MobiBoii Tweedaagse -deelnemers enthousiast MET VACANTIE IN AMERSFOORT? Mobiloil AZ en PC op weg rmar het kampioenschap ILMS IN AMERSFOORT KWA gaat nieuw seizoen met goede moed in Noteert u even Tweedaagse 'n wandelfestijn 2 Zaterdag 1 Juli 1950 Op eerste dag moeten tien wandelaürs de strijd opgeven (Van een onzer verslaggevers) Dc eersle dag van dc Nationale Tweedaagse was voor een tiental deelnemers te zwaar. Zij hebben de strijd ontijdig op moeten geven en zijn dan ook door de organisatie-commissie als „uitvallers" afgeschre ven. Wij hebben Vrijdagmiddag deelnemers naar hun bevindingen ge vraagd en zij waren het er unaniem over eens dat het parcours buiten gewoon mooi was. De heer Wijnen uit Brunssum, dc verstkomende deelnemer, vertelde ons zelfs enthousiast dat hij slechts zelden een zo mooi par cours had aangetroffen. „Mooier dan Nijmegen en ook mooier dan het heuvelland waar ik vandaan kom. Ik ben dan ook jaloers op de mogelijkheden, die de Wandelsport in Amersfoort heeft", aldus de heer Wijnen, zelf organisator van vele wandelsportevenementen in het Zuidelijkste deel van ons land. Hij was echter heus niet alleen enthousiast. Ook de oudste deel nemer, de 72-jarige ds W. Goed hart uit Hilversum was uiter mate tevreden over zijn ervarin gen op deze eerste dag. Hij was verrast, zo vertelde hij ons, over de variatie van het natuurschoon. Eerst het vlakke polderland van achter Amersfoort, Hoogland tot Baam en daarna de prachtige bos sen tussen Baarn en Soesterberg. MET EEN AUTO OP WEG Dank zij de welwillende en be langeloze medewerking van onze stadgenoot-sportman Henk van Harten konden wij per auto een groot gedeelte van het parcours afleggen Wij begaven ons om- ..'streeks half elf in de morgen naar Baarn en gingen de wandelaars tegen. De eerste die wij zagen was om kwart voor elf. tussen Eem- brug en Baarn, P. A. Reus, die de veertig kilometer wandelde. In derdaad, hij wandelde, en dat hij de eerste was, ligt uitsluitend aan de stevige pas, die hij heeft, zon der dat hii forceert. Voordat wij de controlepost bij Eembrug had den bereikt, passeerde ons mei. Gerritsen en mevrouw Achterberg, die ons vertelden dat zij prettig wandelden, het parcours bijzonder mooi vonden en in training waren voor-de vierclaaese. Na deze beide dames werd 't drukker. De eerste groep die wij passeerden was van het Militair Sanatorium. Het was deze Gemengde groep aan te zien dat zij genoten en hun groet was ook erg enthousiast De leider van de groep van de Rudolph Stichting uit Achterveld nep ons toe ,,'t gaat fijn hoor" Bij Eembrug had de voorzitter van het A.W.C., de heer Spran- gers, een controlepost betrokken op het verenigingspunt voor de 40 en de 50 km. tippelaars. Mevrouw Ramselaar van de EHBO arriveer de vrijwel tegelijkertijd in een door de G.G. en G.D. uit Amers foort beschikboar gestelde auto. Er kwam meteen volop werk voor deze nooit ontbrekende verzorg ster want enkele deelnemers had den volop last van blaren. Ook ds. Goedhart passeerde, doch hij was nog volkomen fit. Deze hoogbe jaarde Hilversummer is ook een geroutineerde wandelaar. Hij gaat dit jaar voor de tiende maai naar Nijmegen, en beschouwt deze tweedaagse als voorlrèming. Wij laten hen rustig voorbijgaan, de groepen van L.S.K., Konink lijke Marechaussee, de Vierdaagse pïoeg van Z.U.T. Wij moeten ech ter geduld hebben, want van een gesloten colonne is geen sprake. De groepen en individuele wande laars liggen kilometers uit elkaar. Toch valt het op dat, behoudens enkele onnozele harddravers, over het algemeen rustig wordt gewan deld. AAN HET EINDPUNT Wij hebben ons 's middags bij de finish kunnen overtuigen, dat vele wandelaars er niet zonder ..kleurscheuren" af zijn gekomen. De E.H.B O. had ons