Amersfoortse schutters vieren zevende lustrum Waarover de Raad dient te beslissen ONS POSTDUIVENNIEUWS Athleten meten hun krachten Noteert y even Veluwezoom contra IJsselstreek Landdag Vrijz. Hervormden Mijeheer de Redacteer Wandelfestijn, maJ niet voor zusters| 2 Dinsdag 20 Juni 1950 „Prins Hendrikhoudt moedig stand dank zij liefde voor schietsport De Koninklijke Amersfoortse Schietvereniging „Prins Hendrik" gaat binnenkort jubileren. Op 9 September a.s. is het 45 jaar geleden dat de vereniging werd opgericht en het bestuur wil deze gedenkwaardige dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het jubileum wordt gevierd (hoe kan het anders!) met schietwedstrijden en voorts staat een interne feestelijke bijeenkomst op het programma. Dan zullen de leden van de nu kleine vereniging in gedachten teruggaan naar de tijd. dat „Prins Hendrik" in onze stad en ver daarbuiten zo'n „grote" en gevreesde naam had. Hel ledental is niet meer wat het vroeger was. maar een dertigtal Amcrsfoorters houdt nog steeds een oude en befaamde sport in ere. Dubbel jubileum voor mede-oprichter R. J. van Ruyven Directrice R.K. leeszaal overfeden Te Amersfoort overleed Zaterdag middag j.l. mej. J. C. M. de Haan, directrice van de R.K. Leeszaal. Zij begon haar werk aan de lees zaal in 1921 cn werd in 1936 be noemd tot directrice. De plechtige uitvaart vindt plaats op Woensdag 21 Juni om half tien in de parochiekerk van St. Francis- cus Xaverius aan het Zand. waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB De schietsport was in vroeger ja ren in ons land heel populair. In onze stad bestonden omstreeks de jaren 1900 drie schietverenigingen, t.w. „Koningin en Vaderland"; „Broederschap" en „Wilhelmina". De vierde werd in 1905 opgericht. Jon gelui. die iedere Zaterdagmiddag op de Leusderheide deelnamen aan de schietoefeningen „tot verhoging van 's Lands weerkracht", namen het ini tiatief. Op 5 September 1905 werd door de heren A- E. Blok; R. J. van Ruyven en J. J. Otto een vergade ring in „Eben Haèzer" bijeengeroe pen. Na afloop van deze bijeenkomst werd op 9 September officieel de A'foortse Schietvereniging „Prins Hendrik" opgericht. Er was in die jaren veel animo voor wedstrijd- schieten en de nieuwe vereniging mocht zich in de eerste jaren van haar bestaan in een flinke belang stelling verheugen. Gestart werd met 95 leden en dit aantal werd m de volgende jaren aanmerkelijk op gevoerd. Het bestuur bestond toen uit A E. Blok. R J. van Ruyven, J. K. Bosch, A. Bakkenes, J. J. Otto en H. Mooyen Voor de eerste schietoefeningen, die in de IJstent van Piet Achter berg (op het kruispunt van de Ber- nulfusstraat en de St. Anfridus- straat) werden gehouden, bestond zo'n grote belangstelling, dat volg- nummertjes moesten worden uitge reikt De ijstent werd te klein en men besloot een eigen clubhuis te bouwen Dit verrees in de W. van Mechelenstraat. Op 13 November 1913 werd het in gebruik genomen. Om de zorgbarende financiën op peil te brengen, werd het gebouwtje in 1918 verhuurd aan Belgische vluch telingen. Een jaar daarna verhuisde „Prins Hendrik" wederom. Het bestaande clubhuis lag volgens de leden te ver uit het centrum van de stad en het oog viel, toen op een perceel in de Stoovestraat. In 1919 werd het ge bouwtje geopend en tot op de huidi ge dag dient het lokaal voor de ver enigingssamenkomsten van „Prins Hendrik". VEEL MEDAILLES „Prins Hendrik" nam in de eerste jaren van haar bestaan en ook later aan vele schietwedstrijden deel. De successen, die hierbij werden geboekt waren zeer groot. De medaillekast raakte vol en er moest naar midde len worden gezocht om de medailles uit te stallen. Vooral in de periode van 1920 tot 1935 verwierf „Prins Hendrik" zich een uitstekende naam in het land- Op nationale wedstrij den, waren schutters niet zeker van een overwinning, wanneer de vijf tallen van „Prins Hendrik" aanwezig waren. Overal sleepten zij de eerste prijzen weg cn in deze succesvolle periode werd o m. beslag gelegd op zes door het Koninklijk Huis be schikbaar gestelde prijzen. De voorzitter van „Prins Hen drik". de heer J. W. van Eist, bracht in die tijd ook enkele Ne derlandse records op