STADSVENSTER HARALD KREUTZBERG AZ en PC geeft Merwede zeer goed partij Karald Kreutzberg danst in liet Grand Theatre Grand Theatre Goede filmavond van de NRY over Graubünden Noteert u even Jos Lom snelste tijd-racer „Leusderkwartier" verliest van „<T Oranjeboom* 2 Dinsdag 31 October 1950 Kunstenaar van wereldformaat als zesjarige jongen voor het eerst op de planken De kunst van het ballet bevat alle elementen, waarmede de drama tische kunst in de loop der eeuwen haar doel, het brengen van ontroe ring langs de weg van schoonheid, heeft trachten te bereiken. Alleen de directheid van het gesproken woord ontbreekt. Of hierin de verkla ring ligt van het tekort aan belangstelling, dat deze kunstuiting ge durende zeer lange tijd in Nederland heeft moeten ondervinden? Wij weten het niet, maar constateren slechts met voldoening, dat deze ban gebroken is en dat er in ons land een sterk groeiend interesse voor het ballet valt waar te nemen. Donderdagavond kan Amersfoort met hem kennismaken Ook in Amersfoort is dit het ge val; wie het oor te luisteren legt, bespeurt dat in veel kringen der samenleving een ernstig streven bestaat door te dringen in het we zen van deze kunst en zij die mede gehouden zijn het culturele leven vorm en inhoud te geven, blijken dit te hebben verstaan. Zo be schouwen wij het optreden van Harald Kreutzberg als een belang rijke gebeurtenis op dramatisch gebied in onze stad en wij hopen, dat men moge inzien, dat dit op treden een toch wel zeer aparte gebeurtenis betekent in het artis tieke leven van Amersfoort, een avond, waarop het ballet in de perfectie zal worden gedemon streerd. Sommigen menen, dat zij liever een gehele dansgroep op het toneel zien dan een eenzaam kunstenaar. Wij zullen de laatsten 2ijn, om de bekoring van een vol ledige balletgroep te ontkennen, maar wij menen er hier toch de nadruk op te moeten leggen, dat 't solistisch optreden van Kreutz berg wol bij uitstek geschikt is het wezen van deze kunst bijzonder tot haar recht te doen komen. Want al schreven wij in de aan vang dezer regelen, dat hier vrij wel alle elementen der dramatiek aanwezig zijn, dan wil dit nog geenszins betekenen, dat de dans kunst in wezen niets is dan een samenvatting dezer elementen. In tegendeel, de dans is een geheel zelfstandige kunst met een volko men eigen karakter, die door de spanning der bewegingen uitdruk king tracht te geven aan een in nerlijke ontroering. Zo ziet ook Kreutzberg zijn kunst een kunst, die hem als het ware in het bloed zit, die vanaf, zijn prilste jeugd in hem leefde en die in de loop der jaren een steeds volmaak tere vorm heeft aangenomen, zo- Amersfoortsc zwemmers naar Eindhoven De Ncptunuszwemster Ina de Gans heeft een uitnodiging ontvan gen voor deelneming aan de grote Nationale Zwemwedstrijden, die op Zaterdag 4 November door Acgir in Eindhoven worden georganiseerd. Ina de Gans zal starten op de 100 meter rugslag. Haar broer Jan speelt die avond als midachter in het versterkt Ne derlands Jeugdzevcntal mee tegen het volledige Kikvorsenzevental In de jeugdploeg staat de AZ en PC-er Felix Insingcr als keeper opgesteld. Wim Mosterd van AZ en PC is re serve. Beethoven-avond Het tweede concert van de Mees- terpianistenserie in Amicitia te Amersfoort op Donderdag 9 No vember zal verzorgd worden dooi de nestor der Nederlandse pianis ten Willem Andnesscn. Het pro gramma dat uitsluitend aan wer ken van Beethoven gewijd zal zijn vermeld o.a. de Fantasie op. 77, de Waldsteinonate en de laatste pianosonate op. 111 Burgerlijke Stand 30 October 1950 Geboren: Wouter Frans. z. v. W. v. Empleen en J. F. Hübncr; Mari- nus z. v. J. W. de Goede en M. A. Mets; Cornelis. z. v. G. Woudenberg en J. aJnsen; Cornelia Luberta, d. v. H. v. Leuwen en M. Wassmk: Jans- je Elisabeth, d. v. A. Morren en J. Kelder Getrouwd: H. Geveke en A. Hu- nink. Overleden mus Schuts, 75 jr Lautenschutz. Arnold Michael Anto- geh. m. J. E. M. Advertentie (l.M.) Denkt U erom MORGENOCHTEND 10 uur begint dc plaatsbespreking voor "s werelds beroemdste danser op Donderdag 2 Nov. 8 uur danig zelfs, dat hij gerekend mag worden tot de allergrootsten op zijn speciaal terrein. Het is inte ressant kennis te nemen van de wijze, waarop Harald Kreutzberg reeds als zesjarige eens optrad in een kleine dansrol in de operette „Der fidele Bauer" wist af te dwingen, interessant ook na te gaan, hoe hij via het beroep van modetekenaar (ook hier de poging tot plastische uitbeelding) weer opnieuw tot het toneel en de kunst van het ballet kwam en toen langs een moeilijke weg de top wist te bereiken. Hoe hoog wel deze top ligt, daarvan overtuige men zich nu deze gelegenheid wordt gebo den. Wij twijfelen er niet aan, of het kunstminnende Amersfoort zal deze gelegenheid aangrijpen om kennis te maken met het wezen der danskunst, zoals deze zich tot op de huidige dag heeft ontwik keld en die, binnen de grenzen van het menselijk-volmaakte, zal worden vertoond. S. Ongewenste bemoeienis Vijftien gulden boete. subs, tien dagen hechtenis, luidde het vonnis van de Utrechtse Politierechter contra de 43-jarige chef-inkoper M. A. dc W. alhier, die zich Maandag voor deze instantie moest verant woorden wegens belediging van twee dienstdoende agenten van po litie. De verdachte verklaarde zich op 3 Juli te hebben geergerd aan de gedragingen van twee politie-agen- ten, die belast waren met het re gelen van het verkeer op het kruis punt KampstraatWecrdsingel. Op een moment, dat de stoplichten niet werkten waren zij z i. niet voldoen de actief opgetreden. Hierover ge ërgerd was hij op de politiemannen toegetreden en had hun toege voegd: „Sufferds, staan jullie te sla pen; zien jullie niet, dat die vracht auto door het rode licht heenrijdt en bijna twee dames omver rijdt?.. Zowel de Officier v?n Justitie als de Politrechter waren van oordeel, dat de verdachte beter had gedaan zich niet met de politieagenten te bemoeien en dat hij zich in alle geval van beledigende uitdrukkin gen als hierboven geciteerd had moeten onthouden. De eis van de Officier luidde 20 boete subs, tien dagen hech tenis. Stopbevel genegeerd Vijf cn twintig gulden boete, subs, tien dagen hechtenis, legde de Utrechtse Politierechter Maandag j.l. bij verstek op aan de 28-jarige ad ministrateur A. L. alhier wegens het niet voldoen aan een hem gegeven bevel tot stoppen door dc wacht meester van de Rijkspolitie N. K. Een en ander conform de eis van de Officier van Justitie. Evenals in voorgaande seizoenen is er ook nu weer een goede en prettige samenwerking tussen de plaatselijke afdelingen van de Nederlandse Reisvereniging, de Mij. tot Nut van 't Algemeen en de vereniging „Oost en West". Ook deze winter zorgt elk van deze drie organisaties voor een gemeenschappelijke avond en gisteravond was er zo'n bijeenkomst in Prinsenhof, die was belegd door de N.R.V. Belangstelling groot, dank zij samenwerking De heer J. Asyee sprak namens het bestuur een welkomstwoord to: de aanwezigen en speciaal tot de leden van de nog jonge vereni ging „Nederland-Zwitserland Het deed hem genoegen, dat er zo velen naar Prinsenhof waren gekomen en hij meende, dat dit ook een gevolg was van de goede samenwerking. In dit verband prees 'te heer Asyee het werk van de Amersfoortsc Gemeenschap, die daar zo op aandringt. De heer Dorn uit Enschede leid de vervolgens een tweetal films over het Zwitserse kanton Grau bünden in. Hij deed dat met ken nis van zaken op zeer enthousiaste wijze en bracht zijn toehoorders enige geografische kennis van deze streek bij. Graubunden is het grootste van de 22 Zwitserse kantons. De hoofdstad is het oude Chur. Grau bünden. aldus de heer Dorn, is