Vrolijke, sportieve geest bij avondvierdaagse r DAGBLAD VOOR AMERSFOORT 2 Noteert o even Neptunus verliest onverwacht van Merwede AZ PC begint competitie met zege op De Zijl Na Stockholm en Helsinki. Weefkamer hedenmorgen in gebruik genomen toch 1-0 voor Nederland Woensdag 14 Juni 195) Jeugd waardeert uitnodiging en komt in grote getale op (Van een onzer verslaggevers) De zevende Avond-vierdaagse werd Dinsdagavond ingezet. Aan het start bureau in de „Markthal" heerste de gezellige drukte, die men bij wandel festijnen altijd aantreft. De Plaatselijke Regelingscommissie bestaande uit de heren A. van der Klok, H. Rouwhorst. G. Boshuizen en W. Sprangers kwamen handen te kort om individuelen en groepen te kunnen inschrij ven en van instructies te voarzien. Inschrijving iets minder dan werd verwacht Niet minder dan 150 individuele men zich aanmelden Ook de op- tippelaars, een recordaantal, kwa- komst voor de Jeugdavondvierdaag- se was, hoewel helaas de scholen verstek lieten gaan, een succes, want 125 jeugdige tippelaars hadden met gretigheid de geboden gelegenheid aangegrepen om aan de Avondvier daagse deel te nemen. Het totaal aantal deelnemers is iets tegengeval len De verwachting dat voor de eerste maal de duizend bereikt zou worden, werd met bewaarheid. De grootste oorzaak is wel het verstek laten gaan van detachementen mili tairen uit Harderwijk, de Mare chaussee uit Amsterdam en de Soes- ter Politie, terwijl enkele ook bur- gerwandelverenigingen ditmaal op het appèl ontbraken. Ook waren sommige groepen aanmerkelijk klei ner dan voorgaande jaren. In totaal werden 23 burger- en vijf militaire groepen gestart. Voor de eerste maal liepen groepen van PTT, Brand weer en Centrale Boekhouding uit Amersfoort mee. Wij zagen verder „Valkenheide" uit Maarsbergen met twee grote groepen. Een groep van de Rudolph Stichting uit Achterveld, van de Lucht Strijd Krachten uit Soesterberg, van het Tehuis „Zand bergen", van het Kindertehuis „Al- degondc". die zelfs met twee groe pen senioren <-n een jeugdgroep deelnam. Ook de keurige groep van „Volharding" was natuurlijk weei present, evenals een aantal stude renden van de Rudolph Stichting, afdeling Amersfoort De pas opge richte Wandelsportvereniging „Het Soesterkwartier" presenteerde zich met een jeugd- en seniorengroep Verder liepen zeven burgerwandel- sportverenigingen en vier bedrijfs verenigingen mee. Het eerste parcoure was bijzon der fraai. Vooral in de omgeving van de Vlasakkers. Soesterduinen en in de bossen achter .Zonnegloren' konden de deelnemers genieten van het prachtige natuurschoon. De re- gelingscommissie had hierbij, zeer terecht, grote wegen vermeden, zo dat de wandelaars langs kleine pa den door de fraaiste gedeelten van hun sport konden genieten. OVERMOEDIGE BUI Uw verslaggever, die in een over moedige bui met enkele collega's had ingeschreven, had hiervan be slist geen spijt. Wel was het hem eerst wat angstig te moede, doen nadat de eerste kilometers waren „getrokken" ging het steeds makke lijker en begonnen de benen goed los te komen Wel moest de reis en kele malen onderbroken worden om kleine, venijnige steeptjes uit de schoenen te halen, doch men had werkelijk geen tijd om moe te wor den. Daarvoor was het parcours veel te mooi, en de stemming rondom te gezellig, want van alle kanten klon ken de fris gezongen wandelliede ren. Ongeveer op de helft van het parcours passeerde ons de keurige groep van de Brandweer en wij be sloten ons hierbij aan te sluiten Van de gélegenheid gebruik makend stelden