zijn naam. Zo is hij bijv. nu nog Nederlands recordhouder op schijf „Oranje Nassau" (914 punten op 100 kar ton)! In deze jaren leed „Prins Hendrik" echter ook enige gevoelige verlie zen. De actieve voorzitter, de heer Blok en de bestuurders, de heren W. en C. Ruitenberg en F. de Wilde gingen heen. Zij brachten de ver eniging tot grote bloei. De jaren voor de laatste wereldoorlog daalde de animo voor de schietsport in Amersfoort. Van de vier bestaande verenigingen waren alleen „Wilhel mina" en „Prins Hendrik" overge bleven cn ook de eerste vereniging verdween. De oorlog maakte een einde aan de activiteit van „Prins Hendrik". Alle geweren moesten worden inge leverd en het buksschieten werd spoedig opgegeven. De vereniging werd echter niet opgeheven en de vijftien 'overgebleven leden onder hielden het contact. De sportuitwisseling Amersfoort Rotherham vormde na de oorlog voor de kern der leden (in totaal 11) de prikkel om de vereniging tot nieuw leven te brengen. Op 7 Juli 1949 werd „Prins Hendrik" herbo ren. De heren Van Eist; Vierdag en Van Ruyven gaven de stoot hiertoe en sindsdien beweegt de vereniging zich weer in opwaartse lijn. Momen- Week van 16 t.m. 22 Juni GRAND THé&TRE: „Verloren fenzen" a. 1. Zondag: 2 4.15 6.45 en uur; Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. Donderdag 22 Juni: 2 30 6.45 en 9 uur: „Het verbond met de duivel". CITY THEATER: „Song of India" Ov dagen: 2 30 6.45 en 9 uur. 14 j. Zondag: 2 4 15 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag: „Diamant stad" 14 j.; Van Dinsdag t.m. Don derdag: „De Bordpapieren Ridder", a l. Zondag: 2 4.15 6.45 en 9 uur. Vrijdag en Zaterdag: 2.30 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur. Openbare Leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 2—5 u.: bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2.304.30 uur. Leeszaal dag. van 10—12.30 en 2—5 uur, bo vendien Dinsdag- er Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K Openbare Leeszaal. Wij- ersstraat 2. geopend van 10—1 uur en 2 306 45 uur. Maandag en Vrij dag 7—9 uur Uitlening van 11— 1230 uur. Amersf. Academie: Tentoonstel ling van schilderijen door D. Ros- kes uit Soest Dagelijks van 105 en 7—9 uur (niet op Zondag en Dins dag- en Donderdagavond) (tot en met 24 Juni). teel telt „Prins Hendrik" ongeveer dertig leden. Het bestuur bestaat nu uit de heren J. W. van Eist (voor zitter); M. A. van Bemmel (secreta ris); R. J van Ruyven (penning meester) en W. Postma; K. Iepen- burg; C. Donath en W. Vosselman (leden). DUBBEL JUBILEUM Wanneer de leden van „Prins Hen drik" op 9 September a.s. het 45-ja- rig bestaan in interne kring gaan vieren, zal de heer R. J. van Ruyven een dubbel jubileum herdenken. Hij is de enige overgebleven oprichter van de vereniging. Gedurende de af gelopen 45 jaar trad hij onafgebro ken als penningmeester en korps- schutter van „Prins Hendrik" op en mede door zijn activiteit heeft .Prins Hendrik" zich in de loop der jaren kunnen handhaven. Aan enke le honderden wedstrijden nam hij deel en de meer dan honderd me dailles die „Prins Hendrik" ver wierf hielp hij mede verdienen. Daarnaast zijn er nog enkele leden die een grote staat van dienst achter de rug hebben. De heren Van Bem mel en Iepenburg bijvoorbeeld zijn reeds 41 jaar onafgebroken lid. De heer Van Eist zorgde er voor dat zijn vereniging zo'n bekende naam kreeg in het land. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van „Prins Hendrik" worden op 13 Juli ingezet Dan beginnen de driedaagse schiet wedstrijden corps, vrije baan en personele baan waaraan wordt deelgenomen door de Politie Schiet vereniging uit Amersfoort met twee vijftallen; de Schietver. „Frans Tromp" uit Hoevelaken met drie vijftallen en „Prins Hendrik", even eens met drie vijftallen. Voor deze wedstrijden is een wisselbeker be schikbaar gesteld, die jaarlijks de in zet zal vormen voor een driekamp tussen genoemde verenigingen. Het jubileum zal voor de meeste Amersfoorters wel onopgemerkt voorbij gaan. „Prins Hendrik" de vereniging die van 1906 af reeds met ere het predicaat „Koninklijke" voert verdient evenwel de be langstelling en interesse van een groter publiek. Proficiat. „Prins Hendrik!" Aanbesteding Genie Ingenieur der Genie heeft Maan dag j.l. onderhands aanbesteed: Het wijzigen, c.q. uitbreiden van de terreinverlichting van het Mili tair Herstellings- en Oefeningsoord te Doorn. 