DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Franse socialisten wensen geen anti-Britse politiek Uitbreiding Hoogovens door de Eerste Kamer goedgekeurd Conferentie tegen valse munterij geopend Niet meer en niet minder aardappelmeel in brood Times oppert 3 bezwaren tegen plan-Stikker Critiek op al te haastig overleg met Londen Veertig avonden sprookjessfeer in Apeldoorns Berg en Bos r~ Van Beinum als grondwerker Bedrijf krijgt geen protectie boven andere bedrijven r "n 10e Jaargang, no. 138 Donderdag 15 Juni 1950 Opgericht dpor de Stichting ..Het Parool' - Giro 510330. Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonneraents- Uitgave: N.V. De NieilWe Pers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort, prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Hoofdredacteur: TJ. DE BOORDER. PARIJS. De Franse socialistische partij heeft gisteren een communiqué uitgegeven, waarin zy verklaart zich nooit te zullen verenigen met een Europese politiek, die tegen Groot Brittannië zou zyn gericht. De houding, die de Franse regering heeft aangenomen tijdens de inleidende onderhandelingen met Engeland over het plan-Schuman wordt door de Franse socia listen ten zeerste betreurd. Zij menen, dat de Franse autori teiten veel te overhaast te werk zijn gegaan en zij keuren het af, dat men de Britse goedkeuring van de beginselen van het plan-Schuman heeft willen verkrijgen, vóórdat er nog gelegen heid was geweest voor een gedetailleerde studie. Het bestuur van de Franse socialistische partij meent, dat het mede aan deze methode is te wijten, dat Engeland niet aan de conferentie over het plan-Schuman kan deelnemen. In haar communiqué betreuri Ue Franse socialistische partij het echter ook, dat de Labourpartij 't nodig heeft geoordeeld aan de vooravond van deze besprekingen een manifest uit te geven, dat op andere punten dan de bedenkingen Alleen roeistudenten, zuinige lie-^ den en Engelse kostscholieren vermeien zich in het dragen van strooien hoeden Ja soms ook het modieuze dametje wie een mate- lotje matroos je") koket staat. Maar als ze u vertellen, dat de postbode vandaag voor de veran dering eens een stijve strooien dop op had, dan vraagt u zich misschien even af: a. wat bezielt de manb. waar haalde hij die vandaanc. zou het misschien toch wel prettig zijn zo'n stijve Panama-dop of een grof- strooien schaduw-dop?d. worden alle dingen van 30 a 40 jaar geleden weer gloednieuwe mode? In ieder geval: een tip voor de komende warme dagen? vJ APELDOORN. Over enkele weken zal de bezoeker van het park Berg en Bos" te Apeldoorn in de avondlijke uren tussen half tien en half elf sprookjesachtige wezentjes kunnen ontmoeten bij de vijver in dit park: elfjes en kabouters. Chineesjes met kleurige lampions en zon nebloemen met brandende harten. De stichting Vreemdelingenverkeer en Cultuurcentrum te Apeldoorn die in 1948 een druk bezochte bloe mententoonstelling organiseerde in het park „Berg en Bos" heeft het plan opgevat de avondbezoekers van genoemd park ook dit jaar iets bijzonders te bieden. Onder regie en artistieke leiding an Carel Briels zal van 17 Juli tot en met 26 Augustus aanstaande (behalve des Zondags) het spel ..Apeldoorns Avondsprookje" wor den opgevoerd, waaraan 366 Apel- doornse schoolkinderen deelnemen. De indertijd door Maarten Toon der ontworpen en bij het bevrij- dingsspel in het Amsterdamse Sta dion gedragen costuums zullen thans door de Apeldoornse spelers en speelstertjes gedragen worden. Aan „het grote feest van prinses Manestraal" zullen de kabouters en konijntjes, de elfjes, Chineesjes en Indiaantjes al de luister bijzet ten, die bij een sprookjesachtige verlichting en de natuurrijkdom van het park past. Rondom de vijver, waarin, op het daarin gelegen eiland, prinses Manestraal geacht wordt te wonen, zullen bij de waterval in de vallei, in de Rozenhof, op de speelweide en op de dennenheuvel de groepjes hun spelletjes spelen. czriiui'iinKEijnii AMERIKA Een gebrek aan leiderschap