DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Mao stuurt twee legers naar grens van Korea In het Zuiden wordt een Medan belooft si>oed nieuwe aanval verwacht „Tevreden over de eerste oefendag" r Onze Atalanta 's Amerikaanse spoorwegen gevorderd Man gedood, drie jongens ernstig gewond Westerling zoekt stilte Rampzalige aanvaring in Baai van San Francisco Washington vreest nog geen Chinese inmenging Vergiftiging na 15 jaren bekend 'lOe Jaargang, no. 200 Zaterdag 26 Augustus 1950 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieutve Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7, Amersfoort. HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER LAKE SUCCESS. Twee Chinese communistische legers zijn naar de grens tussen Mandsjoerije en Noord-Korea overge bracht. Verder zijn 120 zware tanks, waarschijnlijk van het type Josef Stalin-IU, van de Mandsjoerijse haven Dairen naar Noord-Korea gezonden. Dat is gisteren medegedeeld door een officiële woordvoerder in Washington. Hij voegde er aan toe, dat de Chinezen alle schepen gevorderd hebben te Antoeng, een haven aan de rivier de Yaloe, die langs de Koreaans Mandsjoerijse grens loopt. Chinese werkkrachten zijn geworven voor het verschepen van oorlogsmaterieel naar Korea. Op het ogenblik maakt men zich in Amerika over deze Chinese acties nog weinig zorgen. Een vroegtijdige intrede van communistisch China in de Koreaanse oorlog wordt niet verwacht. Men gelooft veeleer, dat de Chinese troepenbewegingen een voorzorgsmaat regel zyn voor het geval de strijdkrachten van de Verenigde Naties over de 38ste breedtegraad in de richting van Mandsjoe rije zouden trekken. Van de uit Dairen gezonden zware tanks is er nog niet een aan het front verschenen. FRANKRIJK Hart onder de riem Wanneer de Amerikanen en Britten er werkelijk toe over gaan wat waarschijnlijk is om hun troepen in West-Duitsland te versterken, zal daarmede niet slechts aan de Duitsers, maar ook de Fransen een hart onder de riem worden gestoken. Het is geen ge heim, dat Frankrijk in het Wes ters defensiesysteem een zwakke steé is en dat niet eens zozeer uit onmacht alswei uit een zeker dé faitisme, dat de Fransen sinds de oorlog eigen is. De Franse -rege ring heeft onlangs aangeboden, vijftien divisies op de been te bren gen, indien Amerika de kosten daarvan voor een groot deel zal dragen. Vijftien divisies is vooreen land van 40 millioen inwoners, met een behoorlijk ontwikkelde zware industrie niet veel, wanneer het ten minste van zins is, zich met hand i i en tand tegen een aanvaller te verdedigen. Maar zijn de Fransen dat werkelijk V.N.-commissie voor Formosa? De scherpe tegenstelling, die op het ogenblik tussen de Verenigde Staten en communistisch China bestaat, kwam gisteren ook tot uiting in de Veiligheidsraad. Daar antwoordde de Amerikaanse ver tegenwoordiger, Warren Austin, nadat voorzitter Malik zijn ge bruikelijke propaganda over de gedelegeerden had uitgestort, op de eis van Peking, gesteld in een telegram van Tsjoe En-Lai aan Trygve Lie, tot terugtrekking van alle Amerikaanse lucht- en zee- strijdkrachten uit de Straat van Formosa. De Chinese minister van Buitenlandse Zaken verklaarde daarin tevens, dat zijn regeling vastbesloten is, Formosa te be vrijden „uit de klauwen der Ame rikaanse agressie". De Amerikaanse regering heeft daartegen in een brief aan Trygve Lie, die door Austin in de Veilig heidsraad werd voorgelezen, ge steld, dat het Amerikaanse -optre den ten aanzien van Formosa een .onpartijdige neutraliserende ac tie" is en dat er vrede op For mosa zou zijn, „tenzij iemand zijn toevlucht tot de wapens zoekt." Formosa is geen Chinees grond gebied. Dat er thans Chinezen zijn fs uitsluitend het gevolg van het feit, dat in 1945 de Geallieerden aan de Chinese regering verzocht hebben om de overgave van de Japanse