TOPPERS Federatie rijwièl-rallye een groot succes Na het laatste weekend der weekendschilders Zwembaden kunnen drukte nauwelijks verwerken Deense gymnasten in Amersfoort Jo Kruyder-Bouman exposeert u ev "ti Exposite-werk van D. Roskes DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Amersfoorters naar huis Politie Harmonie concerteert VIT treft het slecht met (le Heilige Vlam „Stort I" verliest en zal dus niet promoveren Korfballers naar Rotherham AA V-successen in Amsterdam Goede gymnastiek in de zale van de RHBS Maandag 5 Juni 1950 Zeventig fietsers puzzlen en genieten van veel natuurschoon Een zeventigtal fietsers heeft Zaterdag genoten van een prachtige puzzlc- i it. De federatie van Personeelsverenigingen 'had deelnemers aan de Sport week in de gelegenheid gesteld er aan deel te nemen en de Amcrsfoortse Automobiel en Motor Club bad dc organisatie. Stey ger van de E.H.M.A. wint de rallye De start was in de Sluisstraat en vandaar ging de route naar Plant soen West. Daar begon het Puzzlen. want van dat moment af vermeld de de route-beschrijving niets an ders dan gegevens als; Tweede brug R. Direct L, bij kruising rechtdoor. Einde L. P. 741 ri 8,1 km. enzovoort. En om het die zeventig fietsers nog een beetje moeilijker te maken wer den ze met tussenpozen van een minuut gestart en kregen de uit drukkelijke boodschap mee, dat ze gemiddeld 12 km. per uur moesten rijden. Op enkele plaatsen varen contróle-posten uitgezet, waar allen hun deelnemerskaart moesten tonen, waarop dan de tijd van aankomst werd genoteerd. Op die kaarten stond al. hoe laat ze er, als ze geen fouten hadden gemaakt, moesten passeren. Elke minuut verschil kostte een strafpunt' MOOI TRAJECT Als we U nu vertellen, dat er mensen aan de finish kwamen met over dc honderd strafpunten, dan begrijpt u, dat het geen gemakke lijke tocht was. Maar daarentegen had de winnaar slechts acht straf punten De ingewikkelde route-be schrijving bracht de deelnemers via grote en secundaire wegen, bospa den en zandweggetjes naar de mooi ste plokjes in de omgeving van Amersfoort Via Quatre-Bras reed men naar Woudenberg en vandaar naar Leusbroek om bij Hotel Water loo te eindigen. Onderweg vroegen we aan een paar deelnemers, wat ze er van dachten. De heer Adelaar van de N.V.H. vond de tocht erg gemakke lijk en meende, dat twaalf kilome ter per uur niet veel was. Maar ge makkelijk of niet gemakkelijk; me neer Adelaar won de tocht niet! Een ogenblik leek het er op, of Tjeerdje de Boorder. het zoontje van de Federatie-voor zitter zou gaan winnen. Maar Tjeerdje miste een tijdcontrole- en liep daardoor 25 strafpunten op. ENTHOUSIAST Alle deelnemers waren vol lof ver de tocht. Ze waren zo enthou- iast, dat ze vroegen, wanneer er eer een zou worden gehouden, j Vij zouden de Federatie daarom in overweging willen geven nog dit jaar. b.v. in de zomervacantie nog maals zo'n rijwiel-rallye te organi seren. Overigens twijfelen we er niet aan, dat de fitestocht, die Dinsdag avond gehouden wordt, weer een succes za) worden De uitslag van de rallye was; 1. Steyger EHMA 8 strafpunten. 2 De Groot EHMA 11 str. pnt.; 3 mej. Knopf, individueel 12 str.pnt.; 4 mej. Agenant EHMA 14 str.pnt.; 5 R. Meester individueel 14 str.pnt. Na afloop reikte de voorzitter van de Fcdera'ie, de heer Tj. de Boorder dc herinneringsmedailles i uit aan alle deelnemers. De eerste j drie kregen bovendien nog fraaie 1 prijzen. De heer De Boorder dankte j de heren J. Barten van de AMAC en Chel Jr. van de EHMA voor de uitstekende organisatie. Man stal portemonnaie De politie heeft Zaterdag de Amersfoorter De V. aangehouden, die er van verdacht wordt een por temonnaie in een winkel aan de Langestraat te hebben ontvreemd. In de portemonnaie bevond zich noc een bedrag van ƒ30. De man had deze ontvreemd, toen de eigenares haar eigendom even uit het oog had verloren. Advertentie (LM.) goede kwaliteit, prima pasvorm lage prijs Een groep Deense vrouwelijke gymnasten zal Donderdagavond a.s. m het Van Oldcbarneveltgymna- sium demonstraties geven. Een en ander geschiedt onder auspiciën van de Amersf. Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De voorzitter van de A B.v.L.O. heeft deze Deensen leren kennen tijdens z'n Deense studiereis voor enkele maanden geleden. De groep staat onder leiding van Frk. Aase Pedersen. Zij zijn op doorreis naar Amsterdam en Brussel. Het programma wordt aangevuld door Nederlandse gymnastieklessen onder leiding van mevr. Verschuur en de heer P. E. H. van Mourik Zo doende krijgen de Denen een indruk van de Nederlandse werkwijze. Tot slot is er een volleybalwedstrijd, waar gymnastiekleraren hun mede werking aan verlenen. Op uitnodiging van de Vereniging van Beeldende Kunstenaars te Apel doorn exposeert gedurende de maand Juni, mevrouw Jo Kruyder-Bouman in de expositie-zalen van genoemde Vereniging aan de Loolaan te Apel doorn. Zaterdagmiddag is de tentoonstel ling geopend door de secretaris van de Vereniging, de heer De Vries. Het werk van deze Amersfoortse kunste nares werd bij de aanwezigen inge leid door de heer C. Frauenfelder, voorzitter van de Schildersgroep De Ploegh te Amersfoort. Hij schetste de veelzijdigheid en grote activiteit van deze kunstenares. Hij zei o.m. dat haar exotisch-romantische kunst een eigen karakter heeft en ongemeen boeit door sterke kleur en goede vormgeving. Grind Theatre: Under Capricorn" .Het Dodenmasker") 18 j. Zondag: 130. 4. 6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 6.30 en 9 uur. City theater: ..Het spel gaat beginnen" a l. Zondag: 2. 4.15. 6.45 cn 9 uur Ove rige dagen 2.30, 6.45 cn 9 uur. Rembrandt theater: Van Vrijdag t'm Maandag: De belevenis van dr Wassail" 18 jaar. Van Dinsdag t/m. Donderdag: ..Smokkel In Calcutta" 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag: 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Overige dagen: 2.30 en8 uur. 10 JTTNT- A'oortsc Gymna: kamninpnsr-harmon Openbare Leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u.: bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2304.30 uur. Leeszaal dag. van 10—12.30 en 2—5 uur, bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K. Openbare Leeszaal. Wij- ersstraat 2, geopend van 101 uur en 2.306.45 uur. Maandag en Vrij dag 7—9 uur. Uitlening van 11— 12.30 uur. Amersfoortse Academie voor beel dende kunsten, Ulrechtsestraat. ex positie werken van Jan Boom. Riei Boom—Molenaar en H Oorthuis. Van 20 Mei t.m. 4 Juni St Pie- ters- en Blocklandtsgasthuis. Ten toonstelling schildersgroep Weekendschilders" 1417. uur. Zondags 1417 uur. De 19-21 Temperatuur van 't water De temperatuur van het water In het Bosbad was vanmorgen 22 gr C In Pesie's Bad noteerde men 2313 gr. C. In de loop van de dag is de temperatuur nog ongeveer een halve graad gestegen NIET met opzet heb ik tot het laatste week-end gewacht, om de tentoonstelling van de week-end- schilders te gaan zien. Louter „te- genheden" waren daarvan de oor zaak. Een tentoonstelling van ama teur-schilders kan vaak tot verras singen aanleiding geven en boven dien wordt men op zo'n expositie er nog wel eens aan herinnerd, hoe moeilijk het vak eigenlijk is, terwijl ook het verschil tussen een „plaatje" en een „schilderij" zich weer eens opdringt. De tentoonstelling in het St. Blok landsgasthuis bevatte enkele doeken, d'.e zeer naar het „plaatje" neigden, maar gelukkig: het bleven uitzon deringen. Het valt op. dat de week-end- schilders zich in hoofdzaak bepalen tot landschap en stilleven. Het por tret blijft uitzondering. Toevallig is er één vrouweportret, dat ik tot het beste werk reken van deze exposi tie: Vrouw met sluier van R. Key- zer, groot van opzet, discreet van kleur, gevoelig van uitdrukking. Ziet men de andere doeken van deze Key- zer. dan blijven ze (behalve- de uit stekende Dode Vogel) een eind bij dit boeiende portret achter. Gek, dat de plekken waar het witte papier door zijn aquarellen heenkomt, aan doen alspapier". Is dit gevolg van gebrek aan.visie op dit procédé? De stillevens van Alex Luigjcs to nen verwa-' - - - ->t de visie van de Amsterdamse Juffers, van J. de Boer is het gezicht od Ameland 't meest gesiaaga, van Barend Keur- horst het landschapje met koren op schoven! In hun genre zijn de stil levens van Frits Rieke