VOORAL VOOR VROUW Er is ook een Recht op Luiheid voor huisvrouwen ZOMERMANTELS SEIZOENPRIJZEN RINTEL'S Maision Hartel Als je op school niet goed meekomt kun je het toch wel ver brengen Ontploffing in postzak op station Amersfoort is Benelux-rondvlucht begonnen Poesa tcfifalon Altijd-bezig-zijn mag niet een ijzeren ivet worden Met en zonder bolero KINDEREN Uitbreiding van industriën Stertocht van „Hosanna" POPLIN MANTELS DUBBEL Woningbouw voor middenstand tBlouMA Vrijdag 16 Juni 1950 3 Neem dat meisje, dat nooit iets onthield. Ze maakt van elk lapje iets glinsterends Ter ere van de eindexamens en overgangen In deze maand een verhaaltje als troost voor al die meisjes met wie het niet lakken wil op school. Het gaat over een leuk veolenachtig kind met blond haar. Zo van dat haar, dat net wit lijkt in de zon. Ze was zoals een bakvis behoort te zijn: gezond, sportief, verzot op stopwoorden en dwaze invallen. Maar ook gevoelig en doordat ze niet kon meekomen in de klas, op de malste momenten ont zettend onzeker. In de zeesde klas van dè lagere school begon het: ze bleef zitten. En de Mulo, die daarop volgde, werd een ramp. Uren zat dat kind te blokken en te tobben, maar 't hielp allemaal geen zier. De ouders, die blijkbaar dachten dat hun dochtér zonder diploma haar ongeluk tegemoet ging, spaar den kosten noch moeiten. Er kwam van alles bij te pas: lessen, extra dit, extra datMaar wat doe je er aan, als een kind niet kan? „Begrijp Je nu zoiets?" zei de moeder. „Van ons heeft ze het nietZe bedoelde daarmee, dat zowel haar man als zij uiterst pien tere heden waren. Dat was ook wel zo, maar het ontbrak haar toch aan iets. Ze was niet alleen van het on handige soort, dat geen draad in een naald kan steken, maar ze had ook totaal geen kijk op wat mooi was. Het leek alsof ze een scherf van de toverspiegel uit 't sprookje van de Sneeuwkoningin in d er ogen had gekregen, en daardoor alles wat mooi was lelijk zag. Ze kon daar niets aan doen, maar voor die doch ter was het naar. Het kind hield veel van kleuren. Ze had vaardige handen, die uit stukjes vilt, linnen of katoen allerlei konden maken Dingen, die een ander voor guldens We hebben er opeens wat bij. Een klein zwart katje, dat op een dap in de keuken zitalsof het bij ons hoort. Zoontje gaat ermee langs de huizen en komt opgewonden te rug vapf z'n tocht. ,.Van niemand, van niemand," joelt hij en begint op slag door het huis te draven om een doos en een dekentje Hij vindt natuurlijk niets en rent en joelt trap op, trap af. 't Dikke zusje zit op de keuken mat en gilt „poesa, poesatel kens als 't kleine dier zich beweegt. 't Is een gedoe om naar van de worden. De iverkster raakt er ook door van slag. ,,'t Lijkt wel of er een bende leeuwen in huls is, in plaats van dat ene stomme beest," zegt ze en daar kunnen we het voorlopig mee doen. Ondertussen heeft zusje ontdekt dat poes een nek heeft, 't Past pre cies in d'er dikke knuistje. Ze knelt het flink en praat van opwinding allerlei teder eskimo's. Omdat ze het geluk wil delen, zoekt ze nu mij. Daar komt ze aan met poes als een parapluutje voor zich uit. „Wil je dat wel eens laten," schrik ik. „Wil jé ïbel eens gauw..." en al de rest van de woorden, die bij zoiets past. 't Zusje geeft geen kik. Ook niet als ik poes afpak en naar de keuken breng. Maar even later ligt ze op de bank, pruilend, zwaar beledigd. „Van wie heeft ze dat toch?" praat ik tegen de werkster. ,,'t 'Lijkt wel een filmster". Ik pieker daar nog over als zoon tje binnenstuift. „Wat heb jij nou?" doet hij lievig tegen zusje. En dat kleine ding, met iets in d'r stem waarin ik verbaasd mezelf herken. „Hoofdpijn oh hoofd pijn Waarop zoontje medelijdend: Ach en moet je nou nog de hele vrouwenpagina maken Ja, zo zie je. BIBEB ternauwernood kopen kan. Raffia, riet. zijde, wol. smyrna; 't