Dagblad voor Amersfoort Wim van Est zegeviert in de monsterrit Bordeaux-Parijs Aantal eerste klassers wordt tot 48 teruggebracht Nederlands korfbalteam kan Belgen niet slaan Eindelijk Blauw-Wit in Brunssum verpletterd (6-2) SPORTBIJLAGE Wellicht fraaiste succes ooit door Nederlander behaald Nieu we competitie-indeling KNVB gaat volgend r~ seizoen m Scores en standen -J Limburgia wacht op huldiging als landskampioen Rode Duivels schieten minder maar zuiverder Belgen winnen van Frankrijk Maandag 5 Juni 1950 3 PARIJS. Het opmerkelijkste succes, waarschijnlijk ooit door een Nederlandse wielrenner op de weg behaald, heeft Wim van Est !iij is zo juist gekozen in onze nationale ploeg voor de Tour de France geboekt. Hij won dc klassieke wegwedstrijd BordeauxParijs (586 kilo meter!) in de tijd van 17 uur 25 min. 43 seconden. Tweede werd de Fransman Maurice Diot. die ongeveer zes minuten later het Pare des Princes binnen reed. Het was voor het eerst sinds 53 jaar, dat een Nederlander een hoofdrol speelde in deze race. die een van de belang rijkste en zwaarste is van de internationale kalender. PLAN-BURGWAL AANGENOMEN (Van onze sportredacteur). Ï-I ET is dus zo ver. Er komt een L A nieuwe competitie-indeling in onze voetbalbond. In hoofdzaak om een hoger spelpeil te bereiken. Zo als bekend, werd aan dit vraagstuk al vijftien jaar en door verschillen de commissies gedokterd. Wanneer men dit in aanmerking neemt en bovendien, dat tijdens voor-vergade- ringen van kleinere gemeenschap pen uit de K.N.V.B. de laatste tijd weer allerlei tegcn-voorstellen uit de bus kwamen, dan njag men zich er eigenlijk nog over verwonderen, dat op de beslissende, tot het laatste moment uitgestelde Bijzondere Al gemene Vergadering, het plan van de studiecommissie-Burgwal zo vlot werd geaccepteerd. De hele vergade ring duurde nog geen twee uur. En de stemming was, de belangrijkheid van deze bijeenkomst in aanmerking genomen, vrij lauw. Ondanks de zeer afwijkende standpunten der afge vaardigden. De invoering van het nieuwe competitie-systeem heeft van één enkele stem afgehangen. Van overweldigend enthousiasme kan men dus moeilijk spreken Maar ten slotte is tweederde van het aantal stemmen de limiet en men mag dit toch ook wel een voldoende meer derheid noemen Het is verheugend, dat een zo groot aantal groepen in de Bond tot over eenstemming is gekomen, en dat men niet star en egoïstisch, uitslui tend voor de eigen belangen is op gekomen. Het was reeds lang duidelijk, dat een aantal van onze eerste klassers boven zijn stand speelde. Twaalf van deze clubs zullen eerlang uit de hoogste regionen verdwijnen. Of dit inderdaad ten gevolge zal hebben, dat ons voetbal op een aanmerkelijk hoger peil komt, weet niemand. De toekomst zal het moeten uitwijzen Maar terug gaan van 60 tot 48 be tekent selectie. En selecteren, de bondsvoorzitter merkte dit ter ver gadering zeer terecht op. biedt altijd winst, in welke tak van sport of be drijf ook. Hopen we. dat die winst te zijner tijd alle partijen zal bevre digen. Voor haar moeizame arbeid verdient de commissie-Burgwal in ieder geval reeds nu alle hulde Want een zeer belangi ijke stap op de weg naar beter voetbal is gedaan dank zij haar. Eindelijk Portugal wereldkampioen rolschaatshockey MILAAN De wedstrijden van de laatste dag van het wereldkam pioenschap rolschaatshockey hebben o.m. de volgende resultaten opgele verd: Zwitserland—Nederland 3—1; En gelandBelgië 3—1; SpanjeNeder land 5—1; Zwitserland—België 2—1. De eindstand is: Portugal 18 pun ten, Italië 16 