt door deze actieve groep, hetgeen in het werk duidelijk tot uiting kwam. Bij de o_ landschapschilderingen zagen we di- vrouw en enige Birmaanse autoritei- van de I te gooien. De neger grijpt de lijn, maar even bijschieten. schipbreukeling te sturen en hem een lijn toe I later ziet Rob de rugvin van een haai voor- J tB De minister president van de Bir maanse Unie, Zijne Excellentie Tha- kin Nu. brengt momenteel met zijn verse aardige plekjes uit de omge ving van Amersfoort. Ook aan boet seerwerk was aandacht besteed. De tentoonstelling staat onder auspiciën van de Amersfoortse Ge meenschap. Burgerlijke stand Geboren- Rijk. z v D Rijnders en C Lasseur. Fiederik, z v A Mispelblom Beljer cn F Pinkster. Johannes M L, z v S H Bikker cn M C Pragt Johannes A. z v H de K-uif cn A M Middel koop. Getrouwd W Eversen cn H v d Wart. Agenda voor de openbare verga dering van de raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 30 Mei 1950 des avonds om 7 uur. I. Notulen. 2 Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Voorstel tot regeling van het volkscrediet. 4. Gunstig advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van de vereniging tot bevordering van christelijk nationaal schoolonderwijs medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een nieuwe metho de voor godsdienstonderwijs voor de ULO-school. 5. Voorstel om ten aanzien van een cursus in het maatschoenmaken de volgens artikel 25. lid 2, van de Nijverheidsonderwijswet vereiste noodzakelijkheidsverklaring af te geven. 6. Gunstig advies van B. cn W. naar aanleiding van het verzoek van de SI Lebuinusvercniging cn de Ne derlandse onderwijzersvereniging 'n regeling te treffen, dat aan de nage laten betrekkingen van een onder wijzer na diens overlijden uit de ge meentekas een uitkering wordt ver strekt gelijk aan drié maandéh sala ris. 7. Voorstel tot verlenging van de verhuring van lokalen van het schoolgebouw Lange Beekstraat aan de St. Gregoriusstichting te Utrecht ten behoeve van de R.K. school voor buitengewoon lager onderwijs. 8. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van schoolgeld voor het openbaar bui ten gewoon lager onderwijs 9. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de gemeentelijke bijdragen aan de bijzondere scholen voor buitengewoon lager onderwijs voor 1950. 10. Voorstel tot het aanbrengen van enige klimbordessen aan de slangentoren van de brandweer. II. Voorstel tot vervanging van de manschappenwagen van de brandweer 12. Voorstel tot het verstrekken van een geldlening aan de „stichting badhuizen Amersfoort" inzake de bouw en inrichting van een wasin richting. 13 Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 31 Mei 1949 nr. 285 inzake het verlenen van een rente loos voorschot aan de Amersfoortse speeltuin centrale voor het oprich ten van clubgebouwen. 14. Voorstel tot goedkeuring van het verslag en de rekeningen van de Amersfoortse sportstichting over het jaar 1949. 15. Voorstel tot het verhogen van het crediet ingevolge de premie-re geling woningverbetering- en -split sing. 16. Voorstel om een crediet te verlenen voor het vervangen van de radiatoren van het Johan van Ol- denbarnevelt-gymnasium. 17. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor de bouw 'van8 woongebouwen in het Socsterkwar- tier. 18. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor te treffen voorzie ningen aan 105 wonineen van com plex „Goed Wonen III". 19. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het herstel van het hotel ..Oud Leusden". 20 Voorstel tot wijziging van de leeesverordening. 21. Voorstel tot aankoop van de percelen Eomstraat 26-1 en 26» met grond en Nieuwstraat 31-Muuruizen 50 van J. W. Boshuizen. 23. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen nabij dc E. Meyster- weg van G Nieuwenburg en D. F. Romeyn. 24 Voorstel tot aankooD van grond, gelegen aan en nabii de Arn- hemseweg. van A van Ooik. 25. Voorstel van B en W. tot aan koop van twee woningen met grond en gedeelte weg. gelegen tussen dc Arnhemseweg cn Woestijgerweg, van W. Heilijgers c.s. 26. Voorstel tot aankoon van een complex bouw- en weiland enz., ge legen aan en nabij do Gasthuislaan van J. Boshuizen J.W.zn en P. D. Hofland. 27. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen nabij de Woestijger weg, alsmede een gedeelte van die weg. van J. Veer en W. Mulder. 28. Voorstel tot aankoop van wo ningen en grond, gelegen aan en nabij de Woestijgerweg van W. Hel levoort. J. van de Pol c.s.. W. v. d. Vennen, wed. W. Hofland c.s., en N. Heilijgers c.s. 29. Voorstel tot verkoop van een Derceel bouwterrein, gelegen aan de P. J. Troelstralaan aan J. G. Lam- mers 30. Voorstel tot verkoop van een Derceel bouwterrein, gelegen aan de P J Troelstralaan, aan J. W. G. Pels Riicken. 31. Voorstel tot verkoop aan mr M. F. Fokkema van een perceeltje grond nabij de Beetslaan en het ves tigen van een erfdienstbaarheid van uitweg. 32. Voorstel tot verkoop aan de onderwijsstichting van het Heilige Kruis gevestigd te St. Agatha ge meente Cuyk. van percelen grond aan de Daam Fockemalaan cn aan de Laan 1914. 33. Voorstel tot verhuur aan de wed. P. Voskuilen van het recht tot het doen bezichtigen van het Bel genmonument. alsmede tot verhuur van een bij dit monument gelegen perceel grond. 34. Voorstel tot verhuur aan I. G. Krijnen van een perceel grond aan de Lcusderweg als standplaats voor visverkoop 35 Voorstel tot verhuur aan M. Klijnstra van een perceel grond tus sen A. Paulownalaan en Prins Fre- deriklaan. 36. Voorstel tot verhuur van grond nabij de Zuidsingel aan de Gereformeerde kerk. onderhoudende artikel 31 k.o. te Amersfoort. 37. Voorstel tot overdracht in eigendom aan de vereniging tot be vordering van Christelijk nationaal schoolonderwijs van eén gedeelte van het terrein aan de Lcusderweg tussen de Chr. ULO-school en de ambachtsschool, ten behoeve van de uitbreiding van eerstgenoemde school. 33. Voorstel tot nadere vaststel ling van de pachtsom voor een wo ning met grond onder Leusden, ver pacht aan Chr. Esvëldt. 39. Voorstel tot het aanhangig maken van een rechtsgeding tegen M. G. F. Maresch tot ontruiming van een terrein nabij de Isseltseweg. 40. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met A. J. Hül- senbeck c s. inzake betaling van een bijdrage in de kosten van wegaan leg voor een aan de noordzijde van hun eigendom aan de E. Meyster- weg aan te leggen weg. 41. Voorstel om aan C. J. Dekker overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag te verlenen als geneesheer directeur van de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst. 42. Voorstel tot voorziening in de a.s. vacature van geneesheer-direc teur van de gemeentelijke genees kundige en gezondheidsdienst. 43 Benoeming van een onderwij zer aan dc dr M. van de Hoeve- school voor buitengewoon lager on derwijs. ten een bezoek aan ons land. De eerste dag van het verblijf in Ne derland besloot het gezelschap met een diner in Hotel De Witte te Amersfoort De heer Thakin Nu ver telde ons. dat zij officiële gasten van dc Nederlandse regering zijn. „De secretaris-generaal van het Bir maanse ministerie voor nationale planning, de heer Hla Maung, twee hoofdambtenaren van mijn regering; een zakenman; de voorzitter van de Birmaanse socialistische partij (de grootste partij in Birma) en mijn vrouw en ik maken de reis om een indruk te krijgen van Nederland. Het coóperatiewezen zal tijdens de vierdaagse reis onze speciale aan dacht hebben", zo ging de heer Nu voort. Het Birmaanse gezelschap wordt op zijn reis door ons land vergezeld door vertegenwoordigers van de de partementen van Buitenlandse Za ken, Landbouw. Visserij en Voed selvoorziening cn de landbouworga nisaties. De reis begon Maandag morgen. Na een officiële ontvangst door minister president dr. W. Drees. bracht het hoge gezelschap een bezoek aan de Wieringermeer, Friesland en de N.O.-polder. Boer derijen werden bezichtigd cn in Friesland werd een bezoek aan een zuivelfabriek en een coöperatieve condensfabriek gebracht. Vandaag worden de Philipsfabrieken in Eind hoven én het Nationaal Planbureau in Den Haag bezocht. Het verblijf in Nederland wordt besloten met een bezoek aan de HAKA-fabrieken te Rotterdam. Op onze vraag over de eerste in drukken die men over Nederland had, antwoordde de heer Nu: „In de eerste plaats heeft de hartelijke ontvangst een grote indruk op ons gemaakt Ik geloof dat wij op coöpe ratief gebied hier veel kunnen le ren. De adviezen en voorlichting, die wij hier krijgen, zullen belang- lijk blijken voor de planning in mijn land. Birma is een staat, die nog in een groeiproces verkeert en bij deze opbouw zijn wij aangewe zen op de ervaring van-het buiten land". Na afloqp van het diner begaf het gezelschap zich naar Amsterdam. Dc heer Nu vertelde ons nog, dat enkele leden van zijn gezelschap na afloop van de reis door ons land een bezoek aan Engeland en Ame rika zullen brengen. BENOEMING Dc Inspecteur van politie te Amers foort. de heer A. J Hafkamp, is met Ingang van 1 Juli a.s. benoemd tol hoofdinspecteur-korpschef van de ge meentepolitic te Gorinchcm. Het was Maandag voor de ver keerspolitie een drukke dag. Op diverse punten in de stad werc\ haar assistentie ingeroepen voor belangrijke minder belangrijke aanrijdingen. Het begon in de morgenuren met het ongeluk met dodelijke afloop op de B. W.