verteld dat zelden zoveel werk was verzet als op deze eerste dag van de Natio nale Tweedaagse. Groepen, die a' veertien jaar in Amersfoort bij wandeltochten meeliepen cn nooit hulp nodig hadden, riepen assis tentie in voor stukgelopen voeten Zelfs de geroutineerde lange-af- stand-tippelaar Ben Buys uit Amersfoort vond zichzelf niet zo fris als anders Een beetje loom" Zelfs hij moest blaren laten prik ken. Nadat de termijn van binnenko men verstreken was de deel nemers moeten de parcoursen bin nen tien uren afleggen werd de balans opgemaakt. Hierbij bleek dat tien tippelaars de strijd had den moeten staken. Dit kost enke le groepen zelfs de groepsprijs. Toch was de stemming opperbest en velen hunkerden reeds naar de volgende dag. De tweede etappe loopt over Bavoort, De Treek, Doorn, Drie bergen, Austerlitz, via de Doornse Grindweg over de Leusderweg weer naar de Kazerne. Opnieuw zullen de deelnemers om half acht van start gaan cn het „gros" van hen wordt Zaterdagmiddag om streeks vier uur weer thuis ver wacht. Het staat vrijwel vast dat de burgemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk en de waarne mend Garnizoenscomm., Overste J. J, Ceuvel, eveneens omstreeks vier uur aanwezig zullen zijn om een „wapenschouw" te houden. Padvindsterskader met ouders in contact Aangezien het vele malen ge bleken is dat de ouders van pad- vindsters en kabouters graag wel iets meer zouden willen weten van de padvinderij in het algemeen heeft de Heather Baden Powell groep van de meisjespadvinderij voor de tweede maal na de bevrij ding het initiatief genomen een ouderavond te beleggen welke Vrijdagavond in een zaaltje van Huize Trekerbergje werd gehou- den. Zeer veel ouders hadden aan de oproep gehoor gegeven en heb ben, na verschillende causerieën door enkele leidsters, persoonlijk contact gezocht met de padvind- stersleidsters, die de zorg hebben voor de vrije tijdsbesteding van hun kroost. Na een algemene inleiding door de secretaresse van het Groeps- Comité Mevr. A. Schregardus-Kot- ling vertelde de vendelleidster mej. Vervloet iets over de oprich ting van de padvinderij. Bij de meisjespadvinderij is het doel. het karakter en verstand te ontwikke len en dienstvaardigheid aan te kweken. Verder is er spelvorm in vrolijke en ernstige zin terwijl het kampwerk een der hoogtepunten is. Speciaal werd de aandacht ge vestigd op het Blauwe Vogelwerk. Dit zijn padvindsters die gehandi capt zijn door een of ander licha melijk of geestelijk gebrek. Mevr. C. G. van Dijk-Wolf sprak over de kabouterij terwijl mej. A. P. Best het werk van de grotere meisjes, van 12 tot 20 jaar behandelde. In de pauze werd een overzicht gege ven van hetgeen de meisjes daad werkelijk presteerden terwijl daar na een film werd vertoond van het bezoek aan ons land van Lady Baden Powell in 1946. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB BURGERLIJKE STAND Geboren- Catharina Cornelia, d. v. C. v 't Land en K van Eldcrt; Helena Ignatla Marie Antoinette, d. v A F. Graafmans cn W. H A. Blen; Elisabeth Maria, d, v A. J v. Keekcn cn C M. Kraan; Nicolaas. z. v. C. A. J. T. Jekel en J. v. Leeuwen. Advertentie (I M.) 1319. Ze slagen er in de sloep door de branding heen te krijgen en weg te zeilen, maar dan zien zij, dat ook de uitkijk van de schoener hen heeft ontdekt. Het schip gaat anker op en wil kennelijk proberen de sloep de pas af te snij den. Er staat maar wei nig wind en luitenant Robert geeft order van de riemen gebruik te maken om sneller voor uit te komen. Van de „Napoleon" is nog niets te zien. De schoener heeft ook moeite om vooruit te komen, maar na een uur wakkert de wind wat aan en spoedig bevindt de sloep zich i door de lucht, maar de sloep wordt niet geraakt, binnen