wij de commandant, de heer Bijleveld, die dit enthousiaste groep je „aanvoerde", de vraag of mis schien ook aan de Nijmeegse Vier daagse zou worden deelgenomen. De heer Bijleveld vertelde ons. dat dit 'n het geheel niet mogelijk was, orn aat de Brandweer altijd op alle Met een bootje langs Muiderslot (Van een onzer verslaggevers) Ruim dertigduizend mensen bren gen per seizoen een bezoek aan het Muiderslot. Deels verdiepen ze er zrch in de historie, deels gaan ze er alleen maar heen om een heus kasteel nu ook eens van binnen te zien. Het zou niet juist zijn te be weren, dat Muiden van die dertig duizend mensen leeft. Maar dat ze geld in het dorpje achterlaten, staat toch wel vast. Dit seizoen zal het vroegere ver blijf van de Muiderkring niet de enige trekpleister voor de vacantie- gangers zijn. Want een Utrechtse onderneming laat rondvaarten hou den met een motorboot, langs het Muiderslot en om het eiland Pam pus heen. Dinsdag voer de „Marij ke" voor de eerste maal uit met aan boord allerlei notabelen uit Muiden. Er werd een leerzame explicatie ge geven en de genodigden vermaak ten zich best. Het bootje, waarmee de rondvaarten gemaakt worden, hoort eigenlijk in een Amsterdamse gracht thuis en „op zee" tornde het meer dan woedend op tegen de erg speelse golven. Mens en machine wonnen tenslotte toch de overigens gevaarloze strijd, zij het dan ten koste van enkele glasproducten, waarin bij een dergelijke gelegen heid de oorlam pleegt te worden uitgereikt. Grand Theatre: „Schaduw uit het verleden". 18 Jaar Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. Donderdag 15 Juni (wordt nader opge geven). City-theater: „Sahara". 18 Jaar. Zon dag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2 30, 6.45 en 9 uur. Rembrandt theater: Vrijdag t.m. Maandag: „Verloren Jeugd". 18 Jaar. Dinsdag t.m. Donderdag: „In naam der wet", 18 jaar. Vrijdag en Zaterdag- 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen- 2.30 en 8 uur Openbare Leeszaal Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur Uitlening voor kinderen; Woensdag en Zaterdag middag van 2 304 30 uur Leeszaal dag. van 10—12 30 en 2—5 uur. bo vendien Dinsdag- cr Vrijdagavond van 7—10 uur R.K. Openbare Leeszaal WIJ- ersstraat 2. geopend van 10—1 uur en 2.306 45 uur Maandag en Vrij dag 7—9 uur Uitlening van 11— 12.30 uur Amersf. Academie: Tentoonstel ling van schilderijen door D. Ros- kes uit Soest. Dagelijks van 105 en 79 uur (niet op Zondag en Dins dag- en Donderdagavond) (tot en met 24 Juni). eventualiteiten voorbereid moest zijn. Zelfs voor de Avondvierdaagse, waarbij men toch dicht bij huis blijft, moesten speciale maatregelen getroffen worden. Nadat wij achter deze groep Soest doorgetrokken wa ren bleven wij weer een tijdje met z'n drieën. SERVICE Op de onbewaakte overweg in de Birkt werden wij door een speciaal daartoe geplaatste spoorman opge houden om een trein te kunnen la ten passeren, waarna wij spoedig de eerste Amersfoortse huizen in het vizier kregen. De EHBO'crs, die steeds de wandelaars nauwlettend in de gaten hielden en ons nog mis prijzen aankeken omdat wij zo on sportief war eneen sigaret te roken vroegen wel wat hatelijk of wij soms achterop de fiets meewilden. „Getrokken" door drie kranige pad- vindsters van de „Triangel-groep" maakten wij onze entrée in de nieuwe bomenwijk. waar honderden mensen op de trottoirs en voor hun huizen stonden opgesteld. Ook langs de Oude Soesterweg en de verdere route naar de Markthal was de be langstelling op deze eerste, en bij zonder geslaagde