Langs een roeispaan naar het de veen van Studie-conferentie van economische hogeschool r IN DE EUROPESE MALLEMOLEN Verstekelingen wilden eerst nog familie groeten Rotterdam krijgt drijvend hotel in de Coolhaven De Lorelei blijft intact Jan Starrenburg vindt het niet moeilijk Woensdag 21 Juni 1950 3 (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM. In 'n grote stad van zoveel honderdduizend inwoners zijn er altijd mensen die nou eens heel wat anders voor lief hebberij hebben dan hun medeburgers. Of die er toe gekomen zijn, met een hoop prakkizaties en knutselpartijen om dat te gaan doen wat die anderen ook wel graag eens zouden mee makenals ze het maar voorelkaar konden dokteren. Af en toe loop je zo'n buitenbeen tegen het lijf. Gisteren was het niet een model bouwer en ook geen wereldreiziger, die met een kruiwagen en een oplaag prentbriefkaarten genoeg van de civilisatie heeft en ook geen enfin, niets van dat alles. Maandagmiddag troffen we de twintig-jarige Jan Starrenburg, om precies te" zijn: Johan van Gestellaan 57 in Hillegersberg, die zich de laatste weken druk bezig is gaan houden met duiken. Aanvankelijk behoorde ook hij tot de huis-, tuin- en keuken-stervelingen, die zich bij het zwemmen moeten houden aan het povere voor raadje lucht, dat een mens in zijn longen kan bergen. Als enthousiast zwem mer en zeiler en bovendien voorzien van een behoorlijke dosis technische kennis (hij is leerling van de machinisten- school en de techniek zit allang in de familie) zon hij op een goed en niet te kostbaar mid del om zijn onderwater-ver blijf niet langer van dat eigen zuurstof-voorraad je te laten afhangen. Gasmasker fungeert als duikerhelm Een paar maal verdween hij in de Bergsche Plas en bekeek het kroos van onderen met een rubberslang tussen zijn tanden geklemd. Afgezien van het feit, dat je op die manier aan één stuk door krampachtig moet bijten, wat ook niet zo leuk is, beviel het zijn constructief brein niet. Toen dacht hij aan een Duits gasmasker, dat hij nog thuis had hangen en daar mee begon het „heuse" duiken. Aan het gasmasker kwam een stel stevige slangen, waardoor een compressor de lucht pompt. In het masker kri.gt Jan dus rij kelijk zuurstof en door een klepje Daders overval op speelclub gepakl DEN HAAG In samenwerking met de Amsterdamse cn Haarlemse recherche is de Haagse politie erin geslaagd drie van de vier daders op te sporen die op 20 April een over val hebben gepleegd op een speel club aan de Laan van Meerdervoork Hét zijn de 22-jarige buffetknecht R. de W. uit Haarlem, de ex-SS'er J. B. en een 23-jarige E. H J., bei den uit Amsterdam. De vierde, de 25-jarige W. H. v. d. W. is nog voort vluchtig. Van het geld dat zij toen bemachtigden ca f 6800.is niets meer te vinden- Zij hebben in Am sterdam en Haarlem ook nog over vallen gepleegd op taxichauffeurs. Vierde dader van overval speelclub voortvluchtig kan hij de lucht weer naar buiten ademen. Het is allemaal nog maar erg primitief, doch het werkt uitste kend. Hij heeft totaal geen last met ademen, het gaat zelfs gemakkelij ker dan boven water zonder het masker voor zijn gezicht, zegt hij. en theoretisch kan hij zo lang onder water blijven als hij maar wil. Practisch is het evenwel zo. dat je gedurend een verblijf van een kwartier onder water aardig koud wordt. Daarom is de jonge Starren burg nu op zoek naar een pak. dat hem over dat bezwaar heen zal hel pen. Van een vriend kan hij mis schien een stel zwemvliezen krijgen, zoals de kikvorsmannen dragen of hij knutselt er zelf een paar op maat. Je bent technicus of je bent het niet! In elk geval duikt het zó ook al heel plezierig. Er komen ge regeld mensen aan hem vragen of hij eens wil kijken naar. bijvoor beeld. een vulpen, die hier of daar in de bagger moet liggen of een armbandje of een horloge, hetgeen onze onderduiker natuurlijk met alle plezier probeert, al was het