was haar allemaal vertrouwd. Ze borduurde zo maar, zonder patroon of teke ning, ceintuurs, bolero's, jakjes theemutsen en tassen En niet de gewone cirkels en sterren, maar wijde margrieten, zwarte tulpen en blauwe distels. In speelse buien maakte ze poppen, nikkers met lan ge slappe armen cn rokjes van rood of geel raffia. Met kroeskoppen en lijven versierd met kralen ..Ze verprutst daar teveel tijd aan", dachten de ouders en deden haar bij een leraar in huis. Deze sleepte het kind door middel van geduld en een bende werk mee naar ae derde. Maar verder dan die klas kwam ze niet. ,,'t Is niets gedaan", zei het hoofd van de school. „Wat moeten we toch wat moeten we moeder. toch „zuchtte de „Ze zal wel trouwen", vader. dacht de Maar 't meisje kreeg van de eige naresse van een winkel met hand weefwerk en pottenbakkerskunst de raad om voor coupeuse te leren. Terwijl ze op school de simpelste dingen niet onthouden kon. bleek het dat ze met de ingewikkelde pa tronen geen moeite had. De onze kerheid, door het gemartel op school gefokt, verdween, nu ze dagelijks merkte hoe snel en goed ze werken kon. „Begrijp je dat nu?" riepen de ouders toen ze de schriften vol aan tekeningen zagen, ..en ze zei dat ze nooit wat onthouden kon". Zo werd die dochter coupeuse, en een beste bovendien. Omdat ze ech ter nog meer kon dan jurken en mantels knippen en maken, kreeg ze een baan op een atelier in deze stad. dat ook aan het versieren van sloffen doet. Ze leerde daar bordu ren op ragfijne zijde, op tule en fluweel. Ze kan het kleinste lapje in iets glinsterends veranderen en het is een voorrecht als een vrouw dat kan. De klasgenoten van toen hebben ei nu misschien al een tros veilige diploma's bij. Voor kantoor of voor waar dan ook. Ze zitten wellicht te vreden of verveeld brieven te tik ken of werken m klas of ziekenhuis. Maar dat kind voor wie de Mülo t e moeilijk was. zodat elke zomerva- cantie met een nederlaag begon, is stellig niet slechter af. BIBEB. Advertentie (LM.) Niemandsland Trekkend van kinderland, naar het gebied der volwassenheid, passeert het kind het niemandsland van de puber teit. Een onrustige strook van het leven waarin niet-meer-helemaal-kind- zijn" en ..nog-lang-geen-volwassen-zljn" het kind tot de rusteloze prooi maken van lichamelijke cn psychische veran deringen. die het ternauwernood be grijpt. Alhoewel hpt aanbreken van deze periode natuurlijk normaal is. reageren veel ouders met verwondering cn zelfs ergenis op het opstandig "e- luid. dat deze ontwikkelingsgang mee brengt cn sluiten hun oren krampach tig voor dc strijdkreet van de lndlvi- duële onafhankelijkheid. Te veel ouders negeren het feit. dat zoop. en dochter volwassen worden Zo ook. dat dit gepaard gaat met ongelijk- I matig optredende veranderingen, waar in het kind zelf verward raakt. Veel ouders nemen hun kind kwalijk, dat het plotseling zo weinig lijkt op dat lieve, brave kind waarmee ze ver trouwd waren geraakt (en waarover ze dc diep verborgen hoop koesterden, dat het altijd zo en hun kind zou blijven, een tegenhanger van een andere ge- hcime wens. zelf nooit ouder te wor- den). Deze ouders voelen slechts afkeer van de volkomen natuurlijke aanleg in het kind zichzelf een eigen levens vorm te ontwikkelen. Tegelijkertijd voelen ze ook niet. dat het kind. niet tegenstaande zijn dikwijls al tc harts tochtelijke aandoende pogingen zichzelf voortijdig uit te roepen tot onafhanke- j lijk cn volwassen mens. een intensieve behoefte heeft aan kameraadschap en begrip van de zijde der volwassenen, waarvan het weet. dat ze de verlokken de en dikwijls onherbergzame weg. door het gebied waarin alls in beweging door het gebied waarin alles in bcwe- ging is geraakt, al achter zich hebben liggen Het is van groot belang, dat de ouders dc nieuwe ontwikkelingen die de puberteit