ilm Dertig Amersfoorters vliegen boven hun mooie stad OVB viert dubbel feest in Berghotel Fantastisch mooie tocht in een ronkende Dakota Uitstekent werk van de F AM r v Vacantie op zee voor de jeugd Feestklanken in de Willem III-kazerne ancouver-Boys verwerven onze sympathie Noteert u even Op weg naar huis Utrechtsestraat in feestkleed „Amersfoort-Nijkerk" kraakt Engelse korfbalploeg 2 Vrijdag 30 Juni 1950 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB IX m 1318. Monghoe Joe is ondertussen druk bezig, Clandestien handel drij- ven in slaven is een ge vaarlijk beroep en het is zaak de negers zo snel mogelijk aan boord te brengen. Als de nieuws gierige pottenkijker van een Pilar het in zijn hoofd mocht krijgen om plotseling terug te ke ren, zou hij zuur zijnj Maar opeens komt één van zijn oppassers ook een neger hem waar schuwen: er is onraad! De uitkijk op het dak heeft gemeld, dat er vreemdelingen in de buurt zijn, die de neder- zetting bespieden. Ook Robert merkt, dat hij I niet voor terugdeinst hem en zijn mannen spoor- i terug te keren naar de sloep, ontdekt is en, wel wetende, dat Monghoe Joe erloos te laten verdwijnen, geef hij direct het sein (Van ccn vliegende reporter) Hoe mooi Amersfoort is kan men pas goed zien uit de lucht. Beklimt U maar de Lange Jan en dan bemerkt ge het. Maar cirkel eens enige malen met een vliegtuig laag boven de stad! Dan ziet ge pas goed in welk een gezegend oord ge woont. Honderd Amersfoorters zijn tot zo'n tochtje in de gelegenheid gesteld. Door de F.A.M., de Federatie van Amersfoortse Mid denstanders, die de originele gedachte had deze tochten als prys beschikbaar te stellen voor de honderd beste slagzinnen, die het publiek kon bedenken. Betere prijzen waren moeiijk denkbaar geweest. Dat hebben 22 Amersfoorters ervaren, die Donderdagmiddag de eerste tocht hebben gemaakt. Dit eerste gezelschap bestond uit 29 personen, want er gingen nu ook enige genodigden mee. Daartoe behoorde Uw vliegende reporter. Men had hem natuurlijk niet voor de aardigheid mee genomen maar verwacht van hem, dat hij U getrouwelijk gaat verhalen wat hij op zijn tocht heeft meegemaakt. Laat hij zich dan nu gaan kwijten van zijn taak. Eerst zal ik U het gezelschap voor stellen. dat in de PH-DHZ zat. die te gen zeven uur in de avond laag bo ven de stad ronkte en jong en oud op de straat en op de daken bracht. Daar waren behalve 22 prijswinners, waaronder vijf dames, de vertegen woordiger van de burgemeestér, de heer A. Nijzink, de voorzitter van de F.A.M., de heer J Visser, de voor zitter van de organisatie van de Amersfoortse melkhandel, de heer W. Brouwer, een negentienjarige verpleegde uit een der jeugdtehui zen. Amersfoorts oudste inwoner, de 95-jarige heer G. de Ruiter, diens opvolger in jaren, de 83-jarige heer M. de Wit en de vertegenwoordiger van de gezamenlijke Amersfoortse pers. Door de stad Om half twee in de middag be gon het festijn al. Een autobus van Nefkens, versierd met vlaggen en spandoeken („Wij krijgen van de middenstand een vliegtocht boven Nederland") nam bij het huis van de heer Visser in de Snouckaertlaan de genodigden op en reed daarna ander half uur door de stad om in alle wijken de andere deelnemers op te halen. Natuurlijk liep bij iedere stopplaats de buurt uit. Een man van de K.L.M., in blauwe uniform met witte pet. belde bij de mensen aan en geleide ze keurig naar de bus. Het v/as de boordwerktuigkundige van het toestel, waar we mee zouden gaan vliegen, de heer Van Dam, We zagen ze vliegen (Van onze omhoogkijker) AMERSFOORT. 