DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Twee Fireflies storten voor de Seheveningse kust in zee Truman vraagt ruim een milliard voor wapenhulp Zegetocht van Koningin en Prins door Drente Ontsteltenis in Parijs over Britse nota Duizenden badgasten slaan ongeluk van nabij gade En daar zat Toon Hermans lüe jaargang, no. 127 Vrijdag 2 Juni 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent- Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Twee Firefly-machines van de Marinelucht vaartdienst, afkomstig van het vliegveld Valkenburg, zijn gis termiddag om tien voor half vier voor de ogen van enige dui zenden badgasten, die langs het Seheveningse strand van het mooie weer genoten, op enkele honderden meters uit de kust in zee gestort. De beide piloten, de 23-jarige korporaal-vlieger Jack Harold Verveer uit Utrecht en de 22-jarige korporaal vlieger Jacobus van Kleef uit Zuid-Scharwoudc, hebben geen kans gezien tijdig uit de machines te springen en kwamen om. Een Seheveningse logger, de reddingboot Arthur en enkele roeiboten voeren weliswaar onmiddellijk naar de beide plaat sen ongeveer achthonderd meter uit elkaar liggend waar dc machines in zee verdwenen waren, maar zij vonden slechts een klein tankje van een der neergestorte jagers. Beide piloten gedood Vier Fireflies van het eerste MLD-squadron, dat onder leiding staat van de luitenant ter zee twee de klasse H de Wit. waren om kwart voor drie van het vliegveld Valkenburg gestart voor een oefen- vlucht. De formatie splitste zich bo ven zee in twee koppels van twee. dte daarop gedurende een kwartier aanvallen op elkaar uitvoerden. Te gen kwart over drie gaf de leider van de formatie, door even met zijn I machine te.waggelen, aan de andere piloten opdracht, weer in de oor spronkelijke formatie te gaan vlie gen. De commandant en diens met gezel vlogen toen in noordoostelijke richting, wachtend tot de beide an deren zich bij hen zouden voegen. Maar de Firefly's kwamen niet.... En toen de commandant omkeek naar zijn kameraden, zag hij onder zich een rode gloed. De K 80 en de K 84. de beide ver ongelukte machines, draaiden on middellijk, toen zij de opdracht van hun commandant waarnamen, maar toen zij zich bij het andere koppel wilden voegen, hebben de machines elkaar even geraakt Volgens som mige ooggetuigen schoven de vleu gels gedurende enkele ogenblikken over elkaar, doch anderen beweren weer. dat de staart van het tweede toestel met de vleugeltop van het eerste in aanraking kwam. De ma chines vlogen op dat moment ter hoogte van de Seheveningse haven. Direct na de botsing draaide het ene töestel in een grote spiraal naar be neden. Even voor het vliegtuig met een klap het wateroppervlak raakte, vloog het in brand, een grote rook kolom achterlatend. Het viel in zee en was in een ogenblik tijds ver dwenen. De duizenden badgasten, die op het strand lagen, waren opgespron gen en zagen het toestel verdwijnen en zij zagen ook. hoe de piloot van de tweede machine pogingen deed, zijn Firefly nog recht te trekken Tweemaal gelukte het. De machine verloor hoogte en vloog even in een wijde boog over het strand en keer de toen weer naar zee terug. Men verwachtte, neen. men hoopte, dat Slechts een kleine tank van een der Fireflies werd door de bag germolen Bankadie op de plaats van het ongeval opereer de, opgevist. iiiMcnanui 11 iMgju ai L'mfri amLfflnu a' i n^innjiTayr.