DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Tweede Kamer aanvaardt 15 pCt huurverhoging Generaal McArthur vertrekt naar het Koreaanse strijdtoneel Queuille zal nieuw Frans kabinet vormen Straaljager in zee gestort Mr A.A.M. Struycken wordt minister van Justitie I r Nederlandse steun voor Z.-Korea verwacht Engeland stelt vlooteenheden ter beschikking van de Amerikanen Mogelijkheid van verdere stijging open gelaten Geheel Amerika achter Truman Duvieusart richt gematigde woorden tot parlement 10e Jaargang:, no. 150 Donderdag 29 Juni 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235 Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort hoofdredacteur: Tf. DE BOORDER (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Nu de resolutie van de Veiligheidsraad, waarbij aan leden ran de Verenigde Naties wordt toegestaan strijdkrachten be schikbaar te stellen om de interna tionale vrede en veiligheid op Koreaans gebied te herstellen, wordt verwacht, dat de Nederlandse rege ring spoedig zal besluiten tot het beschikbaar stellen van de steun, welke in deze resolutie wordt ge vraagd. In doorgaans goed ingelichte krin gen nee.nt men aan dat deze steun zich zal beperken tot het beschik baar stellen van een of meer mari ne-eenheden, welke zouden worden onttrokken aan de vloot van de Koninklijke Marine, welke in de Indonesische wateren verblijf houdt. Men neemt vooralsnog niet aan, dat de Nederlandse regering landstrijd krachten ter beschikking zal kunnen stellen Dat vloeit voort uit de om standigheid, dat het KNIL met in gang van 26 Juli een zuiver Indone sisch orgaan wordt. Beschikbaar stelling van in Indonesië verblij vende delen van de K.L. wordt niet waarschijnlijk geacht. TOKIO. Generaal Douglas McArthur is per vliegtuig uit Tokio naar Zuid-Korea ver trokken. Hy zal een inspectietocht van twee dagen langs de fronten maken, „om zich van de situatie op de hoogte te stellen en het moreel der Zuid-Koreaanse troepen te ver sterken". In Amerika gelooft men, dat de komende dagen, in het byzonder de gevechts handelingen van vandaag en morgen, waar schijnlijk zullen beslissen over de vraag, of inmenging van Amerikaanse landstrijdkrach ten al of niet noodzakelyk zal zyn. Onze Londense correspondent meldt: Gisteren heeft eerste minister Attlee in het Lagerhuis meegedeeld, dat de regering be sloten had om de Britse vlooteenheden in de Japanse wateren ter beschikking van de Amerikaanse autoriteiten te stellen om na mens de Veiligheidsraad op te kunnen treden ter ondersteuning van Zuid-Korca. De des betreffende orders aan de bevelhebber ter plaatse waren reeds verzonden en kennisge ving van deze stap was gedaan aan de Veilig heidsraad, de Verenigde Staten, de regering van Zuid-Korea en aan het Gemenebest. Churchill, die vervolgens aan het woord kwam, verzekerde, dat Attlee, deze aankon diging doende, namens alle partijen in het Huis sprak. De Zuid-Koreaanse troepen, die men hier op mars ziet, zijn door de Amerikanen goed uitgerust met lichte wapensMaar het ont breekt hun aan zwaar en anti- tankgeschut en steun uit de lucht. Met grote spoed trachten de Amerikanen thans in deze te kortkomingen te voorzien, maar als nadelige factor voor de Zuid- Koreonen blijft dan nog altijd, dat hun mankracht aanzienlijk zwakker is dan die van 't Noord- Koreaanse leger. In Móskou is door ,.Tass" be kend gemaakt, dat de Sowjet-re- gering zich op het standpunt stelt, dat de resolutie van de Veilig heidsraad niet geldig is, omdat (het ter zitting afwezige) Rusland niet heeft medegestemd. Men be schouwt daarom het Amerikaanse optreden in Korea als „directe agressie". Ervaren waarnemers zijn echter voor het merendeel van mening, dat Rusland niet van plan is in een oorlog verwikkeld te raken en waarschijnlijk zodanig zal hande len, dat een derde wereldoorlog zal worden vermeden. Er wordt ook op gewezen, dat de Ver. Naties noch de Veiligheidsraad Sowjet- Rusland met betrekking tot de oorlog op Korea hebben