zeer gaaf. In het werk van Joh. v. Biisterveld is liet temoerament dat uit voor dracht spreekt het aantrekkelijks*.: wat de kleur betreft, waartegen ik wel eens bezwaren heb. is zijn win- tergezicht (aquarel) het meest boei end. Het is ook een wintereezicht, dat mij in de inzending van J Kuy- per het meest te zeggen vid. Het In de Academie voor Beeldende Kunsten exposeert momenteel de Soester kunstenaar D. Roskes een aantal van zijn schilderijen. Bij de opening van de expositie hield de oud-voorzitter van het Amersfoorts Kunstenaars Genootschap dr R. Miedema, een korte inleiding. Dr. Miedema haalde een gezegde van Vincent van Gogh aan, die in een van zijn brieven schreef „Wij kun nen alleen onze werken doen spre ken." Spreker wilde hiermede aan tonen dat door een groot aantal kun stenaars het praatje voor de opening van een tentoonstelling overbodig en zelfs ongewenst acht. Een inlei dend praatje mag nimmer een aan beveling voor de schilderijen inhou.- den Dit vooropstellende, sprak dr Mie dema vervolgens zijn eerbied uit te genover de kunstenaars, die binnen de huidige chaotische tijd met zijn vormen van eigenbelang, het besef cn de vreugde vinden om steeds weer „te scheppen". Er is bij deze mensen een innerlijke drang aanwe zig. die hen steeds weer in staat stelt om iets te geven. Inmiddels blijft het een diep mysterie waar de bron voor deze drang ligt. De heer Miedema wilde deze gedachten ook van toepassing verklaren op de heer Roskes. Deze kunstenaar heeft het stille gefluister vernomen, waarin de scheppende geest zich kan openba ren. De kunstenaar doet niet anders dan het doorgeven en tot uiting brengen van het innerlijke gefuister. In het werk van de heer Roskes is dit fluisteren ook waarneembaar. Uit zijn schilderijen kan men een inner lijke ontroering waarnemen en waar dat zich baanbreekt is het goed te luisteren. „De stille krachten zullen het zeker winnen", schreef de dich- teresse Henriëtte Roland Holst in een van haar gedichten. Zo is het ook met deze kunstenaar, zeide dr Miedema. In een orkaan fluistert hij. maar zijn stille krachten zullen een maal winnen. Ons dagelijks teveel Een wielrijder, die in de Kroon tjesmolen in verboden richting reed werd geverbaliseerd. Een caféhouder en een bedrijfs leider namen het niet zo nauw met de arbeidstijden. De politie maakte proces verbaal op. Een autobestuurder, die de ver keersheuvel op de Varkensmarkt aan de linkerzijde passeerde, werd geverbaliseerd. Op het kruispunt Snouckaert- laan—Smallepad botsten Zaterdag twee auto's tegen elkander op. Een der wagens nam de bocht te ruim. Er ontstond enige materiële schad© werk van M. ter Horst v. Rotte is mij. ondanks zijn conventionele op zet, sympathiek vanwege zijn pre- tentieloosheid. C. M. Scboemaker dreigt met zijn schoolsheid-ten-top wel eens naar de saaiheid door te slaan, al zit er ook iets van experi ment in deze werkwijze. Koos Groe- neveld heeft van zijn stilleven ook een onberispelijke, maar vervelende prent gemaakt; liever zie ik zijn koe. L. ter Horst schenkt zijn voorkeur aan landschappen met dreigende luchten en aan een geëmpateerde verfopbrengst (met tines?) Hij boet seert ook: zie het paardje. De schil derstukken van J. Arler glanzen als majolica, die van A. Ligter bezitten gevoel voor atmosfeer en toon. Herman v. Dodeweerd tenslotte bewijst, dat ook onder amateurs de neigine naar het abstracte kan heer sen. Met veel genoegen zag ik zijn rhythmisch-knappe Vioolrecital, dat toch altijd nog naar een concreet gebeuren heenwijst; met zijn andere tekeningen kan ik minder goed overweg. Ik ben blij, al was 't laat. nog enig recht aan deze amateurs te hebben kunnen doen. Zij bewijzen, dat in Amersfoort veel gezonde liefde voor de beeldende kunst bestaat (al merkt men dat niet steeds!) C. A. S. Dankbetuiging Nu ook de autotocht voor de ouden van dagen uit de Rusthuizen cn voor de Invaliden, geheel naar wens is verlopen, stelt de commissie tot het organiseren van autotochten voor Amersfoortse Ouden van Dagen het ten zeerste op prijs langs deze weg allen te bedanken, die aan het welslagen van de 17e auto tocht hebben