KONINGIN JULIANA VEROVERT PARIJS 9 9 Boven: De tocht op de Seine werd gemaakt aan boord van de sloep „Prince$se Elisabeth". Prins Bernhard kijkt juist omhoog vacr onze fotograaf boven op de brug. Links: Gestoken in hun Zondagse pak bieden twee jeugdige Pa<r&eenaart$& koningin Juliana bloemen aan. Links: De door bogen omzoomde Rotonde van de pa leistuinen van Versailles maakte een onvergetelijke indruk op het Koninklijk Paar. Na de kranslegging op het graf van de Onbekende Soldaat bij de Are de Triomphe zet koningin Juliana haar hand tekening in het Gouden Boek, waarin alleen bezoekers, die daartoe worden uitgenodigd, mogen tekenen „La Reine hcureuse" (de geluk kige koningin). Zo noemden Fran sen onze vorstin, nadat zij kennis hadden gemaakt met haar en haar echtgenoot en het Koninklijk paar in het hart hadden gesloten bij het aanschouwen van zoveel charme en zoveel ongedwongenheid, wars van officieel vertoon, ten spijt van een streng protocol. Vriendschapsban den van onschatbare waarde zijn in enkele dagen geknoopt. Heel Parijs sprak over het bezoek en de Franse president vertolkte bij het vertrek de gevoelens van het gehele Franse volk met de woorden: Hoe gaarne zouden wij willen, dat zij immer bij ons kon blijven. In de prachtige tuin van de Ne derlandse ambassade in Parijs sprak Hare Majesteit alle landgenoten al dus toe: „Gij vertegenwoordigt Ne derland in het hart van Frankrijk," zeide zij. „Ik hoop, dat de samen werking tussen de beide landen nog intiemer moge worden en de ban den van vriendschap nog nauwer zullen worden aangehaald." Het „Juliana merci" (Dank u Juliana) van de duizenden Parijzc- naars, die de Vorstin bij haar ver trek stormachtig toejuichten, moge een belofte zijn voor de innige vriendschapsversterking van ons volk met het Franse, die Hare Ma jesteit zo oprecht wenst. Bij het bezoek aan Versailles woonden koningin Juliana en prins Bernha,rd een voorstelling bij door de Comédie Francaise in het Theatre de la Reine". Boven: Vincent Aurlol, de president van Frankrijk begroet zijn vorstelijke gasten op het vliegveld Orly Links: Koningin Juliana ontvangt bij het betreden van het Parijse stadhuis een bloemenhulde van twee kleuters. Rechts: „Op de welvaart van Parijs!", zo luidde de toast, die onze vorstin uit bracht tot besluit van de receptie van het Parijse gemeentebestuur. Onder: Aan de voet van de Eiffeltoren op weg naar de boot, waarmee het vorstelijk gezelschap een tochtje op de Seine zal maken.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 6