strijdkrachten op het eiland in ontvangst te nemen. De positie van Formosa moet nog na der worden vastgesteld. Ten slotte wordt in het Ame rikaanse document verklaard, dat de regering der Verenigde Staten het zou toejuichen, indien de Ver. Naties een commissie naar For mosa zouden zenden, om vast te stellen, wat er waar is van de Chinese beschuldiging, dat er sprake is van agressie tegen een LEEUWARDEN. Vijftien jaar na het plegen van een moord is deze door nauwkeurig speuren van de Leeuwarder recherche tot op lossing gekomen. Op 15 Juli 1935 overleed alhier zekere J. W. in zijn woning Achter de Hoven. Daar de huisdokter afwezig was, werd door diens plaatsvervanger het vereiste attest betreffende de doodsoorzaak afgegeven. Het stof felijk overschot werd daarna op normale wijze begraven. Zes kin deren uit het gezin zijn thans nog in leven. Een van deze kinderen, een meisje, is gehuwd met zekere L., die destijds gedetineerd was. Tegen deze L. had de weduwe van J. W. wel eens losgelaten, dat de overledene „naar de andere wereld geholpen was", maai- L. ldeld dit steeds onder zich. De recherche liet evenwel niet los en toen zij langzamerhand een draad in han den kreeg, werd de weduwe ter dege aan de tand gevoeld met het gevolg, dat zij tenslotte bekende haar man te hebben vergiftigd. De vrouw is ter beschikking van de justitie gesteld en ingesloten in het huis van bewaring. Nog tien milliard voor Amerika's defensie WASHINGTON Het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden is er van in kennis gesteld, dat president Truman het Congres mogelijk op nieuw om 10 milliard dollar voor de Amerikaanse defensie zal vragen. De Amerikaanse begroting voor .integraal deel van het Chinese j defensie van dit jaar zou daarmee tot grondgebied j ongeveer 35 milliard dollar stijgen. In het zoeklicht --j... Men kan in Frankrijk dikwijls deze re denering horen: In 40 toen wij een vrij krachtig leger hadden, moesten wij zwichten- voor Hitiers troepen. En de Russen zijn onver gelijkelijk veel stérker dan de Duitsers tien jaar geleden. Ook al bewapenen wij ons tot het uiterste, dan zal verdediging met succes te gen een eventuele aanval uit het Oosten niet mogelijk zijn. Natuurlijk zullen de Amerikanen en Britten ons dan later wel komen bevrijden, maar wij vrezen, dat er na een Rus sische bezetting niets meer te be vrijden zou zijn. Een doeltreffende verdediging van West-Europa is slechts mogelijk, indien aanzienlijke Amerikaanse en Britse hulp op het ogenblik van de agressie ter plaat se is en niet. wanneer deze eerst van over de Atlantische Oceaan en de Noordzee aangevoerd moet wor den. Deze argumentatie maakt de geringe geestdrift der Fransen voor hun defensie tot op zekere hoogte wel begrijpelijk. Maar het is een gevaarlijke mentaliteit, die zo spoe dig mogelijk uitgebannen moet wor den. Het zenden van Amerikaanse troepen naar ons continent zal daaraan ongetwijfeld kunnen mee werken. TOKIO. Bij een krachtige Noord-Koreaanse tegenaanval, die door tanks werd gesteund, is het Zuid-Korcaanse ,.tyger"-regiment ten Noorden van Kigje (aan de Oostkust) op de vlucht gedreven, waardoor een gat van drie Km diep in het V.N.-front werd geslagen. Afgezien van grote activiteit van de luchtmacht der V.N. is het verder betrekkelijk rustig aan de fronten. Wel wordt aan de Zuidkust een krachtige aanval van de Noor delijken verwacht. Een correspondent van Reuter aan het front bij de Zuidkust meldt, dat de troepen der V.N. niet sterk genoeg schijnen te zijn om het verwachte offensief der Noordelijken door een aanval te verijdelen Een Amerikaanse ko lonel verklaarde: „Ik weet, dat de aanval de beste verdediging is, doch wij zijn niet sterk genoeg. Alles wat wij kunnen doen is trachten hen tegen te houden." Amerikaanse stafofficieren hech ten volgens de correspondent, groot belang aan de