DAGBLAD VOOR AMERSFOORT W ester ling geïnterviewd op Brussels vliegveld iMmi Amerika overweegt versterking van troepen in Duitsland Een windhoos trekt een spoor van vernielingen door het land Schiphol in afwachting of hij van middag zou komen Brussels vraag: „Wat wil Den Haag feitelijk?" V Koffie op bon 484 Touwtjes van Cupola in Scheveilingen bijeen r Comité van actie voor Westerling Man gedood door propeller Moordenaars van Lahaut bijna opgespoord Boot gezonken in Spanje (4.3 doden) Raadsels rond de dood van Schallenberg vj Westduits politieleder zo goed als zeker Onheilspellend stil Smuts heeft griep WESTERLING heeft recht op proces Churchills zoon in Korea gewond 10e Jaargang, no. 198 Donderdag 24 Augustus 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rottcrdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent. Uitgave: N.V, De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. HOOFDREDACTEUR» TJ. DE BOORDER BRUSSEL. Tegen elven stortten zich allerlei Belgische en buitenlandse journa listen op Westerling, die uit een Sabena- machine stapte, hij zag er brum en uit dagend uit. Het regende vragen. „Hij wilde immers een week in Brussel blijven om daar na naar Italië te vertrekken." „In Nederland is waarschijnlijk een bevel tot inhechtenis neming tegen mij uitgevaardigd; ik heb geen zin om van de ene gevangenis naar de andere te gaan," antwoordde hij; „als men mij ver zoekt om in het vrijwilligerscorps voor Korea te treden, zal ik het doen". „De plannen, mij toegeschreven, voor de oprichting van een speciaal corps der Ver. Naties voor Korea, zijn uit de lucht gegrepen. Een uitnodiging van de Verenigde Naties voor zoiets zou ik echter accepteren." „Ik heb geen Belgisch geld doch wel andere buitenlandse valuta. Ik ben thans een vrü man en denk een week in België te blijven. Ik reis met een Nederlands paspoort". Ik heb van verscheidene uitgeversvéus de uitslag af van het contact en ook van een filmmaatschappij te der Belgische met de Nederlandse Hollywood aanbiedingen gekregen autoriteiten. De Nederlandse ambas- voor mijn memoires. Westerling werd bestormd door oen legertje Belgische en buitenland se journalisten. Hij was vergezeld van Johan Thiessen en zag er zelf verzekerd uit. Toen men hem zeide dat zijn kinderen in Djakarta had den moeten achterblijven, toonde hij zich zeer ontsteld Hij blijft buiten zijn eigen ver langens om onder controle van de Veiligheidsdienst in afwachting van een nadere beslissing van de Belgi sche regering. Hij zou evenwel aan spraak kunnen maken op de rechten van politiek vluchteling. Hij is on dervraagd door de veiligheidsdienst op het vliegveld van Nelsbroek, vermoedelijk krijgt hij een mate van bewegingsvrijheid, doch ..onder de controle van de Veiligheids dienst Brussel wacht op Den Haa; Volgens Westerlings reisgezelschap Thiessen had men te Singapore schit terende papieren op tafel gelegd, waardoor het ..voor de justitie daar geraden was, om een streep onder de zaak te zetten." Overigens scheen 1..lessen te willen proberen vandaag nog naar Nederland terug te keren. Wat de Belgische regering zou doen, bleef van uur tot uur een vraag. Er was sprake van, dat Wester ling als ongewenst vreemdeling zou worden uitgewezen, maar om half twaalf was hij nog steeds op het bureau van de Staatsveiligheids dienst in het Stationsgebouw van Melsbroèk. Men wachtte daar ner- (Van een onzer redacteuren) UTRECHT. Men deelt het A.N. P. het volgende mede: Het ligt in de bedoeling om bij eventuele arres tatie van kapitein Westerling een massale actie te ontketenen te zijner bevrijding. Voor dit doel werd Woensdag te Utrecht een initiatief comité opgericht, alwaar men nu reeds adhaesie kan betuigen. Als voorlopig secretaris werd gekozen de heer D. B Stlverda te Linschoten. Tot zo ver het A.N.P. De heer Salverda. een administra tief ambtenaar \^n de rijksrecherche te Utrecht, deelde ons desgevraagd mede, dat hij Woensdagochtend met een viertal vrienden uit de vroegere illegaliteit ten huize van een hunner dit comité heeft gesticht Hij zelf