punten en Zwitserland 13 punten. België en Engeland delen de zevende en achtste plaats met zes punten, terwijl Nederland met twee punten de negende plaats bezet. Egypte één punt is de hekke- sluiter. Nieuw wereldrecord van Reg Harris MILAAN. Reg Harris heeft op de Vigorellibaan het wereldrecord over 1 km staande start verbeterd, door deze afstand af te leggen in de tijd van 1 min.. 9 7 sec. Het wereld record stond sedert 23 October 1949 op zijn naam met 1 min., 9,8 sec. Van Vliet kwam bij dezelfde recordpo ging op 1 min., 11,3 sec. Coppi's toestand is bevredigend TRENTE. De toestand vdn de wielrenner Fausto Coppi, die in de Ronde van Italië een ernstige val maakte, waarbij hij een bekkenfrac tuur kreeg, is bevredigend. Hij zal twee maanden het bed moeten hou den. Zyn volledig herstel zal vry lang duren. (Van onze sportredacteur). UTRECHT. Het plan Burgwal Is er door. De KNVB krijgt z'n nieuwe competitie-indeling. En wel met ingang van het eerstvolgende seizoen. Een kleine man uit het Zuiden, zekere heer Bost, lid van de Bondsvergade ring, is er eigenlijk de oorzaak van geweest. Want toen iedereen dacht, dat de stemming was afgelopen, stond de heer Bost op en deelde de voorzitter mede. dat zijn naam niet was afgeroepen. Dat klopte, want de heer Bost had vergeten, bij het binnenkomen dc presentielijst te tekenen. Hij mocht alsnog zijn stem uitbrengen; hij was vóór de herziening. Even later bleek, dat door deze ene stem, dé 62ste, Juist de vereiste tweederde meerderheid was bereikt om het rapport Burgwal aangenomen te krijgen. Tegen stem den 31 afgevaardigden. Vier stemden blanco. heer Meijer alleen door het instellen van een hoofdklasse, met overboord zetting van de amateursbepalingen. Spreker was daar overigens zelf geenszins van gediend. Hij wilde om de vrede en rust te bevorderen het rapport wel steunen, doch achtte de andere gedane voorstellen en de verschillende amendementen niet onaanvaardbaar. De Zuidelijke eerste klassers schaarden zich de heer Pöpplein deed voor hen het woord geheel achter de commissie-Burgwal. De heer Lotsy merkte nog op, dat voor verbetering van het spelpeil profes sionalisme geen vereiste is. Ér zijn nuances. Wij moeten gelijke tred zien te houden met de amateur-elf tallen van Engeland. Noorwegen enz. Daarvoor is selectie nodig. En die bereiken wij inderdaad door ver mindering van het aantal eerste klasse clubs. Aangezien de heer Koolhaas min of meer door eigen schuld zijn spreekbeurt had laten voorbijgaan hij vroeg het noord, trok die aan vraag weer in en wilde later tóch j spreken) hield drs. Reyseger m tweede instanties een pleidooi voor de voorstellen, die dc Weste lijke eerste klassers hadden gedaan en die volgens spr. een compromis betekenden 'tussen het voorstel- Burgwal en de bestaande toestand Hij wenste zestig eerste klassers t:- behoudert, doch wilde wel dc degra datiewedstrijden zien afgeschaft. Toen na de stemming het plan- Burgwal bleek te zijn aangenomen, en de leden van de commissie, de he ren Burgwal, Bockmeulen, Feddema en Vosman, talrijke felicitaties in j ontvangst hadden genomen, kondig- j de de heer Lotsy, puffend van dc warmte, maar toch glunderend het einde van de vergadering aan. Viee- voorzitter ir. Hopster en dc be stuursleden Valkema en Coldewcy hadden tégen het plan-Burgwal ge stemd. Vlot tempo, ondanks de warmte Deze zo lang verbeide buitenge wone algemene vergadering van het voetbalparlemcnt, waarin beslist zou worden over de reorganisatie van het competitiewfczen, is tegen ve ler verwachtingen in in een