29 Juni. Toen ik vanavond mijn jongste naar bed bracht, moesten alle ramen dicht. Ze kon geen kier tje tolereren. „Nee paps, doe ze maar dicht anders komt dat vliegding naar binnen." Daar bedoelde ze die mooie KLM- vogel mee, waar negen-en- twintig boffers van Amersfoor ters inzaten. Tsjonge, wat een machtig mooi gezicht. Zo n zil veren vogel tegen die blauwe lucht. En laag dat ie ging. Ik Ipg net lui en dommelig in een ligstoel. Daar is ie, riep mijn vrouw. Ik was meteen fit. Ik had een ge voel alsof ik in de houding moest springen. Ja, en waarom eigenlijk niet. .41 was het alleen maar voor die piloot. Mooi be roep, zo dicht bij de hemel. Vandaag bleef onze hemelbe stormer laag bij de grond. Die Amersfoorters moesten dat vliegfeest van de FAM meema ken. Honderden burgers keken een kwartier in de lucht. Daar komt ie, riepen ze. Vrouwen, mannen en kinderen renden de straat op. Daar gaat die FAM- vogel, schreeuwde een jochie. Hij moest wel schreeuwen, want die PH-TDZ maakte veel la waai. Mijn buurvrouw haar man zat in die Dakota. „Gunst, hoe zou Jan het maken," zei ze. Ze zag wat bleek om haar. neus. „Ik heb het altijd al gezegd ,.je bent een opvliegcrig heerschap. Jan. Nou, daar vliegt ie dan. Had ik me Jan maar weer thuis." Nu Jan is weer thuis en al die andere vliegende Amers foorters. Piloot Spijkerman zet te zijn „kist" keurig op Schip hol neer. Tja, dat was echt feest van daag. Amersfoort vliegt. Amers foort zag ze vliegen. We doen dat feest nog een paar keer over. Dan kijken we weer in de lucht en wuiven Boordwerktuigkundige Van Dam haalde iedere deelnemer (ster) aan huis af en bracht hem (haar) tiaar de gereedstaande bus. woonachtig te Amersfoort, die spon taan deze bijzondere aardige service verleende. Een hoera'tje steeg op toen opa De Ruiter bij het rusthuis Neycnstede in de bus stapte, een kwieke baas. die niet op zijn mond je is gevallen. Hij ging mee als Amersfoorts oudste inwoner, hoewel wij geloven, dat er nog wel enkele ouderen in Amersfoort zijn. al zullen die misschien niet meer zo dol op een vliegtocht zijn. De jongste deel nemer de vijftienjarige Henri van Wijk. werd in dc Schiestraat opge haald. Door het land Nu de tocht naar Schiphol wilt U me zeker wel schenken. Het was prachtig weer en het werd een mooie tocht door bossen en langs gele ko renvelden met een vrolijk, goedlachs gezelschap, dat enkele goedgeefse met zuurtjes en pepermuntjes bela den dames telde. Op het vliegveld maakten we een rondleiding mee en kregen we een verversing van de F A.M Het liep al tegen half zeven toen we ons gereed moesten maken „aan boord" te gaan. Onze boordwerktuigkundige heb ik al genoemd. De bemanning van onze tweemotorige Dakota PH-TDZ bestond verder uit eerste piloot Spij kerman (gewend met de Constella tion op New York en Curasao te vliegen), de tweede pilooot Eyswijk. de telegrafist De Gooyer en de (zeer charmante) stewardess mej. Steegh. Vóór het vertrek werd opa Dc Ruiter nog even aan de tand gevoeld door dc persdienst van dc K.L.M. Het bleek namelijk, dat deze krasse 95-jarige Amersfoorter verreweg dc oudste passagier was. die ooit op Schiphol een vliegtuig heeft beste gen. Zo hebben wij op deze eerste F.A.M.