Venkcufk Verbluffend nieuw middel tegen rimpels! Uw baard is wèg van Barbett 90°/o van de Amerikaanse vrouwen constateerden blijvende verbetering! ^to-skin DE CENTRALE AMERSFOORT PLAATST EEN BRANDPUNT Gemeentelijke Publicatie UTRECHT BOEK- COURANT- HANDELSDRUKWERK ROTTERDAM 6 Woensdag 14 Juni 1950 De tijd grift groeven! Vermoeidheid, zorgen en het klimmen der jaren veroorzaken vaak een tijdelijk of blijvend tekort aan hormonen in de huid, waardoor deze veroudert. Schoonheidsfouten zijn nu te bestrijden met PRO-SKIN, de nieuwe Anti rimpelcrême op hormoonbasis. Want PRO-SKIN vult het tekort aan hormonen op volkomen natuurlijke wijze aan, terwijl U slaapt. Gebruik PRO-SKIN als nachtcrème met d-u-b-b-e-l-e functie: ter verwijdering en voorkoming van rim pels en voor een jeugdige, soepele huid. In Amerika was men verbaasd over de resultaten van een hormooncrême-behandeling. U zult het ook zijn! HORMOONCRÊME 4*T|.R|MPeV' S Slke avond (én minuut is niet te veel voor het behoud van Uw charme^! «««!ss«OT««t«ss«s«ts«««««n««s«««5«s««s«lisc«,KS<IWSK5CTKTOSSsi^™" Uitsluitend verkrijgbaar bij Apothekers, Drogisten en de speciaalbranche. Sluit nu een spaar* of 6tudieverzekerlng. Dan i6 hét geld er als het nodig is - óók al zou U aan Uw gezin komen te ontvallen. En sluit die verzekering bij De Centrale ArbeiderS'Verzekeringsbank. Waar kunt U beter en voordeliger terecht dan bij «De Centrale", die de culturele en sociale ver- I "fing van Uw mede-arbeiders helpt bevor deren. Raadpleeg een van onze agenten. ARBEIDERS-VERZEKERINGSBANK Hoofdkantoor: Rijnstraat 28, Den Haag Voor kraamhulp voor hele dagen naar KR AAMBUREAU AMERSFOORT EN OMSTREKEN Spreekuur elke Woensdag- middag van 2—3 uur in het Wijkgebouw van het Groene Kruis ingang Valkestraat VACANTIE OORDEN Te koop aangeboden: in pri ma staat zijnde 1 persoons stapelledikant<?n met spira len. direct leverbaar. LEO BARZILAY Westerstraat 39, Rotterdam Tel. 27526. n.m. 8 uur: 49005 Te koop aangeb. Te koop: Een Philips ra dio en Gramofoon in kof fer. Maasstr. 17 Amersfoort. Amerikaanse legergoederen. Fieldjacks. Legerhemden, Tropenjasjes, regenjassen, Import Colbert jassen 17.50 Zelfbinders 75 ct. Sokjes vanaf 49 ct Komt U ook eens kijken. Vele koopjes bij Joga, Leusderweg 7 bij Julianaplein. Radiotoestel 1950. nieuw ste model met nieuwe golf- indeling, toveroog enz. Vol le 6 maanden garantie, weg. omstand., van 375.voor 225 Brieven onder no. 3423 bureau van dit blad. Meisjesfiets te koop aan geb. Rosen, 't Stort Noord 26 's avonds na 7 uur. Kies een vakman voor Uw schoenen. Laat het daarom Monsma doen. Amersfoorts meest modern ingerichte schoenmakerij. Telef. 5189. Puntenburgerlaan 22. Personeel gevraagd Gevr. Woensdag en Zater dag van 8.30 u12.30 uur nette ongeh. werkster. Aan melden na 6 uur Banka- straat 45. Gevraagd net meisje voor 4 middagen per week. Mevr. te Boekhorstv. Eimeren, Alb. Neuhuysstr. 9. Gevraagd zelfstandig dag meisje in gezin van 3 per sonen. Ned. Herv. of G.G. Huize Tjoeki, Amersfoortse- straat 74, Soesterberg. Gevraagd in klein gezin: helder flink dagmeisje tot 5 uur. 