resultaat tot nu toe nihil. Vind maar eens een vulpen terug die al een half jaar of langer bij de water vlooien bivakkeert! Meer resultaat hoopt hij te krijgen wanneer hij een poging gaat onder- Klaar voor onder water! Gehol pen door zijn vrienden is Jan weer gereed om zich naar de veenbodem van de Bergsche Plas te laten zakken. Hij vindt hetop zijn woord, helemaal niets bijzonder. Alleen wat koud op den duur. VJ nomen om twee buitenboordmoto ren. eens onder water verdwenen voor de ingang van de haven van „Aegir", weer in het daglicht te brengen. Dat is aan de andere kant van de Straatweg. Voorlopig blijven Jan en zijn helpers, het jonge echt paar Loos en Lia Kersteman, alle drie al even verknocht aan deze duikerij. oefenen bij Plaslust aan het steigertje van de Achterpias. Er wordt een roeispaan in het water gedrukt, het electrische motortje van de kleine compressor zoemt als een bezetene en de machinist in spe laat zich langs de spaan maar weer eens naar beneden zakken. Alleen de trossen luchtbellen'wijzen, zo om de twee seconden, de plaats aan waar hij met zijn duikerlamp aan de gang is. Als dat stel nog niet eens op de goeie, ouwe, rijke Lutine afgaat weten we het niet! „Terug naar internationaal evenwicht (Van cén onzer verslaggevers) In de aula van de Nederlandse Economische Hogeschool is gisteren een internationale studieconferentie begonnen onder de algemene titel „Terug naar internationaal evenwicht". Op deze conferentie, die de eerste is welke de Hogeschool na de be vrijding organiseert en die te beschouwen is als de wetenschappelijke bijdrage van de hogeschool aan de tentoonstelling Rotterdam Ahoy', spreken enkele van de meest vooraanstaande experts op het gebied van de huidige internationaal-monetaire problemen. Rede van professor Tinbergen De rector-magnificus van de N.E.H. prof. Ch. Glasz. opende de driedaagse conferentie met een woord van welkom in het Engels dit is ook de voertaal van deze bijeenkomst tot de vele econu- misten en andere belangstellenden, die de inleidingen en discussies bijwoonden. Prof. dr. J. Tinbergen directeur van het Centraal Pion bureau en één van de voornaamste experts, die voor de constructie van minister Stikkers nieuwste in tegratieplan verantwoordelijk zijn, lneld daarna een inleiding over ,,de mogelijkheid van prijs- en koersaanpassingen." „In hoeverre kan evenwicht in de internationale samenleving worden verkregen door prijsniveau cn wis selkoersen der afzonderlijke landen op elkaar af te stemmen?" dit was de vraag die prof. Tinbergen wilde trachten te beantwoorden. Hij be gon zijn betoog met het geven van een zeer vereenvoudigd beeld van de wereldhuishouding, waarbij hij met name de verhouding van de V.S. tot de „Rest van de wereld" op de voorgrond stelde." In de eerste plaats is het natuur lijk denkbaar, dat de invoer in de V.S. sneller zal stijgen. Een tweede mogelijkheid moet worden gezien in een beperking van de consumptie cn de investeringen van de niet-Ameri- kanse gebieden. Een derde groep van mogelijkhe den tot herstel van het evenwicht bestaat uit de voor de economen be kende aanpassingen: a) Verlaging van de inkomens; b) Prijs- of koers aanpassingen; cJ Het handhaven van kwantitatieve restricties, indien geen van deze beide aanpassingen vol doen. Op grond van een reeks nieuwere statistische onderzoekingen en enke le algemene overwegingen, kwam spreker tot de volgende conclusies: Een belangrijke toeneming van de invoer in de V.S, moet mogelijk wor den geacht; een verlaging van de inkomens in De vierde dader van de over val op de speelclub in Den Haag is nog steeds voortvluch tig. De commissaris van politie, chef der centrale recherche ver zoekt zijn opsporing, aanhouding en voorgeleiding. Het is Willem Hendrik van der Werjf, geboren te Bandoeng 16 November 1925. Zijn signalement luidt: ca. 1.80 m. lang, slank postuur, blond haar, draagt een