DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Ommekeer in Bonn: Adenauer vraagt om een leger West-Duitse regering past voor het lot van Zuid-Korea Westerling- vertrokken In Rotterdam is het werk geheel hervat „Oprechte wil aanwezig tot samenwerking" Sabotage van Malik duurt voort Nuchterheid wint Steeds meer vrijwilligers voor Korea Aan de bron van „De Waarheid" Schumacher voelt er niets voor Tegenslag voor W.-Duitse communisten In India 20.000 mensen dakloos door aardbeving China en Tibet gaan „praten" Duilse havens boffen bij Holl.-Belgische stakingen Canada wil gratis w apenen leveren Britse mariniers vliegen naar Poesan Sprake van een Benelux-brigade 10e Jaargang, no. 196 Dm»daf 22 Augustus 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER In het zoeklicht Dictator Peron en San Martin de Bevrijder IN Argentinië vierde men de afge lopen week de honderdste sterf dag van José de San Martin, „de bevrijder". Hij was. met Simon Bo livar. een van de twee helden van de Zuid Amerikaanse onafhanke lijkheidsoorlog. Met kleine legers cn geringe hulpbronnen wist hij schit terende successen te behalen op het Spaanse imperium en Argentinië, Chili, Bolivia, Uruguay en Peru danken hun zelfstandigheid geheel nf gedeeltelijk aan hém. Toch wer den zijn verdiensten maar weinig ®rkënd toen hij nog leefde. Na een veelbesproken ontmoeting met Si- mon Bolivar te Guayaquil in 1822 trok hij zich uit de opstandige be- y weging terug en ging half vrij willig in verbanning naar Europa. Pas na zijn dood besefte men zijn betekenis. Tegenwoordig is hij in Argentinië een soort van heilige. Dat komt omdat de nationalistische politiek van Peron behoefte heeft aan heldenverering en aan een held. Dat de wijze, waarop men thans San Martin de Bevrijder officieel verheerlijkt, weinig in overeenstem ming is met de vrijheidsidealen, waardoor hij eens werd bezield, dat is iets. waarom president Peron zich niet bekommert. Hij decreteerde, dat de Argentijnse kranten de figuur van San Martin zoveel mogelijk dienden te bewieroken en liet een biografie van de Bevrijder, die niet in overeenstemming was met zijn hyper-nationalistische interpretatie, in beslag nemen. Tegen de uitgever werd een vervolging ingesteld Dat riekt niet erg naar vrijheid. Men vraagt zich af. of zi.i. die net als José de San Martin, daarvoor willen strijden, ook niet op zekere dag in de verbanning zullen moeten gaan. BONN. Kortgeleden was de West-Duitse bondskanselier, Adenauer, tegen alle bewape ning van West-Duitsland, omdat het de Rus sen zou prikkelen tot agressie. Thans wil hij een politiemacht van 250.000 man oprichten, die opgewassen is tegen Oostelijke bedreigin gen. Kortgeleden konden Amerikanen, Brit ten en Fransen hem niet gauw genoeg van Duitse bodem verdwijnen thans vraagt hij of de Westelijke geallieerden meer soldaten in Duitsland willen binnenpompen, want de West-Duitsers wensen niet van het Zuid- Oosten of Oosten uit ge-Koreaniseerd te worden. Adenauer heeft de socialisten van Schumacher nog niet voor zijn ommekeer gewonnen. Maar het is nog geen 12 September, want dan valt de beslissing te Washington over Adenauers verzoek. Er kan dus nog maals veel veranderen. IN de uitzending voor Nederland van Radio Moskou werd Donder dagavond medegedeeld, dat de aan melding van vrijwilligers voor Ko rea in Nederland zo'n debacle was. dat ,de vereiste" 250 man met geen mogelijkheid bijeen te brengen wa ren. Derhalve, zo wist de Moscovi- sche zender te vertellen, had de Ne derlandse regering ronselaars ge huurd. die de adressen van oud- SS-ers af moest lopen, om deze voor het vrijwilligerschap te strikken. Dat er zich die avond reeds meer i dan 1300 vrijwilligers hadden ge- meld. ach. wie zou daarover willen vallen'» Zo snel immers zal de