re cord-tempo afgedaan. Binnen twee uur was alles afgelopen (ondanks of dank zij de warmte?) en konden de heren, al dan niet verheugd over de genomen beslissingen, de vergader zaal van ..Esplanade" ontvluchten om elders verkoeling te zoeken. Het aanvaarden van de voorstel len der studiecommissie heeft rij ingrijpende wijzigingen ten gevolge. Het aantal eerste klassers zal bin nen vijf jaar van 60 tot 48 worden terug gebracht. Dc degradatiewed strijden worden afgeschaft. Alleen de promotiewedstrijden in de breed te blijven gehandhaafd. Eveneens blijft gehandhaafd dc indeling in zes districten van de 2de, 3de en 4de klassers. met een pyramide in de verhouding 248, met 12 elf tallen. Het terugbrengen van het aantal eerste klassers van 60 tot 48 ge beurt als volgt Het seizoen 19501951 wordt be gonnen met v ij f afdelingen van twaalf elftallen 15 x 12 60 clubs dus). De promotie en degradatie is zo geregeld, dat van de twee laagst geplaatste eerste klassei's, er één extra automatisch degradeert. De j kampioenen van de tweede klasse spelen in zes groepen van twee elf tallen een hele competitie om écn plaats in de eerste klasse. Het aantal elftallen daalt hierdoor volgend jaar tot 56. Die worden in het seizoen 19511952 ingedeeld in vier afdelingen van veertien ploe gen. Deze toestand blijft twee jaar bestendigd. Daarna wordt om de twee jaar versterkte degradatie toe gepast. tot een aantal van 4x12 eer ste klassers is bereikt. Het vraagstuk inzake het compe titiestelsel van de KNVB, waarmee men zich reeds sinds 1935 heeft bezig gehouden, is dus nu eindelijk opge lost. Bondsvoorzitter Lotsy legde ei in zijn openingswoord de nadruk op. dat er nu toch eens een beslissing moest vallen. Het competitiepakje was de voor- snoedig groeiende bond te nauw ge worden en het moest nodig worden uitgelegd. Zeker zou geen oplossing v. orden gevonden, die ieder bevre digde. maar de knoop moest hoe dan ook worden doorgehakt, op dat de zo nodige rust in ae bond zou terugkeren. Met klem betoogde hij. dat het bestuur in geen geval bereid was. een groter aantal dan zestig eerste klassers te aanvaarden en ciat men eveneens vast hield aan een maximum van twaalf eerste klassers per afdeling De heer J. A. W. Bergvelt deelde mede, dat het merendeel der 2de, 3de en 4de klassers achter de voorstellen van de commissie-Burgwal stond Volgens de heer B. Meijer hinkte het rapport van de commissie op twee gedachten. Men wil de organisatie vorm verbeteren en tegelijkertijd het spelpeil. Het laatste kon volgens de OM DE TITEL Ajax—Ensch. Boys LimburgiaBlauwwit 2—0 Limburgia Blauw wit Maurits Ajax Heerenveen Ensch. Boys (li 8 6 1 1 13 30—13 (2) 8 4 2 2 10 23—20 (3) 9 4 2 3 10 1£—17 (61 8 3 0 5 6 16—16 (4)8 2 2 4 6 15—25 (519 2 1 6 5 9—18 D.W.V.—O S.V. Zeeburgla D.W.V. O.S.V. Emma—U.V.S. Neptunus Emma U.V.S. 6—0 (1) 3 2 1 0 5 6—3 (2) 3 2 0 1 4 10—4 (3) 4 0 1 3 1 1—10 (1) 4 2 1 1 5 (2) 4 2 1 1 5 4 0 2 2 2 6—0 8—4 9—3 3—13 ZUID II JulianaChcvremont Chevremont (1)43107 Juliana (2i 4 1 2 1 4 Standaard (3) 4 0 1 3 1 Bij Vijf reserves voor het Nederlands elftal na 600 kilometer in 17£ uur In 1897 werd n.l. een Nederlander, Matthieu Cordang, tweede achter de Franse specialist Rivierre, wiens naam drie maal op de winnaars- lijst voorkomt. In 1897 werd tot Tours gereden met gangmaking van triplettes en quadruplettcs, en van Tours naar Parijs achter automobie len. De tijd van de winnaar was 20 j uur 36 minuten en 16 seconden. Wim I van Est heeft het nog wel iets beter gedaan dan Cordang. Dit jaar namen negentien renners