khaki-over- hemd, khaki-das, bruine lange broek, bruine schoenen, even tueel lichte regenjas (trenchoat model) met bolle knopen. Veluwse bocrendansers naar Palestina PUTTEN De Veluwse bóeren- dansers uit Putten, technisch leider de heer W L. de Gans („Boer Kre- lis") uit Amersfoort, die dezer dagen nog in Amsterdam ter gelegenheid van de Kalverstraatfeesten zijn op getreden, ontvangen vele verzoeken uit het gehele land om op te treden. Ook uit het buitenland, o.m. Enge land. Zwitserland, Frankrijk. Dene marken, Noorwegen en Amerika, kwamen verzoeken om een tournee te maken binnen. Deze week ontvingen zij de uitno diging om in de maanden Januari en Februari van het komende jaar een tournee door Palestina te ma ken. Daar dit juist in de minder drukke tijd valt, bestaat er grote kans dat aan dit verzoek zal kun nen worden voldaan. niet-Amcrikaanse landen zal gepaard gaan met massale werkloosheid en is daarom onaanvaardbaar; het omlaag brengen van de uitga ven der niet-Amerikaanse landen zal moeilijk zijn, zolang niet het vraag stuk van de sterling-saldi is opge lost; prijsaanpassingen zullen in de eerste paar jaar slechts geringe in vloed kunnen uitoefenen, maar ver moedelijk na enige jaren een belang rijker invloed. Het is daarom waarschijnlijk dat kwantitatieve restricties tegenover de dollar-zone de eerste paar jaar nog moeten worden gehandhaafd. Na deze inleiding door prof Tin bergen werd de discussie geopend door mr J. Svennilson, Zweeds ge delegeerde van de Economische Commissie voor Europa te Genève cn mr R. F. Kahn van de universi teit van Cambridge. Prof. W. E. Boerman sprak in aan sluiting op de lunch, die wegens het grote aanfal deelnemers zowel in de sociëteit Koinonia als in de hoge school gebruikt werd. over het be lang van de multilaterale wereldhan del voor Rotterdam. Het gezelschap bracht ook een bezoek aan de Ahoy'. Jo Vincent zong in Straatsburg STRAATSBURG. In Straats burg is van 822 Juni een mu ziekfestival gehouden ter ere van Bach, waaraan vele bekende diri genten en solisten medewerken. Münch, Markevitch, Menuhin. Edin Fischer. Szigeti, Suzanne Danco. Jo Vincent werkte mede in de „Matthaus Passion". Zij zong op oen kamermuziek-avorid de 12 liederen uit het ..Notenbüchlein" van Anna- Magdalena Bach, en tenslotte, met Elsa Cavelti en Haeffliger. kerkelijke cantates in de St. Guillaume. Spoorbrug te Nijmegen in October klaar NIJMEGEN. Bij de invasie in 1940 en bij de bevrijding in 1944 vloog de spoorbrug te Nijmegen ge deeltelijk de lucht in. De directie der N.S. liet kort na de bevrijding een noodspanning maken met een enkel spoor. Sinds enige tijd worden nu werkzaamheden aan de brug ver richt om een dubbel spoor te kun nen aanleggen. Deze herstellings werken schieten zo goed op. dat men in October a.s. op de Nijmeegse spoorbrug weer een dubbel spoor in exploitatie hoopt te hebben. Veldslagen op de Philippijnen MANILLA Naar de comman dant van het Philippijnse leger me dedeelt, hebben de militaire strijd krachten en politieformaties sedert 1 April van dit jaar tien slagen met de opstandige .huks' geleverd. Bo vendien hadden nog zestig -kleinere gevechten plaats met de onder com munistische leiding staande rebellen. De .huKs' verloren over dit tijdvak 702 man aan doden. Verder werden 56 guerilla's gevangen genomen, een dertigtal anderen gaf zich over. Generaal-majoor Mariano Casta- neda. die deze cijfers vandaag op een persconferentie bekend maakte, gaf als verhezen aan regeringszijde cp 11 doden en 14 gewonden. Hij onthulde ,dat de strijd tegen de re bellen de regering op een bedrag van 49 millioen dollar per jaar komt te staan. Geschenk van Utrecht voor tankboot Caltex In verband met 't feit, dat de N.V. Caltex" besloten heeft een van haar zes nieuwe tankschepen van 14\£ ton de naam te geven „Caltex Utrecht" stellen B. en W. van Utrecht voor als gebaar van waar dering een geschenk voor 