DAGBLAD VOOR AMERSFOORT President Truman tikt generaal MacArthur op de vingers J Verklaring o ver Formosa in strijd met officiële politiek r Kampioenen weer thuis Eerste Britse troepen in Korea geland Bestaan van Rabbitt-Hill ernstig bedreigd Spender tegenspeler van Indonesië i.z. Nw-Guinea Uitleveringskwestie Westerling nog niet stil Nog geen beslissing over vrijwilligers voor Korea De wol wordt nog veel duurder! Antwerpse haven nog steeds „plat" Shell-A liegtuig neergestort bij Hongkong Malik gaat voort uiet dwarsbomen tot Vrijdag Zuster Vau As kan zich Bertha slecht herinneren Alle (173) stakingen der EVC verloren r V Graziani in vrijheid gesteld Vreemde beslissing op liberaal congres Mohammed Roem Indonesisch minister? Moli. Natsir na een week nog niet geslaagd 10e Jaargang, no. 202 Dinsda» 29 Augustus 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De iS'ieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER WASHINGTON. Twee Amerikaanse topfiguren hebben zich in de laatste dagen op een wyze uitgelaten, die strijdig is met de politiek van het ministerie van Buitenlandse Zaken. En prompt zijn zij beiden op de vin gers getikt: de minister van Marine Matthews voor zijn aanbeveling van de preventieve oorlog en de opperbevelhebber in het Verre Oosten, MacArthur, voor een verklaring over Formosa, in een telegram aan het kampement van oud-strijders te Chicago. President Tru man heeft MacArthur verzocht om die ver klaring in te trekken, ten einde verwarring over de positie van de Verenigde Staten te vermijden. Op de vraag, of MacArthur in verband met dit incident misSchien van zijn post ontheven zou worden, verklaarde de secretaris van Truman, Ross, dat het incident gesloten was. i (Eigen berichtgeving) DEN HAAG In Indonesische kringen wordt thans verwacht, dat de Republiek Indonesia de regering Van Belgie zal verzoeken, Wester ling uit te leveren aan Indonesië De plaatsvervangend Hoge Commissaris van de RI. in Den Haag verklaar de hierover, dat Indonesië alles zal doen om Westerling uitgeleverd te krijgen. Hij zei. dat geen stappen bij de Belgische regering zijn gedaan, doch ontkende niet. dat dergelijke stappen verwacht kunnen worden. DEN HAAG De ministerraad heeft gisteren vergaderd over de k wet tie van het zenden van vrij willigers naar Korea. Over de grootte van het contingent en ver dere technische details is nog geen beslissing genomen, omdat men eerst de uitslag van de medische keuring van de vrijwilligers wil af wachten. In zijn boodschap aan de oud-strij ders heeft MacArthur gewezen op de grote betekenis van de eilanden keten van de Aleoeten tot de Ma- reanen als een natuurlijke verdedi gingslinie in de Stille Oceaan. Met behulp van een luchtmacht zou elke Aziatische haven, van Wladiwostok tot Singapore, van deze eilandenke ten uit beheerst kunnen worden en iedere vijandelijke beweging naar de Pacific kunnen worden verhinderd. Op grond hiervan mag Formosa niet in „vijandelijke handen" komen. Terwijl MacArthur aldus op alge- meeir-strategische gronden de verde diging van Formosa door de Ver Staten motiveert, heeft Austin Vrij dag in zijn brief aan de Veiligheids raad een geheel andere verklaring gegeven, n.l. neutralisering van het conflict tussen communistisch China en Formosa, dat een bedreiging in hield van de veiligheid van de V.N.