-vlicgtocht dus ook nog oen record gebroken. We zijn „los" ..Jongens, we gaan", nep een jon gedame achter mij. En ja, de Dakota begon te taxiën. Maar dat duurde vrij lang want hij moest eerst naar het andere eind van het vliegveld. Dat is nog niets", zei een der heren. „De motoren moeten eerst nog voel meer lawaai maken". En meteen be gon dat lawaai al. Snel raasde de machine nu over de startbaan en, ge holpen door de sterke tegenwind, waren we heel snel „los". „Nou gaan we echt", riep het meis je nu. En ieder keek door de raamp jes naar het landschap, dat snel on der ons weg zonk. Weilanden, sloten, vaarten. „Fantastisch" werd er ge roepen. En „Moet je daar eens kij ken". Op vierhonderd meter hoogte en met een snelheid van 320 km. per uur (wind mee) suisden wij over het land. Links zagen we even Amster dam maar meteen doken voor ons uit al de Loosdrechtse plassen op met tientallen witte zeilen. Het IJselmeer zagen we met Pampus en Muiden. Binnen elke minuten al Hilversum, de bossen, de bruine hei. de toren van 't gele raadhuis van Dudok. Dan Baarn en Soest. Het klinkt fantas- Na de vliegtocht poseerde het hele gezelschap met de beman ning voor onze fotograaf. In het midden, met wandelstok, Opa De Ruiter. tisch maar we waren nog geen vijf minuten in de lucht of we zagen ae Onze Lieve Vrouwetoren al. Alles hing op elkaar voor de raampjes, behalve een dame. die het te kwaad gekregen had van het vliegtuigge- schommel en die in eenzaamheid haar troost zocht bij het papieren zakje, dat bij iedere zitplaats hangt om de gevolgen van een eventuele „luchtziekte" op te vangen. Gelukkig kwam zij na een kort gesprek met het zakje cn een lief woord van de stewardess weer spoedig zo ver op haar verhaal, dat ze van het gezicht op Amersfoort kon cenietcn. Opa De Ruiter had van luchtziekte niet de minste last. Hij zat geïnteresseerd te kijken en vergat zelfs te praten. Boven de stad Vier of vijfmaal ik heb er eerlijk gezegd niet eens precies op gelet, zo had ik mijn aandacht bij het schouw spel beneden hebben wij boven de stad gecirkeld. De piloot mocht niet lager komen dan tweehonderd meter en wij nemen graag aan dat hij niet lager is geweest Maar op een gegeven moment dachten wij de spits van de Lange Jan te kunnen grijpen We wezen elkaar eerst het stedelijk gymnasium, licht van kleur en onmiddellijk opvallend cn de wit te gevel van de Phoemxbrouwerij, dan de Snouckaertlaan^cn „De Wit te" tussen de bomen, de rode daken van de nieuwbouw en de atzonder- liike straten, dc binnenstad en de Treek met het Grote witte huis En wij gingen terug, opnieuw over de stad. We waren nu wat gewend, we waren ook lager gekomen en konden alles beter onderscheiden. Wij kwa men laag over het emplacement en zagen de treinen klaar staan. Wij za gen de mensen op de Hof staan te wuiven. Wij zagen de fietsers in de Langestraat en de meesten van ons zagen hun eigen huis. sommigen hun eigen gezinsleden, zwaaiend met zak doeken op straat, in de tuin of op het dak. De heer Liebke van de Leus der weg wees ons zijn zoon, die naar het vliegtuig stond te wuiven. Hij kon hem onderscheiden van andere jongens, die naast hem stonden. De heer Peperzak, die in de montagc- bouw-woningen woont, wees óns eerst zijn huis en toen ook zijn ge zin, dat buiten stond. En ook de heer Van Eclst, die op de Kamp woont, zag zijn vrouw buiten staan Overal zagen wij mensen, op het Borneo- plein. bij het plantsoen in de