Luc van Dam Jackson slechts zeventig seconden Dagblad voor Amersfoort Snelle k.o. overwinning van onze kampioen middengewicht SPORTBIJLAGE Sensationele overwinning van Zweden op Italië PSY wint beker door groter uithoudingsvermogen Limburgia grijpt de titel zonder aarzelen Sedgman de favoriet op Wimbledon Brazilië, Engeland, Spanje en Zuidslavië winnen Zege op Ajax (6-0!) verscheurt laatste illusie van BI.-Wit Maandag 26 Juni 1950 3 WEKELIJKSE (Van onze sportredacteur) De Nederlandse middengewichtkampioen, Luc van Dam, heeft op het eerste bokspro- grannna in de open lucht van dit seizoen •waarschijnlijk een der schoonste en nuttigste overwinningen uit zijn loopbaan behaald. Een minuut en tien seconden precies duurde het gevecht tegen de geduchte kleurling uit Jamaica, Billy Jackson, een slanke goed ge bouwde athleet, die in de luttele ogenblikken, tvelke Van Dam hem gunde, de indruk maak- Jan Nicolaas behoudt zijn titel Het is zo ver niet gekomen, want de eerste minuut was nog niet ten volle verstreken, toen Van Dam voor de sensatie zorgde, die de toeschou wers rond de ring als één man van hun plaatsen deed rijzen. Op halve afstand trof hij Jackson met een linkse op-de kaak en liet daarop oen korte rechtse hoek volgen, zo snel en zuiver geplaatst, dat de kleurling, als ware hij een wassen pop, die door een heftige windstoot omver werd gekegeld, in zijn volle lengte achter over naar het canvas ging. Zijn ach terhoofd kwam in onzachte aan raking met de planken en waar schijnlijk als gevolg van die schok veerde het lichaam enige decimeters op om dan weer ki-achteloos neer te vallen. Maar Jackson wilde zich nog niet gewonnen geven en bij de zesde of zevende tel van scheidsrechter Bergstrom wentelde hij zich met uiterste krachtinspanning op zijn zijde en trachtte zich met behulp van een der touwen op te richten. Bij de negende seconde stond hij wankelend overeind, maar alle inspanning en wilskracht ten spijt ging hij meteen weer door de knieën om te worden uitgeteld. Luc van Dam was winnaar met k.o. na 1 minuut en tien secon den! Deze fraaie overwinning komt voor Van Dam wel op een bij uitstek gunstig ogenblik en zal er in niet geringe male toe bijdragen, dat zijn candidatuur voor de Europese mid- dengewichttitel op een wat steviger basis komt te rusten. Ook een k.o.-zcgc voor Bos Harry Bos moge dan geen bokser van de klasse van Luc van Dam zijn, een feit is. dat deze Amsterdamse pugilist de laatste tijd opmerkelijk successen boekt. De welterkampioen is geen man van de fijne techniek, maar meer öet type van de fighter, die zijn kans blijft zoeken en dan ook onverbiddelijk toeslaat als deze Zich voordoet. In de vierde ronde van zijn gevecht tegen de neger Cal Johnson maakte hij, met zekere risi co's voor zich zelf, gretig gebruik van het feit. dat zijn tegen de touwen gedrukte tegenstander zich aan een slagwisseling waagde. Dit werd zijn ondergang, want met enige moordend harde linkse en rechtse hoeken maakte Bos zijn tegenstander murw om hem tenslotte met een linkse op het hoofd de genadeslag te geven Het was al direct een levendig ge vecht. waarvan de eerste ronde ver streek zonder dat een van de boksers enig voordeel had behaald. Bos bok ste open. kennelijk met de bedoeling de neger tot aanvallen te verleiden. Enkele malen had de Amsterdammer daarmee succes, maar bij een felle slagwisseling in de tweede ronde, toen onze