STADSVENSTER In het holst van de nacht werken aan motorrijwiel Fleurige, temperamentvolle operette in Grand Maison van Egdom Noteert u even NVV -ers vieren feest „Stellingwerffstraat" viert haar eerste lustrum Dameshoeden Vrijdag 27 October 1950 Dick Renooy gaat met nieuwe Eysink deelnemen aan Kampioensrit (Van een onzer verslaggevers) Ver na het middernachtelijk uur loopt er in de stille straat een eenzame arbeider in overall, die een nieuwe onafgewerkte motorfiets aan de hand voert. Wij informeren, wat er aan de hand is. „Die moet worden klaargemaakt voor de K.N.M.V.- betrouwbaarheidsrit," krijgen wij ten antwoord. Juist als dit gezegd wordt, passeert er een volkswagen met het nummerbord van de Eysink-fabrieken. Er gaat ons een licht op. Die motor is bestemd voor Dick Renooy! Wij zien de auto het terrein van de Eysink-fabrieken aan de Nijverheidsstraat oprijden en be sluiten daar ook een kijkje te gaan nemen. Het is Dick Renooy zelf. die uit de wagen stapt cn vraagt wat wij ko men doen Als wij hem vertellen dat wij een motor-in-aanbouw hebben gezien, waarover wij bijzonderheden willen weten, nodigt hij ons uit bin nen te komen. In de fabriek brandt volop licht en wij zien de frames, sturen, wielen cn alle andere onderdelen, waaruit een motor bestaat, netjes in het gelid staan. Een groepje arbeiders, dat zo juist uit het bed is gehaald, staat zich om te kleden in werktenue Er is een beroep op hen gedaan en aan de gezichten te zien, spijt hen dat, ondanks hun onderbroken nachtrust, niets. Zij zijn opgewekt, want hun coureur gaat het weer eens proberen cn dan moeten zij zorgen dat de mo torfiets goed in orde is en er keurig uitziet. Snel wordt de nieuwe Eysink ge heel gedemonteerd. Inmiddels heeft een van de arbeiders een kap opge zet met een glazen „voorruit". In een kleine werkplaats begint hij alle onderdelen te bewerken Uit een dik ke slang spuit met grote kracht een straal fijn zand en maakt de on derdelen volkomen schoon. De dikke wolken stuifzand dringen in onze oren. neus en ogen en wij moeten ver achteruit Nadat deze „operatie" klaar is gaan de onderdelen naar een andere werkkamer cn worden keu rig in de Eysink-kleuren gespoten. Dan komt er een ogenblik van ver pozing voor de arbeiders, want het drogen, dat in een sterk verhitte oven geschiedt, duurt wel enige tijd. In ..De Tent", het ontspannings lokaal kriigen wij gelegenheid om met Dick Renooy over ziin nieuwe motor te Draten. Hij vertelt ons dat dit een 200 c c. is. waar enkele nieu we vondsten op geDrobeerd worden Zo wordt een hydrolische achterwiel- Burgerlijke Stand 26 October 1950 Geboren: Sonja d. v. H. Mijnten en J. v. Ree; Johanna, d. v. G. v. Beek en A. P v. Bemmel; Jacob Iman z v. P. I. Krijger en M. Burger; Johannes, z. v. A Koster en T. v. Moorselaar Getrouwd: J. v. Hell en G. Bui- tink. G. B Bijen en G. Reekers. Overleden; Johanna Theodora Modders 56 j. geh. m. H. v. d. Brink Jannetje van Schoonhorst, 67 jr. ongeh. Gijsbertus van Valkengoed. 80 j. wed. v. M. Tolboom; Hendricus van Rooijen 70 jr. geh. m. J. H. Hoksbergen. Ondertrouwd: F. P. Snabel en M. Blankenstijn; G. H. Prinsen cn G. H. v. d. Beek; A. M. v d. Berg en H A. v. Hamersveld; P. J. Kloos en E. Platteel; J. G. Hazelaar en G. J. Korndewal; A. H. Middelhoven en J. H. Hogenhout. GRAND THEATRE. „Kinderen van de straat" Zondag 2.00. 4.15. 6.45 cn 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. Alle- leeftijden. Donderdag. 2 November, aanvang 8 uur precies: Optreden van de wereldberoemde danser Herald Kreutzberg. CITY THEATER. „De getemde Feeks". Zondag: 2.00. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Van Vrij- dag t/m Maandag: „De razende ruiter". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Het geheim van Mr. Wong". 14 jaar. Vrijdag en aterdag: 230, 6.45 en 9 uur. Zondag: 2 00. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. 