Hobbe- mastraat, bij de voormalige plant- soengordcl in het Soesterkwartier. in de binnenstad en overal wuifden ze en zwaaiden ze. Onze boordwerk tuigkundige Van Dam. die in het huis van de familie De Petit in de Prins Frederiklaan woont, had een zes meter lange vlag in zijn tuin ge legd en wij zegen zijn vrouw wui vend bij de vlag heen cn weer dan sen De piloot deed zijn collega het genoegen drie maal recht over zijn huis. vlak bij O.L.V. Ter Eem te vlie gen cn om dat voor elkaar te krijgen moest hij eenmaal zo bijsturen dat het toestel vrij schuin in de lucht kwam te liggen, zodat wij recht te gen de vleugel aankeken. Nog eenmaal een blik op Amers foort (iemand meende zelfs de Kei te zien) en dan weer terug, over de Loosdrechtse plassen naar Schiphol. Wc hadden bijna een kwartier boven de stand gevlogen. De terugtocht duurde door de tegenwind wat lan ger dan de heenreis. Vijftig minuten nadat we ingestapt waren stonden we weer behouden op de Schipholse grond. Bij het vertrek hebben we tien, bij de aankomst zes minuten getaxied. We zijn dus 34 minuten in de lucht geweest. Huistoe Opa De Ruiter mocht nog even een grote Constellation van binnen bekijken en daarna reed de bus van Nefkens ons weer naar Amersfoort. Op het pleintje bij de Waalstraat- school stonden hi nderden mensen met 't fanfarecorps „Hosanna" en dc pijpercorpsen „Juliana" cn Bern- hard" ons op te wachten. En een nieuwe groep mensen wachtte op de Hof. waar Teus Dreuning met zijn draaiorgel voor de muziek zorgde. In het Consthuys Sint Joris werd nog een korte slotbijeenkomst gehou den Een paar deelnemers aan de tocht vertelden voor de microfoon hoe prettig ze d" reis wel gevonden hadden. Opa De Ruiter zei. dat hij de hele dag wel zou willen vliegen. Voorzit ter Visser van de F A.M. en vice- voorzitter Boekenogen voerden het woord, de heer Brouwer sprak na mens de melkhandel, de heer Nijzink namens de burgemeester en de heer Van Eist bracht namens de deelne mers een woord van hartelijke (en zeker welverdiende) dank aan de F AJVI. Zo is deze eerste vliegtocht van de F.A.M. buitengewoon goed verlopen. Amersfoort heeft er een half uur van „overeind" gestaan. En nu ko men er nóg drie van deze tochten. Prachtig werk is dit van de F.A.M.. een initiatief, waarzij wel bijzonder veel eer mee heeft ingelegd. Ook dit jaar zal de Ver. Water kamp „Het Vacantie-Smaldeel" ge durende twee weken haar water kampen voor jongens en meisjes van 12 t/m 19 jaar op het IJssel- meer organiseren. Ook dit keer vertrekken dc tjal ken en klippers vanaf de Eem bij Amersfoort en wel op 7 Augustus. Voor alle jongens en meisjes is er plaats, mits zij kunnen zwemmen. Op de schepen geven leiders en leidsters, gekozen uit onderwijs, en scheepvaartkringen de verantwoor de leiding, terwijl de scheepsdokter aan boord zo nodig kan worden ge consulteerd. Dit keer gaat de reis om de Noord, waar dc havenstadjes van Friesland en West-Friesland bezocht zullen worden. Momenteel is er nog gelegenheid tot inschrijving en op verzoek zendt de vereniging, welke gevestigd is Hasebroeklaan 37 te Bilthoven gaar ne haar geïllustreerde folder toe. I Het was Donderdagavond feest in de Prins Willem III Kazerne aan de Heiligenbergerweg en wel om tweëerlei redenen. De belang, rijkste reden was wel de verjaar dag van Prins Bernhard, doch de ze avond gold ook als afscheids feest in verband met de reorgani satie van