landgenoot in de hoek was gedrongen, kreeg ook hij enkele har de treffers te incasseren Zijn hele strijdwijze was er evenwel op inge steld om te trachten een snelle be slissing te forceren en toen Johnson 1 zich in de vierde ronde niet snel ge noeg uit de touwen kon losmaken, greep Bos zijn kans om door een overwinning met k.o. zijn reputatie nog wat te verstevigen. Nog steeds Nicolaas Het is altijd een genoegen om de oude Haagse ringrot, Jan Nicolaas, aan het werk te zien. Ook in zijn gevecht tegen Jan Remie met als in zet de Nederlandse lichtgewichttitel nog steeds in het bezit van de 33 jaar oude Nicolaas heeft deze vuistschermer bij uitnemendheid ge toond wat er met techniek, gepaard gaande met routine kan worden be reikt Het had er soms veel van weg of hij een van zijn leerlingen op iet wat hardhandige wijze trachtte het ABC van het boksen te leren. Tel kenmale trof Nicolaas zijn uitdager op de kaak of in het gezicht. Links en rechts, op afstand of uit de clinch komend, steeds was het raak en de arme Remie, die er wellicht op uit was tegen zijn „oude" tegenstander een afmattingstactiek toe te passen, kreeg meer te incasseren dan goed voor hem was. Nicolaas scheen dat ook te vinden, want tegen het einde van de zevende ronde trof hij de Bredanaar met een rechtse hoek zo zuiver op de kaak. dat hij als een blok neerstorte. Met grote moeite kwam Remie na de achtste tel over eind. maar het was duidelijk dat hij geen tegenstand meer kon bieden. De gong redde hem voor k.o.. maar het gevecht werd niet meer voortgezet, zodat Nicolaas winnaar werd door opgeven van zijn tegenstander in de achtste ronde. In de openingspartij van de mid dag heeft de Nederlandse zwaarge wicht keffnpioen Jan Klein talrijke kansen voorbij laten gaan om zijn tegenstander, de Belg De Clerquc, een nederlaag met k.o. toe te bren gen De veel zwaardere Klein begon ontegenzeggelijk veelbelovend, nam direct het initiatief en met beide te een man van klasse te zyn. De Nederlandse kampioen wist dit reeds uit ervaring en het was dan ook een ietwat zenuwachtige, maar volkomen geconcentreerde en goed getrainde Van Dam, die in de ring stapte. Onmiddellijk na de gongslag nam onze kampioen het initia tief, maar de wyze waarop Jackson pareerde om zijn tegenstander daarna flitsend snel op de kaak te treffen, hield een belofte in voor een aantrekkelijk en hoogstaand technisch gevecht. handen stotend scoorde hij niet alleen de nodige punten, doch maakte met zijn linkse tevens openingen, welke hem mogelijkheden te over boden op een snelle beslissing. Klein maakte van zijn kansen echter geen gebruik, want telkenmale verzuimde hij te volgen of deed dit zo laat, dat de Belg zijn dekking weer had ver zorgd. Bovendien miste de Nederlan der maatgevoel en maakte hij de fout zijn tegenstander niet op afstand te houden. De Belg, wel moedig, maar niet bijzonder kundig, zocht bij voor keur het gevecht op korte afstand en het pleit niet voor het doorzicht van Klein, dat hij zijn tegenstander in deze tactiek niet, of althans niet vol doende, belemmerde. De Nederlander moest tenslotte met een overwinning op punten genoegen nemen. Jan Remie overleden De Jonge Bredase lichtgewicht Jan Remie, die 's avonds naar het Wester ziekenhuis is overgebracht, daar men een hersenbloeding vreesde, is van morgen om 8 uur aldaar overleden. MILAAN ..La Gazette dcllo sport" deelt mede. dat Bartali als