is voorlopig secretaris, maar er is nog geen voorzitter en nog geen enkele aandere functionnaris aangewezen. Van de andere leden van het comité noemde hij de namen G. Brócker en J. Emmelot. Men heeft dit bericht willen lanceren in de hoop. dat er reacties op komen en dat men ook elders in het land tot de stichting van dergelijke comité's zal overgaan, die dan tot één groot comité zouden kunnen samenvloeien. Het comité van de heer Salverda c.s. is dus voor lopig nog alleen plaatselijk (voor Utrecht en omgeving). De bedoeling van het comité is. aldus de heer Sal verda, handtekeningen te verzamelen teneinde de regering een petitionne ment te kunnen overhandigen Men wil daartoe formulieren verspreiden, niet over de post maar door per soonlijk contact en stelt zich voor, dat Öe aldus begonnen actie dan ,,als een sneeuwbal" zal werken. Maar precies was alles nog niet geregeld, aldus de heer Salverda. sade had geen enkele stap gedaan en men wachtte op instructies uit 'Den Haag. De terugkeer van Westerling heeft dus wel een eigenaardige ont wikkeling ondergaan door het feit. dat hij niet naar Londen is doorge gaan. doch naar Brussel. Hij was gisteren in Cairo aangekomen met een toestel van de Australische luchtvaartmaatschappij „Quantas" Met dit toestel had hij naar Londen kunnen doorgaan, doch hij is gis teravond om elf uur met de Sabena naar Brussel vertrokken, waar hij vanmorgen inderdaad aankwam. Hij dacht als vijr man te landen, maar de autoriteiten wilden zich Ongeval met KLM-toestel op vliegveld Prestwick (Speciale berichtgeving.) Even voor het vertrek van de KLM-Constellation PH-TDP van het vliegveld Prestwick naar Gander op Dinsdagavond j 1- is door een tot nu toe onopgehelderde oorzaak de 25-jarige radiomonteur in dienst van het Britse ministerie van burger luchtvaart, in een der draaiende propellors gelopen en op slag ge dood. Door de klap werd de pro- pellor zodanig beschadigd, dat het toestel uit de dienst moest worden genomen. De passagiers vervolgden hun reis met de uit New York binnen gekomen machine, terwijl de pas sagiers uit dit toestel met een Con- vair, na een kleine vertraging, hun reis van Prestwick naar Amster dam konden voortzetten. BRUSSEL Spoedig zullen de daders van de moord op de leider der Bedgische communisten Julien Lahaut achter slot en grendel zit ten. aldus heeft Michel Louppe, de magistraat, die de leiding van het onderzoek in handen heeft, gister avond onthuld. De politie zit twee Frans-sprekende mannen, die van de moord verdacht worden, dicht op de hielen. geen verwijten op de hals halen door iemand met wie alle Britse tussenstations „zeer voorzichtig" hadden gedaan en die in Nederland zou worden gearresteerd en wiens reputatie er een is van een gewel denaar die nergens tegen opziet, vrij te laten rondlopen. Dc stemming van de heren. Wes terling en Thiessen. die zich kenne lijk als helden op de thuisreis voel- den werd het best uitgedrukt door de uitroep van Thiessen: ..Wij heb ben het prachtig gewonnen, niet waar?" MADRID. Bij een ongeluk met een motorboot zijn 43 Spaanse jon gelieden, leden van Franco's Fa- lange. verdronken. Het ongeluk ge beurde. toen een motorboot vol jon ge leden van de Falange de mon ding van de Vigo overstak naar hun vacantiekamp op het eiland San Simon. Een opvarende viel over boord en bij de pogingen om de boot te keren en hem te redden sloeg zij om. Bijna een jaar geleden werd het levenloze lichaam van de Rijksduitser Frits Schallenberg in een kleine vijver in het park Zorgvliet in Den Haag gevonden Zelfmoordzei de Haagse politie en ..zelfmoord" zei ook de Haagse procureur- generaal. toen hij vele maan den later in een officiële ver klaring het onderzoek in deze geruchtmakende politiezaak afsloot. Maar ondanks deze stellige verzekering hebben wij de ..zelfmoordtheorie" der officiële instanties steeds in twijfel getrokken. Wij achten thans het ogenblik gekomen openlijk uit te spreken waar óm. De belangstellende lezer verwijzen wij hiervoor naar het eerste artikel uit een aan de dood van Schallenberg gewijde serie, dat elders in ons blad is geplaatst. Prins Boudewijn, koninklijke, prins van Belgicheeft reeds ren be gin gemaakt met de uitoefening van het representatieve deel van de taak, welke op zijn nog zo jonge schouders is gelegd. Hier ziet men hem een krans leggen bij het Graf van de Onbekende SoldaatLinks van hem staat de heer Pholien. Belgiè's nieuwe pre mier. rechts van hem kolonel De Greef, de partijloze minister van Defensie DEN HAAG. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruch ten heeft bon 484 algemeen aange wezen voor het kopen van 125 gr. koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 25 Augustus 1950 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 9 September 1950. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvolgende bon aanwijzing zal op 5 October 1950 geschieden. Over ..Ops-room-" ..S</ ttadrons," en ,.Tally-ho" Nederlandse Spitfire (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Nederland zal bij de komende luchtmachtoefening Cupola'' voor het eerst een zg. Ops-room krijgen: een operations- room. Een Nederlands voord voor zo'n kamer is er nog niet. Wie wel eens een oorlogsfilm gezien heeft, zal zich misschien ook wel het beeld herinneren van die vrij grote kamer, waar bijzondere rust heerst. Zulk een kamer is voor een der sectoren van het te verdedigen ge bied nu voor het eerst in Nederland ingericht, en wel in de buurt van het eindpunt van de Haagse lijn 9 in Scheveningen. Nadere plaatsbe paling is om begrijpelijke redenen niet mogelijk. De in ons land geplaatste radarsta tions geven plaats, hoogte en aan tal van de vliegtuigen per directe telefoon, door aan dc Ops-room. Die gegevens worden in kaart gezet. De zg. sector-controller, de man die in die kamer alle touwtjes in han den heeft, krijgt op een kaart nu een beeld van eigen jachtvliegtui gen en van de aanvallers Verschijnt er nu een vijandelijke aanvaller op tafel, dan geeft de controller per telefoon opdracht aan een der sqaudrons, om die aanval tc onderscheppen. Als die jacht vliegtuigen starten, verschijnen ze óók op de radarschermen, en daar door komen ze enkele ogenblikken later ook op de tafel in dc Ops- room. De gevechtsleider kan nu zien of ze de juiste koers vliegen en hij kan de koers zö nodig corri geren. En dan komt „Tally, ho". Want er is eon ogenblik, dat de jachtvlieger de vijand ziet. met het blote oog. De vlieger zegt door zijn radio: ..Tally ho". Natuurlijk is zo'n term niet te vertalen, maar het is zo iets als „Laat de rest maar aan mij over ouwe jongen". Daar boven in de lucht begint dan een gevecht. De man in de ops- room maakt het van ver mee. Hij heeft de vlieger naar de plaats ge bracht. waar gevochten moet wor den. Nu d^t de vlieger het werk alleen. „Laat de rest maar aan mij over, ouwe jongen." NHIHHwhMMHHNMIHl Nederlandse Gloster Meteor BARNEVELD. Vijf en twintig jaar geleden teisterde een windhoos het Gelderse stadje Borculo en omgeving zo hevig, dat er van een nationale ramp kon worden gesproken. Zo erg heeft de windhoos, die ergens in het Zuid-Westelijk deel van de Veluwe moet zijn ontstaan, gisteravond niet huis gehouden, doch een spoor van ontwortelde bomen en ontwrichte huizen tekende de weg. die het vernielend natuurgeweld heeft genomen, over de Veluwe tot in Zuid-Oostelijk Friesland. Vooral op de Veluwe is grote schade aangericht, doch er zijn gelukkig geen mensenlevens te betreuren. Tot commandant van het Neder landse vrijwilligerscontingent. dat eerlang naar het Verre Oosten vertrekt ter versterking van de •etf« der V.N. tegen de Noord- Koreanen is benoemd majoor M. P. Adeii Ouden, een man met erota trooen-ervaring. Via Ede, waar de straatversiering ter gelegenheid van de Heideweek het moest ontgelden, trok, terwijl er een waar noodweer heerste, de windhoos naar Harskamp. De boer derij van de landbouwer H. Wissels stortte geheel in. De bewoner werd door een vallende steen ernstig aan het hoofd gewond. In het centrum van Harskamp werden drie woon huizen ernstig beschadigd. Van een huis werd het dak finaal