medegewerkt. Dit geldt in het bijzonder voor: de automobilisten en motorrijders, die hun medewerking verleenden; zij, die geld gaven; alle stille werkers: het Rode Kruis voor dc hulp van de Invaliden; de heren Bakker en Beitler met hun monteurs cn reparatieauto- de politie te Amersfoort. Amsterdam. Soest cn Hil versum; de doktoren van de Amers foortse Geneesk. Dienst met de ver pleegsters; de Amersfoortse Postharmo- nle; Banketbakker- en bakkerpatroons voor de gebakjes en krentenbollen; Zui velfabriek „Amersfortla"-' voor de boter voor dc krentenbollen; Firma Mcursing voor de bisquit; Sigarenfabriek „Sopla" voor dc sigaren. Firma de Jager voor versnaperingen; Drogisterij ,,'t Gouden Kruis" voor Eau dc Cologne: de heer G. Lensink voor gratis beschikbaarstel ling autobus; firma H. Nefkens voor gratis beschikbaarstelling autobus; de Phoenix-bierbrouwerij voor gift van appelmost. 1296. Daar gaat het wa- blik! De krokodil hapt en verbrijzelt het direct. Dan gaan de enorme ka ken weer van elkaar, maar Petrus heeft daar op gerekend, want op hetzelfde moment suist het watervat door de lucht, „Hap" zegt de krokodil weer en Petrus hoort hoe het hout ver splintert. Maar het mon ster is toch even van zijn stuk gebracht en van deze pauze maakt Petrus gebruik om zijn vlet met een paar krach tige riemslagen naar de oever te roeien. Dan klimt hij er vliegensvlug uit en trekt zich aan een paar lianen omhoog. J bereiken. Waar ls het dier gebleven? Ah, Zo. hier kan het monster hem ten minste nooit spartelt woedend beneden rond en koelt zijn splinters vermalen tussen zijn sterke tanden. het I woede op de vlet: de sterke boot wordt tot Is' AMERSFOORT, Zondagavond. Nu valt de avond. Buiten in de Snouckaertlaan raast het verkeer. De radio, Brussel Vlaams, geeft verkiezingsuitslagen, waarnaar op de redactie aandachtig wordt ge luisterd. Aan een der bureaux is een collega druk bezig met een be richt over pseudo-vogelpest. De straatverlichting flitst aan. Ja, de avond valt en het wordt wat „Het wordt koeler", wordt er hier gezegd en: „Zou het morgen weer zo warm zijn als vanmiddag?" Vanmiddag waren wij één van die duizenden zomerlingen, zoals Toon Hermans het zou zeggen. Een van die duizenden in polohemd en linnen broek, in zwembad en in bos, die genoten van deze eerste zomer-Zondag. We fietsten zuch tend uit Amersfoort, waar de as faltwegen stoom schenen te ade men en begonnen onze tocht naar de zwembaden. De eerste duik maakten we in het Soester Natuur bad. waar het ontzaglijk druk was. Zó druk. dat de mensen in de gar derobe handen te kort kwamen en de badmeesters assistentie moesten vragen aan enkele goede zwem mers. In het Soester bad was het gezellig. Er zat ergens een groepje jongelui moderne muziek te spelen. Ze vormden een schoolbandje, dat zich en de tientallen luisterenden danig amuseerden. Van Soestduinen trapten we te rug over de hete hei en het ver schrikkelijk slechte fietspad langs de spoorbaan het is nog niet verbeterd naar Birkhoven, waar we in het Bosbad verbaasd stonden van de enorme drukte, die daar heerste. De 56 nieuwe kleedhokjes bleken er hard, heel erg hard no dig. Overal, zelfs op de paden la gen en zaten de mensen. 3500 be- Met de troepenschepen „Hellenic Prince" en „General A. W. Greely", die in Rotterdam worden verwacht op resp. 17 en 19 Juni, repatriëren de volgende militairen uit Amers foort: „HELLENIC PRINCE": L. R. Borgelt, Korp., Spoorstraat 12; W. Bruinekool, korp., Gasthuis laan 27; K. Th. J. v. Doorn. Sold. 1, Utrechtseweg 115; F. Douma, Sold., Huis ter Heide; W. Droog, le LtL. Beekstraat 30; A. H. van Eykclen- burg. Sold., Bisschopsweg 51; J. W. Floor, Vermeerstr. 74; K. A. Groen huizen, Pasteurstraat 8; H. Uneken, Sold 1. Krankeledenstraat 16, N. Wassink. Sold. 1, Arnhemse weg 232; H. D. Keemink, Wmr., Plantsoen Z. 6; G- J. A. Ruys, le Lt. DVO. Ver meerstraat 87. ..GENERAL A. W. GREELY": G. A. van Zweedcn en Gezin, Maj., Schimmelpenninckkade 16; H. van Dijk, Korp, B.W.