ver- I binding lussen Felix Meritus en het Kreml wel niet w.erken Sneller schijnt het verkeer in omgekeerde richting echter te gaan. want nog geen 24 uur later, in de Amsterdam se „Waarheid" van Vrijdag, ver- scheen het volgende bericht„Men I meldt ons uit Hoogeveen, dat daar op het ogenblik oud-SS-ers worden bezocht voor uitzending naar Korea Er zijn er bij, die voor tien jaar hel Nederlanderschap is ontnomen. Dat kunnen zij terug krijgen, zo wordt geme'd, indien zij aan de strijd tegen het Koreaanse volk deelnemen." Dr Adenauer Te Frankfort zijn 10.000 socialisten in openluchtvergadering bijeen ge weest, om tegen Adenauers omme keer ter herbewapening te protes teren. Zij droegen Schumacher, die deze week met Adenauer vergadert, op, voet bij stuk te houden, temeer daar ook zeer veel Franse autoritei ten niets gevoelen voor een herbe wapening van West-Duitsland. Eerst een supra-nationale regering van Europa, zeggen de socialisten, dan pas het probleem van (Europese) herbewapening aansnijden. Andere West-Duitse partijleiders. Von Brentano (CDU) Schaefer (FD P) en Mueklenfeld (DP) zijn met spoed uit Straatsburg naar Bonn ge komen om met Adenauer te overleg gen, niet alleen over Churchill's ideeën omtrent een Europees leger, doch ook over Adenauers eigen dub bele verzoek: een West-Duitse poli tiemacht en drie extra divisies der Westelijke geallieerden. Brentano zeide: Slechts op basis van rechts gelijkheid kan West-Duitsland in een West-Europese herbewapening mee doen". I'"JH'IÜ QJIPI llllllflliLi'JllIIiJIFMRMWMWjljB ilMM'MliD Schip met papier in beslag genomen (Bijzondere correspondentie) BONN. In West-Duitsland verschijnen thans nog slechts drie commu nistische bladen, nadat als twaalfde communistische krant de in München verschijnende „Suedbayerische Volkszeitung" Maandagavond door de Hoge Commissie verboden is. Het blad mag wegens ondersteuning van het georganiseerde verzet in de Bondsrepubliek gedurende negentig dagen niet verschijnen. Tegelijkertijd bracht de Duitse grenspolitie Maandag de tot dus ver zwaarste slag toe aan de ille gale invoer van communistisch propagandamateriaal, die uit de Oostelijke zone via de Brits-Rus sische zonegrens plaats vond. In Schnakenburg werd een aak, die op weg was van Berlijn naar Hamburg, aangehouden, die naar schatting tachtig ton krantenpa pier alsmede ongeveer 300 kisten met communistisch propaganda materiaal, in totaal een lading van bijna 45000 kilo aan boord had, die in beslag genomen werd. De zending was als papier voor druk werk aangegeven. Men vermoedt dat het krantenpapier voor de vervaardiging van communistische pamfletten en voor "het enige communistische blad, dat nog in Kiel verschijnt, bestemd was. SINGAPORE. Vanmorgen vroeg is Westerling met een Britse Constellation vertrokken. Bij het vertrek, dat wegens motorstoring twee uur moest worden uitgesteld, hebben zich geen incidenten voor gedaan. De politie had voorzorgs maatregelen tegen mogelijke de monstraties genomen. Op de we gen. die naar het vliegveld leiden, werd gepatrouilleerd en aan de deuren van de douaneloodsen stonden politiemannen. Westerling, die in een nieuw costuum gekleed was. toonde zich zelfverzekerd. Hij zeide „Ik heb altijd vertrouwen gehad in de Britse justitie en dit vertrouwen is niet beschaamd". Hij zei eerst naar Nederland te willen gaan. Hij hoopte, dat de Nederlandse con sul-generaal te Singapore ervoor zou kunnen zorgen, dat zfin vrouw en kinderen, die nog in Indonesië verblijven, zich bij hem kunnen voegen. Westerling zeide 1200 bladzijden van zijn autobiografie in de ge vangenis te hebben geschreven. De rust en de goede voeding in de cel hadden hem goed gedaan, zo zeide hij. Hij had beide sinds de oorlog moeten ontberen. Leven van de vierling hangt aan zijden draad SYDNEY De artsen hopen de te Bellingen geboren vierling in le ven te houden, doch het leven van de babies „hangt aan een zijden draad", zo voegen zij er aan toe. De vier kinderen bevinden zich in een couveuse. Nog vrij warm 'l| Weersverwachting geldig van f? p Dinsdagavond tot Woensdag- f? avond: m Tijdelijk v.