DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Sterk Duitsland thans hoeksteen van Frankrijks buitenlandse politiek START Schuman zal de oude strijdbijl in New York definitief begraven Oorlogsnaweeën verzacht door gulle ontvangst Werkgevers critiseren loonpolitiek Taegoe onder bereik van vij andelij k e artillerie r Nog 128 mijnwerkers zijn in Schotse mijn opgesloten Leven is sinds devaluatie 5 pCt duurder geworden 10e Jaargang, no. 212 Zaterdag 9 September 1950 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro $10330. Bank: Rotterdarasche Bank Postbus 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of 4.1S p. kw. Losse nummers 9 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7, Amersfoort. hoofdredacteur: tj. de boorder r PARIJS. Frankrijk gaat een leidende rol spelen bij de pogingen der Westelyken om de traditionele vyand der Fransen, Duitsland, resoluut het anti-communisische blok van de „koude oorlog" binnen te halen. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, vertrekt Zondag uit Parijs voor de Atlantische Pact-besprekingen naar New York, gewapend met instructies, die een jaar geleden geen Franse regering in overweging had durven nemen. Deze instructies zijn: 1. Aanvaarding van een uitbreiding der Duitse staalproductic boven het huidige jaarlijkse maximum van elf millioen ton, ten einde mogelyk te maken, dat Duits staal ge bruikt wordt voor de Westerse herbewape ning. Koningin te midden van congresserendc' oorlogsslach toffers (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Uit het gehele land waren ze vanmorgen naar Den Haag gekomen, de leden van de bond van Nederlandse Oorlogsslachtoffers. Man nen. die de ellende van een oorlog met een lichaamsgebrek moesten be talen. vrouwen, wier mannen in de strijd voor de vrijheid van het land alles, ook hun leven, gaven. Allen echter met een opgewekte blik. Het moet de congressisten in de Houtrusthal een zeer grote voldoening hebben gegeven, dat koningin Juliana een deel van deze dag in hun midden heeft willen doorbrengen. liimDRicunoiJiT.ilTLtniir.aniiini-LjjinjiiruTTiPiarnTnTUiii'nj'mrfirir^ Ainerik. luchtlijn op Praag plotseling opgeheven PRAAG. De Amerikaanse Luchtvaartmaatschappij Pan Ame rican Airlines heeft vandaag met onmiddellijke ingang alle vluchten van en naar Praag stopgezet. Het kantoor in Praag is gesloten en geheel ontruimd. Op de wekelijkse lijndienst Frank fort-Praag-Wenen en omgekeerd worden zogenaamd te weinig passa giers geboekt: „het is daarom on economisch om het agentschap in Praag in stand te houden". Mike Maroglio, de enige Ameri kaanse vertegenwoordiger in Praag zal naar Amerika worden terugge roepen. De K.L.M. bevestigde ons. dat de twéé Nederlandse vertegenwoordi gers van -de K.L.M. zijn teruggeroe pen. reeds enige tijd geleden. Hoe wel algemeen aangenomen wordt, dat politieke redenen hieraan niet vreemd zijn. wordt dit door de K L M ontkend. Slechts bezuiniging zou aanleiding tot de terugkeer geweest zijn. Twéé Tsjechen, die deel uit maakten van de KLM.-staf in Praag, zijn echter in hun functie ge handhaafd De twee teruggeroepen vertegenwoordigèrs zijn door do- K L M in Nederland te werk gesteld. De dienst op Praag wordt nog nor maal onderhouden. ümicTrmTTPiDira In het zoeklicht KOREA Hulp in aantocht "DrITSE grondstrijdkrachten, 1500 man in totaal, zijn thans aan het front in Korea versche nen. Naast die van de Verenigde Staten zijn zij de eersten, die ge volg hebben gegeven aan de op roep van de secretaris-generaal der Verenigde Naties tot bijstand aan de Zuid-Koreanen in hun ver zet tegen de Noord-Koreaanse agressie. Deze oproep werd op 14 Juli gedaan. Van de 52 landen, waaraan de oproep was gezonden, hébben ongeveer 20 concrete hulp aangeboden. Hulp in de lucht of ter zee wordt- reeds geleverd door Australië, Canada, Frankrijk, Gr.