-laan. Op het kruispunt Verhoevenstraat Leusderweg was het mevrouw B, die in aanrijding kwam met een auto; mevrouw B. die met haar rijwiel uit de Verhoevenstraat kwam, merkte te laat een naderen de auto. De automobilist trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar het mocht niet meer baten. Mevrouw 3 werd van haar rijwiel geslin gerd en kwam terecht op de mo torkan van de auto. Met een lich te hersenschudding en wonden aan haar been werd zij nJar de Lich tenberg vervoerd. Daar werd zij behandeld waarna een ziekenauto haar naar huis vervoerde. Het rij wiel werd vernield en de auto werd licht beschadigd. C. van S...uit Achterveld werd het slachtoffer van een aanrijding op de Utrèchtsewcg. Van S. fiet- I ste te dicht achter een vrachtwa- I gen; toen deze zijn vaart minderde, vloog van S met zijn rijwiel tegen de wagen op. Hij werd op de laad bak van de auto geslingerd en liep een hersenschudding en schaaf wonden in het gelaat op. Hij werd naar de Lichtenberg vervoerd. Een lichte aanrijding vond plaats op het kruispunt Schimmelpenninck- laanHooglandseweg. Toen een autobus en een vrachtauto elkaar gelijktijdig in de bocht passeerden, ontstond de aanrijding. Het liep goed af. De materiële schade was gering. Altijd maar haast Op de Arnhemseweg begaf een automobilist zich Maandag onder de in dalende beweging zijnde af sluitbomen van de spoorwegover gang door. Toen de automobilist deze overtreding beging, reed hij nog een wielrijder aan. De wielrij der kwam met zijn vracht, een aantal broden, te vallen. Overigens liep het ongeval goed af. De scha de bedroeg 0.85 en dg autobe stuurder kreeg een proces verbaal. Drank met een bon De politie reikte Maandag een proces verbaal uit aan zekere v. W., die zonder in het bezit te zijn van een vergunning een kleinhan del was begonnen in alcoholhou dende en alcoholvrije dranken. Advertentie (LM.) Nog slechts t/m WOENSDAGAVOND liet charmante blijspel met in het voorprogramma „HIER IS HILVERSUM. DE AVRO!" U ziet en hoort: THE SKYMASTERS MARIA ZAMORA FRANS VAN CAPPELLE OMROEPORKEST SNIP EN SNAP en vele andere prominenten. georganiseerd door het DAGBLAD VOOR AMERSFOORT. In de Pinkstervacantie zal de bekende Jeugdtoneelgroep voor jullie opvoeren het nieuwe toneelspel De heer Meuldijk schreef de tekst, terwijl Oom Bob zich met de regie heeft belast. Het is een spannend en vrolijk toneelstuk in vier bedrijven, waarin meespelen: KETELBINKIE. PROFESSOR STEEKNEUS. BOBBELMAN, OPA KROM. KNOTS EN KNARS enz. De voorstelling wordt gegeven in AMICITIA op DINSDAGMIDDAG 30 MEI a.s. Aanvang 3 uur. Opening zaal 2.30 uur. De entreeprijs voor deze prettige vacantievoor- stelling is zeer laag gehouden en bedraagt slechts zowel voor KINDEREN als GELEIDERS! De toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij de bezorgers van het Dagblad voor Amersfoort en aan ons Bur. Snoukaertlaan 7 te Amersfoort. Zorgen jullie er voor, dat je tijdig in het bezit van kaarten bent. Niet wachten tot de laatste dag, want dan is alles uitverkocht! TOT DINSDAGMIDDAG 30 MEI A.S. Een stevige hand van je vriendje KETELBINKIE. Op de B. W. Laan werd Maan dagmorgen de 18-jarige Amers- foorter D. J. van Bochoven door een aujo aangereden. Het slachtof fer is aan de bekomen verwondin gen overleden. De heer Bochoven bevond zich met een handwagen op de B. W. Laan. De wagen was beladen met een grote houten plaat, daarvan stak een gedeelte buiten de hand kar. Een passerende auto ramde de plaat. De kracht van de aanrij ding was zo groot, dat