schootsafstand. Reeds davert een schot En dan ziet Robert tot zijn opluchting, dat ook de „Napoleon" naderbij is gekomen. Beide sche pen zijn gevechtsklaar. Advertentie (LM.) MmttÊWWBWÊmSMim Verzuim dan niet een bezoek te brengen aan Kunsthandel VEENENDAALHOF 78 iiiiQiuiiiiiüiiaiiliüijiiniiiüiiiiniiiQiuiuiüiiiiiiLiiii DAT IS EEN HELE HIJS. HÈ? IK HEB ER NIETS GEEN LAST MEE! wm Oude wagens, door de jaren heen met Mobiloil gesmeerd, doen in veel opzichten niet onder voor dc nieuwste typen. MohiloiJ, dc olie met het hoogste smeervermogen, is thans beter dan ooit. Het oliefilm is prac- tisch niet te vernietigen, verzet zich tegen ontleding en weerstaat hitte en druk. VUL HET CARTER MET MOBILOIL! 's werelds meest verkochte auto-olie. de smeerolie mei het hoge smeervermogen. VACUUM Olie MAATSCHAPPIJ BOTTERDAM Tijdens de Vrijdagavond in het K.A.B.-gebouw gehouden Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering bleek dat K.V.V.A. niet alleen het komen de seizoen vol vertrouwen tegemoet gaat. doch ook dat het bestuur het principe „de toekomst is aan de jeugd" ten volle erkent. Daarvoor deed de voorzitter, de heer L. Wa terloo dan ook een beroep op zijn medebestuursleden en op de aan wezigen om alle krachten in te spannen ten einde de Katholieke jeugd van Amersfoort in de K.V.V.A. gelederen te brengen. Frater Wille- hadis, die zich vooral interesseert voor dc jongeren uit de Parochie 't Zand. hield een hartstochtelijke pleidooi die. op de Zondag j.l. gehou den Katholiekendag naar voren ge brachte gedachten ..Dc Katholieke jeugd in de Katholieke sportorgani saties" te verwezenlijken. In zijn openingswoord vertelde de heer Waterloo dat Donderdag 29 Juni K.V.V.A. zijn elfde verjaardag vierde. Spreker wierp een terugblik op de korte geschiedenis en consta teerde grote vooruitgang Het leden tal gaat goed vooruit, de jeugd be gint zich steeds meer voor K.V.y.A. tc interesseren, waardoor het nodig is het aantal jeugdleiders uit te brei den. Vier elftallen van senioren spelen in de onderafdeling en zes jeugdelf- tallen nemen eveneens aan compe tities deel. Door het in gebruik ne men van het terrein aan de Dollard- straat is de accommodatie eveneens sterk verbeterd. Reeds kon de heer Waterloo in vooruitzicht stellen dat er een nieuwe ingang komt en dat de gratis kijkers in de toekomst niet veel kans meer krijgen. Daarenbo ven zal binnen afzienbare tijd een fraai hek een aanblik van het geheel belangrijk verbeteren. De heer Er- merens, die tussentijds als voorzit ter was afgetreden, kreeg hulde voor het vele en belangrijke werk dat hij voor K.V.V.A. heeft gedaan. Ook uit liet jaarverslag van de secretaris, de heer W. de Graaf, klonk een optimis tische toon. De vereniging telt thans 81 seniorenleden, 100 junioren en 107 Zomeravond- competitie WedstrijduitslagenEysinkZonneglo ren 3—2; VOG—Erdal 01; TempoBla zer Mets 2—2; Boskamp—Polynorm 3—2; MBH—CGB 2—4; Erdal—Bofa 3—2; Zon neglorenBlazer Metz 20. Stand donateurs. Alle elftallen konden zich in de afgelopen competitie handha ven. terwijl het eerste een bijzonder goed figuur in de nacompetitie om het Amersfoortse kampioenschap heeft geslagen De nederlaagwed strijden zijn een groot succes ge weest. De beker kwam terecht bij het Bussumse S.D O. De heer Th. Snijderj gaf een finan cieel overzicht, waaruit bleek dat ondanks hoge uitgaven als die van het feest van het jubileum, een oor spronkelijk nadelig saldo in een voordelig saldo kon worden omge zet. De bestuursverkiezing had een bij zonder vlot verloop. Behoudens de heer J. Veldhuizen, die zich niet meer herkiesbaar stelde omdat hij zich geheel aa i het jeugdwerk van K V V A wil gaan wijden, werden de aftredende bestuursleden, de heren Th. Snijders, Frater