meebrengt, begrijpen. Juist de puberteit is het tijdvak waarin de mens bij uitstek geschikt is prooi te worden van gevoelens van eenzaamheid en onbegrepenheid. Wordt dit door de ouders niet tijdig gezien, dan verzui men ze het ongeveer laatste wat ze voor hun kind konden doen en verwelkomen de nieuwe volwassene met onbegrip Het is echter nodig, dat ieder kind uit zijn puberteit verlost wordt, door een onge stoorde baan tc doorlopen naar de vol wassenheid. Hoe nodig dat is, bewijzen dc vele lieden, die in nun puberteit zijn blijven steken en als eeuwige pubers de aarde bevolken. Dit zijn de altijd weer tot illusies geneigde mensen, die in werkelijkheid machteloos zijn van het loven Iets dragelijks'te maken Ze zijn alleen in staat teleurgesteld te raken over de werkelijkheid, waarmee ze niets van doen willen hebben cn die er niet aan denkt samen te vallen met hun dromen. A L K A L I V R IJ Verzender van knaltouivtjes hoort f200, - boete tegen zich eisen AMSTERDAM. Op 18 Juni van het vorige Jaar moesten op het station Amersfoort enkele postzakken worden overgeladen uit de trein van Am sterdam in die naar Groningen. Juist was de 34-jarige PTT-ambtenaar H. J. van Oorschot weggelopen van de elcctrische lorrie, waarop hU de post zakken had vastgehouden en zette zijn 28-jarige collega J. Schreudering de lorrie in beweging, toen een daverende knal weerklonk. Een blauw-rode vuurstraal schoot omhoog en de postzakken met hun inhoud vlogen aan flarden tot tegen dc overkapping van het perron. Wonder boven wonder veroorzaakte de explosie alleen schade aan de postzakken en poststukken. Niemand liep enig letsel op en een machinist van een nabestaande loco motief bluste het begin van brand met de waterslang van zijn machine. VOORKOMT IC (IIH>£N £N HARD WORDEN Wij zijn in ons oer-nijvere land zozeer opgevoed met de spreekwoor den: Ledigheid is des duivels oorkussen. Rust Roest en Arbeid Adelt, dat we bij onszelf een soort schuldgevoel hebben aangekweekt, een gevoel, dat direct begint te knagen, wanneer we even niets doen. Zelfs als we met vacantie zijn, moeten we dat achteraf nog sussen, vandaar ook dat we dan telkens uitroepen: Heerlijk toch, zo'n vacantie, nietsdoen! ,.Ik moet altijd iets omhanden hebben." Ik kan niet togen leeglopen en stilzitten" Dat zijn 2innen. die je voortdurend hoort en de mensen stellen er zeer zeker ook terecht een eer in. dat ze zo noest en vlijtig zijn. Er zijn vrouwen, die hun dag, precies op de minuut af. indelen. Er zijn er ook. die blijven hollen, ook wanneer het niet nodig is, die het- altijd druk hebben, vliegen en rennen, nooit klaar komen en zich altijd overstelpt voelen cn eigenlijk alleen, omdat ze voortdurend wil len bewijzen, hoe nuttig ze wel zijn. Nietsdoen is immers luieren, en luieren is een schande, dat zit er bij ons muurvast in, omdat we Hollan ders zijn en de nijverheid nu een maal in ons uithangbord staat ge schreven. Ik ken een vrouwtje, dat 's mor gens om elf uur al op haar balkon zit te zonnen, hoewel ze een huis houden heeft met kinderen. Ze deelt haar dagtaak zo in. dat ze het kan doen. Maar de vrouwen in de buurt spreken er schande van en roepen zelfs luid: Nou. nou! Zo diep zit bij hun dat besef: 's morgens hoor je in je huishouden te werken en dan komt het niet te pas om te zitten luilakken. En waarom? Die vrouw heeft toch groot gelijk, dat ze 't beste uur uit zoekt voor een zonnebad (afgezien dan nog van het feit, dat ze zelf moet weten wat ze doet en laat). Ik zou een pleidooi willen hou den voor het nuttige, productieve nietsdoen. Niet een pleidooi met de tendens: laat de boel maar de boel! Maar wel in de richting van: MODE-NOVELLETTE In Amerika behoort tot de wensen van veel jonge meisjes een jurk van zwart pique. Ze draagt daar graag hel gekleurde kralen en sandalen bij oj een bolero van geel, groen, oraiije of blauw linnen, 't Is wel iets anders dan de tere pasteltinten en de witte organdie, die hiervoor tot nog toe ge kozen werden. De jurk van het meisje op de te kening is met bolero bestemd voor de dag en zonder voor 's avonds. De rok is van achteren klokkend van voren glad, de mouwtjes zijn aangeknipt en om de taille sluit een riem van zwart lak. Over dat zwart valt' te twisten. 