-laan 64; C. H. Scholtus, Sergt., Buys Ballotstraat 7; J. Jansen, Sold., Rijnstraat 23; J. D. M. Weusten, VdgUtrechtseweg 249; G. A. van der Tweel, Sold.. Grote Spui 5; W. Jekel, Korp., Iepstraat 1; J. D. Gerritsen, 2e Lt., Jacob Cats- laan 49; P. P. van Wijhe. Sold.. Ap pelweg 11: J. M. Snijder. Sold., Soes- terweg 243. De volledige passagierslijst ligt op onze administratie ter inzage. zoekers werden er Zondagmiddag geteld. Dat betekent een enorme verbetering van het dagrecord, dat op 2800 stond. Zaterdag zwommen er bovendien nog 2000 mensen in het Bosbad. En tenslotte zijn we naar Pesie's Bad gegaan, waar het ook gezellig druk was. Pesie's Bad, het kleinste van dc drie, maar zeer in tel. Dat bleek ons Zondag-namiddag nog eens. En nu. als we deze regels schrij ven, is de avond dan inderdaad gevallen. Maar op onze huid gloeit de zonnewarmte nog na en in ons oor zit nog het water van Ja, van welke van de drie eigennlijk? A.M.V. brengt een serenade Vrijdagavond werden de bewoners van het Soesterkwartier verrast door een bezoek van de Amersfoortse Mu ziek Vereniging, die voorafgegaan werd door de drumband. Het duurde niet lang of een groot aantal belangstellenden trok mee naar de Soesterweg no. 503, waar halt werd gehouden om Henk Ka merbeek. die na een verblijf van 28 maanden in Indonesië weer gezond en wel in de familiekring was terug gekeerd, een muzikale groet te bren gen. Henk Kamerbeek stelde deze hulde zeer op prijs. Hij overhandig de uit dankbaarheid een enveloppe met inhoud, die bedoeld was als versteviging van het uniformfonds van deze populaire muziekvereni ging. De politie heeft Zaterdag pro ces verbaal opgemaakt tegen een ze kere G die momenteel in het Huis van Bewaring in Utrecht vertoeft. Hij zit daar zijn straf uit. die hij in verband met een oplichting moet on dergaan. De man heeft zich ook in Amersfoort schuldig gemaakt aan oplichting. In een tweetal gevallen wist hij mensen geld af te persen. De eerste maal betrof het een be drag van f. 700.— de tweede maal f. 125.--. G. deed het voorkomen als of de gelden bestemd waren voor een toneelvereniging. De man zal zich binnenkort ook voor deze oplichting voor de rechtbank moeten verant woorden. Door de Amersfoortse Politie Har monie werd Zaterdagavond aan de voet van de Monnikendam een open luchtconcert gegeven Het fraaie zomerweer lokte vele muziekliefhebbers naar het Plant soen. waar zij zich een prachtige plaats uitzochten op dc grastaluds. Dat openluchtconcerten niet alleen in trek zijn bij muziekminnenden bleek ook nu weer. want de jeugd was bijzonder sterk vertegenwoor digd Dat is natuurlijk wel toe te juichen, doch wanneer de kinderen zich op een speelplaats gaan wanen, dan kunnen zij bepaald hinderlijk zijn voor de muzikanten en de luis teraars. Het genot waarmede de ouderen naar de goede muziek luisterden, waarbij dc Monnikendam een goed hulpmiddel voor de acoustiek bleek te zijn. werd dan ook belangrijk ver stoord door de jeugd. Onze Amersfoortse Politiemannen hebben eer van hun werk gehad. Het gebodene viel goed in de smaak, ge tuige het hartelijk applaus dat na elk nummer opklonk. Onder de uit gevoerde nummers bevond zich ook ..Ars Longa Vita Brevis" van M. J. Cerfontaine, het stuk waarmede de Amersfoortse Politie Harmonie veer tien dagen geleden in Dalfsen bij een coucours de eerste prijs behaal de. Jongen aangereden Op het kruispunt Vermeerstraat- Bisschopsweg is hedenmorgen een fietser tegen een auto opgebost. De wielrijder een jongen van 14 jaar heeft waarschijnlijk geen voorrang aan de auto verleend. De jongen werd tegen de grond gesmakt en moest door de G.G. en G D. naar het St. Elizabetbsziekenhuis worden vervoerd. Achtste verantwoording De achtste verantwoording van giften voor de tocht voor ouden van dagen: Vorige verantwoording I 636.15, mej. J. 1 5—, mevr. Z. 2.50. R. 2.—. R. v. d. K. f 1 K R 10.—. v. K 10.