's Zondags vrij en eind Juli 14 dagen vacantie. Mevr. v. Haselen, Borgesius- laan 41, tel. 4520. Gevraagd: werkster voor 2 dagen in de week. Liefst 's Woensdags en Vrijdags. Aanmelden: Langestraat 51. Woningruil. Aangeb huis te Roosendaal, waarvoor in ruil gevr. huis te Amers foort. Huur 30.per maand. Brieven onder no. 3294 bureaci van dit blad. Diversen D. Tax. U kent ons aan keurige bediening en nieu we wagens, v. Dusschoten, Bisschopsweg 91, tel. 5916. Naaimachines. Heeft U veel naaiwerk en geen naai machine? Wij verhuren naaimachines vanaf 4.— per week. Hekkers, Krom- mestraat 28, Amersfoort. Mevr. voor Overhemd en Boord naar Fijnstrfjkerij J. TVeber. Dollardstraat 40. Amersfoort. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare ken nis, dat de raad der gemeente in zijn vergadering van 30 Mei j.l. heeft besloten de door het bestuur der „Vereni ging tot bevordering van chr. nat. schoolonderwijs", al hier, ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 gevraagde medewerking voor de aanschaffing van een methode voor het godsdienstonderwijs voor de van deze vereniging uitgaande school voor uitgebreid lager onder wijs aan de Leusderweg nr. 30, te verlenen. Tegen dit besluit kan ieder ingezetene in beroep ko men bij Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht bin nen 30 vrije dagen, te rekenen vanaf de dagtekening van deze kennisgeving. Gedurende deze termijn liggen alle op de aanvrage van het schoolbestuur betrekking hebbende stukken ter inzage ter gemeente-secretarie, kamer nr. 8. Amersfoort, 12 Juni 1950. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Secretaris, J. HAARS. De Burgemeester. H. MOLENDIJK. Haarden moffelen, schoon maken en repareren. J. v. d. Heuvel, Weverssingel 18. Tel. 5095. Foto-handel Tukker. Gro te sortering foto-boxjes en klapcamera's. Rolfilm 6x9 f 1.25. Ontwikkelen, afdruk ken en vergroten. Kamp 3. Tel. 4494. Een blijvende berinnering. Laat Archifoto Uw trouw reportage verzorgen, 100 service en dezelfde dag ge reed, Archifoto, Rubensstr 79. telefoon 3070. Psychomctriste (Helder ziende) heeft elke Donder dag consult van 2.30 tot 9 uur n.m. en volgens af spraak. Zuidsingel 10. Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 115.—. Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9. telef. 5772. Tekoop^evraiigd Wij geven de boogste prijs voor oud goud en zilver Ju welier C. v. Dijk. Steenweg 39 Te koop gevr. oude koperen en tinnen voorwerpen. Defect geen bezwaar Br. ond. no 300 bur. van dit blad. 2 gekleurde beeldjes, groepje of iets dergelijks te koop ge vraagd. Br. ond. no. 301 bur. van dit blad Steeds voorradig Oud en Nieuwe baltijzer, L ijzer, plaat- en betonijzer, pijpen, enz. bij Fa. B Zwaaf, Amers foort, tel. 5226. Te koop gevraagd ln Utrecht of omstreken, goed renderende Sigarenzaak. Woningruil kan plaats vinden. Br. met prijs opgave ond. no. 2088 bur. van dit blad. Te koop aangeb. Te koop, motorrijwiel Eysink 125 c.c. J.L.O. motor. Amstcrd- str.weg 