nog besloten heeft deel te nemen aan de Tour de France. De Italiaanse wieier unie zal nog een „definitief communiqué" uitge ven over de Italiaanse deelneming aan de Tour. Advertentie 11 M WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL IN RIO Billy Jackson, door een formi dabele rechtse hoek van Luc van Dam naar het canvas gezonden, trachtte zich met inspanning van alle krachten nog op fe richten, maar zijn benen weigerden hem de dienst en scheidsrechter Berg strom kon de kleurling uittellen. Rciff wil in September recordpoging doen BRUSSEL. Dc Belgische athleet Gaston Rciff wil na de Europese kampioenschappen een poging doen het wereldrecord op de 5000 meter, dat op naam staat van de Zweed Gunder Haegg met een tijd van 13 min. 58.2 sec. daterend van 1942. te verbeteren. Waarschijnlijk zal deze poging te Parijs plaats hebben op 13 September. Slechts verlenging kon beslissing brengen: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. De Rotterdammers, die Zaterdagavond naar het Feyenoordstadion zijn gegaan om daar de eindstrijd om de KNVB-beker tussen Haarlem en PSV by te wonen hebben wel dubbel en dwars waarvoor hun geld gekregen. Niet alleen, dat de beide beker-pretendenten een bij zonder aantrekkelijk spel demonstreerden, maar de wedstrijd werd, door dat de stand na negentig minuten 33 was. nog een minuut of tien ver lengd. Toen slaagde rechtsbuiten Bijen van PSV erin te scoren en daarmee zyn club in het bezit te stellen van de beker. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Zaterdagavond. Ajax heeft niet kunnen verhinderen, dat het rhythme van een gul feest vanavond en morgen bruisend als eham- pagne door Limburg zal gisten. Limburgia heeft de laatste horde naar bet kampioenschap van Nederland zo overtuigend genomen (zesnul!), dat er werkelijk geen twijfel hoeft te bestaan aan de kwaliteit a an deze Lim burgse kampioensploeg, de eerste in de voetbal-historie. Fel sloegen de aanmoedigingen van b(jna 60.000 toeschouwers op de elf jongens uil Brunssum neer. Zy zyn tien minuten nerveus geweest van deze klanken-orgie, maar klommen daarna lichtvoetig boven de vreemde sfeer uit. Om vervolgens met Ieder schot de groeven langs de monden van Blauw Wit-supporters een tikje zorgelijker te trekken. Want Blauw Wit's illusies werden door deze keiharde mijnwerkers verscheurd en in de achtergrond van een rood-\\ lt-blauwe kampioensvaan geschoten. RIO DE JANEIRO. Vijfduizend duiven werden losgelaten en 21 saluut schoten gelost toen Brazilië Zaterdag de aftrap deed in de wedstrijd tegen Mexico, waarmee het tournooi om het wereldkampioenschap voetbal werd geopend. De wedstrijd, die w erd geleid door de Engelsman Reader, eindigde in een fikse 40 overwinning voor het organiserende land. De ruststand was 10. Het machtige nieuwe Rio-stadion, dat aan 150.000 personen plaats kan bieden, bevatte 100.000 toeschouwers. Aan beide zyden werd een open spel gedemonstreerd met Brazilië in dc meerderheid. Herhaaldelijk werd echter de bal veel te hoog gespeeld, hetgeen met een vrij sterke val wind niet bepaald doelmatig w as. Ademir scoorde voor Brazilië het eerste doelpunt na ruim een half uur. rechtshalf Sune Andersson, die zün land ln de 34e minuut de leiding gaf. In de tweede helft begonnen de Italia nen met ccn groot offensief. Boniperti kreeg de kans van de dag. maar alleen voor keeper Svcnsson. schoot hij naast. Bij een