weggerukt, van de beide andere werden de ge vels ingedrukt. Razend en gierend met hevig on weer en zware slagregens, joeg het noodweer ^erdcr over de Veluwe. In het dorpje Kootwijk werden twee boerderijen omvergeblazen en een op het erf van een der boerde rijen staande woonwagen werd op genomen en vele meters verder te gen de grond geslingerd. Persoon lijke ongelukken bleven gelukkig uit. hoewel de bewoner van de woonwagen bezig was met eten klaarmaken. Hij liep lichte verwon dingen op. De ravage in de wagen vatte vlam door een omgevallen petroleumlamp, doch de bewoner slaagde erin het brandje te blussen. Een der vernielde boerderijen werd bewoond door de heer W. Brouwer en zijn 76-jange moeder, die beiden ongedeerd zijn gebleven, want met grote tegenwoordigheid van geest haalde de zoon zijn moe der uit de woning, wierp zich met. haar in een kuil. waarna de orkaan over hen heen joeg. Van de boer derij bleef een grote ravage over, de schuur en de hooibergen bleken met de grond gelijk gemaakt te zijn. De brandweer uit Apeldoorn ver trok naar het kernpunt van de or kaan om met man en macht de we gen in de omtrek weer enigszins be gaanbaar te maken. De bossen zien er thans troosteloos uit. want dui. want duizenden dennebomen zijn met een slag geveld en beukenbo men zijn talloze zware takken en kruinen afgerukt. De Dieseltrein van 13 uur 10 uit Amersfoort moest tot stilstand wor den gebracht, omdat er bomen op oe cabine vielen: het voorste ge deelte van de trein moest, bescha digd. terugkeren en de overige drie wagons konden, nadat de ernstigste schade voorlopig was hersteld de reis met drie kwartier vertraging voortzetten. In Kootwijk hebben de bewoners WASHINGTON. De Dullse bondskanselier, dr Adenauer, heeft inder daad niet op een hermilitarisering van Duitsland aangedrongen, aldus be vestigde Amerika's minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson. gis teren op een persconferentie. Wel heeft Adenauer aangedrongen op een versterking der Westelijke defensie in Duitsland en een uitbreiding der Westduitsc politie ter bescherming van de Oostelijke grenzen. Acbeson verklaarde dat op het ogenblik door de daarvoor in aanmerking komende regeringen wordt onderzocht in hoeverre aan beide verlangens van Adenauer meer Anglo-Amerikaanse bezettingstroepen en meer Duitse politiemannen kan worden voldaan. Dc minister achtte het in dit stadium niet nuttig, verdere mededelingen over dit onderwerp te doen. De Amerikaanse Hoge Commissa ris in Duitsland McCloy heeft naar aanleiding van de bespreking van Adenauer met de Westelijke gealli eerden gezegd: „West-Europa moet en zal versterkt worden. De defensie van Europa moet voortvloeien uit een gezamenlijke inspanning en het doel zal bereikt worden. Dit zal de medewerking van Duitsland verlan gen en van het Duitse volk en zijn vertegenwoordigers eisen, dat men overgaat tot een oprecht gemeende en coöperatieve actie." enige tijd zonder licht gezeten, om dat er masten van de hoogspan ningsleiding door de vernielzuchtige cycloon tegen de grond waren ge slagen. Ook bij Epe zijn grote ver woestingen aangelicht. Toen na een klein half uur de orkaan ging lig gen. werd de lucht helder en brak de zon door, zij bescheen een stuk troosteloos vernielde Veluwe. Om acht uur, toen de zon alweer op de .Veluwe scheen, passeerde de windhoos die het IJselmeer was overgestoken. Haulerwijk in Z. O. Friesland. Vier woningen werden totaal ver nield. twee werden zeer zwaar be schadigd en tien andere in mindere mate Er sneuvelden veel bomen, te lefoon- en lichtleidingen werden ontredderd. Er werden echter slechts twee mensen zeer licht gewond Een grote loods, die in Appelsga in aanbouw was voor de Zaai en Pootgoeacenlrale te^Lceuwarden. is in el kaai* gewaaid, fle schade is f 20.000.—. Enkele buien Weersverwachting geldig van jg Donderdagavond tot Vrijdag- s s avond: g Half tot zwaar bewolkt met g -:g plaatselijk enkele buien- Van- g 2 nacht hier en daar mist. Zwak- U. f§ ke tot matige wind tussen Zuid- g H Oost en Zuid-West. Iets lagere temperaturen. 