avond, zeer groot. Zware straffen geëist tegen vechtersbazen Zes maanden gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie bij de Utrechtse Rechtbank Dinsdag j 1 te gen de 31-jarige los-arbeider H. I. en vier maanden tegen elk der ge broeders P., die zich voor genoem de instantie moesten verantwooi-den wegens „zware mishandeling" van zekere B. alhier. Een en ander met aftrek van voorarrest. In de nacht van 18 op 19 Maart j 1 hadden zij in de automatiek van Bartels aan de Langestraat met z'n drieën een employé van een circus, zekere B. zodanig afgetuigd, zonder dat het slachtoffer daartoe ook maar in het minst aanleiding had gege ven. Nadat B. door de eerste ver dachte tegen de grond geslagen was. hadden ze hem met z'n drieën nog geschopt en geslagen; zodat hij met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Toen de chauffeur N. R. hen op het laakbare van hun gedrag had gewe zen en aangemaand de lafhartige knokpartij te staken, had hij even eens een fikse opstopper bekomen, waarna hij zich veiligheidshalve maar had teruggetrokken. De verdachten verklaarden zich weinig of niets meer van het geval te herinneren en trachtten zich te excuseren met een beroep op dron kenschap, doch uit de getuigenver klaringen bleek veeleer, dat ze die bewuste avond door een of andere oorzaak in een zeer vechtlustige bui hadden verkeerd, zodat alle bezoe kers, die deze nacht de automatiek bezochten, overlast hadden onder vonden. De Officier van Justitie keurde het laakbare gedrag van het drietal scherp af en wilde hen door 't eisen van een strenge straf van verdere baldadigheden afhouden. De beide verdedigers pleitten clementie. De rechtbank zal 27 Juni vonnis wijzen. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1304. Ja, daar zit Pe trus, vlak bij de „gevan genis" van Rob En Skip zit zowaar bij hem. Rob krijgt weer een beetje moed, hij scheurt een blaadje uit zijn blocnote, schrijft er iets op en gooit het naar beneden. Hij ziet hoe Petrus het opraapt en leest Zou de jongen de opdracht be- grijpen' Ja. want daar sluipt hij al naar de [W „Vrijheid III" en even f f. later komt hij terug met 4' een flink stuk ankerket- ting. Nu kruipt hij naar de krokodil, die in de zon ligt te doezelen. Hij bevestigt de ketting om de staart van het monster en klimt dan met het andere eind in de boom. Op hetzelfde ogen blik gooit Rob zijn tabakszak vlak langs de neus van de gorilla naar beneden.... Het eerste herenzevental van de AZC Neptunus heeft Dinsdagavond in Dordrecht een onfortuinlijke en onverwaehte 52 nederlaag tegen Merwede 1 geleden, net zat de Amersfoorters ditmaal niet mee. Het leek wel of alles tegen hen was. Coby Geutjes was niet van de par tij; Jan de Gans verscheen ziek in het water en het verliezen van de tos bleek daarenboven een nadelige invloed op de Neptunusploeg uit te oefenen. De eerste helft van de wed strijd moest n.l. met de zon tegen worden gespeeld. De Neptunianen waren zeker niet de minderen van de Dordtenaren. Wanneer de Amersfoorters met wat meer élan en enthousiasme hadden gespeeld, was de wedstrijd in een gelijkspel, jp zelfs een klinkende overwinning geëindigd. Maar Nep tunus was zo onproductief, als wij maar zelden zagen. De voorhoede miste de motor en de schutters Ger- rit van Woudenberg verrichtte wel goed opbouwend werk. maar hij kon toch niet de ideale plaatsver vanger van Coby Geutjes worden genoemd. De achterhoede was ver zwakt door het op halve kracht meespelen van Jan de Gans. Daar enboven moest Wim Bekkers beslist onvoldoende