DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Brand berooft Willemstad van zijn prachtige koepelkerk Spender ziet geen compromis voor Westelijk Nw-Guinea Loodgieter had laatste herstelwerk juist beëindigd r*n Veiligheidsraad plaatst „Formosa" op agenda Niet voldoende eenheid in pohtiek der V.S. Firefly voor Kijkduin in zee gestort Niet in orde Arme Hervormde gemeente voor groot verlies Poliang wordt omsingeld Prinses Wilhelmina 70 jaar Nederland deed geen belofte 10e Jaargans;, no. 203 Woensdag 30 Augustus 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 510330. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.15 p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Redactie en Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort. HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER Voor de brand BQB91!S!nB8SEnS%^IIIISSi^[Bl&BlllilSS!ianD0a(SEBUQ{BEIRnSia8QBl AMERIKA Dictatuur van een oppositie r~ WJIJ bevinden ons in 'n aller- V gevaarlijkste positie, omdat de president en rijn Secretary of State (Dean Acheson) hun contróle over de buitenlandse politiek der Ver. Staten hebben verloren. Zij zijn de gevangenen van hun cri tici. Zij voeren, ongelukkig en on doelmatig. een politiek uit, welke hun door hun politieke tegenstan ders wordt voorgeschreven. En de zen. op hun beurt, hebben noch de macht om deze politiek te. doen slagen, noch dragen zij de verant woordelijkheid, wanneer zij faalt en tot een soort wereldomvattend Ko rea leidt." Dit schreef Walter Lipp- mann een week geleden aan het slot van een scherpzinnige analyse van de huidige Amerikaanse buiten landse politiek, in het bijzonder ten aanzien van China. Betekent het feit, dat president Truman thans openlijk generaal Mc Arthur tot de orde heeft geroepen, dat hij zich van de door v Lippmann gelaak te dictatuur van de oppositie bevrijden wil? Het heeft er J tenminste de schijn van. want met zijn waarschuwing aan het adres van de invloedrijke generaal, keert de pre sident zich tegelijk tegen de vele Amerikanen, die menen, dat oorlog tegen alle door communisten ge leide volken mogelijk en nuttig voor de Westerse wereld zou zijn. Maar of het openlijk op de vingers tik ken van een MacArthur en een Matthews, de minister van Marine, die onlangs pleitte voor een pre ventieve oorlog, de sterke stroming in Amerika, die rechtstreeks op een conflict met het China van Mao aanstuurt, zal kunnen indammen blijft de vraag. Beter ware het, het Amerikaanse volk duidelijk te ma ken, welke kloof er op het ogen blik tussen Amerika's militaire ver plichtingen en Amerika's militaire kracht gaapt. Slechts wijs inzicht in de ware verhoudingen kan leiden tot hetgeen Amerika nu nog zo node ontbeert: een doelbewuste Aziati sche politiek waarvan men werke lijk verwachten mag. dat zij de in vloed van Moskou zal vernietigen. In het zoeklicht DEN HAAG De minister van Verkeer en Waterstaat, mr D. G. W. Spitzen, zal van 29 Augustus tot en met 9 September afwezig zijn. Het tijdelijk beheer van het ministerie zal worden waargenomen door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr dr J. in 't Veld De brand brak gistermiddag om vijf uur uit op de bovenste zolder, kort nadat in de dakgoot een lood gieter aan het werk was geweest Door de felle wind wakkerde het vuur in weinige minuten aan tot een niet te blussen vuurzee. De brandweer uit Willemstad kreeg >e>- sterking van de brandweren uit Breda, Roosendaal, Fijnaart en Klun- dert en met niet minder dan 25 stra len werd 't blussmgswerk aangepakt Desondanks kon niets gered worden. Om ongeveer zes uur stortte de to ren met twee klokken in de loeien de vuurzee. Pas om half tien kon den twee brandweren, die van Breda en Fijnaart, inrukken Het zwaarste karwei was toen achter de rug. Het duurde echter nog tot half twaalf, voordat de in actie gebleven brand weren grotendeels konden inrukken. Van de prachtige histori- sche