het Depot Pantserwa gens, dat van 1 Juli a.s. af deel gaat uitmaken van het Regiment Huzaren van Boreel. De Commandant van het Depot Pantserwagens, Overste J. J. Ceu- vel, opende met een welkomst woord en noemde dit familiefeest velen van de aanwezigen waren vergezeld van hun dames een eerste schrede op de weg van de pas opgerichte Onder-Officiers Vereniging „Sint Joris". Spreker bracht hulde aan deze nieuwe ver eniging en ook aan de R.A.O., die eveneens aan de totstandkoming had medegewerkt. De aanwezigen amuseerden zich uitstekend met de Muzikale Va- rieté-Revue „Trommelvuur". Het vijftien man sterke Deventer Amu sements Orkest „Amor" zorgda op voortreffelijke wijze voor het mu zikale gedeelte. Het Radio-Zang duo „De Gezona's oogstte veel suc- ces met hun leuke en goed ge- zongen liedjes. Gerrit Kommer was in zijn conference weer op dreef. I Het hoogtepunt van het programma vormde het optreden van de ver maarde muzikale clown „Fanta- sio". Trouw aan Vorstenhuis dient iedere Nederlander bijgebracht" Het was Donderdagavond feest voor de leden van dc Oranje Vereniging Bergkwartier. Dubbel feest eigenlijk, want behalve de verjaardag van Prins Bernhard bracht ook het eerste lustrum van dc OVB velen in zo'n blijde stemming. In het Paviljoen van het Berghotel heerste Donderdag de gehele avond een gezellige stemming. Er was een geschakeerd jubileum programma, dat zeer verdienstelijk door eigen krachten werd verzorgd; de voorzitter hield een lustrumrede, kortom het was een feest dat er zijn mocht. Het was ook het enige Oranje-feest gisteravond in onze stad. Zo is ook de jonge OVB vele ma len gestruikeld. Doch de heer Goorhuis hoopte dat dit in de toe komst zou beteren. Dit kan wan neer de leden aan het bestuur van de OVB medewerking en steun vex-lenen. De heer Goorhuis betuigde ten slotte nog eens zijn aanhankelijk heid aan het Vorstenhuis en be sloot met het voorlezen van een strofe uit een gedicht van Hen- riette Roland Holst-Van de Schalk: „O, ga ons voor in de wil tot vre de, zoveel dit in Uw vermogen ligt". Na de lustrumrede van de voor zitter werd een aardig geschakeerd programma afgewerkt. Het werd geheel door eigen krachten ver zorgd. De jongste leden: Aaltje Jansen (viool); Hannah van Hulst (viool); Alexandra van Hulst (cel lo) en Tineke Pont (piano), allen leerlingen van het Montessori Ly ceum, vertolkten op gevoelige en overtuigende wijze het Kwartet in D-majeur van G. Tartini. Het spontane applaus, dat zij oogstten, was wel verdiend. Hannah van Hulst introduceerde zich ook nog van een andere zijde bij het dankbare publiek. Haar voordracht van Boutens „Beatrijs" dwong respect af. Na de pauze voerden Tinike Pont; Rineke Bouman en Cees Post ma een kleine opera van W. A. Mozart op. „Bastien en Bas- tienne" was een komische pastora le, waarom verscheidene malen hartelijk gelachen kon worden. Mej. E. J. Rijkevorsel speelde en kele fluitsoli. Na afloop van dit aardige pro gramma bleven de OVB-ers nog enige tijd „nafeesten". Er werd voor gezellige muziek gezorgd en het heerlijke zomerweer volmaak te deze lustrumviering. Subleim optreden van jeugdleden Voordat de blijde schare zich in het Paviljoen van het Berghotel verzamelde, maakte de R. K. Mu ziekvereniging „Wilskracht" een wandeling door de straten en la nen van net Bergkwartier. Overal verkondigden de muzikanten met hun vrolijke muziek dat er feest was. In het