aan de wedstrijd deel, twaalf Fran sen, zes Belgen en één Nederlander. Nadat de formaliteiten Zaterdag avond om half twaalf, bij het tra ditionele schijnsel van flambouwen, waren vervuld, goed Ingepakt in truien en met dikke wollen kousen aan, begonnen zij de lange tocht. Te Chatellerault (267 km) ston den de gangmakers met hun den- ny's te wachten. Het tempo steeg onmiddellijk, dikwijls tot boven de 50 km, maar het peloton spaarde zich kennelijk. Later kreeg de Belg Somers te Tours 2 min. 6 sec. voorsprong op zjjn landgenoot Hendrlckx en 2 min. 35 sec. op het peloton, waarin slechts Labeylie ontbrak. Bii de pas sage van Tours, door straten die ge schroeid werden door een meedogen loze zon, gaven Masson (B.) en La- pebie (Fr.) duidelijke tekenen van vermoeidheid. Nog vóór Amboise (362 km) raakten zij los. Moujica kwam niet verder dan Amboise. Lapebie was te Blois aan het eind van zijn krachten. En ter wijl de man met de hamer zulke on barmhartige klappen uitdeelde boog Somers zich wat dieper over het stuur, zette zijn gangmakers aan tot snellere vaart en gaf aan zijn uit looppoging een steeds dreigender karakter. Het 65 kilometer lange stuk van Amboise naar Beaugency gaf hem gelegenheid zijn voorsprong aan. merkelijk te vergroten. Het verschil tussen de koploper en het groepje van zes dat hem volgde, was nu al 10 minuten. Te Orleans (453 km) bood de strijd hetzelfde aspect. Te Artenay kwam Somers, soepel rijdend DEN HAAG De vijf volgende Spelers zijn door de keuze-commis sie van de KNVB aangewezen als reserves voor de wedstrijden tegen Zweden (3 Juni te Stockholm) en Finland (11 Juni te Helsinki): Saris (BW), Huybregts (BW). Laken- berg (Blauw Wit), Van der Hart (Ajax) en Roozenburg (Sncek). Deze vijf spelers zullen Woensdag met de officials en de overige leden van de ploeg per vliegtuig naar I naar zijn uiterlijk te oordelen nog Stockholm vertrekken. friH- «Hoen door. mot 11 minu ten voorsprong op Van Est. De- clerck cn Ockers. Op 11 min. 45 sec. volgde Diot. Diot wist zich na een verbeten jacht bij het groepje Van EstDe ClerckOckers te voegen. Hij ging Ineens door met Van Est. terwijl De Clerck en Ockers afzak ten. Ockers gaf kort daarna op. Ook Diot had evenwel bij het ja gen te veel van zijn krachten ge vergd. Hjj zou later weer op zijn verhaal komen, maar voor het ogen blik moest hij Van Est. die zeer eco nomisch reed. laten gaan. Intussen was plotseling Somers aan een ver. schrikkelijke inzinking ten prooi In de buurt van Etarapes stapte h|j af, hij kon niet meer. en toen hy zich weer in het zadel zette had hy 5 mi nuten verloren. Achter hem kwam Van Est steeds nader Deze haal de hem tenslotte in en liet de Belg enkele kilometers verder achter zich. Pleit beslist Ook Diot had zich prachtig hersteld Hij haalde Somers in na de doortocht van Dourdan maar viel bij de beklim ming van dc heuvel van die naam. wat hem meer dan een minuut kostte. En daarmee was het pleit beslist. Van Est liep nog wat verder uit op Diot cn kwam zonder zijn laatste reserves te hebben aangesproken nog tamelijk fris het Prinsenpark binnen. Voor de eerste WIM VAN EST maal had een Nederlander In deze mon sterrit gezegevierd. Het eindklassement luidt: 1 Van Est (Ned.i 586 km In 17 uur 25 min. 43 sec 2 Diot (Fr 17.32.04; 3. Somers <B 17.44.29 4. Dc Clerck (B 17.56.48; 5. Masson <B.) 18.02.24 6. Gaudin (Fr.) 18.03.19; 7. Lc Strat Fr.) 18 24.32; 8. But- tcux (Fr 18.33.22; 9. Tacca (Fr.) 18.36 50. Alle anderen hadden opgegeven. Voetbal-restant DEN HAAG Het programma der resterende