kerk zijn alleen de om- trekmuren gevrijwaard ge bleven. Om de kerk liggen een grasveld en een brede sloot. zodat de brandweer geen water te kort kwam. Ofschoon de omliggende woningen op een behoorlij ke afstand van de kerk staan, werden toch verschei dene huizen door het vuur bedreigd, doordat door de felle wind de vonken ver weg vlogen. De brandweer wist echter verder onheil te voorkomen. De kerk werd in de oorlog lelijk beschadigd. Onlangs zijn de restauratiewerk zaamheden. die twee jaar geduurd hebben, gereed ge komen O a. zjjn er zeer veel nieuwe zeer fraaie glas-in- lood-ramen gekomen Op 7 September a s. zou de kerk officieel in gebruik worden genomen. Aan de goten moest echter nog een en ander ge beuren en de loodgieter, die met de desbetreffende werkzaamheden be last was, heeft gisteren nog aan de kerk gewerkt. Onder voorzitterschap van burge meester C. A. van der Hooft is een comité van actie gevormd voor her bouw van de kerk. Het ligt in de bedoeling, een groot scheepse landelijke hulpactie te or ganiseren om de nodige gelden voor de herbouw in te zamelen; zoals ge zegd wordt de schade op een millioen gulden geschat. Het gebouw was ech ter voor een veel lager bedrag ver zekerd. De brand werd ontdekt door de grafmaker van Willemstad, de heer Huyssers. om even voor vijf uur Onmiddellijk waarschuwde hij de plaatselijke brandweer, die assis tentie inriep. Enkele minuten later was brandmeester Van der Vlier reeds met de koster op het dak. Een geluk bij het ongeluk was nog de gunstige windrichting, die alleen een regen van vonken over de Voor straat en de Landpoortstraat sproei de. Bij Westenwind zouden de hui zen aan de Kerknngen, die dichter bij lagen waarschijnlijk ook een prooi der vlammen zijn geworden Het merendeel van de bevolking van Willemstad is protestant. Tach tig percent van de arme hervormde gemeente bestaat uit arbeiders en herbouw uit eigen middelen is on mogelijk. Willemstad is een klem oud ves tinkje; 20 jaar geleden Was men er nog zo blijde mét de duizendste in woner. Tijdens hel blussen WILLEMSTAD (N. BR.) Het eerste kerkgebouw, dat in Nederland voor de Protestantse eredienst werd gebouwd en van grote historische waarde was, is gisteravond in vlammen opgegaan. Naar vermoed wordt is de oorzaak het onverantwoordelijk gebruik van een soldeerbout bij een kleine dakreparatie. De gehele inventaris, waarbij de fraai gebeeldhouwde preekstoel, schepen- en officiers- banken, orgel en lichtkroon, die alle, evenals de kerk zelf, op de monumentenlijst voorkwamen, ging verloren. De schade wordt op een millioen gulden geschat. In de in 1583 door Willem van Oranje gestichte frontier- vesting Willemstad, werd op initiatief van prins Maurits in 1596 begonnen met de bouw van een achthoekige koepel kerk, waarvan vermoedelijk Simon Stevin de ontwerper is geweest. In 1609 was de bouw voltooid. Alleen de zware vierkante toren aan de Zuidziide van de achthoek is nooit afgebouwd, vermoedelijk, omdat de bodem te slap was. TOKIO De Noord^Koreanen pogen de stad Pohang van de land zijde geheel in te sluiten. De Zuid- Koreanen zouden Kigye heroverd hebben, hoewel volgens een cor respondent in de voorsteden nog wordt gevochten. Bij het aanbreken van de dag heeft de Amerikaanse infanterie in het gebied ten Noord-Westen van Hawan een krachtige tegenaanval geopend na in de nacht 600 meter te zün teruggeslagen. Noord-Ko- reaanse strijdkrachten hebben hier sluipschutters tot achter de front lijn van de troepen der V.N. laten doordringen. Een woordvoerder van het Ame rikaanse leger heeft verklaard, dat het Amerikaanse leger geen enkel bericht heeft ontvangen, waaruit blijken zou. dat de Chinese com munisten troepen concentreren in Noord-Korea. Inbreker bij de arbeid in slaap gesukkeld EINDHOVEN De inbreker H. B sloeg in de nacht van Maandag op Dinsdag in het pand Galileï- straat 23 zijn slag. Hij stal daar o.a. een