- .i In het zoeklicht BELGIE Naar de stembus DE Belgen gaan Zondag voor de zoveelste keer sinds de be vrijding naar de stembus met bitter weinig animo, zoals onze Brusselse correspondent onlangs reeds schreef. Zelfs de verkiezings strijd, die toch in feite de konings kwestie, waarover nog niet zo lang geleden iedere Belg zich opwond, tot onderwerp heeft, is zeldzaam saai en slap geweest. Het feit, dat cie partijkassen door het voeren van de campagne voor de recente volksraadpleging vrijwel uitgeput _'ijn, is daarvoor maar een gedeel- :elijke verklaring. De algemene verkiezingsmoeheid is zo groot, -iat men rustig kan voorspellen, dat een record aantal kiezers zich Zondag niet bij de stembus zal la ten zien. Dat de verwachte massa onthouding veel invloed zal heb ben op het verwachte resultaat van de verkiezingen is echter niet waarschijnlijk. De katholieke CVP, die bij de vorige verkiezingen 43 procent der stemmen veroverde en achter haar leuze tot terugkeer van de koning bij de volksraadpleging 57 procent der Belgen verenigde, rekent erop, de absolute meerder heid te behalen. Door de socialis ten en liberalen wordt dit ook nau welijks betwijfeld, maar men ver wacht in die kringen, dat de ka tholieke meerderheid zo klein zal zijn, dat een eventueel te vormen homogeen katholiek kabinet nau welijks speelruimte tot regeren zou hebben. Overigens zal een katho lieke overwinning niet automatisch de definitieve terugkeer van de ko ning betekenen. De koning heeft al verklaard, dat hij niet wil terug keren als vorst van een enkele partij of een enkel landsdeel. De ontwikkeling zal daarom waar schijnlijk wel zo zijn. dat na de opheffing van de wet op het re gentschap koning Leopold welis waar naar België terugkeert, doch ter wille van de vrede in zijn land na enige tijd ten gunste van zijn zoon een zogenaamd luitenant generaalschap zal instellen om daarna, indien zijn zoon in staat is de leiding van het land op zich te nemen, geheel afstand te doen van de troon. In deze richting wijst ook het feit, dat men in katholieke kringen niet de starre Paul van Zeeland, maar de gematigde Du- vieusart. een Waal, die ook met £ijn politieke tegenstanders goed kan opschieten, als premier van 'n eventueel homogeen katholiek ka binet doodverft. oirdiiiiDiiiiraramiiiiiiiEiiii timiii»^ I Droog en zonnig Weersverwachting geldig van g Vrijdagavond tot Zaterdag- s avond. Droog, zonnig en warm weer g i met zwakke tot matige wind, g S hoofdzakelijk tussen Oost en Zuidoost. 3 Juni Zon op 4.25 onder 20.52; M Maan op onder 6.42. de piloot uit het toestel zou sprin gen om zich zo te redden, maar dit. gebeurde niet. Misschien heeft de piloot, toen hij zag dat zijn toestel boven de mensenmassa vloog, al zijn aandacht nodig gehad om weer bo ven het open water te komen. Maar niemand zal dit ooit met zekerheid kunnen zeggen, want de machine raakte een seconde later weer in een spiraal en dook in zee. Ook deze Firefly was na enkele ogenblikken verdwenen Drie reddingboten van de Vrijwil lige reddingbrigade werden onmid dellijk naar de plaats geroeid waar het tweede toestel was neergekomen, terwijl de reddingboot Arthur en de Seheveningse logger Sch 63 naar het andere toestel zochten Ook de zand zuiger „Blanka" voegde zich erbij, maar men vond niets Het werk op zee werd door duizenden van de kust af gevolgd. De badgasten lagen niet meer m het zand. maar stonden in een lange rij langs de zee. weer an deren stonden in drommen bijeen op de Boulevard En terwijl een vacan- tietochtje van ouden van dagen zijn weg vervolgde over de Boulevard, werd op zee met koortsachtige haast gezocht. Een Firefly kruiste laag over zee. De piloot was op zoek naar zijn kameraden Na een minuut of tien verdween hij naar Valkenburg, een Mitchell kwam zijn plaats in nemen Maar de mannen aan boord zagen slechts de grauwe, rustige zee. De opsporingswerkzaamheden wer den gisteravond voorlopig beëindigd. De bemanning van de „Blanka'; was er