eMajorette Hercules verrast A.F.C. met nieuw spelsysteem Krachteloos Velox krijgt geen kans bij bezield V.V.A. Quick" zegeviert over Barneveld op slecht veld AMHC-heren verliezen in fraaie wedstrijd „Amersfoort laat t tegen Achilles lelijk zitten SEC-VVOG 2-2 Doelman Lozew viert terugkomst goed Leegte tussen verdediging en aanval nu overbrugd A mersfoort-dames gekraakt door Sagitta AAV maakt een goede beurt A msterdam mers o ver bluff°n Utrechtse verdediging Start van tafeltenniscompetilie brengt geen verrassingen „Zwak" elftal behaalt 3-0 zege Soesterkwartier speelt gelijk na verrassende goals Hartsuiker en Lem winnaars van competitie 4 Maandag 23 October 1930 Barnevelders lopen 4-0 achterstand met twee doelpunten in Een wedstrijd in Barneveld tegen de vereniging van die naam stelt ieder bezoekend team voor oen zware opgave, een opgave, die door de zeer slechte toestand van het Barncveld-tcrrcin, niet plezieriger wordt. Quick moest winnen, wilde het in de competitie een rol van betekenis blijven spelen: dat het qua techniek en tactiek de meerdere zou zijn, was te verwachten; maar dat was niet voldoende, er moest van de eer ste tot de laatste minuut voor de overwinning gevochten worden. Wel nu, Quick heeft dat gedaan; de aanvals-machine liep óp volle toeren en dreigde na halftime de verdediging der gastheren volkomen te over spelen, de achterhoede was alleszins betrouwbaar en de 42 overwin ning voor Quick, die het resultaat hiervan was, is dan ook geenszins geflatteerd. houdbaar in (02). De Quick-aan- vallen blijven zeer gevaarlijk. Bar neveld kruipt door het oog van de naald, als schoten van Wassink en Pastoor de lat beuken en ook een vrije trap In het strafschopgebied levert niets op. Het is echter slechts uitstel, want even later geeft De In de eerste minuten van de wed strijd moesten de Amersfoorters even aan het veld wennen, doch reeds na korte tijd klopte het op alle linies. De buitenspelers De Zeeuw en Pastoor stichtten her haaldelijk verwarring in de Barne- veldse achterhoede en na 20 minu ten hadden zij succes, toen De Zeeuw een verre voorzet van Pas toor in de touwen kopte (01). Barneveld ondernam ook verschei den aanvallen, doch het schieten was veel te onbesuisd en bovendien was Van Loon in het Amcrsfoortsc doei volkomen betrouwbaar en ver richtte enige fraaie safes. De Jong. Tuinhof, De Moed en Hicnekamp verplaatsten het spel steeds weer naar de andere speelhelft, doch voor de rest wisten de Reds niet meer te scoren. Meteen raak Meteen na de thee is het echter raak: van de aftrap af neemt de Amersfoortse voorhoede de bal mee en Hartwich schiet de scherpe voor zet van De Zeeuw van dichtbij on- SOEST Zeeuw weer een mooie voorzet, die door Wassink met een harde kop stoot in een doelpunt wordt omge zet (03). Nauwelijks tien minuten later is het 04, als Hartwich een prachtige through-pass van Let- schert opvangt, de keeper omspeelt en de bal in het doel knalt. Slot-offensief Quick doet het nu wat kalmer aan en de gastheren profiteren hier dankbaar van om een slot-offensief te ontketenen. Tien minuten vóór het einde krijgt de linksbinnen door een fout In de Amersfoortse achter hoede een kans en zijn hoog schot is Van Loon te machtig (14). Iets later wordt Hartwich het slachtof fer van het terrein: met een gebles seerde enkel moet hij het veld ver laten. Het publiek, dat het veld nu ook begint te verlaten, heeft ech ter nog een schitterend doelpunt ge mist, want in de laatste minuut van de wedstryd belandt een ver hard schot van de Barneveldse midden voor buiten het bereik van Van Loon precies in de bovenhoek (2-4). Door deze overwinning en het pun tenverlies van enige concurrenten is Quick weer volop in de running. Barneveld Cobu Boys 1-1 Barneveld, dat ongeslagen aan het hoofd van de ranglijst prijkte, had kennelijk niet zoveel tegenstand verwacht van een geladen Cobu Boys dat in de Zaterdag gespeelde wedstrijd enthousiaste pogingen in het werk stelde om de leiders te la ten struikelen. Ten dele zijn de Co- buanen hierin geslaagd