SSS**"- Willem Ruys. volgeboekt half uur te laat weg Hechtenisstraf geëist tegen magnetiseur Uitstekende werkstukken van geesteszieken DAGBLAD VOOR AMERSFOORT In Ommen ontmoeten plm. 7000 padvinders elkaar j5222|EBlli2 Gevangenis wegens verboden pluimveehandel Vrijdag 14 Juli 1950 11 gumïa^em ^ntels EG- blooses zuiver wol 10% kobtinu meisjes jurkjes manteltjes blouses rokjes jongens plusfourpakjes, opknooppakjes '1a matrozenpakjes, -€06 ZAAK. M6T^SMAAK,B- ROTTERDAM De Willem Ruys vertrok Donderdagmiddag, bijna vol geboekt, op zijn zestiende reis naar Indonesië met ongeveer 900 passagiers, wat In geen maanden is voorgekomen, want b.v. bU de vorige afvaart bleven er nog 175 bedden onbezet. Alles wijst er op, aldus de directie van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd. dat de belangstelling om naar Indonesië te gaan, sterk toeneemt. Zo is de Willem Ruys voor de volgende reis, die op 12 September a.s. aanvangt, volgeboekt; er staan zelfs gegadigden op de wachtlijst. Ook de Indrapoera, die eind Augustus vertrekt en drie weken geleden eigenlijk nog geen enkele boeking noteerde, is thans uitverkocht, evenals de Garoet. Wij hebben de indruk dat men hier te doen heeft met een langzaam her stel van vertrouwen, dat zich bij de handel" en bij het bedrijfsleven ten aanzien van Indonesië openbaart. Daar komt nog bij, dat vroeger zeker een derde van het aantal passagiers door de regering werd uitgezonden, welke percentage thans veel geringer is. Het uitvallen van de Oranje telt niet mee. want de overboekingen naar de Willem Ruys bedragen maar een paar tientallen. Onder de passagiers bevinden zich, behalve Australische emigranten, In donesische Rome-pelgrims, manne lijke en vrouwelijke geestelijken, de zaakgelastigde van Portugal te Dja karta en ook de adviseur van het hoge commissariaat van de RIS, die vermoedelijk vertegenwoordiger van de RIS te Singapore wordt; en dan nog dr M. Mansjoer, gouvernements- zeearts, die een omvangrijke bagage meeneemt, waaronder kisten met ratten, marmotten, muizen en bac teriecultures, bestemd voor proef nemingen. Tijdens het jongste verblijf van de Willem Ruys in de thuishaven zijn weer tienduizend personen uit alle delen van het land en het buitenland in de gelegenheid geweest het schip te bezichtigen. De „Willem Ruys" had om drie uur, toen het schip vertrekken moest, al tweemaal geblazen, toen er nog een moeder met dochter, die als pas sagiers stonden ingeschreven, zoek bleken te zijn. Een tweede dochtertje, van 15 jaar, zat als een wanhopig stukje mens te snikken in de loods van de Lloyd. op wacht bij de bagage. Eindelijk kwam full speed een taxi het terrein van de Lloyd op met de vermisten. Kruiers, politie, douane en heren van de Lloyd hielpen zo snel als in een praehistorische film en twee minuten later kon er aan boord een hoera'tje opgaan, omdat de laat ste loopplank kon worden ingehaald. Maar in de loods was het, alsof de snikken van het meisje nog konden worden gehoord. De Willem Ruys begon met een half uur vertraging. Communisten-rel in Zaandam ZAANDAM Gistermiddag is het tot een hotsing gekomen tussen een groep communistische demonstran ten. o.a. een vijftiental vrouwen, en arbeiders van de firma De Muys en de Winter uit Rotterdam, die werken aan de bouw van montagewoningen. Deze week was het werk hervat, nadat drie weken gestaakt was. De aannemer had arbeiders uit Drente laten overkomen. Dit was niet naar de zin van dc demonstranten, die het terrein opdrongen en de arbei ders sommeerden het werk neer te leggen Nadat de politie had ingegrepen, kon hel terrein ontruimd worden. Een der werkwilligen was licht ge wond, doordat hem een hamer naar het hoofd werd gegooid. Een vier tal arbeiders, afkomstig uit Haarlem en Amsterdam, hebben besloten het werk neer te leggen, omdat zij zich zij gaan