't betrok ken schip aan te bieden. Zij denken hierbij aan een in brons gegoten wandversiering voor het officiers- verblijf, waarin symbolisch de stad Utrecht zal worden afgebeeld. Deze wandversiering zal worden vervaar digd door de Utrechtse kunstenaar J. Hekman. De kosten worden ge raamd op f 500 Het is de bedoeling, indien de Raad met dit denkbeeld accoord gaat. dat de Burgemeester van Utrecht op 30 Juni a.s., wanneer de „Caltex-Utrecht" op de werf van Wilton door de minister van Ver keer door vlaghijsing wordt inge wijd. deze wandversiering zal ont hullen. Zij konden malkander niet krijgen Stoffelijke resten van Nederlanders terug naar het vaderland (Eigen bericht) DEN HAAG. De stoffelijke res ten van Nederlanders, die tijdens de oorlog in Duitsland zijn omgekomen als slachtoffers van terreur en oorlog voering, zullen worden opgespoord, geïdentificeerd en, voorzover de na bestaanden dit wensen, naar Neder land worden teruggebracht, zo ver nemen wij. Met dit doel zullen binnenkort 50 militairen van de dienst indentificca- tie en berging onder leiding van de commandant van de dienst naar Duitsland vertrekken. Verwacht wordt, dat deze groep anderhalf tot twee jaar in Duitsland werkzaam zal zijn. Het onderzoek zal zich moe ten beperken tot de Franse. Ameri kaanse en Britse zones van Duits land. Hoewel vast staat dat vooral ook in de Sowjetzone van Duitsland zeer vele Nederlanders zijn omgeko men, kan de Nederlandse groep daar geen onderzoek instellen omdat me dewerking is geweigerd. Het is de bedoeling, dat de stoffe lijke overschotten van in Duitsland omgekomen Nederlanders zullen worden overgebracht naar hef cen trale kerkhof te Loenen op de Vc- luwe, tenzij de nabestaanden prijs stellen op herbegraving op andere plaatsen. Raadsel van hun verdwijning in de Nieuwe Waterweg is nu opgelost Ongeveer vier maanden geleden ging de 19-jarige C. H. A. S. uit Niepen (N B.), die bü de marine was, na een huiselijke twist er van door en meldde zich bij bet Franse vreemdelingenlegioen. Samen met een Belg, die het leven in de woestijn blijkbaar ook niet erg beviel, deserteerde hU Beiden scheepten zich in als verstekeling aan boord van het s.s. „Eendracht". Nadat dit schip de haven van Al giers verlaten had. meldden zij zich bij de kapitein, die bij aankomst in Nederland de rivier-politie in Rot terdam van het geval in kennis stel de Toen vorige week Woensdag in de Nieuwe Waterweg de rivierpoli tie aan boord kwam. waren de ver stekelingen verdwenen. Het bleek, dat zij onder de rook van Maassluis over boord waren gesprongen. Eerst de Hollander en daarna de Belg. De laatste kon niet zwemmen en had een zwemvest aangetrokken. Beide mannen hebben zich nu bij de politie gemeld Zij vertelden dat zij alvorens zich te laten opsluiten, eerst nog enkele familieleden wilden bezoeken. Na hun bad in de Maas. hadden zij hun kleding gedroogd en waren te voet naar Maassluis gegaan Daarna per trein naar Rotterdam, waar het tweetal dc nacht wande lend op straat doorbracht. De vol gende dag zijn zij naar Den Bosch vertrokken om tenslotte liftend Roo sendaal te bereiken, waar de familie van de marine-man woont Toen zij daar iedereen een handje gegeven meldden zij zich bij de politie. De marineman is nu ingesloten in de marinierskazerne aan het Toepad. terwijl de Belg over de grens gezet is. Opening; Tweede Vrijwilligers EDE Dinsdag 27 Juni zal de chef van de Generale Staf. generaal Kruis, het Tweede Vrijwilligers Op leidingscentrum. gevestigd in de Elias Beeckman kazerne. Dit insti tuut heeft ten doel vrijwilligers op tc leiden tot onderofficier. Na af loop van de verbintenis 4 of 6 ja ren bestaat er mogelijkheid, dat de betrokkenen in de beroepsdienst overgaan of in een burger betrek king worden geplaatst In de plaats daarvan kan ook een uitkering ge- gegeven worden van 750 voor elk jaar der dienstverbintenis met uit zondering van