Willehadis en J. Westerlaak bij acclamatie herkozen. Dc heer J. Hazelaar zal in de plaats van J. Veldhuizen het bestuur com pleteren. De jeugdcommissie zal voor 1951 uit de navolgende heren bestaan; C de Wijs, H. Hooft, J. Jas pers, G. Oeben, T. Snijders. H. Rie- gen en J. Veldhuizen. De elftalcommissie werd als volgt geformeerd: J. Feiten. J. Westerlaak, C. de Bresser, J. Hazelaar, C. van Wegen, De voorzitter hield een krachtig pleidooi om in geen enkele vorm ge hoor te geven aan de verleidelijke aanbiedingen van de organisatoren van het zgn. „wilde voetbal. Spreker waarschuwde voor de gevolgen, die de spelers op langdurige schorsingen komen té staan en waardoor ook de vereniging gedupeerd wordt. GRAND THEATRE: „Victoria en haar Indiaan", al. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. Donderdag, 6 Juli: (wordt nader opgegeven). CITY THEATER: geprolongeerd „Bastogne", 18 aar. Vrijdag en Za- en Zaterdagmiddag: 2. 3 en 4 uur: 4 6.30 en 9 uur. Overige dagen: 2.30, 6.30 en 9 uur. Vrijdagmiddag enZaterdagmidag: 2, 3 en 4 uur: uurvoorstellingen „Reis van Z.K.H. Prins Bernhard naar de West" en „Kon. Bezoek aan Parijs". REMBRANDT THEATER: Van Vrijdag t.m. Maandag: „De blonde Rimboe-Koningin" 14 j. Vooraf: „Rokende Zesschieters", 14 j.; Van Dinsdag t.m. Donderdag: „De avonturen van Don Coyote", 14 j. Vooraf: „SergeantZe gooien met stenen", 14 j. Vrijdag en Za terdag: 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag: 2, 4.15, 6.45 en 9 uur. Alle overige dagen: 2.30 en 8 uur. Openbare Leeszaal. Uitlening voor volwassenen dagelijks 25 u.; bovendien Dinsdag- cn Vrijdag avond van 7—9 uur Uitlening voor kinderen: Woensdag en Zaterdag middag van 2.304.30 uur Leeszaal dag van 10—1230 en 2—5 uur, bo vendien Dinsdag- er Vrijdagavond van 7—10 uur R.K. Openbare Leeszaal. Wijers- straat 2. Uitlening: dagelijks van 1112.30 u. en van 2.305.45 u. Bo vendien Maandag- en Vrijdagavond van 7—9 u. Uitlening voor kinderen Woensdag van 35 u. en Vrijdag van 45 u. Leeszaal: dagelijks van 10—12.30 u. en van 2.306 uur. Bo vendien Maandag en Vrijdagavond van 7—9 u. Maandagmorgen geslo ten. Amersf Academie: Tentoonstel ling van schilderijen door D. Ros- kes uit Soest- Dagelijks van 105 en 7—9 uur (niet op Zondag en Dins dag- en Donderdagavond) (tot en met 24 Juni). Tentoonstelling beeldhouwwerk en schilderijen van B. J. en G RichtersKolhoff, van 28 Juni tot 14 Juli in St Pieter- en Bloklands gasthuis dagelijks geopend van 9— 5 uur: Zondags van 25 uur. Het eerste hcrenzcvenlal van dc AZ cn PC heeft Vrijdagavond in Pcslc's bad zijn ongeslagen record in deze waterpoloeompetitie weten te handhaven. Zoals reeds werd verwacht, ontfutselden de Amcrs- foorters de beide puntjes aan WZC 1 uit Woerden. Dat de Woerdenaren niet tegen het spel van AZ en PC opgewassen zouden zijn kon men bij voorbaat reeds vermoeden. Maar dat zij zo slecht partij zouden ge ven, dat AZ en PC zonder veel moeite een score tot 81 kon op voeren, had niemand verwacht. AZ en PC speelde met één inval ler voor Gertie Mosterd. Men had geen betere plaatsvervanger voor hem kunnen vinden dan de onlangs uit Indonesië gerepatrieerde Wim Droog. Droog speelde een uitsteken de wedstrijd en behoorde tot de besten in het veld. Het is vrijwel zeker dat hij de plaats van Haf kamp (die tegen WZC zijn laatste polowedstrijd voor AZ en PC speel de) zal innemen. Het overwicht van de AZ en PC'ers was van het begin der wed strijd af zeer groot. Het spel van beide ploegen verschilde zeker twee klassen. De wedstrijd begon kalm, maar toen Theo Mosterd ongeoorloofd werd aangevallen en een directe vrije worp kreeg toegewezen, barst te een Amcrsfoorts offensief los- Mosterd miste de strafworp; de bal ketste via de paal in het