- Brittannié, Nieuw-Zeeland en Ne derland. De twee Britse bataljons infanterie zijn de voorlopers van 'n beloofde interna tionale strijd macht van ruim 33.000 man. Lan den, die grondstrijdkrachten heb ben aangeboden en waarvan het aanbod is aanvaard zijn Australië, Canada, België, Nederland, Groot- Brittannie, Nieuw-Zeeland, Nica ragua, de Philippijnen, Siam en Turkije. De sterkte van deze con tingenten varieert van 5000 tot 700 man. Het ware gemakkelijk de draak te steken met het betrekke lijk zwakke antwoord op Trygve Lie's oproep. Maar daarbij moet men bedenken, dat sommige van dëzê naties, zoals Engeland en Frankrijk, reeds elders (Malakka en Indo-China) vervykkeld zijn in militaire operaties. Verder hebben zij rekening te houden met de de fensie van het eigen grondgebied. Dit geldt in het bijzonder voor de West-Europese mogendheden. Het belangrijkste echter is, dat er nu ten langen leste, zij het ook op kleine schaal, de basis is gelegd voor een strijdmacht c^er Verénig- de Naties. Wannéér deze eenmaal is gevestigd, zó mag men hopen, cal agressie wét minder populair worden, dan zij op hét ogenblik helaas nog is. De voorzitter, de heer W. Ch. J. M. van Lanschot, betuigde zijn dank baarheid voor het gulle onthaal van het Haagse gemeentebestuur en bur- gérij. waardoor het mogelijk is ge worden. dat duizenden invaliden en weduwen een onvergetelijke dag konden krijgen De burgemeester ontving als blik van waardering een vaantje. Lange rijen particuliere auto's en bussen van de H.TM. brachten hen naar Houtrust; ook ziekenauto's reden af en aan om de zwaar-inva- liden naar de congreszaal te brengen. Na de middag kwamen de genodig den, waaronder enkele ministers en militaire autoriteiten, op Houtrust binnen. Ook de meisjes, die van avond zullen helpen bij het serveren van het massadiner, waren al vroeg gekomen om de aankomst van ko ningin Juliana om half twee niet te missen. 2. Het aanmoedigen van het vervaardigen in Duitse fabrieken van trucks, machinerieën en andere tuigen, die voor de westelyke her bewapeningscampagne gebruikt kunnen wor den, echter met dien verstande, dat het Duits land niet zal zijn toegestaan, wapens of mu nitie te produceren. 3. Aanvaarding van een uitbreiding der West Duitse politiemacht met 30.000 man. 4. Instemming met de vorming van een mi nisterie van Buitenlandse Zaken door de re gering van Bonn en het voeren van een bui tenlandse politiek onder voortdurènd opper toezicht en mogelijk veto van de Geallieerde Hoge Commissarissen. De reden voor deze verzachting van Frankrijks houdtne ten opzich te van een buur. die drie maal bin nen tachtig jaar het Franse gebied is binnengevallen, kan tot een fun damenteel feit worden terugge bracht. Frankrijk is. tezamen met de andere Westelijke democratieën, tot de overtuiging gekomen, dat het ten opzichte van de dreiging van eèn derde wereldoorlog, in feite zonder verdediging is. Haar rege ring gelooft stellig dat de vestiging van een sterke bevriendè Duitse staat tussen haar en het IJzeren Gordijn van essentieel belang is voor de eigen veiligheid. In de Franse politiek is sedert 1945 veel veranderd. Een jaar na het einde van de oorlog, stelde Frankrijk zich nog altijd op het standpunt, dat Duitsland gemaakt moest worden tot een federatie in los verband, bestaande uit nagenoeg onafhankelijke staten. Het Ruhrge- bied diende, naar de mening der Fransen, politiek van Duitsland te worden gescheiden, terwijl aan het Riinland binnen de Duitse federatie autonomie moest worden gegeven Georges Bidault. destijds minister van Binnenlandse Zaken, verklaar- Kabinet Natsir zal vertrouwensvotum vragen DJAKARTA Het ligt in de be doeling. dat de nieuwe Indonesische regering een votum van vertrou