een stralende parel in de onver gelijke kroon, die Zwitserland heet. De streek wordt de vader van de Rijn genoemd, omdat deze rivier er zijn oorsprong vindt. Men spreekt er Duits, Italiaans en het zoetvloeiende Rhetoromaans, een eigen taal. De inleider sprak over de prachtige bergtoppen en de be roemde dalen en vertelde uitvoe rig over de Ratischer Bahn, die touristen voert naar wonderlijke Gouden jubileum D.E.S. Zaterdag 4 Nov. viert dc toneel vereniging ..Door Eendracht Sterk" haar gouden jubileum, met een gro te toneelvoorstelling in Amiciti3. waar het toneelspel ..Wantrouwen*' zal worden opgevoerd, onder regie van de heer M. P. Schoenmakers. GRAND THEATRE. „Kinderen van de straat" Zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 2.30, 6.45 cn 9 uur. Alle leeftijden. Donderdag. 2 November, aanvang 8 uur precies: Optreden van de wereldberoemde danser Herald Kreutzberg. CITY THEATER. „Dc getemde Feeks". Zondag: 2.00. 4.15, 6.45 en 9 uur. Ov. dagen: 230, 6.45 en 9 uur. 14 jaar. REMBRANDT THEATER. Van Vrij dag t/m Maandag: „De razende ruiter". 14 jaar. Van Dinsdag t/m Donderdag: „Het geheim van Mr. Wong". 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag: 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag: 2.00. 4.15, 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30 en 8 uur. 31 October: Volksuniversiteit, drs D. R. Lurarus „Lastige kinderen en lastige ouders". Openbare Leeszaal 20 uur. 31 October: Gemeenteraad, Raad huis 19 uur. 1 November: Collecte Christelijk militair Centrum t/m 8 November 1 November: Youth for Christ, bijeenkomst Amicitia, 20 uur. 4 November: Jubileumavond buurtveren. Stephensonstraat, Ami citia 20 uur. 4 November: Bridge-wcdstrijd A. B.C.O.N.I. rest. Oranjeboom. 14.30 uur; Feestavond 20 uur 'd Oranje boom. Veertig jaar in dienst De heer J. J. Voorsmit, voorman rangeerder te Amersfoort, is 25 No vember veertig jaar bij de dienst van het vervoer van de Nedcrland- sche Spoorwegen in dienst. mooie streken. Hij liet zijn toe hoorders kennis maken met het Engadiri en al die andere bekende streken, waaraan Graubünden zo rijk is. Daarna vertoonde de heer Kuoni van het verkeersbureau National- park" te Chur twee films over Graubünden. Beter dan de woor den van dc inleider toonden de technicolors de pracht van het bergenland, van de gletschers en de dalen. Ook de liefhebbers van het bergklimmen konden hun hart ophalen, maar het hoogtepunt was toch wel de film over het Natio- nalpark met zijn schitterende fau na en flora. Het was een interes sante avond, waarmee de NRV veel uscces heeft gehad. Vragen over kleuterschool Vanavond stelt de heer W. van Apeldoorn, zo de raad hem daartoe vergunning wil verlenen, in de raad vragen over de toegezegde vestiging van een kleuterschool in de Theo Thijssenschool aan de Zonnebloem- straat. Zo uitbreiding van genoem de school niet mogelijk is, verdient het dan geen voorkeur een houten noodgebouw te plaatsen, in plaats van het voor het geven van kleu teronderwijs volkomen ongeschikte gebouw van de speeltuin te gebrui ken?. zo vraagt de heer Van Apel doorn. DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1423. In een omtrek van vele kilometers doet dc invloed van Lupardi's uitvinding zich gelden. Het is een fantastisch gezicht, al die dieren omhoog te zien stijgen. En in de bovenste lucht lagen spatten ze onder prachtige kleureffecten uit elkaar! Ook de tech nici van Venus zijn en thousiast en ze weten niet hoe ze Lupardi moeten bedanken voor deze hulp. Maar onder tussen is Rob bezig om Brookfeller bij te bren gen. De arme man is to taal uitgeput en boven dien schijnt het zuur stofapparaat van hem niet goed te werken. Rob vernieuwt de kalipatroon. Als er nu maar niets met Brookfeller is gebeurd. de scheidsrechter zag dat niet!) de score op 54 bracht. Beb