de heer Bochoven door de plaat in zijn ge laat werd getroffen. Hij had diver se wonden, maar zij lieten zich niet levensgevaarlijk aanzien. Dr. Van der Hooft van de GG en GD ver richtte de eerste hulp, waarna het slachtofer naar de Lichtenberg werd vervoerd. Daar overleed de jongeman na een uur. Tipgever in arrest De Amersfoortse recherche heeft een zekere K. aangehouden, die er van wordt verdacht een diefstal te hebben uitgelokt. K. heeft erkend een tip te hebben gegeven voor een looddiefstal. De man is in ver zekerde bewaring gesteld. Daar zit muziek in Een caféhouder op de Kamp werd Maandag bekeurd, omdat hij zonder in het bezit zijn van een vergunning in zijn lokaliteit mu ziek ten gehore bracht. Gevonden voorwerpen In de periode van 15 t/m 22 Mei werd de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: bruin glacé herenhandschoen; gevlochten schou dertasje; dekzeil; steekwagen; munt biljet; bruine damestas: paar bruine handschoenen (oud); blauw kinder sokje; zwarte vulpen; wit-bruio hondje; rood lederen damestasje; dubb. rijwieltas (bruin); Duitse her der (licht geel); armband (doublé); kinder-zonnebril; bruin geblokte shawl met geel er in; zwart glacé dameshandschocn (R Duits woor denboek; rood glacé dameshand schocn; muntbiljet; glacé dames handschoen; bril zwart bruin mon tuur; bruin lederen portm. inh. f 4.45; combinatietang; beiee jongens wind jack; autoped (groen); 2 jongens jasjes (een licht, een donker grijs); kralen kettinkje; zwart étui inh. vul pen en vulpotlood; zwart gevoerde dameshandschoen <R); broche (gro te spin met steen); bos sleutels; rood bruine dames portemo. inh. f 0.86 en Lipssleutel; rubber dameslaars \met witte sok; soldaten baret; grijze ba ret; blauwachtig kinderfietsje; rozen krans (zwart); bruine damestas; licht geruite haarslrik met benen knip; witte badmuts: zilveren speld met ovalen steen; zilver vulpotlood. In dc stadsbus gevonden en bij de garage van Nefkens te bekomen: Engelse roman; muziekstuk; foto; geborduurde portemonnaie; padvin ders fluit; witte ketting; tabaksdoos; sigarettenkoker; bruin glacé heren handschoen; sléutel (loper). Raadsvergadering De burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis* dat de gemeenteraad Dinsdag 30 Mei 1950 des namiddags 7 uur in vergadering bijeen zal koftien. Tempreatuur zwembaden De temperatuur van het water in het Bosbad is 19 graden, van het water in Pesie's Bad is de temperatuur 20. graden. APV De Luchtpost Uitslag wedvlucht St. Quentin, af stand 292 K.M. op Zondag 21 Mei 1950. De duiven werden gelost om 3 u. 30 m. met Z.-Oosten wind en helder weer. In concoun» 508 dui ven. Aankomst le duif 1 u. 7 m., de laatste 2 u. 1 m. 11 sec. Kon. Poule no. 1. Aang. 10 ct. no. 1, 7, 9. aang. 25 ct. no. 4, 8. 11. Speciaal no.^1, 2, 3. 4. 7. 8. 9. 10. 11 .12, 13. 14. 15. 16. 17, 20. 22. 24. De prijzen werden ge wonnen door: J. de Bruijn 1. Mevrouw v. d. Berg 2. 7. 8. 48. 75. J. v. d. Heuvel 3. 63. 77. 99. 118, 121. F. Jansen 4. 115. G. v. Barneveld 5. R. Bronkhorst 6, 21. 23. 52, 79. J. Hagenbeuk 9. 43. A. P. Korver 10. J. Noorman 11. II. van Eeden 12. 17. 110. H A. dc Goede 13. 32. 33. 64. L. J. Maas 14. 54. 73. Flip Kok 15. 44. J. A. Froon 16, 56. 