genoemd, zodat de weg tot de terugtocht voor de Russen is. opengelaten. Er schijnen geen Russische vloot eenheden. vliegtuigen of land strijdkrachten in Korea actief te zijn en niets wijst er op, dat de Noord-Koreanen andere dan wa penhulp uit het buitenland ont vangen. Nu de verbinding met Seoel ver broken is, blijkt het moeilijk be trouwbare berichten over de mili taire situatie te verkrijgen. Over het algemeen schijnt de toe-land voor de Zuidelijken niet bijzonder gunstig te zijn. President Syngman Rhee heeft verklaard, dat er „wei nig hoop" is, tenzij de Amerikanen snel zware kanonnen en ander ge schut naar het front zenden. De Noord-Koreanen zijn met hun tanks de rivier de Han overgesto ken en de Zuid-Koreanen worden van de oever teruggeslagen. I De gevechtslinie ligt thans onge veer 10 km. ten Noorden van Soewon. De regering bevindt zich I thans in Taejon, 120 kVn. ten Zui- j den van Seoel. De Amerikaanse luchtmacht was gisteren de gehele dag actief, maar kon door mistig weer weinig uit richten. (Van onze parlementsredacteur) Het lag wat moeilijk voor de Tweede Kamer-fractie der KVP. Haar amendement ingediend door de heer Van Vliet, om de huren met 20% Ie verhogen, was door minister In 't Veld botweg onaanvaardbaar ver klaard. Zij kon het nu wel. zonder meer. intrekken maar dat zou voor haar achterban een fikse teleurstelling betekenen. Zij kon ook op uit stel der beslissing aandringen totdat de kwestie der compensaties be keken zou worden, dus tot het najaar. Maar de communistische fractie was haar daarbij reeds voor geweest door zulks in een motie-Gortzak te bepleiten. En de KVP stemt liever niet voor communistische moties. Bovendien zou dit uitstel betekenen, dat ook de huurverhoging later in zou gaan. Dit was niet te verwachten van een partij, die meent dat de huurverhoging toch reeds te lang op zich heeft laten wachten. Moest dan, tegen de regering in, doorgezet worden? Dat was zinloos! Prof. Romme dekt terugtocht van de KVP Voor de bevrijding uit deze im passe was een man van zwaarder kaliber nodig dan de wal beperk te heer Van Vliet. Zijn fractie voorzitter Rommc nam de taak op zich de terugtocht te dekken. En lui deed het waarlijk niet zonder elegance. Hij begon de regering le verwijten, dat zij het overleg met tnachtsspreuken had doorkruist. Zij heeft immers niet aangetoond, dat een huurverhoging van 20% niet door de voorgestelde compen saties zou kunnen worden gedekt. Prof. Romme berekende, dat zij daarvoor in menig opzicht ruim genoeg waren en dat een inwilli- 'Aanvankelijk warm Weersverwachting geldig van t Donderdagavond tot Vrijdag- v s avond: Aanvankelijk weinig bewol- king en in de ochtend snelle g stijging van temperatuur bij - zwakke tot matige zuidelijke wind. 5 Later van het Westen uit toe- - 6 nemende bewolking met kans r h op enkele verspreide buien tij- f dens het binnendringen van 5 koelere lucht 'g 30 Juni Zon op 4.23 onder 21.04 - g. Maan op 22.26 onder 4.13. V ging van zijn verlangen dus niet per sé zwaardere eisen aan de schat kist zou stellen. Maar, zo viel hij zich zelf in de rede. de regering heeft gedreigd het wetsontwerp in te trekken als het amendement wordt aanvaard. Hij kon zich ten minste niet voorstellen, dat het kabinet aan zo'n betrekkelijk on dergeschikte kwestie zijn leven zou willen wagen. Dat betekent dus, dat er van huurverhoging voorlopig helemaal niets zou ko men. Daarvoor wilde hij de ver antwoordelijkheid niet op zich nemen. Hij toonde zich dus bereid het amendement in te trekken mits er in het najaar bij de be handeling der compensaties ge legenheid blijft bestaan nog eens over de twintig procent van ge dachten te wisselen. Minister In 't Veld hoedde er zich wel voor, de verzoenende hand af to wijzen. Hij gaf prof. Romme in menig opzicht gelijk. Enkel betwijfelde hij of de voor gestelde compensaties tegen een huurverhoging van 20% zouden opwegen. Dc regering is n.l. met grote zorg vervuld over de ver dere ontwikkeling