't Staat natuurlijk wel pittig en pi- kant, die duistere kleur, maar vooral voor zo'n zomer is wit toch eigenlijk wel zo best. Fris en gezond en zo, beter dan wat dan ook bij een bruin ge brande huid. Laat nooit dat verderfelijke schuld gevoel U weerhouden van luieren, wanneer luieren mogelijk is. En vooral niet in de zomer, als de zon schijnt en als er ergens in Uw buurt ook maar een plekje natuur te ge nieten valt, al is het enkel een stadsplantscwitje. Luieren af en toe is nodig, het is een geestelijk ruimte scheppen, waaraan we des te meer behoefte hebben, naarmate de ruimte in onze huizen kleiner is. En laten we van dat luieren af en toe genieten, al is het op een vreemd uur van de dag. al kwebbelen de buurvrouwen en al zegt ons die nare innerlijke stem ook honderdmaal: Je moest eigen lijk poetsen of boenen of tenminste breien. Want die stem hebben we (helaas) geërfd van onze al te degelijke groot- en overgrootmoeders. Wanneer we in een zuiderlijker land leefden, zouden we op de stoep Evelien spreekt j VAN VROUW TOT VROUW zitten niets te doen. de hele dag. Dat is inderdaad het andere uiterste. Maar dat ene uiterste van ons is ook erg! „Een huisvrouw hoort altijd bezig te zijn" dat is zo'n idéé fixe in onze afgetobde breinen. Goed, er zijn jam mer genoeg huisvrouwen die wer kelijk overstelpt zijn. maar dat „altijd bezig zijn" mag niet een ijze ren wet worden. Wie nooit iets ontvangt, kan op den duur niets meer geven. Welnu, iemand die altijd bezig is, die altijd blindelings maar doortolt, komt niet tot bezinning, maakt nooit 'n gees telijke belans op, laat de buiten wereld (in wijdere zin dan het er kertje) niet op zich inwerken, ont vangt dus niets. 't Gekke is, dat we het onze man nen niet in 't minst kwalijk nemen, wanneer ze in hun vrije tijd luieren. We nemen 't onszelf wel kwalijk omdat „er voor een huisvrouw al tijd wat te doen is". Waarmee ik alleen maar heb wil len zeggen: Schaamte over nietsdoen is vaak valse schaamte. De totale kosten betreffende voorbereiding uitbreidingsplan „Randenbroek" worden geraamd op 25.000. In het indertijd ver strekte voorlopige crediet van 50.000 is een bedrag van 5.000 begrepen voor het onderhavige plan. B. en W. vragen derhalve een crediet van 20.000. L.W Huismoedertje De Chemische Industrie van Hasselt en de Montageboutv en Houtindustrie M.B.H. gaan uitbrei den. Eerstgenoemde firma wenst ongeveer 610 m2 te kopen, de MBH resp. 145 m2 en 1270 m2 grond. In beide gevallen geschiedt de ver koop tegen 8.— per m2. Dat allemaal, omdat de 46-jarige D Ch. L., een handelsagent uit Am sterdam. een partij van bijna 3000 zogenaamde knaltouwtjes, die be stemd waren voor kermisvermaak, naar een afnemer in Groningen had gezonden, zonder zich aan de voor waarden te houden, die het Ver- voersreglement Ontplofbare Stoffen voor een dergelijk transport stelt. Wegens overtreding van dit regle ment en wegens het veroorzaken van een ontploffing, hèd hij zich gisteren te verantwoorden voor de Amsterdamse rechtbank. Een getuige-deskundige opende op de groene tafel een doosje, waaruit een soortgelijk knaltouwtje tevoor schijn kwam. „Gaat u maar een pas naar achteren," zei de president, mr J. Meihuizen. Maar meteen slaakte hij een kreet van schrik, want de getuige bracht op hetzelfde moment met een deskundige ruk het touwtje tot ontploffing. Niemand raakte ge wond. maar de getuige verzekerde, dat de geluktijdige ontploffing van 3000 dergelijke knaltouwtjes wel de- Ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard, or ganiseert de Chr. Muz. Ver „Hosan na" in samenwerking met het Chr. Tamboer en Pijpercorps Juliana ep haar junioren-afd. Prins Bernhard een stertocht op 29 Juni a s. in het Soesterkwartier De volgende routes zijn vastgesteld: Vertrek Juliana 19.30 uur L. Beek straat. I*. Beekstraat. Bekensteinschelaan. 