„DE VLIJT" HEROPENING BONTWERKERIJ ALASKA Stoomwasserij BRANDPUNTEN de heer D. Uitzinger Courantenreclame is niet te vervangen De Cursus voor Kraamverzorgster DINSDAG 291 AUGUSTUS A.S. AMERSFOORT UTRECHT Zijn vrouw diende hem op als rollade... Zaterdag 26 Augustus 1950 'r bestaat ook geen surrogaat voor. Druiven zijn druiven en gerst is gerst. Kort en goed, en dat wil ik maar zeggen: Ja, volkomen gek. vindt niet? Tóch krijg ik af en toe wel eens de neiging te geloven, dat het verhaal misschien toch zo dwaas niet is als 't op het eerste gezicht we! lijkt. Ik word tegenwoordig namelijk nogal eens herinnerd Het is ons een genoegen U te kunnen mededelen dat Utrechtsestraat 40, op 28 Augustus a.s. 12è jaar aan ons bedrijf verbonden is. Als U Uw kinderen wilt verrassen, moet: U eens een pakje Foxy nemen Roer de inhoud ervan snel door de melk, yoghurt of karnemelk en binnen twee minuten hebt U de heerlijkste vla, die U zich kunt denken, want Foxy wordt niet gekookt. Aanbranden, vuile pannen... niets van dat al, als U Foxy gebruikt voor het dessert. En probeert U bijvoorbeeld eens een „ge streepte vla" Ie maken I Oók met Foxy I Verrukkelijk van smaak en o' zo gemakkelijk te bereiden In het door Mevr Lotgering- Hillebrand geschreven receptenboek/e, dat U op aanvrage gratis door de firma W A Scholten te Foxhol (Gr.) wordt toegezonden, vindt U een keur van Foxy-recepten. N.V. IJMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA Co. Amersfoort-IJmuiden-Leeu warden Opgericht 1909 Jong echtpaar ronder kinderen zoekt woonruimte. Stad Utr. Br. ond. no 2339 bur. van dit blad. Te koop nieuw handgeknoopt Smyrnatapm 2x3 meter en pluche tafelkleed. Justus van Effenstraat 46 bis. Gevraagd voor echtpaar met 3 dochters (3. 8 en 14 j.) voor Sept. t,m Nov. '50. gemeubi leerde kamers met of zonder pension In Bilthoven of Zeist. Br. D 50 Adv. Bur. Havekotte. Bilthoven. Te koop vrij te aanvaarden, ruim geriefelijk woonschip, 2 kamers. 3 slaapk.. keuken gang. w.c., 40 m2 dekruimte, beneden ruim met fietsentrap en werkbank. Fraaie ligplaats. H. de Boer. Woonschip ..Greate Pier". R. Wagner laan. Utrecht. Dame. bb.h.h,. zoekt gem. kamer met pension, liefst al leen inwonend, alleen in zeer goed milieu goede verbinding Jaarbeuis. Br ond. no. 2351 bur. van dit blad. Aangeboden kinderkleding 0 4 Jaar, schoenen, wolvlok ken matras. 1 persoons 5. kinderledikant met matras 25. Dameslaarzen m. 39 5. Joh. Uitenbogaertstr. 28. Zui len. Gevr. per 1 Oct. k. en inw. voor as stud. v. g. h. (19 j.) in bcsch milieu liefst met z v. dez. leeft. Week-end en vac. afw Br. met cond ond. no. 988 bur. van dit blad. Twee ertegenwoordlgers voor de verkoop electrische appara ten aan particulieren Net voorkomen en beschaafde spraak Br. met opgave van verlangd salaris, vorige werk kring enz ond. no. 996 bur. van dit blad Gevraagd, een werkster voor de Ned. Herv. Gem. school in Tuindorp-Maartensdijk Per soonlijk aanmelden op het bureau der scholen Achter St. Pieter 14. Utrecht des mor gens tussen 9 en 12 uur Gevraagd, net meisje van 14 —16 jaar. voor licht winkel- werk. Amsterd.str.weg 509. Aank. verkoopster gevraagd in Manufacturenzaak, v.g.g.v. Br. ond. no. 2347 bur. van dit blad. ^^Personeel