van de lonen en prijzen. Misschien valt er in het najaar niet aan een nieuwe loon- ronde te ontkomen. Op het ogen blik is zij onmachtig daarover voorspellingen te doen. Maar eind November, begin December zal wellicht wel een overzicht verkre gen zijn. Dan kan bekeken worden of er voor een huurverhoging van 20% ruimte over blijft. Maar erg optimistisch was de bewindsman daarover niet. Intussen was het geschil althans voorlopig de wereld uit. De huurverhoging zal per 1 Januari 15% bedragen, met de mogelijkheid van een latere verhoging. Helemaal met lege handen heeft de KVP niet uit de strijd te voor schijn willen komen. Zij liet de voornoemde heer Van Vliet een motie voorstellen, waarin de re gering werd uitgenodigd voor 1 Januari met de kamer in overle# te treden over de compensatie van de huurverhoging voor de econo- misch-zwakke groepen, die niet onder de loon- en inkomstenbelas ting vallen. Nadat minister In 't Veld daaromtrent reeds een toe zegging had gedaan, had die mo tie niet zo heel veel om het lijf. Zij werd dus z.h.s. aangenomen. Zie verder pag. 4) Dr Sander mag weer praktijk uitoefenen CONCORD (New Hampshire) Dr. Herman Sander, de Amerikaanse arts, die in Maart is vrijgesproken van een beschuldiging, dat hij een san kanker lijdende patiënt uit me delijden had gedood, heeft Woens dag opnieuw het recht gekregen zijn medische praktijk uit te oefenen. (Van onze correspondentie) NEW YORK De reacties op de gebeurtenissen der laatste dagen to nen 'n verrassend eensgezind Ame rika. Wie aan de hand der verkie- zingsuitingen op een innerlijke ver deeldheid hebben gerekend, zullen deerlijk teleurgesteld zijn. Truman's verklaring vindt slechts bestrijding in de uiterst rechtse en linkse krin gen van isolationisten als de lezers van de „Chicago Tribune" en „Dai ly Worker Niemand sluit de ogen voor het gevaar, dat de wereld bedreigt wan neer .Rusland in Noord-Korca het masker zou afwerpen, maar alge meen wordt het als een opluchting gevoeld, dat Amerika's ingrijpen niet tot oorlog behoeft te Jeiden, daar het Rusland in staat stelt zijn rol van vredesapostel vol te hoilden. wanneer het slechts Noord-Korea tot het neerleggen der wapens ad viseert. De hoofdartikelen zowel uit het democratische asl republikeinse kamp roemen Tiuman hierom en zetten uiteen, dat de aldus bewaarde vrede de politieke atmosfeer dusda nig zou doen opklaren, dat nieuwe onderhandelingen voor een beëindi ging van de koude oorlog mogelijk zouden worden met een aanmerke lijk grotere kans van slagen. Krachtig pro-Amerikaans kabinet in Japan TOKIO Premier Sjigcru Yosjida deelde gisteren mede, dat hij een krachtig pro-Amerikaans kabinet gevormd had, binnen 24 uur nadat zijn kabinet was afgetreden, tenein de reorganisatie mogelijk te maken met het oog op de Koreaanse ont wikkelingen. Het niéuwe kabinet bestaat even als het oude bijna uitsluitend uit leden van Yosjida's liberaal demo cratische partij. Acht oude minis ters hebben in het nieuwe kabinet weer zitting genomen. Drie minis teriële portefeuilles zijn nog niet toegezegd. Margarine blijft nog 34 cent kosten (Eigen bericht) DEN HAAG. De maximum prijs voor margarine, die per 1 Juli zou worden vrijgelaten, blijft voorlopig gehandhaafd op 34 cent per half pond. De minister heeft beslist, dat de in de gewijzigde be groting van het landbouwegalisa- tiefonds aangekondigde verhoging van de heffing op margarine voor de fabrikanten van 11,25 op 16.25 per 100 kg op deze datum voorshands geen doorgang zal vin den. Men wil ten departemente deze zaak nog even bekijken. (Van onze correspondent) PARIJS. Bidault. die door de president was aangewezen om de verschillende partijen te polsen, heeft het opgegeven. René Mayer, de radicale minister van Justitie, werd daarna aangezocht, maar heeft het niet eens geprobeerd. Ten slotte heeft dc president de heer Queuille bereid gevonden een nieuwe poging te wagen en deze veteraan, boven dien bekend staande om zijn verzoenende kwaliteiten, is