-l bewolking met f enkele pj^au-Hijke regen- of g onweersbuien Zwakke wind p hoofdzakelijk issen Zuid en g g Oost. Weinig orandering in p temperatuur. S 23 Aug. Zon op 5 36 onder 19.43; H Maan op 18.16 onder DIBROEGAR. Volgens geolo gen, die luchtwaarnemingen ver richten van het stroomgebied van de Brahmapoetra, is de aardkorst in een gebied van 77.000 vierkante kilometer door de aardbevingen in Boven-Assam „geweldig" veranderd. Meer dan 5 millwen mensen hebben van de bevingen te lijden gehad. De aarde in het gebied van de bevin gen is nog niet tot rust gekomen. Volgens de laatste gegevens zijn 50 personen om het leven gekomen en ongeveer 50.000 stuks vee. Negen gewonden, o.w zes Nederlanders. 11a antp- hotsing bij Epinal EPINAL Een auto met zes Nederlandse toeristen is Maandag op de weg naar Gérardmer op een stilstaande vrachtauto gereden. De schok was hevig. De bestuurder van de auto liep een ernstige ver wonding aan de hals op, zijn toe stand is ernstig. Zijn echtgenote en drie der inzittenden zijn ge wond en liepen ernstige kneuzin gen op. De vrachtauto werd door de schok weggeduwd en botste op 3 personen, die juist wilden instap pen: dezen werden eveneens ge wond. Al de slachtoffers zijn te Colmar en Gérardmer in het zie kenhuis opgenomen. DJAKARTA President Sukarno beeft Maandagavond Mohammed Natsir van de Masjumi (Indonesi sche Islamitische partijofficieel" als kabinetsformateur aangewezen. Adenauer vraagt aldus bleek de partijleiders in feite om een klein, modern, beweeglijk leger, dat .po litiemacht" moet heten, maar dat zo goed voorzien wordt met luchtdoel geschut, anti-tankwapenen, mortie ren en tanks, en dat zó „onopvallend, in kamden wordt gelegerd", dat men er gerust op kan zijn, dat de politie taak toch wel zeer uitgebreid zal worden opgevat. Het woord leger wordt noch door hem. noch dooi allen die hem die politiemacht gunnen in het open baar gebruikt; men moet dat niet al te euvel duiden, want de Oost-Duit sers spreken van hun leger ook als van politie, en zij hebben zelfs een politie-vlootje en een kleine politie- luchtmacht erbij. KALIMPONG. Volgens Tse- pon Sjakabpa, leider van een offi ciële Tibetaanse missie naar com munistisch China, zullen vertegen woordigers van China cn Tibet binnenkort te New Delhi bijeen komen om „de netelige kwestie van China's souvereiniteit over Tibet" te bespreken. ANTWERPEN Belgische ha vens lagen gisteren „plat" in navol ging van wilde stakingen in Gent. Zeebrugge. Ostende. en Brussel, die door havenarbeiders uitgeroepen zijn als een solidariteitsstaking met de havenarbeidersstaking in Antwer pen. In Antwerpen zijn 14000 arbei den» bij de staking betrokken. In Duitse havens zoals Hamburg en Bremen heerst een enorme be drijvigheid. daar vele schepen, die oorspronkelijk bestemd waren voor Nederlandse of Belgische havens, daarheen gedirigeerd zijn Kapitein René Toch. havencom mandant van Antwerpen zegt dat 76 buitenlandse schepen in de Ant werpse haven liggen te wachten. Vele goederen, die aan bederf on derhevig zijn, liggen te rotten: al leen graanschepen worden gelost. OTTAWA. Canada heeft een plan ontworpen om landen van het Noord Atlantisch pact in Euro pa „gratis" van wapenen te voor zien". Canada zou volgens dit plan een gedeelte van zijn ge schut, vliegtuigen en andere mili taire uitrusting zonder enige be taling aan West-Europese landen overdragen. Se re tse. met vrouw en kind in Engeland Onbewust van h$t drama, ontstaan