en geeft het gelijke spel (11) de verhoudingen heel goed weer. Cobu Boys ver scheen door omstandigheden met twee invallers, waarvan doelman Scheerder, behoudens enkele zwak ke momenten, zich prima geweerd heeft en in de tweede helft tot drie maal toe z'n club voor een zeker schijnend doelpunt en de nederlaag behoedde. Beide backs v. Ooyen en Vivié bleken doorgans onoverko melijke hinderpalen te zijn voor de Barneveld-aanval. De voorhoede van de thuisclub speelde vrij systeem loos en moest het in hoofdzaak van het verrassende element hebben. De Cobu-aanval werkte te doorzichtig. Het combinatiespel vlotte vrij goed bij de roodzwarten. Midvoor Arends voldoet als rechtsbuiten (zijn ver trouwde plaats) veel beter. Het scheen vorige week bij de ontmoeting tegen het Amersfoortse Quick, dat SEC de oude vorm had terug gevonden, maar nu was VVOG uit Harderwijk op bezoek en van het spel van toen was weinig sprake Het begin was niet hoopvol, daar de SEC achterhoede al terstond actief aan de strijd moest deelnemen. Na ongeveer een kwartier spelen kwam meer tekening in de strijd en doel man Karssen van VVOG moest re soluut ingrijpen voor enige schoten van rechtsbuiten M. Maassen. De Harderwijkers beschikten over een ploeg, die had zwoegen en van op ruimen weet. Het geluk kwam het eerst aan SEC zijde Na 35 minuten spelen gaf O. Maassen vanaf de linksbuitenplaats een pass naar zijn broer, die de bal rustig in de rech terbenedenhoek schoot. (10). Na de hervatting zagen we een fel aanvallend VVOG en direct werd Hornsveld aan de tand gevoeld. Hij kreeg een zacht schot van midvoor Schaftenaar te verwerken, doch liet de bal vallen, waarvan de linksbin nen profiteerde en voor de gelijk maker zorgde. (11). Het gejuich van de VVOG aanhang was nog niet geluwd, toen na de aftrap O. Maas sen de bal meenam en van ongeveer 20 meter afstand een formidabel schot loste, dat in de rechterboven hoek van het doel verdween. (21). Hierna ging de strijd gelijk op met wisselende kansen, doch met een meer enthousiast spelend VVOG. SEC kon er niet doorkomen, ook niet toen M. Maassen met Looman van plaats had verwisseld Na 30 minu ten spelen kreeg VVOG een vrije schop te nemen op ongeveer 30 me ter van doel. De bal werd verkeerd beoordeeld door de SEC backs en midvoor Schaftenaar deponeerde haar in het doel. (2—2). (Van een onzer verslaggevers) HerculesAFC gold voor de thuisclub als een degradatie* wedstrijd. Immers bjj een nederlaag zou AFC een voorsprong van 4 punten op de blauw-witten nemen. Juist in dergelijke ge vallen ontplooit de club van Daudey het beste spel. En zo was het ook gisteren. In een van beide zijden uitstekend gespeelde wedstrijd won Hercules verdiend met 30, waarbij de nieuwe opstelling, een nieuw systeem als het ware, uitstekend voldeed. Tafeltennissers in actie Het lafeltcnnisseizoen is voor de T.T.V. „Soestdijk" zeer gunstig be gonnen. Het eerste team won z'n eerste wedstrijd met 73 van UVB I, terwijl het ook z'n tweede wed strijd met 73 won, nu van P.T.T. I uit Utrecht. Soestdijk 2 toonde zich sterker dan U.V.B. 2 en won ook met dc cijfers 73. Het derde team wilde niet achter blijven en won op over tuigende wijze met 73 van het ster ke U.T.T.C. 7 uit Utrecht. Soestdijk 5 kon het niet tot een overwinning brengen en verloor met 82 van het voor deze reserve afdeling wel zeer sterke Hapans I. Soester BoysAchterveld 2—0 Soester Boys. dat Zondagmiddag de eerste overwinning in deze com petitie behaalde, had veteraan R. Koster weer in de gelederen en we moeten zeggen dat hij lang de slechtste niet was. Het is een strijd geworden met fraaie kansen aan bei de zijden, doch de S.B. achterhoede was wel heel trapvast deze middag en zond alles retour. Voor doel werd te peuterig gespeeld en daardoor bleven opgelegde kansen onbenut. Met nog 10 minuten in de eerste helft te spelen was het midvoor R. Koster, die de Achterveld-doelman op handige wijze passeerde (1—0). Na de rust ontwikkelde zich weer een pittige strijd, waarin S.B. het beste van het spel had. De stand 1—0 bleef gehandhaafd tot een kwartier voor het einde, toen J. van Asch van dichtbij kon doelpunten. 