verwachte aanval op Masan. Zij vreesden, dat een grote slag daar. generaal Mac Arthur zou kunnen nopen, troepen aan het Noordelijke front te onttrekken en zodoende een grootscheeps offensief aldaar uit te lokken. In communiqués en officiële verklaringen zullen geen namen meer worden genoemd van een heden der strijdkrachten van de Verenigde Naties, zo heeft een woordvoerder van generaal Mac Arthurs hoofdkwartier meege deeld. Men gelooft, dat dit nodig is geworden om de Noord-Koreanen geen inlichtingen te geven over de aanstaande komst van- andere strijdkrachten der Verenigde Na ties. i.z. arrestaties MEDAN Over de arrestaties van de heren Spoor. Karseboom, de Jong en Wittebol wordt nog ge meld dat een zoon van de heer Spoor, die eveneens werd gearres teerd, in de loop van dezelfde avond in vrijheid werd gesteld. De Nederlandse commissaris mr. So- mus heeft zich inmiddels in ver binding gesteld met de militaire gouverneur te Medan, die toezegde dat het onderzoek met kracht tor hand zal worden genomen en dat hierbij spoed zal worden betracht. HOOFDKWARTIER OVER „CUPOLA": Bomaanvallen afgeslagen - Spitfires niet npgetvassen tegen fotovliegtuigen (Van ccn onzer redacteuren) SCHEVENINGEN „Over de eerste dag van „Cupola kunnen we tevre den zijn. De resul taten waren stellig met ongunstig", vertelde men ons op het sectiehoofd- kwartier van de luchtmacht in Scheveningen. waar men de touw tjes van de verde diging van het luchtruim boven Nederland gedu rende de oefening ..Cupola" in han den heeft ..Gistermiddag wa ren er zeer veel kleine aanvallen met bommenwer pers. hoofdzakelijk uit Oostelijke rich ting. Ook uitNrd.- Oostelijke richting kwamen kleine groepjes bombar dementsvliegtuigen ons land binnen In de eerste helft van de oefening zat het onze ver dedigers erg mee. We mogen aannc- V' i. men. dat een groot aantal „vijandelij ke" bommenwerpers (theoretisch) werd afgeschoten; de anderen wer den grotendeels op de vlucht ge dreven. In de tweede helft hadden we een onfortuinlijk moment. Op een ge geven moment werden ons n 1 vliegtuigen op vrij .grote hoogte ge meld. Hun positie maakte het nodig er wat. Spitfires van een nabijgele gen vliegveld op af te zenden La ter helaas te laat bleek, dat het zeer snelle vijandelijke vliegtui gen waren, waartegen de Spitfires niet waren opgewassen. Aangeno men mag worden, dat dit fotoher- kenningsvliegtuigen waren, die op dracht hadden de gebombardeerde doelen te fotograferen", aldus onze zegsman. ..Wat zouden de gevolgen hiervan rijn geweest in de realiteit", infor meerden we. „Dat ze hadden kunnen zien hoe weinig succes de aanvallen hadden- De bommenwerpers waren immers meest neergeschoten", schamperde men, doch men gaf direct toe, dat Nederland, Tiet land van de zware wegen, de papbo dem. de veen. en kleimodder en het stroeve water, schijnt buiten rheumatiek en plompheid ook lichtvoetige gra cieusheid te bevor deren. Bij allerlei Olympische Spelen en kampioen schapswedstrijden Is dat te water en te land gebleken. Dan ging het rood- wit-blauw in top en we deden het buitenland de hou ding aannemen voor ons plechtige Wilhelmus, dat. tussen twee haak jes. wel het oudste volkslied ter we reld schijnt te zijn. Tegenwoordig is 't al zo ver, dat als w(j Fanny en en kele andere Neder- landsen ergens heen afvaardigen, wij meteen op ,,goud", „de hoog ste lauweren", een kampioenschap en een erkennings- ceremonieel reke nen. We gaan er al voor zitten: Fan ny zweeft over ba nen en horden. Ir ma's, Ria's. Han- ny's, Wiesjes, Ansjes ploegen door zilt en zoet nat. en de man bij de mast haakt het rood-wit-blauw al aan, vóór de tijdopnemers hebben kunnen afdrukken. Zo zeker weet men overal, dat de onvèrslaanba- ren nit ..de Nederlandse klasse- apart" wederom de eersten zullen zijn. Die drommelse Atalanta's: ze ma ken ons bijna overmoedig. Want