STADSVENSTER A. D. Copier moet zijn huis uit voor oud N.S.B.-ster 1 r C° Groot gezin op straat gezet voor twee vrouwen Rechtbank tegen de gemeente Jan de Gans naar Afrika „Vóór beulen geen genade" brengt f 1200.- op „Soesterkwartier" in de Bond „Eemspelers" voeren kostelijk blijspel op Bloemencorso op „Kruiskamp" Ernstig ongeval op Hogeweg Noteert n even 2 Maandag 21 Augustus 1950 (Van onze verslaggevers) Op 14 October 1944 werd de woning van A. D. Copier aan de Van Houten laan 1 te Amersfoort door de Duitsers opgeblazen als represtillemaatrcgcl wegens een verzetsdaad van de heer Copier. Omstreeks deze zelfde dagen liep mevr. de wed. L. J. Moggenstorm-Kroczc, lid en geld-inster van de NSB. in de straten onzer stad met ..Volk en Vader land" te colporteren. Op Dolle Dinsdag of daaromtrent vluchtte mevr. Moggenstorm voor de naderende democratie naar Duitsland en liet haar woning aan de Daem Forkcmalaan 82 onbeheerd achter. In Juni 1946 werd het perceel aan de Daem Fockemalaan 82 als woning toegewezen aan het bovengenoemde, uit man. vrouw en vijf kinderen be staande gezin Copier. De heer Copier liet het huis opknappen, er een atelier inrichten enz. In 1948 kreeg mevr. Moggenstorm, die inmiddels anderhalf jaar internering had uitgezeten, van het beheersinstituut de beschikking terug over haar eigendommen. Hoewel zij voor haar en de bü haar inwonende ongetrouwde dochter een benedenhuis met een bovenkamer aan de Lorentzstraat kreeg, deed zij bü herhaling pogingen haar oude huis aan de Daem Fockemalaan, dat haar eigendom was, als woning terug te krygen. Met het oog op een rechtvaardige verdeling van de woonruimte weigerde de gemeente Amersfoort echter het zeer grote huis aan de Daem Fockema laan aan twee vrouwen toe te wüzen, die reeds een behoorlijke hulsvesting hadden. Zij vónd het rechtvaardiger en doelmatiger dat dit huis bewoond bleef door het gezin van zeven personen, waarvan de man er bovendien zün beroep in uitoefende. Mevr. M. heeft echter voet bü stuk gehouden en zo lang geprocedeerd, dat zü Zaterdagmiddag met haar dochter het grote huis aan de Daem Fokkema- laan toch weer mocht binnen trekken. De heer Copier heeft het Zaterdag middag half drie met zün gezin gedwongen moeten verlaten. Het gezin Copier, waar geen woning voor beschikbaar is, zit nu in de stad bü kennissen verspreid. Dit is in het kort het drama, waar in een bekend Amersfoorts gezin verwikkeld is'geraakt. Het gaat er nu niet om, dat de eigenaresse van het huis een politiek delinqucnte en de uit zijn huis gezette man een goede vaderlander en internationaal ver maard kunstenaar is. Deze feiten ac centueren alleen hoe de rechterlijke macht het de overheid dikwijls moei- mk maakt tot een rechtvaardige ver deling van de woonruimte te komen De rechter heeft niet alleen besluiten van B en W. van Amersfoort naast zich neer gelegd of nietig verklaard, maar bovendien een op het verzoek van het gemeentebestuur speciaal ge troffen beslissing van de minister van Binnenlandse Zaken. En dat alles om een gezin van zeven personen een groot huis met druk gebruikt atelier te doen ontruimen ten behoeve van twee alleenstaande vrouwen. Procederen. Mevr. M diende eerst een vorde ring in hij de Kantonrechter te Amersfoort om Copier uit zijn huis te zetten en haar cr in te laten, maar de Kantonrechter wees deze vorde ring af. Een jaar later maakte zij een pro ces aanhangig bij de rechtbank te Utrecht. Zij verzekerde zich daartoe van een verklaring