—. mevr. S. 1 mevr. v, d. K. 2.50. Giro: M. M. A. 2—. Totaal 672.15. Burgerlijke Stand Geboren: Antoon Gtllof. z. v. A. G Korver en S J Rickermann: Ferdinand Marcel, z. v C. J. Kluvers en J. N. Clcton; Eelkje, d. v J Gaveel en J. A. C. Benders; Wilhelmus Adrlaan, z. v. J. A. Pol en C. J v. d. Pol. Het Amersfoorts Amateur Toneel gezelschap „V.LT." heeft het Zater dagavond in „Amlcltia" bijzonder slecht getroffen met dc opvoering van „De Heilige Vlam", een toneel spel in drie bedreven van W. So mersetMaugham. In de eerste plaats bleef het aan tal bezoekers, door de tropische hit te, ver beneden de verwachtingen. In de tweede plaats is „De Heilige Vlam" bepaald ongeschikt om de mensen volkomen te boeien. Daar voor is het gegeven wat cru en vooral de slotacte te onaanvaard baar. Mogelijk zijn de spelers ook beinvloed geweest door de omstan digheden, want over het algemeen waren zij onvoldoende ingespeeld. Alta IV, Tevo II en sportief 11 gaan wel over naar hogere klasse 't Stort 1 is er niet in geslaagd zijn promotiewedstrijd tegen Thor RW 6 tot een goed einde te brengen; met 52 kwamen de Amersfoorters achter en daar het pleit toen reeds beslist was. werd de laatste partij niet meer gespeeld, mede omdat een der Stort-spelers last van kramp kreeg. De officiële uitslag zal dan ook 62 voor het Haagse team zijn. Dit team be stond uit gerepatrieerden uit Indonesië, die zich dus in de bijna tropische hitte beter thuis voelden dan de Amersfoorters. Dezen hadden vrouwe Fortuna bovendien beslist niet op hun hand; verscheidene partijen gingen op het kantje verloren. Zo verloren de Amersfoorters bei de herensingles na felle strijd, zij rehabiliteerden zich echter door de herendubbel op fraaie wijze te win nen. Het tweede Amersfoortse winst punt was de single van mej. Let- schert; het heeft er vaak op gele ken, daat zij in de dames dubbel haar tweede overwinning zou beha len, doch de Stort-dames wisten hun winstkansen niet uit te buiten en verloren tenslotte. Zo kwam 't Stort met 42 achter en de verloren mixed schakelde de Amersfoorters definitief uit voor promotie. De gedetailleerde uitslagen waren: Van Oort—Wijtzes 3—6 6—1 6—4: Hettfleisch von EhrenhelmLomans 2—6 6—4 6—3; mej. Van Arkel— mej. Letschert 5—7 46; mevr. Van Houwelingenmevr. Ramselaar 86 63; mevr. Brinkman en Hett fleisch von Ehrenhelmmej. Let schert en Wijtzes 1—6 63 64, mej. Van Arkel en Tiedemanmevr. Ramselaar en Lomans w.o.; Van Oort en TiedemanLomans en Wijt zes 63 16 46; mevr. Brinkman en mevr. Van Houwelingen—mevr. Ramslaar en mej. Letschert 86 63. De Amersfoortse vierde klasse kampioenen hebben zich bijzonder goed geweerd; alle drie brachten de moeilijke promotiewedstrijd na een zeer spannende strijd tot een goed einde, zodat Amersfoort in het ko mend seizoen drie derde klassers rijker zal zijn, tenzij ALTA 3 uit de derde naar de tweede klasse pro moveert, waarover pas volgende week beslist zal worden. Moch dit het geval zijn, dan pro moveren er dit jaar drie van de vier ALTA-teams, want na ALTA 2 ziet nu ook het vierde team van deze vereniging zijn kampioenschap met promotie bekroond. Spannend was zijn promotiewedstrijd tegen DDV 8, tegen het einde zelfs ener verend. Toen alleen nog de heren- dubbel gespeeld moest worden, leid den de Amersfoorters met 43, stonden echter wat de sets betreft achter, zodat deze partij beslissend zou worden. De Amersfoortse heren bleken veel sterker dan hun tegenstanders, hadden echter danig jast van hun zenuwen. Met 75 wisten zij de eerste set op hun naam te brengen, kwamen in de tweede herhaaldelijk op matchpoint, maak ten toen echter steeds soms ge heel onnodige fouten. De zoveel ste matchpoint leverde tenslotte echter toch een punt op, dat tevens het winnen van de game. de set (108), de partij, de gehele wed strijd en daarmee het derde-klas- serschap betekende. De gedetailleerde uitslagen wa ren: HellemansHarders 64 06 62; GoudswaardVlessing 60 64; mej. Vleugels Schutter—mej Warendorf 2—6 46: mej. Wagens- veld—mej. Hillekes 6—2 6—3; mej. Vleugels Schutter en Kruissink mej. Warendorf en De Roos 6—1 06 61; mej. Ankerman en Helle mansmej. Hillekes en Harders 3—6 57; Goudswaard en Kruis sink—De Roos en Vlessing 7—5 10—8; mej. Ankerman en mej. Wa- gensveldmej. Warendorf en mej Hillekes 6—8 1—6. Het leek wel, of half Bussum was uitgetrokken om het eerste team van Bosheim aan te moedigen in de strijd tegen Sportief 2. Niet alleen een grote schare supporters brach ten de gasten mee, maar ook niet min |a- dan zeven spelers en