toen m geslaagd om precies bo ven de plaats, waar een van de toe stellen is neergekomen, een boei te plaatsen. Deze wist zij zo juist te bepalen door het anker even in de wrakstukken te laten grijpen. Heden trachten bergingsvaartuigen van de Koninklijke Marine de wrakstukken te lichten. Nee toch.Heus 's Werelds grootste proble men, vermeld in een kinder- spelaftelversje Amerika le vert het: one two three four we don 't want. another war; five, six seven eight we don 't want a fascist state". Nog eris oorlog of een fascistische staat?, dank-je! P'ahatma Gandhi, de ver moordeheilige man die In dia vrij maakte, heeft een tem pel gekregen te Benares In het inwendige staan twee. levens grote beelden van de Mahatma en zijn vrouw, uitziende naar de (heilige) Ganges. A leg to stand on, Een Been om op te staan, heet een nieuwe film van Erich Pomrher en Billy Wilder. En wie „loopt" de hoofdrol?: Mariene Dietrich. Noa altijd de Blauwe Bengel. Van filmmallipheden gespro ken: Betty Grable's door deweekse jurk in Blue Heaven glinstert, want er zitten een paar lovertjes op. nl. 17.000, en elk lovertje draagt een minia tuurportretje van Betty zelve; 24 ateliermeisjes hebben er ge zamenlijk 1000 uur over ge naaid, om dat glinsterboeltje „met 'n steekje vast te zetten". VJ Pseudo-vogelpest in Barneveld Donderdag is op twee pluimvee- bedrijven te Barneveld, na een on derzoek door deskundigen, de zo gevreesde pseudo-vogelpest gecon stateerd Onmiddellijk zijn alle maatregelen getroffen om de ziek te-haard uit te roeien. Uiteraard maakt men zich in Barneveld en omgeving bezorgd over het lot van de vele andere pluimveebedrij ven. Twaalf doden bij twee vliegtuigongelukken in Amerika QUONSET (Rhode Island). Een Amerikaans marincvliegtuig is gis teren op de basis te Quonset van de marineluchtmacht verongelukt. Van de elf inzittenden zün er negen ge dood en twee gewond. Het vliegtuig was van Jacksonvil le (Florida) op weg was naar Ar- gentia in Newfoundland. Het had te Quonset een tussenlanding gemaakt en was daarna opgestegen. Een twintigtal minuten later maakte het rechtsomkeert, daar een der moto^ ren tijdens de vlucht in brand was geraakt. De piloot poogde te landen, maar door een windstoot verloor het vliegtuig zijn evenwicht en kantel de. Het vloog onmiddellijk in brand, waarbij negen inzittenden werden verkoold. Een B-29-bommenwerper. afkom stig van de luchtbasis van Walker, nabij Roswell. is gisteren tijdens een proefvlucht nabij Dexter, neerge stort. Drie leden van de bemanning kwamen om het leven. De vier an deren wisten zich met hun val schermen te redden. WASHINGTON. President Truman heeft het Congres verzocht 1.222.500.000 dollar beschikbaar te stellen voor het tweede jaar van het program voor wapenhulp. Vertraging bij de verstrekking van dit be drag „zou onze pogingen om het soort vrede te scheppen, dat de vrije wereld zoekt, een fatale slag kunnen toebrengen", aldus de president. In het tweede jaar van het plan zal aan veertien landen militaire hulp worden verleend. Voor de landen van het Atlantisch Pact zal een mil liard dollar worden uitgetrokken voor wapens, een opleidingsprogram en voor de grondstoffen en machinerieën, die nodig zijn om de militaire productie in West-Europa op te voeren. De president zei, dat 75 mil- lioen dollar vereist is ora de hulp aan de niet-communistische groepen in China voort te zetten. De leden van het Atlantisch ver drag, die wapens zullen krijgen, zijn Engeland, Frankrijk, Italië, België, Nederland, Luxemburg, Denemarken, Noorwegen en Por tugal. Laatstgenoemd land komt voor de eerste keer op de lijst voor Truman vroeg ook een „beperk te volmacht" om in geval van nood „een