van haar huisarts, waarin stond dat zij op grond van haar gezondheidstoestand weer in haar oude huis moest. Aldus gewa pend kreeg mevr. M. van de recht bank te Utrecht haar oude huis weer toegewezen Hoger beroep op dit von nis werd niet ontvankelijk verklaard. De heer Copier kreeg aanzegging het huis vóór 1 Augustus te verlaten. Gemeente vordert Op dit moment werd de gemeente Amersfoort rechtstreeks in de zaak gemengd. Deze kreeg nu tot taak het grote gezin Copier op zeer korte ter mijn aan een andere woning te hel pen. Daar deze niet beschikbaar was, vroeg en kreeg de gemeente machti ging van de minister van Binnenland se Zaken het perceel Daem Fokkema- laan 82 voor de tijd van zes maanden ten behoeve van de heer Copier te vorderen. Binnen zes maanden zou er een behoorlijk ander onderkomen voor de heer Copier zijn. De genees kundige commissie van de gemeente sprak als haar oordeel uit. dat het niet schadelijk was voor de gezond heid van mevr. M als zij deze zes maanden nog in haar woning in de Lorentzstraat bleef. Mevr. M. ging met deze vordering door de gemeen te echter allerminst accoord en wendde zich opnieuw tot de Utrecht se rechtbank. Zij vroeg de recht bank in kort geding de door de mi nister bekrachtigde vordering van de gemeente niet rechtsgeldig te verklaren. In ongelijk gesteld De Utrechtse rechtbank heeft op 11 Augustus aan het verzoek van mevr. M. voldaan en de gemeente met haar vordering van de woning ten behoeve van de heer Copier dus in het ongelijk gesteld. De heer Co- pier kreeg last zijn woning Zater dagmiddag 19 Augustus des namid dags half drie te ontruimen. Indien hu daartoe in gebréke bleef zou hij met de sterke arm uit huis worden gezet. Het leek de heer Copier de beste weg onder deze omstandig heden niet af te wachten tot hij door de politie op straat gezet zou wor den. Hij heeft derhalve Zaterdag middag halfdrie zijn huis - verlaten. Indien wij wel ingelicht zijn gaat de gemeente Amersfoort van het von nis van de Utrechtse rechtbank in hoger beroep, daar zij van mening is. dat dit vonnis de gemeente be lemmert in haar taak de beschikbare woonruimte op een redelijke wijze te verdelen. Laatste acte De familie Copier vgrliet Zater dagmiddag niet zo maar de woning aan de Daem Fokkemalaan. Met de Mevr. Moggenstorm (met fiets) maakt zich gereed het haar door de rechtbank toegewezen huis te betrekken. Amersfoort is zo gelukkig een kunstenaar van internationaal formaat tot haar inwoners te re kenen. de heer A. D. Copic:-, o m. artistiek leider van de glas fabriek Leerdam, ontwerper van het gtldcglasen tal van andere glazen en vazen, van het glas servies, dat de Nederlandse re gering de Engelse kroonprinses aanbood bij haar huwelijk, etc. In onze rubriek „Kent U ze wel" hebben wij in ons blad destijds uitvoerig over hem geschreven. Deze vermaarde Nederlander, ook in onze stad zelf een beken de figuur, heeft Zaterdag onder gerechtelijke dwang zijn woning en zijn atelier aan de Daem Fokkemalaan moeten verlaten, omdat de eigenaresse, een vroe gere NSB'ster haar destijds in de steek gelaten huis door de recht bank weer toegewezen kreeg. Nevenstaand artikel vertelt in het kort hoe dit alles in zijn werk is gegaan. Wij zien daar mee tevens een voorbeeld van de geschillen, welke de gemeente Amersfoort herhaaldelijk heeft met de rechterlijke macht. B.en W. staan op het standpunt dat de rechterlijke macht bij voort during haar taak, de beschikbare woonruimte op een redelijke wijze te