Paviljoen begroette de voorzitter van de OVB, de heer G. Goorhuis, even na half negen de talrijke aanwezigen. De heer Goor huis sprak namens alle aanwezigen een gelukwens uit aan het adres van de jarige Prins en zijn gezin. Hij prees de betekenisvolle plaats, die Prins Bernhard vooral de laat ste jaren heeft ingenomen. In dit verband herinnerde de heer ..Goor huis aan de Zuid-Amerikaanse reis van de Prins. Wanneer de commis saris van de Koningin in Utrecht spreekt van de „Koninklijke am bassadeur". dan maakt dat indruk. Prins Bernhard heeft door zijn houding tijdens en na de oorlog ons aller respect veroverd. De heer Goorhuis was van mening dat de trouw aan het Vorstenhuis aan iedere Nederlander dient bijge bracht te worden. Op de scholen zal men op de betekenis van Oran je voor ons volk moeten wijzen en daarnaast hebben ook de Oranje verenigingen een grote taak. De heer G. van Houdt sr. begreep deze taak en nam in 1945 het initiatief tot de oprichting van de OVB. Op 11 Juni 1945 kwam een groepje mensen bijeen, die de mogelijkhe den bespraken en precies een week later werd de oprichtingsvergade ring gehouden. Sedertdien heeft de OVB onverdroten gewerkt. In dit verband prees de heer Goorhuis het baanbrekende werk varj de eerste voorzitter van de OVB, de heer W. J. F. Versfelt. De OVB heeft echter ook veel misgrepen gedaan. Elk kind dat lopen moet leren, valt wel eens. Aardisc joneens. dit Vancouver Boys. Een verrassing! Gerust, U dacht ook van die bedaarde mannen te ontmoeten achter zware trom mels en roodkoperen trompetten. Nee. dat was even anders. Komt me daar de Jeugd van Canada liet station uit. „Vi elcome, music-making ambassadors" Daar staan ze dan met kwartier- mutsjes op en toreadors-capes aan. i Ze t knipperden onwennig tegen I wat teveel zonlicht. Mr. Delamont, 1 de bandleider, is een rustige man. Hij draagt een keurig blauw uni form. Zijn haar is zilvergrijs en tanig zijn gelaatskleur. Een ty pisch man, die zijn „Boys" kent en weet wat er in zit. Daar klinkt het Engelse volks lied. Dirigent Van der Glas van de Postharmonie houdt ze mannen in toom. De wind draagt de plech tige tonen van het „God saves the Kring over het plein. Politie en miliairen springen in de houding. Even is het stil, dan heft dirigent Hulleman van de Politie-Harmo- nie zijn dirigeerstok voor het Ca nadese volkslied. Goed gedaan Amersfoortse muzikanten. Er is even een weifelen, maar dan komt het toch. Mr. Delamont geeft een teken en dan vloeien als nimmer tevoren de klanken van het Wilhelmus in onze oren. Dat was af Boys. Honderden hadden zich een plaats je verzekerd langs de route, die de corpsen moesten gaan om het stadhuis te bereiken. Voor het oude stadhuis blazen de Vancouver Boys een nummer tje weg. Dat belooft veel goeds. Dan gaan zij langzaam de trap op naar de raadzaal. Daar wach'en burgemeester en mevrouw Molendijk. Ook de ge meente-secretaris de heer J. Haars en wethouder C. van Zwol zijn aanwezig. Ook de bestuurs leden van VV zijn druk om het de jongens van zins te maken. De burgemeester spreekt. Hij begroet de gasten in hun lands taal: We welcome you as repre sentatives of your country and as musicians, as music-making am bassadors' Natuurlijk er is veel meer ge zegd, maar dit was wel zeer „to the point". Een van de oudere iongens van de band. Norman Mullins spreekt een dankwoord Dit speechje is de verrassing van de