Amerika maakt het de Westeuro- pese staatslieden, hoe hulpvaardig het ook ten aanzien van de vrije landen van ons werelndeel .s, niet gemakkelijk. Ongetwijfeld zouden de Westeuropese regeringen van harte gaarne meedoen aan de door minister Ac' eson gep ie politiek van de „totale diplomatie" io de koude oorlog. Deze politiek is, gezien de houding van Moskou, de Politiek van het gezonde verstand. Maar zij moeten tot deelneming daaraan ook in staat gesteld wor den. En in dit opzicht ontbreken, om het in geld uit te drukken, on geveer 3 milliard dollar per jarr Op de conferentie van Den Haag in April is een defensieprogramma op gesteld, dat uit- In het zoeklicht gevoerd in de loop van vier jaren West-Europa om streeks 1954 vei lig moet maken voor agressie uit het Oosten. (De ja ren 19531954 worden met het oog op het Russische bewapen.ngspro- gramma kritiek geacht). Om het defensieprogramma te kunnen fi nancieren. zullen de Atlantische na- bes naar schatting een extra-uitga ve van 3.5 tot 5 milliard dollar per Jaar moeten doen. De Westeurope se landen zullen daarvan zeker niet meer dan 1 a IV2 milliard dollar kunnen opbrengen. De rest moet uit Amerika komen. Amerika toont daartoe echter geen -enkele bereid heid. In de plaats daarvan tracht men Europa gerust te stellen met vage mededelingen over de ontwik keling van nieuwe wapens, die de u»tgaven van grote bedragen voor de Westerse defensie overbodig zou den maken. Maar op grond van der- Seluke, niet officiële verklaringen Jaat zich geen doelbewuste politiek bouwen. Het is daarom te hopen, dat de Verenigde Staten, zich het hun door de historie toebedeelde leiderschap meer bewust worden en de Westerse wereld niet langer in het onzekere laten omtrent'de koers welke gevaren moet en kan worden, °m aan de communistische drei- &ng te ontkomen. Per avond zullen 122 kinderen aan het spel meedoen, zodat er drie groepen zijn. die om de beurt een avond spelen. Men heeft speciaal die kinderen uitgezocht, wier ouders niet in de gelegenheid zijn voor hen gedu rende de vacantie iets te doen. Voor de kinderen zelf zijn aan het meedoen aan dit spel ook attrac ties verbonden. In Apeldoorn wordt op het ogen blik reeds onder leiding van me vrouw Letty Schelt druk met de kinderen geoefend. De bateq van de opvoeringen komen ten goede aan de Stichting 1940-'45. VARA en AVRO gaan schooluitzendinger samen verzorgen HILVERSUM. De leidende or ganen van de Vara en de Avro zul len gezamenlijk schooluitzendingcn gaan verzorgen Voor de practische uitvoering wordt een commissie gevormd, waarin zowel radiodes kundigen als onderwijsautoritciten zitting hebben. Waarschijnlijk za' het nog niet mogelijk zijn bij de aanvang van het nieuwe schooljaar met deze serie te beginnen. Men verwacht, dat het wel Januari zal worden De KRO en de NCRV heb ben reeds geruime tijd schooluit- zendingen. De VPRO gaat in Sep tember beginnen. tegen het plan-Schuman „een in grijpende verandering toont in hei standpunt van Labour tegenover de Europese idee." Dit standpunt kunnen de Franse socialisten niet delen en zij geloven, dat het mani fest van Labour beter niet had kunnen worden uitgegeven vooi de internationale socialistische vergadering, die tijdens het ko mende weekeinde in Londen wordt gehouden en waarop het socialis tische standpunt ten aanzien van het plan-Schuman zal worden be paald. In deze vergadering zal het standpunt der Franse partij wor den uiteengezet door secretaris-ge neraal Guy Mollet. De Britse minister van staat. Kenneth Younger heeft gisteren aan het Lagerhuis meegedeeld, dat Groot Brittannië voornemens is „indien mogelijk, op later datum een bijdrage te leveren voor de verwezenlijking van het plan- Schuman". Inmiddels is een En gels-Franse commissie van drie man gevormd, die van gedachten zal wisselen over de vorderingen van de onderhandelingen over het Franse plan. De twee Britse leden zullen niet bij de besprekingen van de zes landen aanwezig zijn maar door het Franse lid der com missie