Korevaar zette een strafworp om in een doel punt (55) en in de laatste minuut van de wedstrijd toen Henk de Jong cn Wim Mosterd het water waren uitgestuurd maakte Beb Korevaar er uit een strafworp 56 van. In de nog resterende seconden gelukte het de Amersfoorters niet meer te doelpunten. Voor Dordtenaren valt beslissing in laatste minuut Het pas naar dc eerste klasse gepromoveerde AZ en PC speelde Maan dagavond voor het Centrale Winter Competitie van de KNZB in het Sporl- fondsenbad tegen Merwede 1 uit Dordrecht. De Amersfoorters bewezen, dat zij in de eerste klasse heus niet tot dc zwaksten zullen behoren. Lang- wisten zU stand te houden, maar tenslotte moesten zfj toch zwichten voor het technisch veel beter spelende Merwede. Maar dat gebeurde pas in de laatste minuut van de wedstrijd, toen de international NUs Korevaar een strafworp omzette in een doelpunt. En dat verzekerde de Dordtenaren van een 56 overwinning. De wedstrijd stond niet op een bijzonder hoog peil. Tijdens de eer ste helft ging het nog, maar na de rust miste de wedstrijd al het fraais, dat een sportief gespeelde polowed strijd te zien kan geven. Want aan deze sportiviteit ontbrak het in de tweede helft wel eens. De gemoe deren raakten soms zo verhit, dat op een gegeven ogenblik bijv. drie spelers op het drogo werden ge stuurd. De scheidsrechter zag o.i. veel te veel door de vingers en had bij een strengere leiding nog meer spelers naar de wal moeten stu ren AZ en PC probeerde het in deze wedstrijd eens met een nieuwe opstelling. Ter Weel lag op de goal; Felix Insinger opereerde tussen voor- en achterhoede en Gertie Mosterd nam de midvoorplaats in. Op den duur zal deze opstelling wel niet bevredigen. Ook Merwede. dat met twee invallers speelde, werd reeds direct na het beginsig- naal blootgesteld aan enkele ge vaarlijke Amersfoortse aanvallen. Gertie Mosterd werd op een gege ven moment ongeoorloofd aangeval len. De midachter van Merwede werd het water uitgestuurd. Uit een vrije worp, die hierna werd ge nomen plaatste Wim Mosterd de bal op z'n broer Gertie, die hard inkogelde (10). Maar lang be hield AZ PC deze voorsprong niet. want uit een scrimmage voor het Amersfoortse doel wist Beb Korevaar gelijk te maken (11). Verrassend was het tweede doel punt van AZ en PC, dat Gertie Mosterd scoorde, nadat Felix Jnsin- gcr hem fraai de bal hacT toege speeld. Met deze voorsprong be hield AZ cn PC enige tijd een klein overwicht, maar men kon toch dui delijk gewaar worden, dat het de groenwitte ploeg nog wel aan vol doende routine ontbreekt. Beb Ko revaar maakte hierna op fantasti sche wijze de gelijkmaker (22) Merwede's achterhoede ging toen enige tijd alle ballen op de 2 me- terlijn plaatsen, waar Beb Kore vaar op dc huid gezeten door de AZ en PC achterwaartscn on vermurwbaar bleek. Een snelle aanval besloot hij met een prachtig schot, dat Ter Weel te machtig was (23). Maar weer golfde het spel op en neer en AZ en PC wist door Gertie Mosterd uit een scrimmage voor het Dordtse doel. de gelijkma ker te scoren (33). Voor de rust namen de groenwitten zelfs nog een 43 voorsprong, toen Gertie Mos terd een fout in de Merwede de fensie afstrafte Zondag verreden dc Pedaalridders hun eerste recordrit voor het sei zoen 19501951, over 5 km. In dit seizoen zullen vier van deze ritten worden georganiseerd. De renner die er in slaagt gedurende deze wedstrijden de snelste tijd over 5 km te maken is recordhouder van het seizoen. Jos Lem, de grote specialist op het gebied van tijdraces beschaamde zijn faam niet en liet alle B-klas- sers achter zich. Veldman Jr. de eerst geplaatste A klasser, deed er precies 9 seconden langer over dan Lem. Pol, de grote favoriet viel wat tegen en moest genoegen nemen met de derde plaats In de komende ritten zal hij het door Lem geves tigde record echter zeer zeker be vechten. De openbaring van dc dag was de B-klasser Geytenbeek, die zich bij na 10 seconden sneller plaatste dan De Gans en vele B-klassers zoals V. d.