aangeb. Weduwe, middclb. leeftijd met klem pensioen, zoekt als bij verdienste een werkkring voor de morgenuren of gedeelte van de dag. Br. ond. no. 2353 bur. van dit blad. Bel 15230. Wij staan altijd voor U klaar en.... een vertrouwd adres Transport en Garage bedrijf v. d. Hoef. Biltstraat 43 A Te koop wegens vertrek salon ameublement. best. uit: boe kenkast. tafeltje en vier clubs Tc zien: 's avonds tussen 8 en 10 uur. Schalkwijkstraat 5. Tc koop aangeb.. een dames- en mcisjesriJwiei. Bezichtigen 's middags na 3 uur. Braamstr. 20 bis Werkplaats gevraagd, centrum stad. geschikt voor stoffeer der y. oppervlakte 40 m2. Woninginrichting H. H. dc Klerk. Voorstraat 36—40. Utr. Pension gevraagd. Enige tech nische ambtenaven van de N.V. PEGUS (electrische centrale), die momenteel nog elders wo nen. zoeken in Utrecht gemeu bileerde kamers met of zonder pension. Aanbiedingen kunnen geadresseerd worden aan de Administratie van dc N.V PEGUS. Keulsekade 181. Utr. 1-persoons bedden /19.—ledi kanten. dekens meubels, enz. enz. Ook op gemakkelijke be taling. C. van Dijk. Amster damsestraatweg 307, Utrecht. Het Broekenhuls. Steenweg 56. tel. 20642. Wij handhaven onze lage prijzen. De Speciaalzaak voor broeken. Tevens reparatie- en stoppagc-inrichting. Door particulier aangeb. een zwart. kruissnarige Duitse plano, merk „Gnesedieck". Prima instrument, zeer ge schikt voor zaal. Prijs 550. Br. ond. no. 1002 bur. van dit blad GENEESKRUIDEN Postbus 128 - UtTecht GENEESKRUIDEN Spoed. Wegens sterfgeval te koop D. en H club. 2 clubs, cocoslopers. divanbed. dres soirs. stofzuiger. 220 V enz. Voorstraat 6 bis Hypotheek beschikbaar tot ieder bedrag' Financiering van aankoop en nieuwbouw! Stich ting v. Woningzoekenden He renstraat 15. Tel. 15300. Het kantoor voor alle woningza ken. Plano en orgel stemmen. J do Raad. Pieter Saenredamstraat 46 bij de Jan van Soorelstraat. Kunstgebit reparaoe-lnxlcbtlng ..Oudwljk". telefoon 12330. Spocdreparatles binnen enkele uren eereed. Ook goudwerk. W C. Bunschoten. Bloesem- straat 13. achter spoorbrug Ma- liebaanstatlon Utrecht. doo»- uT;« Lessen Leert autorijden. Vlug en goed zoals alleen ..Succes' het doet 350 per les. 3 kw. W. Ba- rentzstr. 64 tel 17386 Christelijke Avondmulo. Op leiding diploma-A P.T.T.. N.S. en Aanvullingsdiploma Aan vang 5 September. Inlichtingen en aanmelden H J Zijderveld. Everard Meijsterlaan 65 Telef. 17001. Autorijles 3.50 per u. H. van den Dam Erkend en gedi plomeerd Instructeur 30-jarige ervaring. Roerstraat 21B. tel. 13517. Tevens het adres voor autos zonder chauffeur. Engels. Emigrantencursus, aan vang Vrijdag 1 September 7 30. Opgave voor 31 Aug. na 5 u L. J. Vellenga. lerares M O Maliesingel 49. Conversatieles particulieren. Parapsychologisch Instituut van Mr. Robini, Telepaath, Psycho- metrist. Hypnotiseur. Schrifte lijk psycho-analyse in al Uw toekomstproblemen v.a 2.60. Croeselaan 299bls. Utrecht. Tel. 15180. Consult werkdagen van 7—9 n.m. en volgens afspraak. zullen we nooit last meer hebben." „J-Juist," zei Henkie: „En d-de hele st-stad zal begr-begrijpen dat er m-met m-mij niet te sp-spotten valt!" Dat klonk zeer flink, maar de stemming van Henkie zou de volgende minuut heel