er in geslaagd in elk geval een grote meerderheid te vinden om hem persoonlijk te steunen. Zoals men weet moet een ministcr-president-in-spé. alvorens hij zün kabinet kan samenstellen, eerst op zijn persoon en program de meerderheid van de Kamer verwerven. Het staat nu reeds vast. dat Queuille deze meerderheid krijgt. Daarna echter moet hij zijn kabinet samenstellen en het is niet zeker, dat dat even eenvoudig is. De socialisten weigeren constant daarvan handhaven zij hun hou- din, die tamelijk dogmatisch is. om in de regering te treden. Zij zijn echter wel bereid de regering- Queuille te steunen (het is lang niet zeker, dat zij dit bij Bidault ook bereid waren) Gisteren heeft Guy Mollet nog verklaard, dat de socialisten alleen zouden meewer ken met een regering van natio nale eenheid 'indien de situafié een nog ernstiger wending nam: in dien de Russen troepen naar Ko rea zouden sturen. In afwachting Daaruit blijkt reeds, dat hun voor naamste zorg is buiten de regering te blijven, hoe de onderhandelin gen ook verlopen. Te hunner ver ontschuldiging moet gezegd wor den, dat men in hoofdzaak het verloop van die onderhande'ingen zal kunnen voorspellen. Al dit soort crises lijken op elkaar als twee druppels water. Zij verdedigen Zuid-Korea Sihn Soeng Mo Minister van Defensie (Van onze correspondent) BRUSSEL. Overwinningsgeschal klonk er niet direct. Rit de voor zichtige en gematigde woorden, waarmee Woensdag voor hei eerst na 36 jaar weer een uitsluitend Katholieke regering zich aan het Brlglscne parlement presenteerde. Maar de aankondiging van ingrijpende beslis singen ten aanzien van twee vraagstukken, die de Belgen het meest ver deeld houden de koningskwestie en de schoolkwestie bewust, dat de Katholieke ministers op dit gebied onvervaard dc handschoen in de politieke arena \yerpen. officiële staatsonderwijs, beteken de ook al geen verrassing. Maar bij de opmerking, dat op deze wijze de ouders de daadwerkelijke vrijheid zal worden verleend bij de keuze van het onderwijs voor kun kinde ren, plaatst ook de oppositie in af wachting van concretere aankon digingen een groot vraagteken. Enige wijziging in het economisch beleid valt verder uit dc regerings verklaring niet op te merken. Niets wijst op de deflatie, wordt gezegd, en over de bestrijding der werk loosheid, die aan structurele oorza ken wordt geweten, wordt nog va ger gesproken dan enige vorige re gering heeft gedaan. Een politiek van openbare werken, van verbete ring van wegen, havens en water wegen, betekent de zelfde „con tinuïteit van denken en handeln" di ook ten aanzien van de Bene lux en de organisatie van West- Europa als inspiratiebron word ge noemd. Voor de oplossing van som mige spoedeisende kwesties die in Beneluxverband nog hangnde zijn, zal de rgring zich dan ook bijzon der inspannen. Oppositie echter niet gerust Het was al geen verrassing meer, toen premier Duvieusart aankon digde, dat de regering onmiddellijk, nadat het debat ovei de regerings verklaring is geëindigd, de Ver enigde Kamers zal bijeenroepen om te doen constateren, dat Leo pold III niet meer in de onmoge lijkheid verkeert om te regeren. Maar het tumult en de heftige in terrupties, waarmee uit de socia listische hoek werd gereageerd op de oproep tot samenbundeling van alle krachten rondom de troon voorspelde al de naderende storm. Ook de mededeling, dat de regring dan een adres van erkentelijkheid jegens de prins-regent zou voor stellen, kreeg aan de linkerzijde een ironisch onthaal. De rest van de overmatig lange regeringsverklaring, die zowel in Kamer als Senaat door premier Duvieusart in het Frans en minis ter Eyskens in het Nederlands werd voorgelezen, bracht de gemoederen minder in beroering. Dat de rege ring de schoolkwestie wil oplossen d.w.z. het Katholieke onderwijs over de gehele linig in financieel opzicht wil gelijkstellen met het 4 ur Admiraal II Woc Sohoe Bevelhebber der zcestrijdkrachten Generaal Tsjoi Byoeng Doek Staf-chef