^Glas.- Hartsuiker en'Böflnger achter zich liet. De uitslag werd: 1. J. Lem 7 min. 42.1 sec. -fB.- klasser). 2. Veldman 7.51.1 (A-kl.). 3. J. A. Pol 7.55.4 A.-kl.) 4. Gey tenbeek 7.56.4 (B.-kl.). 5. De Gans 8 06 (A-kl.). 6. v. d. Brug 8.07.4 iB-kl.). 7. J. v. d. Glas 8.09 3 (A.- kl.). 8. H, v. d. Berg 8.09.4 (B-kl.). 9. W. Hartsuiker 8.12 (A.-kl.). 10. W. v. d. Panne 8.14.1 (A.-kl.) 11. Bofinger 8.17.2 (A.-kl.). 12. Bou- man 8.18.1 (A.-kl.). 13. Schotting 8 20 2 (A-kl.) 14. Wcrdler 3.20.4 (B.-kl 15. v Walsum 8 23.1 (A.-kl. 16. Floor 846.3 (B.-kl.). 17. H. v. Wijk Jr. 8.55.1 (Jun.). 18. Ouwerkerk 925 (B.-kl. Italiaanse opera naar Amersfoort De heren J W. Bottenheim en Eduard van Kinsbergen. respectie velijk directeuren van de N.V. het Concertbureau en International Show Productions, hebben een tour nee door Nederland georganiseerd van een aantal Italiaanse operazan gers en zangeressen, die allen aan dc bekendste opera's in Italië hoofd- en titelrollen vertolken, al dus meldt het A.N.P Het zijn: Anna Surani, soprano drammatico, Luci- ana BeKolli. soprano leggcro Irma Colasanti. mezzo soprano. Francesco Carrino. tenore drammatico, Achille Casartclli. tenore lirico. Antonio Salscdo. baritono en de dirigent Ni no Gajoni. Begonnen wordt met een serie opera-concerten van deze solisten met groot orkest, waarvoor in de diverse steden ondcrscheidelijk de Haarlemse. Arnhemse en Groningse orkesten werden geëngageerd. Het programma vermeldt aria's, duetten trio's, kwartetten, ensem bles. ouvertures en intermezzi uit de opera's van Verdi, Puccini, Ros- sinni. Donizetti. Leoncavallo. Mas- cagni. e.a Deze concerten zullen o,m. in de volgende steden worden gegeven: Haarlem. Den Bosch. Maastricht, Tilburg, Breda Groningen, Leeu warden. Amersfoort. Almelo, Hengelo. Hilversum. Bussum, Alk maar cn Den Helder. Het eerste concert wordt gehouden in het Con certgebouw te Haarlem met mede werking van het volledige Haar lemse orkest op Maandag 6 Novem ber a.s. Bij informatie deelde men ons mede dat het optreden in Amersfoort nog niet geheel zeker is. Er wordt onderhandeld over een Verdi-avond in Februari. „Centraal" wint van „Ons Genoegen" De Baarnse cadrespeler Van der Nat heeft opnieuw bewezen in goe de vorm te zijn Hij won in de wed strijd „Centraal" tegen „Ons Genoe gen" van de Soestdijker teamleider Verkerk. Door overwinningen van Waasdorp en Ko Stalenhoef bleven de Soest- dijkers tenslotte met 42 in de meerderheid. A. Verkevk Van der Nat Waasdorp Ankersmit J. Stalenhoef Van ac Burg 200 T46 26-30 5 61 175.175 26 36 6.73 175 175 18 30 9.72 160 59 18 11 3 27 175 175 33 18 5.30 160 136 33 16 4 11 Slachtoffer van aanrijding overleden De 22-jarige Amersfoortse kan toorbediende R W. E. van Dam. die vorige weck Dinsdag een schedcl- basisfractuur opliep bij een aanrij ding op het Borncoplein. is Zondag middag in het St. Elizabethszieken- huis aan de verwondingen over leden. Kippendiefstal Uit een hok achter een woning aan de Isseltseweg werd een aantal kippen ontvreemd. SOEST Damuitslagen In de competitie om het kam pioenschap van de damclub „De Va riant" werden in het clublokaal van De Gouden Ploeg wederom enige partijen gespeeld. R. Dammen ver loor van C van Es. G. Collet ver sloeg W. Veerman. H Kraaij ver loor van J. W. Ooms. Na de rust zakte het spelpeil. Er werd woest cn soms unfair ge speeld Sensatie was er genoeg, maar hei was jammer dat dit juist de gemoederen zo verhitte. Nijs Korevaar maakte eerst voor zijn club gelijk (4—4), waarna Wim Mosterd (staande notabenc, maar Benoeming Tot onderwijzeres aan de Chr. School („Patrimonium" School B) te Veenendaal werd benoemd mej. L. P. J. van