5 25 Aug Zr>n op 5.39 onaer 19.44 g op 19.21 onder 2 1".. In Korea TOKIO. De communistische troepen ten Noorden en Westen van Taegoc hebben zich Donderdag plotseling uit hun posities terugge trokken. nadat hun zesde aanval op de Zuidkorcaanse hoofdstad mis lukt was. De Amerikaanse bevel hebbers weten niet. wat zij van deze verrassing denken moeten, doch waarschuwden hun troepen om overal nieuwe aanvallen te ver wachten. Door het hergroeperen der com munisten is het nu onheilspellend stil aan het front geworden. Aan de Zuidkust hebben, de Amerikaanse mariniers en soldaten, die de linie ten Westen van Masan handhaven, te horen gekregen, dat zij elk ogen blik een aanval moeten verwachten. Hel doel daarvan is de aanvoerha- ven Poesan. De geallieerde troepen vertrou wen er op. dat zij stand kunnen houden, ongeacht waar de commu nisten heen zijn gegaan. In een com muniqué van Mac Arthur is bekend gemaakt, dat een Amerikaanse tor pedojager voor de tweede maal in drie dagen het industriecentrum Tsjongjin op de Noord-Oostkust ge- I bombardeerd heeft. Zowel Adenauer als de leider der Duitse sociaal-democraten, Schuma cher. hebben gisteren hun standpunt in zake de verdediging van Wesl- Duitsland in persconferenties uiteen gezet Zij bleken eensgezind op het punt van versterking der westelijke strijdkrachten in Duitsland ter afwe ring van eventuele agressie uit het Oosten. Doch Schumacher wilde van een West-Duitse politiemacht, even sterk als de Oost-Duitse niets weten. Adenauer is van mening, dat een West-Duitspolitiemacht, even sterk als de Oost-Duitse, dé communisten in toom zou houden. Schumacher verklaarde daarentegen, dat de Oost- Duitse volkspolitie, indien zij iets tegen West-Duitsland wilde begin nen, achter de Russen zou aan mar cheren en niet voor hen uit. Nee toch.Heus Toen de strijd in Korea voor de Amerikanen begon, voer den zij 200 verkennings- en an dere vluchten per dag uit. Thans zijn het er per dag op z'n minst reeds 550, maar dat is nog niets hij de 12.500 bombardements- vluchten op D-day, 6 Juni 1944 in Normand ié. De V.N. verwachten veel van het optreden van de Ameri kaanse „marines" in Korea. Het is een beroemd corps, dalerend uit 1775, in de Am. vrijheids oorlog verwierven zij de naam van Leren Nekken, de Boksers opstand werd grotendeels door hen bedwongen en in de eerste wereldoorlog noemden de Dyit- sers hen Honden van de Duivel. Hun geschiedenis (Tripoli, Mexi co, etcvult boekdelen en zij lijkt iets op die van onze (oude re) Mariniers. De nieuwste Amerikaanse le gertruck is een 2,5 ton Reo- bejiver die te land een snelheid ontwikkelt van 100 km en die urenlang rijden kan door 2 me ter 25 water, „zijnde zij voor zien" van een snorkel en een uitlaat boven de cabine uit. Jack Smart, ingehuurd als „dikke man van 250 pond" voor ceiï film in Hollywood, bleek' bij aankomst aldaar 260 pend te wegen en kreeg z'n ont slag, tenzij hij kans zag in 1 dag 10 pond lichter te worden. Smart huilde: hij had. zo zijn best gedaan als een echte dik kerd voor de dag te komen. J KAAPSTAD, Generaal Jan Smuts, voormalig premier van Zuid- AXrika, die onlangs van een ernsti ge hartkwaal, gecompliceerd door longontsteking, is hersteld, ligt thans met griep te bed. Generaal Smuts is 80 jaar. Y\7 AT WIL WESTERLING nu v v -igenlijk? Wil hij, zoals hij meermalen heeft gezegd voor de Nederlandse rechter verschijnen en op deze wijze aan de ganse wereld duidelijk maken dat hij, als militair en Nederlander op eerlijke wijze voor een eerlijke zaak heeft gestreden op de hem eigen manier, of wil hij buiten schot blijven? „Ik heb geen zin om van de ene gevangenis naar de andere te gaan," heeft hij vanmorgen in Brussel gezegd, waar deze oud- nfficicr van het KNIL plotseling terecht kwam. Wij kunnen ons dit levendig voorstellen en zeker van een man als Westerling, aan wie men de avontuurlijkheid niet kan ontzeggen, doch van wie men niet mag eisen het verblijf in de cel niet evenzeer te verafschu wen, als ieder gewoon en minder avontuurlijk individu, j Hoe dan ook. een ding is zeker: slechts