verdelen, bemoeilijkt. De heer Copier reikt de timmer man van mevr Moggenstorm de sleutel or~r van zijn huis aan de Daem Fokkemulaan. Naast hem zijn vrouw en een zijner vijf kinderen. Archifoto). DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1362. Brookfeller ver telt. dat enige tijd gele den een vliegtuig, dat was opgestegen voor een verkenningsvlucht- in dit gebied, werd vermist. Hij bevond zich toen op Hawaii met zijn jacht en stelde het schip ter be schikking om het toestel op te sporen. Het wrak werd ook gevonden en gelukkig was het foto apparaat onbeschadigd. Toen de film werd ont wikkeld, kregen we de ze foto," vertelt Brook feller. en hij laat Rob een plaat zien, die er inderdaad nogal vreemd uitiet. Dr. Bell, die per vliegtuig naar Hawaii kwam, kon er ten min-1 slaat afgebeeld, te herkennen. Het is een klem i gevaarlijke ste niet uit wijs worden. Rob bestudeert de foto eilandje en waarschijnlijk onbewoond. Er liggen toch die vi lange tijd en hü meent het eiland, dat er op riffen omheen. Maar wat betekenen eemde cirkels op de foto? gedurende de vacantteperiode (tot 31 augustus 1950) zijn de boekjes van kapitein rob tegen verlaagde prijs ver krijgbaar. vraagt uw bezorger, VJ advocaat van mevr. M was overeen gekomen, dal een timmerman om half drie de sleutels in ontvangst zou nemen en de woning zou inspecteren Om half drie was de gehele familie Copier present. De timmerman was niet te zien. Wel stond cr voor het hek een dikke man. die echter weigerde te zeggen wie hij was en wat hij kwam doen. ..Dat zult U straks wel merken. zei hij. In de struiken aan de andere kant van de Daem Fokkemalaan stonden ook een paar vrouwen naar do woning te turen. Om kwart over drie verscheen mevrouw M.. die toe gang tot de woning wenste Mevrouw Copier weigerde die, omdat de af spraak met de avocaat anders luidde. Om half vier kwam cr een expedi teur aan, in wiens wagen het huis raad van mevrouw M. geladen was. Om kwart voor vier arriveerde ein delijk de timmerman, die echter niet op het verzoek van de heer Copter w ilde ingaan om na de inspectie van het huis een verklaring te tekenen, waarin stond, dat het huis zich in prima staat bevond. De heer Copier wenste de sleutels echter slechts op deze voorwaarde over te dragen. Me vrouw M. machtigde daarna de tim merman de verklaring te tekenen, als het huis zich inderdaad in goede staat bevond. DatSSbleck zo te zijn, want na de inspectie werd het docu ment bereidwillig getekend. Om kwart over vier was deze voor lopig laatste acte van het drama ge ëindigd. Mevr. de weduwe Moggcn- storm-Kroeze betrad het grote huis, waar zij nu met haar dochter veel en veel te veel ruimte heeft. De familie Copier trok af. de laatste resten van het huisraad en tenslotte nog het hon denhok. mee zeulend. Het gezin is nu bij drie verschillende families on dergebracht. De bezittingen, huis raad. tekentafels enz., zijn in een pak huis opgeslagen of zo lang her en der bij kennissen neergezet, met alle be zwaren, die dit voor het werk van de heer Copier meebrengt. Deze gang van zaken zal wel vol komen in overeenstemming zijn met de wettelijke bepalingen. Maar men krijgt cr toch wel een erg wrange smaak van in de mond. De Neptunus-zwemmer Jan de Gans. die door de K N.Z B. als tien de man was aangewezen voor het zevental, dat ons land in Wenen tij dens de Europese zwem- en water- polokampioenschappen zal verte genwoordigen, heeft door omstan digheden voor deze invitatie moe ten