wen zal vragen, wanneer op 17 Sep tember het parlement bijeenkomt De kans is groot, dat de regering bij dit votum een meerderheid van stemmen zal behalen. DEN HAAG Rekening hou dende met de afvaartdata van de. voor hét vervoêr van de pakketten aangewezen boten, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat St Nicolaas- en Kerstpakketten voor Nieuw-Gui- nea vóór of op 20 September en 31 October ter verzending op de postkantoren moeten worden aan geboden. de in April 1946: „Het Duitse volk moet met krachtige hand worden aangepakt. i?lyk het openbare be lang vereist." Aarzelend gingen de Fransen ac- coord met de vorming van de repu bliek van Bonn en even aarzelend aanvaardden zij de economische fu sie van hun eigen zone met Bizonië in April 1949 Het Franse verzet werd pas in het begin van dit jaar gebroken, na een persoonlijke ont moeting in Bonn tussen bondskan selier Adenauer en de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken. Ro bert Schuman. zelf afkomstig uit de grensprovincie Lotharingen, een man. die Frans zowel als Duits vloèiend spreekt. Vier maanden la ter maakte Schuman zijn opzienba rend plan tot samenvoeging der steenkool- en staalindustrieën van beide landen bekend Van dat ogenblik af heeft de Franse regering onder de druk der wereldcrisis zich verder mgespan- nèn voor een nauwe samenwerking tussen de beide landen. H-brigade komt pas in October (Eigen berichtgeving) DEN HAAG In verband met noodzakelijke reservering van de aanwezige schéepsruimte voor inter- insulair vervoer van ex-KNIL-mili- tairen zal verdere onvoorziene omstandigheden voorbehouden het verschepen van de H-brigade uit In donesië naar Nederland eerst gedu rende October kunnen geschieden, aldus werd gisteravond officieel in Den Haag bekend gemaakt. Het ver trek van de G-brigade uit Indonesië zal volgens de oorspronkelijke plan nen in September voltooid kunnen zijn. Slaolie slechts vijf procent duurder DEN HAAG. Nader vernemen wij. dat het oplopen van de prijzen van dé grondstoffen voor slaolie op dé wereldmarkt slechts tot een prijs verhoging van ongeveer vijf procent zal leiden Verschillende fabrieken schijnen reeds tot verhoging van de prijs te zijn overgegaan Toch een loyale medewerking DEN HAAG. De gezamenlijke centrale werkgeversorganisaties in industrie, handel, bankwezen, ver zekeringsbedrijf, verkeer, landbouw en middenstand, hebben thans ken nis kunnen nemen van de regerings- besllssingen. die gevolgd zijn op het in de afgelopen weken gevoerde overleg over de loon- en prijspoli tiek. Hoewel zij erkennen, dat by de bepaling van het regeringsbeleid tot op een zekere hoogte rekening is gehouden met de opvattingen in ondernemerskrLngen en met de resultaten van het organisatorische overleg in de Stichting van de Ar beid, ontmoet toch de inhoud van het communiqué van de regering en de genomen loonpolitiekp maatregél by hen principiële bedenkingen. Dat de regering gemeend heeft zover te moeten gaan, aan het ge hele bedrijfsleven een 5 pet. loons verhoging dwingend voor te schrij ven. achten de centrale werkgévers- organisaties principieel afkeurings- Joc Louis, begint tveer. Maar ook sportief Nederland verschijnt aan de start, al is dat op ander terrein en al zijn de motieven verschillend van die van de Brown Bomber„Ik moet er nodig wat bij verdienen, anders krijg ik last met de fiscus", zegt Louis, die op 27 September in New York zijn „come back" viert in een titelgevecht met Ezzard Charles om het wereldkampioen schap aller gewichten. Moet Joe Louis nog een paar weken wachten, voor de Neder landse sportlieden is het morgen al de grote dag. De voetbal competitie gaat weer draaien! En dat is tevens zo veel als het startschot voor onze korfballers en handballers, voor de hockey- dagen en