van het leger Piloot omgekomen SCHIERMONNIKOOG. Gis termiddag vloog een groep van vijf straaljagers uit Westelijke richting over het eiland, toen zich twee toestellen uit de formatie losmaakten. Een van de twee dook plotseling omlaag en stortte on geveer 300 meter uit de kust vlak bij de zandplaat neer. Een explo sie volgde en zware rookwolken stogen op. De eersten, die het wrak be reikten waren twee bewoners van het einland. Zij waadden door 'l on diepe water, maar vonden slechts wrakstukken van de verongelukte Meteor. Van de piloot konden zij geen spoor ontdekken, evenmin als de reddingsboot „Johan de Witt" en een van het vliegveld Valkenburg opgestegen Mitchell. De piloot van dit toestel kon niet anders dan wrakstukken en olie vlekken ontwaren, zodat het wel vast stond, dat de bestuurder van het toestel omgekomen was. H was d erve tweede lui tenant vlieger G M. G. Noyons uit Eindhoven, die "m 1945 als oor logsvrijwilliger bij de In- 'rijd- krachten kwam <?h in Engeland bij de R.A.F. werd opgeleid. Na der wordt nog b-richt, dat Noyons na een oefening in het formatie- vliejgen boven een zandplaat een „roll" drar'* waarbij hij zoveel hoogte verloor, dat een vleugel de grond raakte. Het toestel schoof de klap door naar zee, ont plofte en vloog in brand. Bekwaam jong katholiek opvolger van mr Wijers DEN HAAG. Bij K B. van 28 Juni is mr. A. A. M. Struycken, advocaat en procureur te Breda en wethou der dier gemeente, benoemd tot minister van justitie. De benoeming gaat in op 10 Juli a.s. Mr Struycken is 27 December 1906 te Breda geboren. Hij studeerde te Nijmegen en deed in 1932 zijn doc toraal examen rechten. Hij vestigde zich als advocaat in zijn geboorte plaats en werd in 1933 lid van de ge meenteraad voor de Katholieke Staatspartij. In 1937 werd hij wet houder voor de bedrijven en tevens lid der Prov. Staten van Brabant, voor welke functies hij in 1941 be dankte. Hij is leider geweest van de sociale dienst van de N.V. Hollandse Kunstzijde Industrie te Breda en verbleef ongeveer zeven maanden als gijzelaar te St. Michelsgestcl. Na de bevrijding van Breda in 1944 werd hij wethouder van financiën en bedrijven. De nieuwe minister .die een zoon is van dr A. J L. Struycken. lid van de Koninklijke Academie voor We tenschappen en ere-doctor van de Leidse universiteit, bekleedt voorts tal van functies in het openbare en katholieke verenigingsleven. Hij is o m. secretaris van de afdeling Breda van de Algemene Katholieke werk geversvereniging. Een onzer redacteuren tekent hier bij aan: De eerste commentaren op de be noeming van mr. Struycken zijn onverdeeld gunstig. Hij wordt be schouwd als een voortvarend en zeer bekwaam jong katholiek. Mr. Struyckens benoeming tot voorzitter van de Mijn Industrie Raad, die dicht op handen was, zal nu uiteraard geen doorgang vin den. Er bestaat nu een kans dat prof. Van Eek uit Nijmegen met het voorzitterschap van de M.I R. zal worden belast. Het heeft geruime tijd geduurd voor de regering er in geslaagd is een nieuwe bewindsman voor jus titie te vinden als opvolger van minister Wijers. Met zijn benoe ming werd overigens geen haast gemaakt, omdat het interimaat van mr. Van Maarseveen uitstekend voldeed. Wij hebben aanleiding om aan te r.emcn. dat de vertraging in de be noeming zijn oorzaak vond in de moeilijkheid een katholiek te vin óen die bereid was ten aanzien van het Beheersinstituut het beleid van de vorige ministers van Justitie te conlinueren. Als gevolg van deze moeilijkheden schijnt men enige weken geleden zelfs gedacht te hebben aan de mogelijkheid een niot-katholiek voor deze porte feuille aan te zoeken. Het is nog niet duidelijk of de benoeming van mr. Struycken thans betekent, dat de oude lijn op dit punt wordt doorgetrokken, of dat onder Stvuy- kens leiding toch in een nieuwe richting zal worden gestuurd. Op het eerste gezicht zijn wij geneigd het eerste aan te nemen. Gemeenten verplicht tot deskundige kascontrole DEN HAAG. Bij dc Tweede