dag. Hij besloot met te zeggen: wij hopen met onze muziek tot uw harten te spreken. Dan komt de thee en het gebak. Er wordt gezellig gebabbeld en als het Grand Theatre niet had ge wacht, dan zaten ze er nu nog: zo gezellig was het! Uiteraard trekt ook de mars naar het Grand veel oubliek en machtig mooi klinkt „The Gladia tor March" van Sousa, die de Boys voor het front van het theater spelen. De kinderen, die op kosten van de Erdalfabrieken zijn uitgezonden naar Noordwijk, komen Zaterdag middag om half vijf op het Stations- plien aan. De ouders wordt verzocht daar aanwezig te zijn. .Daar gaan de Vancouver Boys Advertentie (I.M.) LEEST HET JULI-NMMER VAN CONFIDENTIES Uit het volle leven. U w probleem, U w levensverhaal, U w hartsgeheim. 32 rijk geïllustreerde pagina's voor 28 et. Alom verkrijgbaar. GRAND THEATRE: „Victoria en haar Indiaan", al. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. Donderdag, 6 Juli: (wordt nader opgegeven). CITY THEATER: geprolongeerd „Bastogne", 18 aar. Vrijdag en Za- en Zaterdagmiddag: 2, 3 en 4 uur: 4.6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.30 en 9 uur. Vrijdagmiddag enZaterdagmidag: 2, 3 en 4 uur: uurvoorstellingen „Reis van Z.K.H. Prins Bernhard naar de West" en „Kon. Bezoek aan Parijs". REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag: „De blonde Rimboe-Koningin" 14 j. Vooraf: „Rokende Zesschieters", 14 j.; Van Dinsdag t.m. Donderdag: „De avonturen van Don Coyote". 14 j. Vooraf: „SergeantZe gooien met stenen". 14 j. Vrijdag en Za terdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Alle overige dagen: 2.30 en 8 uur. 30 Juni: Amersfoortse Twee daagse. 30 Juni: Treker Bergje, 20 00 u. ouderavond Baden Powell-groep. 1 Juli: Amersfoortse Tweedaagse. Met het troepentransportschip „General W. C. Langfitt". dat 19 Juni uit Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk 12 Juli te Amsterdam arriveert repatriëren de volgende Amersfoorters: A. Aberson, le Lt., Amersfoort, Berghotel; H. van Eijk, Sold I. Amersfoort. Westsingel 17; J. M. v. Schaik, Sold., Amersfoort. Joh. van Oldenbarneveltlaan 17; J. Leyen- horst. Sold.. Amersfoort. Dorrestein- scv/eg 73; W. v. Toom, Vdg., Amers foort. Rubenstraat 9. Met de Atlantas (vertrokken 11 Juni, vermoedelijke aankomst te Amsterdam 10 Juli): S. Townsend, Ermelo. Groeneweg 17; H. R. Massink, Soestdijk, Prins Hendriklaan 1; A. Schel. Burger Verpl.st. I, Amersfoort, Kapelv/eg 112. Met de Sibajak (vertrokken 8 Juni en vermoedelijke aankomst te Am sterdam 5 Juli): P. J. Bettink. Res. Maj„ Amers foort. Brederolaan 4- Met de Fair Sea (vertrokken 6 Juni. vermoedelijke aankomst te Rotterdam. 2 Juli): G. J. Sandbrink Korp., Amers foort, Haegeweg 62. De Utrechtsestraat wordt in oen feestkleed gestoken. Dat is het toe te juichen besluit van de in de win keliersvereniging ütgechtsestraat sa menwerkende middenstanders. Waarom zulk een feest? Wel do winkeliers willen aan dc bezoekers van Huis en Hof het beste van het beste laten zien. Een voorbeeld, dat navolging verdient. Aan de dood ontsnapt Op de Weverssingel is Donder dag de kantoorbediende, mej. H. aan de dood ontsnapt. Mej. H. fiet ste op de Weverssingel op het lin kerwegdek. Uit tegenovergestelde richting naderde een vrachtwagen. Op het moment dat deze mej. H. passeren, stuurde de bestuurder van de Avagen het voertuig naar het linkerwegdek om een geparkeer de auto te kunnen