uit het huwelijk van moeder Ruth Williams (rechts, ex-typiste te Londen) cn vader Seretse Khama (midden, stam hoofd in spe van dc Bamangwato's)laat dc kleine Jacqueline Khama (links, in mandje) zich door tante Noledi (links) en vader uit het vliegtuig dra gen, vu nog niet wetend, dat zij naderhand dit plaatje zal bekijken en dat er onder zal staan: „Zo begon moeders en vaders vijfjarige ballingschap uit Betsjoeanaland; aankomst te Londen: 21-8-'50". En daar achter had kunnen staan: „Naar een hotel op May fair; moeten een huis zoeken; vader gaat rech ten studeren in 'N .J (Van oen onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Een vergadering van het „Comité van actie" in Odeon om de staking voort te zetten cn een wanhoopsvergadering van de E.V.C. in de Rivicra-Hal. waar landelijk voorzitter Blokzijl aan slechts 700 mensen iets over zijn stakingspolitiek kon vertellen, hebben de Rotterdamse haven arbeiders er niet van kunnen weerhouden om vanmorgen het werk te hervatten. De staking in de Rotterdamse haven is ten einde. De bedrijven werken weer normaal en het aantal van hen, die de staking nog voortzetten is even gering geworden als van hen, die vorige weck toen de staking totaal was nog werkten. B. Blokzijl, landelijk voorzitter van de E.V.C., een rede gehouden, waarin hij zeide, dat het slechts gaat om loonsverhogingen. Hij laakte het optreden van de Am sterdamse politie tegen de stakers. Volgens de heer Blokzijl had de „reactie" in Rotterdam succes ge had. Hij meende dat er altijd grote verdeeldheid bij. de Rotterdamse werkers is geweest. Als voorbeeld noemde hij de O.V.B., die destijds uit de E.V.C. is getreden. Ook een moeilijkheid noemde spreker het „openhouden der monden". Hij bedoelde de uitkering, die ook aan niet-leden moest worden betaald. Het comité van actie in de ha ven heeft gistermiddag een verga dering belegd met de stakers, om hun houding te vernemen. Nadat verscheidene sprekers het woord hadden gevoerd, werd er gestemd. De werkwilligen konden zich aaYi de ene ziide van de zaal opstellen, zij die wilden blijven staken, aan de andere kant. De laatsten ble ken in de meerderheid te zijn, waarna het comité besloot, door te staken. Maar vanmorgen bleek hoe men er werkelijk over dacht. Waar schijnlijk zullen alleen de EVC'ers nog doorstaken. Maar hun aantal is zo gering, dat het niet van in vloed op het werk zal zijn. Op een vergadering in de Rivjè- rahal, gisteravond, heeft de heer Dr HIRSCHFELD IN NEDERLAND Indonesië en Nederland zijn beiden souvereine staten (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL. „Bij dc beoordeling van de moeilijkheden, die zich van tijd tot tijd in de verhouding tussen Nederland cn Indonesië voordoen, zal men steeds goed doen zich te realiseren, dat Nederland en Indonesië beide souvereine staten zijn- D't laatste is vooral nodig, wanneer men meent in beschouwing te moeten treden over interne Indonesische aangelegenheden." Dit verklaarde gisteravond de uit Indonesië terugkerende Hoge Commis saris. dr H. M. Hirschfcld, die met ren dag vertraging op Schiphol aankwam. „Na de opgedane ervaringen ben ik er van overtuigd" zo zeide hij „dat een vruchtbare samenwerking tussen Nederland en Indo nesië een practisch te verwezenlijken mogelijkheid is. Ondanks alle moei lijkheden. die nog te overwinnen zijn. werd op dit gebied reeds menig resultaat bereikt. Uit mijn vele contacten is mjj gebleken, dat de oprechte wil daartoe van beide zijden aanwezig is/ Het valt niet te ontkennen, dat zich na de souvereiniteitsover- dracht een aantal moeilijkheden van ernstige aard voordeden. Voor een deel vonden deze hun oorzaak in het feit, dat het tijdsverloop tussen het accoord der R T.C. en de feitelijke souvereiniteitsover- dracht zeer korl