Aller te Amersfoort. Neptunus II wint Het tweede herenzevental van „Neptunus" speelde Maandagavond in het Sportfondsenbad zijn eerste competitiewedstrijd tegen de reser ves van het Utrechtse UZSC De Amersfoorters demonstreerden een opvallend overwicht, hetgeen zij voor de rust reeds met twee doel punten respectievelijk van Jan Bre- dcwold en Bertie de Vries, tot uit drukking brachten. In de tweede helft voegden Jan Bredewold en Piet van den Bree er ieder nog een bij. UZSC verschalkte de Neptunus- keeoer tweemaal, zodat de wed strijd eindigde in een 42 overwin ning voor Neptunus. Voor de bekercompetitie der KN ZB speelden de eerste herenteams van DKR en Brandenburg tegen el- I kaar DKR won met 31. Het Nijkerkse Poedel heeft een royale zes nul overwinning behaald op het bezoekend Zonnehcuvcl uit Soest. De teamaanvoerder van Poe del speelde een uitstekende partij en won met een moyenne van liefst 11 90. Veer Ran Van de Pol Hopstaken Van de Berg Van Straten 250 250 21 33 11 90 230 105 21 21 5 170 170 20 33 8 50 150 102 20 16 5.10 130 130 30 19 4 „33 150 124 30 17 4.03 Gecompliceerde aanrijding Maandagmorgen stond voor de gesloten spooroverweg te Soestdul- nen een vijftal auto's op doorla ting te wachten. Toen de afsluit bomen werden opgehaald, reed de gehele file in de richting Soester- berg. De voorste auto. bestuurd door een zekere V. uit Soest, moest enige honderden meters verder het terrein van de Utrechtse Waterlei ding oprijden, waarvoor de chauf feur de linkerrichtingwijzer van de auto uitstak. De achter deze rijden de auto, bestuurd door een militair van de L. S. K. was reeds naast eerstgenoemde cn gaf signalen, dat hij passeren wilde. V. hoorde dit en haalde de richtingwijzer in Toen de militaire auto was gepasseerd, stak V de richtingwijzer weer uit en haalde terstond naar links uit. Op datzelfde moment was een an dere auto. bestuurd door N. uit Be verwijk naast de auto van V. Daar N. zijn doorgang zag versperd, haal de deze ook naar links uit. zodat beide wagens het erf van de Wa terleiding opreden. De doorgang was echter te smal. zodat beide auto's tegen een muur terecht kwa men. De bestuurders liepen lichte kwetsuren op, doch beide auto's hadden erge schade opgelopen. Gevonden voorwerpen Grijs kinderjasje; huissleutel; scheermes; lederen handschoen (linker); 2 lipsslcutels jonge her dershond (reu); bruine pet; donlcer blauwe kinder windjack; rood plas tic kindertasje; bruin kinderwan tje; gouden kettinkje met hanger tje; sleutel; gekleurde bal; donker bruin handtasje; damespolshorloge; zakje met stempels; blauw kinder wantje; 34 duivenringen; padvin- dersgeso; grijze wollen muts; bril met licht montuur; zwarte want: zllverbon van f 1.zilverbon van f 2 50; lederen want met wol ge voerd; zilveren broche. Het heeft Maandagavond in Café ..Neuf' aan de Leusderweg tijdens de strijd tussen de hoofdklasse libre- spelers van „Leusderkwartier" en ..d'Oranjeboom" gespannen. Tot gro te teleurstelling van de supporters verloren zowel Van de Berg als Japin hun partij, waadroór „d'Oran jeboom" tenslotte met een 2-4 over winning huiswaarts keerden. Schouten, de teamvoerder van „d'Oranjeboom" speelde uiterst kalm en deed zichtbaar zijn best om tech nisch zo goed mogelijk te spelen. Het harde spel dat hij enkele jaren geleden had is hij volkomen kwijt doch zijn sterkste wapen is nog LEUSDEN Zwembad-diefstallen „Diefstallen uit klcedlokalerr van badhuizen en zweminrichtingen zijn aan de orde van dc dag. Het is intussen zo ver gekomen, dat ba ders cn zwemmers hun eigendom men niet meer in een klcedhokje durven laten liggen, omdat dc kans groot is, dat zc die aanstonds niet meer terug zullen vinden". Aldus klaagde de Officier van Justitie in zijn requisitoir tegen de 18-jarige landbouwersknecht N. v. E.. die Maandag j.l. voor de Utrechtse