27 October: Vergadering Collecte comité Chr. Mil. Centrum met col lectanten cn collectrices, Lange Beekstraat 28, 20 uur. 27 October: Ver. „Zorg voor On volwaardige Arbeidskrachten", ope ning Weefkamer voor meisjes, Plantsoen West (voormalig distri butiekantoor) 15.30 uur. 27 October: Genootschap Neder landFrankrijk. Coetan Picon „Le problèmc moral dans la littèrature Franqaise contemporaine", gebouw Kamer van Koophandel, 20 uur. 28 October: Feestavond t.g.v. 20- jarig bestaan speeltuinver. „Het Kruiskampkwartier", Amicitia 20 u. 28 Oclobcr: Receptie „Kruiskamp kwartier" 1517 uur. clubgebouw 28 October: Toneeluitvoering ODS KAB-gebouw, 20 uur. 30 October: Watcrpolowedstrijden Sportfondsenbad. Neptunus 2 UZSC 2 (heren) 19.15 u.; Branden burg 1DKR 1 (heren) 1945 u. en AZPS 1Merwcde 1 (heren) 20.15 uur. 30 October: Nederl. Reisver.. Film avond over Zwitserland, 's Prinsen hof 20 uur. 30 October: Instituut v. Volksont wikkeling A. Landers, „Beeldhouw kunst van deze tijd", gebouw Vrijz Hcrv. (Zuidsingel) 20 uur. TENTOONSTELLING: Aroersfoort- se Academie voor Beeldende Kunsten (Utrechtsestraat 53). ex positie beeldhouwwerk cn teke ningen van Huib Noorlander. Openbare Leeszaal. Uitlening voor volwassenen, dagelijks 2—5 u.. bovendien Dinsdag- en Vrijdag avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen: Woensdag cn Zaterdag middag van 2.304.30 uur. Leeszaal dbg. van 10—12.30 en 2—5 uur. bo vendien Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—10 uur. R.K. Openbare Leeszaal. Wijers- straat 2. Uitlening: dagelijks van 11—12.30 uur en van 230—5.45 uur. Bovendien Maandag- en Vrijdag avond van 7—9 uur. Uitlening voor kinderen Woensdag van 35 uur en Vrijdag van 45 uur Leeszaal: dagelijks van 10—12.30 uur en van 2.30—6 uur. Bovendien Maandag en Vrijdagavond van 79 uur. Maan dagmorgen gesloten. vering gemonteerd. De motor zelf wordt in een ander frame ingereden, zodat, als de algehele bewerking klaar is Dick Renooy de beschikking krijgt over een 200 c.c. Eysink. waar mede hij aan de Kampioensrit van de K.N M.V. gaat deelnemen. Renooy heeft aan de voorgaande ritten, die voor het kampioenschap van Nederland gelden, niet meege daan. zodat hij bijvoorbaat uitgeslo ten is voor de titel. Na de coureur veel succes toege wenst te hebben verlaten wij de fa briek, waarin zo dikwijls de arbei ders vol enthousiasme hun vrije tijd willen opofferen om „hun Dick" een kans te geven. Bonte avond K.R.O. „Jubel mee!", zo heette het klein- kunst-programma. waarmee de K R. O. gisteravond zeer vele Amersfoor- ters naar „Amicitia" lokte. De radi- omrocpvcrcniging beschikt over een aantal goede artisten en musici, waarvan enkelen gistervond ook present waren. Zo hadden de leden van het „Orkest zonder Naam" en hun leider Ger de Roos zich op het toneel opgesteld, die niet alleen zorgden voor stemmige begeleiding van de soli-artisten, maar natuurlijk zelf ook een groot deel van het programma voor hun rekening na men. Ze deden dat vaak in samen werking met „De drie Musketiers", die o.a. veel succes hadden met het liedje ..Music, music, music". Niet minder succesvol was Fan- tasio. de muzikale clown, die kans ziet op een fietspomp te spelen, maar er ook niet tegenop ziet op de viool allerlei bravour-stukjes te spelen. Bovendien weet hij zijn nummer te verkopen. Geen wonder dus, dat het publiek zich kostelijk om hem amu seerde. Ook wat Peter Piekos op het toneel presenteerde had veel suc ces. Deze jongeman is een uitste kend musicus. Hij deed zijn „num mer'' op verbluffende manier. Voorts werkten nog aan het pro gramma mee Pierre Derro en zekere Zambel met praatjes en goochel trucs. Het was voor de vele aanwezigen ongetwijfeld een plezierige avond. W aterverversing Bosbad Uit ons bericht over de waterver versing van 't Bosbad zou men kun nen lezen, dat er gedurende het sei zoen geen vers water aan het bad is