per fiets naar en van hun werk niet meer veilig voelen. De Drentenaren slapen op het ter rein. Zij hebben extra politiebewa king gekregen. Kamer zal debat over naturalisaties beginnen (Van onze parlementsredacteur) DEN HAAG De Tweede Kamer zal de begroting van Oorlog, Marine en het Landbouwegalisatiefonds 1949 op 12 September a s. in openbare be handeling nemen. Voorts zal zij met de nieuwe minister van Justitie een algemeen naturalisatie-debat aan gaan naar aanleiding van verschil lende naturalisatie-ontwerpen. Daarbij zal vermoedelijk aan het tempo en de volgorde der naturali saties aandacht geschonken worden. Rapport Nieuw Guinea- commissie verschijnt 1 Augustus DEN HAAG Minister Van Maarseveen heeft de Kamer schrif telijk meegedeeld, dat uiterlijk op 1 Augustus het rapport van de ge mengde commissie voor de bestude ring van de toekomstige status van Nieuw-Guinea zal verschijnen. De regering der V.S I. heeft er bij de Nederlandse regering op aangedron gen, de Staten-Generaal te verzoe ken dit rapport ten spoedigste te be handelen. De brief van minister Van Maar seveen is door de Tweede Kamer in handen van de commissie voor Unie zaken gesteld. Na ontvangst van het rapport zal zij de Kamer adviseren omtrent het aan de regering te ge ven antwoord. Negervorst in België te gast (Van onze correspondent) BRUSSEL Opnieuw is een Mwami een inheems souverein uit Afrika de gast van België. Was het vorig jaar Mei de reuzen gestalte van de Mwami van Roean- da. die enige weken de aandacht had, sinds Woensdag is het de vorst van het tweeling-mandaatgebied Oeroendi, die gedurende drie weken het wel en wee der Europeanen van dichtbij zal volgen Mwami Mwamboetsa arriveerde met zijn gevolg van vier inheemse notabelen (ditmaal geen reuzen) in onberispelijke Europese kledij, die hij trouwens gewoon is te dragen. De heren, die uitstekend de Franse taal spreken, waren opgetogen over de luchtreis en hebben de hoogste verwachtingen van hun eerste be zoek aan België. De 38-jarige Mwami regeert reeds sinds 1915, toen hij als kind zijn vader opvolgde, over Oeroendi, vroeger Duits koloniaal gebied. België's grote muziek- wedstrijd Mei 1951 DEN HAAG De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschap pen heeft bekend gemaakt dat in Mei 1951 te Brussel de Internationa le muziekwedstrijd „Koningin Eli sabeth" van België voor violisten zal worden gehouden. De candidaten moeten op 1 Jan 1951 ten minste 15 en ten hoogste 30 jaar oud zijn. Er zullen prijzen van 10.000- Belgische frs. tot 150 000 - Belgische frs, medailles en diploma's kunnen worden uitgereikt. Zij, die aan deze muziekwedstrijd wensen deel te nemen, en daarvoor een deviezen-reisvergunning verzoe ken, behoren hun aanvragen daartoe vóór 15 September 1950 aan de af deling Kunsten van het Ministerie van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen in te zenden. Op advies van een daartoe in te stellen commissie zal aan een be perkt aantal musici een deviezen- reisvergunning kunnen worden ver strekt. Met welke moeilijkheden de Amerikaanse troepen en vooral ook de Amerikaanse aanvoer voor de fronten te maken heeft, bewijst deze foto, genomen van een B-29 bommenwerper uit. Bergen en dalen, rivieren en me ren, door de regens onbegaan baar gemaakte landwegen dit alles beperkt de transportmoge lijkheden en de bewegingsvrij heid der strijdende troepen. Hoofd L.V.D. gaat DEN HAAG. De heer F. E. Hollander zal op 31 December 1950 zijn functie van Hoofd Legervoor- lichtlngsdienst neerleggen. Hij zal worden opgevolgd door mr G. P. Kies, die tevoren verbonden was aan het ministerie van Overzeese Gebiedsdelen. Mr. Kies Is met in gang van heden werkzaam bij de L.V.D. en zal tot het aftreden van de heer Hollander fungeren als waarnemend hoofd van de Leger- voorlichtingsdienst. Medeplichtigen van