1. N.V. Electro Techn. Aann. Mija „Nettenbouw", Amersfoort, 7.200.—. 2. Electrotechn. Inst. Bureau „Utrecht," Utrecht 7.552. 3. N.V. Licht- en Warmte Inr. v.h. J. Kersbergen en Zn., Utrecht, 7.788 4. N.V, Installatiebouw, Amster dam, 7.809. 5. H. W. J. Hassing, Amersfoort, 8 200.— 6 K. W. v. d. Staal en Co., Den Haag 8.480. 1309. De „Vrijheid" loopt maar weinig vaart cn het opperhoofd krijgt een behoorlijke voor sprong. Hij verdwijnt in het oerwoud cn Rob denkt al. dat hy die las tige knaap kwijt is. Maar opeens ziet hij de neger weer, boven in een boom, juist op een punt, waar de rivier een bocht maakt. De mast van de „Vrijheid" raakt bijna de boom en met behulp van een liaan slingert de ne ger zich in de mast. En... de man blijkt in het be zit te zijn van Robs re volver. Hij richt het wa pen dreigend op Rob en Petrus en gebiedt hem onmiddellijk te stoppen dige positie cn weet niet goed, wat nu te doen. Maar de negerjongen duikt snel weg in de kajuit Rob bevindt zich in een weinig benijdenswaar- Vertrek en benoeming Mej. Ch. J. van Ditshuizen, on derwijzeres aan de dr. M. van der Hoeveschool te Amersfoort gaat naar een school voor moeilijk op voedbare kindaren te Haarlem. Ter voorziening in deze vacature is volgende voordracht opgemaakt 1. mej. S. M. Dinklage te Den Hel der; 2. mej. G. N. van den Berg te Vlaardingen. In de annalen van de Konink lijke Amersfoortse Schietvereni ging ..Prins Hendrik'' door de heer R. J. van Ruyven op zo'n uitmuntende wijze bijgehouden vindt men vele foto's, die her inneren aan vervlogen glorieuze jaren der schietsport. Hier bij voorbeeld een plaatje uit 1906 met 't eerste bestuur van „Prins Hendrik", Staande ziet u de he ren J. J. Bosch en A. Bakkenes en zittend v.l.n.r. de heren R. J. van Ruyven, A. E. Blok, J. J. Otto en H. Mooyen. Voor de openbare vergadering van de Amersfoortse raad op Dinsdag a.s. des avonds om 7 uur is de volgende agenda opgemaakt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Herstemming over het voorstel- mr Fruin e.a. inzake volkscrediet en verdere behandeling van het voor stel van burgemeester en wethou ders tot regeling van de aangelegen heid. 4. idem aan de A'foortse school vereniging gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolbanken. 5. idem tot het verlenen van 'n cro- diet voor het doen afnemen van alge mene vaardigheidsproeven met be trekking tot de lichamelijke opvoe ding aan dc leerlingen van do 6e klasse der scholen voor g.l.o. 6. Advies van B. en W naar aan leiding van het voorstel van de raadsleden F. J. Swets en B. S. A. Al cn mevr. H van den Ham-Reu- mer tot het in het leven roepen van een stichting, die de verzorging van een opleiding tot kleuteronderwijze res ten doel heeft. 7. Voorstel van de commissie voor de strafverordening tot herziening van de verordening houdende bepa lingen tot bestrijding van heling. 8. idem te besluiten dc te ver wachten rijksregeling betreffende vacantietoeslag voor een gedeelte van het gemeentepersoneel van over eenkomstige toepassing te verklaren. 9. idem tot toekenning van een garantie-subsidie aan de Amersfoort se Gemeenschap voor de tentoonstel ling „Schoonheid in huis en hof". 10 idem tc bepalen, dat dc vast stelling wordt voorbereid van een uitbreidingsplan voor het deel der gemeente, begrensd door de Lunter- sebeek, de Zwaanstraat, de Heiligen- bergerv/eg tot de grens van het kern plan. de grens van het kernplan tot de Hogeweg, de Hogeweg, het Val leikanaal tot dc grens der gemeente en de grens der gemeente tot de Luptersebeek. 11. idem tot het verlenen van een crediet voor de voorbereiding van het onder agenda nr 10" bedoelde uitbreidingsplan. 12. idem tot het verlenen van een crediet voor de bouw van 4 winkel huizen aan de Coninckstraat. 13. idem tot verhoging van het crediet voor de bouw der 107 wo ningen nabij de Arnhemsewcg 14. idem tot het verlenen van een crediet voor de restauratie van het perceel Hof 10. 