veld terug. Wim Mosterd kreeg de bal toen on der controle en behendig gooide hij in (10). Na de uitworp kreeg Wim Droog de bal in zijn bezit. Hij plaat ste het leder over de gehele linie op Wim Mosterd. Deze vertoonde een fraai staaltje solo-polo en ko gelde daarna onhoudbaar in (20). Aan de aanvallen van de AZ en PC'ers kwam geen einde. WZC vatte de zaak nogal sportief op en hierdoor hield de wedstrijd een fair verloop. Een mooi doelpunt scoorde Theo Mosterd hierna, toen hij op acht meter afstand van het doel de ba] hard inkogelde (3—0). Wim Droog plaatste even later een vrije worp vanuit de achterhoede op Wim Mosterd, die voor de vierde maal de WZC keeper verschalkte (40>. Wim Droog bereidde het vijfde doelpunt voor. Hij zwom zich keurig vrij en plaatste de bal tac tisch op Theo Mosterd. Onhoudbaar doelpuntte deze (50). WZC kroop hierna enkele malen door het oog van de naald, toen de Amersfoor- ters enkele fraaie kansen misten. Hafkamp bracht voor de rust de stand nog op 60. Tijdens de tweede helft van de wedstrijd deden de Amersfoorters het wat kalmer. AZ en PC speelde een tactisch spel en vooral het sa menspel dwong in deze periode respect af. Er werd goed geplaatst en het teamwork was ook uitste kend. Het zevende doelpunt werd door Theo Mosterd gescoord, die een van de paal terugspringende bal goed onder controle kreeg en in kogelde (70). Toen Henk Gerrit sen hierna het water moest verlaten en WZC een directe vrije worp werd toegekend, ontstond het enige, verdiende WZC doelpunt (71). Keurig combinatiespel tussen Wim Droog cn de gebroeders Wim en J Theo Mosterd werd de grondslag van het laatste Amersfoortse doel punt. Theo Mosterd besloot deze mooie aanval met een hard schot (8—1) en bezegelde hiermee het lot van dc Woerdenaren, die de Amers foorters wel zeer slecht partij ga ven. Bij AZ en PC speelden Wim Droog en Wim Mosterd een uitste kende wedstrijd. Erdal Boskamp Bofa CGB Tempo Zonnegloren Eysink MBH Blazer Metz Polynorm VOG 14—10 14—11 21—7 12—5 18—19 14—16 9—6 10—10 9—13 11—30 Neptunus-jeugd kampioen Neptunus heeft Vrijdagavond zijn eerste kampioen binnenge haald. Het zijn de aspiranten jon gens, die na vier wedstrijden reeds beslag legden op de zo begeerde titel. De jonge Neptunianen, die deze competitie uitkwamen in een jeugdcompetitie van de Kring Utrecht van de KNZB, speelden Vrijdagavond in Veenendaal tegen dc VZC jeugd. De Amersfoorters waren over alle linies sterker dan de VZC-ers. De keeper Louis van Zwol slechts eenmaal een bal op doel kreeg geplaatst, is het beste bewijs van de Neptunus sterkte. Bij de stand 100 vonden de jeugdige Neptunianen het genoeg.. Het sterke aspiranten jongens team van Neptunus legde hiermede beslag op het kampioenschap van de Kring Utrecht. Dc Amersfoor ters speelden vier wedstrijden, wonnen deze alle en scoorden maar liefst dertig doelpunten. Slechts drie maal werd het eigen doel v doorboord. Wedstrijdprogramma 3 Juli VOGZonnegloren in Soest; 4 Juli Eysink—CGB in Soest. 5 Juli Bos kamp—Blazer Metz In Soest. 5 Juli MBH Bofa in Hoogland, 7 Juli ErdalCGB in Hoogland; 7 Juli VOGTempo in Soest: 10 Juli Eysink—Blazer Metz in Soest; 10 Juli VOG—CGB In Rubensstraat; 12 Juli BoskampMBH in Soest; 12 Juli Erdal Polynorm in Hoogland. Ina de Gans levert goed werk De Neptunus-zwemsters Ina de de Gans en Ada Scheerder namen Vrijdagavond in Haarlem deel aan nationale zwemwedstrijden, die in de Spaarnestad werden gehouden ter gelegenheid van de Haarlemse Sportweek. Alle candidaten voor de Europese zwemkampioenschap- pen in Wenen namen aan de wed strijden deel. Het mooiste succes behaalde Ina de Gans. Zij startte op de 100 me ter rugcrawl en moest het opnemen tegen Nederlands beste rugcrawl- zwemsters Aanvankelijk