volledig op de hoogte wor den gehouden. De verklaring van de Britse Labourpartij over het plan-Schu man heeft de Amerikaanse Repu blikeinse senator Kern doen op merken, dat zonneklaar was geble ken, dat het de Britten alleen te doen was om socialisme en eigen belang en dat zij zich niet alleen ten doel stelden in eigen land te socialiseren, maar dat zij hun sys teem aan de hele wereld wilden opdringen en een politiek voerden, die geheel tegen de Amerikaanse indruist. Hij stelde daarom voor de Marshall-hulp aan Groot Brit tannië geheel of gedeeltelijk in te trekken. Pseudo-vogelpest in Laren bij Lochem LAREN (Gld In de gemeente Laren bij Lochum is een geval van pseudo-vogelpest geconstateerd. In verband hiermede heeft de burge meester gelast dat in het gehele zui delijk deel van de gemeente Laren, dat gelegen is ten zuiden van het Twenthe-kanaal, alle pluimvee, hon den en katten moeten worden opge- hokt. Daar niet alle hokken zijn aan getast is slechts een deel van de pluimveestapel afgemaakt. Te Goor en in Markelo breidt zich ondanks de strenge voorzorgsmaat regelen. de pseudo-vogelpest uit In Markelo is één geval en in Goor oen aantal nieuwe gevallen gecon stateerd Het pluimvee op de be treffende bedrijven is afgemaakt. Weer vliegtuig nabij Bahrein neergestort Nog 43 inzittenden vermist BAHREIN. Een Skvmaster ven de Air France met 45 passagiers en ccn bemanning van 8 is heden morgen vroeg bijna op dezelfde plaats, waar Dinsdag ccn dergelijk vliegtuig neerstortte, in de zee bU Bahrein verongelukt. Tot nu toe zijn 1® mensen met inbegrip van do piloot gered. Bij het ongeluk van Dinsdag kwa men 45 van de 51 mensen, die zich aan boord bevonden, om het leven. Beide vliegtuigen waren op weg an Saigon naar Frankrijk. Zij zijn onder bijna gelijke omstandigheden neergestort. Het toestel stortte neer. even voor het op Bahrein zou landen om brandstof in te nemen. Het ongeluk gebeurde bijna op dezelfde tijd als de ramp van Dinsdag. Ratelen en snoepen: Juvi's aar digste meisjes bezigheid. Want al ratelend verjaagt de jonpe Be- futose Eva alle kapers (spreeu wen, e.d.) van dc kersen kust en rodra die kust vrij is speelt Eva- tje zelf voor spreeuw door vlug ccn paar van de donkerst rode kersen in haar lachemond te stoppen en dan rust de ratel. KAAPSTAD Generaal Smuts heeft met het oog op zijn langdurige ziekte zijn ontslag aangeboden als leider van de parlementsfractie der Verenigde Partij oppositie). Misdaad brengt financiën van bepaalde staten in gevaar DEN HAAG. Bijna honderd kenners bü uitstek van alle haartjes, watermerken, kleuren, lijnen en handtekeningen van de niet te tellen soorten bankbiljetten, waarom het in deze wereld schijnt te gaan, zijn vandaag in het Vredespaleis bijeen gekomen om deel te nemen aan de Internationale Conferentie ter- Bestrijding van de Valse Munterij. Slechts een groep van kenners was op deze conferentie afwezig: de valse munters zelf. Zij waren slechts aanwezig in de hoofden van dc politie-deskundigen, bankdirecteuren, en ministers, die zich vandaag eigenlijk allen om de denkbeeldige stoel van de onbekende valse mun ter hadden gezet. (Van onze correspondent) GRONINGEN. Tijdens de rede ter gelegenheid van de opening van de internationale bakkerstcntoonstclling „De Zilveren Krakeling" te Groningen, verklaarde minister Mansholt, dat er in dit seizoen geen vrees behoefde te bestaan voor verhoging van het percentage aardappel meel in het brood. Van een verlaging zou echter ook geen sprake kun nen zijn. In de eerste plaats wordt dit onmogelijk door het feit, dat wij nog steeds 75 procent van de grondstoffen moeten betalen met geschon ken dollars; in dc tweede plaats zou het voor de veenkoloniale land bouwbedrijven funest kunnen zijn, wanneer tè plotseling een grote ver laging van het aardappel-areaal zou worden doorgevoerd. Koffiebon geldig tot 18 Juni DEN HAAG De op 1 Juni jl. aangewezen koffiebon 464 algemeen moet uiterlijk op 17 Juni bij de detaillist worden Ingeleverd. De volgende