Politierechter terecht stond wegens diefstal van een portcmonnaic met inhoud, gepleegd op 20 Augustus j.l. in een badhuis tc Amersfoort. Naar uit het verhoor bleek, had dc jongeman behoefte aan snoep goed. maar daar hij niet over geld beschikte, had hij getracht zich dat door diefstal toe te eigenen. Groot was de buit niet, slechts een sim pel kwartje. De jongeman mocht overigens van geluk spreken, dat hij nog een blan co strafregister had, anders zou hij er zeker niet met een maand voor waardelijke gevangenisstraf en 10 boete zijn afgekomen, zoals thans geschiedde. Verbeteringen aan de Markthal /NDERTIJD schreven wij het een en ander over de brandveiligheid van dc Markthal. Er viel veel te verbeteren. De brandweer had er geen vrede mee en het gemeentebestuur niet minder. De Markthal is nu eenmaal een grote zaal, die door tal van verenigingen wordt gebruikt Het spreekt woordelijke kalf kan op stal blijven. Voordat cr moeilijkheden konden ge beuren is gemeentewerken aan dc slag gegaan. Een deel van de schuifdeuren is vervangen door naar buiten draaiende deuren. Ook de grote achterdeur is nu brandveilig. De stoe len zullen voortaan niet meer los staan. Met deze verbeteringen kunnen we blij zijn. De heer Roelandschap, dc gerant van de Markt hal. wrijft in zijn handen Eindelijk krijgt de Markt hal dan een opknappertje. Een lik verf hier, een lik verf daar. wat nieuwe en sterkere lichtpunten, beter verlichting op het toneel, kortom dc grote zaal van Amersfoort krijgt een-goe de beurf. Dc sfeer in de zaal wordt cr ongetwijfeld prettiger door. Er is nu nog één grote wens: verbetering van het toneel. Is het wer kelijk niet mogelijk het toneel op behoorlijke wijze af te schermen? Aan een concertge bouw hoeveu we voorlopig nop niet tc denken. Waar om besfeedf de gemeente lijke overheid dan niet wat geld aan het toneel in de MarkthalHet bedrag, dat men cr aan uitgeeft, levert zeker zijn rente wel op. Het Amersfoorts vereni gingsleven is er zeer mcc gebaat. Die lieve kinderen dach ten er niet bij na. Want het Molenveld, waar de jongens anders zo prettig kunnen voetballen, is nu een modderpoel. Dat is jammer voor de jeugd en voor de politie, die de jeugd nu van straat moet jagen. Het is ook jammer voor de jongens van de Han delsschool, die missen nu enige dagen hun sportveld. Heren van de brandweer, als u nog eens proef gaat spuiten, aan de andere kant van de straat ligt de beek. Het is maar dat u het weet! Tetteretet, boem, boem! De brandweer heeft Za terdag bij de brand in de wagenlichterij van de NS blijkbaar nog niet genoeg gespoten. Komt Maandag morgen plotseling die knal rode auto van de brand weer het Molenveld (Hel lestraat) oprijden. Slan gen worden uitgelegd en maar spuiten De jeugd vond het nog leuk ook. Tetteretet. boem, boem. Tetteretet, boem, boem, daar komen de mannen van dc Christelijke Mu ziekvereniging „Hosanna" u verkondigen, dat zij op 16, 17 en 18 November in het gebouw Immanuel aan de Tulpstraat een bazar organiseren. Daar zit mu ziek in vrienden. Mijnheer P. Trinks. Hvacinthstraat Modderpoel '6- is dc secretaris van de r bazarcommissie. Gaat u eens met hem praten. Mis schien kunt u wat voor die bazar doen. Tetteretet, boem, boem!* Carillon en Er komt nog meer mu ziek. Die is van een an der karakter U herinnert zich ongetwijfeld nog het concert van een Nijkerks muziekcorps met begelei ding van carillonsftel. Wel nu, op 30 December (no teert u het even) komt het Nijkerks Fanfare Corps naar Amersfoort om op nieuw met begeleiding van het carillon van de Lange Jan tc concerteren. Daar moet u beSlist naar toe gaan. Het is de moeite van het luisteren waard. Te gen die tijd herinneren wij u er nog even aan. Welkom NJN-ers Zo in de dagen tussen Kerstmis en Nieuwjaar kan Amersfoort een groot jeugdcongres binnen zijn muren