toegevoegd. Er vond inderdaad ver versing van 't water plaats, doch niet in voldoende mate. Fritz Hirsch blijft voortleven Vroeger heette 't Fritz Hirsch-, nu Hoofdstadoperette, maar de tradities van Fritz Hirsch leven er nog altijd in voort, zijn zelfs weer sterker naar voren getreden. Een tijd lang na de oorlog heeft het ge zelschap Weense operettes in het Nederlands gegeven, wat een beet je vreemd aandeed en waarin men veel Nederlands niet een sterk Duits accent hoorde. Nu is men, met „Zwei Hersen im Drieviertel- takt" weer naar het Duits terug gekeerd, maar nu hoort men door sommige medewerkenden Duits met een sterk Nederlands accent spreken. Maar de Fritz Hirsch-traditie is gebleven. Die wordt voortgedragen door Ruth Rhoden nog steeds charmant, nog steeds bekoorlijk, nog steeds goed zingend door Fritz Steiner en Otto Aurich Stei- ner. die vroeger wat op de ach tergrond bleef, als de komiek met de dwaze grollen en slangenmens- bewegingen, komt nu meer naar voien. Hij is niet alleen de clown. Hij is een waarachtig artist, die meer pijlen op zjjn boog heeft. Hoor hoe hij zonder „stem", een liedje (b.v. „Hu ha ho. aller Kut- scher") weet te zingen! Deze operette is een aaneen schakeling van bekende liedjes, o.a. uit films, waar men een draad door heen geweven heeft. O.a. uit de film „Das Lied ist aus" van Willy Forst zijn enkele melodieën gelicht (Adieu mein kleiner Gar- denoffizier" o.a.) Men heeft er een kleurig kijkspel van gemaakt met De N.V.V. Bestuurdersbonden boden Donderdagavond in de Aca demie de Danse in samenwerking met het hoofdbestuur van het N.V.V. de werkers van de aange sloten organisaties een ontspan ningsavond aan. De avond had een feestelijk tintje omdat hij in het teken stond van het bereiken der 400.000 leden. Voor de pauze hield de heer Bouk van der Meulen, de districts- bestuurder van het N.V.V. een propagandatoespraak. Hij noemde het bereiken van 400.000 leden een mijlpaal, doch tevreden mag men hierover niet zijn. Het is noodzakelijk dat de leden- stand van de moderne vakbewe ging zich in opwaartse lijn be weegt. Ook onderling moet het N.V.V. sterker worden gemaakt. De ondernemingraad en tal van economische problemen vragen om mensen die deze plannen volgens hun inzicht kunnen gaan verwe zenlijken. Het N.V.V. moet daar bij als grote vakvereniging in Ne derland een voornaam aandeel in hebben. De héér Van der Meulen wekte de jongeren in de vakbewe ging op zich te gaan bekwamen om straks als steunpilaren van de medezeggenschap in de bedrijven te kunnen fungeren. Hierna werd een cabaretpro- gramma gegeven. Mevrouw H. E. A. Sury zong enkele liedjes over het Hollandse en Vlaamse land, waarbij zij aan de piano werd be geleid door Wouter Denijs. De radioartisten Lies de Windt en Paul Deen voerden enkele schetsjes op, waarvan sommige een propagandistisch karakter hadden. Al met al was het een gezellig programma. Na afloop werd aan alle wer kers een fraaie ets van Rein Snap per aangeboden als dank en her innering voor het werk dat zij de den om de nieuwe mijlpaal in het bestaan van het N.V.V. te berei ken. Symbolisch werden deze et sen uitgereikt aan de drie oudste werkers te weten H. Vermeulen (Woudenberg) S. Veen en Fiten (Amersfoort). Jeugdwaterpolo-training De Neptunianen Nico Keizer; Gerrit de Bruin; Wim Evertsen; Bertie de Vries en Jan Bredewold hebben van de Kring Utrecht van de KNZB een uitnodiging ontvan gen voor deelneming aan de ge westelijke jeugdpolotraining. Deze staat onder leiding van de heer H. J. Fremouw, trainer van de AZC „Neptunus" en wordt gehouden in het Sportfondsenbad te Amers foort. zang en dans, mooie costuums en decors en beschaafde humor. Ook in het koor heeft men nu enkele zeer goede stemmen. De „jeune premier" Herman Valsner past zich wat zijn spel betreft goed bii Ruth Rhoden aan maar blijft vocaal achter. Hij is zeker niet de stralende