worden genoemd. Al deze factoren oefenden'een nadelige morele invloed uit. De wedstrijd begon al met enke le felle Dordtse aanvallen. Gevaar lijk sneed de flitsende Merwede voorhoede dikwijls door de Amers foortse achterhoede, maar doelpun ten bleven voorlopig uit. De inter national Nijs Korevaar opende met een keihard schot de score en even daarna maakte de zelfde speler er zelfs 20 van. Neptunus herstelde zffch daarna enigszins en presteerde het enkele gevaarlijke aanvallen op de Merwede-veste uit te voeren Wim Dekkers had succes met een hard schot, dat achter de Merwede keeper in het net verdween (2—1). Na de rust was het weer Merwe de. die de toon aangaf. De hoop op herstel van de Neptunus-ploeg ging in rook op, toen Nijs Korevaar na keurig voorbereidend werk van zijn broer Beb achtereenvolgens de score tot 41 verhoogde. De Neptunus achterhoede vond het toen blijkbaar welletjes, want de Amers foortse voorhoede werd goed aan het werk gezet. Jan de Gans Dlaat- ste de bal op Gerrit de Bruin, die met een goed schot de achterstand tot 42 verkleinde. De harten van de Neptunus supporters gingen weer warm kloppen toen even daarna Tennisuitslagen Sportweek Uitslagen van de tennis-wedstrijden gespeeld in het kader van de Sport week: Hogenbijl (Arva)—v.Huuksloot (Phoenix) 0—6 26; v. Velsen-mevr. v. Velsen—Hartog-mej. Zeylmans (D.H.V.) 60 97. Visser (Erdal)Huijgens (Ha- pam) 26 4-6- Rijkhals (Arva)—v. Eist (Nosck) 1—6 5—7; v. d. Bogert- Visser (Nespabo)—Einerhand-Kurpers- hoek .(Erdal) 64 6—3; Blauw (Arb oureaau)A. v t Hul (Noack) 06 16. mevr. v. Velsen (Hapam)—mej. Posthouwer (Noacak) 63 6—1; Lies hout (Arb. bureu)—Kole (Wolos) 5—7 4-6. PSVA bereikt de finale Dinsdagmiddag speelde het elftal van de politie sportvereniging Amersfoort m Delft tegen de PSV Delft. De Amersfoortse politie-men- sen wonnen deze demi-finale om de NPSB-beker met 111. Ruststand 06. De doelpunten werden ge scoord door De Zeeuw (4), De Man (4), De Groot (2) en Poort (1). De finale van deze interessante com petitie zal vermoedelijk a.s. Dins dag in het Sportpark te Bussum worden gespeeld, waarbij onze stad genoten dé politie uit Haarlem, die eveneens de demi-finale overleef den, als tegenstanders krijgen. Bei de elftallen zijn van ongeveer ge lijke kracht, zodat een spannende strijd verwacht kan worden. Amersfoortse zwemmers naar Roermond Ada Scheerder en Jan de Gans van Neptunus gaan Zaterdag en* Zondag met hun trainer, de heer H. J. Frenouw naar Roermond, 'waar nationale zwemwedstrijden zullen worden gehouden Ada Scheerder start op de 400 meter vrije slag. J. de Gans is uitgenodigd voor het Nederlandse zevental. De Kikvorsen spelen een officieuze interlandwed strijd tegen België. Felix Insinger en Wim Mosterd van de AZ en PC zullen uitkomen in het nationale jeugdwaterpoloteam. dat een wed strijd tegen de Belgische jeugd speelt. Wim Dekkers een directe vrije worp kreeg toegewezen. Dat zou een om mekeer in de wedstrijd kunnen be tekenen. Maar Wim Dekkers mi:f.e. Zijn tamme schot kwam vlak voor de keeper terecht en het bleef 42. Neptunus gaf zich gewonnen en zo bracht Nijs Korevaar de eind stand nog op 5—2. De wedstrijd te gen Merwede heeft duidelijk aan getoond waar in de Neptunus de AZPC begon Dinsdagavond de competitie met de uitwedstrijd te gen De Zijl te Leiden. Na een aan vankelijk gelijk opgaande strijd en enige schoten van Theo Mosterd op het doel van De Zijl, waarbij de goede doelverdediger keurig in greep en enige keren geholpen werd door de doelpalen, wist De Zijl een overwicht