gouden horloge, een vulpen en een regenjas. Hij bracht vervolgens op nummer elf in genoemde straat 'n bezoek. De achttienjarige doch ter des huizes ontdekte Dinsdag morgen om half zes slapend op een bank een nieuwe huisgenoot. Zij waarschuwde haar vader, die via de dakgoot naar de buren kroop en de politie telefoneerde. De politie stoor de de slaper. Het bleek, dat de man een portemonnaie en de spaarpot ten der kinderen had gestolen en zich over een grote doos kersen bonbons en een peperkoek had ont fermd. De kersenbonbons en de peperkoek zijn hem waarschijnlijk zo goed bekomen, waardoor hij op de bank in slaap is gevallen. (Foto Meijboom) (Van onze New Yorkse correspondent) LAKÉ SUCCESS. Het is Malik niet moeilijk gevallen de kwestie- Formosa als tweede punt op de agenda van de Veiligheidsraad geplaatst te krijgen, een stap die men kon verwachten, nadat de V.S. zelf Vrijdag een onderzoek van de Ver. Naties naar aanleiding van de klacht van Mao in zake agressie hadden gesuggereerd. Rusland leed echter de nederlaag by de poging de afgevaardigde van Mao reeds nu uit te nodigen, als party in het conflict aan de raadsdebatten deel te nemen. Malik waarschijnlijk stoelvast Een groot deel van de zitting van gisteren ging heen met een rede van Tsjang (nationalistisch China), die de bedoeling had aan .te tonen, dat de raad moest weigeren de kwestie- Formosa te behandelen, daar de klacht kwam van de zijde ener rege ring, wier spreekrecht in de raad moet worden betwijfeld. Malik ne geerde deze 'rede. die hem gemakke lijk propaganda-argumenten gaf en voor diverse gedelegeerden van re geringen. die het regiem van Mao reeds erkenden, allerminst aange naam kon zijn Bij de stemming over het voorstel Formosa als punt op de agenda te plaatsen, waarvan Malik de bewoor dingen op voorstel van India ver zachtte, door het algemeen te stellen in plaats van tegen de V.S. gericht, WASHINGTON. President Truman heeft gisteren aan generaal Mac Arthur een verklaring gezonden over de Amerikaanse politiek inzake Formosa en hem tevens lof toegezwaaid voor zyn leiding van de Koreaanse campagne. Deze verklaring heeft de vorm van een „open brief" en geeft de gelegenheid tot een openbaar antwoord, waarin Mac Arthur argumenten voor 7.yn meer „agressieve houding" in zün politiek ten aanzien van For mosa zou kunnen aanvoeren. In de brief legt Truman de nadruk op Mae Arthurs militaire (in tegenstelling tot diplomatieke) verantwoordelijkheid in het Verre Oosten. Langs een omweg wijst Truman er nog op dat hij als president opperbevelhebber van alle Amerikaanse strijdkrachten Is. De republikeinse senator Ferguson heeft verklaard, dat pijn vraagge sprek met de ministerivoor Marine. Matthews, hem er van Avertuigd had, dat er geen geest van volledige sa menwerking heerste tjlissen de mili taire departementen ,r>n het Minis terie van Buitenlandse Zaken ten aanzien van de buitenlandse politiek. Matthews had verklaard, dat hij aangaande bepaalde .**aken van het ministerie van Buitenlandse Zaken op de hoogte was, doch dat hij geen volledige kennis had van de oogmer ken van het departement inzake alle kwesties. Het departement, ajldus Ferguson, hield de militairen niyt op de hoog te van de ontwikkelingen. Dit scheen in het bijzon-der het geval met Formosa te zijn. Zuidelijke u ind g Weersverwachting geldig van g g- Woensdagavond tot Donderdag- M g avond' fg Half tot zwaar bewolkt met S f§ later voornamelijk in de wes- g teli.ike helft van het land plaat- i§ selijk enige regen. Zwakke tot ff matige naar zuidelijke -richtin- t gen krimpende wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen M jj dan vandaag. |g 31 Aug. Zon op S 49 onder 19.31; Maan op 20.32 onder 10.14. \wmw mm V kreeg China echter alleen Cuba mee. Egypte onthield zich van stem ming terwijl Zuid-Slavië niet mee stemde. Nu de kwestie Formosa op de agenda is geplaatst, is hét wel zeker, dat Malik ook in September in de Veiligheidsraad blijft en geen gele genheid zal laten voorbijgaan zijn stem aldaar te gebruiken om de stemming in Azië warm te houden tegen Amerika. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Gistermiddag na beëindiging van zijn besprekingen met minister Stikker over het probleem Nieuw Guinea, heeft de Australische minister van Buitenlandse Zaken Percy C. Spender namens zijn regering een scherpe verklaring over NieuwGuinea afgelegd, waar in hij ieder recht van Indonesië om Nieuw Guinea op te eisen ongemo tiveerd, en niet ter zake dienende noemde. Spender, uit wiens woorden bleek, dat het gesprek met de Nederland se regering nogal een één-richtmgs- karakter had .,ik heb ons stand punt uiteengezet, en de Nederland se ministers hebben er welwillend naar geluisterd!" deelde mede, dat hij gistermiddag tevens een ge sprek had met Mohammed Roem. wien hij het Australisch standpunt eveneens duidelijk had uiteengezet. Spender zei. dat iedere vorm van het zoeken van een formule voor het conflict tussen Nederland en In donesië hem en de Australische re gering onjuist lijkt. Er is voor dit probleem geen compromis. Indien iemand naar mij toe komt om te betogen, dat hij 'recht heeft op het geld, dat ik in mijn zak heb. dan zijn daarover geen onderhandelin gen mogelijk, zei hij. Men moet maar zien, dat men het uit mijn zak krijgt tegen mijn wil. Intussen zit Nieuw-Guinea na tuurlijk nos niet in de buidel van Australië. Zelfs gaf Spender aan het einde van het gesprek te kennen, dat Australië geen enkele aanspraak op Nederlands Nieuw Guinea doet gelden. De enige zaak is. dat dit gebied niet Indonesisch mag wor den, aldus de Australische minister, Officieel Engels bezoek aan Tito BLED. Davies. Brits onder minister voor Buitenlandse Zaken, heeft een bezoek van drie uur aan maarschalk Tito gebracht. Davies verklaarde dat zijn bezoek van drie dagen aan Joego-Slavië hem de overtuiging had geschonken, dat dit een land met een toekomst was. In diplomatieke kringen is men van mening, dat een verbetering der betrekkingen tussen Joego- Slavië en het Westen een resultaat van het bezoek zou kunnen zijn. die, welke Australisch Nieuw Gui nea en Australisch Papua bevolkt en (2) de bevolking van het gehele eiland bestaat derhalve uit hetzelf de ras; in beide delen is (3) dezelf de graad van sociale ontwikkeling bereikt tegen dezelfde ethnische achtergrond dezelfde gewoonten en tradities. Nederlands Nieuw Guinea is derhalve integrerend deel van het gehele eiland. 4 Het gebied, noch de bewoners maken in geografische zin, en uit het oogpunt van het ras, van Tndonesië deel uit. en (5) ook uit rasverwantschap zijn er geen banden met Indonesië. „Dat zijn feiten," zei Spender. ,,En wie ze wil ontkennen moet het dan maar eens anders aantonen." Hij vervolgde met te betogen, dat overdracht van souvereiniteit over dit gebied aan Indonesië, slechts neer zou komen op heerschappij van het ene vreemde volk in plaats van het andere over de inwoners, die king in het dispuut uit het oog ver- zelf niet te vertellen zouden knj- loren dreigt te zullen worden, for- gen- mule^rde hij vijf (Australische) 1 Voor het overige gevoelt Austra- feiten: 1. De bevolking van Neder- lië niet anders dan diept sympathie lands Nieuw Guinea is dezelfde als I voor Indonesië. die te kennen gaf. dat wanneer In donesië slechts in beperkte mate voet in Nieuw-Guinea zou krijgen, het slechts een kwestie van tijd zou zijn voor het Nederlands Nieuw Guinea geheel alleen in handen zou hebben, en de periode zou zijn ge komen, waarin het geheel Nieuw Guinea zou opeisen Hij ontkende echter nogmaals, dat Nederlands Nieuw Guinea geo grafisch tot Indonesië zou behoren. Indien het tot enige sfeer hoort dan is het tot de Australische con tinentale groep. Vooral met het oog op de vrees, dat de inheemse bevol- DEN HAAG. Bfj Kijkduin is hedenmorgen een vliegtuig in