15. idem tot het verlenen van een crediet voor de aanleg van een twee de rijwielpad langs een gedeelte van de Bisschopsweg. 16. idem tot het verlenen van een crediet voor de aanleg van het 3e wegencomplex Hooglandscweg. 17. idem tot het verlenen van een crediet voor de verwarming van de garages van de brandweer. 18. idem tot het verlenen van een crediet voor de betaling van de pre mie voor brandverzekering over een tijdvak van 10 respectievelijk 5 jaren. 19 idem tot intrekking van het be sluit van 28 Maart 1950 nr 167 be treffende de onteigening van gron den gelegen aan en nabij de Gast- huislaan. 20. idem tot aankoop van een strook grond, gelegen nabij de Eve- rard Meijsterweg, van de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. 21 idem tot overname om niet van stroken grond, gelegen aan de Utrechtseweg, van dr J. Nieweg, ir P. Kemper. J. Ruths en J. G, Over- eem. 22. idem tot verhuur van een per ceeltje grond achter de percelen Soesterweg nrs 81 en 83 voor de bouw van een transformator aan de P.U.E.M. 23. idem tot verhuur van de \yo- ning in de Koppelpoort en tot het verpachten van het recht om de Koppelpoort te doen bezichtigen aan J. B. A. M. Klaassen. 24 idem tot verhuur van de voor malige leerlooierij aan de Kamp aan J A. Leenders. 25. idem tot verhuur van het hotel Oud-Leusden aan de Staat der Ne derland en H. A. M. Beukers. 26. idem tot het verlenen van een crediet voor het herstel van het ho tel „Oud-Leusden". 27. idem tot wijziging van het raadsbesluit d d. 10 December 1940. strekkende tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Hugo de Grootlaan aan J. M. H. Thonus. 28. idem tot verkoop van drie per celen bouwterrein aan J. J. Vahstal aan de Jacob Catslaan. 29. idem tot verkoop van pércelen industrieterrein, gelegen aan en na bij de Drentestraat aan de N.V, Che mische Industrie van Hasselt en de N.V. Montagebouw en Houtindustrie M.B.H. 30. idem tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de Leusdcrweg hoek Balistraat aan H. Hertzinger. 31. idem tot verkoop van een per ceel bouwterrein aan de dr A. Kuy- perlaan aan H. Hertzinger. 32. idem tot wijziging van de ge meente-begroting dienst 1949. 33. idem om aan mejuffrouw C. J M. Ditshuizen overeenkomstig haar verzoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de dr M. van der Hoeveschool voor buitengewoon lager onderwijs. 34. idem om aan J. H. van Waart overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag te verlenen als leraar in de aardrijkskunde aan het gymnasium en de handelsdagschool. 35. Benoeming van een onderwij zeres aan de dr M. van der Hoeve school voor buitengewoon lager on derwijs. 36. Benoeming van een leraar in dc aardrijkskunde aan het gymna sium en dc liandelsdagschool. Gevonden voorwerpen In de periode van 16 t/m 19 Juni werden de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven; Padvinders portcm. inh. 6 cent en postzegels; paar lichtbruine glacé aameshandschoenen; autop. (rood); zonnebril; muntbiljet f 1.post duif ongeringd; blauw meisjesman- feite; groen blauw zeepétui mpt rits sluiting; bruin gestreepte dames pa- rapluic; rood vest en gele ceintuur; zakmes (blauw heft); bruine bal; blauwe slipover; rozenkrans; koorts thermometer; autoped (wit); huis sleutel; wit benen halsketting; brui ne jongensjas; kinder driewieler- fiets; parapluichoes; zilveren arm band; glacé handschoen, zeiltje van kinderwagen (beige); blauwe da mes portem. inh. f 3,43; licht bruin glacé dameshandschoen; zilveren vulpotlood; nikkelen polshorloge (defect); bril donker montuur; por tem. inh. f 0 22 cn recept; Frans woordenboekje; nikkel damesarm bandhorloge; paar wanten (rood met wit); bruin kinderschoentje (L.); 2 drinkbekers; blauw schoudertasje. DR P. H. BEYER OVERLEDEN Gisteren Is te Amersfoort plotseling overleden de heer dr P. H. Beyer, le raar scheikunde aan de Rijks Hogere Burgerschool te Amersfoort. Dc over ledene, die sinds 1920 aan dc Rijks HBS verbonden was, was onder zijn collega's en leerlingen zeer gezien. De heer Beyer beschikte over grote capaciteiten en hield zijn werk tot aan zijn dood vol. De begrafenis vindt plaats op Donder dag 22 Juni a.s. te 14.45 