was, waardoor een aantal _zaken, die met het verleden waren verbonden, pas na de souveremiteitsoverdracht kon den worden afgewikkeld. Zodra de afwikkeling van deze zaken zal zijn voltooid, kan op aanzienlijke vermindering van de conflictstof worden gerekend. Ongetwijfeld hebben interne moeilijkheden in Indonesië ook hun invloed gehad Bij de uitein delijke oplossing van een aantal daarvan, waarmee ik-in aanraking kwam. bleek van weerskanten steeds de wil aanwezig te zijn om Deze lichte Amerikaanse tanks, die op platte spoorwagens naar het front in Zuid-Korea ver voerd worden, betekenen een welkome aanvulling van het wapenarsenaal van de geallieer de troepen, die tegen een nu merieke meerderheid strijden. de goede verstandhouding te bg- waren en te verbeteren. Wanneer er zich, ondanks deze goede ver standhouding. verder nog wrij vingen mochten voordoen, is het ons beider belang deze tot de ge ringst mogelijke proporties terug te brengen." (Van onze correspondent). LONDEN De admiraliteit maakte gisteravond bekend dat op zeer korte termijn ook een klein commando mariniers per vliegtuig naar Korea zal worden gezonden. Om redenen van veiligheid zullen omvang, samenstelling en tijdstip pen van vertrek en aankomst van deze macht, die onder bevel van de 33 jaar oude overste D. B Drysdale zal staan, niet bekend worden gemaakt. Alle deelnemers zijn vrijwilligers. DEN HAAG. Bij KB. is met ingang van 1 September 1950 be noemd tot hoofdingenieur bij de Zuiderzeewerken in vaste dienst ter standplaats 's-Gravenhage. mej. ir E. F, van den Ban te Haarlem. LAKE SUCCESS. De Veilig heidsraad. die gisteren wederom in een door de voorzitter Malik bijeengeroepen geheime zitting de kwestie van het toelaten van Noord-Koreaanse afgevaardigden tot de besprekingen heeft behan deld, is niet tot overeenstemming kunnen komen. De zitting duurde een klein. uur. De meeste tijd van de zitting werd ingenomen door een rede van Malik, die zijn eis herhaalde, dat vertegenwoordigers van Zuid en Noord-Korea in de raad ge hoord zouden worden. Zijn rede werd in stilte aangehoord, waarna de zitting werd gesloten. Vanavond om 8 uur (Ned. tijd) komt de Raad weer bijeen. De COMMUNISTEN verliezen. Zij hebben het eigenlijk al verlo ren in Rotterdam cn Amsterdam, waar de stakingen bezig zijn te ver lopen. De laatste poging vannacht ondernomen om dc Amsterdamse tram stil te leggen is een open fias co geworden cn toont dc kramp achtigheid aan waarmee de onrust stokers zich beijveren om het open bare leven in de war te laten lopen. Het onverhoedse van de agitatie heeft het handjevol Nederlandse communisten het aanvankelijke suc ces bezorgd. Hot succes dal Neder land in het algemeen en Rotterdam in het bijzonder op een schadepost van een paar milliocn is komen te staan. Het moment was tactisch goed gekozen: er bestond en cr be staat nog ontevredenheid over de lonen. Er waren bij de aanneming van arbeiders te Rotterdam bepaald ernstige fouten gemaakt en wan neer men daar nu maar op hamert met verzwijgen der op gang zijnde onderhandelingen Ier verbetering van de financiële positie der minst draagkrachtigen. dan is de kans op een goedkoop succes, hoe duur het ons ook te staan kwam, vrijwel verzekerd. Maar de Nederlandse arbeider, nuchter als hij is (en de Rotterdam se havenarbeider laat zich eigenlijk niet gauw op sleeptouw nemen) ge organiseerd voor het merendeel in bona fide vakbonden heeft zoals te verwachten was spoedig gezien hoe dc kaarten op tafel lagen cn begre pen dat staken nu, gelijk staat aan bevordering der voor hem nadelige communistische politiek zonder dat daarvan enige gunstige invloed op de lonen te verwachten viel. Die gunstige invloed moet hij heb ben van het overleg dat op hoger niveau tussen regering en Stichting van de Arbeid