koffiebon zal op 13 Juli 1950 worden aangewezen. (Van onze correspondent) LONDEN. - Als enig Engels blad wijdt de „Times" van hedenoch tend zijn eerste hoofdartikel aan het nieuwe Nederlandse plan voor economische integratie. Het blad is van mening, dat het scheppen van een Europese vrije markt een drietal bezwaren ontmoet. Ten eerste kan bet voorkomen, dat de goedkoopste producent van een bepaald artikel juist buiten het nieuwe vrijhandelsgebicd zou vallen. In dat geval zou het plan dus tot nieuwe economische verwringingen kunnen leiden. Ten tweede zal het scheppen van een nieuwe vrijhandelsgebicd ernstige spanningen en dislocaties veroorzaken, die zelfs tot chaos kunnen lel den, tenzij er te elfder ure een passende coördinatie van loonpeil, be lastingen. monetaire en fiscale politiek plaats vindt. De derde moeilijk heid is, dat het blootstcHcn van alle Europese industrieën aan een nieuwe Europese concurrentie sommige ondernemingen of zelfs gehele bedrijfstakken in bepaalde gebieden te gronde zou richten, met ernstige rcgioitale werkloosheid als gevolg. In zijn openingswoord zei mr Van Maarseveen deze keer optredend als minister van Justitie a idat i valse munterij beschouwde als de internationale misdaad bij uitstek. Twintig jaar geleden had de valse munterij een zo grote omvang aan genomen, dat er een verstoring van de internationale economische orde op grote schaal voor de deur stond. Daartegen hebben de regeringen op initiatief van Briand zich indertijd verbonden. Vandaag de dag echter, na de in zovele opzichten catastro- phale tweede wereldoorlog, heeft het kwaad nieuwe hoogtepunten bereikt De internationale misdadi gers hebben hun bedrijf in fantasti sche omvang hervat Het is de taak van deze conferentie, zei dc minis ter. de strijd tegen dit kwaad in in ternationale samenwerking met de modernste middelen nieuwe kracht in te blazen, ter bescherming van de goede internationale betrekkingen en ter handhaving van de economi sche orde De minister wees er op dat door de ongewone omvang van de valse munterij de financiën van zekere staten bepaald in gevaar dreigen te komen. Op 23 September: Zes atoombommen in Rusland NEW YORK. Amerikaanse militaire deskundigen zijn van me ning, dat de Sowjetunie op 23 Sep tember over zes atoombommen zal beschikken. Men verwacht, dat de Russen hun productie in de ko mende twaalf maanden tot vijf en twintig zullen kunnen opvoeren. Deze schattingen zijn gebaseerd op nauwkeurige geheime inlichtingen van achter het ijzeren gordijn. Sprekende over de subsidies, verklaarde Z.E., dat er naar ge streefd wordt, de subsidies op het brood te laten vervallen in de tweede helft van dit jaar of in de eerste helft van het volgend jaar. Wat het bakkers vakonderwijs be trof, zo verklaarde de minister, dat er in de laatste 25 jaren veel op dit gebied was bereikt, waar door enerzijds een sterke stijging van de vakbekwaamheid werd verkregen, anderzijds trad door deze sanering een daling in het aantal bakkers in. Waren er in 1909 13000 bakkers, in 1939 16000, thans zijn er nog slechts 14.500, hetgeen een goede en gezonde toe stand kan worden genoemd. Er heerst in de bakkerswereld enige ongerustheid over de teruggang in het broodverbruik. Vergeleken met het eerste kwartaal van het vorige jaar, bedroeg deze terug gang ca 2 procent. Maar bezien wij andere factoren, dan is deze terug gang nog erg gering. Bij voorbeeld het verbruik van banketbakkers waren en chocolaterieën daalde met twaalf procent in de zelfde periode. De minister hoopte ten slotte, dat deze jubileumtentoon stelling zou mogen bijdragen tot een verdere ontwikkeling van het bakkersvak, opdat bij het gouden jubileum van de Groninger cur- Van onder de vloer der grote zaal van het Amsterdamse Concertgebouw reik te Vrijdagmiddag Eduard van Beinum de zangeres mevr. Faniella een schaal met aarde aan, die hij even tevoren had geschept uit de grond onder Amsterdams muziektempel. Peze aarde gaat naar Hol lywood, waarheen ook aarde uit