Kamer is ingediend een wetsont werp. dat er toe strekt de gemeen ten in den vervolge te verplichten hun boeken en kasbesehciden door een deskundige op dit gebied te doen nazien en controleren, iets, dat in de practijk in de meeste ge meenten reeds 'geschiedt. Kamerlid stelt vragen over „Vader en zoon" DEN HAAG In de Eerste Ka mer heeft de heer Wendelaar (WD) geprotesteerd tegen de toekenning van de Jacob-Marisprijs aan de schilder Ouborg voor zijn tekening „Vader en Zoon". „Het gaat hier om een prul", zei deze afgevaardigde, die een reproductie bij zich had, „waarvan men niet weet wat de bo venkant is en wat dc onderkant. Men mag niet blind zijn voor mo derne opvatingen, maar f 1000. voor iets dergelijks is een verschrik kelijk bewijs van decadentie. In principe dient de overheid zich niet met de kunst te bemoeien, maar dit Is toch te gek. Tegen dergelijke ab normaliteiten en dwaasheden moet iets worden gedaan. In deze buiten sporige zaak", zo besloot de heer Wendelaar, „moeten de hoogste au toriteiten ingrijpen." In het eoeklicht MIDDEN-OOSTEN Gunstige keer TA E landen van dc Arabische Liga hebben dezer dagen geantwoord op de verklaring van de Westerse Grote Drie over het Midden-Oosten. Het is gelukkig niet het wei nig belovende document geworden, dat men oorspronkelijk verwacht had. Er was inderdaad reden tot vrees. De minister van Buitenlandse Zaken van Irak bijvoorbeeld had verklaard, dat zijn land de Westerse verklaring zou afwijzen. Een meer dan ernstige situatie zou daardoor geschapen zijn. Maar tenslotte heb ben nu alle zes de Arabische staten cn Israël verzekerd, dat zij geen agressieve bedoelingen hebben. Dus zijn deze zeven landen nu gerech tigd. redelijke hoeveelheden wa pens in Engeland, Frankrijk en Amerika te kopen. Overigens hebben de Grote Drie te kennen gegeven, dat zij tot actie zullen overgaan, indien de Arabische staten of Israël de door hen gegeven belofte zouden breken. Het doel van het Westerse optreden was in de eerste plaats een „tweede ronde" in de Palestijnse oorlog te verhinderen. In de tweede plaats echter, wenste men aan de landen van het Midden- Oosten, de wapens te geven, waar door een zekere mate van beveili ging van dc vrede in dit strategisch uiterst belangrijke gebied zou kun nen worden verkregen. Door de verstandige reactie dér Arabieren en Israelis is dit thans mogelijk gewor den Weliswaar is het nog altijd uit gesloten om in het Midden-Oosten een sterk defensief blok te vormen, omdat van innige samenwerking tussen Arabieren on Israelis nog geen sprake kan zijn. Maar er is nu in ieder geval iets, dat effectief kan zijn, zelfs al zal het patroon van het geheel wat onregelmatig zijn. DEN HAAG. Bij K B is W. C. Posthumus Meyjes benoemd tot buitengewoon gezant en gevol machtigd minister bij de Hongaar se Volksrepubliek. Nee toch.Heus! Een jongedame te Painesville, Ohio, kwam zich bij de po litie beklagen over bejegenin gen van haar vader. Politieman maakte er rapport van, aldus ..Dochter van IS jaar bleef tot 3 uur in de nacht buiten ouderlijk hui3, kreeg daarvoor afstraffing had het nodig" Damesvcrenigivg te Long Beaeh (Cal.) meldde de po litic dat een inbreker (ook) de lijst van namen, adressen, tele foonnummers en inkomens van meer dan 100 ongetrouwde da- meslcden had meegenomen! Om geen oog meer dicht te doen! ..Hij" kocht een ring voor z'n allerliefste, „hij" betaalde al lerlei huwclijkspapieren en „hij" nam z'n bruidje mee op een ritje. Dat was doddig van hem, maar zijn cheques waren niet gedekt cn de auto was ge stolen. Daarom verstoorde de politie de bruiloft (Elizabeth- lown. Kentucky). Pablo Picasse is door het een of ander beroemd geworden als schilder of pottenbaJ<ker. Hij zou het echter reeds kunnen zijn door zijn naam, want in werkelijkheid heet hij Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nupumuceno Crispin Cris- piniano dc la Santisima Trini dad Ruiz Picasso. v..

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1