- strijdkrachten op Korea. De president heeft zich niet alleen tot MacArthur gewend, maar ook tot Austin, de gedelegeerde der V.S. in de Veiligheidsraad. Hij heeft, hem verzocht om zijn uiteenzetting te herhalen en geeft daarvoor de nade re formulering. Daarin wordt her haald. dat Formosa, van Japan afge nomen en door (nationalistisch) China bezet om de Japanse krijgsge vangenen in ontvangst te nemen, nog geen wettige status heeft. Daaraan wordt toegevoegd, dat de laatste al gemene vergadering van de V.N. de integriteit van China heeft verze kerd op initiatief der V.S. en dat Sow jet-Rusland en zijn satellieten daartegen gestemd hebben. Makassaarse meisjes die gaarne in aanmerking komen voor het prijsgeven van haar vrijgezel- linnenschap dragen ruime, vuur rode, handgeweven bovenkleren. De beide afgebeelden zijn locale prinsesjes. SYDNEY. Tot zeer grote ver wondering van de Australische wol handelaren stegen Maandag op de openingswolveiling van het nieuwe seizoen de wolprijzen met 40 tot 50 procent. Er werden ongeveer 12.000 balen verkocht voor in totaal 1.4 milliocn Australische ponden. De kopers, afkomstig uit Engeland, dat bijzonder behoefte aan wol heeft, en van het Europese vasteland bo den van de aanvang der veiling af levendig. Volgens de makelaars zou wol, die tijdens de laatste serie vei lingen verkocht werd voor 173 pen ce per pound, gisteren ruim 220 pence hebben opgebracht. mmw ïaaDffi S Wisselend bewolkt i Weersverwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdag- |v avond: Wisselend bewolkt met voor- namelijk in het Westen van g s het land enkele verspreide ff ig buien. Matige af en toe vrij §f te krachtige Zuid-Westelijke wind 'g zL Ongeveer dezelfde temperatu- g f ren als vandaag. 30 Aug. Zon op 5.47 ondeP 19-33L; -slaan op 20.22 onder 9.00. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Antwerpse haven ligt nog steeds zo goed als plat. De regelmatige staking is nu een wilde staking geworden, buiten de vakbon den om. Het zijn hier de communis ten. die nog steeds de touwtjes in handen houden en die tot nu toe In Antwerpen hebben bereikt, wat in verscheidene andere Europese ha vensteden niet is gelukt, namelijk het hele havenverkeer te verlam men. zolang dat in hun politieke kraam past De vakbonden kunnen de bove geesten, die zij op het ogenschijnlijk zo gunstige moment hebben ontke tend. dat der algemene protest staking na de terugkeer van koning Leopold niet meer bezweren Het merendeel der havenarbeiders wens te ook Maandag hun order om weer aan het werk te gaan niet op te vol gen. Degenen, die het wel zouden willen, durven het meestal niet, want de terreur, waar zij tot in hun woon huizen van te hjden hebben, is hun te machtig. De werkgevers overwegen al uit sluitingsmaatregelen tegen de sta kers. wat de situatie nog meer ge spannen en wild zal maken, ook al. omdat de vakbonden hun ondersteu ningskassen nu gesloten houden. Maar de lege broodplank der arbei ders levert altijd nog koren op de molen der communisten, die de sta king dirigeren, via een ..actie-comi té", dat aan niemand verantwoorde lijk is, behalve aan de politieke ba zen. De Verenigde Staten zullen een be handeling van de kwestie Formosa door de Verenigde Naties toejuichen en hun goedkeuring hechten aan een volledig onderzoek door de V.N. De leider van de Republikeinse fractie in het Huis van Afgevaardig den, verklaarde het te betreuren, dat de president gepoogd had de verkla ring van MacArthur in te trekken nadat deze haar aan de pers had toe gezonden. Hij noemde de stap van de presi dent „een nieuw bewijs van een bankroet leiderschap". In Londense politieke kringen wordt gezegd, dat Truman hiermede in feite zijn veto heeft gesteld tegen over de politiek van MacArthur om HONGKONG Een Catalina- vliegtuig van de Shell is Zondag neergestort in de baai van Kowloon bij Hongkong. De toestand van de leden van de bemanning, die in een ziekenhuis zijn opgenomen, wordt goed genoemd. Onder hen bevindt zich de Nederlander Max Altman, tweede piloot van het toestel. In totaal bevonden zich vijf man aan boord nl. een Nederlander, een Chinees en drie Australiërs Het toestel, met Nederlandse registratie- letters. maakte een proefvlucht, na dat het was nagezien. De oorzaak van het ongeluk is nog niet be kend. Onre Europese athletiek-kam- ptoenen zijn weer thuis. Cisteren heeft