operette-tenor, die men in dergelijk werk zo graag hoort. Hellena Rojewska zingt en danst met een boeiend raffinement. Het kleine orkest onder Fredy Salten speelde pittig de bekende melo dieën van Robert Stolz (o.a. ook „Du solist der Kaiser meiner Seele sein") 'die bij de decorwisselingen in de zaal herhaaldelijk werden meegeneuricd. r waren veel open doekjes. Een stampval Grand The ater heeft genoten van een fleuri ge, temperamentvolle opvoering, die even de zorgen doet vergeten cn daarom tot dankbaarheid stemt. Tj. de B. Noodlottige val In de Fuchsiastraat wilde een man Donderdagavond zijn schuur op slot doen. Terwijl hij daarmee bezig was, struikelde hij en liep een hoofdwond op. De man nam zijn fiets en wilde bij een dokter om de eerste hulp gaan vragen. Maar de dokter was niet thuis. Toen ging de man naar het poli tiebureau, waar broeders van de GG en GD het hoofd verbonden. De man had bij de valpartij een hersenschudding opgelopen. Onenigheid tussen echtelieden Ergens" in onze stad ontstond Donderdag onenigheid tussen ^wee echtelieden. Dit gebeurde op het moment, dat de vader zijn pleeg zoon wilde grijpen, om hem eens de les te lezen. De echtgenote was hierover gebelgd en greep een ha mer. Daarmee ging zij haar man le lijf. Zij diende hem een klap op het 'hoefd toe, waarop een bloe dende hoofdwond achter het lin keroor ontstond. Waarschijnlijk is er zelfs sprake van een hersen schudding. 1420. De „Passaat" maakt zware slagzij en er komen hevige stort zeeën over. Van alle kanten belagen de spm- tanen hel vaartuig en John Brookfellcr die aan hel roer staat, neeft al zijn krachten nodig om het schip in de koers te houden Hij merkt niet, dat één spintaan over de verschansing klautert en hem van achteren nadert. Opeens wordt hij vastgegrepen Het monster sleurt hem achteruit en trekt hem dan overboord. Hij slaakt een luide gil, maar even later verdwijnt hij on der water. Gelukkig, Brutus heeft het gezien en duikt hem terstond na. Lupardi en Yoto zijn I DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB samen met Rob bezig de suprazodiakale stra- wat Brookfeller is overkomen, lenzender te bedienen en merken eerst niet, 1 Van de 26 buurtverenigingen die Amersfoort na de bevrijding kende is er niet meer dan een vijftal over gebleven. De straatvereniging ..Stel lingwerf!" in het Soesterkwarticr is er één van Deze vereniging is nu toe aan haar eerste lustrum. Dat lustrum is Donderdagavond in het I per, de heer Patronaatsgebouw aan de Paulus Binnenkort Borstraat op bijzonder feestelijke wijze gevierd. Het publiek werd verrast op een bijzonder aardig en gepast programma. De toneelclutj 't Overschotje", een onderafdeling van de slraatvcreniging, presenteer de de feestgangers de vlotte caba ret-revue „Lachen is troef". Hierin werden alle „kaarten", waarover de amateur-artist beschikt, uitgespeeld. En dat dan op een wijze, die res pect afdwong. Met een bcwondc- ïenswaardig gemak speelde ,,'t Over schotje" enkele vlotte sketsches. waarin ernst en luim hun evenre dig aandeel kregen. „Blikkengros- sier" bijvoorbeeld werd door het publiek zeer gewaardeerd en in „Jager op grof wild" kregen de ko medianten van het gezelschap de gelegenheid zich uit te leven. De ernst kwam tot uiting in de sketch „Als plicht roept", het verhaal van een redder. Het spel van mevr. Wolfswinkel was hierin ontroerend. En dan was er het hawahan ge zelschap „De Maunoloa's". een groepje dat in spoorwegkringen niet onbekend is. Het Stelhngwerff- groepje voerde zijn buurtbewoners nu naar het warme Hawaï. Be schaafd, sfeervol en romantisch was het optreden van de Maunoloa's" Ook al vanwege de werkelijk fraaie décors, die door de heer W. Bont werden vervaardigd. Deze -heer Bont bleek behalve een fantasierijke décorontwerper, ook een vlot con ferencier. Zonder veel opsmuk „lijmde" hij de verschillende pro gramma onderdelen