zee gestort, twee km. bezuiden het dorp en een km. uit de kust; De reddingboot Arthur (van Scheveningen) voer onmiddeliyk uit. evenals een boot van Zeebad Kykduin. Van Valkenburg steeg 'n Mitchell van de M.L.D. op. ter assistentie. Het kwam vast te slaan, dat het de kust vloog Plotseling maakte de verongelukte vliegtuig een Firefly van de Marine Luchtvaart Dienst van Valkenburg was. Velen hadden de piloot drijvende in zee gezien, zodat men hoopte dat hij gered zou kunnen worden. Volgens ooggetuigen zou 't vlieg- jtuig. een K 76, brandend in zee zijn gestort Ook de „Sea-Otte:het water vliegtuig van de .Air-Sea-Rescue- dienst van de MLD cirkelde spoedig boven de plaats van het ongeval, dat om vijf mmuten vooi- tien ge schiedde De verongelukte Firefly maakte deel uit van een formatie van vier, die op dat moment langs K 76 zich uit de formatie los en kwam met een brandende staart naar beneden De piloot wendde de Firefly naar zee en poogde hem nog op te trekken, hetgeen mis lukte. De bestuurder probeerde in zee uit" "het vliegtuig fëlslimrhen. De Arthur meldde om 12 uur, dat zy nog geen spoor van de pi loot had gevonden: de reddmg-heli- coptère en de Mitchell keerden naar hun bases terug. De piloot van de helrcoptère meldde, dat hu slechts een olievlek had waargenomen. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De Nederlandse regering heeft gisteravond in een communiqué de mededelingen van de Indonesische leden van de ge mengde Nieuw Guinea-commissie tegengesproken, die in hun rapport hebben kenbaar gemaakt, dat Ne derland beloofd heeft hc-t geschil met betrekking tot Nieuw Guinea op te lossen zonder daarin derden te mengen. Het officiële Nederlandse commu niqué zegt. dat ter voorkoming van misverstand en van het verder post vatten van onjuiste meningen op dit punt. wordt medegedeeld, dat de Nederlandse regering nimmer heeft beloofd, het geschil met betrekking tot Nederlands Nieuw Guinea op te lossen buiten inmenging van der den. De betreffende berichten zijn volkomen uit de lucht gegrepen. Nieuwe grondwet voor West- Berlijn BERLIJN. De nieuwe grond wet van West-BerJijn. die de stad zowel de status heeft van een deel staat als van een gemeente, is dooi de drie Westelijke commandanten goedgekeurd. Ze was nodig na de deling van Berlijn in 1948 en werd in het begin van deze maand eenstem mig door de gemeenteraad aange nomen. Zy gelijkt veel op de grond wetten van de West-Duitse deel staten. Spoorwegstaking in Canadees parlement OTTAWA Het Huis van Afge vaardigden heeft in eerste lezing een wetsontwerp behandeld ter beëindi ging van de spoorwegstaking. De tekst van het ontwerp is niet gepu bliceerd. De leden van de oppositie zijn pas des avonds van de inhoud op de hoogte gesteld. Een vooraan staande vakverenigingsleider heeft verklaard, dat de staking niet langer dan vandaag voortgezet zou worden, los van de besprekingen van het parlement. Lon en en prijzen fl) Dat er spanning bestaat in Ne derland tussen de lonen en de prijzen behoeft men niemand te vertellen: het is alom bekend dat in Den Haag de laatste besprekin gen plaats vinden, die dit zo pre caire probleem uit de wereld moe ten helpen. Wat er gaat gebeuren is onbe kend, maar het is wellicht nuttig de toestand van dit ogenblik te toetsen aan de feiten, aan de cij fers. Men kan dan uitmaken wat er moet gebeuren en ook wat er kan gebeuren. Het gaat eigenlijk om de perio de na de devaluatie (September 1949). Is sindsdien het loon ach tergebleven by de kosten van le vensonderhoud? Is dat statistisch bewijsbaar? Ziehier: Kosten van levens onderhoud lonen Dec. 1948 193 193 Sept. 1949 197 195 Dec. 1949 206 195 Jan. 1950 209 205 April 1950 214 205 Juli 1950 216 205 Het is duidelijk, dat ten tijde van de devaluatie vrijwel een even wicht bestond tussen loon- en prijspeil. Maar in December, toen de devaluatie zelf nog niet kon hebben doorgewerkt op het kos