bedanken. Jan de Gans heeft nu een uitnodiging van de zwem- club „Haarlem ontvangen om deel te nemen aan de toui naar Tunis en Algiers in Noord-Afrika. „Haar lem" is door enkele zwemvereni gingen in Noord-Afrika geïnviteerd Jan de Gans heeft deze uitnodiging aangenomen. Hu vertrekt 3 Septem ber voor de tour van drie weken. Hij zal in het polozevental van „Haarlem" spelen en tijdens zwem wedstrijden op de rugslag uitko men. Joris Tjebbes gaat mee als borstcrawlzwemmer en Bob Bonte voor de schoolslag. Grand Theatre uitverkocht Onder auspiciën van de Propa- gada-commissie .Monument Kamp Amersfoort' werd Zaterdagnacht j in het Grand Theatre een voor stelling gegeven van de film „Voor beulen geen genade". Het oor spronkelijke verhaal voor deze film werd door Bert Brecht ge schreven kort na de moord op de „Reichsprotector" Heydrich, de beul van Tsjecho Slowakije. Fritz Lang maakte er een scenario van, waarbij hij gebruik maakte van een uitgebreide verzameling ge heime documenten over het ver zet in Tsjecho Slowakije. Fritz Lang is bekend om de nauwgezet heid waarmede hij zijn flims maakt. Men moet „Voor beulen geen ge nade" zelf zien om te constateren, dat sfeer en karakter zowel van de ondergrondse als van de Gestapo- bureaux verrassend goed getrof fen zijn. Bewonderenswaardig is de zelfbeheersing waarmee Lang in deze film de onmenselijke me thodes der Gestapolieden heeft ge karakteriseerd Er is spanning en sensatie te over in het fascinerend product „Voor beulen geen ge nade". maar Lang hield zich verre van onwaardig gesol. Het Grand Theatre was geheel uitverkocht. Voor de aanvang van de film hield de voorzitter van de Pro- paganda-commissie „Monument Kamp Amersfoort", de heer J. van Leur. een toespraak. Hij dankte de directie van het Grand Theatre Zomerfeesten in het Leusderkwartier De zomerfeesten van de speeltuin vereniging Het Leusderkwartier werden Zaterdagmiddag besloten met spelen voor de kinderen. Er was een groot aantal deelnemers. De resultaten van de spelen luidden als volgt: MEISJES. Meisjes 4 jaar. Ie pr. Ton. Han- nessen, 2e Bastiane Riksen, 3e Ma rijke v. d. Kooij. Idem 5 en 6 jaar: le Cobie Tom mei. 2e Willie Jansen. 3e Eveline Cozijnsen. Idem 7 en 8 jaar: le Marijke Vis ser. 2e Jola Barbie, 3e Joel v. d. Hof. Idem 9 en 10 jaar: le Hennic van Aarst, 2c Mientje Geijtenbeek. 3e Alie Poort. Idem 11 en 12 jaar: le Tera van Zoeren, 2e Doortje Meurs, 3e Betsie van Zwol. Idem 13 en 14 jaar: le Riekje Ma ter. 2e Tcunie van Drie, 3e Nanda Cozijnsen. JONGENS. 5 en 6 jaar: le pr Reddie Leijen Heneman. 2e Flip Otto, 3e Han3 Termaat Idem 7 cn 8 jaar. le Wim v. d Berg. 2e Bertie Woutcrse, 3e Jan v. d. Spoel Idem 9 en 10 jaar. le Antoon Ter- maat. 2e Cokkie Weerdestcin. 3e Robbie Haccou. Idem 11 en 12 jaar le Jan Snij ders. 2e Piet v. d. Hoef, 3e Gerard v. Empelen. Idem 13 en 14 jaar1 le Bouw van Empelen, 2e Mees Hofland, 3e An toon van Beek. die de zaal en het personeel geheel belangeloos ter besch kking had gesteld. Hij zcide, dat medio Sep tember in het voormalige Amers- foortse concentratiekamp aan Laan 1£U4 een herdenking zal worden gehouden. Op deze wijze wil men de honderden slachtoffers van het verzet, die daar vielen, eren. Men zal zich voor een stille tocht naar de Westelijke Schiet baan op de Leusderheide op het Stationsplein verzamelen. De heer Van Leur wekte de aanwezigen op zich in dezz stoet te scharen. Voorts zei hij dat man het origi nele monument voor het Kamp Amersfoort op 5 