de D-trcin uit Brussel hen v eer in het vader land gebracht. Op het slation Hol landse Spoor in Den Haag moest de gebruinde Slijkhuis in zijn blauwe Olynipia- de-jasje, vele ge lukwensen. bloe men en kransen in ontvangst nemen. Met hem stapten vit Puck Brouwer, Ans Koniitg en Harry de Kroon. Op de bovenste foto links ziet men Puck Brouwer (links) en het echtpaar Slijkhuis met Slijkhuis ju nior temidden van hun sportvrienden. Fanny Blankers Koen reisde door naar Amsterdam, maar niet, vóór zij langdurig was toe- LAKE SUCCESS De elf leden van de Veiligheidsraad zijn gisteren in besloten vergadering bijeen ge weest om te beraadslagen over het jaarverslag, dat de volgende maand door de Raad bij de Algemene Ver gadering zal worden ingediend. Me degedeeld is. dat Malik op de bij eenkomst verklaarde, dat hij niet vóór het jaarverslag zou stemmen, indien niet alle besluiten, die tij dens de boycot van dc Raad door de Sowjet-Unie genomen zyn. cr uit werden gelaten. Malik heeft de kwestic-Formosa op de voorlopige agenda van de bijeenkomsten van dc Raad op vandaag geplaatst, aldus wordt hier vernomen- Het Koreaan se conflict vormt het andere punt van de voorlopige agenda. Vrijdag is het regiem van Malik ten einde. De Engelsman Jebb volgt hem op als voorzitter. PITTSBURGH Te Connelsvill# (Pennsylvania». 100 kilometer ten oosten van Pittsburgh, zijn twee per sonentreinen uit Baltimore en Ohio op elkaar géreden. Minstens 50 per sonen werden gewond. Aanval op Pohang afgeslagen TOKIO. Dc eerste Britse Formosa tot een belangrijke basis landstrijdkrachten rijn Dinsdag op j- a.2 Korea aangekomen. Het waren van de Amerikaanse verdediging in de Stille Oceaan te maken. DEN HAAG. „Het is geen ogen blik in mij opgekomen, dat ik ooit contact met de familie Hertogh heb gehad." zegt zuster Van As. .,Pas toen ik een familiefoto in een krant zag.vherkende ik ze. In 1942 heb ik mevrouw Hertogh geholpen bij de geboorte van het zesde kind. dat naar ik meen Kareltje genoemd werd. Ook bij het vijfde kind. een jongetje met een verminkt handje, heb ik geholpen. Dat was kort voor de Japans ir»vaster' *o vertelde de kraamverpleegster, die in Den Haag woont, een reporter. „Details ben ik kwijl. Zo weet ik nog wel. dat de laatste twee kinde ren in het gezin Hertogh jongens wa ren, omdat ik zelf bij de geboorte was en hun moeder iedere dag kwam verzorgen totdat zij zelf weer voort kon. Met de zorg voor het gezin ben ik niet belast geweest Welk kind Bertha moet zijn geweest is mij to taal ontschoten. Eén ding herinner ik mij stellig. Dat is een ontmoeting met Aminah Mat oef, die na de laat ste bevalling bij mevrouw Hertogh op kraamvisite kwam. toen ik de pa tiënte ook bezocht. Meer weet ik van Aminah niet af." Tn vier jaar tijds heeft de E V C. 173 stakingen uitgeroepen en.. ver loren. te weten 35 in 1946 33 in 1947, 63 in 1948 en 42 in het afgelo pen jaar. Deze cijfers deelde gister avond de heer H Oosterhuis. voor zitter van het N.V.V., sprekende in de eerste der zeven grote demonstra tieve vergaderingen, die dit verbond in het land belegt. De vergadering werd gehouden in de Apollohal te Amsterdam Er waren ongeveer vierduizend aanwezigen. 1500 man vaan dc eerste bataljons van het Middlesex Regiment en de Argyll en Sutherland Highlanders. Toen het Britse vliegdekschip Uni corn en dc kruiser Ceylon in de Zuid-Koreaanse haven meerden, weerklonk de muziek van militaire orkesten. De aankomst der Britten, een voorhoede van een omvangrijker strijdmacht, betekende een moed gevende gebeurtenis voor de Ame rikanen en Zuid-Koreanen, die zie hlanger dan twee maanden te gen de rode aanvallen staande houden. Tot degenen die de nieuw aangekomen verwelkomden, be hoorden verscheidene hoge Ameri kaanse officieren en de Ameri kaanse ambassadeur in Zuid-Ko- rea John Muccio. Het is nog een militair geheim, Nee toch.Heus De Aga Khan is de rijkste (in het westen levende) mo hammedaan en misschien ook de dikste. Zijn leven wordt nu tech nicolor verfilmd. Paul Muni zal voor Aga Khan spelen. Duitsers gaan door middel van clectrische schokken vis vangen in de Noordzee. Zij trekken Hollandse Nieuwe, e.d. naar magnetische velden toe, vaar zij ze verlammen. De frequentie en potentie dei schokken 'zijn het geheim der Duitse uitvinders. Siemens (Er langen) maakt de toestellen, die 400 watt gelijkstroom of 5000 watt wisselstroom kunnen op wekken Boeren te Macon (Midd.