te verkrijgen, hetgeen re sulteerde in een doelpunt. (10). Direct hierna nam AZPC het initia tief over. Een serie aanvallen volg de op het doel van De Zijl. De kee per hield goed stand en wist menig goed gericht schot van de voorhoede te keren. Een snelle reactie van Wim Mosterd maakte hem een hal ve meter vrii en onhoudbaar vloog de bal tenslotte achter de Ziil-doel- man 11. Na de rust bleek, dat De Zijl te veel van haar krachtten in de eer ste helft had gevergd het«">en de AZ en PC-spelers gelegenheid gaf een sterk offensief te openen. Een goede combinatie opgebouwd in de ach terhoede bracht de bal bij Theo Mosterd, die deze aanval met een doelpunt bekroonde. Hierna was de beurt aan Wim Mosterd. Met een snelle rush ontdeed hij zich van zijn tegenstander, een schijnbeweging, gevolgd door een schot en de stand was 31. Een overtreding van Jan Schreu- der had tot gevolg dat hij het water moet verlaten. Dank zij goed opstel len van de achterhoede en krach tig spel van Wim Mosterd kon De zwakke plekken schuilen: Deze moe- I <?eze numerieke meerderheid ten verdwijnen, want slechts een J n et ln een doelPunt omzetten en homogene Neptunusploeg kan zich handhaven in klasse. de sterke eerste Wandelaars dit is Uw route Het tweede parcours van de ze vende avond-vierdaagse is als volgt: jeugd, start 6 uur namiddag bij de Markthal. Route: Markthal, Bree- straat, Nieuweweg 't Zand, Sint Agathastraat. Plantsoen Noord. Ko- ninckstraat, Scheltusstraat, Assen- raadstraat, Liendertseweg, Schot- horsterweg, Hooglandseweg. Hoog- landsedijk. Groeneveld, Koppelweg, Grote Koppel, Grote Spui, Westsin gel. Senioren: start 7 uur namiddag bij de Markthal. Parcours: Markthal» Breestraat, Nieuweweg, 't Zand, St. Agathastraat, Plantsoen Noord. Ko- ninckstraat. iScheltusstraat. Assen- raadstraat, Liendertseweg, Schothor- sterweg, Zielhorst. Kalveenseweg, Zeldert, Hamseweg. Hooglandseweg, Hooglandsedijk. Groeneveld, Kop pelweg, Grote Koppel, Grote Spui, Westsingel. Provinciale Landdag Vrijz. Hervormden Na voorafgaand© kerkdiensten ln Amersfoort organiseren de afdelingen vrijzinnig Hervormden en Nederlandse Protestantenbond op Zondag 18 Juni a s. in het openluchttheater Birkhoven een provinciale landdag, om half drie houdt prof dr C. J. Bleekcr van Am sterdam een rede over „De boodschap van het vrijzinnig christendom ln de wereld van heden". Voorts voert de VCJC te Amersfoort het spel „Judas" op. H Groothuis veertig jaar bij N.S. De heer H. Groothuis, Celsius- straat 6. was Dinsdag veertig jaren in dienst bij de Nederlandse Spoor wegen Van de zijde van hel stations- personeel bereikten de jubilaris tal rijke gelukwensen. De hoofdstations chef, de heer Saas, kwam in de mor genuren de jubilaris complimenteren. In een uitvoerige toespraak releveer de hij de loopbaan van de heer Groothuis. Deze begon 1903. Hij ver vulde toen in Stedum de functie van telegrambesteller. Achtereenvolgens was de heer Groothuis werkzaam op de stations te Leeuwarden en Buinen, waarna in 1924 zijn overplaatsing naar Amersfoort volgde. Hij werd ln onze stad tewerkgesteld als stations ambtenaar. In 1940 werd de heer Groothuis gepromoveerd tot adjunct commies en zijn laatste promotie (1947) behelsde de functie van com mies-titulair. Als zodanig is de heer Groothuis nu reeds geruime tijd werkzaam op het hoofdseinhuis. De hoofdstationschef had grote waarde ring voor deze staat van dienst en de plichtsbetrachting en stiptheid, waarmede de heer Groothuis steeds zijn werk heeft vervuld. De heer Saas liet zijn