uur op de be graafplaats Rusthof te Amersfoort. Vaardigheidsdiploma voor lichamelijke opvoeding De gemeentelijke commissie voor lichamelijke opvoeding breidt haar taak uit. Behalve haar bemoeiingen met het schoolzwemmen wordt nu ook aandacht besteed aan de sport beoefening. De commissie wenst te komen tot de instelling van een al gemeen vaardigheidsdiploma voor de lichamelijke opvoeding. Dit examen wordt eerlang afgenomen van leerlingen der hoogste klassen van het gewoon .lager onderwijs. Om dit.werk te financieren heeft de commissie B. en W. verzocht een bedrag van 200.beschik baar te stellen. B. en W. adviseren in gunstige zin aan de raad. Technicus mishandelt medebewoners Officier eist 2 maanden gevangenisstraf Twee maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf eiste de Offi cier van Justitie bij de Utrechtse Politierechter Maandag j.l. tegen de 39-jarige technicus H. R. uit Amersfoort, die zich moest verant woorden wegens mishandeling. Naar uit de verhoren bleek, had de verdachte op 19 December van het vorig jaar ruzie gemaakt met het echtpaar S., waarmede hij en zijn vrouw en nog twee andere ge zinnen in het zelfde huis woonde. Dc ruzie was ontstaan over de be- I taling van da huur. welke door het i echtpaar S. was verhoogd met f 2.per week, een en ander als gevolg van de ruiling van de res pectieve woongedeelten. Op 19 December was de techni cus naar beneden gegaan, waar hij zijn medebewoner, de 28-jarige fa brieksarbeider in zijn huiskamer slapend of rustend in een stoel aan trof. Hij takelde zijn slachtoffer dusdanig toe, dat deze bewusteloos werd geslagen en gedurende een aantal weken zijn beroepsbezighe den niet meer kon verrichten. Ver volgens mishandelde hij de jeug dige vrouw zodanig, dat zij een hersenschudding bekwam en even eens een aantal weken haar werk niet kon doen. De Officier van Justitie vond het een zeer ergerlijk geval en ook de Politirechter dacht er zo over, maar hij wilde geen vonnis vellen alvorens nog twee getuigen a dé charge te hebben gehoord. De uitspraak is derhalve aange houden tot een volgende zitting, waarin tevens beslist zal worden over de door het mishandelde echt paar ingediende eis tot schadever goeding tot een bedrag van onge veer 150. Zaterdag a s zal een Veluwezoom- elftal, samengesteld uit derde en vierde klasse-spelers van het district Amersfoort, op Birkhoven een wed strijd spelen tegen ..De IJsselstreek". De opstelling van het Veluwezoom- elftal is als volgt; doel Luchen (Baarn), achter v.l.n.r. P. Snijders (APWC) en G. Pieters (Amsvorde), midden v.l.n.r. S de Graaf (Baarn), A. v. d. Flier (APWC). B Bakker, (Boys), voor v.l.n.r. Merkes (Ams vorde), Mossing (APWC), Wiek Jansen (Boys), J. Kraak (Amsvor de) en J. v. Es (Baarn). Reserves zijn: Van Loon (Quick), J. v. Empelen (APWC), Vonrte (AP WC), Joh. Snijders (APWC) cn Christ (Boys). Toneelseizoen van „Amicitia" De sociëteit „Amicitia" ontwierp voor haar leden, voor wat betreft de toneeluitvoeringen, een aantrekk?- lnk programma. De commissie, De- staande uit de heren mr. F. M. Fok- kema, Chr. W. P. Groeneveldt en P. J. Schwerzcl kon na overleg met de toneelgezelschappen het volgende rooster opmaken: Woensdag 20 September: Haagse Comedie: De knecht van twee mees ters. blijspel van Carlo Goldoni; Vrij dag 13 October: Toneelgroep Come- dia, Goud en Antiek, thriller van Edward Percy; Woensdag 29 No vember: Gezelschap Guus Osters. Bakersprookje, blijspel van Ronald Jeans; Vrijdag 5 Januari: Rotter dams Toneel: Vuile handen van J. P. Sartre; Vrijdag 9 Februari: Am sterdams Toneel (keuze volgt later); Woensdag 4 April Haagse Comedie; Ik lach er om. blijspel van Noel Co ward. Amersfoorts Drankweer Comité De plaatselijke afdeling van de Gereformeerde vereniging voor drankbestrijding, heeft de heren J. Nyhof cn H. Moekstra benoemd tot haar afgevaardigden in het Amers foorts Drankweer Comité. P.V. „Pro Patria" Uitslag van de Zaterdag j.l. ge houden wedvlucht van uit Creil? Afstand 380 km. In concours 157 duiven. Duiven in vrijheid 9 uur. Wind Noord-Onst. Aankomst le prijsw. duif 1.54.2 uur, idem laat ste 2.25.15 uur. De aangewezen 10 ct. werden gewonnen door W. B. A. de Graaf en G. H. Witteveen met no. 3 en 4, idem 25 ct. door C. Rijn en R. Lammens met no. 2 cn 8. De scheerweg door C. Rijn met no. 2. De extra prijs voor 2 eerst getoonde werd gewonnen door C. Rijn met no. 2 en 5. Speciaal 10 ct. door no. 2, 3. 