71. A. Huijskes Jr. 18. 74. H. Brons 19. 123. A. van Eldert 20. 51. 72. N. H. Egink 22. 29. W. v. d. Linden Jr. 24. 103, 119. B. Ham 25. H. J. Hol 26. 53. 62. C. den Enting 27, 104. J. van lJken 28. J Lablans 30. 39. 57. 102. W. F. Collet 31. 63. 83. L. Snijders 34, 55. 59. 61 94. N. W. v. d. Bergh 35. Ch. v. d. Linden 36. J. H. v. d. Bogert 37. 105. 120. 122. J. van Pluu ren 38. 49, 103. T. de Bruijn 40. G. C. Hienekamp 41. N. G. Groenestein 42. 81. H. Verhoef Jr. 45. Ill J. kreikamp 46 J. Hendriksen 47. 84. W. Petersen 50 A. J. Collet 58. G. C Schimmel 60. 127. Th. Monshouwer 65. H. Houtveen 66. A. v. d. Berg 67. M J. v. d. Linden 69. J. van Noord 70. 116. B. Elzenaar 76, 89. 124 N. G. Flos 78. J. VV. Dirkx 80 J. H. Schuiten 82. N. Meskes 85. 126. J Hartopveld 86. 101. P. C. Ooster- berg 87. 96. J. Evers 88. H. Morren 90. H. Schuurman 91. 93. J. Ter- •schegget 92. E. v. d. Hoek 95. 106. Z dé Graaf 97 W. Gouw 98. H. J. v Daatselaar 100. Jh. E. Hienekamp 107. G. v. Westerlaak 109. G H. van Hoorn 112. Mej. G. W. Hagc- beuk 113. C. Dielissen 114. K. G. Krcijm 117. H. Verhoef Sr. 125. Uitslag wedvlucht Bonn, afstand 198 K.M. op Zondag 21 Mei 1950 De duiven werden gelost om 9 uur met Z.-Oosten wind en helder weer. In concours 360 duiven. Aankomst le duif 11 u. 21 m. 42 sec., laatste 11 u. 43 m. 9 sec. Kon. Poule no. 1. Aang. 10 ct. no. 14. 19. 21. aang 25 ct. no. 2, 3, 4. Speciaal no. 12 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12. De prijzen werden gewonnen door: E. de Goede 1 14. J. Kreikamp 2 18 48 56. J. Lablans 3 27 34. H. J. Hol 4 12. J. Holgen 5. L. Snijders 6 75. D. Rijnders 7. H. Verhoef Jr. 8. J. v. IJken 9 17 23 37 73. W. v. d. Linden Jr. 10. J. Verschegget 11. M. H. Schuurman 13. C. den Enting 15 16. P. Meijer 19. W. v. Drie 20. F. Jansen 21 36 S3. H. Brons 22 43. G. v. Barneveld 24. B. Ham 25 29. N. Ferwerda 26. J. Hartogsveld 28 44 66 70. N. H. Egink 30 51. E. Füek 31 62. J. v. Noord 32. H. A. de Goede 33. A. P. Korver 35. H. Mor ren 38 68. Mevr. v. d. Berg 39 61 69 L. Snijders 40 46. G. v. Westerlaak 41. A. Hupkes Sr. 42. J. v. Pluuren 45 64. M. W. v. d. Bergh 47. L. A. I.attans 49. J. H. Schuiten 50 86. N G. Groenestein 52 59. H. Verhoef Sr 53. M. Meskes 54 84. H. v. Eeden 55. H. J v. Daatselaar 57 89. J. Steen beek 58 71. L. J v. d. Hoek 60. A. Meskes 63. A. Lablans 65. A. v. El dert 67. L. J. Maas 72. L. W. J Spit 74. J. v d. Heuvel 76. L. G. Kreyne 77. A. Jansen 78. H. J. v. Daatselaar 79. C. Dillissen 80 E. v. d. Hoek 81. W E Collet 82. S. Appel 85 90. G. H. G. Lambrechts 87. Flip Kok 88. APV „De Ordonnans" Uitslag wedvlucht van A P.V. de Ordonnans van Bonn afst. 199 km in concours 423 duiven gelost om 9 uur aankomst eerste duif 11 23.20. laatste 11.40 29 Aangew. 25 ct. no. 9 cn 10 aanw. lOct no. 1 en 12 Kp no. 4. speciaals no. 1, 4, 5. 7, 8, 9. 10, 12. 13. 14. 15, 17, 18. Th. Peerenboom 1. 31; W. Gerth 2. 8: A Kok 3; T. L. Gouw 4. 5, 50, 75; H. Kollen 6. 16, 21, 51; A. Kaal 7. 48; G. Wolffcnbuttel 9. 14. 60. 62; W. v. Keulen 10, 64, 70; J. Burgsteden 11, 52. 53. 54, 77, 105; G. Ribberink 12. 83. 87; J. Bolhaar 13. 71; D. Ni- colaas 15. 92. 97; G. de Valk 17. 67; J. Woudenberg 18; M Dekker 19, 46; P. Arlar 20; G. v. Beek 22. 