vóórwedstrijden in vele andere takken van typische wintersport. Met bijverdiensten voor de spelers en speelsters hebben al die wedstrijden (nog steeds) niets te maken. Het wordt de inzet van ons traditioneleT amateuristische competitie-feest. Voor de voet ballers. de korfballers en al die anderen, die in de sport hun ontspanning en een groot brok levensgeluk vinden. Het is daar- ot\i, dat wij onze lezers met veel gènoegèn in dit blad een extra nummer van onze sportbijlage „Start" aanbieden. Vèel succes in een sportieve strijd, sportminnaars! W. y waardig en ook door de omstandig heden niet geboden. Mede gelet op de moeilijke om standigheden waarin ons land én de regering verkeert, zyn de centrale werkgeversorganisaties echter be reid loyaal medewerking te verle nen aan do uitvoering van het ge nomen besluit. Wel achten zy het gewenst juist nu nog eens met na druk te wijzen op de noodzaak van verdere maatregelen tot verhoging van de arbeidsproductiviteit en tot opvoering der productie. Teleurstelling heeft in werk geverskringen gewekt de beperking, die de regering wenst op te leggen aan de vergunning tot het toeken nen van bijslagen op lonen en sala rissen boven een grens van 3.600. Beschikking over de lonen thans afgekondigd TOKIO. Taegoe. het strategisch centrum van de dcfcnsicllnles der verbonden strijdkrachten in Korea, loopt thans ernstig gevaar, in handen van de vijand te vallen. In het laatst uitgegeven communiqué van het Amerikaanse achtste leger wordt gezegd, dat steeds meer Noordkoreaanse strijdkrachten zich ver zamelen op tien kilometer ten Noorden van de stad. die dienst heeft ge daan als voorlopige hoofdstad der Zuidkorcaanse republiek. De laatste berichten, die uit deze goed nieuws voor de manschappen sector ontvangen zijn. melden, dat de eerste Amerikaanse cavalerie divisie voor de derde maal in 48 uur tot terugtrekken gedwongen is geweest. Do troepen moesten zes tot zeven kilometer terug op een nieuwe linie, op iets meer dan een uur afstand van de bedreigde stad. Ook zijn rode troepen gesignaleerd op tien kilometer ten Zuid-Westen van Taegoe. waardoor de stad op twee plaatsen binnen het bereik der vijandelijke artilleriestellingen is gekomen. Tot nu toe is het niet tot een beschieting van de stad gekomen, hetgeen sommige optimis tische waarnemers tot de veronder stelling heeft geleid, dat de Noord- Koreanen moeilijkheden zouden hebben met hun aanvoer. Aan de andere kant van de stad, de grootste die de verenigde strijd krachten in Korea nog in handen hebben, zijn de Amerikanen tot te genaanvallen overgegaan. Zij hopen op deze wijze de hoofdweg, die van Oost naar West van Taegoe naar Jongtsjon te heropenen. Dit ls Nee toch. DEN HAAG De beschikking t.a.v. dé lonen waarover de regering Woensdag j.l. besliste is heden door het College van Rijksbémiddelaars uitgevaardigd. Voorzover daarin sprake was van een glijdende loonschaal voor man nelijke en vrouwelijke werknemers beneden 23 jaar blijkt, dat de lonen kunnen worden verhoogd: Voor werknemers van: 15 en IC jaar met 2 pet. bijslag: 17 en 18 jaar met 3 pet. bijslag; 19 en 20 jaar met 4 pet. bijslag; 21 en 22 ïaar met 5 pet. bijslag. Onder in geld genoten inkomen wordt in deze beschikking verstaan vast tijdloon, tariefverdienste, pre» mies of andere toeslagen, verband houdende met de arbeid, vaste of gegarandeerde tantièmes en derge lijke. Toeslagen op de wettelijke kinderbijslag, de door het College van rijksbemiddelaars toegestane 2 pet. gratificatie, winstuitkeringen en dergelijke zijn nog in beraad. Deze beschikking treèdt in wer king met ingang van 7 September. Heus! Ziehier een trosje zorgen en lachjes uit hèt buitenland: de toren van Pisa helt van scheef naar schever, zes centi meter per jaar. Nog deze eeuw zal hij een hoopje puin en