lag dc Amersfoortse in tweede positie, achter 's werelds tweede rugslag zwemster Ria van der Horst van de RDZ. Ina de Gans kon deze plaats niet behouden tegen de hard zwem mende Greetje Galliard van de ADZ Deze verwisselde van plaats van de Neptuniaan en om de derde plaats werd daarna een felle strijd geleverd tussen de ODZ-zwemster Joke de Korte en Ina de Gans. Eerstgenoemde won deze strijd en tikte met enkele centimeters voor sprong als derde aan. Ria van der Horst noteerde 1 16.5; Greetje Gal liard 1.19.1; Joke de Korte 1.216 cn Ina de Gans 1.22.5. Een uitste kende prestatie van de Amersfoort se. wanneer men bedenkt dat de eerste drie zwemsters de beste Ne derlandse rugslagzwemsters zijn. Achter Ina de Gans volgden nog twee zwemsters, maar in tijd ble ven deze ver achter. Ada Scheerder had met pech te kampen. Zij start te op de 400 meter vrije slag en vond Irma Schumacher van RDZ als gevaarlijkste rivaal tegenover zich. In gelijke positie zwommen beide zwemsters de eerste baan. daarna nam Irma Schumacher een kleine voorsprong. Maar na 150 meter zwemmen moest Ada Scheer der opgeven. Kramp in haar been belette haar het verder zwemmen. Amersf oort-Nijkerk zet zegetocht voort (Van een medewerker) De trip die onze Amersfoortse en Nijkerkse korfballers in Yorkshire maken is succesvol. Wei Is de tegenstand tot nu toe vrij zwak geweest maar de Engehi?n gebruiken hun ogen goed en trachten veel te leren. Dat onze korfoallers Woensdag in Sheffield met 10—2 van IRMAC wonnen is dus niet het belangrijkste, hoewel deze korfballes als leermees ters natuurlijk geen enkel risico mo gen nemen. Jammer was het, dat het korfbalveld niet helemaal vlak was. waardoor aan het technische kunnen van onze korfballers hoge eisen wer den gesteld. Na de grote overwin ning van Dinsdag tegen Konsum heeft Irmac zich met twee spelers versterkt van Konsum. In de eerste helft ondervonden on ze korfballers vrij veel tegenstand. Vooral de dames van Irmac waren goed Zij hadden een juiste spelop vatting en waren snel; Toch konden ook zij niet voorko men. dat H. Gerritsen twee fraaie doelpunten scoorde en de Amersfoort Ntjkerk-combinatie een 2—0 voor sprong bezorgde. Na \akwisseling kwam de Nederlandse ploeg fel op zetten en Wim vanRootselaar en Jan v. Lunteren brachten de stand op 4—0. Nu kwam het sterkste Engelse vak in de verdediging en het duurde daarom lang voor een doelpunt werd gescoord. In de Nederlandse verde diging was veel werk te verzetten. Vijftien minuten voor het verstrij ken van de eerste helft kraeg Frits Muns een kans achter de paal en het was 50. Toen kwam Irmac opzetten. De Engelsen vonden het blijkbaar wel letjes en met een goed gericht schot was het 51. Met deze stand brak de rust aan. In de begin opstelling vlotte het eerst niet doch na tien minuten kreeg Gerritsen zijn productieve bui weer terug. Een mooie doorloopbal werd door mevr. Muns zeer goed aangegeven en Gerritsen bracht de stand op 6—1. Even later zette hij een vliegens vlugge aanval op en voor men wist wat er aan de hand was, ging de bal feilloos in de korf 7—1. Regelmatig werd de score opge voerd hoewel het spelpeil zakte. Blijkbaar vonden de Soesterkwar- tier- en Spavta-spelers het genoeg. Van Lunteren benutte een strafworp en Nel Veldhuyzen bracht de stand op 91. Daarna kreeg één der Shef field dames een kans (92). De Amersfoortse combinatie had het nu moeilijk in de aanval, het duurde lang voordat weer een doel punt werd gescoord. Het was mevr. Koster tenslotte, die even voor het einde de stand op 102 bracht. Daar bleef het bij. Het was een prettige en bovenal sportieve wedstrijd. Verkeersweek-perikelen Maar liefst 51 Amersfoorters werden Vrijdag door de politie aan de tand gevoeld over de regels