klein bedrag" te gebruiken voor een bepaald gebied. Hij zei: „Aangezien de Sowjets blijven zoeken naar zwakke plekken in de verdediging van de vrije wereld, kunnen er noodgevallen ontstaan, die onmiddellijk optreden door de V.S noodzakelijk maken". Hij drong er bij het congres op aan de huidige wetten zodanig te wijzigen, dat het mogelijk wordt „onder behoorlijke garanties" President Auriol zal Truman bezoeken WASHINGTON. De Franse president en mevrouw Auriol zullen waarschijnlijk in de tweede helft van Maart 1951 een statiebezoek aan Washington 'brengen. Ambtenaren van de afdeling pro tocol van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken heb ben in de archieven gezocht naar de laatste datum, waarop voor 1945 een Franse president de Verenigde Sta ten heeft bezocht. Tot 1931 vonden zij echter niets over een dergelijk bezoek. In Washington wordt verwacht, dat president Auriol vergezeld zal zijn door zijn minister van Buiten landse Zaken. Ambtenaren van de Canadese am bassade te Washington zeiden, dat het mogelijk is dat Auriol ook een statiebezoek aan Canada zal bren gen in Maart 1951, Amerikaanse wapens te verkopen aan landen, die niet met name in de wetten worden genoemd. Hij verzocht het Congres toe te staan, dat deze landen de Amerikaanse wapens in termijn afbetalen en niet, zoals thans geëist wordt, vooruit. Vogt loopt vrij in Wenen rond WENEN Het geheim van de vermiste Nederlander Hermanus Vogt is gisteren opgelost. Hij werd bijna een maand geleden door de Russen in vrijheid gesteld en zit sedertdien weer in zijn oude baan tje. Vogt werkte bij een organisatie voor opinieonderzoek. Hij werd 1 Mei in opdracht van de Russen door de Oostenrijkse politie gear resteerd. Hij was toen bezig Oosten rijkse huisvrouwen in de Russische sector van Wenen te vragen naar hun mening over „De Stem van Amerika" en „Het Marshallplan" Op 6 Juni werd Vogt door de Rus sen vrijgelaten, maar niemand heeft dit aan de Oostenrijkse autoriteiten meegedeeld. Men kon Vogt gisteren niet berei ken. maar een ander, die ook werk zaam is bij 't instituut voor opinie onderzoek zei, dat de Russen hem geheel vrijgesproken hebben en dat hij verlof heeft in de Russische sec tor te werken. Zo als bekend vraagt Nederland de uitlevering van Vogt. die politiek delinquent is. Weer kleine blokkade bij Berlijn HELMSTEDT Het Oostduitse contrólestation Marienborn aan de grens van de Britse zóne is Donder dag opnieuw het toneel geworden van een massale verkeersopstoppine. omdat Oostduitse politie de controle verscherpt heeft. Gemiddeld worden per uur één tot twee vrachtauto's op weg naar Berlijn doorgelaten. De auto's, die op weg zijn naar het Wes ten ondervinden geen last. Tegen de middag stond Donderdag reeds een honderdtal vrachtwagens voor de contróleoost te wachten. Volgens het Wcstduitse persbureau DP.A.. moesten verschillende auto bestuurders de wielen demonteren, omdat de Oostduitse politie wilde zien of hun wagens bedrijfszeker zijn. Finse regering in hachelijke positie HELSINKI. Met Finse Alge- mene vakverbond heeft de onder handelingen met de ondernemers over de nieuwe loonschaal afge broken. Beide partijen aanvaard den vorige maand een ^.ereen- komst tot 15 percent loonsverho ging en de instelling van een glij dende loonschaal, waardoor een dreigende algemene staking werd voorkomen. Een woordvoerder van het vak verbond verklaarde, dat de onder handelingen over de uitvoering van de overeenkomst niet zullen wor den hervat, voordat er meer in lichtingen beschikbaar zijn over de onlangs door de rechtse regering genomen beslissing om de huren en de prijzen van melk en boter te verhogen. In Finse politieke krin gen beschouwt