krijgen. Het ligt namelijk in de bedoeling van het hoofdbestuur van dc Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie het con gres van deze organisatie dit. jaar in Amersfoort te beleggen. Men heeft het oog op de Markthal. Er is echter meer nodig om de ongeveer vijfhonderd jeugdige congressisten tc herbergen. De NJN-ers zijn ras-week-einders en zij weten dus wat kampe ren is. Deze jongeren, die met hart en ziel de natuur bestuderen (de wetenschap doet daar haar voordeel mee), kunnen zich behel pen. Zij zijn al blij als het gemeentebestuur an Amersfoort zou kunnen besluiten om een aantal schoollokalen voor nacht verblijf beschikbaar te stellen. Wat stro er in en de zaak is voor elkaar. Wat ons betreft NJN- ers, welkom in Amersfoort! Munten Wij herinneren onze trouwe lezers van het Stadsvenster nog even aan onze zieke vriend, die zich op zijn ziekbed bezig houdt met het verzamelen van allerlei munten. Van enige Vrienden van het Stads venster kregen wij reeds munten toegezonden. Wie volgt? Kalender Goede wijn behoeft geen krans Wat zouden we dan eigenlijk nog moeten zeg gen over de fraaie"kalen der die het Dagblad van Amersfoort uitgeeft. Voor nog geen gulden kunt u er een familielid met St. Ni- colaas of Kerstmis geluk kig mee maken. Het is een pracht -Calender, met mooie natuurfoto's en een duide lijk schild. Uw bezorger weet er beslist meer over te vertellen of anders wel die lachende juffrouw achter ons loket (niet tc verwarren met Stadsven ster). „Ik ben weer boven-Jan," zei 't manneke vanmorgen cn hü zwaaide met zijn sa lariszakje. Klop even aan 't Stadsven ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf nur. steeds het grote zelfvertrouwen. Van de Berg, de leider van het team van de gasten was daarentegen de kluts wat kwijt en werd kennelijk beïn vloed door de wedstrijdspanning Hij kwam dan ook geen enkele maal toe aan het inhalen van de zestig caram boles. die hij voor moet geven. Schouten kwam ook niet tot grote prestaties, doch hij maakte regelma tig zijn caramboles en stond na twee en dertig beurten zo goed als gewon nen (94-114). Van dc Berg had ech ter hierna enkele productieve beur ten. resp 18 en 35 caramboles, doch de hoop van zijn supporters dat het keerpunt gekomen was werd niet bewaarheid. In een goede eindsprint legde Schouten tenslotte beslag op dc eerste wedstrijdpunten. Japin was kennelijk beinvlocd door de nederlaag van zijn leermees ter want van zijn bekende solide spel kwam heel weinig terecht. Zijn tegenstander Hammink toonde zich uit het goede hout gesneden, soeelde technisch een behoorlijke partij en was daarenboven Droducticf. Tegen het einde kwam Japin nog even op zetten doch onvoldoende om Ham ming de zege tc ontnemen. Wat wei nigen verwacht hadden was gebeurd. ..d'Oranjeboom" stond met 0-4 voor en had de zege binnengehaald De laatste partij tussen Scheerder en Gerritsen werd een overwinning voor laatstgenoemde, die de tech nisch beter spelende Gerritsen geen kans gaf. De ucr^oonlijke resultaten ziin: Van de Berg Schouten Japin Hammink Scheerder Gerritsen DORT 230 161 40 35 4 02 170 170 40 20 4 25 190 134 37 20 3 62 170 170 37 26 4.59 130 130 36 21 3.61 130 96 36 12 2.6fi Dl BÏLJARTUITSLAGEN De uitslagen van dc Maandag avond voor de competitie van het district Eemland gespeelde biljart wedstrijden zijn als volgt: Cadre klasse: Centraal 1—Ons. Genoegen 1 2—4 Tolsteeg 1Noord Brabant 1 24 Hoofdklasse Libre: Leusderkwart. 1Oranjeboom 1 24 Poedel 1—Zonneheuvel 1 60 Eerste klasse Libre: Soesterkwart. 1Zonneheuvel 2 71 Tweede klasse Libre: Ruimzicht 1O D.L. 2 44 Nieuwe Kei 2Ons Genoegen 3 44 Derdre klasse Libre: D.O.S 1—Leusderkwartier 2 26 Vierde klasse Libre: Vriendenschaar 2—Ruimzicht 2 44 Vijfde klasse Libre: Vergulde wagen 4Schouw 1 6—2

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 2