gelukwensen vergezeld gaan met een bloemwerk van het personeel. De gehele dag duurde de feest vreugde in de woning van de heer Groothuis voort. Talrijke collega's kwamen hem de hand drukken en van de zijde van de Spoorweg Ont houders Vereniging en de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Snoo^- en Tramwegperso neel kwamen deputaties van de be sturen de heer Groothuis compli menteren. toen ook een Z-l-speler het droge moest opzoeken, was het weer Wim Mosterd, die scoorde (41). Met deze stand kwam het einde. Vrijdag speelt AZ en PC in Pesie's Bad de tweede wedstrijd, tegen Fo rel 1. Venten zonder vergunning Twee woonwagenbewoners, die zonder vergunning van B. en W. met tapijten ventten, werden Dinsdag door politie bekeurd. Botsing op Laan 1914 Op het kruispunt Laan 1914Ap pelweg (nabij Het Boskamp) ver leende een personenauto Dinsdag geen voorrang aan een uit de Appel weg komende wagen. Er ontstond een aanrijding. De materiële schade was aanzienlijk. Aan onze Kwartaal- abonné's Waarom wachten tot de kwi tantie over het 3e kwartaal 1950 bij U wordt aangeboden als U over een girorekening beschikt? Nu even een formulier schrij ven en U voorkomt geloop aan de deur en bespaart incassokos ten. Wilt U van Uw girorekening ten volle gebruik maken, vraagt U ons dan kosteloos een mach tigingsformulier voor automati sche girering om het abonne mentsgeld per kwartaal te laten afschrijven. Het bedrag ad f 4.15 kunt U overmaken op postrekening No. 510330. Verzoeke duidelijk het bezorg adres te vermelden. Ontvangt U de krant per post, schrijft U dan „Postabonnement" op het strookje. DE DIRECTIE iVJ isuest Ds Bruin tachtig jaar De te Soest wonende emeritus pre dikant der Geref. Kerk. ds Chr Bruins, hoopt op Dorderdag 15 Juni zijn 80ste verjaardag te herdenken. Ds Bruins die in 1937 emeritus werd was predikant te Nigtevegt, Neder horst den Berg. Hendrik Ido Am bacht, Axel, Winschoten en Breuke !en. In een van de lokalen van het voromalige distributiekantoor is he denmorgen een weefkamer in ge bruik genomen. Daar vinden de meisjes, die vroeger onderwijs ge noten op een schol voor buitenge woon lager onderwijs gelegenheid zich verder te bekwamen in weven, breien, kortom in allerlei handwerk technieken. Mej. N. Gersie. die over jarenlange ervaring op handwerk gebied beschikt, geeft het onderwijs. Op 7 leerlingen kan men zeker re kenen. Dat aantal mag nog wel wat toenemen, doch met tien meisjes heeft mej. Gersie handen vol werk. Men werkt o.a. aan tafeltoestellen. Er komt ook nog een trapweefstoel bij en verder vind mèn in de weef kamer alle voorwerpen, die voor weven en andere handwerken nodig zijn. Er wordt goed en zelfs artis tiek werk afgeleverd. Dat is voor een ieder, die daar belang in stelt, straks te zien en ook te koop Gaat U over een tijdje mar eens kijken. U is op de weefkamer altijd welkom. Men werkt daar van half negen tot 5 uur. De Vereniging Zorg voor on volwaardige arbeidskrachten be treedt yiet de opening van deze weefkamer een nieuw gebied. Tot nu toe is dan een plan verwezen lijkt dat al voor de oorlog werd ge koesterd. W_ zijn de vereniging voor na-zorg (BIO-school) daarvoor dankbaar. Als er dan .volgend jaar subsidie voor dit wérk gegeven wordt. wel. dan geloven wij. dat de weefkamer een goede toekomst te gemoet gaat. Hoevelaken BIJNA THUIS UIT TROPEN A s. Vrijdag hoopt onze plaatsgenoot de heer W. Jansen, sergeant bij de Ko ninklijke Luchtmacht in Indonesië, weer in ons dorp terug te keren. COLLECTE IN DE KERKEN In de diensten van de Ned. Herv. Kerk