Westerling veroordeeld DJAKARTA r- Na uitvoerig voor onderzoek betrelfende de onder Ne derlands bevel staande militairen, die ervan verdacht werden betrok ken te zijn geweest bij de ongere geldheden, welke zich onder leiding van kapitein Westerling in Bandung op 23 Januari j.l. hebben voorge gaan, heeft de krijgsraad te velde voor de onder Nederlands bevel staande troepen, alle betrokkenen schuldig bevonden. Zij znn veroor deeld tot gevangenisstraffen, welke variëren van 10 maanden tot 1 jaar Aldus een mededeling van de dienst Legercontaeten, die niet vermeldt hoeveel militairen er zijn veroor deeld. De overwegingen van de Krijgsraad worden evenmin meege deeld. De zittingen waren openbaar, doch de journalisten kregen geen verlof zich naar het eiland Onrust te begeven, waar de Krijgsraad zit ting hield. (Van een onzer verslaggevers) „Of deze mensen gaven hebben of niet, zU moeten gestraft worden," dat was de mening van de ambtenaar van het O M, bU het Kantongerecht te Rotterdam mr. Van Heijnsbergcn die er gistermorgen toe overging wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde een hechtenisstraf V3n een maand te eisen tegen de magnetiseur S. H. N. Voorts eiste b(j vier boeten van elk 200 tegen beschuldigde. Nieuwe afdeling in het oorlogsmuseum Overloon 's-HERTOGENBOSCH Het oor- logsmuseum te Overloon (N.Br.) heeft er, zoals bekend, een afdeling documentatie oorlogsmateriaal bijge- kregen. Deze afdeling zal Zaterdag 22 Juli a.s. worden geopend. Ver scheidene autoriteiten zullen deze plechtigheid bijwonen. Expositie in Willem Arntzhoeve over verpleging vroeger en nu In het Slot te Zeist organiseert de Willem Arntzstiching te Den Dol- der een tentoonstelling van werk stukken van patiënten. De tentoon stelling werd Woensdagmiddag door de burgemeester, de heer mr A. P. Korthals Altes officiéél geopend. De geneesheer-directeur dr C. F. Engel hard zette de bedoeling van de ex positie uiteen en wees erop dat de patiënten de stands in 36 uur had den opgezet. Hij prees de grote geestdrift, die van de zijde van ver pleegden en personeel was getoond. Hij verzekerde voorts het talriik aanwezige publiek dat alle werk- UITKNIPPEN OOK OP UW VACANTIE-ADRES Gaarne zenden wij U, zonder extra kosten Uwerzijds, het Dagblad voor Amersfoort naar Uw vacantie-adres. Maar dan dient U ons tijdig Uw tijdelijk adres mede te delen. Wilt U dit formulier invullen en teminste 5 dagen tevoren aan onze abonnementenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats: Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres: VACANTIE-ADRES Uw vacantie-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel, kamp, huisje, p/a enz.) Straat: te Vriendelijk verzoeken wij U, als U week-abonné bent, het abon nementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan de bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en...... PRETTIGE VACANTIE! stukken door de patiënten zelf ver vaardigd zijn. Dr Engelhard memoreerde de in November in de gehoorzaal van de Willem Arntz-hoeve gehouden tentoonstelling, waarbij de behoefte was gebleken aan uitbreiding van de historische afdeling. Het ontbreken de fotomateriaal voor deze afdeling is door een patient in de loop der laatste maanden bijgewerkt. „Dit is het imponerende van de periode waarin wij het voorrecht hebben te leven," aldus dr. Engelhard „dat ook Seesteszieken nu de mogelijkheid ebben zich vrij te ontwikkelen. Toch hebben wij de steen der wijzen nog niet gevonden en is er geen plaats voor hoogmoed. Ook in vroe gere tijden, tijdens de Griekse cul tuurperiode b.v. werd er voortreffe lijk voor geesteszieken gezorgd". „Het is een merkwaardig feit" vervolgd" spreker, „dat er door alle tijden twee stromingen zijn geweest, ten aanzien van geesteszieken, n.l. een positieve houding en een uitge sproken afkeer Waar het