speel sters, hetgeen bij het zeer warme weer zeker een voordeel betekende tegenover de Amersfoorters, die met slechts vier spelers uitkwamen Dezen hebben zich echter kranig geweerd, vooral de Amersfoortse dames hebben uitstekend gespeeld. Tot 33 ging de stand volkomen gelijk op; de beide laatste partijen, ae gemengde dubbels, moesten dus beslissen. Beide werden na span nende strijd door de Amersfoorters gewonnen, waardoor dezen met 5—3 de deur naar dc derde klasse had den geforceerd. Hier waren de uitslagen: Groen huysenBeyer 26 46; Kuiper Sypkens 4—6 46; mej. Schutijser mevr. Keur 62 62; mevr. Breu- ers—mej. Toben 7—5 60; mej. Schutijser en Groenhuysenmej. Toben en Sypkens 6—2 26 63; mevr. Breuers cn Kuipermevr. Verburgt en Klaarenbeek 61 911 62; Groenhuysen en Kuiper Beyer en Keur 7—5 26 46; mej. Schutijser en mevr Breuersmevr. Keur en mevr. Verburgt 64 64. De meest benauwde overwinning behaalde echter TEVO 2, of eigen lijk was het helemaal geen overwin ning, maar een 44 gelijk spel; de Amersfoorters hadden echter cén set meer gewonnen dan hun tegen standers. het Amsterdamse lek Waeck 1. hetgeen voldoende was voor promotie. Dit resultaat was voor een belangrijk deel te danken aan de TEVO-dames. die in de laat ste partij, de damesdubbel, de over winning wisten te forceren. De uitslagen: Van Roon—De Gans 2—6 6—2 7—5; Schutte—Van Uche- len 62 75; mej. Naafsmevr Flier 46 68; mej Hofsteemej Ellenbroek 6—3 2—6 6—3; mej Naafs en Boelemevr. Flier en De Gans 97 62; mej. Hofstee en Van Roonmej. Ellenbroek en Van Dorssen 36 57; Schutte en Boele Van Ucchelen en Van Dorsser: 46 46; mej. Naafs en mej. Hof steemevr. Flier en mej. Ellenbroek 8—6 3—6 2—6. In het eerste bedrijf zien wij hoe Maurice Tabret. vertolkt door de regisseur, de heer A. A. Voerman, al zijn best doet zijn vruw Stella te bewegen ontspanning te nemen, ter wijl hij zelf. door een vliegongeval, aan zijn stoel is gekluisterd De toe komst voor deze man is verre van rooskleurig. Stella geniet van 't leven Kortom, men krijgt in de Heilige Vlam let terlijk alles opgediend, wat onze wereld aan narigheid in familieom standigheden kan opbrengen. Conclusie: een draak van een stuk. Over het spel cn spelers willen wij ditmaal kort zijn. Mevrouw Kooiman was in haar rol van moe der goed. terwijl Mevr. Vosman Ophof de rol van verpleegster zeer verdienstelijk vertolkte. Het was jammer dat van het overtuigende spel van de heer Voerman veel ver loren ging door zijn weinig verdra gende stem. Dc heer Weigraven toonde zich als Majoor Liconda goed rolvast, doch was dikwijls niet overtuigend genoeg. De heer Epskamp had de beschei den rol van Dr. Harvester en Mej. Vosman bleek zich goed te kunnen inleven in de rol van dienstbode. De twee geliefden werden uitge beeld door mej. G. v. d. Berg als Stella en de heer J. G. Veerman als Colin. Het was jammer dat beiden een moment uit hun rol bleken te zijn. Al met al zouden wij V.I.T. de raad willen geven in het volgend seizoen eerder op de planken te ko men en ook een beter stuk te kie zen dat meer in overeenstemming is met de beschikbare krachten. Zoals we reeds eenige tijd geleden berichtten hadden de korfballers ook plannen om met een ploeg naar Ro therham te gaan in het kader van de uitwisseling tussen Amersfoort en Rotherham. Het is nu zeker, dat een korfbal ploeg naar Engeland gaat voor een tegenbezoek. De korfballers zullen Zaterdag 24 Juni naar Engeland ver trekken en komen Donderdag 6 Juli weer terug. Het korfbaltwaalftal bestaat uit spelers(sters) van Soesterkwartier on Sparta uit Nijkerk, terwijl van S K V. Tovers en Giraffes elk een speler meegaat. Dit twaalftal zal Dinsdagavond op het terrein van Soesterkwartier aan de Dollardstraat een oefenwedstrijd spelen tegen een sterke Soesterkwar- t.er-combinatie. „Soesterkwartier" verliest In de tweede bekerwedstrijd heeft Soesterkwartier het niet tot een over winning kunnen biengnn. Onze stadge noten hadden een twaalftal dat verschil lende invallers telde cn net vlotte dit maal niet zo goed. Wel deden de reserves hun best maar zij konden het spelpeil niet berelkc-n, dat in de KNKB gangbaar is. Er