erg veranderen. De deur knalde open en over de drempel stapte een der andere bende-leden. In zijn hand hield hij het Extra-nummer van De Laatste Snik, het nummer waaraan Plukkie, Daantje en ik de rest van die nacht gewerkt hadden. Zonder een woord wierp de man Henkie de krant toe en die verbleekte hoorbaar toen hij de opschriften zag. „M-Mislukte aanslagI" stamelde hij: „Onze h-hoofdredacteur ont voerd door b-bende en op n-nippertje ontkomen. Hoe l-lang nog z-zal deze r-roversbende onze g-goede stad onveilig maken!'' Henkie de Hakkelaar verfrom melde met rukkerige bewegingen de krant en hij sprak een hele massa nijdige woorden I 1417. We sloegen elkaar op de schouders van vreugde over deze goede afloop; de mijn was tot ontploffing gekomen zonder schade aan te richten en ik was ook uit het donkere water gekomen zonder een schrammetje, de bedoelingen van Henkie de Hakke laar en zijn bende waren verijdeld! Het grote schip voer ons rakelings voorbij en erg veel schenen ze aan boord niet eens van de knal gehoord te hebben. Plukkie liet het motorbootje weer draaien, we maak te het weer netjes aan de steiger vast en klommen op de motorfiets. Door de kille morgen ging het in volle vaart naar ons dagbladbedrijf, want er viel een groot en historisch werk te verrichten Bij Henkie de Hak kelaar thuis was het de volgende morgen groot feest, ze zaten hun overwinning op mij te vieren, want ze wisten nog niet beter. „Ik heb later de knal van de mijn gehoord/' juichte een der bende-leden: „Het schipi *al wel vergaan zijn en van die kleine bemoeial Haarwerkea. Haarvlechten, haarroliers en baarcrapées ui alle kJeureD bU Huize Corver. Steenweg 1 Utrechl. BU MaJson Montague. Lijn- markt 16 grote sortering blou ses. alle modetin ten 8.90. leuke zornerjaponnen t 19.50. Komt U vrijblijvend even kjj- ken. Lijnmarkt 16 Behang tn de grootste sortering en de laagste prijzen Verf in alle kleuren en lage prijzen. Wltwerken tegen concurreren de prijzen Schilderwerk prima aflevering Vraagt prijs bil Amstra Amsterdamsestraatweg 135 telefoon 15335: Nachtegaal straat 43 telefoon 17782 Opleiding Akte K (nuttige handwerken l Akte U (vrouwe lijke handwerken). Vakschool Van 't Hoff, Slotlaan 7, Zeist. Ruilen Zonnig heel huis, fl tuin vrij uitzicht. Sterrenwiik. 5 ka mers. enz voor heel huis klei- nciin Oudwijk. Nic.w eg of omgev. Emma-kliniek Br. ond. no. 992 bur. van dit blad. Diversen Uw naaimachine defect? Wij repareren bij u aan huis direct Onder garantie vanaf 50 cent- Overal te ontbieden. C. Vosse. .Adelaarstraat 98 bis. Heden overleed, plotse ling ,on7e lieve en zorg zame Man, Vader en Grootvader JOHAN HENDRIK HARTOG Hoogleraar a. d. Rijksuniversiteit te Utrecht. Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw in de ouderdom van 65 jaren. Utrecht: H. E. C. Hartog—Vrolijk Amersfoort: J. Hartog. M. A. E Hartog—Hobbel D. C. van Poorten Hartog A. Th. van Poorten J. H. Hartog E. J. Hartog— Steenmetser en kleinkinderen Utrecht, 24 Aug. 1950. Oudwijk 39. Op uitdrukkelijk ver zoek, geen bloemen en geen toespraken Liever geen bezoek De begrafenis zal plaats hebben Maandag 28 Augustus as. des namid dags 1 uur op de derde algemene begraafplaats te Utrecht. Vertrek van huis. Oudwijk 39. om 12 30 uur. Algemene kennisgeving. 