2—0. Er moest iets bij Hercules gebeu ren, dat was duidelijk. Met 23 doel punten tegen in vier wedstrijden was er aanleiding om aan te ne men, dat de blauw-witten hun de fensieve taak niet goed vervulden. Men zocht het eerst bij doelman Lozew. doch doelman Ducro zag zich tegen Volendam zevenmaal ge passeerd. Lozew vierde gisteren zyn come-back en die was uitstekend, al bezorgt hij spelers en toeschou wers angstige ogenblikken met zijn gevaarhjke tijgersprongen. Het nieuwe, succesrijke systeem van good old Hercu? Wel, bij de opstelling stond Witkamp rechts binnen en prompt na de aftrap speelde hij een prachtige stopper- spil-partij. Hij dook op waar ge vaar dreigde, hierbij een grotere activiteit ontwikkelend dan men van hem gewend is. Verscheidene malen gaf hij blijk een voetballer met een uitstekende techniek te zijn. Daudey zag zijn plaats ingenomen door Witkamp, doch Daudey nam niet de plaats in van Witkamp. De Her- culcsaanvocrder speelde een ortho doxe spilpartij, n.L aanvallend én verdedigend, al naar gelang het no dig was. Dat Daudey aanvallend speelde moge blijken uit het gewel dige schot, dat, van een afstand van ongeveer 25 meter door hem af gevuurd, de bal achter doelman Zimmerman dee^ neerkomen. Met dit spelsysteem bereikte men. dat de leegte, die er bij Hercules altijd is tussen verdediging en aanval werd overbrugd. Dit stelde hoge eisen aan De Waal als rechtshalf en De Beer als rechtsbuiten, doch beide spelers kweten zich prachtig van de moeilijke taak. Hercules scoorde zelf en voorkwam doelpun ten, waarmee werd aangetoond, dat het systeem voldeed. AFC kwam volledig in het strijd perk, de thuisclub verscheen zonder Buyze, die nog niet genezen was van een tegen Volendam opgelopen blessure. Invaller Hoogeveen ver ving Buyze op goede wijze. Een sterker en iets beter spelend Her cules zag na 12 minuten zijn harde werken beloond met het reeds ver melde doelpunt, dat ontstond na prachtig voorbereidend werk van Wijdeveld. De veelal door Dissel koen en Geluk, twee rasvoetballers, geleide aanvallen van AFC strand den steeds weer op het hechte dc- fensieblok van de Utrechters, waar in Bosboom en Hoogeveen een so lide backpartij speelden. In de mid denlinie zwoegden De Waal en Adjc Bastiaanse, dat het een lust was. Na 28 minuten kon De Beer met mede werking van Klinkenberg en Gijs- bertse, gemakkelijk het tweede doel punt scoren. De tweede helft bracht aanvan kelijk een gelijkopgaande strijd, waarin de Utrechtse defensie de Amsterdammers de baas was en de aanvallen van Hercules steeds ge vaarlijk waren. Toch kregen de gas ten bijna gelegenheid om de ach terstand te verkleinen, toen Hooge veen iets te zacht terugspeelde, doch Lozew wierp zich op de bal. De tweede speelhelft was bijna een kwartier oud toen Hercules op verrassende, doch goede wijze zijn voorsprong vergrootte. De Waal gooide de bal niet naar de volko men vrijstaande Klinkenberg, doch over de AFC-verdediging, Gijsbcrt- se kon doorbreken, gaf de bal op maat aan Wijdeveld, die in moei lijke stand een goed doelpunt scoorde (3—0). The Reds gaven zich nog niet ge wonnen. Middenvoor Bouwcns mis te éénmaal voor open doel. De ver moeidheid liet zich gelden bij de Herculanen, doch men bleef de Am sterdammers de baas. Wit RoodSDVA 12 Reeds dirdect na de aftrap zette Wit Road een fel offensief in met •Je bedoeling de SOVA-achtcrhoe- de te overspelen. Dit mocht echter niet gelukken, want de SOVA-ver- dedigin^ hield gor.d stand, en wist na 10 min. spelen tot de aanval over te gaan. De gehele verdere eerste helft werd bijna uitsluitend op de W. Rood-hclft afgespeeld. Vele goede schoten werden op het W.R.