nu op aan komt is een positieve instelling van ons volk, het verschaffen der nodige middelen en meer verpleegsters". Dr Engelhard sprak tenslotte de hoop uit dat ook uit Zeist en omge ving een aantal jonge vrouwen zich voor dit prachtige werk zal opge ven. Vervolgens begaven de genodig den en andere belangstellenden zich naar de tentoonstellingszalen. Aller eerst werd de bezoekers een indruk gegeven van de behandeling van geesteszieken in vroeger tijden. Uit verscheidene foto's en tekeningen blijkt duidelijk hoezeer dikwijls gru welijke methoden werden toegepast. Verschillende werktuigen om de on gelukkige in toom te houden, dui- velverbanning. heksenprocessen zijn te zien of uitgebeeld. Na 't jaar 1827 zijn humanere methoden in ons land ingevoerd. Vergelijkt men de sociale therapie van thans met methoden van vroeger eeuwen, dan is er zeer belangrijke winst te constateren. In de verschillende afdelingen van deze expositie hebben wij de werk stukken van patiënten bewonderd. Vooral het rietvlechten en de speel goedfabricage dwingt de bewonde ring af.. Ook op textielgebied hebben de vrouwelijke patiënten heel mooie prestaties geleverd. Buitengewoon aantrekkelijk was de natuurhisto rische expositie, waar verschillende opgezette vogels getuigden van artis tieke smaak. De tentoonstelling is geopend tot en met 14 Juli telkens van 13 tot 22 uur namiddags, terwijl op elk der genoemde dagen te 14 30 uur, 16 uur en 20 uur een korte uiteenzetting zal worden gegeven ter toelichting. „Beschuldigde beschikt niet over een medische bevoegdheid," aldus mr Van Heijnsbergen en zelfs al zou worden aangetoond dat de man over bijzondere gaven beschikt, dan nog kan zijn optreden niet worden ge tolereerd. Immers: de man kent de grenzen van zijn bekwaamheden niet. Reeds eerder is beschuldigde ver oordeeld tot vijf boeten van 100. Nu hij daaruit geen lering heeft ge trokken zal ik er toe overgaan in een der gevallen, waarbij hij onbe voegd geneeskunde heeft uitgeoe fend, hechtenisstraf van een maand te eisen. Mr. Noordijk, verdediger van beschuldigde, wees er op dat er kantonrechters zijn die inzien dat de ze magnetiseurs zieke mensen beter maken, zij het dan niet conform de medische wetenschap. Verschillende kantonrechters spreken hen daarom vrij of veroordelen hen tot kleine principiële boeten. „Thans wordt," aldus riep pleiter uit. „een hechtenisstraf geëist tegen iemand, die mensen beter maakt Slaafs volgen van een verouderde in terpretatie van de wet van 1865 door LONDEN. Volgens radio-Tira na heeft Albanië Joego-Slavië van „aanhoudende provocaties en schen ding van Albanees grondgebied" beschuldigd. de Hoge Raad, leidt tot verstarring van de wet," aldus pleiter met stem verheffing. Officier van justitie trekt fel van leer Al voor dat ln verband met de pseudo-vogelpest een vervoerverbod voor pluimvee was afgekondigd, was het verboden kippen op de Markt in Barneveld te verhandelen. Ondanks dit verbod hebben toch enkelen een soort van clandestiene pluimvee- markt gehouden op enkele honder den meters van het Marktterrein in Barneveld Er waren er negen. Een viertal werd door dc politie ge snapt; de rest kon zich tijdig uit de voeten maken. Deze vier hebben thans voor de Zutphense rechtbank terecht moeten staan. Op 23 Maart j.l. werden zij bekeurd. De vogel pest had toen nog niet zulke cata- strophale vormen aangenomen als thans. Desondanks was de Officier van Justitie van mening dat, na de gevangenisstraffen die de Zutphen se politierechter onlangs heeft uit gedeeld aan mensen, die toch pluim vee vervoerden, ook aan deze clan destiene marktkooplieden voorbeel dige straffen opgelegd dienen te worden. Men dient te begrijpen, dat met deze maatregelen niet gespot moet worden, aldus de Officier. Dit zijn de mensen, die meehelpen aan de vernietiging van onze