't Laantje, Weyersstraat, Gaslaan. Eemstraat. Puntenburg. O. Soester weg, Withoosstraat. Soesterweg, Ligusterstraat. Aucubastraat, Soes terweg, Tulpstraat. Lelystraat. Nar cisstraat, Fuchsiastraat. O. Soester weg, Berkelstraat, Spaarnestraat, Rijnstraat en Waalstraat. Vertrek Pr. Bernhard 19.30 uur L. Beekstraat. L. Beekstraat, Bekensteinschelaan. Weyersstraat, Pcrseijnstraat. A. van Wijckstraat. Soesterweg, Punten burg, Stellingwerfstraat Soester weg. Bonifaciusstraat, O. Soester weg. Roerstraat. Dollardstraat, Lin- gestraat, Spaarnestraat. Merwede- straat, O. Soesterweg, Rijnstraat en Waalstraat. Vertrek „Hosanna" 20 uur School Rozenstraat. Rozenstraat, Irlsslraat, Begonia- straat, Seringstraat, Resedastraat, Jasmijnstraat. Anjcrplein, Anjer straat, Soesterweg, Plataanweg, Dreef, Esdoornstraat, Plataanweg, Iepstraat, Dreef, Beukstraat, Zonne- blocmstraat. O. Soesterweg, Donge- straat, Geuldrift. Dintclstraat, Schie- straat, Berkelstraat, Waalstraat. Na afloop houden de gezamenlij ke verenigingen om plm. 21 uur een taptoe op het Maasplein (School). gelijk ernstige gevolgen had kunnen hebben. Mr Kist. dc officier van justitie, eiste 200.— boete subs. 20 dager» plus een maand voorwaardelijk, met aen proeftijd van drie jaar. Toen de verdachte het laatste woord kreeg bekommerde hij zich weinig om de geëiste straf, maar maakte van de gelegenheid gebruik de president uitvoerig te informeren omtrent zijn nieuwste plofsnufjes. Toen hij echter verzocht een kleine demonstratie te mogen geven be dankte de president voor de eer. „Nee merci," zei hij. „Ik heb gen>\g aan die ene explosie." En hij bepaal de de uitspraak op 29 Juni. Minister Joekes wijst op belang van migratie GENèVE. De Nederlandse mi nister van Sociale Zaken, mr A. M. Joekes. heeft er in een bijeenkomst van de Internationale Arbeidsorga nisatie (I.L.O.) te Geneve op gewe zen. dat een hoge levensstandaard en een grote productie alleen gehand haafd kunnen blijven door interna tionale samenwerking. Hij zei voorts, dat Nederland worstelt met het pro bleem van een geweldige overbevol king, dat naar zijn mening alleen door industrialisatie cn emigratie kon worden opgelost. Hij sprak de hoop uit, dat de conferentie van de I.L.O. betreffende de migratie'er toe zou bijdragen de internationale mi gratieprogramma's te intensiveren. HKH prinses Wilhelmina krijgt boek van mevr. Roosevelt AMSTERDAM HKH prinses Wilhelmina heeft goedgevonden dat haar het eerste van de 150 genum merde exemplaren zal worden aan geboden van het boek „Ik herinner Mijdie de schrijfster me vrouw Roosevelt tijdens haar be zoek aan ons land van haar hand tekening zal voorzien. Zoals bekend zullen deze exem plaren worden verkocht met een toeslag van f 12.50, die geheel ten goede komt aan de kankerbestrij ding (Koningin Wilhelminafonds en Nederlands Kankerinstituut). Advertentie (LM.) MELK PUUR Kwatta-soldaatjes blijven altijd geldig KWATTA BREDA Hotel Oud Leusden is tijdelijk demob.