van de weinige'uitvallen der Zwe den werd gefloten voor hands. Ret schot van Palmer werd door doelverdedlger Scntimenti half gestopt cn Jcppson was er snel bij om dc bal voor de derde maal in het net te deponeren. Machtige Rio-stadion nog niet vol Ademir, de ster der Brazilianen, kwam na de rust op de buitenplaats wegens een knieblessure. De druk op het doel van Mexico bleef voortduren. Talrijke kansen werden echter door de Braziliaanse voorhoede niet benut en eerst 25 minuten voor het einde verhoogde Jair de voorsprong met een afgemeten schot. De derde goal werd gemaakt door midvoor Baltazar. die er zorg voor droeg, dat een kopbal juist onder de lat verdween. Met nog een kwartier te spelen stroomden dc tribunes leeg. Het beste doelpunt van de wedstrijd werd tien minuten voor het einde door Ademir. die geen last meer van zijn verwonding bleek te hebben, ge scoord Van bijna 20 meter zond hij een keiharde schuiver in. EngelandChili 20 Vijftigduizend toeschouwers woonden Zondag de ontmoeting tussen Engeland en Chili bij. die ln regenachtig weer werd gespeeld. De Engelse voorhoede combi neerde uitstekend, maar voor doel miste men vaak dc finishing touch, terwijl de Chileense achterhoede vaak snel cn han dig ingreep. Toch werd het een 2—0 zege voor de Britten. Mortensen scoorde voor Engeland na 38 minuten spelen. Hij was ook de grondlegger van het tweede doel punt. Hij gaf een zuivere pass naar Fin ney. die na een korte rush de bal voor de voeten van Mannion legde. Een scherp laag schot volgde cn vla de binnenkant van de paal werd de Chileense doelvcr- dedigcr gepasseerd 1201. De beste Engelsen waren Mannion, Mortensen. Bentley cn Wright. ItaliëZweden 23 In Sao Paulo beleefden 80.000 man. on der wie ccn groot aantal Brazilianen van Italiaanse afkomst, de grote verrassing van het tournooi. toen Zweden na het eindsignaal met een 3—2 overwinning op de wereldkampioenen Italië, het veld ver liet. Reeds na 7 minuten had Italië de leiding, toen een schot van Carapellcse doel trof. De Italianen behielden het initiatief, maar Zweden kreeg onverwacht de ge lijkmaker. 20 minuten voor rust, door midvoor Jeppson. De Italianen werden in de verdediging gedrongen en het was de Een kwartier voor het einde verkleinde Italië de achterstand. Muccinelll, de rechtsbuiten gaf een fraaie voorzet, die door Campatelli, de linksbinnen werd be nut. Vijf minuten later kwam Muccinelll alleen voor de Zweedse doelverdediger te staan, maar hij was er zo verbaasd over. dat hij jammerlijk faalde. De druk op het doel van Svcnsson werd steeds hevi ger. maar de Zweedse backs verdedigden zich fel cn Svcnsson was in buitengewone vorm. In dc laatste minuut van de wed strijd kreeg Muccinelll een nieuwe kans de gelijkmaker te scoren, maar zijn schot werd door de lat gekeerd cn daarna werk te men de bal over. Italië is zeker gedu rende drie kwart van dc speeltijd in de meerderheid geweest, maar in de voor hoede werd te onsamenhangend gespeeld. Zwitserland verslagen Zuidslavië won te Bclo Horlzonte met 30 van Zwitserland in poule A. nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Uit Curitiba wordt gemeld, dat Spanje voor poule B met 3—1 van dc V.S. won. De stand ln poule A Is als volgt: Brazilië 1 1 0 0 2 4—0 Zuidslavië 1 1 0 0 2 3—0 Zwitserland 1 0 0 1 0 0—3 Mexico 1 0 0 1 0 0—4 Dc stand in poule B Is: 1 Engeland 1 1 0 0 20 2 2. Spanje 1 1 0 0 3—1 2 3. Chili 