689. Te koop, Airedale Terrier, ruim 1 jaar. L. M. Kersten. Spoor straat 17. Hilversum, tel 5656. Tc koop, voor dierenvriend, geen handelaar. Duitse staande hond, tecf. 2'j jaar. mooi dier. lief karakter Adr. v. Ostade- laan 92. Utrecht. Colberts! Prachtige kamgaren hercncolberts in alle maten 17.50. Alléén bij Emzed. Lijn- markt 28. Te koop. 3-delig zomercostuum (donker) zo goed als nieuw, I 25—. Br. ond no. 303 bur. van dit blad. Aangeboden Studieviool met bijzonder mooie toon. compleet met kist en strijkstok. Billijke prijs. Te bezichtigen 15 Juni. 19 tot 21 uur. Nachtegaalstraat 39 bis. Anker Horloges en Luxe wek kertjes bij Esmann, Steenweg 8 naast de Buurkerk vindt U de grootste keuze. Te koop aangeboden; prima Singer handnaaimachln'e 65.—; Singer trapnaaimachine 85.-. Singer kleermakers trapnaai machine 150 Singer in mo derne salonkast en enige an dere merken. Alle onder ga rantie desgewenst op gemakke lijke betalingswijze. Te be zichtigen: Wltjcns, Herenweg 40. 2 x bellen, b. d. Amster damse straatweg. Utrecht, tel 23968. Te koop. mooi eiken dressoir, 1.10 1. 55.8 platte koperen roeden met ogen I 18.—: pracht laag model herenfiets, compl. 55.complete dames-sport- flcts 50.Spinozaweg 74. Prima geldbelegging. Een mo derne woning in Tuinwijk huur 384.per Jaar. Koop som 6200,2 stuks moderne woningen in Hoograven, huur 338.per jaar. Koopsom 5500.—. Inlichtingen van Veen's Makelaarskantoor. Lan ge Nieuwstraat 90. Utrecht. Tc koop, gasfornuis kinder commode, kinderledikantje, kinderstoel, damesfiets, meis- Jesfiels, autoped, wandelwagen, weckflessen, kinderfietsje met torpedonaaf. cocosloper 3!i m. lang. 1 m. breed. Jongensfiets. Oudwijkerveldstraat 65. J^TeJiiiur^gevraagd^ Echtpaar z. k belden b.b h h.. zoekt ongem. of gestoff. kamer(s) met gebruik van keuken. Br. ond. no. 302 bur. van dit blad. Ambtenares zoekt één gestoff. ongemeubileerde kamer met vaste wastafel Br. met prijs opgave ond. no. 305 bur. van dit blad. Ambtenaar N.S., zoekt per 1 Juli zit-slaapkamer met pen sion. Br. ond no. 307 bur. van dit blad. Personeel gevraagd Uevraagd tegen 1 Juli flink meisje v. d. en n. Zelfst. kun nende werken, bekend met ko ken. En zo spoedig mogelijk net werkmeisje, iedere morgen van 91 uur, 's Woensdags van 95 uur. Aanmelden na af spraak. Tel. 21073. Diversen Keerders en plukkers gevraagd in dc kersenboomgaard van Schattckerke. Achterdijk. Odijk Roblni, telcpaath-helderzicr.dc, consult werkdagen van 79 u. n.m. Crocselaan 299 bis. Te lef. 15180. Zendt voor senrifte- lijk advies foto 3 vragen plus 2.60. Gevraagd, net meisje voor hele dagen. (niet inwonend). Lessen Kunstgebit-reparatie? Binnen één dag klaar Spoedgevallen vlugger Geopend van 8 tot 8 uur (ook Zaterdags). Let op adres: Oudwijkcrdwarsstraat 134 (tegenover school) Busliln 2, Utrecht. 