Mei 1951 wil onthullen. De totale opbrengst van de nachtvoorstelling en een collecte bedroeg ruim 1200. Deze zal worden afgedragen aan dc Com missie „Monument Kamp Amers foort". Burgerlijke Stand 19 Augustus Geboren: Cornells, z van N de Kruif i .T H. Stecnbeck. Gerrit z. van P J- ten Hoven en M M Verlangen. Op de districtsvergadering Noord- Holland-Utrecht. die Zaterdag te Amsterdam is gehouden, werd voor de korfballers der KNKB de com petitie-indeling vastgesteld. Ook Soesterkwartier had voor deze ver gadering een uitnodiging ontvan gen en dat kon worden beschouwd, dat op het verzoek van Soester kwartier om in de KNKB te mogen uitkomen gunstig was beslist. Op deze vergadering bleek dit juist te zijn. want onze stadgenoten werden ingedeeld in de derde klas se A van de KNKB district Noord- Holland-Utrecht. We hopen, dat de groen witten zich goed op deze competitie heb ben voorbereid, want het is een zware afdeling waarin weer drie Amsterdamse ploegen zijn opgeno men. Uit het vorig seizoen zien we alleen BEP uit Purmerend en DDV uit Amsterdam terug. De afdeling ziet er als volgt uit: KVD (Amsterdam). Holver (Am sterdam), DDV Amsterdam), BEP (Purmerend), DSV (Bussum) Vogel (Utrecht) en Soesterkwartier. Voor onze stadgenoten moet het evenwel mogelijk zijn zich in deze afdeling te handhaven. De compe titie vangt aan op 10 September. ..Rivierenwijkheeft er van genoten In de regisseur van de toneel groep „De Eemspelers", de heer Ger Dimmendaal, bezit 't Amers foortse amateurtoneel een zeer se rieus toneelman, een uitbuiter als wü het zo eens mogen noemen van alle mogelijkheden, die op het veelomvattend gebied der re- IHe voor de amateur zijn gelegen. Met bewondering hebben wij Za terdagavond in Amicitia de ver richtingen van Dimmendaal's groepje gadegeslagen. „De Eem spelers" gaven voor de jubilerende speeltuinvereniging „De Rivieren wijk" en povoering -van Hal Ste phens en Harry B. Linton's toneel spel „De familie van mijn vrouw". Het is een klucht vol plotselinge verwikkelingen; spankelend van humor en vol vaart. JDe inhoud van het spel komt evenwel niet boven die van het middelmatige standaardblijspel uit. Daarvoor zijn de handelingen té opeenvol gend. Maar het talrijke publiek vermaakte zich. „De Eemspelers" hebben inderdaad kans gezien het Advertentie (LM.) Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen, r Zuivert de poriën, doet I de jeuk bedaren, verfrist I en sterkt de huidweefsels. I te geven. Nimmer theatraal werd de kolderachtige inhoud tot de spits toe opgevoerd. De opvoering was bevredigend: geenszins vol maakt: er werden fouten gemaakt, vele zelfs, maar zc werden over schaduwd door de grote ver diensten van het toneelgroepje. Met een verbluffend gemak en enthousiasme werd de zotte histo rie ten tonele gebracht Bi.ina feil loos werden sommige komische fi guren getypeerd. Van hen noemen we de heer Oosterlink, een jonge man met een uitgebreide fantasie; een verrassende speeltrant en een voortreffelijke mimiek. Dan was er het geroutineerde amateurto- neel-echtpaar J. Bley, dat weer met hoofd en schouders boven ae andere medespelenden uitstak. Dan willen wij nog vermelden dat enkele nieuwe krachten ietwat schuchter maar symphatiek bij „De Eemspelers" debuteerden. De grime van Leo Grootkop was uitstekend. Na afloop van het toneelspel huldigde de voorzitter van de De Rivierenwijk, de heer J. Pruis, de heren Bekker en Van Gelder, die van de oprichting der vereniging af hun beste