wordt gevoerd, waar bij de lonen cn de prijzen, de be voorrading en de export allemaal factoren zijn. die niet alleen bepa lend zijn voor het arbeidersloon maar voor onze gehele, zo bar moei lijk te overziene staatshuishouding, dus onze welvaart, dus ook weer de positie van de arbeider. Dit overleg, waarbij de arbeider is vertegenwoordigd door de bone fide vakbonden geeft hem grotere waar borg, dan welke communistische po litieke staking ook Afgezien van de vraag of de E V.C. de financiën heeft om stakers te steunen cn als zij die financiën heeft, ook bereid is haar gelden daarvoor te gebruiken. De nuchterheid, die ons kenmerkt en die enkele groepen een moment heeft verlaten, toen zij onder de in druk kwamen van de waarlijk niet altijd slechte communistische dema gogie. heeft het nu weer gewonnen. En de communisten hebben het ver loren. De schadepost, die de stakingen ons hebben bezorgd, loopt in de mil- lioenen, maar de winst die niet in getallen kan worden uitgedrukt is, dat wij geleerd hebben dat de E.V.C. het hier niet voor het zeggen heeft. En ook dat de Nederlandse ar beider eerder vertrouwen heeft in de rustige vastberadenheid en va derlijke woorden van Dr Drees. dan in de opgewonden, voor een mo ment succesvol lijkende ophitsing van comité's van actie die langs hiërarchieke weg hun opdracht tot stichten van onrust ontvangen. TOKIO. Al is de situatie van de V.N.-troepen op Zuid-Korea de laatste dagen minder ongunstig geworden, ran een vermindering van d© Noordelijke activiteit is vooralsnog geen sprake. Zij hebben zelfs kans ge zien, nieuwe bruggehoofden over de rivier te vormen. Hoewel zij. zoals de terminologie luidt, „in bedwang worden gehouden", hebben toch twee regimenten de rivier kunnen oversteken. consolideren hun posities bij Tong- Volgens de laatste Reuterberichten is de toestand aan de Koreaanse fronten als volgt: Centrum: de Amerikanen ten Zuiden van Koenwi staan bij de ver dediging van Taegoe bloot aan hevig vuur van de Noordelijken. Een Noor delijke spits van 4 000 man is, naar gemeld wordt, tot stoan ge bracht door aanvallen uit de lucht. In de zak bij Jongsan. verder Zuidwaarts, voeren de Amerikanen zuiveringsacties uit Zuid: gemeld is dat de Noorde lijken achter Tsjindoe een „enorme poging" doen om een aanval op Ma- san en Poesan op te bouwen. Oost: Zuid-Koreaanse troepen blijven vorderingen maken in het gebied van Pohang, waar het verzet van de Noordelijken toeneemt. Zij jong. Volgens de Amerikaanse minister van defensie Louis Johnson, zal de oorlog in Korea vermoedelijk in Februari 1951 uit zijn; alsdan zou de 38-ste breedtegraad bereikt zijn. Men is zowel te Washington als te Poesan zeer blijde met de op handen zijnde komst van Britse troepen uit Hongkong en de mari niers uit Engeland zelf (door de lucht). België hoopt een bataljon te kunnen zenden; als er nu ook nog Luxemburgers zich aanmelden en die kans is zeer groot kan men zelfs spreken van een Bene- •lux-brigade aan het Koreaanse front Canadezen melden zich reeds in grote mate aan. V Nee toch.Heus! Van dineren gesproken: een electricien, zijn zoon en 39 andere stevige jongens dineer den te Milwaukeede restau rateur overhandigde na afloop grijnzend de nota: 140 dollar. „Goed, zei de electricien, hier hebt u 20 dolllar baar cn een onbetaalbare cheque van 120 dollar die u mij in 1948 toe zond voor reparaties te uwent verricht!" John Sheer te Buffalo sloop een politie-auto binnen met de bedoeling er stiekem mee vandoor te gaan. Hij drukte een pedaal in. Van de starter?, neen: van de alarmsir.ene! „Toen ik in de gevangenis zat, heb ik een inbraakvrij slot ontworpen dat ik eerlang op de markt breng"aldus een annoncetjé 'van Frank De wey in Vancouver. .J

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1