aan elkaar. En hij deed dat niet zonder succes De accordeonmuzick ontbrak ook niet in het gevarieerde programma. Frans Brouwer zorgde er voor en met zijn vertolking van een deel uit „Rigolctto" had hij even veel succes als met de Community-Sin- ging, die hij na de pauze leidde. van het gezelschap overhandigde hij een bloemetje en de heren kregen een doosje sigaretten. In zijn hulde betrok hij in bijzonder de verzorg ster der costumes, mevr. Wolfswin kel; de regisseur, de heer J. A H van der Meer en de décor-ontwer- W. Bont gaat „Stellingwerff" de jeugd een lustrumfeest aanbie den. Dat zal dan meteen in het te ken van St. Nicolaas staan. Aanmelding voor Nat. reserve nog mogelijk De Nationale Reserve mag zich in Amersfoort in een groeiende belang stelling verheugen De aanmeldingen zijn van die aard, dat van een oefen- verband sprake is Binnenkort gaat men oefenen. Inmiddels blijft de mo gelijkheid, om zich aan te melden voor de Nationale Reserve van „Steun Wettig Gezag nog enige tijd geopend. De eerstkomende tijd zal tenminste het Bureau Voorlich ting cn Werving Nationale Reserve, dat gevestigd is in het Instituut Ro- zendaal aan dc Arnhemseweg, ge opend blijven. Amersfoorters, die zich hiervoor interesseren en een aandeel willen leveren in 's lands weerbaarheid, kunnen daar driemaal in de week lerecht. 's Maandags is dat van twee tot vijf uur 's middags; 's Woensdags van twee tot negen uur n.m. en Donderdags van twee tot vijf uur. Dan houdt een sergeant-majoor van dc Nationale Reserve zitting, die bereid is belangstellenden allerlei in lichtingen te verstrekken. Niet alle Nederlanders, die hun plicht tegenover land en volk willen tonen, kunnen zich bij dc Nat. Reser ve aanmelden. Zo zijn bijvoorbeeld alle géwone dienstplichtigen van de lichting 1945 of jonger en zij, die nog geen mobilisatie-bestemming hebben gekregen, uitgesloten. Ook de ge wone dienstplichtigen bij de zee macht en verder studenten, die leren Een ode 'aan Holland werd ge- arls. tandarts, apotheker etc.. 1 kunnen geen gebruik maken van de aanmeldmgsmogelijkheid Dienst- bracht in de artistiek fraai verzorg de slotscène, waarin alle deelne mers nog éénmaal voor het voet licht traden. Rest ons nog te ver melden, dat de costuums. alsmede de aankleding van het toneel en de geluidseffecten goed verzorgd werden. ,,'t Overschotje" kreeg na afloop een hartelijk en welgemeend ap plaus. De voorzitter van ..Stelling werff'. de heer J. Hoogdalen, was ook dankbaar gestemd. De dames Advertentie (l.M.) •VOOR WESTSINGEL 21 t/o L. Vrouwe-toren, telefoon 5828 Verkrijgbaar: FANNY HATS 6.95 plichtigcn kunnen slechts worden toogolat^n. wanneer zij dé leeftijd van 35 jaar hebben bereikt. Voor het kader is deze leeftijd gesteld op 40 jaar èn voor officieren 45 jaar. Voor rcserve-officlercn is er evenwel een mogelijkheid om toch dienst te ne men. Voorts komen voor aanmelding in aanmerking alle buitengewone dienstplichtigen, afgekeurde dienst plichtigen en niet-dienstplichtigcn van dc lichtingen 1941 tot 1945. Voor deze categorie is de mogelijkheid wel geopend zich bij de Nationale Reser ve aan te melden. Zii moeten zich dan op de reeds eerder genoemde uren vervoegen bij het Bureau Voor lichting cn Werving NR.. gevestigd in Instituut Rozendaal op de Arn hemseweg. Na de aanmelding ver schijnt de gegadigde voor een Keu- ringsraad en wordt een politieke cn maatschappelijke test afgenomen. Overschrijving N.H.V. J, v. d. Mark van A.A.V. heeft overschrijving aangevraagd naar de handbalver. „Amersfoort". Gevonden voorwerpen Gedurende de periode van 24 t/m 27 October 1950 werden de volgende voorwerpen als gevonden aangege ven: Paar witte bondwanten; loper; Duits leerboekje; zwarte portefeuil le inh. f 22.en persoonsbewijs t/n van A. Kiela, zwart tasje inh. 2 bal len en portm. inh f 1.etui inh. tekjes en kwitantiekaart t/n van R. Geijtenbeek; bruine