45; A. Weekart 23, 33. 38: G. v. Door nik 24, 34, 101; M. Verhey 25; P. Wolffenbuttel 26. 30. 55. 80; Jac Haas 27; H. v. Zijl*28. 78, 89; J. Szing 29, 76; W. Klompenburg 32; F. v. d. Brom 35, 84; Jans v. d. Berg 36; W. Lazerda 37; G. v. d. Berg 39; J. Hoenholt 40 42; G Veenendaal 41- F. Hartcman 43. 59. 69. 95; H. Gerth 44. 91; L. Biczenbos 47. 103; T. v. Boeijen 49; P. Bos 56. 73, 100; H. Veenendaal 57; G. Veldhuizen 58; G. Haarmans 61 85; C van Putten 63; J. Korlaar 65 99; C. Windhou- wer 66; Jan van Voorst 68; E. v. d. Brink 72 106; B. Baatje 74; A. van Leeuwen 79: G. Pietersen 81; J. Leyenhorst 82 98; J. Jagtenberg 86; H. v. d. Lisdonk 88; R. v. d. Bunt 90; A. Jansen 93; B. v. d. Burg 94 96; J. Hoenderdaal 102; J. Kleton 104. De beker werd gewonnen door de heer Th. Peerenboom. Uitslag wedvlucht van A. P. V dc Ordonnans van St. Quentin. afst. 297 KM. in concours 61, gelost om 8.30. Aankomst le duif 1.20.30, laat ste 1.56.13; aangew. 25 ct. no. 6 en 9. aangew. 10 ct. no. 2 en 12 kp no. I. Speciaals no. 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20. C. Essenburg 1; H Veldkamp 3; Joh. v. Voorst 4 14 76 130 149; J. Burgsteden 2 58 66 106 123; S. Vis- schcr 5 15 69 79; Jan van Voorst 6 77 142; A. Kool 7 61; P. Eijkelboom 8 143; A. Wiekart 9 10 20 40 90; M. van Kuilen 11 17; R. Schuiten 12 25 121 P. Bos 13 9P: J. Corbee 16 89: M. van Keken 18; H. Snabel 19 34 51 108; R. Riksen 21 57; J. Iring 22 127; J. Jagtenberg 23 46; P. Wolf fenbuttel 24 54 59 99 101 138; J. Schunselaar 26 27 55 94; T. Harte- mar. 28 65 131; P van Loveren 29 91; H. Rekers 30 148; A. Jansen 31; H. Verheij 32; R. Eijkelboom 33 145; W. v. Kuilen 35 84; E. Veenendaal 36; J. Leyenhorst 37 85 86 92 135 141; D. Koops 38; Jans v. d. Berg 39 52 111; W. Lent 41; H. Hartogs veld 42; L. Biezenbos 43 103 136; W Gerth 44 62 105 107; G. Haarmans 45; A. v. Meeteren 47; J. Paschedag 48; H. Gerth 49 78; L. Ravenhorst 50 64; D. Broerze 53; J. Hoenholt 56; G. Veldhuizen 60 125: H. Heide veld 63 139; G. te Kulve 67 134; v. d. Bogt 68; F. v. d. Brom 70; G. Vee nendaal 71 151; E. v. d. Brink 72; B. van Leeuwen 73 75; K. de Kor ver 74 102 10; C. Windhouwer 80 115 15; D. Nicolaas 81; J. Hoender- daal 82; G. van Soelen 83: G. Renes 87; G. Hagenbeuk 88 104; W. Lazer- da 93; R. v. d. Bunt 95 137; G. de Valk 96 150; J. Bolhaar 97; E. dc Haan 100; H. Kollen 110 124; J. Kra nenburg 112; J. Hoek 113; Th. Cor bee 114 132; A. van Leeuwen 116; Th. Peerenboom 117; A. Paschedag 113; P. Wijnands 119; M. Dekker 120; A. Lablans 122; M. Kool 126; G. Pietersen 128; J. Gantevoort 129; Th. Werdler 133 J. Woudenberg 140; J. Heddema 144; C. van Putten 146; P. Arlar 147. APV De Eendracht Wedvlucht van de Eendracht van St. Quentin uit. afstand 292 K.M. Duiven los 8.30 uur. Aankomst eer ste duif 1.12.6 uur. Aankomst laatste duif 2.0.15 uur. Aangew. 25 ct. no. I, 12. Aangew. 10 ct. no. 3.5. Spe ciaals 1. 2, 3. 4. 5, 6. J. K. P. 1, 2, 3. J. Peper 1; J. v. d. Hoek 2. 22, 30, 33. 45. 46; A. v. Zanten 3; N. Scheer der 4; J. Gouw 5. 15. 29. 49; W. Stee- germans 6; C. Dijkhuizen 7; J. J. v. d. Hoek 8,51; H. Budding 9. 40; G. Polhout 10. 28; E. de Vink 11; J. Barrink 12. 17; J v. d. Kooy 13. 23; W. Polhout 14. 