wordt a.s. Zondag gecollecteerd voor de instandhouding van d© Prote- standse Ziekenhuizen. DORPSGENOTEN EMIGREREN Dinsdagmorgen zijn onze plaatsgeno ten het echtpaar J. de Wijn-v. d Pot per s s. Volendam vertrokken naar Ca nada. Zij zullen daar werkzaam zijn oo het bedrijf van een oud-Hoevelaker. de heer Wim Plalzter. Zijn bedrijf is ge legen in de provincie Albertha. Brandjes langs spoorlijn Langs de spoorlijn bij de Vlasak kers ontstond Dinsdag een berm brandje. Een vonk uit een locomo tief was waarschijnlijk de oorzaak. Er gingen enige vierkante meters droge bosgrond verloren. De brand weer bluste het. Nabij de eerste onbewaakte over weg van de lijn naar Soestduinen. geraakte Dinsdag wat dorre grond in brand. Een vonk uit de locomo tief zorgde voor het vuur en er ont stond een flinke rookontwikkeling. De hulp van de Amersfoortse brand weer moest worden ingeroepen. Een oppervlakte van 200 vierk. m. gras ging verloren. Weggelopen jongen terug naar huis Op het politiebureau werd Dins dag een minderjarige jongen ge bracht. die zonder medeweten van zijn ouders uit zijn ouderlijke wo ning in Arnhem was weggelopen. De 16-jarige jongen had een trip naar Amsterdam en Bussum ge maakt, maar bleef op de terugweg in Amersfoort steken. Hij kwam te recht bij een jachtopziener, die de jongen overleverde aan de Amers foortse politie. Vandaag zou de jon gen naar Arnhem worden terugge bracht. Eind-examen van het Gymnasium Eindexamens Johan van Oldenbarne- veld Gymnasium Amersfoort: Geslaagd voor diploma A; Viola Et Ankerman: E. C W de Beste; G A. M Boeken- oogen. Theodora Ja. Ja Guepin. H Hamburger. Ezie Ra. Polak; J. Visser. J. Vonkeman: J. A. Vrlens; P H. J Wo-ner. Afgewezen. 2 candidaten. Ge slaagd voor diploma B Marijke van Aken. J Bast. Cornelia Hermann. W. R. W Hommes. Elisabeth Ja. van der Kwast; J J. Lammens. Johanna Ha Ma Meeusen. R. Nlcolai. A J. C. M Rijke: A Slagt; J. van Sloten. H. W. G. Stöf- sel; Jacoba Ca. Stumphius: H Wen- slnk: Hermien Ea. Zoethout. Afgewe zen 5 candidaten. Met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. Auto tegen fiets Op de Arnhemseweg ramde een personenauto Dinsdag een wielrij der. De autobestuurder is doorgere den. maar letter en nummer van zijn wagen zijn bekend. De wielrijder kwam er gelukkig goed af Slechts zijn fiets liep enige schade op. Burgerlijke Stand GEBOREN: Geertruida. d. v. W van Beek en M. van Plateringen: Johanna WHhelmina. d. v. J Rijnders en J. W van Gils; Johannes Berna-dus Jacob, z. v P van Loveren en E Th. J. Massop; Comelis. z v. A. van Bokhorst en G. van den Berg OVERLEDEN J. van de Steeg, oud 59 jaar. echtg. v. H. Barten. Examens Onze stadgenote, mej N. van den Berg, is geslaagd voor het Esperanto examen A. BEDANKT VOOR BEROEP Ds Kleerenmaker van Genemuiden heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. Kerk te Hoevelaken GESLAAGD Dc heer J. G. de Vos. onderwijzer aan dc Chr. School te Hoevelaken slaagde Maandag te Utrecht voor het examen Gymnastiek. VERDWENEN PORTEFEUILLE IS TERECHT De verdwenen portefeuille is terecht. De Rijkspolitie heeft succes geboekt bij de opsporing ervan. Zij was inderdaad in het bezit van de volgende huurder der auto. HIJ bekende Het geld was nog in zijn bezit. IE otidenberg Verbetering van rijwielpad Het rijwielpad langs de weg van Woudenberg naar Zeist is op som mige plaatsen zeer slecht. Vooral het gedeelte tussen de Heygraeff en het kruispunt met de weg Amersfoort Doorn is bij avond zeer gevaarlijk. Binnen enkele weken zal dit verbe terd zijn, omdat