bivakmuts; zil ver damespolshorloge, oud model met bruin band; herenrijwiel B.M.R blauwe alpinomuts; rechter glacé dameshandschoen; paars manchester jasje; bruin gebreid kinderwantje; groen mutsje; damesrijwiel; paar wanten, geel met zwart; wit wollen kindertruitje; licht bruine glacé da meshandschoen; rood bruine auto ped zondar spatborden: rode vulpen, zonder dopje met gouden pen; licht blauw babyjasje; pakje fotonegatie ven: bruin gevoerde glacé dames handschoen (L); kinderwantje, paars met bruin; zwart kinder wantje (L.); stropdas, rood ge streept; rechter witte wollen kin- derwant; fototoestel, (Feritas); geel kinderwantje met rood bewerkt; grote bruine hond; 3 boeken (Heilige Bosco); autoband; verzilverde arm band; autoped groen met rood. op massieve banden; paar zwarte glacé dameshandschoenen; bruin geruite shawl; gebreid wit kindervantje; rode rozenkrans; padvindersriem. SOEST Geen subsidie voor turn verenigingen De gymnastiekverenigingen „De Soester Turnclub" en „Olympia" zullen geen subsidie ontvangen. Wel wordt waardering voor het werk van deze turnverenigingen betuigd, maar de financiële toestand van de gemeente laat geen ruimte open om steun te verlenen. Subsidie culturele instellingen De Volksuniversiteit, 't Nut» en de koorvereniging „Excelsior" hebben voor het komende jaar wederom een gemeentelijke subsidie aange vraagd. B cn W. stellen de raad voor een bedrag van 300 toe te kennen en verder 'n bedrag van 200 uit te trekken voor een uitvoering van hoge culturele waarde. Naar de mening van het gemeentebestuur dient dit bedrag beschikbaar te worden gesteld ten behoeve van de koorverenigin" „Excelsior" als bij drage in het nadelig saldo van een uivoering van de Johannes Passion. daar deze vereniging die uitvoering geeft met eigen krachten. Burgerlijke Stand Geboicn: Gerrit Jan Nicolaas z van G Timmer en A. W Werst; Ellen He lena Elizabeth, d. van S J. Veen cn J. A. Maerlens; Tcunis Albcitus. z. van A Buddingh en G. Vink. Matta Johan na Theodora, d. van Th J M Clemens cn J. Th van Leeuwen; Neeltje Ger- rigje. d. van Th. W. van Veenendaal cn T. W C Nout; Hermanus Antonius Maria. z. van Th. H. Visser en M v. d. Voort. Hcnriette Susanna Maria d. van C. Mouwen en L Cammaert Ondertrouwd: H Broekhof en E. Dopheide; A. G van Doorn cn G. Kaats. Gehuwd: M J. van Dorresteijn en H E Rond. Overleden- Trijntje van der Werk. 13 jr.; Gerrit Kuijper. 67 jr geh met L v d. Broek. Willem H v. d. Veen. 70 jr.. geh met F. E. Donsbach; Adolphina L. Ruffi, 38 Jr., geh. met H. Krul; Jo- harma P van Hasselt. 64 jr.. wed van J. A van Schaik; James van Oven. 65 Jr.. geh. met S. J. F. Smit. ker, de timmerman, de bak- Zaterdagavond gaat de kersknecht en al die an- buurtvereniging Bisschopse- deren komen daar niet aan weg er haar eerste lustrum toe. Er zijn gelukkig heel vieren. Het cabaretgezel- veel mensen, die gul zijn schap met hun koffie, als ze op zo'n koude dag een half ver kleumde man aan de deur krijgen. Er zijn er ook, die er eenvoudig nooit over ge piekerd hebben, die gul heid te laten blijken. Voor hen dient dit stukje. Kom, maakt elkander eens blij. Want. weet U. zo'n koude dag is voor de mensen-op- straat heus niet altijd een feest. Bridgen Over feest gesproken! Daar valt meer over te ver- l\l€TlS€Tl Op Straat tellen. Om tc beginnen noe- AÏU het kouder gaat wor- men we de Amersfoortse JN "en en er gesproken Br.dge Club ..Ontspaan,nG toordt over temperaturen ,na Inspanning die twee van min 1 is het goed, dat jaar geleden is voortgekomen tue het eens hebben over U1* de Federatie van Perso- Miniatuur" komt op Zangavond Bij het bal hoort muziek, maar dat wil nog niet zeg gen. dat bij muziek dan ook de planken en daarna is er dansen hoort. Want gister bal. avond was er in Kamp Wa de tallozen, die niet wer ken op een goed verwarmd kantoor of in een goed ver- neelsverenigihgen. Zo iets vraagt om een feestavond. Die komt er dan ook. Op warmde 'fabriek, maar die za'erd.a« 4 November in de - - „Oranjeboom". Er is bal na en hoe kan het ook an ders? een bridge-drive voor. hun brood verdienen op straat. 