lag over deze wedstrijd tegen Altius te Hilversum een zekere loom heid. En het warme weer was hieraan zeker ook debet. Altius heeft getoond over de gehele linie sterker te zijn maar kon dit ln de eerste helft slechts met een doelpunt uitdrukken. In de tweede helft wisten dc Hilversummers nog driemaal te scoren In de bekercompetitie heeft Soester kwartier nu de eerste twee verliespun- ten Zoals men weet valt een ploeg af indien deze vijf verliespunten heeft. Het tweede twaalftal behaalde een 2—1 overwinning op het Nijkerks# Sparta. Door deze zege blijven dc Soes terkwartier reserves zonder verliespun ten en werd Sparta uitgeschakeld. Een ploeg A.A.V. athleten heeft Zondag deelgenomen aan regionale atletiekwedstrijden van de vereni ging K.D.O te Amsterdam. Bij de 80 meter jongens B eindigde H. Hartman in de tijd van 9 4 sec. als eerste voor Baud van AAC. Anema werd derde in zijn serie, J. Hensen eveneens derde en Th. Wal- steijn tweede in de series van de 200 m. Junioren A. ln de demi finale van dit nummer bereikten Walsteijn en Hensen ieder een derde plaats in de tijd van 24.1 en 24.2 sec. De verdere uitslagen zijn: 80 m, meisjes A, le serie: 2. L. Cornelisse 10 9 sec. Finale van dit nummer: 3 L Cornelissen in 10.7 sec. 4 x 100 m. Juniorc-n A: 2. AAV in 47.6 sec 4 x 100 m. dames: 4. AAV in 55.5 sec. 100 m. Dames B: 5e serie: 2. Kuvs. 6e serie: 3. P. Salverda. Bij het kogelstoten (Heren C! werd J. Stroosma vierde. KWA lijdt grote nederlaag De voorlaatste van de nederlaag wedstrijden van KV VA is voor d< thuisclub op een debacle uitgelopen Met dc rust was de stand, in de ont moeting tegen SDO, 33 doch daar na verzwakte het spel van KW: dermate dat SDO met de regelmaa van een klok de stand tot 123 op voerde. Bij KVVA was men enigszins ge handicapt aangezien de ploeg verr van volledig was. Tijdens de eerst drie kwartier had SDO een minien overwicht. Van de voet van de mid voor kwamen kort na elkaar twe harde schoten waarmede de reed geblesseerde doelman Leenarts wer gepasseerd. Binnen een kwartier wa het al 30 voor de Bussummers Br KVVA kwam een kleine oplevlnj Doormiddel van H. Oeben, Cei Westerlaak en Dons werd het 3 De tweede helft verliep aanvank lijk vrij gunstig voor KVVA doch korte tijd kreeg invaller-doelma Hazeleger het zwaar te verdure Hij kon het waarlijk niet helpen hij negen maal en voor het mere deel kansloos gepasseerd werd. Vaa rd igheidsproe ven van Turnkring Met veel animo verwerkten Za terdagmiddag in beide turnzalen van de RHBS ruim honderd deel nemers (-sters) de vaardigheidsproe- ven van het KNGV, voor Amers foort en omgeving georganiseerd door de AGSV „Olympia". Wed strijdleider was de heer P Leen heer. die bijgestaan werd door een achttal juryleden van de Stichtse Turnkring, welke voor een vlot verloop zorgden, zodat om zeven uur alle turnsters en turners wisten of ze al dan niet geslaagd waren Slechts een vijftal candidaten moest afgewezen worden, daar ze de 657e van de maximum te behalen punten niet konden behalen. De te verwerken onderdelen wa ren vrije oefening, rek. brug, rin gen. paardvoltige en paardsprong, uitgezonderd de meisjes en turn sters derde graad, welke niet aan rek turnden DOVES, Barneveld; Lnga, Wou denberg; Sparta Ermelo, Attila en Olympia beide uit Amersfoort, den hun sportieve strijd met ces. De beste persoonlijke pres ties waren: Dames Ci graad: 5 deelneemste max. 120 punten: 1 V. v. Doo Olympia, 906 p.;2 I. Kramer, ga 86.6 p.; 3 T. v. Ginkel, Lo 86.2 p. Dames 3e graad, 42 deelneemst max. 100 punten: 1 en 2 M. v Berg Sparta 78.1 p. C. Monshouv- DOVES 78.1 p.; 3 N. Broere DO>i 77.8 p. Meisjes; 27 deelneemsters. 100 punten: 1 W. Charmant Oly pia 78.4 p.; 2 L. v. Doorn, Olym 78 2 p.; 3 M. Groenhuizen Olymp 77 6 p. Heren 2e graad. 2 deelnem max. 120 p.: 1 A. v. Dijk Olym 91.6 p.; 2 J. Arlar Attila 84.6 p Heren 3e graad. 15 deelnem max. 120 p.- 1 W. Towsend Sfca 91.4 p.: 2 J. Davelaar DOVES p.; 3 H. v. Klompenburg At 89 4 p. Jongens. 11 deelnemers, max P1 W. Hooft Attila 84.6 p.; 2 Berends Olympia 84.2 p. 3 H- Y ma Olympia 84.0 p. „Turn

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2