voetbalwedstrijden van dc kampioenscompetitie bestaat uit de volgende wedstrijden: 17 Juni: Blauw Wit-Enschcdcse Boys. 19 uur. 17 Juni Heerenveen-Limburgia, 19 uur. 18 Juni Maurits-Ajax 24 Juni Ajax-Limburgia 18.30 uur. 25 Juni Heerenveen-Blauw Wit. Advertentie (l.M.j De grootste en de beste f 1 erg fris, alleen door, met 11 minu- Wij behoeven ons nauwelijks af te 'vragen hoe warm de korfbal lers het in het veld hadden, als te hebben. men ziet hoe de toeschouwers er bij zaten. Alleen de meneer links schijnt weinig last van de hitte (Eigen foto) (Van een onzer verslaggevers) BRUNSSUM. Zondagmiddag. Terwijl U zich aan de waterkant of ln Uw tuintje bijzonder vermaakte in een stortvloed van zonnestralen heeft Limburgia er geen enkel bezwaar ln gezien. Blauw Wit met zo grof moge lijke cyfers (practisch) van Iedere kans op de kampioenstitel te beroven. Het werd 62 na een meedogenloos „duel in the sun". Twintigduizend toeschouwers, goeddeels gedekt door zakdoeken of door uit kranten gevouwen steken, lieten zich door dit klimatologisch misver stand niet weerhouden, hun kelen te gebruiken om Limburgia naar top pen te schreeuwen, die vanmiddag voor dc Amsterdammers zeker niet te beklimmen waren. Limburgia kijkt sinds vanmiddag met optimistische blikken naar het moment, waarop het als landskampioen zal worden gehuldigd. De Limburgse voorhoede kreeg alle gelegenheid zijn rechtervleugel ongestoord naar voren te stuwen. Na zestien minuten buitte De Graaff de aarzelingen op het Am sterdamse middenveld uit. In een wervelende sprint gleed hij langs Wilders, omspeelde Mesman en liet toen van 20 meter een hels schot los, Van Raalte dook soepel over de bal heen (10). Een infernaal gejuich doorbrak de strakke hitte en het was nog langzaam aan het verglijden, toen De Graaf een voorzet van linksbin nen Bruist be- en aangreep. Hij schoot nu van zeer dichtbij in. (2—0). Blauw Wit werd niet onmiddellijk groggy van deze dubbelstoot en kwam zelfs tot enkele frisse uitval- (Van onze sportredacteur) DEN HAAG. De Nederlandse korfbalwereld kan tevreden zijn over de internationale wedstrijd NederlandBelgie, Zondagmiddag op Hout- rust gespeeld. De minister-president, de heer Drees woonde de wed strijd bij, evenals de directeur-generaal der P.T.T., de heer Neher, als mede dr. Plesman, president-directeur der K.L.M. Dit is een eer, die zelfs dc voetballers niet bij elke interlandwedstrijd ten deel valt. Ook de verdere publieke belangstelling liet weinig te wensen over, al hadden dan vele schoolkinderen gratis een plaatsje op de tribunes gekregen. Minder tevreden kan men echter zijn over de wedstrijd zelf. Dc Oranje-twaalf wisten geen overwinning op de Belgen te behalen het werd 33 en tot twee keer toe wisten de Rode Duivels zelfs de leiding te nemen. Royale 41 zege na hard voetbalgevecht BRUSSEL Meer dan 55.000 m.nsen hebben Zondag in het Hey- sel stadion de 40e voetbalwedstrijd tussen België en Frankrijk gezien. Het was snikheet en er zat onweer in de lucht. De Rode Duivels namen onmiddellijk het spel in handen en in de 7e minuut opende Mermans met een prachtschot de score en twee minuten later wist de kleine links juiten Mordant het net te vin den: 2-0. De Haantjes kwamen daarna pas opzetten. Keeper Meert moest her- .aaldelijk ingrijpen. Het Franse of fensief werd telkens onderbroken door snelle Belgische uitvallen. In de 21e minuut strafte de Fran se linksbuiten een fout van de Bel gische verdediging prompt af (2-1). In de laatste minuten van de eer ste helft oefenden de Belgen zware druk op het Franse