-doel afgevuurd, maar het lukte de SOVA-voorhoedc niet de doelverdediger te passeren. Na de rust werd er feller ge speeld. VOVA moest alle zeilen bijzetten om de stand gelijk te handhaven. Toen kreeg de nudhalf Petersen de bal te pakken op het middenveld en hij schoot hard op doel. Het schot was raak (01). Na enige tijd maakte de links binnen van W.R. de gelijkmaker. Ongeveer 10 min. voor het einde scoorde de middenvoor Veluw van SOVA het laatste doelpunt (12). De dames van ..Amersfoort brachten er in Amsterdam tegen Sagitta weinig van terecht. Wij moeten daaraan toe voegen. dat Sagitta zelfs in dc hoofd klasse nog de boventoon zou voeren. Tegen deze ploeg nu moesten onze stadgenoten het opnemen Envoor dc rust deden ze het nog heel aardig. De linksbuiten van Amersfoort gaf haar ploeg na enige minuten de lei ding. maar Sagitta wist even daarna dc gelijkmaker te scoren. Tint Wiggcrs was het die 'naar ploeg voor de twee de maal de leiding gaf (21), maar weer kwam Sagitta opzetten en maakte gelijk. Voor de rust nam de Amster damse club nog een 32 voorsprong In de tweede helft was het met de Amersfoorters gedaan ZIJ hadden te veel van haar krachten gevergd en bo. vendlcn waren zij niet opgewassen te gen het harde spel van de Amster. damse dames Sagitta toonde zich geenszins vermoeid en speelde tot de laatste minuten toen de stand was op gevoerd tot 113. in hetzelfde tempo. Een tempo overgiens. dat alleen een athletenploeg als Sagitta kan demon streren. Overige uitslagen: Amersfoort 2 Amersfoort 3 (heren) 10—1. Het eerste herenelftal van AAV heeft Zondag goed z'n best gedaan Op het terrein aan de Rubensstraat ontvingen onze stadgenoten Zon dagmorgen de reserves van HHC uit Hilversum. HHC. dat tot nu toe slechts een nederlaag had moeten incasseren, zal wel een wrange her innering aan de wedstrijd tegen A A. V. bewaren. Met 125 moesten zij in de Amersfoorters de meer deren erkennen. Deze uitslag be wijst overigens dat de AAV'ers het wel kunnen. Al speelde HHC dan met 10 man. de AAV'ers hebben toch getoond dat zij over een be hoorlijke ploeg beschikken. In de voorhoede liep alles op rolletjes en de achterhoede en middenlinic zorg den steeds weer voor de goede ..voeding". De doelpunten werden gescoord door J. van Laar (6), W. Kaspers (3) en J. Pielers f3). De reserves van AAV volgden het voorbeeld van hun eerste team-ge noten. Het bezoekende Sport Ver eent 2 uit Utrecht werd met een 42-nederlaag naar de Domstad te ruggestuurd. (Van een onzer verslaggevers) Wat was er met het Vclox, dat Zondag voor de wedstrijd tegen WA zovele voetbalminnenden naar de Koningsweg getrokken had? Geen enkel moment deed het denken aan een brillante ploeg met kam- pioens-aspiraties. Integendeel, dc geelzwarten zagen zich reeds kort na de aanvang geslagen. Het op papier zwakke WA namelijk verblufte in de eerste fase van de strijd de Utrechters met twee doelpunten. Dat gaf de Amsterdammers de kracht om in deze wedstrijd naar een vorm tc groeien, die zij in deze competitie nog niet getoond hadden. Krach teloos tornde Velox tegen dit bezielde WA ten strijde. Voor dc geel zwarten bleek cr tot het einde toe geen doorkomen aan. hoeft er nog niet direct gedacht te worden aah een nederlaag. De voorhoede van de geelzwarten gaat zich nu ook inderdaad meer ontplooien, maar het vele werk komt niet tot doorslaggevende re sultaten. Uiteraard heeft Velox in de tweede helft een veldmeerderheid. Maar dat is grotendeels een gevolg van de tactiek van de VVA-ers, die deze 02 voorsprong trachten te consolideren en slechts drie man in de voorhoede laten opereren. Kampong BDC 31 In een vlug gespeelde wedstrijd is het BDC. niet gelukt de punten mee naar Soest te nemen. Kampong d. bij BDC kwam volledig in het veld, ontbrak H. van Asch Na wederzijds verkennen kwam Kampong al direct in de aanval, waartegen B.D.C. niet anders kon stellen dan enige cor ners. Doch na 10 minuten brak de midvoor van Kampong door de BDC-defensie heen en gaf zijn club de leiding. 10 De vreugde was van korte duur. daar BDC's linksbuiten met een zuiver gericht schot de De dubbel bracht stand op gelijke voet bracht. 11. Na dc thee zagen we een goed spelend Kampong, dat vocht voor de overwinning, om daardoor de fraaie stand op de ranglijst te behouden. Het spel van de studenten werd met de minuut beter en na 15 minuten was het weer Kampongs midvoor die doelpuntte. 