men de positie van de regering-Kekkonen als hache lijker dan ooit te voren. „Memorial-Day" eist 570 doden NEW YORK In do vier dagen van de viering van „Memorial-Day" zijn in de V.S. minstens 570 perso nen om het leven gekomen, van wie 347 door verkeersongevallen, dat is naar schatting 100 meer dan in een gewone periode van vier dagen. Schoenlappers worden aandeelhouders (Van onze correspondent) HILVERSUM Verschillende schoenmakers hebben in Hilversum het initiatief genomen tot de op richting van een naamloze vennoot schap, waarvan, naar wij vernemen, in de toekomst alle zelfstandige schoenmakers ter plaatse deel zul len gaan uitmaken. Men ziet het eenmansbedrijf in de naaste toe komst weggedrukt en samenbunde ling daarvan zal de enige vorm zijn. waarin men zijn bestaan zal kunnen verzekeren. Ook bij ziekte en ouder dom zijn de risico's gezamenlijk veel beter te dragen. Verder worden de reclamekosten gezamenlijk gedragen en men koopt gezamenlijk, dus voordeliger in. hetgeen de repara- ticpnjzcn verlaagt. Zelfs koesteren de initiatiefnemers het voornemen om de schoenen van armlastigen in de gemeente gratis of tegen mate- riaalprijs te repareren. Men wil Hilversum in wijken gaan verdelen, waarin inbrengkan- toren voor het publiek om de schoenen ter reparatie aan te bie den Zelfs heeft men het plan tot het huren van een fabrieksterrein, voor het oprichten van een gemeen schappelijke werkplaats en ook is de mogelijkheid tot het zelf exploite ren van schoenwinkels geenszins uitgesloten. Werknemers tot 4500 zegels plakken van 1 Januari af DEN HAAG Uit de verhoging van de loongrens voor de Invalidi teitswet tot f 4500 per 2 Mei jl. heeft men ten onrechte afgeleid, dat eerst van die datum af wederom rentezegels geplakt moeten worden Het plakken van rentezegels voor de betrokken werknemers dient echter met terugwerkende kracht van 1 Januari af tc geschieden. Laatste officiële bezoek dateert van 1913 (Van een onzer verslaggevers) ASSEN. Zonnig is de lucht boven het Drentse land tot nog toe ge weest tijdens de aanwezigheid van het vorstelijk paar. Dc ritten worden in een open auto gemaakt en dat waardeert iedereen, want dc Drente naren willen de bewoners van het witte palcis in Soestdijk zien. De ouderen hebben het trouwens nog over Juliaantje. Ze vinden dat deze Juliaantjc een echte grote koningin is geworden. Koningin Juliana, gisteravond fccstelük ingehaald, heeft vandaag nader kennis gemaakt met het Drentse land en zijn bewoners. Dc tijd is voorbij, dat Drente het stiefkind was van de Nederlandse provincies. Het is sinds jaren gezond en welvarend en daarbij nog steeds een ge west met geboren leiders op agrarisch gebied. Bovendien is het een streek rijk aan natuurschoon van een geheel eigen karakter. Onderweg van Meppel naar As sen heeft het ons vorstelijk paar niet aan hartelijke belangstelling ontbroken De weg leidde allereerst door een Mëppel, dat op klaarlichte dag de feestverlichting maar vast had aangestoken en bovendien niet alleen keukenstoelen, maar ook fauteuils op het plaveisel had gezet om daarin het langstrekken van dc stoet gade te slaan. Aan erebo- gen en andere versieringen geen gebrek, zomin aan onvermoeid blazende fanfarekorpsen. Voordat op de brug over de Wold Aa de burgemeester van Meppel afscheid nam kreeg ko ningin Juliana van de stad een handgeweven kleed ten geschenke Langs de Smildervaart ging het vervolgens naar Assen, .waarbij de koninklijke auto bij de verschil lende bruggen een kalmer gang aannam om de bewoners van de Smilde-dorpen gelegenheid te geven iets meer dan een flits van het bezoek op te vangen. Bij Geeuwenbrug kregen de jongens uit het kamp voor sociale jeugd