doel uit. waarbij vier corners zonder resultaat ble ven. Na de hervatting liepen de Fran sen verrassend hard van stapel Doelman Meert werd even buiten gevecht gesteld, toen hij voor de voeten van een Fransman dook, die alleen op hem afstormde. De Belgi sche verdediging moest zich tot het uiterste inspannen. Twee maal ach ter elkaar ketsten schoten van de Franse linksbinnen Mustapha tegen de palen. Na tien minuten ontworstelden de Belgen zich aan de druk en werden gevaarlijke tegenaanvallen opgezet. In de 16e minuut bracht Mermans de stand op 3-1. Linksbin nen De Hert gaf in de 38e minuut de genadeslag voor de Fransen. Met een 4-1 zege voor de Rode Duivels kwam het einde. Er is helemaal geen man over boord als de Nederlanders eens een keer niet weten te winnen van de Belgen, maar in dit geval had het zeker moeten gebeuren, want Ne derland heeft het meest in het aan vallende vak gespeeld en veel meer kansen tot schieten gehad, maar het was zeer onzuiver, vooral van het viertal dat officieel als aanval stond opgesteld. Het duurde tot 'n kwartier na de rust voordat Oranje voor de eerste maal de bal door de mand kon laten vallen en daarme- dp de stand op 11 bracht. Het was een worp van Kruyt. die zich enkele nieters van de korf snel vrij wist op te stellen en juist mikte. Had het Oranjeteam later echter geen strafworp toegewezen gekre gen. welke Koper door zuiver aan leggen wist te benutten, de Belgen waren met de overwinning naai het Zuiden verdwenen. Zij hebben echter eveneens een flinke mee valler in deze ontmoeting gehad, hetgeen zij aan de scheidsrechter te danken hadden. Het gebeurde bij het eerste (Belgische) doelpunt.De Belgen kregen een vrije worp te nemen; mej. Vercauteren nam de Kï>l in handen en de scheidsrechte: floot te vroeg. De spelers hadden nog geen positie gekozen en de Belgische speelster wierp de bal door de mand. Over het algemeen is het een vrij snelle wedstrijd geworden, waarbij opviel dat de Belgen hoewel minder veel zuiverder schoten. Vele malen danste de bal op de rand van de korf. De deel nemers aan deze wedstrijd waren overigens niet erg te benijden, vooral in beide doelvaken, want heus, korfbal kan soms meer van het uithoudingsvermogen vergen dan voetbal, en vooral bij een tro pische temperatuur als op deze middag. In de eerste speelhelft ging in het Nederlandse aanvalsvak het meeste gevaar uit van Woudstra, die tenminste ettelijke malen schoot, al had hij dan bepaald geen geluk bij zijn pogingen om de mand te vinden. Dat was echter i ook voor een gedeelte toe te schrij- ven aan de lange Belg Pauwels, die onze landgenoot geen ogenblik met rust liet, zodat snel handelen het parool was. De Nederlandse ploeg begon met enige aanvallen en schoten, maar al spoedig bleek dat de Belgische „voorhoede" niet veel voor hun gastheren onder deden. Zij ant woordden met snel samenspel en verre schoten, maar de Nederland se verdedigers wisten in de meeste gevallen spoedig in te grijpen en het spel naar andere vakken te erplaatsen. Woudstra schoot van ver rakelings over, de Belg Roth bracht het al tot tegen de mand en even later nog eens. Mej. Vercau teren deed hetzelfde, zodat met reden gezegd kon worden dat de Belgen beter richtten. Het midden vak zowel Belgen als Nederlan ders deden al het mogelijke om de doelvakken aan het werk te houden door snel en vaardig werk. Toen kwamen de Belgen zo als gemeld goedkoop aan hun eerste doelpunt. Nederland kon er voorlopig geen doelpunt tegenover stellen, want het schieten bleef slordig en onbesuisd. Bijna bracht