'Er zijn er zo velen. Ze gaan 's morgens voor dag en dauw op stap en ze ko men er 's avonds pas terug. Inderdaad, er zijn er zo ve len. De kwitantieloper, de reiziger, de bakker, de melk boer. de b oordenman, de krantenbezorger, de post bode enzovoort. Maar ook de politie-agent. die de ron de doet, de metselaar en dc timmerman, die een huis aan het bouwen zijnde stratenmaker, die enfin. Dammen Van bridgen naar dammen is voor ons niets. De ACD speelde in „Bethel" onder linge partijen en dat was voor de dammers wél iets Het ging er spannend toe De uitslagen waren: Bakker H. G Vetkamp 1—1; Ver- vloetA. Vetkamp 20; maKer. a.e enjm. oiofsen-Duyst 1-1: Duik noem maar op. Wv allen _Njeuborg ,_I: Schmidt- ?.le, Dasselaar 11; v. d. Scheer Hun werk is onmisbaar. De waardering, die we voor v. Wandelen 20; Woertel Bomhof afgebr. en J. Vet- hen hebben, wordt uitpe- kamp-Hammink'^-2! Het drukt met geld. het loon r tcrloo een muziek- en zang avond van de RAO, waar aan o.a. medewerkten de sopraan Connie Delmonte, de tenor Lodewijk Runge, de bariton Arie Bakker en de bas Piet van de Berg. Voor de pauze werden ge deelten uit opera'? gezon gen, na de pauze kwam de operette aan de beurt. Het ging er in als koek: Géén koffie Dat kunnen we niet zeg gen van het stukje in het Stadsvenster van gisteren over Monnikendam en poortwachter Grootkop, die het er, zoals u weet, lang niet gemakkelijk heeft. Want wij hadden geschreven, dat in Monnikendam alleen maar koffie en prikkellimonade geschonken werd. Dat. vrien den en vriendinnen, is niet waar. Poortwachter Groot kop belde ons op en ver telde, dat hij zelfs geen toe wijzing voor koffie heeft en dus geen koffie kan schen ken anders dan voor zich zelf uit eigen voorraad. Sjoelen Koffie werd er gister avond wel geschonken in het gebouwtje der Vrijz. Hervormden, waar de afde ling Amersfoort van de Alg. Ned. Invaliden Bond haar jaarvergadering hield. Er werden allerlei zaken van interne aard behandeld en er werd een sociale verzorg ster geïnstalleerd. Na de pauze werd er o.a. een sjoel- wedstrijd gehouden. Film „De Getemde Feeks" lieet die film in het City Theater, zei het manneke vanmorgen, ,,'k Zal mijn vrouw er eens heen stu ren." of het salaris of de provi sie. Maar kijk, wij stellen ons zo voor, dat wij als wij de hele koude dag op straat ons werk moesten doen 's morgens zouden hunkeren naar een bakje hete koffie. De stratenma- wordt intussen tijd, dat we weer eens over feest pra ten, vrienden! Lustrum Welnu dan; feest. We gaan er voor naar de Academie de Danse in de Langestraat. HET stadhuis staat in de steigers. O neen, n het wordt niet gerestaureerd, al zijn er veel mensen, die dat denken Het enige wat er aan de hand is, zo bleek ons bij informatie, is het herstel van de dakgoot. Dus vrien den van het Stadsvenster, we krijgen geen gerestaureerd stadhuis. Wel een nieuw. Dat is tenminste in de pen. Klop even aan 't Stadsven ster. Tel. 4291: iedere morgen van tien tot twaalf aur. Overtreding Vogelwet Twee personen uit Baarn werden, door de politie betrapt, toen zij in het veld met netten beschermde vogels vingen. Dc netten berden in beslag genomen, terwijl de ge vangen vogels, 13 sijsjes en 1 put ter de vrijheid herkregen. Proces verbaal is opgemaakt. P.V. „De Vriendschap" In zaal „Zonneheuvel" vergader de gisteravond de postduivenvereni ging „De Vriendschap", onder lei ding van de heer G. Tecken. Na een breedvoerige discussie, kwam men overeen, de postduiven- tentoonstelling te houden op 9 en 10 December a.s. Uit de vergade ring werd een tentoonstelling-com missie benoemd, bestaande uit de heren: E. Daatselaar, R. Bokma, Th. de Muijnck, Th. Luyteldar en