'llll!lll!IHiiir'!)ll!!lli!l*l1!lllill)illllil!llllillllilllllllllll!lll!ll uitgaande van het Groene Kruis, begint 1 OCTOBER Nieuwe leerlingen kunnen zich opgeven tot 1 Septem ber dagelijks van 7—8 uur 's avonds bij zuster PEYS, Hendrik van Viandenstr. 2 iiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiHiiilwiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiii VAN ONZE GEHEEL GEMODERNISEERDE BONTZAAK OP 2 I uur n.in. U beleefd tot een bezoek uitnodigend. H. M E I S L E R HELLESTRAAT 6 TELEFOON 5*90 Wat,, DE VLIJT" wast Is een sieraad voor de kast heeft hiermede de eer aan hare clientèle te berichten, dat het bedrijf verplaatst wordt naar BLEEKERS- STRAAT 37. Ingevolge deze verplaatsing en wegens de jaarlijkse vacantie van het personeel is de wasserij gesloten van 28 Augustus tot 4 September. De nieuwste en geperfectioneerde machines maken het bedrijf tot een der allermodernste in wijde omtrek, terwijl het gebruik van de beste zepen en chemicaliën, onthard en ontijzerd water en geschoold personeel U mede ten gevolge ener algehele reorganisatie een zo mogelijk nóg betere service dan tot dusverre garanderen. Uw bezoek aan onze inrichting, teneinde U van een en ander te overtuigen, alsook om de behandeling Uwer wasgoederen met eigen ogen te aanschouwen, zal op hóge prijs gesteld worden Hoogachtend, GEBR. VERSTEEG Te koop gevraagd Te koop gevraagd een in goede staat zijnde meisjes- fiets. E v. Essen. Anemoon straat 10. Een in goede staat zijnde mancel. Brieven met prijs opgave aan H J v. d. Vliert. Voskuilerdijk 23. Wouden berg Te koop aangeb. Te koop aangeboden: Jaarsmahaard 135.grote badgeyser gas 110.huis houdelijke artikelen. Pieter Bothlaan 23. Personeel aangeb. Jongedame b. z. a. als verkoopster, 2-jarige MULO opleiding. Brieven onder No. 3782 bur. van dit blad. Net meisje 17 jaar zag zich gaarne geplaatst als ver koopster in textielzaak Br. onder No. 3783 bureau van dit blad. Lessen In prima staat verkerende Ford Sedan V. 8 1934. Des kundig onderzoek toegestaan Spotprijs 650.Achter de Kamp i2. Kleermakersatelier, geheel voor tn gebruikname gereed. Centrum Amersfoort, ter overname aangeb. of te huur Lage huur. Brieven onder do. 3778 bur. van dit blad. Te koop voor billijke prijs 2 g a n leren motorcostuum en leren vest zonder mou wen Schoutenkampweg 5. Soest. Nieuwe Clubjes „Engels oor Beginners" in Septem ber Privélessen Beginners, Gevorderden. Conversatie, Corresp. Aanmelden 28 Aug t/m 2 Sept. Telefoon 4882 W. van Kleef. Zwaanstr. 4. Studieviolen vanaf 10.— tevens gebruikte kasten er strijkstokken te koop. Oort huis. Treek. Leusden. Sportpnjzenhandel Spüker. Soest. Soesterbergsestr. 26. Bekers kransen, medailles voor iedere tak van sport. Vraagt keuze zending of reizigersbezoek. Winkelwoonhuis Centrum tecen ruiling klein woon huis Direct te aanvaarden. Brieven onder No. 3784 bur van dit blad. Te huur gevraagd Heer z b.b.h.h. zoekt ongem kamer met kookgelegenheid. Brieven Polynorm. Bilder- dijklaan 1. Amersfoort Heer zoekt voor direct ge zellig gemeubileerde zit- slaapkamer op goede stand, zonder pension. Brieven met uitvoerig inlichtingen prijsopgaaf onder no. 