- Frankrijk) hadden suiker ge hamsterd. Nu worden hun „voor raadjes" geteisterd door mtlhar- den mieren, die op de verstopte zoetigheid zijn afgekomen Te Saint-Omer N.-Frank- r\jk) stal een dief een speel- nurwerk uit een kerk. Kinderen hoorden in zijn dievenzak een Ave Maria spelen, waarschuwden de politie en zo werd hij gegre pen! Stof voor een middeleeuwse legende. waar en wanneer de Britten in ac tie zullen komen. De troepen der verbonden strijdkrachten die thans in Korea strijden, hopen echter dat de Britse eenheden spoedig in de strijd geworpen zullen worden, aangezien de Noord-Koreancn op het ogenblik in vele opzichten nog steeds de toon aangeven en men het vermoeden heeft, dat de rode luchtmacht zich voorbereidt in het luchtruim terug te keren. Een divisie der Zuid-Koreanen heeft Kigije heroverd en is doorge stoten tot de heuvels, die de plaats in het Noorden beheersen, zo deel de een woordvoerder van de Kore aanse militaire adviesgroep van morgen mede. De woordvoerder had geen verdere bijzonderheden tot zijn beschikking, maar blijk baar heeft men hier te doen met een voortzetting vap de tegenaan val, die de Zuid-Koreanen Maan dag zijn begonnen en die hun in de gelegenheid stelde zich meester te maken van een hoogvlakte ten Zuid-Westen van Kigije in de na bijheid van Moensong Dong. De United Press-coi respondent Robert Bennyhoff meldt inmiddels dat Zuid-Koreaanse troepen, ge holpen door haastig regquiréercle eenheden der Zuid-Koreaanse po litie, Pohang aan de Oostkust ge spaard hebben voor een commu nistische invasie, nadat de vijand reeds op drie honderd meter van -het centrum doorgedrongen. gejuicht. Slijkhuis was de laatste, die haar op het Haagse station de hand drukte (zie foto onder). Ook Fanny Blankers is irt de hoofdstad weer een grootse hulde gebracht. ROME Ex-maarschalk Rodolfo Graziani. de laatste minister van Defensie van Mussolini en ex-onder koning van Abessynié. is Dinsdag morgen vroeg uit het ziekenhuis van de militaire gevangenis van Rome vrijgelaten Graziani was wegens collaboratie met de Duitsers tot 19 jaar gevangenisstraf veroordeeld, doch kreeg bijna 14 jaar krijtgeschol- den door amnestie en andere maat regelen. Grondeigenaar wil huurovereenkomst ongedaan maken (Eigen bericht) NIEUW MILLIGEX. Voor het grote en zeer bekende kampeercentrum ..Rabltt-HiU" tn Nieuw Milligcn dreigt ernstig gevaar, dat echter missehten op het laatste moment kan worden afgewend. Dit kampeerrentrum. dat op een prachtig complex hos- en heidegrond ligt nabij de radiomasten van Kootwijk, wordt geëxploiteerd door ren N.V. waar de heer J. Bergman, secretaris van de Orkava (Organisatie van Kampeer- en Vacantieverhlij- ven) directeur is. In 1946 huurde deze N.V. van het Beheersinstituut met toestemming en op verzoek van de eigenaar, die Juist uit een internerings kamp was ontslagen, het complex grond van dertig hectare voor de tijd van dertig jaar. In dc loop van de laatste Ader jaar werden cr successieve lijk 33 kampeerhuisjes gebouwd, die in ons hele land een voorbeeld zijn. In het zoeklicht DEN HAAG. Als doel van zijn bezoek aan Nederland gaf de Austra lische minister aan 't standpunt van de Australische regering inzake Ned. Als doel van zijn bezoek aan Ne derland gaf de Australische minis ter aan het