zorg ..Eikenhorst" een aparte groet Smildc zelf had de leden van zijn jeugdverenigingen in clubcostuum in 't gelid langs de vaart geschaard. In Kloosterveen stond de burge meester van Assen, de heer H. J. de Dreu, klaar om zijn opwachting te maken. Daar was een ere-haag van padvinders te vinden en ze hadden cadcaux: kampeerbeno- digdheden voor koningin Juliana en de prinsesjes, een lange pijp voor de prins. Prins Bernhard be keek zijn eigen geschenk met een critisch-goedgunstige blik. t Bij de Pharmaceutische Fabrieken Brocades Stheeman en Pharmacia te Meppel stroomden scharen ver pleegsters toe om het koninklijk echtpaar toe te juichen, toen de auto, waarmede koningin Juliana en prins Bernhard door Drente reizen, stilhield Nadat hot vorstelijk paar op het Provinciehuis te Assen officieel door baron de Vos van Steenwijk was welkom geheten, waarna het voorstellen van de leden van Ge deputeerde Staten volgde, volgde in dc avonduren een kort défilé. Daar wilde geheel Assen wel bij zijn Duizenden waren naar de Brink gekomen. De eeuwenoude bomen baadden in het licht en Assen zou Assen niet zijn geweest als het ook verder niet voor een passend decor gezorgd had van rood-wit-b'auwe en oranje lamp jes Het défilé werd gevolgd door een receptie in het Provinciehuis. Vrijdag begon met een kort be zoek aan het raadhuis van Assen. Bii het verlaten daarvan stonden schoolkinderen klaar voor een zanphulde L-ings een route, die voor een gederlle over het beken de circuit van Drente leidde, werd naar Bcilen gereden, te weten naar het Coöperatief Melkpro ducten Bedrijf ..DOMO", de groot ste en modernste fabriek in West- Europa op dit gebied. PARIJS. Engeland heeft gisterochtend een nieuwe nota aan Frank rijk gezonden over dc voorwaarden, waarop de Britse regering bereid is deel te nemen aan de voorgestelde onderhandelingen over een Euro pese kolen- en staalpool. Dc nota schijnt een zekere ontsteltenis te heb ben verwekt te Parijs. Minister van Buitenlandse Zaken Schuman v:oeg onmiddellijk een onderhoud met premier Bidault en minister van Financiën Petsche aan om het Britse antwoord te bespreken. Dit onder houd werd 's middags gevoerd cn nog In de avond ging een nieuwe Franse nota naar Londen. Heden verklaring te verwachten In de naaste omgeving van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken koestert men de hoop, dat de ze laatste uiteenzetting de Britse re gering in staat zal stellen aan de be sprekingen deel te nemen ..op de zelfde basis als de andere regerin gen. die de Franse uitnodiging heb ben aanvaard" In officiële kringen gelooft men echter niet. dat de be zwaren van Engeland nu reeds uit de weg zijn geruimd. Naar Reuters correspondent uit gewoonlijk betrouwbare bron ver neemt. liet de laatste Britse nota het Britse standpunt ongewijzigd Er werd opnieuw in tot uitdrukking gebracht, dat Engeland gaarne aan de besprekingen wil deelnemen, maar dat het zich niet van tevoren wil binden. Engeland wil. dat zijn speciale positie door de andere lan- den wordt erkend De jongste Franse nota. zo ver neemt Reuters correspondent ver der, is verzoenend van toon. maar Frankrijk handhaaft daarin zijn standpunt, dat alle landen op de zelfde voorwaarden moeten deel- i nemen. Men meent te weten, dat minister j Bevin onverwijld in de Londense kliniek, waarin hij is opgenomen voor het ondergaan van een kleine de niets over de Franse nota mede delen. Uit Parijs wordt nader gemeld: De Franse regering zou voornemens zijn heden, tezamen met de regerin gen der Benei u x-landeq, Ita lië en West-Duitsland een verkla ring uit te geven, waarin zij geza menlijk verklaren in te stemmen met de Franse voorwaarden. Hier mede zou de weg geopend zijn voor de besprekingen, die men midden Juni te Parijs over Schuman's voor stel wil houden. Het verluidt, dat de Franse regering voornemens is deze verklaring ook uit te geven, indien •zij niet door Groot-Brittannië zou worden onderschreven. De door de Franse regering ge stelde voorwaarden zijn: 1. De betrokken regeringen ver klaren voornemens te zijn de steen kool- en staalbedrijven hunner lan den onder écn gemeenschappelijk beheer te brengen. 