4, 5. 6, 7. W. Hofman 1, C. Rijn 2, 5. 19. 36; W. B. A. de Graaf 3. 10, 26, 30; G. H. Wittsveen 4,39; A. G. Slee king 6; D. v. Ooik 7; R. Lammens 8; H. v. d. Linden 9; Joh. Kasperrs 11, 20, 37: C. van Winterswijk 12, 35; J. Hommerson 13. 15: B. var. Kuilen 14; J. D. P. v. Garderen 16; W. Kempkes 17. 34; Chr. Hamers 18. 24; H. Ipenburg 21, 38; D. Schooneveld 22; F. Urlnigs 23; H J. Dlekerhof 25, 33; F. Wedstein 27; E. de Jonge 28; K. v. Midlum 29; R. J. Wagt 31; J. Geldhof 32. APV De Luchtpost Uitslag wedvlucht Chateauroux, afstand 650 km. op Zondag 18 Juni 1950. De duiven werden om 5 uur 20 min. gelost met gunstig weer en Z.W. wind. In concours 135 duiven. Aankomst le duif 1 u. 55 m. 45 sec., laatste 3 u. 34 m. 22 sec. K.p. no. 1 aangewezen duif 10 ct. no. 4 6, aangewezen duif 25 ct. no. 3 5. Speciaal no. 1 2 3 4 5 6. De prijzen werden gewonnen door mevr. v. d. Berg 1 2 27, G. v. Westerlaak 3, L. van Doornik 4, J. de Bruijn 5 13, S. Appel 6, J. van Pluuren 7 32 42, H. A de Goe de 8 26, B. Elzenaar 9 29 33, G. A. Tuithof 10 35 38. W. F. Collet 11, A. Neskes 12 19, J. v. d. Heuvel 14, Ph. Buitenkamp 15 22 30, G. van Maanen 16, N. G. Groenestein 17, Flip Kok 18, H. Brons 20, P. W, Toen 21 34, H. Verhoef Jr. 23 36, M. W. v. d. Bergh 24, K G. Krijne 25. L. J. Maas 28. J. Lablans 31 39, G C Schimmel 37. J. Hendriksen 40, N. Neskes 41, W. J. Gerritsen 43, J." Noorman 44, G. C. Hiene- kamp 45. Stand kampioenschap Oost; Duif: 1. J. van Yken 49.216989 5618 p; 2. Mw. v. d. Berg 49.224115 488.2 p.; 3. C. den Enting 49.224384 419 2 p.; 4. H. J. Hol 48.278861 379 2; 5. H. van Eeden 49.221753 374.7 p. Hok- 1. J. van Yken 935.6 p 2. B. Ham 907.7 p.; 3. H. J. Hol 866.5 p.; 4. C. den Enting 748; 5. J. Krei- kamp 725.2 p. Twee getoonden; 1. J. v. Yken 663 4 p 2. H. J. Hol 578 p.; 3. H. A. de Goede 510.6 p.; 4. Mw. v. d. Berg 488.2 p.; 5. C. den Enting 452.8 p. Generaal: 1. Mw. v. d. Berg 2453.8 p 2. L. Snijders 2328.6 p., 3. H. J. Hol 2269 2 p.. 4 H. A. de Goede 2160.6 p5. J. van Yken 1872 p., 6. F. Jansen 1720.6 p.. 7. A. van Eldert 1715.6 p., 8. C. den Enting 1676.2 p., 9. J. de Bruyn 1653.8 p., 10. B. Ham 1653.5 p. Uitslag ACC concours van uit Chateauroux cn concours 319 dui ven los 5.20. Snelheid le duif 1275.6 meter, laatste 1102.8 meter per min. aangew. 25 ct. no. 4 en 15. Aangew. 10 ct no 5 en 10. Kp. no. 1 3 4 5. restant no. 6 Sp. 1 t.m. U- G Kluver 1 22 46; W. Vcrhcuvel 2 9; mevr. v. d Berg 3 6 80; H. Pieters 4 32 73; C. Winndhouwer 5 58; H. K. Meijer 7 53 73; Jos. Verstraeten 8 27- G. dc Valk 10; J. v. d. Burg 11 41S. Visschcr 12 54 75; J. Burgste den 13; K. D Labrie 14 45 66; J. v. Pluuren 15; E. Vink 16; S. Appel 17; J de Bruin 18; A. Kaal 19; H. A. de Goede 20 78; J. Overeem 21: B. v. d. Burg 23. J. Jagtenberg 24; J. Hoen- dcrdaal 25; Th. Peerenboom 26 72; J. Leyenhorst 28 63 70; A. L. Ver straeten 29 59 64; J. Maassen 30 31 37; G. Tuithof 33; A. Wiekart 34; H. Kollen 35; W. Collet 36; F- Harte- man 38: Joh. v. Voorst 39; J. Vos 40; P. Wolffenbuettcl 42 60; J. de Bruin 43; D. Nicolaas 44: P. Bos 47; J. v. d. Heuvel 48; J. Sehunselaar 49; W. Polhoud 50; A. v. Meeteren 51; N. Groenestein 52; G. v. Maanen 55; W. v. Plateringen 56. J. v. Korlaar 57; P. v. Oven 61 79; J H. Schram 62 W Fliek 65: G. Wolffenbuttel 67 G.' Haarmans 68. G. Veenendaal 69. H. Verhoef 71. K. G. Kreijne 74. C. v. Zwol 76. De Zondag in het openluchtthe ater Birkhoven door de Vrijzinnig Hervormden georganiseerde Land dag is alleszins geslaagd. Na kerk diensten in de morgenuren en be zichtiging van de oude stad trok een grote schare naar Birkhoven. De voorzitter van de Amersfoortse Vereniging, de heer mr Th. A. Fruin begroette de bezoekers en zeide, dat het een goede gewoonte is. dat de Vrijzinnigen en Prote stanten uit de prov. Utrecht een maal per jaar bijeen zijn. Hij prees het stede- en natuurschoon van Amersfoort en sprak zijn vreugde er over uit hier in de vrije