het eerste jaar Het eerste Vrijwilligersopleidingscen- (jao, trum werd het vorige jaar October hadden, vonden ze het voldoende en in Wezep geopend. Prinses Irenebiedt accommodatie aan vijftig personen De Prinses Irene, een na de oorlog in Engeland gebouwd oorlogsschip dat alléén de proeftocht maakte, thans een luxe passagierschip, dat enige dagen in de Parkhaven te Rotterdam ter bezichtiging heeft ge legen, wordt vandaag naar de Coolhaven verhaald. Het schip zal daar enige tijd blijven liggen en als drijvend hotel dienst doen. Dit betekent een belangrijke aanwinst voor de Rotterdamse hotel-accommo datie. In 1947 is de Prinses Irene door de heer J. Doeksen Jr. te Glasgow van de Engelse regering gekocht. De heer Doeksen besloot er een luxe schip van te maken, ten be hoeve van trips in eigen land ge durende de zomer, en in het bui tenland gedurende het winter half jaar. Op de werf van de firma Van Goor en Spiekman te Zwartsluis is de Prinses Irene verbouwd tot een zeer zeewaardig zeeschip. Doordat zeer brede kimkielen zijn aange bracht is het slingeren van het schip, zelfs bij hoge zeegang, zeer gering, zodat zelden of nooit slin- gerlatten op de tafels nodig zijn. Het is een zeer luxueus schip geworden, dat er in alle opzichten wezen mag; het is voorzien van 25 modern ingerichte tweepersoons hutten. met warm en koud stro mend water en airconditioning een ruime salon, een zeer gezellige bar, een uitstekende keuken etc. etc 1-1. het Barneveld krijgt een pluimveeslachtplaats BARNEVELD. Gisteren werd officieel besloten in deze gemeente met ingang van Vrijdag 23 Juni een centrale slachtplaats voor pluimvee in te richten. Tegelijk werd bekend gemaakt, dat het met ingang van Donderdag 22 Juni verboden zal zijn op de bedrijven zelf pluimvee voor de verkoop te slachten. De betrokken pluimveehouders kunnen van laatst genoemde datum af hun overtollig pluimvee aanmelden op het bureau van de plaatselijke bureauheuder. Dit bureau neemt dan verdere maat regelen. Deze regeling peldt uitsluitend gezond pluimvee. In bespreking is nog. of ook het pluimvee van ge zonde bedrijven grenzend aan be smette bedrijven dat tot nog toe uit voorzorg vernietigd werd ge slacht kan worden voor de consump- Ondertussen breidde sedert het af gelopen weekeinde de pseudo-vogel- pest zich in de gemeente Barneveld niet belangrijk uit. Officieel is er thans een ophokge- bod in de gemeenteu Barneveld Schcrpcnzecl. Stoutenburg en het noordelijk deel van Ede. In Scher- penzeel en Ede werd nog geen pseu- do-vogelpest vastgesteld. Franse kardinalen critiseren oproep van Stockholm (Van onze correspondent) PARIJS De permanente com missie van de Raad van Kardinalen en Aartsbisschoppen heeft op zijn bijeenkomst van 14 Juni een brief samengesteld, waarin stelling geno men wordt ten opzichte van de op roep van Stockholm, een „vredes- manifest" van communistisch georiënteerde geleerden. In deze brief wordt eraan herinnerd, dat de kerk altijd cn ook reeds tijdens de laatste oorlog stelling genomen heeft tegen al die bombardementen, die geen onderscheid maken tussen combattanten en ncn-combattanten. Het is dus onbehoorlijk om aan dis cipelen van de kerk te vragen, of zij tegen het gebruik der moderne wa penen zijn De kerk veroordeelt het gebruik van die wapenen met alle kracht De Christen heeft tot taak een werkelijke vredesgeest tussen de volken tc bevorderen. Hij be grijpt, dat het op een bepaald ogen blik nodig kan zijn, dat de staat een deel van zijn so ivereiniteit opoffert en hij moet zich interesseren voor alle pogingen om Europa vorm te geven. Hij moet ook arbeiden voor de sociale rechtvaardigheid, zonder hetwelk er geen vrede tussen de burgers van een land kan zijn Ziedaar dc hoofdpunten van de brief, die door de katholieke bladen vooral zeer uitvoerig is gebracht. Niettemin krijgt men de indruk, dat ook in deze kringen sommigen zich afvragen