100, Utrecht (Oog in Al). Eddy Rceskamp, Muziekleraar, ook Klavarsknbo. Accordeon, blokfluit en alle tokkelinstru- menten Thomasscnstraat 17 (bij de Gasfabriek buslijn 9). Tel. 11366. Gevraagd, net meisje voor sigarenwinkel, uitsl. winkel- werk 1416 jaar. Br. met uit voerige Inlichtingen cn salaris and. no. 2087, bur. blad. Deze weck speciale reclame voor stomen van regenjassen van 4 50 nu ƒ295. mantels ƒ3.95 nu ƒ295: japonnen 3.75 nu 2 50. Maison Petit, sinds 1862 Ganzenmarkt 12. Telefoon 13710. Hawalian-gitaar. gitaar, mando line- cn citherlessen bij mu ziekinstituut Reeskamp. Lei straat 3 bis (halte Wittevrou- wenbrug). Tel. 19160. Gevestigd sinds 1893. Bijverdienste. Distilleerderij- Wijnkoperij zoekt agenten (essen) voor het bezoeken van particulieren. Hoge provisie. Br. ond. no. 2089 bur v. d. bl Verhuizingen, transporten, van ouds bekend fa. wed. G v. d Brink en Zonen, Goedestraat 114—116. Telef. 12303 Utrecht Erkende meubeltransporteurs Vakkundig, vertrouwd, billijk Beleg Uw geld in volkscredle ten. Goede vaste rente van Uw kapitaal. Inl. bij de Reclamepost. M P Lindostraat 29 bis Tel. 23588. Permanent wave 6.50. Met Engels olieproduct 8 50. Ge schoold personeel. Gediplo meerd kapper Malson Jos van der Laan. Bemuurde Weerd 11. Telefoon 18032 Koffer cn Tasreparatles. Rits sluitingen voering, hartdvatten sloten Prima rubber en zooi- leder voor zelfrcparatie. het spaart U guldens Galesloot's Lederhandel. Vinkenburgstr. 7 Vrijblijvend prijsopgave voor het vakkundig over-stofferen of bekleden van Uw meubels. 2 fauteuils en 4 stoelen vanaf 25.—. vooroorlogse stoffen Aveo, Jutfaasseweg 78. Tele foon 16718. Een zakenman heeft geen tijd voor allerlei administratiewerk. Hij draagt dit over aan Ac countantskantoor O. J. Dekker. Homeruslaan 63. Telefoon 15530. Olieverf. Prima vooroorlogse Glansverf 2 25 per kg Even eens op zuivere vooroorlogse basis Grondverf, Standveri. Japanlakken, Blanke Lakken enz Onze verven komen uit eigen fabriek en worden voor U op elke gewenste kleur ge bracht Aangewezen adres voor H.H Schilders cn weder verkopers Erkend verffabri- kant door het Rijksbureau Chemische Producten Gron Electr. Vcrffabrlek B Kuipers, V!eutcnseweg 118. Utrecht tel 10809 U slaagt beter voor een Drach' radio-apparaat bij Radio Cen trum Vanaf 175.— Gemak- 1354. Misschien herinner je je nog daf geval met die Jantje Jubel, die knaap, die mijn S.O.S.-signaal opgevangen had. Hij had in de tussentijd niet stil gezeten, was naar de politie gestapt en toen werd er overal groot alarm geslagen. Een half uur, nadat Jantje mijn noodkreet opgevangen had, stegen er een paar marine-vliegtuigen op en begonnen over de zee te vliegen in de richting van de Golf van Klis- baje, de plaats, die ik opgegeven had.... Onder tussen voer het spook-zeilschip op voIIq kracht het gevaarlijke eiland uit en de Karkas volgde. Ik had de leiding overgenomen, want ik begreep, dat de spookmannen het er niet bij zouden laten zitten we moesten maatregelen nemen. „Het gaat nu goedl", riep ik: „We brengen zo die zeerovers naar de bewoonde wereld, maar we hebben nog een hele reis voor de boeg. Bobbelman ga jij op de voor plecht staan en zoek de horizon af, Dorus gaat aan het stuurwiel en Flip Fluns houdt de machines in de