tenniveau, lagen de lonen alweer 10 punten achter. In Januari schieten de lonen door de facul tatieve loonsverhoging van 5 met een sprong omhewg, maar de prijzen b 1 ij v e n voor. De cijfers voor Juli 1950 tonen onafwendbaar aan, dat de lonen nog precies zo hoog liggen als in Januari, maar dat de kosten van levensonderhoud sindsdien 7 pun ten omhoog gingen. Men kan dus vaststellen: sinds September 1949, toen er evenwicht bestond, zijn de kosten van levens- onderhoud toegenomen met 9.65 en de lonen met 5 Dat bete kent een loontekort van 4.65 En om te bewijzen, dat er b'1 - baar ook internationaal met Nederlandse prijspolitiek iets n in orde is, kan men bladzijde 19 van het „Report on Internal Fi nancial Stability" opslaan, dat de ze maand, via de Organisatie voov Europese Economische Samenwer king in Parijs, ons bereikte. Ziehier: Percentuele veranderingen in de kleinhandelsprijzen of de kosten van levens onderhoud sedert Septem ber 1949 Sept. '49 Dec '49 Sept. '49 Dec. '49 Mrt '50 Mrt '50 België 1 Frankrijk -f2 Duitsland -fl Engeland -fl Nederl. -f5 2 —1 0 -f5 4 0 1 10 Het beeld, dat Nederland ver toont is wel erg vreemd Sinds de devaluatie zijn bij ons de kos ten van levensonderhoud liefst 2'z maal zoveel gestegen als in het zwakste der andere landen: Frank rijk. Maar let wel, dit staatje bewijst alleen maar, dat de kosten van le vensonderhoud in ons land veel sterker stegen dan elders, dat er dus aan onze prijspolitiek het een en ander heeft ontoroken. Maar met betrekking tot 'n ver gelijking van het internationale reële loon-zeggen deze cijfers niets Harry Bridges uit C.I.O. gestoten WASHINGTON. Het uitvoe rend comité van het.Congres of In dustrial Organisations (CIO), een der twee grote Amerikaanse vak verbonden. heeft met 41 tegen 2 stemmen besloten Harry Bridges uit de Bond der Havenarbeiders van de Westkust, waarvan hii voor zitter is. te stoten onder beschuldi ging van de communistische gezind heid. Arrestaties in de moordzaak-Lahaut BRUSSEL. De Belgische justi tie. die nog steeds omvangrijke na speuringen doet naar de daders van de op de voorzitter van de commu nistische party, Julien Lahaut, heeft Dinsdag te Brussel twee personen gearresteerd, van wie werd ver moed. dat zij de moordenaars zijn. De gearresteerden, die onmiddellijk naar Luik werden overgebracht, zijn daar geconfronteerd met me vrouw Lahaut en enige andere per sonen. hetgeen echter geen resul taat opleverde. Voordien was te Aarlen eveneens een arrestatie verricht, die in ver band met deze moord heette te staan. Maar ook de daar aangehou den persoon is later vrügelaten. De werkelijke daders schijnen zich wel byzonder goed schuil te houden. Nee toch.Heus! John Pop Pomeroy is 78 jaar oud en arm overleden, hoewel h\j een eis tegen Wash ington had lopen, dat het hem 19.600.000 dollar schuldig was voor »n de wereldoorlogen ver schoten projectielen, waarvan hij de uitvinder -was. Met een kof- fiestalletje moest hij het eind zien te halen. De Teheran Massavar vraagt welk Perzisch meisje wil met onze 31 jarige sjah trouwen? Aangemeld heeft zich o.m. Af- ghane Tabatabai .omdat ik op mijn eindexamenlijst een 10 voor letterkunde en 10 voor sport heb behaald en schoonheidskoningin ben geweest en al 14 jaar ben." In Haags restaurant drinkt onbekende man een glas bier, betaalt en verdwijn' Restaurateur ziet op 's mans ta feitje een portefeuille liggen en stuurt een ober met het ding achter onbekende aan. De man zegt dank je wel en steekt por- tefeuille in z'n zak. Laat nu de restaurateur de portefeuille van zijn eigen vrouw hebben wegge geven cn er zat nog wel 160 gulden in! Vissers in de Itnnghly (In dia) haalden in mr van hun netten een rrmin op. nl. een nog levend >■-' je van 12 jaar, dat op 'aarbn wijze te water r verward geraak' in ren tehuis 'wachten, of han ook missen! netten i zit hu udrrs hoar

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1