een eerlijke en open be- handeling van de zaak-Westerling door de rechter kan hem recht I doen wedervaren. En het komt ons voor dat het voor Westerling een groot verschil is of hij uit I vrije wil een leven van reizen en trekken kiest, van avontuur en i gevaar, dan wel dat dit door de omstandigheden gedwongen zou worden. Omstandigheden wel te verstaan, die hem zouden beletten zijn eigen land te betreden. Want zo lang hu niet in Nederland voor de Nederlandse rechter is ver schenen, moet zijn zaak als on afgedaan worden beschouwd. Onafgedane zaken. Het is de ellende gevCeest van de afgelopen vijf jaren in zoveel andere geval len. Van mensen, die vandaag nog terecht of ten onrechte worden nagewezen als slechte Nederlan ders, uitsluitend op grond van het feu dat zij niet op regelmatige wijze berecht werden, doch volgens moderne opvattingen van barmhartigheid zonder vorm van proces in vrijheid werden gesteld of een soort gratie ontvingen. Tal lozen hunner zouden er de voor keur aan gegeven hebben voor de rechter te verschijnen in plaats van zo-maar weer in dc maat schappij opgenomen te worden. Mutatis mutandis geldt dit ook voor Westerling en voor- en tegenstanders van deze oud-KN IL-offjcier moeten het erover eens zijn, dat een rechterlijke uitspraak over het doen en latén van Wes terling heel wat beter is. dan de kwestie maar blauw-blauw laten. Bevreemdend en teleurstellend is het derhalve dat volgens een bericht van het Alg. Ned. Pers bureau te Utrecht een comité is opgericht dat tot doel heeft een massale actie te ontketenen, voor het geval Westerling gearresteerd mocht worden. Het ANP laat na te vertellen w i e deze actie willen gaan ontketenen en het moet ons nog duidelijk worden hoe men een actie wil ondernemen, een massale nog wel, zonder dat de initiatiefnemers voor de dag ko men. Zowel de poging om iemand buiten de rechtszaal te houden, wanneer er alle reden is om aan te nemen dat hij er in hoort, als de geheimzinnigheid waarmede men de eerste berichten over deze voornemens lanceert, doen denken aan de methoden die zo gaarne door uiterst links georiënteerde Nederlanders worden toegepast: agitatie tegen de rechtsregels, ter wijl men zelve anoniem en achter de schermen wil blijven. Alhoewel er dus in de methode een opvallende overeenkomst is met die der communisten ter ver zameling van handtekeningen voor de Oproep van Stockholm, zal niemand willen veronderstellen dat communistisch Nederland thans begint aan een actie ten behoeve van Westerling Waaruit geconcludeerd mag worden dat de kwalijke manier van handelen ook in andere groepen ingang be gint te vinden. Afgezien van het feit dat wij het ANP-bericht door zijn onvol ledigheid foutief achten, en zulks temeer daar er wel het adres van de overigens volslagen onbekende secretaris in wordt genoemd, wil len wij een ernstige waarschuwing laten horen tegen deze actie, om dat zij uitgaat van lieden, die niet onmiddellijk voor het volle licht der openbaarheid wensen te tre den. x En in de tweede plaats keuren wij deze actie af, omdat zij in ieder geval in strijd is met de wens van iedereen, die liever een kwestie berecht wil zien. dan dat zij door agitatie beïnvloed wordt of in de doofpot verdwijnt. TOKIO. Churchills zoon Ran dolph. die als correspondent voor de Daily Telegraph in Korea is. werd door een splinter van een Noord- Koreaanse mortiergranaat in het been gewond, toen hij met Ameri kaanse patrouilles uit Noord-Ko- reaans gebied over de Naktong te rugkeerde. Een Amerikaanse cor respondent. Frank Emery, die Chur chill vergezelde, werd op drie plaat sen gewond. Beide correspondenten konden naar Amerikaans gebied te rugkeren. Dakota over de kop I SAIGON. Gisteren is hier een j Dakota van de Air France bij de I start over de kop geslagen, doch I de bemanning en de passagiers, in I totaal achttien personen, ontsnap ten op wonderbaarlijke wijze aan i ernstig letsel. Er wordt aan sabo- 1 tage gedacht daar water in de ben zine van het vliegtuig is gevon ïcn

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1