natuur bijeen te mogen zijn. De kern van deze dag was on getwijfeld de rede van prof. dr C. J. Bleeker uit Amsterdam. Hij sprak over: ,De boodschap van het Vrijz. Christendom in de wereld van heden". Prof. Bleeker betoog de, dat daar voor wat betreft het Vrijzinnig Christendom een diepe en hoopvolle geestverwantschap heerst. Spr. herinnerde er aan, dat het Vrijzinnig Christendom ligt verankerd in de oudheid. Met klem betoogde prof. Bleeker, dat de bewering als zouden van het Vrijz. Christendom slechts en kele zielige restjes zijn overgeble ven niet met de feiten in over eenstemming is te brengen. De inleider schetste vervolgens de het bijbels-, humanistisch en het practisch Christendom en zei- de, dat godsdienstig zijn nog iets anders is dan de brave Hendrik uithangen. Het gaat om het ziels- contact van mens tot God. x Het door de lekenspelgroep van de VCJC opgevoerde stuk „Judas" werd met zeer veel aandacht door de aanwezigen gevolgd. Mr Schut- tevaur uit Utrecht dankte de orga niserende Amersfoortse vereniging. Hosanna en AMV concerteren Het was begrijpelijk dat de melo dieën die door de leden van de Amersfoortse Muziekvereniging tij dens het openluchtconcert ten geho re werden gebracht op de Appel markt zeer veel belangstellenden trokken. Het waren deels aandach tige toehoorders. Een ander deel van het publiek vindt zo'n gratis concert wel gezellig. Vele Soesterkwartier- ders kwamen op deze mooie zomer avond naar het Anjerplein om de Chr. Muziekvereniging „Hosanna" te beluisteren. De bergbewoners in de omtrek van de Rijks H.B.S. krijgen van avond hun deel want aan het Thor- beckeplein geeft „H. J. Hegeraat" oen openluchtconcert. De R.K. Mu ziekvereniging zal haar muzikale kwaliteiten tonen voor de bewoners van het Kruiskampkwartier op het pleintje voor de Chr. school aan de Assenraadstraat. Ook deze muzikan ten beginnen om acht uur. Morgenavond kan onze burgerij achtereenvolgens genieten van Wils kracht en Hosanna, van de A.M.V. en de Pol. Harmonie. Hegeraat en P.T.T. Harmonie, Excelsior en het Tamboers en Pijpercorps „Juliana" die in deze volgorde in groepen van twee tijdens een muzikale rondgang de volgende route zullen gaan: Start om 8 uur vanaf de Lange Beekstraat. Julianaplein. Arnh. weg. Arnhemsestraat, Varkensmarkt. Utrechtsestraat, Utrechtseweg. P. Bothlaan. van Campenstraat. Leus- derweg, Edisonstraat, Lorentzstraat. Woestijgerweg, Ev Meysterweg. Vermeerstraat, Hcndr. v. Vianden- straat. Kleine Haag. Zuidsingel. Kamperbinnenpoort, Langestraat, Lieve Vr. straat en Lieve Vrouwe Kerkhof waar het eindpunt is en de corpsen worden ontbonden. OSB-Zonneglorentocht op Zaterdag 24 Juni De Utrechtse Christelijke Wandel sport Vereniging „Op Sterke Benen" zal Zaterdag 24 Juni de „5e Nationa le O.S.B.—Zonnegloren wandeltoch ten" houden. In tegenstelling met voorgaande jaren zullen deze wan deltochten. die reeds een zekere be kendheid in de lande genieten, niet te Utrecht, doch aan het sanatorium „Zonnegloren", te Soest beginnen. Het doel van de tochten is af dracht van het batig saldo aan het suppletiefonds van het sanatorium „Zonnegloren", welk fonds ook on- en minvermogende T B.C.-patiënten in staat stelt een sanatorium-verple- ging te ondergaan. Het parcours is rijk aan natuurschoon. Dc directie van „Zonnegloren" zal al het moge lijke doen haar gastenwandelaarst (sters) op een zo prettig mogelijke wijze te ontvangen. De afstanden bedragen 30 en 35 km. voor personen van 16 jaar en ouder, 20 km. voor personen van 12 —16 jaar cn 10 km voor personen van 1012 jaar. Het vertrek heeft plaats bij sa natorium „Zonnegloren" (ongeveer 10 min. van station Soestduinen) voor de 35 km om 14.30 uur en voor de overige afstanden om 15 uur Aan de start kan nog ingeschreven wor den. Neptunus-heren naar Robben In het competitieprogramma van de KNZB is voor Vrijdag a.s. een polowedstrijd ingelast. Het eerste herenzevental van Neptunus gaat dan op bezoek bij Robben 1 in Hil versum. Het is de vraag of de Amersfoorters opgewassen zullen blijken tegen de sterke Hilversurrise ploeg. Wij houden het voorlopig op een nederlaag. Inrhet gunstigste ge val kunnen de Neptunianen een ge lijkspel uit het vuur slepen. Maandagavond is op het A. 3,v L.O.