3761 bur. van dit blad. Heer op leeftijd zoekt on gemeubileerde zit-slaapka- mer. zonder pension. Brieven no 3780 bur. van dit blad. Wij zoeken voor 2 oudere zich makkelijk schikkende dames, een gezellig pension voor langere tijd. Kinderen geen bezwaar, gr. zit-slaap- kamer is voldoende Br. aan In 't Boeckhuys, Brink 23. Assen. Net meisje gevraagd voor de huishouding. Intern adres Mevr. Brand, Westeinde 60A, Voorburg. Gevr. voor 5 pers. gem. zomerhuisje, gedeelte Sept. (ook kopen). Veluwe. Uit voerige brieven onder no 3788 bur van^di^ blad. |^eJvuur^aangebodenJ Te huur: hulpmotorrjjwie- len. per uur en per dag. Voor Zaterdags en Zondags vooruit te bespreken. Bor- gerlaan 3 en Krommestr. 41 J^PersoneeljjevraagdJ Chem. Stoomwasserij „De Lelie" vraagt bekwame strijkster, voor 3 dagen in de week. Aanm. Kamp 96. Nieuwe lessen beginnen in Sept. Dans-lnstituut Ann Bert Kamperman. Lange- straat 113, telef. 5494. Volledige garantie geven wij weer op elke Haard of Kachel. J v d. Heuvel, Weverssingel 18 Haarden Kachels Fornuizen. Uw stofzuiger defect? Stof zuiger Service repareert en stelt gratis andere stofzui ger beschikbaar. Alb. Cuyp- straat 32. Tel. 3430. Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 115.Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9, telef. 5772. Zelfschoenreparatcur. Voor leder, rubber enz. Amers- foorts meest modem inge richte schoenmakerij Mons- ma. Puntenburgerlaan 22/24, telefoon 5189 Dansstudio Dan Bearda. Privé dansles. Bespreking dagelijk6 van 2—10 uur aan de studio. Utrechtseweg 85, A'foort. tel. 4456. Autorijschool C. Schuur, Utrechtseweg 93. telef 3107. Instr.-diploma K.N.A.C Een blijvende herinnering. Laat Archifoto Uw trouw reportage verzorgen. 100 «v* service en dezelfde dag ge reed Archifoto. Rubensstr 79. telef 3070 Huwelijk Wenst U een gelukkig hu welijk? Uw adres: Bern. Kant. „Metropa", Middel landplein 21 A. Rotterdam. Tel. 50613. Gratis inlichtin gen in blanco couvert. ^^Voningruil^^J Aangeboden in Den Haa; (Zuiderpark): vrij huis, 4 kamers met keuken. Voor woning op de Veluwe. Liefst zo groot mogelijk. E. J. Vrie zen, Larensestraat 13. Den Haag. Diversen Weggelopen: een Duitse Herder met zwart dek. G. v. d. Broek. Haaremaatweg 1, Voorthuizen. Te koop een party nieuwe gegalv. golfplaten, lang 2.05 M.. breed 0.90 M. 6 50 per stuk bij fa. B. Zwaai Zonen. A'foort. Voor 19.leveren wij U al een prima Kodak foto toestel. Portretspecialist de Smalen, tel 3536. Een feest doen slagen, is Bert Kamperman vragen. Reeds besproken 9. 16 Sept. 11 Nov.. 30 Dec. en 20 Jan. 1951. Telefoon 5494. Concordia. De zaak met de grootste Service voor Uw vergaderingen en festivitei ten Langestraat 113. tel 5494 Vakkundig schoorsteen vegen; goten, afvoerpijpen en putten schoonmaken. W. H. Schlebaum Zonen. Julianalaan 82. Soestdijk. Lampekappen v a. 16.50 Slaapkamerkappen f 9.60. Drexhage De Vries, Lan gestraat 76. Eetserviezen, mooi bloem- decor, 24-delig f 37.50; lijn- decor 24.90. Drexhage De Vries. Langestraat 76. Zojuist ontvangen grote zending leeslampen met lec tuurbak vanaf 29.75 Drex hage De Vries. Lange straat 76. lste Kapster en D.H. kap per gevraagd begin Septem ber. L. Ruifrok, Kapper, Baarn. Schoenvergrotcn