21. Kampong be heerste daarna volkomen het spel en B.D.C. kwam cr slechts sporadisch aan tc pas. De ene aanval volgde op de andere. Toen de stand op 31 was gebracht, kon B D.C. niet an ders doen dan sterk verdedigen, om dc score zo laag mogelijk te houden. De eerste ronde van de tafelten- niscompetitie bracht, wat de Amersfoortse teams betreft geen verrassingen. Hoogstens zou men het gemak, waarmee Over 't Net 1 het bezoekende PTT 1, een der sterkste eerste klassers, versloeg een aangename verrassing kunnen noemen. Merkus was weer als van ouds en behaalde drie overwin ningen, terwijl de gebr. Lam- brechts ieder twee maal zegevier den, waarbij de overwinning van A. Lambrechts op de Utrechtse kampioen Hoogland opvalt. In de dubbel werden de gebr. Lambrechts in drie games verslagen door Hoog land en Ducro; de eindstand werd c!us 73 voor de Amersfoorters. In dezelfde klasse liet Over 't Net 2 het er tegen de kampioen Tuin dorp 1 lelijk bij liggen. Jellinek slaagde er in de eer der Amers foorters te redden, doch alle ande re partijen gingen verloren. Tuin dorp, dat dus met 91 won, zal o.i. ook dit jaar een goede gooi doen naar het kampioenschap. Over 't Net 3 debuteerde in de tweede klasse en met succes: Ri- vendi 2 werd hier met 73 het slachtoffer van. Van de Amersfoor ters won Smit drie, Bremmers twee partijen en Hogenhout eén. het zevende winstpunt. Over 't Net 4, dat in klasse 3 E uitkomt, behaalde in Utrecht een verdienstelijke 64 overwinning op UVB 1. Over 't Net 5 in 3 A daarentegen kon het tegen het sterke SSVU 1 niet bol werken en verloor met 82. In dezelfde klasse nam Noack 1, kampioenspretendent evenals SS VU, geen halve maatregelen met Zeist 5: met een 100 overwin ning keerden de Amersfoorters huiswaarts. Klasse 3 C tenslotte startte met de Amersfoortse derby Van der Meiden 1Noack 2, wel ke wedstrijd door laatstgenoemden met 64 werd gewonnen; voor Van der Meiden is deze uitslag eigenlijk nog geflatteerd, want na een 60 voorsprong vatte Noack het wel erg makkelijk op. De eerste minuten van de ont moeting tussen Velox en WA de den nog niets vermoeden van de- ze, ontwikkeling. De eerste seri euze kansen waren voor de thuis club. Maar daarna kwamen de Am sterdammers los. Meteen vol vuur, zodat v. d. Linden al eens zó hard op doelman Worst terugspeelde, dat deze zijn handen er vol aan had om de bal te stoppen. Met open spel kregen de VVA-ers spoedig kansen, waartoe trouwens de Veloxdefensie, die maar niet tot een goed verband kon komen, het zijne bijdroeg. Zware druk op het Velox-doel, waar de Utrechtse verdedigers het werk niet meer aan kunnen. Dat blijkt wel in de 15e minuut, als IJwema mist en de gevaarlijke VVA-rechtsbuiten Genemans als een duiveltje uit een doosje rea geert. Na zijn scherpe voorzet daalt de bal op het hoofd van zijn collega aan de andere kant. Deze dirigeert hem naar Brom. Weer een hoofdknik en Worst mag in het net gaan grabbelen (01). Onrust in de Vclox-defensie, waar men aan zichzelf twijfelt. Opnieuw een aanval, waarbij de bal bij Genemans terecht komt, die naar binnen zwenkt en de de fensie voor het lapje houdt. Ver bluft zien de verdedigers, hoe de verwachte pass uitblijft en Gene mans zo rap als het maar kan op het doel afstormt, om Worst voor een tè zware taak te zetten (02). Geen resultaat Dan zijn er 18 minuten van de eerste helft verstreken en dus be- Ecn spelersmassa hoopt zich nu en dan op in het Amsterdamse strafschopgebied, waar Velox en kele kansen krijgt. Tergend hup pelt zo een door Hoogland inge kopte bal, waarbij de doelman al geslagen is, over de lat. Vclox tracht zich los te worstelen van een benenmassa in het doelgebied, waar vaak zo'n 16 spelers (8 van beide ploegen) opereren. Er blijkt geen doorkomen aan. Voor Velox... Want 20 minuten na rust komt er ineens weer zo'n gevaarlijke WA-aanval los. Bij Genemans komt de bal, die beheerst naar de vrijgekomen Fellinga speelt en het net achter Worst trilt al weer (0—3). Dat is dc nekslag. Wel opereert