standpunt van de Australische regering inzake Ned. Nieuw Guinea voor te leggen aan de Nederlandse regering. Bijzonder heden over dit standpunt wilde mr. Spender nog niet geven, doch hij verklaarde dat Australië geen gron den ziet voor de Indonesische eis, dat Ned. Nieuw-Guinea door Indo nesië beheerd moet worden. De twee motieven daarvoor nl.. de geografische ligging en het feit, dat Indonesië en Nederland tot dus ver dit land samen hebben bestuurd, worden door Australië niet aan vaard. Morgen zal de minister een/ verklaring afleggen over zijn be sprekingen in Den Haag. De minister heeft tevens gespro- STUTTGART. Het internatio nale liberale congres te Stuttgart heeft enige minuten voor de slui ting van de conferentie een verras sing opgeleverd, doordat de ple naire vergadering een Turks voor stel goedkeurde, dat de onmiddel lijke overdracht van de souvereini- teit aan Duitsland eist. Het werd met 15 tegen 12 stemmen aange nomen. Meer dan de helft van de 125 af gevaardigden was toen al naar huis vertrokken. De Britse liberale partijvoorzitter, sir Andrew Macfadyean, karakteri seerde naderhand de actie van het congres als „volkomen onverant woordelijk". ken over de immigratie van Neder landers in Australië. Op de vraag, aan wie de verde diging van Nieuw-Guinea in geval van agressie zou toevallen antwoord de de minister: aan de Verenigde Naties. De minister was er van overtuigd dat er weinig communis tische propaganda wordt gemaakt in Nieuw-Guinea. In het Australische deel worden alle ongewenste perso nen rigoureus geweerd. Vele honderden gezinnen uit het hele land. vooral uit de grote ste den Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. hebben cr in de loop van de laatste jaren een prachtige vacantie doorgebracht en de meeste huisjes zijn al tot 1955 besproken. In de loop van dit jaar dreigde er echter een kink in de kabel te komen. De eigenaar, de heer Bever, had blijkbaar spijt van zijn trans actie gekregen en wenste de huur overeenkomst ongedaan te maken. Hij diende daartoe een vordering in bij de Zutfense rechtbank, die hij baseerde op een formele fout in de overeenkomst. Daarin werd name lijk aangekomen, dat het gehele complex grond eigendom van de heer Beyer was, maar het blijkt nu, Mr. SPENDER steunt Nederlands Ideeën Inzakt Nw. Guinea (Eigen berichtgeving) DEN HAAG - In Nederlandse kringen, die in nauw contact staan met het Indonesisch Hoge Commis sariaat wordt verwacht, dat indien Mohammed Roem pvercenkomstig de verwachtingen in de nieuwe Indonesische regering tot minister van Buitenlandse Zaken zal worden benoemd, hij in Den Haag als Hoge Commissaris zal worden opgevolgd door dr J. Johannes Leimena, die in verschillende kabinetten van de Republiek Indonesië als minister is opgetreden, resp. als minister van voorlichting, van j^titie en als mi* nister zonder portefeuille. Minister Spender bij Koningin Juliana DEN HAAG. Koningin Juli ana. heeft gistermiddag om half drie de Ausf*-alische minister van Buitenlandse Zaken Percy C. Spender en mevrouw Spender op Huis ten Bosch ontvangen Gisteravond dineerden de heer en mevrouw Spender bij de heef en mevrouw mr. D. U. Stikker. dat een gedeelte eigendom is van mevr. Beyer. De Zutfense rechtbank heeft d<> vordering echter afgewe zen. omdat zij deze in strijd achtte met de goede trouw daar gebleken was, dat destijds beide partijen de overeenkomst hadden gewild In ho ger beroep heeft het Gerechtshof te Arnhem echter de vordering toege wezen en ontruiming van het ge hele perceel gelast vóór 10 Septem ber 1950 Dit betekent dus. dat over twee weken alle kampeerhuisjes. de kampwinkel enz moeten zijn afge broken en dat een van Nederlands beste recreatie-oorden zou zijn ver dwenen. Of het zo ver zal komen staat echter te bezien- Er worden althans nog geen aanstalten gemaakt de boel af te brekert. B. en