35; J. Geurtsen 16, 34; P. v. d. Brink 18. 27; J. Vos 19. 36. 42 43; N. de Waal 20. 31; F. van Putten 21; A. Geurts 24; W. Florijn 25; A. Kuppen 26; E. Hilhorst 32; Kraayenbrink 21\ J. Reyne 38. 41; 44; G. Pol 39. w. Berghuizen 47; J. Paschedag 48; Buyert 50; F. Gouw 52. Wedvlucht van dc „Eendracht" van Bonn uit, afstand 192 K.M. Dui ven los 9 uur. Aankomst eerste duif II.25.12. Aankomst laatste duif 11.46.37. Aangew. 25 ct. no 7. 8. Aangew. 10 ct. no. 3. Speciaals 2, 3, 4. K.P. 2. 3. G. Polhout 1. 10; T. Kicwict 2; F. v. Putten 3; J. Barrink 4; B. Bieze- bos 5. 23; G. de Graaf 6. 18; P. van Oven 7. 19: G. v. d. Pol 8. 9; Butse- laar 11; W. Steegermans 12; G Buyert 13. 14; E. Hilhorst 15; P. v. d. Brink 16; J. v. d. Kooy 17; N. d. Waal 20, 22; C. Jansen 21; Kaspers 24. A.P.V. „De Koerier" Uitslag wedvlucht uit Bonn, 198 km De duiven werden gelost om 9.00 uur met Z. wind. In concours 76 duiven. Eerste duif 1.22.54 Laatste duif 11,39 44. K. P. 1 2 Speciaal 1 2 3. Aangewezen 10 cent 4 en 10. Aangewezen 25 cent 3 en 8. C. v. Zwol 1 2 3 10 16; R. v Deuvcren 4; R. Gerritsen 5; C. Geurtsen 6; E. Koudijs 7 18; C. Veenendaal 8; L. Tit 9 12 14; Jac. Buis 11. \V. Rommcrs 13; F. v. d. Berg 15; D. Feuerstein 17. A, v. Plateringen 19. Uitslag wedvlucht St. Quentin 297 km. De duiven werden gelost te 8.45 uur met Z.-wind. In concours 96 duiven Eerste duif 1 17.28. Laatste duif 2 10.26. K. P. 1 3 6. Speciaal 1 2 3 4 Aangewezen 10 cent 7 en 10. Aangewezen 25 cent 1 en 3. E. v. d. Haar 1; C. dc Gans 2 13 24: Zocgard—Ruitenbeek 3 10; F. v. d. eBrg 4 22; J. Meerbeek 5 16; D. Feuerstein 6; J. Ising J 11 19. K. Hchenkamp 8; A. W. de Bruin 9; G. Vccnendal 12; C. Geurt sen 14. E J. Veldhuizen 15; A. v. Plate- ringen 7 20 21; R. Gerritsen 18: C. v. Zwol 23. Pro Patria Uitslag van de Zaterdag j.l. ge houden wedvlucht van uit Maas tricht. Afstand 146 km. In concours 351 duiven. Duiven in vrijheid 12.30 uur. Wind Zuid-West. Aankomst le prijsw. duif 1.55.48 uur, idem laatste 2.21.19 uur. De. aangewezen 10 cent werden gewonnen door G. A. Koel man en F- Urlings met no. 2 en 8 idem 25 ct. door C. Rijn en L. Ram- selaar met no. 5 en 41. De schcer- weg door G. A. Koelman met no. 2. Extra prijs C. Rijn met no. 1. Spec. 10 ct. door no. 1 2 4 5 6 7 8 9 11 12- C. Rijn 1 5 41. G. A.Koelman 2 26 32. A- G. Vermeulen 3. G. H. Witte- veen 4 16 73, G. J. Bouma 6, D. van Schooneveld 7 10 38 48 77 78. F. Ur lings 8 22 57. W. Hofman 9 13 18 76. G. Ramselaar 11 84. Joh. Kasperts 12. C. v. Winterswijk 17 55 68 74 81. C. Rommers 15 20. K. v. Midlum 17 7*. J. P. Lutters 19. E. de Jonge 21 66. H. J. Diekerhof 23 24 36 47. C- van Eijkelenboom 25 65. W. Kempkes 27 52 62. G- Hienekamp 28 49 53. J. K. Bergsma 29 37 43. H. Ipenburg 30 86. R. J. Wagt 31 40 80. J. Hommerson 33 39 56 75, J. D. P. v. Garderen 34 70. G. Pasker 35. C. A. Treffers 42. F. Wedstein 47 87. H. Zwan 45 88. N van Doornink 46. W. B. A. de Graaf 50. R. Lammens 51 58. 63. W. Kemp kes 52. 62. R. Sfredo 54. L. C. Bou wer 59. H. de Winter 60. A. de Vries 61. H. Kortes 64. H v. d. Linden 67. W. P Pot 69. W. Chr. Ruitenberg 71 82. Chr Hamers 79. H. Volbeda 83, M. H. Ruitenberg 85.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2