geen toren van Pisa meer zijn. er lopen in Engeland bank biljetten om die tweemaal zoveel waard zijn voor de ver zamelaars als de waarde die ze vermelden, nl. de pondsbiljet ten die alle benodigde hand tekeningen dragen plus, die van Bing Crosby; deze sin jeur houdt er nl. van op zulke biljetten zijn naam te zetten, in de bergen van Frosinone, SO km. van Rome, woeden de wolven onder de schaapskud den; op 50 km. van een mil- lioenenstad, hoe is 't mogelijk!, Maurice Chevalier heeft de hem onlangs ontstolen auto terug, maar een daarin verstopt aantekènboekje met adressen, namen en telefoonnummers niet en nu heeft hij bekend ge maakt, dat de autodief de auto als beloning kan verdienen in ruil voor het opduikelen van het kleine, vieze notitieboekje, er zou geen romantiek meer zijn?, larie!: op Schiphol ne men jonge schoonheid én jon geling afscheid van elkaar en nemen nog een speciaal af- scheidsijsjr Zij zucht..oh, zo n ijsje in Philadelphia!" Met vol gende Vliegende Hollander ging „zo'n ijsje" in de ijskast mee naar Amerika. Op het bijge voegde kaartje stond iets van gloeiende liefde in vanillê- roonxijs vorm. v. NEW COMNOCK. De 128 mynwerkers die in de door modder ontoegankelijke Schotse steenkool mijn zijn opgesloten, bevonden zich nog op ongeveer 300 meter afstand ■van de reddingsploeg. Deze ruimte is met gas gevuld. De graaf van Balfour, voorzitter van de Schotse nationale steenkool- raad. verklaarde, dat de opgesloten mynwerkers niet door deze met gas gevulde ruimte kunnen gaan. daar ér een speciale opleiding nodig is om gasmaskers onder de grond te gebruiken. De redders, zo verklaar de hy. kunnen er door heen lopen en voedsel en drinken aan de mijn werkers brengen, maar zy kunnen hen er niet uithalen. De 5.000 vrouwen en kinderen, die aan de mijningang staan te wachten, kregen te mlddémacht te horen, dat de mannen binnen ander half uur buiten zouden zijn. Twee uur later werd gezegd: „Nog drie uur" Om drie uur waagde men zich niet meer aan een voorspelling. William Pearson, secretaris van het Schotse mijnwerkersverbond heeft verklaard, dat de mijnwerkers in levèn zijn doch dat het gas zich slechts langzaam verwijdert: men kon dit helaas niet verhaasten. Van de groep van twaalf, die vermist wordt, is nog steeds niets gehoord. Leden van de reddingsploeg bren gen thans voedsel en drinken naar dè opgéslotenen. Tien. niet twaalf, mijnwerkers wqrdén vermist Mogelijk zal hét nog ongeveer vijf uur duren alvorens de eerste mijnwerkers van het grote aantal ingeslotenen uit hun gevan- gènschap bevrijd kunnen worden. van de eerste Amerikaanse cavale riedivisie, die het gevaar lopen van hun aanvoerbasis en hun kameraden te worden afgesneden. Blondeermiddel in tasje ontploft (Van onze correspondent) DEN BOSCH Het handtasje van een vrouw te Helmond is, toen zij gisteren het café Van Vlisteren verliet, met een luide knal uit el kaar gesprongen. Zij kreeg geen letsel, maar haar schrik was niet gering. Het politieonderzoek leid de tot de vrij zekere conclusie, dat een pas gekocht blondeermiddel, dat in het tasje was opgeborgen, door zelfontbranding tot ontplof fing was gekomen! Abbé Boulier weer in de ban PARIJS Aan Abbé Boulier. de Franse priestér. die een vooraan staande rol speelt in de door de communisten beheerste beweging ..Partisanen des Vredes", is een ver bod opgelegd om de mis op te dra gen en de heilige sacramenten toe te dienen of te ontvangen in het ge hele diocees van Parijs. De ban is uitgevaardigd door monseigneur Maurice Feltin, aarts bisschop van Parijs op grond van onlangs door Abbé Boulier gehou den lezingen en gepubliceerde arti kelen. Vorig jaar is Boulier een dergelij ke ban opgelegd maar zij werd la- Ier herroepen. Meer dan 100 brandweerlieden en 20 blus-auto's hebben te Lon den een