gaten..Zelf hield ik de Karkas in het oog en dat was wel nodig, want de spookmannen stonden daar somber bij elkaar en probeerden met z'n allen een plan te verzinnen. Hun rare puntmutsen hadden ze afgezet, daarmede konden ze ons niet meer bang maken. „Wraak", spraken ze: „Ze beroven een eer lijk zeerover van zijn broodwinning. We moeten een tegenaanval doen om ons schip te heroveren, ca- rambal" Mr Micbaël psychometrlst- magnctiscur houdt Iedere Maandag en Donderdag spreek- uur van 10 tot 9 uur en volgens afspraak Singeldwarsstraat 3 bis tbii de Herenweg) Proet- consult schriftelijk i 1 foto geboortedatum insluiten Snelwegers en andere weeg- werktuigen ijk klaarmaken, volgens ijkwet, reparaties, win kelmachines. Verkoop, inkoop. Nederhof en Zn.. Jutfaas. Te lefoon 459. Vulpen kapot Breng hem bij ons. U krijgt hem weer als nieuw terug cn vakkundig ge repareerd. Zuldam's Kantoor boekhandel. fa. M. H. Mosteri, Voorstraat 44. Geneeskrachtige krulden en recepten van J. Mesters, Jans- vcld 53. Utrecht (bij de Voor straat). Laat Uw gestoffeerde meube len opnieuw bekleden, recht streeks aan de fabriek. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Club- Meubelfabriek H J. Huygen, Gruttersdijk 32c telef. 17884. Tijdelijke prijsverlaging. Man tels chemisch reinigen, voor heen I 3.75. thans I 2.95 Fa. J. Fr H-mminn. A'damse- straatweg 66. Utrecht. Kamerbewoners, van Uw ledi kantspiraal maakt „Nefaco" een model opklapbed. V3n Uw ledikant eventueel een mooie ombouw. Pieterskerkhof 21, Telefoon 23068. Uw bed slecbt7 Bel 16718 ln één dag gereed. Als nieuw- te rug bijgevuld met Java-kapok Vrijblijvend prijsopgave Avco. Juliaasseweg 78 Voor en DAGBLAD VOOR AMERSFOORT SNOUCKAERTLAAN 7 OPEN; 10-18 en 18-24 uur. ENTREE, van 1.50 tot 0.60 Geen extra entree's Ibu.eJze, a&bactites*a. Duiker demonstraties onder water. Kikvorsmannen, Walvis-show, Michiel aan het Grote wiel, Nova Zembla, Robinson Crusoë, De 4- master-Viking, Philips' Diepzee-show, „Oudt-Rotterdam", ,Vrolgcke Hoeck", Carnaval op Cuba. Grandioos lichtfesttjtu Van 19 Juni t/m 30 Juni Reis-modeshow-der-Vrouw van 1900 tot 1950. Couture M. Lemmen de Wit, R'dam, met Manguin. Parijs. VOOR KENNERS VAN CHOCOLADE, illlNIIIIRIIIIlliflliilllillllilillffi Onderlinge Br and waarborg-Maatschappij „NEERLANDIA" CORN. JOLSTRAAT 1 HARINGKADE 163 SCHEVE N1NGEN. JAARLIJKSE ALGEMENE VERGADERING op Zaterdag 24 Juni 1950. des namiddags 2 uur in Hotel „WITTE BRUG'Badhuisweg 251 te 's-Gravenhage. Ir. P. BAKKER SCHUT. Pres. Comm. Mr. H. D. HEUKERS, Directeur. laniiiiiM ie jongen, dat meisje: zo bij de hand!... Die komen er wel... Ten minste, als U het pad naar hun toekomst elfent. Een vakschool of middelbaar onderwijs? En dan? Verder studeren of „de praktijk in"? Wie weet 't... Maar wat U wel zeker weet is. dat er straks extra geld nodig zal zijn voor een vakuitrusting, of een speciale uitzet, of een studietoelage't Zou wel eens te veel tegelijk kunnen zijn. Neem daarom nü reeds Uw maatregelen

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 6