pluimvee stapel. Het landsbelang vergt, dat in deze gevallen zeer streng wordt op getreden. De eis luidde tegen ieder der ver dachten twee maanden hechtenis. De maximum-straf is 1 jaar hechte nis en f 500 - boete. Er is dus nog enige speling. Wie nu nog mocht denken, dat net niet menens Is, stelt zich voor de toekomst aan belang rijk zwaardere straffen bloot. Ook de president van de recht bank sprak als zijn oordeel uit. dat alleen rigoureuze maatregelen pas sen tegen mensen, die bepalingen overtreden die in hun eigen belang werden vastgesteld, maatregelen, waarvoor de niet-kippenhouders millioenen betalen. De poelier J. L. uit Nijkerk had wat kisten met kippen in zijn vrachtauto geladen, en stond daar mee op ongeveer honderd meter af stand van de „officiële" gesloten kip- penmarkt Hij beweerde helemaal niet van plan te zijn geweest de kip pen te verkopen. Ze waren voor eigen gebruik bestemd, zei hij en hij AMSTERDAM. Ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van de padvindersbeweging in Ne derland zal op 1 Augustus te Om men een groot kamp beginnen, waar circa 7.000 padvinders elkaar zullen ontmoeten. De organisatie van dit kamp gaat uit van de ver eniging „De Nederlandse Padvin ders" en van de „Verkenners" van de Katholieke jeugdbeweging. Bij deze 7.000 padvinders zijn ook Engelse, Schotse, Deense, Bel gische, Franse en Duitse padvin ders, tezamen 500 in getal. Voor deze gasten staan excursies o.m. naar de Twentse textielfabrieken op het programma. Het kamp is onderverdeeld in tien subkampen, gelegen aan weers zijden van de Vecht. De totale lengte bedraagt 15 kilometer, de had zijn auto daar alleen maar even neergezet om een boodschap in Bar neveld te doen. „Als ze een of twee minuten later waren gekomen, dan was ik weg geweest", zei hij. Een opmerking, die door de rechtbank frif werd aanvaard. De tweede ver achte was de poelier P. N. uit Hil versum. die verstek liet gaan. In de zaken H. W. v. d B koopman te Leusden en E. H kippenkoopman te Woudenberg, trad mevr. mr Brons als gemachtigde op. In het eerste ge val vroeg zij aanhouding van de zaak. daar de stukken een andere le zing van het geval geven dan de verdachte. De officier verzette zich evenwel met klem tegen aanhou ding, omdat het belang van de zaak eist, dat de straffen spoedig volgen. Deze verdachte had ter verontschul diging aangevoerd dat hij alleen maar even naar Barneveld kwam om te informeren, hoe het met de pseudo-vogelpest stond. In de laatste zaak, die tegen de kippenkoopman H., werd aangevoerd dat de kippen in een gesloten vrachtwagen waren opgeborgen, en dat ze tevoren al wa ren verkocht. Ze werden nu alleen maar naar de kopers gebracht. Dit alles nam echter niet weg, dat de of ficier van justitie volhardde bil zijn requisitoir van twee maanden hech tenis tegen ieder der verdachten. oppervlakte 6.000 hectaren. De af standen zijn zo groot, dat de repor ters van de dagelijks verschijnende kampkrant van walkie-talkies ge bruik zullen maken om het „nieuws" naar de centrale redactie te „seinen". Hieraan ontleent de krant ook zijn naam „Walkie- Talkie". Het geheel zal onder leiding staan van hopman H. J. Spijker man. De geestelijke verzorging is in handen van ds S. Kranenburg en pater M. Marlet S.J. Er is een kamphospitaal mei der tig bedden waaraan drie doktoren, vijl verpleegsters en een verpleger verbonden zijn, terwijl indien dat nodig mocht zijn een chirurg uit ZwoUe snel ter plaatse zal kunnen zijn. Kosten Hoge Commissa riaat in Indonesië DEN HAAG Aangezien bij de indiening van de ontwerp-begroting voor Uniezaken en Overzeese Rijks delen nog niet kon worden beschikt over gegevens, die het mogelijk maakten een enigermate betrouwba re raming op te stellen van de kos ten van het Hoge Commissariaat in Indonesië en thans gegevens zijn ontvangen, die weliswaar