felle brand op de Con- voys-werf moeten bedwingen. Het vuur uit twee lichters deed kranen omvallen. &c rookont wikkeling was geweldig. Zesjarig meisje door sneltrein gegrepen (Van onze correspondent) DEVENTER Het zesjarig meis je José Wout is Vrijdagavond op een onbewaakte overweg te Twello gegrepen door de sneltrein Amstev- dam—Enschede, die om 6.04 uur in Deventer moest aankomen Het kind was op slag dood. Even te voren hadden het meisjes en twee speel kameraadjes nog een dieseltrein la ten passeren Al spelende is de klei ne José achteruit lopend de over weg overgestoken De twee ander© kinderen werden met ontzetting ge- i slagen, toen zij het ongeluk voor hun ogen zagen gebeuren. De trein had enige vertraging. Bertha's huwelijk 16 Oetober voor bet Hof SINGAPORE Het door de Ne derlandse consul-generaal ingedien de verzoek tot nietigverklaring van het huwelijk van Bertha Hertogh zal door het hof te Singapore op 16 Oe tober worden behandeld Het hof heeft voor deze behandeling vier dagen uitgetrokken. Mr Mob. Roem volgende M eek naar Djakarta DEN HAAG. Het vertrek van de Indonesische Hoge Commissaris in Nederland, mr. Moh. Roem, naar Djakarta is voorlopig vastgesteld op Zaterdag, 16 September. Voor zyn gezin ls passage gehoekt op het m.s. ..Oranje" op 5 Oetober. NIPO-ENQUETES \5 IJZEN UIT: Spanning tussen lonen en prijzen zou laatste maanden niel verergeren AMSTERDAM Toen het Ne derlands Institiut voor de Fublic. ke Opinie (N PO) in Miart 1946 voor de eeis e maal de vr ag stel de „Welk inkt m n. du hoeveel loon of silars per wc k heeft een gezin van nvn, vrouw en twee op^ro°iende k'ndercit nodig om net rond te komen?', Iui;de het gemiddelde antwoord: 42.Dat hc lrag is bij volrcmle enquêtes steeds hoger gt worden, maar sinds Oetober vorig jaar stljgl het niet zo veel me-r. E?n ovei zicht van de in de afge lopen vier jaar gehouden enquê tes ziet er als volgt uit: Ter week NIPO-enqé'.e: minimaal nodig Maart 1943 42.—- Maart 1947 -50 April 1943 - 51.— Oetober 1948 - 55.— September 1949 - 56. (devaluatie) Oetober 1949 - 58 Januari 1950 - 58.20 Februari 1950 - 58.90 Juni 1950 - 58.30 Augustus 1950 - 58.80 Het publiek signaleert dit jaar slechts weinig stijging van de kos ten van levensonderhoud. De grote' stijging kwam na de devaluatie. S:nds September 1949 zijn de kos ten van levensonderhoud in de ogen van het publiek gestegen van 56.tot bijna 59.per week of met ruim 5%. „En welk inkomen, dus hoeveel loon of salaris per week k r ij g e n volgens U op het ogenblik de meeste gezinnen van man, vrouw en twee opgroeiende kinderen?" heeft het NIPO in Februari en Juni van dit jaar gevraagd. In Fe bruari van dit jaar was het ge middelde bedrag, dat het publiek opgaf 47.Nu is het 47.70. 1 Het „normale gezin" had drie maanden geleden dus 58.90 no dig en ontving f 47.- p. w. 'n tekort van bijna twaalf gulden. Thans is dat verschil (altijd volgens het on dervraagde publiek): 58 80 (no dig) 47.80 (gemiddelde loon dat men krijgt) 11.10. Do spanning tussen lonen en prijzen is dus nog altijd groot genoeg. Maar volgens deze nieuwste NIPO uitkomsten schijnt het de laatste maanden niet erger te worden, i Plaatselijke z opklaringen Weersverwachting geldig van ii Zaterdagavond tot Zondag- c avond: Meest zwakke wind uit uit- v eenlopende richtingen. Aanvan- 'd kelijk zwaar bewolkt met eni- fl ge regen of motregen en in de g nacht en ochtend nier en daar mist. Morgen overdag op vele plaatsen, voora! m het Noorden van 't land. opklaringen, maar p in het Zuiden nog kans op g c-nige lichte regen. Weinig ver is anaering in temperatuur. P: 10 Sept. Zon op 6.05. onder 1908; g maan op 3 29. onder 18.47. 11 Sept. Zon op 6.07 onder 19.06; S m*an op 4,54. onder 19.00. immxeaa f

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1