Waterstaat besloten heeft het gevaarlijke gedeelte te asphalteren- Marktbericht Aangevoerd 25000 eieren. Prijs f 12.25 tot f 12.60 per 100 stuks. Han del traag. Pu7,zle-rit De puzzle-rit. welke georganiseerd was door de Ren- en Touristen^er eniging ..Tempo", op Hemelvaart? dag. en door de hte weersomstan digheden moest worden uitgesteld, is thans bepaald op 25 Juni a.s. Het parcours is 21 km. lang. terwijl met een gemiddelde 12 km. per uur moet worden ge eden. Terug uit de tropen Met het troepentransportschip .Grote Beer dat op 19 Juni a.s te Amsterdam aankomt, keren uit de tropen in Soest terug: J. de Vos Leeuwerikstraat 11 en J. H. C. v. d. Lugt, Klaarwaterweg 91. Met de „General J. H. McRae" aankomst 25 Juni te Rotterdam ke ren terug: J A. C. M. Koenders Mendelssohnlaan 12 en C. J. van Dol de ren, Burg. Grothestraat 68. Overheidspersoneel bijeen In de zaal van café „Zonneheuvel' werd een vergadering gehouden van de bestuurdersbond van het N.V.V. afdeling Soest, van het georgani seerd overheidpersoneel. De voorzit ter, de heer H. S -art, sprak zijn openingswoord. Daarna volgde de bespreking over de loonsverhoging en de wijzigingen in het algemeen ambtenaren regle ment. Verschillende wensen van de leden kwamen naar voren, die, wan neer deze uitvoerbaar zijn, door de leden van het georganiseerd overleg ter kennis van het college van Bur gemeester en Wethouders zullen worden gebracht. De voorzitter wees verder nog op de uitbreiding van de uitkerings duur aan de nabestaanden van over leden ambtenaren en op het weder om op het oude peil brengen van de verlofsduur voor het personeel op maandsalaris. Er werd uitvoerig in gegaan op de rangindeling voor het personeel dat op weekloon werkt Leusden Twee aanrijdingen: twee gewonden Dinsdag gebeurden in de gemeen te Leusden twee aanrijdingen. De eerste ontstond op de Dodeweg na bij de Paradijsweg. Twee wielrij ders die in de richting Oud-Leusden reden werden ingehaald door een luxe auto^ bestuurd door een per soon uit Amsterdam. Uit tegenover gestelde richting naderde eveneens een luxe auto. De achter de wielrij ders komende auto trachtte door krachtig remmen achter de fietsers te blijven. Dit lukte niet, waardoor hij naar links uithaalde, de wielrij ders miste, maar tegen de luxe auto opbotste. Materiële schade aan bei de voertuigen was het gevolg. Enkele uren later moest de politie uitrukken voor een aanryding aan de Hertekop. De bestuurder van een 4-persoons luxe auto verleende geen voorrang aan een uit de richting Amersfoort komende vrachtauto met aanhangwagen. De luxe auto werd in de flank gegrepen en erg bescha digd. Twee van de drie inzittenden, allen afkomstig uit Groningen, wer den gewond. Dr. Bergink uit Leus- den verleende eerste hulp. Tegen een tweetal chauffeurs, die met te brede auto over de Dode weg reden, werd procesverbaal op gemaakt. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES Gaarne zenden wij U, zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres. Maar dan dient U ons tijdig Uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier invullen en teminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats: Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres: VACANTIE-ADRES Uw vacantie-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel, kamp. huisje, p/a enz.) Straat: no. Vriendelijk verzoeken wfj U, als U week-abonné bent, het abon nementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en PRETTIGE VACANTIE!

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2