van het verkeer. Het bleek dat deze mensen hiermede nog niet vol doende op de hoogte waren. De po litie vertelde er meer van. Omdat het Veilig Verkeersweek is, werden slechts waarschuwingen uitge deeld. Volgende week komen processen verbaal weer. Popelend van ongeduld stonden vanmorgen de wandelaars te wach ten en zij waren kennelijk blij toen de heer B. Verschuur klokslag half acht het sein tot vertrek van de twee etappe gaf. De strijd tegen de kilometers begon opnieuw, doch on der de meest ideale weersomstandig heden. Het vas vele wandelaars dui delijk aan te zien dat de kilometers van gisteren hen nog in de benen zaten Na enkele km. ging het lopen echter al weer vlotter. Behoudens dc tien uitvallers van gisteren lieten vanmorgen opnieuw 5 wandelaars verstek gaan. Via de Arnhemseweg. Bavoort, de Treek, ging hot in de richting van Maarn, waar de deelnemers op de 40 en 50 km. uiteen gingon. Wij zijn het par cours van de 50 km. afgegaan en sloegen bij Maarn linksaf de prach tige bosweg naar Huize Maarsbergen en reden spoedig de laatste wande laars achterop. Zij deden kalm aan om hun vermoeidheid de baas tc worden. Door volop natuurschoon ging het via Huize Maarsbergen naar het kruispunt bii Hotel „Het Wapen van Sandcnberg". waar wij dc deel nemers lieten passeren. Het bleek ons dat de stemming, hoewel opge wekt, niet zo uitbundig was als gis teren. Alleen de groep van de ko ninklijke marechaussee maakte hier op een uitzondering. In vlotte pas met opgewekte zang. even doorbro ken door herkenningsuitroepen, gin gen zij voorbij. Wij hebben de heer Boshuizen, die met zijn groep bij ons een pgenblik rustte naar zijn mening gevraagd. „Een zware weg, maar prachtig na tuurschoon en een uitstekende trai ning voor de vierdaagse". Wij heb ben de wandelaars in de steek gela ten op de helft van het parcours om dit nieuws dat U ongetwijfeld zal in teresseren. naar de krant door te bel len. Een kwart eeuw Café Royal Op Zaterdag 1 Juli a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn dat een zoon van de „oude" v. Schaick van d'Oranjeboom. nl. de heer T van Schaick, het bekende café betrok achter het Oude Stadhuis, bij de Hof, en daarmede in die jaren als twintigjarige knaap de jongste ver gunninghouder in Amersfoort was. Vanaf 1881 bestaat dit café. Eerst onder de naam „De Olifant" waar van de heer Rijn de eigenaar was en van 1925 af. toen de heer v. Schaick het pand betrok, noemde hij zijn cofé: Royal". Het typerende is dat tot voor kort vrijwel niemand „café Royal" wist te vinden. Vroeg men naar de zaak van „Teus" v. Schaick dan wees ieder nauwkeurig de weg naar het café met het aardige oud-Hollandse geveltje. Kastelein Teus tapt en weet met z'n klanten op de hem eigen joviale wijze om te springen. Zodoende is hij ook getapt onder de stamgasten. Sinds een jaar is de ge vel van neon-verlichting voorzien en nu weet men dat dit café „Roval" heet. Op Maandag 3 Juli wordt er een receptie gehouden, 's middags van 2 tot 5 uur. in d'Oranjeboom aan de Leusderweg. Advertentie (l.M.) DE TOSTBODE BRENGT DE HUISVROUW EEN VERRASSING Eerdaags kleppert de brievenbus van alle Amersfoortse huizen voor een proefpakje Presto, het sensatio nele nieuwe afwasmiddel. Deze gra tis surprise van de fabrikant bevat genoeg voor 3 x een normale afwas. Het is de moeite waard met dit prachtige product kennis te maken. Onze lezeressen zulleh merken, dat het de vaat Spiegclschoon maakt, terwijl afwaskwast en teil helder blijven. Presto heeft n.1. de eigen schap vet compleet op te lossen. Op merkelijk is ook dat het géén zeep- smaak geeft en de handen zacht houdt. Presto is voor het weken van vuil goed al even ideaal. Vuil goed, in Presto geweekt, laat zich sneller en beter wassen. Uw