Velox 't laatste kwartier voortdu rend op de WA-helft, zwoegen Klinkenberg en Uitenbosch, om voorzetten te geven, regent het corners en is het aantal ingescho ten ballen niet meer te volgen, maar steeds weer duiken er naast de keeper, als deze handen tekort komt om te grijpen, hoofden en benen op, die de bal alsmaar blij ven weghameren. Het is en blijft 0—3. Dames zeven Pinoké zeen kans Overeenkomstig de verwachtingen hebben de heren van AMHC het in Bilthoven tegen het zeer sterke SCHC niet kunnen bolwerken en verloren zij met 20. Vaak had AMHC een lichte veldmeerderheid, dank zij het goede spel van Groene- wegen. de nieuwe spil van onze stadgenoten, en de beide kanthalfs. De voorhoede, zonder Driebergen, schoot echter aanzienlijk in tempo te kort, en was ook tactisch niet sterk genoeg om de hechte achterhoede van „dc Stichtse" uit verband te spelen. Aanvankelijk viel de thuis club sterk aan eh keer op keer zag het er gevaarlijk uit. Doelpunten bleven echter uit en toen na een kwartier AMHC zich bij het hoge tempo had aangepast en dit ook goed bleek te kunnen volgen was het met het overwicht van SCHC gedaan. Wij zagen toen al bijna een doelpunt van onze stadgenoten, doch Het zat de heren van ..Amers foort" in Utrecht tegen Achilles niet mee. Na enige minuten spelen kon men wel zien, dat men mét twee volkomen gelijkwaardige ploegen te doen had. Maar daarin kwam al spoedig verandering. Het spel was nog geen vier minuten oud, toen de Utrechtse voorhoede een doorbraak forceerde en de nog niet ingespeel de Amersfoortse achterhoede voor een fait-accompli stelde (10). De achterhoede toonde zich voor de rust verder onvermurwbaar en de enkele keren, dat de Domstedelin- gen erin slaagden door te breken, stond keeper Schuin op zijn post. Zo safe als de achterhoede dus was, zo rammelde het in de Amersfoort se voorhoede. Dc spelers daar had den weinig geluk met hun combi naties en de vijf voorwaartsen slaag den er niet in hun vorm te vinden. Van achterhoede en middenlinie ging een goede steun uit, maar deze mocht niet baten. Tot de rust hand- Advertentie (l.M.) Dobbelmann lekker manl Dat zegt iedere roker genoeg. Ook Majorette wordt gefabriceerd en gegarandoerd door Louis Dobbelmann. UW FAVORIET - UW SIGARET N. V. LOUIS DOBBELMANN - WADDINXVEEN Amersfoorters hadden kunnen winnen, als aanval beter op schot was geweest Twee doelpunten in één minuut zorgden er voor, dat Soesterkwar tier een 13 achterstand wist in te lopen. Maar de volle winst heb ben onze stadgenoten tegen DSV niet kunnen boeken. En dit on danks een grote veldmeerderheid in de tweede helft. Het tweede aanvalsvak leed echter aan een zo grote schotloosheid, dat voor Soes terkwartier het ergste werd ge vreesd. Er werd direct hard van stapel gelopen. Enige omzettingen had tot gevolg, dat de ploeg nu veel beter speelde dan vorige week. De eerste aanval speelde er lustig op los en wist zich goede kansen te scheppen. Aan de ande re kant hadden de Bussummers eveneens een gevaarlijke eerste aanval maar de verdediging was op zijn post. Al spoedig bleek evenwel, dat de aanvallen van Soesterkwartier gevaarlijker waren. Dit resulteerde in een doelpunt van E. Kraai- kamp, die zijn ploeg daarmede de leiding gaf 10. Aangemoedigd door deze voor sprong werd het tempo steeds meer opgevoerd en kwam ook DSV gevaarlijk opzetten. Gevaarlijke schoten werden op dc Amersfoort se korf afgevuurd, maar zonder succes. Vrij onverwacht werd de verde ding van DSV uit elkaai gerukt, doordat de bal tijdens het uitwer ker werd onderschept. Drie Socs- terkwartierspclers(sters) stonden vrij voor de korf. E. KraaikamR bemachtigde de bal en deponeerde deze in de korf. Jammer was het alleen dat hij even tevoren een overtreding had begaan. Het doel punt werd afgekeurd- De Bussumse aanvallen deden het daarna foutloos en brachten de stand gelijk 11. Na de vakwisseling kon Soester kwartier niet op toeren komen. De aanval wist zich wel kansen te scheppen maar de afwerking het veel te wensen over. Er werd niet met de nodige concentratie