een twintigtal andere landen wordt gezon den om daar te wor den vermengd met grond van Holly wood. Dit alles zal in een urn bewaard worden als symbool van de culturele we reldeenheid. Op 1 Augustus a s. zal in Hollywood- bowl een grote concertruimte in de openlucht een plechtigheid worden gehouden, die de cul turele eenheid der landen moet uitbeel den. Urnen, aarde, open luchtbelijdenissen, het zijn alle moderne en toch reeds zo oude menselijke middelen om weer te geven, dat men zich ge- en ver bonden acht in een hoger of een groterverband. Het komt nog zo ver, dat men elkaar volle urnen sistenvereniging van een gezonde bakkersstand zou kunnen worden gesproken. W isselend bewolkt 1 Weersverwachting geldig van Donderdagavond tot Vrijdag- j avond: Wisselende bewolking met f plaatselijk enkele buien. Meest matige wind tussen Zuid-West en West. Weinig verandering in g temperatuur. P 16 Juni Zon op 4 19 onder 21 02: i 2 Maan op 4.10 onder 22 35. Nadere bestudering nodig geacht Deze drie moeilijkheden van al gemene aard. zegt de „Times", be staan naast en apart van specifieke problemen „als de redelijke wens en inderdaad de vastbeslotenheid van Engeland, om de preferenties en andere speciale en onontbeer lijke banden met het gemenebest te handhaven." De „Times" wijst erop, dat het \oorgestelde „integratiefonds" al leen de derde van de bovengenoem de moeilijkheden tracht te onder vangen. Desniettemin noemt het blad het plan een idee, dat nadere bestudering ten volle waard is en meent, dat niemand een oordeel er over zou willen vellen, zonder een gedetailleerd onderzoek. In ieder geval vindt de „Times", dat het Nederlandse plan het voor deel heeft, positief en eenvoudig tc zijn en het vindt het ook aanbeve lenswaardig. dat het de bedoeling is. om het plan binnen het bestaan de raam van de OEES-organisatie. die over een geschoold permanent secretariaat beschikt, te bestuderen en te bespreken „Weini regeringen zullen er zon der vérgaand onderzoek van over tuigd zijn. dat het plan een reële basis om te handelen verschaft", concludeert de „Times", „maar zij worden blijkbaar in dit geval niet gevraagd om zich bij voorbaat te verbinden." Een aantal regeringen zal zeker meer uitvoerige en gede tailleerde garanties in zake het coördineren vanhun employ ment-policy" en het vermijden van niet te rechtvaardigen Europese preferenties wensen en vele zullen aarzelen om aanzienlijke stappen te doen in de richting van exclusieve conceessies in de invoerrechten, zo lang er nog hoop is, dat de Ver enigde Staten de ITO-overeccnkomst 'ITO Internationale Handelsorga nisatie) zullen ratificeren, en dat er een georganiseerde vermindering van invoerrechten op een grotere schaal voortgang zal vinden. Nederlandse kabellegger heeft averij LONDEN. De 300 ton metende Nederlandse kabellegger „Poolster" is te Newlyn in Engeland binnen gelopen met averij aan een der schroeven. Het schip werkt voor de Britse PTT ter hoogte van de zuid kust van Engeland. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Slechts de communisten verklaarden zich ook in de Eerste Kamer tegen de plannen tot deelneming van de staat in de uitbrei ding van de Hoogovens te Velzen en in de financiering van een breedband- walserü en blikfabriek. Zy zagen hierin een zucht tot vergroting van dc oorlogsindustrie. Niemand nam dit echter au sericux en minister v d. Brink kon niet geloven dat dc vervaardiging van blik een dorde wereld oorlog zou bevorderen. Wel hoopt men er de wassende bevolking werk mee te kunnen verschaffen en onze betalingsbalans er mede te kunnen verbeteren. naar voortbrenging van energie in Nederland zelf De bodemgassen in Drente hebben de aandacht van de regering, die speciaal op de aspecten voor de industrialisatie zal letten. De heer v. d. Kieft had de mo gelijkheid geopperd, de arbeiders door een spaarregeling gelegenheid te geven, deel te nemen in het ka pitaal van het bedrijf. Op grond van studie achtte de minister investe ring van spaargelden