krachten als bestuur der aan De Rivierenwijk hebben gegeven. Als blijk van waardering overhandigde de heer Pruis aan beide heren een fraaie bloemen mand. In deze hulde betrok de voorzitter ook de tuinopzichter „Opa" Mathijssen. Hem werd een hartelijke ovatie gebracht. Tot ver na het middernachte- lijke uur danste men nog. Joe Krijnen en zijn Binikry Boys zorg den voor de dansmuziek, terwijl Fr. Morren de talrijke paren over de dansvloer leidde. hoe goedkoper, tvant de pa- herinneren aan een zeer ling moet toch weg. En daar belangnjke vergadering, die staat de man-van-de-scheer- morgenavond in het Patro- mesjes met driedubbel ge- nsatsgebouw in de P. Bor- garandegrd echt Zweeds straat wordt gehouden. Daar staal over zijn handpalm te moeten de mensen uit he; strijken cn iets verder op Soesterkwartier namelijk 't slaaf de sigarenman, die ki- stichtingsbestuur gaan kie- lo's dekblad in brand steekt zen, dat er voor moet zor- om fe laten zien hoe goed gen, dat het Soesterkwar- zijn spullen zijn. Ja. die tier het zo erg gewenste Amersfoort,,, markt kunnen badhuis annex onlspannings- hj[ «™.0|j5£g Almelo we nu eenmaal met mis- gebouw krijgt De gemeen- „„2° sen. Iedereen ontmoet er telijke overheid zal twee nPnA£a „a iedereen Wij ronden wel deskundigen naar de verga- vlLu-E l .vrmnü. 1 !^,t eens mitlen welen hoeveel dering afvaardigen, die de Inmiddels zbn de Ro Jiuuieluken onze markt op bestaande plannen zullen jh.rKai^lnor. A a baar gemeten heeft. En toch. toelichten. Ook alle veren.- ^^TonnTarrgeng.- eigenlijk is het moor gord. gingen uit het Socsterkwar- snu zitten ze op de dat wc het niet meten cn tier sturen afgevaardigden. hnn, ,ilt te het het U niet kunnen vertel- Maar de bevolking van deze dansen De bonl danst wel len. Anders was De Hof aan- wijk zal uit zieh zelf moeten o d»°lVen irln "7n'ei-wen vn i reel,inn komon Dip lcéiii nnHp En maar dansen Vorjge week hebben wij U verteld, dat de dansploeg uit dc Engelse stad Rother- ham, die in Amersfoort was geweest, vertrokken was naar Almelo. Daar is ook "n wedstrijd gehouden, zo ver nemen wc. cn Rotherham de markt Hulde! Er gaat. wat amusement betreft, toch maar mets bo ven die gezellige Amers- staande Zaterdag misschien komen. Die kan node gemis! uitgestorven. Of te klem, worden, want het gaat per wie zal het zeggen? s'ot van rekening om haar Tf eigen badhuis en haar eigen Vacantie.... gebouw! ,r Wij hebben onlangs een foortse markt. Vrijdags, als ingezonden stuk van de heer de huisvrouwen er hun lap- h. a Vierdag in ons blad je katoen kopen en Zater- geplaatst. De heer Vierdag Op Vrijdag aagsmiddagr, als de mannen gaf daarin een nabeschou- om tien uur cr hun bokjes bloemen ha- wing over de vacantie-rego- len de deelnemers aan de de voorzitter van de Ëem len, is het zo druk op de ]jng van de Amersfoortse Benelux-ronde voor motor- spelers, de heer Oosterlink. Oude Hof, dat je stapje sigaren-winkeliers. Nu zond rijders en automobilisten de over deze figuren. Hij ken- voor stapje van kraampje hij ons een afschrift van Leusderheide passeren. De de ze slechts als mensen vaar kraampje moet schui- een radio-rede van de heer Amersfoortse Motor- cn met een werkpak, die in fclen En we geloven ste'-- p. J. de Kruif, waarin deze Automobiel Club verzorgt in hun vrije tijd in de speel- hg, dat het er niet zo zeer een wettelijke vacantie-re- Hotel „Waterloo" de con- tuin rondsjouwen, gewa- druk is omdat de mensen geling voor de middenstand tróle. pen<j met hamer