gescho ten en dat was jammer. DSV kon zodoende langzaam maar zeker de aanval opbouwen en wist nog voor de rust de leiding te nemen 1—2. De thee scheen vooral het Soes- en°Lem stond terkwartier middenvak goed ge daan te hebben, want met veel vertoon werd een grote overmacht I haafde Achilles zijn 1—0-voor- sprong. In de tweede helft speelde „Amersfoort" niet wind mee. Maar hoe men ook zwoegde, het werd de Utrechtse defensie geen enkele maal moeilijk gemaakt. Dan had den de Utrechters het gemakkelij ker. Door een zacht schot wisten zij hun voorsprong tc vergroten tot 20. Hierna werd een krachtig Amersfoorts offensief ingeluid. Roel de Groot ging in de voorhoede ope reren en de zes aanvallers slaagden er tenslotte in de eer te redden. Roel de Groot plaatste de bal op Kees van Essen die met een fraai schot dc stand op 21 bracht. Kee per Schuin van „Amersfoort" moest hierna toezien, hoe een harde 17 meterworp over een gevormde „muur" werd geschoten cn via de paal in zijn doel verdween (31). Het moreel van de Amersfoortse ploeg zakte door dit onfortuinlijke verloop van de wedstrijd ziender ogen. Achilles slaagde erin nog twee doelpunten te scoren (onhoudbaar overigens), waardoor de eindstand op 51 werd gebracht. Als laStste wedstrijd van de na zomercompetitie werd voor de bei de klassen een rit verreden over onbekende afstand. Eerst bij het ingaan van de laat ste ronde wordt de bel geluid. De jury had bepaald dat de A-klassers 30 minuten zouden rijden en dc B- klassers '57 minuten. De wedstrijd had een levendig verloop. Tal van uitlooppogingen werden ondernomen, doch het pelo ton liet niemand gaan Desondanks ontstond er in beide klassen tegen het einde een afschei ding. Van de Brug, die Lem angst vallig had bewaakt, liet zijn con current op een gegeven ogenblik twintig meter voorsprong nemen Tegelijkertijd werd de bel geluid 'de laatste ronde zijn verkregen voorsprong met meer Bij de A-klassers gingen Hartsui- gedemonsticerd. De aanval werd ker en De Jong, na felle jachl. plot- onophoudelijk aan het werk gezet, I scling door cn ook hier redde de doordat het middenvak vele ballen - kan onderscheppen. DSV werd volkomen overspeeld maar vumuiiicii uvuiajjtciu niaai (Jp n' doelpunten bleven uit, omdat de door aanval schotloos bleef. Het was ontmoedigend voor de overige groen-witten cn toen zij iels ver slapten greep DSV dc kans en bracht de stand op 13. Met nog ruim een kwartier te spelen werd wederom gewisseld. Soesterkwartier trok weer fel van leer en na de teleurstelling kwa men onze stadgenoten langzaam weer op toeren. De verdediging was volkomen voor z'n taak bere kend. Zo kon de aanval met groot zelfvertrouwen en een flink tempo de Bussumse korf bestoken. Mej. Kuling strafte een verdedigings- fout feilloos af cn direct daarna was het Wijnen, die de stand op gelijke voet bracht. Het waren twee doelpunten in één minuut, die Soesterkwartier hadden gegeven waar het recht op had. De laatste minuten verstreken onder grote spanning waarbij bei de korven menigmaal aan gevaar ontsnapten. Maar in de 33 stand kwam geen verandering meer. Soesterkwartier had een punt in eigen huis gehouden. bel deze uitlooppoging. Hartsuiker bleef in dc eindsprint de meerdere over De Jong en wist deze overwinning tevens de competitie op zijn naam te brengen. De uitslag van deze rit werd: 1 Hartsuiker, 2 De Jong, 3 v. d. Pan ne, 4 Pol, 5 Veldman, 6 Schotting. 7 Bouwman. 8 Walsum, 9 Ottenbros, 10 Glas. B-klasse: 1 Lem. 2 v. d. Brug, 3 Berg, 4 Zegwaard 5 Verhoef, 6 Ouwerkerk. U-tslag nazomercompetitie is: A klasse: 1 Hartsuiker 20 punten; 2 Pol 19 p., 3 De Jong 15 p„ 4 Veld man Jr. 11 p., 5 v. d. Panne 9 p., 6 v. d. Glas 8 p., 7 Bouwman. 