nog een voorlopig karakter hebben maar toch de volksvertegenwoordiging enig Inzicht kunnen verschaffen in de werkelijke kosten, is bij de Twee de Kamer, een nota van wijzigingen betreffende deze begroting inge diend. Hieruit blijkt, dat voor de verdere uitgroei van het apparaat voor de resterende maanden van 1950 een bedrag van rond f 200 000 nodig wordt geacht. Voor representatie kosten is gerekend op een maande lijkse toelage aan de Hoge Commis saris ad f 10 000 (Indonesisch cou rant), overeenkomende met de toe lage. welke door de Hoge Vertegen woordiger van de Kroon werd geno ten. Voor algemene representatie kosten is f 15jKX) uitgetrokken. Kollumer arts berust in zijn vonnis LEEUWARDEN - Dc Kollumer arts T. de J. die door het Leeuwar der gerechtshof tot acht jaar gevan genisstraf met aftrek werd veroor deeld wegens doodslag, heeft in dit vonnis berust, evenals de procureur- generaal. die bevestiging had ge vraagd van het vonnis van de techt- bank. waarbij verdachte tot 12 jaar met aftrek was veroordeeld. STOCKHOLM. Een luitenant van de Zweeds* luchtmacht, die Maandag ternauwernood aan de dood ontsnapte door met een pa rachute uit een onklaar geraakt legervliegtuig te springen, verloor twee dagen later het leven toen het toestel dat hij- bestuurde bij de luchtbasis Oéland aan de Oostzee neerstortte en in vlammen opging. Diversen Uw bed alecht7 Bel 16718. ln één dag gereed Als nieuw te rug bijgevuld met Java-kapok. Vrijblijvend prllsopcave Aveo. Jutfaasseweg 78, Utrecht. Stofknopen. stofgespen. cein tuur» In één dag klaar. Maga- il)r. De Pionier Oude Gracht 183. telefoon 16639 (tussen Lljn- markt en Hamburgerbrug). Hypotheek op zeer voordelige conditie beschikbaar, tevens woon- of winkelhulzen te koop gevraagd. M Ultce. Beëdigd Taxateur. Kegentesselaan 83. Tuindorp Utrecht. Telefoon 17310. Deze week Verfreclame Slechts een week. Costuums japonnen, mantels en Jassen verven In blauw en zwart 5.50, In kleu ren t 6.50 Maison Petit, sinds 1862. Ganzenmarkt 12. Tel. 13710. U belt. wij halen. U slaagt beter voor een pracht radio-apparaat bil Radio Cen trum,, vanaf 175.—. Gemak kelijke betalingsvoorwaarden. Vlnfcenburgstraat 46. Tele- fo 19636. Verhuizingen, transporten, van ouds bekend fa wed. G. v. d. Brink en Zonen. Goedestraat 114-116. Telefoon 12303. Utrecht. Erkende meubeltransporteurs. Vakkundig, vertrouwd, billijk. Beleg uw geld ln volkscredte- ten. Goede vaste rente van uw kapitaal. Inlichtingen bil de Reclamcnost. M P Llndostraat 29 bis. Telefoon 23588. Permanent Wave 6.50. Met Engels olieproduct 8.50 Ge schoold personeel Gediplo meerde kapper Malson Jos. van der Laan. Bemuurde Weerd 11. Telefoon 18032 Kunstgebit-reparatie? Binnen één dag klaar Spoedgevallen vlugger Geopend van 8 tot 8 uur (ook Zaterdags). Let op adres! OudwiJkerdwarsstraat 134. tegenover school. Buslijn 2. Utrecht. Kobim. telcpaath-belderzlende. consult werkdagen van 7—9 u n m Croeselaan 2«9bls Tel. 15180 Zendt voor schriftelijk advies foto 3 vragen plus Geneeskrachtige krulden en recepten van J Mesters, Jans- veld 53. Utrecht (bij de Voor- straat). Laat Uw gestoffeerde meubelen opnieuw bekleden, rechtstreeks aan de fabriek Vraagt vrijblij vend prijsopgaaf. Club-Meubel fabriek H J. Huvgen. Grut- tersdljk 32 C Telefoon 17884. Speciale kachelaanbieding Luxe salonkachels vanaf 49.-. huishoudkachels f 29—. gego ten fornuizen 23 73. kampecr- kooktoestcllen 17.75. petro- leumvergassers 17.50. Zie on ze etalages Stlchtsche Ijzer handel. Lange Elisabcthstraat. „Vegla" Inmaakglazcn compleet 0.41, weckketels f 6.95. weck- thermometers f 1 -35. ..Salter'* huishoudweegschalen 12.75. snljbonenmolens 4.60, primus onderdelen. geldkisten, gasbak- ovens. wasketels, tellen. Stlch- sche Ijzerhandel, Lange E4*a- bethatraat.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 11