passeren. Mej. H. zag het naderend onheil en sprong ijlings van haar fiets op het trottoir. Haar fiets viel op het weg dek. Mej. H. redde hierdoor zelf haar leven want even daarna reed de zware vrachtauto over de gloed nieuwe fiets heen. Deze werd ge heel vernield. Het bleek dat de remmen van de vrachtauto niet functionneerden. De auto is in be slag genomen. Hosanna concerteert bij Monnikendam De Chr. muziekvereniging Ho sanna concerteert Zaterdagavond 1 Juli op Monnikendam. Onder leiding van dirigent Reijnhoudt wordt het volgende programma gebracht: 1. Vrolijke Dauwtrappers door B. Besselink. 2. Selection De Vo gelkoopman, av. S.% v.' wen 3 Be'.euse uit Jocelyn, B. Godard. air. P. J. Molenaar. 4. Leve de Vrijheid, P. B. Bseseling. 5 Ouverture Con Amore, S. P. v. Leeuwen. Pauze. 6. Monte La Vellö. H. v. Chaillet. 7. Een zonnige dag op de Veluwe. J. R. v. d Glas 8 Ouverture Romant'que, O. Cordonnier. 9 Oost-West, S. P. v Leeuwen. 10 Winterfeesten, Meyus Wzn. ll. The Midday, Ken neth J. Alford. Burgelijke stand Geboren- Maureen A. W. dochter van K. van Dijk en H W. Kemp Ondertrouwd: S L Bunk cn E. van Raniselaar: C P M. A Buljs en J. Bloemendal. H. Gouw en E. C. Lam; E J Klaaisen en J G. Janssen. H. H. M. Duijkers en L L. M. E Spelbrlnk; J Roller en J. W. Boshuizen Getrouwd: J Jonkers en G. Visser; K. Unekenlen J C Doornekamp. Overleden: Jan Kooij. 62 Jaar. ongch. (Van een medewerker) I technisch nog lang niet volleerd. De gecombineerde Amersfoortse Na een vrij goede combinatie werd :n Nijkerkse korfbalploeg heeft Dinsdag in Engeland zijn eerste wedstrijd gespeeld. De Nederlandse korfballers hadden daarbij een groot succes. In Sheffield was de korfbalploeg de gast van Konsutn in Grases park, een prachtig park gelegen op één van de vrije hoge heuvels waarop de buitenwijken van Sheffield zijn gebouwd. Een vrij talrijk publiek zag het gecom bineerde AmersfoortNijkerk- twaalftal een 142 overwinning behalen. Toen scheidsrechter Mac Quade de aanvoerders liet tossen was het goed weer. Er stond wel een vrij straffe wind. Aanvoerder Gerritsen verloor de toss en speelde aanval in vak C. Onze *Moeg wilde direct een goe de indruk maken en nam geen en kel risico. De eerste aanvallen le verden al succes op. Mevr. Muns kreeg een vrije kans en de stand was 10. Even later was mej. Koor stra, die de voorsprong vergrootte. Na vakwisseling kwam-n de En gelsen flink opzetten. De heren wa ren vrij snel doch de dames waren kaar gerukt en kon mej. Maat met een fraai schot de stand op 3 0 brengen. Nu was Konsum aan beurt. Aan voerder Gerritsen lette op de bal en daarvan maakte zijn tegen stander handig gebruik. Fraai werd deze verdedigingsfout afgestraft. (3—1). Jammer, dat de Engelsen te weinig schoten. Evenwel, het En gelse succes was van korte duur want technisch was de Nederland se ploeg veel beter. Snel ging steeds de bal van hand op hand en regel matig werd de stand opgevoerd tot 3i door W. van Rootselaar, Jan van Lunteren, Henk Gerritsen, Veenendaal en mevr. J. Koster. Met deze stand ving men de twee de helft van de strijd aan. Hoewel de Nederlandrs het nu kalmer aan deden. werd er toch regelmatig ge scoord waarmede zij aantoonden wel een zeer produc*:~ve bui te hebben. Toen de stand 12—1 \erd op werkelijk fraaie wijze tegen- gescoord waarna mevr. Koster de stand op 142 bracht.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2