W. van Apeldoorn hebben namelijk de ge meenteraad voorgesteld het terrein, dat op het grondgebied der gemeen te Apeldoorn ligt. te onteigenen. Deze onteigeningsprocedure zal dan door de Tweede Kamer moeten wor den bekrachtigd. B en W. baseren hun voorstel op het algemeen be- dang. dat met het voortbestaan van het kampeercentrum ten zeerste zal zijn gediend. Het bedoelde voorstel van B en W. zal morgen in de ge meenteraad van Apeldoorn worden behandeld. Aanvaring „Benevolence" blijkt dure geschiedenis SAN FRANCISCO De Ame- rikaanse regering hëeft de scheep vaartmaatschappij Luckenbach, eigenares van het vrachtschip, dat in aanvaring is geweest met het gezonken hospitaalschip „Bene volence" een proces aangedaan. De regering eist 64 milllioen dol lar schadevergoeding en de inbe slagneming van het vrachtschip „Mary Luckenbach". ZUID-SLA Ylë Vlucht uit het isolement T'lTO'S „NATIONAAL FRONT" heeft de Britse Labourpartij uitgenodigd een delegatie naar Zuid-Slavië te z.enden. De uitno diging is door dc Britten aanvaard. Dit is ongetwijfeld een belangrij ke ontwikkeling, want zij bewijst, dat Zuid-Slavië, hetwelk zich sinds de breuk met dc Kominform in een geïsoleerde positie bevindt, wil trachten zich uit zijn isole ment te bevrijden. De reden daar van Ligt voor de hand. De agres sie in Korea heeft duidelijk ge maakt, wélk ge vaar Zuid-Sla vië loopt. Tito weet, dat hij slechts met ma teriële en poli tieke hulp van het Westen kans heeft, het lot van Korea te ontgaan. Maar te vens heeft hij moeten ondervinden dat de breuk met de Kominform hem nog niet de vriendschap van het Westen bezorgd heeft. Dat is ook begrijpelijk, want de ruzie met Moskou verandert niets aan het feit, dat Zuid-Slavië een com munistische dictatuur en derhalve voor de Westerse democratieën geen bijzonder betrouwbare part ner kan zijn. Het is waarschijnlijk dat Tito door Moskou zal worden gedwongen, materiële bijstand aan het Westen te vragen. Maar wan neer hij werkelijk de vriendschap der vrije wereld wenst, zal hij moeten beginnen met het vrijer maken van zijn eigen regiem. De gedelegeerden van de Britse La bourpartij zullen een goed werk kunnen verrichten, door de Zuid- slavische maarschalk daarvan in een openhartig gesprek te overtui gen. Aan de andere kant zullen zij natuurlijk ook een open oog moe ten hebben voor de bijzondere no den en behoeften van Zuid-Slavië. Want voor een doelmatige samen werking, die zowel voor het Wes ten als voor Tito wenselijk is. zal het nodig zijn. dat beide partijen elkaar met welwillendheid tege moet treden. Prinses Elizabeths baby wordt Anne genoemd LONDEN. De baby van prinses Elizabeth van Engeland zal Anne Elizabeth Alice Louise wor den genoemd. DEN HAAG Radio-Indoncsië bericht, dat de Indonesische kabi netsformateur, Moh. Natsir. er na een week van beraadslagingen nog niet in geslaagd is het eerste kabinet van de Indonesische eenheidsstaat samen te stellen. Nadat Natsir gisteravond bespre kingen had gevoerd met de aftreden de minister-president. Moh. Hatta, heeft hij vandaag voor de eerste maal overleg gepleegd met de Partai Nasional Indonesia om de mogelijk heid van samenwerking met deze partij te onderzoeken De P.N.I. en de Masjumi. de Mohammedaanse partij, waarvan Natsir lid is, zijn de twee grootste politieke groeperingen in Indonesië. Over het politieke programma zou volgens radio-Indonesië al overeen stemming zijn bereikt. Bijzonder heden werden echter niet gegeven. Mijnwerkers in uniform BERLIJN. Alle mijnwerkers in de Sowjet-Russlsche zone zullei) zwarte uniformen moeten dragen met verschillende kentekenen op de mouwen of revers ter aandui ding van de aard van hun werk zaamheden. Er zullen medailles worden uitgereikt voor bijzondere prestaties, zo meldt het Oost Duit-^. se nieuwsbureau A.D.N.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1