10 0 1 0—2 0 4. Ver Staten 10 0 1 1—3 0 Kampioen van Nederland Uiteraard werden de Limburgers, na de correcte gelukwensen van Ajax, op de schouders naar de kleed kamer gedragen. Daar wachtte de vice-voorzittcr van de K.N.V.B., ir Hopster met zjjn gelukwensen. Naast hem stond de minister van O. K. en W., Z.E. dr. F. J. Th Rutten. die als Limburger zyn vreugde eveneens wilde uiten. De eerste minuut van de wedstrijd reeds bracht gejuich en belgerinkel van de Limburgse aanhang. Midden voor F. Cox was onmiddellijk van de middenlijn naar voren gesprint en greep de bal ln zyn vlucht. Zijn schot werd een buitcnspcldoelpunt. Maar na 13 minuten sprong Eritns- sum tóch juichend op. Middenvoor Cox greep de bal weg uit een korte tik-tak-combinatie bij de strafschop- cirkel. omspeelde Van der Hart, zag v. d. Pol uitlopen en schoot daarop beheerst tussen diens benen door (0—1). Twee minuten later onderbrak rechtsbuiten De Graaff de technische show van Ajax met een 30-meter- schot, dat v. d. Pol in zijn rust ver- rastte (02). Ajax ging feller terugspelen. Kwam met voortreffelijk uitgevoer de combinaties steeds terug, maar verviel dicht bij het doel ln kortzich- (Van onze sportredacteur Vandaag zijn de tennis kampioenschappen van Wimbledon begonnen in Londende wereldkam pioenschappen voor ama teurs. zonder de kampioen van hel vorig jaar, de Amerikaan Schroeder, die het te druk heeft met ijs kasten verkopen, zonder de kampioen eau 1948, Bob Valkenburg, die het even eens te druk heeft met zijn zaken. Sedgman is nu de grote favoriet, nu eens niet een Amerikaan, doch een Australiër. H>j is de eerste geplaatste speler, die even wel de laatste tijd sukkelt met een pijnlijke rechter pols, zodat deze wel een flinke handicap voor hem zal worden, vooral als het tegen de eindstrijd loopt. Amerika wordt in de eer ste plaats vertegenwoor digd door de nieuweling op Wimbledon, Talbert, een sterk speler ondanks zijn suikerziekte. Voorts zal de belangstelling weer uitgaan naar Drobny, de voormalige Tsjech, school meester en bekend ijshoc keyer. die thans de Egyp tische nationaliteit heeft aangenomen en zeer ge brand is op de titel. Ver leden jaar bereikte hij de finale Thans betekent de titel in de eerste plaats geld: een plaats in het be roemde tenniscricus van Riggs. Bij de dames zijn in zo verre verschuivingen te verwachten, dat de Ameri kaanse Doris Hart, die vroeger kinderverlamming heeft gehad, als kampioene wordt verwacht, in plaats van haar landgenote, de zeer sympathieke Louise Brough, die titelhoudster is. Doris Hart speelt dit jaar nl. zeer sterk. Wat de Nederlandse spe lers voor Wimbledon be- itte Zeilen-feest De Kaagweek be,looft dit jaar (21 t.e.m. 25 Juli) iets bijzonders te worden. De Kon. zeil- en roei-vereni- ging Dc Kaag bestaat nl. 40 jaar. de Kaagweek 30 jaar. zodat de zeilers het Zweiland ditmaal enigszins anders terug zullen zien. Feestelijker. In de (hete) danstent zal nu ook caba ret worden gegeven, de Sociëteit wordt versierd, 's avonds is de omtrek van Gunstige loting voor de Nederlanders treft, zij mogen over de lo ting zeker niet ontevreden zijn. Van Swol, die op gras sterk speelt, kan het een eind brengen als hij in de eerste ronde de Italiaan Canepele overwint. Van Meegeren heeft het nog minder lastig, maar de Ha genaar houdt niet van een snelle baanLinck krijgt in de 2e ronde de sterke Belg Brichant. En ja, Gussie Moran (glorious Gussieverleden jaar de sensatie van Wim bledon door haar broekje met kant, is er ook weer. Met nieuwe opvallende toiletjes. Als ze nu ook maar goed tennist de starttoren geïllumi neerd, er wordt een groot vuurwerk gegeven, een gondelvaart gehouden en natuurlijk, er wordt ook gezeild, als er maar wind wil zijn. En waarom niet. we leven tenslotte in Hol land. De Friezen kunnen er helemaal niet buiten. Prins Bernhard schonk 'n zilveren beker als hoofd prijs voor de Regenbogen- Wout kan naar de Tour Het is een beetje eigen aardige geschiedenis met. Woutje Wagtmans, die als kers-verse prof naar de Tour de France zal gaan. Als amateur werd hij kort geleden een tijdlang ge schorst omdat hij een con tract niet was nagekomen. Dit wilde zeggen, dat hij niet in de Tour zou kun nen starten, doch de NWU wist er wat op Zij veran derde de schorsing in een geldboete zodat Woutje toch aan de Ronde van Frankrijk kan deelnemen. Het lijkt ons nogal een eenvoudige oplossing, te meer omdat Wagtmans al eens eerder een straf had opgelopen omdat hij zich niets van een contract had aangetrokken. Britse zwemmers blijven thluig De Britse zwembond heeft besloten geen ploeg af te vaardigen naar de Europese kampioenschap pen in Augustus te Wenen. De bond vertrouwt 't niet erg met het oog op het IJzeren gordijn, waarach ter het zwembad is gele gen. Het Britse ministerie van Buitenlandse zaken wil de verantwoordelijk heid niet op zich nemen voor de zwemmers. Van Nederland hebben wij iets dergelijks nog niet verno men. Of zou Stender het er daarom op aan laten ko men dat zijn pupillen niet naar Wenen mogen? tige crosspasses, die afbraken op de gespierde voeten van dc achtcrspe- lers Weizen en Van Huizen. Fischer (nog de beste in deze voorhoede) schoot de bal op de lat, Drager zag zijn poging geremd door de weifelloze vuisten van Jacobs. Michels loste een scrimmage met een desperaat schot op, dat door dc Limburgse doelman op de doellijn werd gegrepen en Stof- felen joeg een vrye schop aan de rand van het strafschopgebied een deci meter over de deklat. Middenvoor Brokmann deed, na enkele razendsnelle Limburgia-uit- vallen, iets onbegrijpelijks. Jacobs sloeg een schot van Michels een meter voor zich uit, vóór de voeten van Brokmann. Deze schoot blijmoe dig naast hoewel dat volstrekt on mogelijk scheen. Limburgia sneed de rust optimis tisch aan. Hoog tempo Er is Ajax ln de tweede helft niet veel gelegenheid tot ademhaling gebleven In hoog tempo grepen de Limburgers iedere kans om doelman v. d. Pol te ver- ontrusten. Van der Hart tin kopduels sterk» moest het in snelheid afleggen te gen de switchende Limburgers. Rechts achter Potharst stond zeer zwak op de benen en linksachter Van Mourik had té veel moeite met Dc Graaff. Dit alles luid de dc onvermijdelijke doelpunten in. Rechtsbinnen L. Cox brak de voorraad aan met een kopbal. Na zeven minuten ving hij een voorzet van Van Lubcck op het hoofd op. Dc bal wipte over v. d. Pol heen (03». In de veertiende minuut bemachtigde Cox dc bal uit een Ingooi van Stoffelen, omspeelde Van Mourik en schoot toen 6ncl ln (0—4). Ajax brak niet. Het blééf energiek te rugvechten. met over de gehele breedte gesponnen combinaties. Het werd nu een kwestie van uithoudingsvermogen. Lim burgia won deze striid, ondanks het uit vallen van middenvoor Cox cn rechts achter Van Huizen. Dc Graaff bleef ac- cuut gevaarlijk. Hij