één struikelingetje, één verkeerd uitvallend kerinkje en wij moeten huilen in plaats van in „de ge- de foto's, die genomen hadden kun nen worden aanleiding hadden kun nen geven tot nieuwe aanvallen De autoriteiten waren van me ning, dat het weer gisteren zowel voor aanvaller als verdediger zeer gunstig was. Onze spitfires en glos- ters waren als regel redelijk snel op cie plekken waar zich de vijan delijke vliegtuigen bevonden Meest al slaagde men er in onze jagers langs de kortste weg naar de vij and te dirigeren, waarbij de waarde van het raaarnet nog eens bewezen werd. In het hoofdkwartier bleek duide lijk. dat er geen enkele moeilijk heid was doordat luchtmachtonder delen van verschillende naties ge meenschappelijk opereerden. Dit is naar onze zegsman meende te danken aan de standaard-opleiding in alle bij de Westerse Unie aange sloten landen. Om ongeveer half één arriveerde op het sector-hoofdkwartier te Sche veningen „air chief marshall" sir Ja mes Robb, de bevelhebber van de West-Euxopese luchtstrijdkrachten.' Hij sloeg gedurende meer dan een uur de werkzaamheden in de opera tion-room, waar alle meldingen van vijandelijke vliegtuigen binnenko men en van .waar uit de verdedi ging in de lucht wordt geleid, gade. Onze zegsman had dc indruk, dat sir Robb zeer geestdriftig was over de wijze, waarop in Scheveningen werd gewerkt. Staking afgelast WASHINGTON. President Truman heeft gisteren de vor dering, op Zondag a s., bevolen van de Spoorwegen in de V S., teneinde een spoorwegstaking in het gehele land af te wen den. De staking, die voor Maandag was uitgeroepen, zou het gehele spoorwegverkeer hebben stilgelegd. De minister voor het Leger is van Zondag 22.00 uur (Ned. tijd) af belast met het beheer der spoorwegen. De vakbonden hebben nu de staking afgelast. Zij hebben verklaard, dat zij gaarne voor de regering zullen werken. Drie gewonden door autobotsing bij Houten l'TRECHT Twee aan de West- Nederland rit deelnemende auto'* zijn vanmorgen even voor zes uur In de nabyheid van Houten (provincie Utrecht) met elkaar in botsing ge komen. Drie van de vier inzittenden werden gewond en moesten naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Onder hen bevonden zich de bekende Rally-rijders K. S. Barendregt en I. Langestraat. beiden uit Den Haag. Voor zover vanmorgen vroeg in Zeist kon worden bepaald schijnt de Mercedes-Benz waarin de heren C. Sollaart en J. van Raalte uit Rotter dam zaten, de Panhard-Dyna met de heren Langestraat en Barendregt van achteren te hebben aangereden. De snelheid op het moment van de botsing maakte, dat dc Panhard werd overreden. De heer Barendregt werd door de openslaande deur op straat geslingerd onder de wielen van zijn eigen wagen; hij liep een hersenschudding op. De bestuurder van de Panhard, de heer Lange straat. werd tegen het stuur gedrukt en liep enkele gebroken ribben op. Van de bemanning van de Merce des-Benz werd alleen de heer Van Raalte gewond, ook hij liep een her senschudding op. Dc aangerichte ravage op de weg was zeer groot. DEN HAAG Tijdens de Land dag van het comité „Steun Wettig Gezag", Zaterdag 2 September te Dordrecht, zullen drie oorlogssche- gen van de Koninklijke Marine in 'ordrecht ligplaats kiezen, te weten Hr. Ms. korvet „Batjan"1 en Hr. Ms. onderzeeboten „Zwaardvisch" en „O 24". Cupola's beginhet korte bevel „Stand by!" schalt en meteen rennen de vliegtuigbemanningen naar hun res p. machines op het vliegveld Valkenburg. Net echt", op de lachende gezichten va. want als het er werkelijk op aan komt, zullen de militaire West-Eüropese vliegers heel wat grimmiger aan hun taak beginnen. ..Stand by!" is zoveel als „Hou-je gereed!", of „Geef acht!" Amerikaans plan: vrijwillige politie van de V.N. WASHINGTON. Zestien sena toren en vyftien democratische en republikeinse leden van het Huis van Afgevaardigden zullen bij de Senaat en het Huis een resolutie indienen, strekkende tot de oprichting van een „politiecorps der V.N., samengesteld uit vrijwilligers, aangeworven in de kleine landen, met het doel tegen de agressie te strijden". ALDOOR DIE ONBEW AAKTE OVERWEGEN DORDRECHT. Omstreeks twee uur Vrijdagmiddag zijn op de onbe waakte overweg in de Oudcndyk te Dordrecht drie jongens van ongeveer tien jaar gegrepen door een electrische trein. Zij werden ernstig gewond. Twee van hen werden naar het r.k. ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, de derde naar het Diaconessenhuis aldaar. De jongens kwamen per fiets uit de richting Dubbeldam over de overweg toen de juist uit Dordrecht naar Eindhoven vertrokken trein naderde. Vermoedelijk hebben de jongens door een vlak bij de overgang staand schuurtje de trein niet zien naderen. De fietsen werden mee gesleurd en totaal vernield. De machinist bracht de trein zo snel mogelijk tot stilstand. Eén van de jongens heeft een ernstige hoofdwond, een andere is zwaar aan het onderlijf gewond. De trein is na veertig minuten ..Ik heb in geen dagen geslapen BRUSSEL. Raymond Westerling heeft van de Belgische regering mach tiging ontvangen tijdelijk in België te blijven. Hij mag zich vrij bewegen en aan zijn verblijf is inderdaad geen limiet gesteld. In een klein kamertje van Hotel Royal Nord te Brussel vc-rzocht een in pyjama geklede Westerling de talrijke journalisten, die hem in de loop van Vrijdag weer hadden ontdekt, hem nu roet rust te latei). ,Ik heb in geen dagen geslapen." zei hij. „en zal ergens heen moeten vertrekken, waar men mij niet weet te vinden." bruikelijke jubel" uit te barsten. Gelukkig weten onze Atalanta's dat zelf ook, want zij kennen allen de oude legende, dat de snelste der snellen maar één klein verleidinkje behoeft te ondervinden, of het is mis. Daarom dat de hoofdeigenschap van onze snelsten ernstige vastbe radenheid is. Zij hebben karakter. Laat ze dus maar.., lopen, en Zwemmen. Het komt wel goed! Hij had zijn echtgenote te Den Haag opgebeld een eerste contact na maandenlange scheiding en vernam, dat zij de hoop koestert, dat ook hun drie kinderen naar Europa kunnen komen De oud-kapitein van het KNIL hoopt naar Amerika te gaan. Hij heeft zijn diensten aan de Verenigde Naties aangeboden overeenkomstig een door hem in de gevangenis te Singapore gesteld plan. Uit Hilversum had hem enige malen het verzoek bereikt van de AVRO om voor de radio te spreken, maar hij heeft dit geweigerd. Voorts verklaarde hij, dat. als de democratieën in deze verdeelde we reld iemand niet willen opnemen men instinctief een toevlucht zal zoeken bij de communisten. Westerling besloot met te zeggen: dat Indonesië een strategisch cen trum is. dat het zuidelijk gebied van de Stille Oceaan beheerst. „Als daar Sowjet-Russische lucht-, land- en zeebasas gevestigd worden, is de Zuid-Pacific verloren. Daar gaat het naar toe. Korea is slechts een afleidingsmanoeuvre." oponthoud doorgereden naar Kind- hove Drie uur na dit ongeluk is op de onbewaakte overweg over de Bui tendijk. op de grens van de Pordt- se Biesbosch. een oude man onder een trein gekomen en gedood. De zeventig-jarige, dovige land bouwer A. In 't Veld uit Dubbel dam stond met zijn zoon voor de onbewaakfe overweg te wachten tot een goederentrein zou zijn ge passeerd. Toen de trein voorbij was, stapte de zoon op de fiets en reed alvast de overweg over. In de verte zag hij de trein uit Breda aankomen. Hij waarschuwde zijn vader nog doch deze kon zich he laas niet meer in veiligheid bren gen. De trein greep hem en slin gerde hem circa dertig meter weg. Hij was onmiddellijk dood. Hospitaalschip gezonken meer dan honderd cloden en vermisten SAN FRANCISCO. Een der rampzaligste aanvaringen, die ooit is voorgekomen, geschiedde omstreeks middernachtelijk uur