2 Deze regeringen verplichten zich de in te stellen internationale autoriteit het hoogste gezag toe te kennen op het gebied van beheer en exploitatie dezer bedrijven Vandaag bijna geen taxi's in Londen DOETINCHEM Bij de fabriek van Becking en Bongers te Ulft sprong plotseling, toen arbeiders in de nachtploeg bezig waren zand te verzetten, een hert door een open staand raam naar binnen. Het dier werd licht gewond. Vanmorgen heeft men het zijn vrijheid terug gegeven. AMSTERDAMDonderdag. Vanavond staat Toon Hermans (in Den Haag) weer op de planken en praat, zingt en lacht wat tegen zijn microfoon, maar vanmorgen, in Amsterdam, op de stoep voor een perceel, staande en gelegen aan de Churchilllaan, dat hij ten onrechte als ZIJN eigen nestje be schouwde, zat hij, zaten hij en zijn vrouw met de twee kleine Her mans jes, Michel en Maurice, te wachten op de gemeentelijke vrachtauto, die hun huisraad kwam inladen. Een jaar lang heeft Toon Her mans tussen zijn cabaret beslom meringen, repetities, reizen naar alle hoeken van ons land en over leg met kunstbroeders en -zusters een drukke correspondentie ge voerd met het Amsterdamse bu reau voor volkshuisvesting. Hij vroeg telkens weer ..Mag ik blij ven?" Maar onverbiddelijk luidde steeds weer het antwoord„Neen, het mag niet." Vanmorgen ging de finale van dit stuk. De deurwaarder, een gro te man. met 'n dikke bos wit haar betrad 't toneel. Met Churchilllaan 294 als decor, toonde de held van dit stuk zijn documenten en ge lastte zijn mannetjes met de ont ruiming van de woning een aan vang te maken. Rrrink, tuut, piepzei na een uur tje. nee niet de jeep, maar de ver- huisauto. De meubeltjes zijn naar een opslagplaats gebracht, waar zij voor rekening van Hermans zijn opgeslagen. (Van onze correspondent) LONDEN. Vandaag zullen operatie, van de inhoud der Franse Londens straten er anders uitzien, nota op de hoogte is gesteld De i want van de ongeveer 6700 taxi's, woordvoerder van het Britse mini-I die Londen telt, zullen er 4000 sterie van Buitenlandse Zaken wil- W- Nederlandse Landbou week van 10 t.m. 14 Juli DEN HAAG. Het Nederlands Genootschap voor Landbouwweten schap organiseert in samenwerking met het Nederlands Instituut van Landbouwkundige Ingenieurs van Maande 1° tot en met Vrijdag 14 J vc„fl|„1K Juli de Vijftiende Nederlandse Land- tav-tar eëen met een derde die hnnwwppir On TVT-tnnHrar, in t„i; n met een oercie aie vandaag niet op de weg verschij nen. De taxi-chauffeurs in dienst van de grotere ondernemingen zijn vannacht een staking begonnen, toen hun eis om een verhoging van hun commissie van 33*'/.t tot 40 procent door de ondernemers was verworpen. De staking heeft de steun van dc Transport Unie en is dus ..officieel". Achtergrond van het geschil is de verhoging van de Londense 1*4 OoT u r w rdt^'deLandbouw week I 5L 2 geopend. Voordrachten over talrijke i chauffeurs v rezen, dat onder de onderwerpen zullen op de volgende nieuwe tarieven door daling van dagen in het hulpgebouw van de het aantal vrachten hun verdiens- Landbouwhogeschoól. Duivendaal. te ten terug zullen lopen en willen Wageningen gehouden worden. daarom een hogere commissie.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1