in eigen be drijf een te groot risico voor de ar beiders. vooral bij een conjunctuur gevoelig bedrijf al5 de staalindustrie. Ten aanzien van de verkoopspoli- tiek verklaarde de minister, dat aan dit bedrijf geen enkele protectie zal worden verleend boven andere, par ticuliere bedrijven Hij za'. ook de hoogovens geen bedrijfspolitiek in details voorschrijven. De Eerste Kamer nam ook nog een wetsvoorstel met tijdelijke voorzie ningen ten behoeve van de wederop bouw aan. Hierbij vroeg dc heer toereikt van voor en achteracht en schalen toereikt van voor en achter het IJzeren Gordijn mis schien dat dat helpt bij de een wording (uitegratie heet dat tegen woordig) der wereld Op het plan-Schuman wilde de minister niet diep ingaan Hij wees er de heren Vixseboxse (CH), v. d. Kieft (Arb en Molenaar (VVD) slechts op. dat de regering zich met het plan wel in principe accoord had verklaard, doch zich al le rechten voorbehield bij de practi sche uitvoering. Op de vraag van prof. Molenaar naar de consequen ties van aanvaarding van het plan voor de nieuwe fabriek had hij dan ook geen antwoord. De delegatie naar Parijs heeft een ambtelijk ka rakter, evenals de advies-commissie in Nederland, doch beide zijn aange vuld met deskundigen uit werkge vers- en werknemerskringen. Minister v.d. Brink kon mede delen. dat dezer dagen de defini tieve goedkeuring van de ECA is gekomen voor gebruik van 96 mil- lioen uit de local currency rekening voor deze financiering. De heren Vixseboxse en v. d. Kieft hadden de aandacht gevestigd op het risico voor de productie, om dat wij zelf geen erts en onvoldoen de kolen hebben. In de eerste plaats is dat ook in andere landen zo. De minister noemde Duitsland, België en Luxemburg en ten dele ook Frankrijk. Bovendien speelt dat pro bleem pas bij een oorlog. Hij deel de dan ook niet de vrees van de heer v. d. Kieft, dat de hoogovens uit veiligheidsoverwegingen een grotere voorraad moeten aanhouden, dan bedrijfseconomisch verantwoord is. De regering streeft met kracht Holland-Festival wordt ingeluid AMSTERDAM - Het Holland- Festival zal met carillonbespeling worden ingeluid. Vanavond tussen 6 en 8 uur zullen carillons in Alk maar, Almelo, Amersfoort Appinge- dam Breukelen, Delft, Gorkum. Gouda. s-Gravenhage, Groningen. Haarlem. s-Hertogenbosch. Hilva- renbeek. Maastricht. Rotterdam. Utrecht. Veere. Zwolle en Amster dam worden béspeeld. Kraayvanger (KVP) wat be perking in het overleg en wat meer dynamiek in de behandeling van de wcderopbouwplannen. Minister In 't Veld voelde daar wel wat voor. maar meende niet te kunnen ontko men aan het interdepartementale overleg. Er zijn thans 244 plannen goedgekeurd, twee worden nog goedgekeurd voor dc wet van kracht is. 27 zijn in behandeling en 21 nieu we worden er nog verwacht. Nee toch... Heus! Alweer Amerika: je rijdt per auto een bio binnen, kijkt en rijdt weer heen. Thans komen de rij-maar-naar-binnen-ker- ken" in Connecticut. Zelfde proces: rij binnen, stop. luister, en laat er u door de garagekos ter weer zachtjes uitduwen als een der nonstopdominecs klaar is of als u voldoende overtuigd is van uw minderwaardige zon digheid. Te San Pietro bij de Monte Cassino (berucht oorlogsge bied uit v3'44) hebben de da mes de belastingarchieven ver brand. in de hoop, dat ze nu nimmermeer belasting zullen behoeven te beUIlen. Hoe naicf. In 1043 won een jongetje te Charleroi 200.000 francs in ccn loterij, maar men wilde hem niet uitbetalen, omdat men hem te jong vond voor zoveel geld. Het kind kwam nog eenmaal te rug, maar holde weg, toen het hem weer geweigerd werd. Nü vraagt de loterij: „Wie en waar is de jonge winnaar van 1043?, want wij willen graag schone lei maken". Jongetje kon wei eens kopschuw gebleven zijn! Waarom geen naam opgenomen van zo'n kind? De vijf ling Dionne is 16 jaar geworden. Yvonne schijnt de snuggerste te zijn: zij mag leren chaufferen en de corresponden tie der Dionnes behandelen. .J

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1