-centrum Het hotel Oud Leusden is met ingang van 1 Juni j.l. voor drie maanden in gebruik bij het rijk als demobilisatie-centrum. Daarna heeft de H. A. M. Beukers, restau rateur te Amersfoort het hotel ge huurd voor de tijd van 10 jaar cn 5 optie-jaren. De architect ir. J. H. Oosterhuis is uitgenodigd om voor de ver bouwing van het hotel een nlan te ontwerpen. De kosten worden ge raamd op 60.000.B. en W. ver zoeken de raad machtiging om de verbouwing en aanleg centrale ver warming onderhands aan te beste den, Het gebouw moet voor 1 De- Advertentie (I.M.) Advertentie (I. M.) ALLEEN DE PRIMA KWALITEIT EN WATERPROOF VARKENSMARKT 13 - 15 KLEDINGMAGAZIJN ft AMERSFOORT V Zeventig sportvliegers zijn in Hilversum gestart (Van onze luchtvaartredactcur) HILVERSUM. Gistermiddag stond Hilversum in het teken van de Benelux-rondvlucht. een zuiver toeristisch luchtvaart-evenement, georga niseerd door dc Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, dc Aero Club van het Groothertogdom Luxemburg en de Koninklijke Aero Club van België. Zeventig toestellen uit negen verschillende landen: Frankrijk, Engeland, Denemarken. Italië, Luxemburg, Zwitserland, België. Spanje en Nederland kwamen het zich aldaar bevindende sportvlicgvcld binnenvliegen. De sportvliegers nemen in 23 ver schillende types deel: In kleine Pi- per Cubs (vooral bij Nederlanders populair), Austers (Engeland), K.Z. III (Denemarken), Piaggio (Italië), terwijl natuurlijk ook Beechcrafts Havillands van de partij zijn. Onder de deelnemers bevonden zich de di recteur van het Londen Windmill Theatre, de heer Vivian van Dam en de Italiaanse markiezin Carmen Ne- gione. Bij de Nederlanders zagen wij o.m. het echtpaar Coen Kries, di recteur Gooise Muzieklyceum, en Rini Hopman, balletdanseres met de laatste als gezagvoerster, de voorzit ter van de Goois-Stichtsc Aero Club, de heer K. de Geus v. d. Heuvel en de inspecteur M. G. Slag. van Gilse Rijen, die met een aantal leerlingen in de grootste deelnemende machine meevliegt. Gisteravond werden de deelne mers op het raadhuis in Hilversum officieel ontvangen. Hedenmorgen is gestart naar het vliegveld Beek in Zuid Limburg. Vanmiddag vertrok men naar Luxemburg cn Zaterdag gaat het naar Brussel. Reeds voor de start in Hilversum, waar de deelnemers namens de KNWL een kaasje cn een kruikje bekend oud vocht kregen, mocht er geconstateerd worden dat de onder linge verstandhouding tussen ver schillende nationaliteiten uitstekend B. en W. stellen de raad voor aan de heer J. J. Vahstal drie bouwter reinen te verkopen voor woning bouw aan de Jacob Catslaan. De heer H. Hertzinger, bouw kundige te Amersfoort wenst een huis te bouwen aan de A. Kuyper- laan. Hij heeft daarvoor ongeveer 1015 m2 grond nodig. B. en W. stel len raad voor deze grond te ver kopen voor 6.000.—. Mits de raad er accoord mee gaat, bouwt de heer J. M. H. Tho- nus uit Amstelveen op de hoek van de Hugo de Grootlaan en de Jac. Catslaan twee woningen onder één kap. De erond is in 1940 al aan ge noemde heer verkocht. De eerder genoemde heer Hert zinger gaat tevens een dubbele wo ning bouwen op de hoek van de Leusderwcg en de Balistraat. De gemeente verkoopt de ongeveer 1225 m2 grond voor 8500. Zowel in het eenvoudige als in het meest lpxe genre vindt U een aparte sortering blouses bij AMERSFOORT Snouckaertlaan 2 - Telefoon 6015 Verbeteringen in te bouwen huizen Voor de bouw van 107 woningen is met de provinciale directie van de wederopbouw overeenstemming ming verkregen inzake een verho ging van de rijksbijdrage. Het is dientengevolge mogelijk in elke woning een kelderkast en een kast op een der slaapkamers aan te brengen. Voorts is het mo gelijk de aan- en afvoer van de waterleiding naar de eerste verdie ping door te trekken. Een eenvou dige vaste wastafel is tevens in de verbetering opgenomen. Het bouwcrediet dient overeen komstig te worden verhoogd. Bouwrijp maken grond Hooglandseweg Het is niet uitgesloten, dat aan de Hooglandseweg dit jaar nog on geveer 60 montagewoningen wor den gebouwd. Daarvoor is nodig de grond tussen de Eem en het in uit voering zijnde 2e wegencomplcx bouwrijp te maken. Voor de aan leg van dit derde wegencomplex vragen B. en W. een crediet van 174.500.—.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3