-terrein aan de Rubensstraat eer aanvang gemaakt met de Sportweek- Athletiekwedstrijacn 1950 georgani. seerd door de Federatie van Amers foortse personeelsverenigingen, Van de deelnemers, die over he algemeen slechts zo nu en dan ath letiek beoefenen, bereikten enkelei verrassend goede resultaten. He staat wel vast dat enkele bedrijver hun positie op de ranglijst belaag rijk zullen verbeteren. Bij het hoogspringen voor dame bereikte Rie Malestein met gema) de 1.40 nieter en werd daardoor eer ste. Op het nummer Kogelstoten va Stroosma van Noack het sterkst met een afstand van 11.58 meter. De uitslagen zijn als volgt: Hoogspringen dames: 1. Ric Male stein 1.40 m; 2. Mej. v. Riemsdijk 1.3 m; 3. Mej. Veenvliet; 4. Mej. Fabr cius; 5. Mej. Mulder. Kogelstoten heren: 1. Stroosm 11.58 m; 2 Lindeboom; 3. Koens; Van Doorn. Op het nummer Hardlopen here wisten de navolgende deelnemer door te dringen tot de finale, die o een nog nader te bepalen tijdsti wordt gehouden: le Serie: 1. Jonckman tijd 12. sec. 2. Van Spengen; 3. L. Visser; Vingerhoed. 2e serie: 1. Hensen tijd 12.4 sec 2. Veerman; 3. G. Veerman; 4. Hok; bergen. 3e serie: 1. Veldhuizen; 2. Brals; Van Essen. 4. Snijders. 4e serie: 1. Pijl 13.3 sec.; 2. Riji 3. Van Appelen; 4. Gerth. De volgende dames, die op de meter liepen, plaatsten zich evei eens in de finale: Serie I: 1. Riemsdijk 12.2 sec.; Elzinga; Epskamp; 4. Walrave 5 Peetoom; 6. Jongsma. Serie II: 1. Malestein 12.0 sec De Krieger; 3. Veenvliet; 4. Wijl bergen; 5. Van der Glas; 6. Van d® Logt. Serie III: 1. Smink 11.5 sec.! 2. Vi Weeren; 3. Kuiper; 4. Brinks; 3. Pj terseni Vanavond worden de wedstrijdi voortgezet met o a. nummers v' springen dames; hoogspringen ren, 800 meter hardlopen heren, Burgerlijke stand Geboren- Bernard Albert Herman.6^ v. B. A. Dieterinck en A. C. E, kamp: William Johanna z. v. W. Til le en J. E. v. yieuwkcrk: Huberta CJ nella, d. v. N. T Martens en H. W.f Coenen; Jan, z. v J. Schouten en 1 v. Grol; Dirk Willem, z. v S. Strijd en A. Willemsen; Maria Gerarda J hanna. d. v. J. H. Roelofs en M C. Alcvcn: Reinarda, d. v. H. Kiljan N A Hulsman - Harold, z. v. Lengt! en A. J. v. Vossen. Overleden: Albert Versteeg 73 I geh. m. J. v. BielderJohanna Mal Cornelia de Haan, 60 jr, ongehuwd, r Fiets ontvreemd Uit een portiek aan de Ai hemseweg werd Maandag een ona sloten rijwiel ontvreemd. Mijnheer de Redacteur, Heerlijke wandelingen. Amersfoortse Avond-Vierdaal Prachtige natuur en bovenal kl stig uitgezochte parcoursen, war voor de waardering van de wanl laars voor de organisatoren dit jl beslist niet groot genoeg kan zr Een klein foutje op de tweede I in de regen, het mag niet hindei niets is volmaakt in deze wereldl even vrolijk werd de kilometea veel met een „zoek de zon f weer teruggenomen. Zo bereiw wij in zonnige jubelstemming I de vierde avond het Borneopli wij, dat zijn in dit geval de r verpleegsters van het MilitairJ natorium en ondergetekende. I rig marcheerden de dames hun militaire plaats in de stoel toen begon het, de grote intol Jawel geacht Amersfoorts pubJ maar niet voor ons. Deze zegeti werd voor ons door een gedel yan u zodanig verknoeid, dat I dames zeer. ontdaan de Mark| bereikten. - Veel Amersfoorters (inderi veel) konden niet nalaten I hardop aan het adres van deze! mes hun afschuw over vrouwe» militairen kenbaar te maken I opmerkingen variërende tuf onhebbelijk en zeldzaam schoft. Het is hier nu niet mijn bcjj ling een pleidooi te houden vrouweliike militairen, als u 1 tegen wilt zijn, dan is dat in democratische samenleving goed recht. Kunt u zich eveif voorstellen dat deze verpleeg?! die in het Sanatorium een r drukke werkkring hebben en amoer vrij kunnen maken op I achtereenvolgende avonden I hun sport te beoefenen, mi Markthal een desillusie rijker r ren? Ik wel medestadgenoten I ik sDreek de vurige wens uit.l u bij een volgende gelegenhe® van een betere zijde, laat zie» blameert met deze houding! niet, doch wel u zelf. J U meneer de redacteur 9aI}j voor de verleende plaatsruimt^ Sergt. Maj. Insl G. SMIT. I Gew. Mil. Hosp

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2