leverancier kan U helpen aan een royaal pak Presto voor 27 cent zo n pak. dat weke lijks gekocht wordt door elke huis vrouw die weet. dat alléén Presto 'n spiegelschone vaat geeft. Bacchusklanten maken 't te bont Amersfoort heeft Vrijdag twee Bacchusklanten in z'n midden ge had, die het zo bont maakten, dat de politie moest ingrijpen. In de Bergstraat slingerde een man, op een fiets gezeten, over het wegdek. De politie zag dit en trachtte de man te arresteren. Dat ging zomaar niet. De Bacchusklant bood hefti ge weerstand, maar bezweek ten slotte toch Hij werd op het politie bureau ter ontnuchtering ingeslo ten. Nu gaat hij naar Hebron om een kuur te ondergaan, die hem van de drank zal afhelpen. De man moest ook nog een oude „rekening" van 40 of 20 dagen voldoen. De andere Bacchusklant toerde op een Mosquito ergens in de stad. Ook deze man werd ter ontnuch tering ingesloten. Later bleek nog dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs, een nummerbewijs en een belastingkaart en zijn mo tor niet had voorzien van letter en nummer, spiegel en hoorn. Dat wordt dus een dubbel proces-ver baal. Wip. geeft inlichtingen Zaterdagmorgen werd" op het kruispunt Snouckaertlaan-Utrecht- seweg een 50 jarige dame op een rijwiel met hulpmotor aangereden door een bestelauto. De bestelauto verleende geen voorrang aan de dame. De wielrijdster ward tegen de grond geslingerd en liep een hersenschudding en enkele ernstige verwondingen aan het gelaat op. De bestuurder van de auto negeer de het ongeval en reed door. Bij het Grand Theatre werd hij door andelaars opmerkzaam gemaakt op het ongeval. De bestuurder stap te uit de auto, keek even om, maar reed toen weer verder. Het publiek trachtte hem nog tegen te houden, maar het baatte niet. De politie verzoekt nu getuigen van het ongeval zich te melden op het politiebureau. Vooral op ver klaringen, die kunnen leiden tot de identiteit van de onbehoorlijke chauffeur stelt de politie grote prijs. Bekend is slechts, dat de be stelauto een roode kleur had en van een wasserij afkomstig was. de Gezellige film in Grand „It had to be you" heet de film in Grand en dat wil zeggen: „Jij had het moeten zijn". Het komt er op neer, dat een rijk meisje bij herhaling tijdens de huwelijks plechtigheid zich bedenkt en de verblufte bruidegom met de feest- gasten ongetrouwd achterlaat. In haar onbewuste weet zij dat ze een ander moet trouwen. Wie die ander is weet ze niet tot de held van haar dromen uit haar onbe wuste in levende lijve naar voren treedt en haar als man van vlees en bloed overal waar zij gaat be geleidt. Hij blijft een fictie maar vertelt haar dat de „ware" held vandaag of morgen tevoorschijn zal treden. Dat doet deze dan opk en hij lijkt als twee druppels wa ter op de fictie. Het is een beetje zot en de psychologen zullen wel wat vreemd kijken naar de manier waarop hier de dieptepsychologie Een leuk tafereeltje uit de ge zellige film „It had to be your". wordt gebruikt (met hier en daar een werkelijk aardige vondst) maar dat mag allemaal niet hin deren. Ze „krijgen elkaar" in ieder geval, het meisje en de „ware Jo zef" dan en men mag aannemen, dat ze erg gelukkig worden. En het is op de film een amusant geval om naar te kijken. Men vermaakt zich en moet maar niet veel ver der denken. Dat is niet altijd nodig als men een gezellige avond wil hebben. Bastogne in City Wij noemden „Bastogne" 'n ont roerende en vooral eerlijke film. Daar blijven we bij en met ons zijn de honderden Amersfoorters die in de afgelopen week Grand bezoch ten het nu van mening. Het is prettig dat Bastogne in City wordt geprolongeerd. Verzuim vooral niet te gaan kijken. Het is de moeite waard.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2