mej. Vercauteren de stand op 02 de bal trilde al in de mand, maar sprong er weer uit. Toen klonk het fluitje van de scheidsrechter, de eerste helft zat er op. Op hetzelfde moment schoot Woudstra voor de zoveelste maal en nu raak De Belgen begonnen de tweede helft met driemaal tegen de rand van de korf te gooien, maar Ne derland behield het meeste initia tief, hetgeen Kruyt na 15 minuten bewees: 11. De Belg F. Vcrdonck bleef het antwoord niet schuldig. Ogenblikkelijk werd het 12 Ko per kreeg toen een strafworp t e nemen en hoewel de bal enige ma len op de rand stuitte, viel hij er door (2—2). Snel en fel werd de strijd voort- fezet. De Belgen verdedigden ver eten. maar konden niet verhinde ren dat Bercns met een ver schot de stand op 32 bracht. Mejuffr. Ceulemans wist tenslotte een ne derlaag voor België te voorkomen door indirect uit een vrije worp te scoren. len, die echter geblokkeerd werden door de haarloze schedel van spil Hans van Lubeck. Na 37 minuten spoot opnieuw een zware golf gejuich over Brunssum. Bruist joeg de bal vlak voor zich uit scherp naar voren en gaf hem, toen Boonkamp hem tegemoet kwam, over naar linksbuiten C. van Lu beck. Deze draaide snel om de aar zelende Mesman heen, wachtte even op Van Raalte. die meters uit zijn doel liep en schoot tenslotte be heerst langs de doelman. (3—0). Limburgia vond 3—0 niet vol doende als ruststand. Een flitsende combinatie tussen De Graaf en Van Lubeck over de breedte, werd door de laatste be sloten met een strak schot. (40). Daarom was het doelpunt dat Tol- meyer na een voorzet van Bergman scoorde, niet beangstigend voor de Limburgers (41). Blauw Wit wenste onmiddellijk na de rust daden. Met prikkelende uitvallen doorbrak het de Limburg se verdediging, maar achter Jacobs kwamen ze voorlopig niet. Het duur de tot de 32e minuut, toen Laken- berg en Koekebakker naar voren sneden. Eer de verdediging het Koe kebakker lastig kon maken gaf deze over aan de vrijstaande Bergman. Die hield de bal in zijn schot laag. Jocabs greep er vergeefs naar. (4—2) Blauw Wit voelde dat het moeilijk was verder te komen. Pas toen De Graaff vijf minuten voor tijd een voorzet van Bruist feil loos langs Van Raalte schoot. (5—2), stortten de Amsterdammers in. Het zesde doelpunt van Van Lubeck was een formaliteit, die heel Brunssum toch nog van de tribunes hief. Futloos spel van Ajax en en Enschedese Boys AMSTERDAM Zaterdag en zomeravond-kampioensvoetbal, fut loos, zonder spanning, in een ondra gelijke temperatuur, tussen Ajax en de Enschedese Boys. die beide in de kampioenscompetitie reeds uitge schakeld zijn en die onder deze omstandigheden niet in staat waren enige fleur te geven aan een vol maakt onbelangrijke wedstrijd. Een lauw cn gedesinteresseerd publiek, dat alleen maar grapjes kon maken over verkeerde beslis singen van de scheidsrechter en niet warm meer kon lopen, omdat het voor de aanvang van het partijtje al bijna van de hitte bezweek. Ajax won de strijd verdiend, een voudig. omdat er wat haperde nan het dekkingssysteem in de Ensche dese achterhoede, terwijl aan de andere zijde de Ajaxdefcnsie geen kind had aan de zonder enige fan tasie opererende Enschedese voor hoede. Zo werd het 2-0 voor de Amsterdammers, door doelpunten van Michels en Drager. Een der vele schoten van Ne derland op de Belgische korf. De bal komt wel heel dicht in de buurt van de mand, maar valt er juist naast. Kruyt (4) en de Belg Winter (8) kijken naast de paal belangstellend toe. (Eigen foto).

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3