7 p. B-klasse: Lem 32 p.. v d. Brug 21 p., Berg 14 pWedler 8 p., Ver hoef 4 p.. Ouwekerk 4 p. Geyten- beek 4 punten. de SCHC-keeper. die een prachtige partij speelde wist een goal te voor komen. Juist in de periode dat AMHC het spel wat wist te ver plaatsen kwam het eerste doelpunt ter wereld, nml. toen rechtsbinnen Bloembergen door de Amersfoortse verdediging zigzagde en onhoudbaar inschoot. Voor de rust werd in de verder vrijwel gelijkopgaande strijd niet meer gescoord. Na de hervat ting gooide AMHC er nog een schepje bovenop en tegen de ver wachting in bleek het hoge tempo gehandhaafd te kunnen worden. De voorhoede van onze stadgenoten was nu vaak voor het vijandelijk doel te vinden, doch het samenspel was te onzuiver en werd-vooral te lang zaam uitgevoerd, zodat de Biltho- vense achterhoede steeds weer kon ingrijpen. Hierbij stond vooral het wegwerken en het timen van de bal bij het uitlopen van de doelverdedi ger op hoog peil. Ook de voorhoede van de gastheren kreeg geen kans meer tegen de AMHC-achterhoede, zodat het er veel op ging lijken, dat het bij het in de eerste helft gescoor de doelpunt zou blijven. De toch al spannende wedstrijd kreeg echter nog een min of meer sensationeel slot. Vijf minuten voor het einde immers kende de scheidsrechter SCHC een strafbully toe wegens een overtreding van linksback Keulen. Deze echter wist dit duel tot een goed einde te brengen, maar nog geen twee minuten later trof keeper Van Dyk hetzelfde lot. Hier liep het echter minder goed af, want terwijl de bal nog niet buiten de slagcirkel was of over dc doellijn, liepen enige AMHC-spclers over de 22-mcterlijn, zodat de scheidsrechter een straf- doelpunt moest toekennen. Zo ein digde deze spannende en op hoog peil staande wedstrijd in een 20 overwinning voor SCHC. Ook de dames speelden een goede wedstrijd, doch zij wisten dat ook in de uitslag te laten blijken: zij won nen op Birkhoven van Pinoké met 20. De linkerhelft van de Amers foortse defensie was beter op dreef dan de vorige week en daar boven dien de rechtsback mej. v. d. Velde weer uitblonk en overal opdook waar gevaar dreigde, was het niet te verwonderen dat Pinoké niet tot doelpunten wist te komen. Bijna de gehele eerste helft was Pinoké duidelijk sterker, zonder re sultaat evenwel, want een doelpunt kwam aan de rfndere kant. Toen na melijk rechtsbuiten mej. Ankerman een mooie voorzet gaf naar de links binnen, die daarop een afgemeten pass gaf naai mej. Van Sloten. Met een mooi schot gaf de AMHC-mid- denvoor onze stadgenoten de leiding. De Amsterdamse dames bleven ster ker, maar verder dan enige straf hoekslagen wisten zij het niet te brengen, ondanks vele gevaarlijke momenten voor het Amersfoortse doel. Na de hervatting werd het tempo wat opgevoerd en was er van een Pinoké-overwicht geen sprake meer, zodat wij een snelgespeelde en gelijkopgaande tweede helft te zien kregen. Na een kwartier werd het 20, toen mej. Ankerman op de rechtervleugel de bal bemachtigde en op het dool afsnelde, waarop zij van nabij de achterlijn een hard schot loste, dat onhoudbaar en hoog m het Amsterdamse doel verdween. Pinoké gaf het nog niet op, doch in de stand kwam geen verandering meer. De heren-reserves, bij wie wjj de oud-voetballer Cesar in actie zagen, wonnen thuis met 30 van Voor- daan II, terwijl de dames-reserves wederom zegevierden nu in Hil versum over Be Fair III met 21 en mooi bovenaan staan. De verdere uitslagen zijn: Kameleon III- AMHC III 5—2; Ee Fair VI— AMHC IV 4—3; Voordaan II— AMHC III (d.) 2—2. Neptunus-dames naar Amsterdam De Amsterdamse zwem- en poloclub „De Meeuwen" organiseert oo Zater dag 28 October a.s. zwemwedstrijden. Tijdens de pauze van het zwempro- gramma zal het dameszevental van De Meeuwen een polowcdstrijd spelen te gen Neptunus uit Amersfoort. Damuitslagen Voor de competitie 2e klasse van de Ned. Dambond speelde de Soes ter Damclub „De Variant" haar eer ste wedstrijd in dit seizoen tegen Bunschoten I. Dat het er gespannen heeft, bewijst de uitslag: De VariantBunschoten: J. W. OomsW. de Graaf 11; A. L. Mas- sop—A. Hartog 20; H. KraaijA. v. d. Groep 02; G. ColletD. Nagel I1; H. TerlouwJ. v. d. Goot 11; C. van Es—J. Malestein 20; W. Sjollema—E. v. Tamelen 02; W. VeermanW. Muijs 11; T. H. Ef- frinkA. v. Twillert 20; H. Sjol lema—A. de Graaf 1—1. Uitslag II—9.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4