of schroe- dte lapjes katoen en die bepleit. De heer Vierdag. vendraaier. Nu hij het be- 17 bosjes bloemen moeten ko- zowel als deze radio-spreker Opmerking stuur van De Rivierenwiik IVlOD pen maar wel omdat tedere hebben dus hetzelfde doel. in een „gladgestreken pak, r rechtgeaarde Amersfoorter Wij zijn er erg benieuwd Opmerking van het man- cn met een mooie zak- nu eenmaazijn vaste loopje naar of hun streven zal sla- neke. dat vanmiddag Dm doek" achter de groene ta- Heejt naar de markt Want gen. bijna half twee naar het wel n beetje vreemd. Van- oaar staat Jan-de-paling- Vergaderen Kebrul van de leeuwen bij fel zag zitten, vond hij dat beer zyn waren aan te pry- ergaaeren hgt cjrcus gtond tg luigte_ daar h„ deze ren terwijl hij eer oogje En nu eaan we* de ren: „Zeg Sesar. zij, die werkers een extra pluim houdt op de klok; hoe later, Soesterkwartier - bewoners wensen gaan. groeten je!" gaf. Ze verdienen het! We trappen weer Het spul is begonnen. De bal rolt weer. Voor de voetballers is het gesloten seizoen voorbij. Zij vinden dat fijn. Hun publiek ook, want nu kan er weer geno ten worden 's Zondagsmid dags. Moeder de vrouw vindt het niet zo fijn. Wij ook niet. want wij waren zo langzamerhand al weer he lemaal gewend aan die vrije Zondagmiddag. Maar ja, Ko ning Voetbal beveelt nu een maal. ons ook. Op 10 Sep tember begint de competitie. Tot die dag wordt er alleen maar zo half en half ge voetbald. U weet wel, om te kijken of Jantje nog zo al lemachtig hard kan lopen als vorig jaar en of Pietje nu wat beter kan schoppen dan toen. Maar al de men sen, die gewend waren Zon dags naar het voetballen te gaan kijken, interesseert dat van Jantje en Pietje net zo- Amersfoort kent een groot a's degenen, die de elf- aantal figuren, die zich dag 1 moeten samenstellen. Op dc het. in dag uit verdienstelijk En "us gingen al heel wat maken voor het speeltuin- 2JwSei? ondagmiddag naar 1 September, werk Tijdens de receptie **VC kijken, dat zun eer- avonds, zul- van Dc Rivierenwijk sprak steParl,Jtje in dit seizoen - verloor van UVS met 2—1. De fietsenstalling was bijna vol. De tribunes ook. voor zo ver we het konden -zien. Want we zijn niet op het veld geweest. Nog niet! even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf our. AJ We hebben er al over geschreven, dat de speeltuinvereniging „Kruis- kampkwartier" twintig jaar bestaat We hebben ook al geschreven over dc feesten voor de jeugd, maar we hebben U nog niet verteld van het bloemencorso cn het optreden van Oom John en meester Truxini en hun poppenkast op Zaterdag j.l. Die poppenkast was me iets. Hon derden kinderen verdrongen zich cr om heen. Het was zo spannend, dat ze de tractaties zowat vergaten Het hoogtepunt van die laatste feest dag was ongetwijfeld het bloemen corso. De jury beoordeelde de kar retjes, fietsen, autopeds en wat al niet in de speeltuin. Er waren na tuurlijk cowboys en Indianen, negers en bruidsparen Er waren deelne mers. die zelfs een imitatie-speeltuin op een bakfiets aangelegd hadden. De heer en mevrouw Pluim en de heer Hendriks, die de jury vormden hadden het beslist niet gemakkelijk om de prijswinnaars aan te wijzen. Die vielen tenslotte ten deel aan: Groepen: 1. De speeltuin op do bakfiets 2. Hawaii-band 3. Babyboot Atlantic 4. Twintig jaren speeltuin. Individuele prijzen 1. Vlinder. 2. Glijbaan. 3. Bloemenmeisje. 4. Ver sierde fiets. 5. De vissers. 6 Boeren- paar. 7 Chinees meisje. 8 Kabouter. 