inspireerde zijn sup porters tot ccn gedragen „Waar in 't bronsgroen eikenhout" en bracht Van Mourik tot wanhoop. Zeven minuten voor tijd rondde inval ler Cobben de score tot 5—0 af. Het bleek nog niet genoeg voor de on verwoestbare mijnwerkers Drie minuten voor tijd besloot De Graaff een voorzet van Cobben met een strak, laag schot (0—6). LIMBURGIA KAMPIOEN. Het elftal van Limburgia, dat Zater dagavond door een 60 over win ning op het Amsterdamse Ajax de ere-titel van de voetbalcom petitie veroverde. In die verlenging: ging het er echter niet meer om wie het beste speelde, maar welke ploeg over het meeste uithoudingsvermogen beschikte en daarin bleken de Eindhovenaren Haarlem de baas te zyn.. Even, dat was ln het begin van dc tweede helft, scheen het of Haarlem PSV volko men onder de voet zou gaan lopen. Nadat Steiger reeds verscheidene keren als de „reddende" laatste man had moeten optreden, bracht Pastoor de stand, die door doelpunten van Byen en Franssen voor PSV cn Smit voor Haarlem tot 21 was gekomen, in evenwicht en direct daarop trok Van der Linden met de bal weg van zijn backplaats, goochelde langs de lyn, omspeelde een paar PSV-ers en bood Roozen met een voorzet een niet te missen kans om het derde Haar lemse doelpunt te scoren. Toen scheen het even of PSV zich zou la ten kraken, maar dc stimulerend verre doelschoppen van Steiger brachten de ELndhovense voorhoedp weer op dreef, en langzaam moest Haarlem terug over de middenlijn. Linksback Scholten herhaalde toen het werk van Van der Linden. Vrij wel precies eender bracht hij de bal langs de lijn op, plaatste naar de vrijstaande Van Elderen, die meteen doorgaf naar Franssen, er kwam een schot en scheidsrechter De Bruvn wees naar de middenstip (33). Vrij wel direct daarop vloog een schot van Franssen langs de buitenkant van de doelnaal, ver buiten het bereik van Kokhuis. Linksbinnen Dillen kogelde tegen een fotograaf aan en Smit de monstreerde aan de andere kant juist voor het eindsignaal ook nog even hoe rakelings een bal langs kan gaan. In dc tweede helft van de ver lenging was het tenslotte Bijen, die het beslissende doelpunt voor z(fn rekening nam. Blauw-Wit kraakt Heerenveen (2-6) HEERENVEEN. Tot tien minu ten voor het einde van de wedstrijd HecrcnveenBlauw Wit, wisten dc Friezen het groot aantal stormlopen van Blauw Wit in zoverre het hoofd te bieden, dat de Amsterdammers (Tjepkema, tweemaal) slechts twee maal doelman Vecnstra konden pas seren. Heerenveen had eveneens twee treffers geplaatst door Brandsma (tweemaal). Met gelijke kansen kon met dc laatste tien minuten worden begonnen, doch die werden Heeren veen noodlottig. In de laatste phase van de strijd lag het Friese doel onophoudelijk on der vuur. Eerst had Tjepkema weer succes (23) en drie minuten later was het Koekebakker, die dc stand op 24 bracht. De laatste vhf minu ten werd het Heerenveen-doel nog tweemaal doorboord. Eerst schoot Lakenberg raak en daarna bracht Bergman de stand op 2—6, waarmee het einde kwam. Nieuw wereldrecord 110 m. horden WASHINGTON. Dick Attle- r.ey, de bekende Amerikaanse hor denloper heeft tijdens de athle- tiek-kampioenschappen van de Verenigde Staten het wereldrecord 110 meter horden verbeterd, door een tijd te noteren van 13,6 sec. Het record stond op naam van Fred Wolcott (V.S.) met 13.7 sec., ge maakt op 29 Jun 1941.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3