J. Onwezen. WOUDENBERG Vrachtauto's botsen Op de Stationsweg bij de boter- fabriek reed een vrachtauto met aanhangwagen, geladen met stenen in de richting Woudenberg. Van de andere zijde naderde een vracht auto die een voor hem rijdende vrachtauto w ilde voorbijrijden. Hier voor was de ruimte onvoldoende. De bestuurder van de stenenauto werd daardoor genoodzaakt naar rechts uit te wijken. Hierdoor kwam hij in aanraking met een boom en kwam daarna op het rijwielpad te recht. waarvan ongeveer 25 m. werd vernield. De auto werd ernstig be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ruitersportdag De Landelijke Rijvereniging ..De Valleiruiters" organiseert op Zater dag 28 October a s. een uitgebreide wedstrijd, waaraan uit alle delen des lands ruiters deelnemen, totaal 60 ruiters. Het programma bestaat uit: dressuurproevcn, wegparcours, cros country en een zwaar spring concours. De wedstrijden vangen om half twee aan in de nabijheid van hotel „De Pyramide". Woningruil mogelijk Dc gemeente Woudenberg is sedert 16 October j 1 aangesloten bij de Stich ting Interlocale Woningruilccntrale Zij. die hun woning in Woudenberg wensen te ruilen tegen een woning in een an dere gqmcc-ntc. Ittinrren van deze ruil- ccotrale profiteren. Burgerlijke Stand Geboren: Pctronclla Hanna Maria. d. van S. Stam cn M., van Beek, Wilhelmi- na d van J. Renes cn J. van Bruggen. Ondertrouwd: Gerrit Jan Blok cn Ma ria Hendrika Geijtenbeek; Johannes Westerhuis en Ahda Geijtenbeek; Ma- rius van Velthuizen en Jantje van Wolfswinkel. Getrouwd. Jacobus Mandersloot en Maria Minnen. Opbrengst collecte De collecte voor het Protestans Interkerkelijk Thuisfront (PIT), welke óp 21 October in Wouden berg werd gehouden, heeft 376,71 opgebracht. Spreekbeurt Ds. J. H Grolle uit Utrecht hoopt Maandag 30 Oct. des avonds 7.30 u. in de Wilhclminabewaarschool te Woudenberg voor de Mannenver- cniging tc spreken over Kerk en Israël. Predikbeurten Zondag 29 October: Ned. Herv. Kerk vm. 9.30 u. dr Haring van Lage Vuursche, nm. 6 30 ds. Lamens van Elspeet. Vereniging van Vrijz. Hervormden, afd. Woudenberg en omstreken nm. 7 uur ds D. Faber van Driebergen in Bethel. HOEVELAKEN DANKSTOND VOOR HET GEWAS Donderdagavond, 2 November 7 uur wordt cr in de Ned. Herv Kerk te Hoevelaken een dankstond voor het gewas gehouden waarin voorgaat ds K. van de Pot van Veenendaal. SPREEKBEURT UITGESTELD Wegens verhindering van dsWoestUne van Barneveld is de spreekbeurt welko hij gisteravond te Hoevelaken zou hou den uitgesteld tot hedenavond. Aanvang 7 uur (Bed. H Avondmaal). MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken Hoogland en Hoog landerveen heeft dienst ds F W. Klaa- renbeek. Tel 3495 210. PREDIKBEURTEN N.H.K 9.30 u.. onbekend. 2 30 u ds Bogert van Harderw ijk Gcref. Gem.: 9.30 en 3 uur. leesdienst. HAMERSVELD Scbade aan Grebbe-linie „Het schijnt meer te gebeuren, dat aan de dijk geknabbeld wordt" aldus de Officier van Justitie bij de Utrechtse Politierechter in de zaak tegen vader en zoon v. d. B., beiden landbouwers te Hamersveld. Hun was ten laste gelegd, dat zij zich op 9 Augustus jl. aan stroperij met paard en wagen van twee A drie kubieke meter aarde ten na dele van de Staat hadden schuldig gemaakt Op die dag had J. v. d. B. zand nodig en was hij met zijn zoon naar Leusden getrokken, waar hij genoemde hoeveelheid uit een dam van de Grebbe-linie haalde. Verdachte, die het feit toegaf, ver klaarde zich bereid het 2and terug te brengen. Zover ging de eis van de Officier echter niet, doch hij achtte het wel ernstig, dat schade aan de verdedi gingswerken werd toegebracht en requireerde tegen J. v. d. B. een geldboete van f 40. subs 20 dagen hechtenis. De Politierechter beslis te conform. De zoon van eerstgenoemde ver dachte. de 23-jarige J C. v. d. B., werd. bij verstek tot f 2Q boete subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2