tot 2 ma ten. altijd succes. Schoen- en tassenreparaties, vlug en billijk. Let op het juiste adres. Van Maanen. Soester weg 214, teL 6093* Voor rijwielen en onder delen goed en goedkoop is of wordt uw adres Gebr. v. d. Ploeg. Arnhemseweg 44. Tel. 5276; Soesterweg 96. Het is zo langzamerhand een begrip geworden Amersfoort, voor leuke kin derfoto's (6 of 12 verschil lende bij U aan huis) naar Archifoto. De A B.W. Amersfoortse Bedrijfskleding Wasserij. Speciaal adres voor overalls, stofjassen, overhemden en boorden. Was- en Strjjkin richting J. Weber, Dollard- straat 40. tel. 3348. Behang. Labrie heeft rui me keuze in behang v.a. 0.45 p. rol. Verfwaren, be hang, glas. enz. Labrie Leusderweg 113. tel. 3777. Iedereen weet het nu wel! De leukste kinderfoto's bij ..Foto-Bell". Ook bij U thuis Oude Soesterweg 116, Tel. 5038. Stofzuiger defect? U belt 4965, wij komen direct. Zo mogelijk dezelfde dag te mg. Rijwielhandel H. J. v. d. Maas. Arnhemseweg 43. Naaimachines. Mevr. laat uw machine repareren door 'a km an met 20 jaar fa- jriekservaring. Even be richt Mak. Kapelweg 38. Gezichtsharen afdoende ver wijderen door diathermie. Speciale behandeling tegen roos en haaruitval. Algehele gelaatsverzorging. Manicure Mevr. van Haselen. Gedi plomeerd Schoonheidsspe cialiste, Borgesiuslaan 41. A'foort, Tel. 4520. Dames, profiteert nu nog van de zomerprijzen. Bij bontwerkerij Alaska. een lange bontjas 175.Helle straat 6 Amersfoort. Tel. 5290 Speelgoed, kinderboeken. enz. Fa. C. Mulder v/h ter Weel. Alle soorten boeken en romans in Leesbiblio theek „Lectura", Soester weg 177. Uw adres voor tabak, si garen en sigaretten is: W Hendriksen. Soesterweg 466 hoek Hulststraat. A'foort. Naaimachines. Mevr. laat uw machine repareren door vakman met 20 jaar fa- briekservaring. Even be richt Mak, Kapelweg 38. j^ToJcoop^gevraagdJ Bel op 15391. Wij kopen alles op. Kleding, meubelen zolder opruimingen, lompen, metalen, enz Oude metalen extra hoge prijzen. Firma J. v Buuren Zoon. Kxommcrtjnstraat) 2. •Hebt O datörc verhaat wel eens gehoor? - van die man, die krant gegeten had? Zijn vrouw had hem opgediend als rollade; die krant dan wel te verstaan. Ze had hem opgerold, gemarineerd en gelardeerd, enfin, er van alles mee uitgespookt. Nou, toen heeft die man er grif in gehapt ,,Dat kon je ook geen krant meer noemen had-te later tegen z'n vrouw gezegd, toen ze 'm het geheim onthuld had. aan die geschiedenis. Dat is elke keer als er iemand iets bestelt met iets anders erbij om er doorheen tc doen. „Als je er maar iets smakelijks doorheen doet, smaakt 't wel" zeggen ze dan. Ik bedoel maar: tenslotte kan je op die manier alles eetbaar of drinkbaar maken. Maar wat die krant betreft - ik weet niet hoe U erover denkt -: geef mij maar een echte rollade! En geef me ook maar liever échte dranken, zoals bier en wijn. Bier en wijn, die hebben veel met elkaar gemeen. O a, dat ze ons door de natuur gegeven zijn. U moet eens opletten: je kunt geen kennis nemen van de geschiedenis van de mensheid of je komt ze tegen. Allebei zijn het dranken, die geen kunsten kennen en geen kunsten verdragen. Je kunt ze niet namaken en

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 8