in de Baal van San Francisco. In een dichte mist liep het 11.000 ton metende Amerikaanse hospitaalschip „Benevolence", ongeveer 6 kilometer van de beroemde Golden Gate-brug, op het vrachtschip „Mary LuckenbachHet hospitaal schip. dat in het midden geraakt werd, zonk binnen een half uur. In de mist, die volgens een geredde matroos, „zo dik was als erwtensoep", was het losmaken van reddingboten en vlotten zo goed ais onmogelijk. De meeste opvarenden sprongen over boord en werden uit zee opgepikt door de „Mary Luckenbach", die drijvende was gebleven en door te hulp ge schoten vissersboten en schepen van dc kustwacht. Van dc 545 opvarenden zijn volgens de laatste berichten 414 gered. Enige tientallen lijken zijn reeds aan de wal gebracht; het aantal vermisten is groot. De gezonken „Benevolence", die 1 i; i; i voorbestemd was om naar Korea te vertrekken, blokkeert op het ogen blik de ingang van de Baai van San Francisco. Dit drukke vaar water is voor alle verkeer afgeslo ten. De mist is in deze tijd van het jaar bij San Francisco een bekend verschijnsel Juist Vrijdag had men een begin gemaakt met het bestu deren van de mogelijkheid van een inrichting van radarstations voor het binnenloodsen van schepen in de mist. Geen Duits leger maar deel van Europees leger STRAATSBURG. Op een pers conferentie zei Von Brentano giste- ren- dat de Westduitse Republiek Donals Poison, die aan het stuur- Havenstaking in Antwerpen duurt voort BRUSSEL Ondanks de oproep tot werkhervatting der erkende Bel- 'sche vakbonden duurt de haven- oort. Gisteren boden zich op de j wervingsburcaux slechts 100 arbei- ders aan. De communistische Een- j heidsvakbond blijft voortgaan onder i de arbeiders te ageren en dringt er j op aan. het werk niet te hervatten. Intussen dreigt ook een staking I onder het Antwerpse trampersoneel. tegen herbewapening is maar het als haar recht en haar plicht ziet deel te nemen aan de defensie van Euro pa. Wij kwamen naar Straatsburg, zei hij. om nationale denkbeelden door Europese te vervangen. Van de vorming van een Duits leger onder Duits bevel kan geen sprake zijn. Regenjas bij de hand zijn bereid onze economische kracht De opdringende lage druk, die en ZOnodig ook onze mankracht ter reeds geruime tijd ten Noord- Westen van de Britse eilanden rad van de' ..Benevolence" stond, toen het ongeluk gebeurde, ver klaarde. dat het schip een vastge stelde koers volgde. WAT VOOR WEER? ligt. begint zijn invloed meer naar Europa uit te breiden, zodat de kans op regen toeneemt. Eén van de kernen ligt boven Ierland en beweegt' zich in Noordoostelijke richting. Het -regengebied van de ze depressie had zich hedenmor gen over West- en Zuid-Engcland uitgebreid. Een depressie-uitloper bevindt zich boven Noordwest Frankrijk, waar eveneens regen i walt met plaatselijk onweer en I deze verplaatst zich in Noorde- Ujke richting. De barometers da- 1 Ier? op Schotland, Engeland en ons j j i land vrij snel. Wij moeten dus re- I taking n Antwerpen onverminderd j keni„g Jhouden mel vooral heden_ avond en vannacht kans op regen- buien. wellicht hier en daar met onweer, terwijl ook morgen nog enkele buien kunnen optreden. De j wind zal geleidelijk van Zuidoost I naar Zuidwest ruimen, waardoor de tempernturen zullen dalen. beschikking te stelle pees feger van een Euro- t Enkele onweersbuien Weersverwachting geldig van 5 Zaterdagavond tot Zondag- -ï avond: 1 Wisselende bewolking met - vooral aanvankelijk enkele i buien, hier en daar met on- weer. Matige, later in het g Noord-Westen van het land i vrij krachtige wind, vanavond y nog Zuid-Oostelijk, overigens A 2 Zuid-WesteLijk. Lagere tempe- 2 raturen dan vandaag. 3 Aug Zon op 5.42 onder 19.40 2 g Maan oo 19.52 onder 5 06 vb 3 28 Aug Zon op 5 44 onder 19 18 Maan op 20.3 onder 6 27

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1