9 Bruidspaar Het behoeft geen betoog dat de optocht door het Kruiskampkwartier veel beki.iks trok. ..Wilskracht." liep dapper mee en zorgde voor de mu ziek. Een motorrijder, die op de Vlas- akkerweg Zaterdag geen voorrang verleende aan een in de Stations- straal rijdende VAD-autobus, ver oorzaakte een aanrijding Een duo- passagiere van de motorrijder kwam te vallen en liep een lichte hersen schudding en een hoofdwond op. Zij moest naar dc Lichtenberg wor den overgebracht. Op de Hogeweg reed Zondag avond de Amersfoorter De G op een Mosquito op het rijwielpad De man was kennelijk onder de in vloed van sterke drank. Hij slinger de en belemmerde het verkeer uit tegenovergestelde richting. Daar re den ccn echtpaar en hun 10-jarige zoontje. Het echtpaar slaagde er in zonder ongelukken de Mosquito rij der te passeren, maar het ventje kwam er minder gelukkig af. Hij botste tegen de man op en viel van de fiets Hij klaagde over pijn in ae rechterarm. De G bleef liggen. Hij werd naar Het St. Elizabeths- ziekenhuiS overgebracht. Hij had ernstige schaafwonden in gelaat en handen. Voorts brak hij zijn rech terbeen en de knie schoot uit de kom. Ons dagelijks teveel In Pesie's Bad werd Zondag een 18 jarige jongen uit Leusden op heterdaad betrapt, toen hij in een der kleedhokjes een voorwerp trachtte te ontvreemden. In de Nijverheidsstraat ont spoorde een wielrvjaster in dc dwars liggende spoorrails. Zij kwam te vallen en liep een snij wond boven het oog op. Twee fietsen, die onbeheerd en ongesloten door de politie werden aangetroffen, werden naar het bu reau gebracht. succes voor vierdag De Amersfoortse motorrijder Vierdag nam Zondagmiddag deel aan een terrein-wedstrijd te Fen- rum (Gron.). Vierdag startte op zijn Batavus in de 125 cc. klasse. Hij ging als eerste over de eind streep. Zakennieuws Zaterdagmiddag is het café Lira- burgia" aan de Vlasakkerweg door de nieuwe exploitant, de heer H. Lambrechts, heropend. Het inte rieur is geheel opgeknapt en doet prettig aan. De heer Lambrechts is geen onbekende in het vak, want hij heeft ruim twintig jaar een cafe geëxploiteerd tegenover de hoofd ingang van de Infanteriekazerna aan de Leusderweg. Behoudens talrijke bezoekers, dio de nieuwe eigenaar Zaterdagmiddag kwamen feliciteren, werden ook vele bloemstukken gebracht, waar onder die van de Biljartvereniging Metropole" en de Amersfoortse Postduiven Vereniging „De Een dracht". Week van 18 t/m 24 Augustus GRAND THEATRE. „De Secreta resse van Meneer" a l. Zondag: 2.00, 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2.30, 6.45 en 9 uur. Donderdag: 24 Augustus. In „Donderdag-cyclus". 2.30, 6.45 en 9 uur „The Rope" 18 j. CITY THEATER. Week van 12 t/m 24 Augustus. „Opium" 14 j. Zon dag: 1.30. 4.00, 6 30 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.3U en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van Vrij dag t/m Maandag: „De Avontu rier des Doods" 14 j. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Zij kwamen bij dageraad" 18 j. Vrijdag on Zaterdag: 2.30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2.00. 4.15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. CITY THEATER Soestdijk. Van Vrijdag t/m Maandag: „Het on stuimige blondje". 14 j. Van Dinslag t/m Donderdag: ..Beau Geste" 18 j. Vrijdag alleen: 8 uur. Zaterdag: 2 30, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2.00. 4.15, 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30 en 8 uur.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2