of het wel opportuun was op deze wijze aan de oproep van Stockholm extra publiciteit te Ceven. FRANKFORT. Zondag wijdde „Neues Deutschland' officiële orgaan van dc Oostduitse socialistisch* eenheidspartij, zijn voorpagina aan een artikel over voorbereidingen, die van Ameri kaanse zijde gemaakt zouden zijn cm de Lorelei in geval van oorlog met dc Sowjet-Unie op te blazen als onderdeel van een plan tot dekking van het Westen. John Mac Cloy, de Amerikaanse i hoge-commissaris in Duitsland, heeft verklaard, dat de „verhalen over plannen voor het eventueel opblazen van de Lorelei-rots ten dienste van de verdediging van Wcst-Duitsland van eenzelfde soort zijn als de berichten over het uitstrooien van Coloradokevers uit Amerikaanse vliegtuigen in Oostduitsland Hij zeide, er niet aan te twij felen. dat er „zekere vernielings plannen" waren in verband met de verdediging van Duitsland „te gen agressie uit het Oosten". De „communistische propaganda be treffende inundatie van grote ge bieden cn afdamming van de Rijn" was echter „louter onzin". Er be stonden helemaal geen plannen, waardoor het aanzicht van de Lo relei en de „betovering, welke zi.i over de Rijn uitoefent" aangetast zouden worden De communisten moesten zich voor die betovering in acht nemén, aldus zeide McClov met een zin speling op de legende. Hotelbrand te Muiderberg MUIDERBERG. Gistermiddag even na twaalf uur ontdekte een Grote oogst van Veluwse bosbessen PUTTEN De bosbessenstrui- ken op de Veluwe beloven over het geheel genomen ook dit jaar een goede oogst te geven. De struiken zitten vol groene bessen, die laten aanzien, dat ze de droogte goed zul len doorstaan. Reeds zijn in de Put ter-, Sprieler- en de Speulderbossen blauwe bosbessen geplukt. De bes sen zijn mooi groot, wat met droogte vrijwel nimmer het geval is ge weest. Amerika voortaan „depressievrij" GENEVE De Amerikaanse mi nister van Arbeid. Tobin, heeft op de 33ste confcrentiè van de Inter nationale Arbeids Organisatie ver klaard, dat Amerika nooit meer een depressie zal doormaken als die van de jaren omstreeks 1930. ..Wij ver dame. die op het terras van hotel trouwen een grote depressie te kun .Je Maintiendrai" zat. dat uit de bo- vermijden^ omdat wij sedert Montessori eredoctor van Amsterdamse universiteit AMSTERDAM. De senaat der universiteit van Amsterdam heeft besloten het ere-doctoraat in de faculteit der letteren en wijsbegeer te te verlenen aan mevrouw dr. Maria Montessori. De promotie is vastgesteld op Maan. dag 18 September '50 in de au'.t der universiteit ter gelegenheid van de opening van het studiejaar 1950— 1951. yenetage rookwolken naar buiten kwamen De echtgenote van de ho telhouder snelde naar boven doch moest halverwege terugkeren, omdat cte vlammen haar reeds tegemoet sloegen. De brandweer van Muiderberg Kon niet veel uitrichten; de brand weer van Bussum heeft het vuur met drie stralen bestreden. vPrillOVenetagc vrtfwel geheel verloren gegaan Daardoor is Mui derberg thans beroofd van de enige H,CLwaar hGt verenigings leven onderdak kon vinden. whpr F, Het com'té voor darovvedstnjden orgaiseert Zon- f Jaarlijkse knngvaart- vvedstnjd. (Heren 45 km.; dames- en de mixed-ploegen 33 km.). 1933 grote vorderingen hebben ge maakt op het gebied der sociale en economische wetgeving," zo zeide hij Op het ogenblik zijn er slechts on geveer drie millioen werklozen in de Verenigde Staten, hetgeen mindei dan vijf procent is van het aantal arbeidskrachten D«> totale productie van de V.S. nadert volgens Tobin het na-oorlogse hoogtepunt van lie: laatste kwartaal van 1948. WASHINGTON In de loop van de komende dertig dagen zullen meer dan honderdduizend ton Ame rikaanse wapens naar West-Europa verzonden worden om de militaire verdediging van de landen van het Noord-Atlantische gebied te ver sterken. zo wordt uit goede bron vernomen.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3