Djakarta niet opgewassen tegen krachten in eigen land Dalai Lhama vlucht voor naderende communisten Daverend feest op Marken bekroont Sijtje s jubileum Veiligheidsraad moet strijd op Ambon beëindigen Rechter en verdachte contra officier weer heeft gekocht' V.v Massa-arrestaties van Portoricanen E1 Zie uw uren in cle ogen Avifauna in proces over Vogel wet Tilburgse school Mint ECA-radio Zaterdag 4 November 1950 3 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Dc teleurstelling over de gang van zaken in Indonesië kon minister Van Maarsevecn best begrijpen, in zeker opzicht trou wens delen. Toch moest men. naar hü terecht opmerkte, tevens wat meer begrip tonen voor de invloed, die de zich na de R.T.C.-conferentie geopen baard hebbende maatschappelijke krachten in Indonesië op de verdere loop van zaken hadden uitgeoefend. Daaraan viel bovenal toe te schrijven de wüze, waarop het tot een eenheidsstaat was gekomen. De Indonesische vertegenwoordigers waren bij de ondertekening van de R.T.C.-overeen- komsten zijns inziens wel degelijk oprecht geweest* Zij hadden echter zelf die krachten ondersehat en toen die zich eenmaal ontketenden, kon de Indonesische regering, wilden er niet veel ernstiger verwikkelingen ont staan, moeilijk meer anders handelen dan zjj had gedaan. Aldus 's ministers van werkelijk heidszin getuigende gedachtengang. Deze belette hem natuurlijk niet te doen uitkomen, dat de in de prak tijk gevolgde procedure inder daad tegen de geest van de Haagse overeenkomsten had ingedruist. Na dat de minister nog even had aan gestipt. dat het verdrag van de sou- vereiniteitsóverdracht uit den aard der zaak niet opzegbaar was. zei hij. dat Nederland, wat de territoriale c-n staatsrechtelijke positie van Ambon betreft, volkomen gedesinteresseerd is Hij voegde hieraan nog toe dat op zichzelf die positie 'n zaak tussen de Indonesiërs onderling was en dat hfj overigens wel iets kon voelen voor 's heren Kerstens' redenering, dat de toekomst van Ambon, als men het oog heeft op het belang van de Ambonezen zelf. eerder ligt in een oplossing, waardoor Ambon deel van het Indonesische staatsbestel blijft uitmaken. Terloops merkte hij op. dat de Nederlandse Regering geen enkele bemoeienis heeft gehad in zake de beschikbaarstelling van schepen door de KPM voor de In donesische Regering. Advertentie (l.M f/nn h"* j, 14 karaats gouden pen. Volledige schriftelijke garantie. Verkrijgbaar in vele briljante kleuren en modellen van'f. 12.75 tot f. 24 50 bij kantoorboek handel co- vulpenzaken. Nederland is wèl geïnteresseerd, zo heette het verder, bij een vreed zame oplossing van het conflict tus sen Djakarta en Ambon. Dit, zowel omdat het terugvoeren van Ambone zen naar Ambon wordt tegengehou den, waardoor wij onze troepen uit Indonesië nog niet kunnen terug trekken. alsook, niet te vergeten, wegens het zelfbeschikkingsrecht, neergelegd in de R.T.C.-afspraken. Staatssecretaris mr Blom van Buitenlandse Zaken, zette uiteen dat de Veiligheidsraad niet benaald blijk geeft van vurige ijver oi% het nodeloos bloedvergieten op Amboi* te doen ophouden. De oorzaak is wellicht, dat men te Lake Success het geval-Ambon van ondergeschik te betekenis acht maar de Regering wenste haal- „verwondering" over de houding van de Veiligheidsraad toch niet te verhelen. Zij blijft hopen, dat de Veiligheidsraad voor een op lossing zorg zal dragen. Waterputten werkten niet bij boerderij brand ARNHEM Toen de Arnhemse brandweer in Westervoort de brand in de boerderij van dc heer Van Aken aan het Kerkepad wilde blus sen. bleek dat beide brandputten de fect waren. In een van deze putten hadden de kinderen steentjes ge gooid, terwijl de andere door een verkeersongeval stuk was. Men moest naar het zwembad een leiding leg gen om water te krijgen. Het duur de daardoor drie kwartier eer de brandweer water kon geven. De in boedel en het woonhuis gingen ge heel verloren. Het vee werd gered. Oorzaak onbekend. Volwassenen op de bagagedrager DEN HAAG De ANWB heeft aan het bestuur van de Ver. van Ned. Gemeenten verzocht er bij de gemeentebesturen op aan te dringen om af te zien van het uitvaardigen van nadere voorschriften ten op zichte van het meevoeren van vol wassenen op bagagedragers van fietsen. In het op 1 Januari in wer king tredende verkeersreglement is het toegestaan, doch aan de gemeen ten wordt de gelegenheid gegeven er van af te wijken. Herdenkingsdienst voor de koopvaardij ROTTERDAM Ieder jaar wordt hier op initiatief van de Rotterdamse koopvaardijpredikanten een herden kingsdienst gehouden voor hen. die het leven lieten in dienst van de Nederlandse koopvaardij en tot voorbede van hen, die ter zee varen. Dit jaar wordt de dienst Zondag 12 November a.s om half acht des avonds gehouden in de Remon strants Gereformeerde kerk aan dc Wcstersingcl, hoek Mathenesserlaan. Het woord zal worden gevoerd door ds J H. Sillevis Smitt. hoofdvloot- predikant en ds J. W. Schokking, vlootpredikant Muzikale medewer king zal worden verleend door het Kralings Kerkkoor. TOKIO. Dc vroegere Japanse premier Koeniaki Koiso, die we gens oorlogsmisdaden tot levenslan ge gevangenisstraf was veroordeeld, is op 70-jarige leeftijd overleden. Merkwaardige oplichtings zaak in verband met een paspoort (Van een onzer verslaggevers! AMSTERDAM. De Amster damse politierechter heeft een zaak te behandelen gekregen tegen iemand, die beschuldigd werd van oplichting van de staat. Verdachte had een paspoort aangevraagd, ont vangen en daarna weggegeven aan een oud-politiek delinquent, die er mee wilde emigreren. De officier van justitie, mr. Dedem, meende dat iedereen weet dat een paspoort te allen tijde staatseigendom blijft, hetgeen de verdachte en de politie rechter, mr. De Blécourt, betwist ten. De politierechter meende, dat het zeer logisch is dat. wanneer iemand een bedrag voor een pas betaalt, hij denkt dat die zijn eigen dom is. Het staat trouwens ook niet in het paspoort geschreven," aldus mr. De Blécourt. Dc officier meende daarentegen, dat uit het feit dat de houder van een paspoort bij verlies daarvan onmiddellijk bij dc politie aangifte moet doen, blijkt, dat het paspoort altijd staatseigen dom blijft. Verdachte verklaarde, dat een rijksambtenaar van een paspoorten bureau hem meedeelde, zelf niet te weten of een paspoort al dan niet eigendom van de houder is. De officier vroeg de zaak te ver wijzen naar de meervoudige kamer van de rechtbank, en de politie rechter was het hiermee volledig eens. 1 BINNENLAND Hoofdlijnen van het financiële beleid IN haar antwoord op het voorlo pig verslag der Tweede Kamer over dc begroting voor 1951 geeft de regering een uiteenzetting van het door haar te voeren financieel beleid, die daarvan echter nog geen volledig beeld geeft Immers, de critischc herziening der financiële politiek, welke minister Lieftinck noodzakelijk acht. vóórdat tot nieu we uitgaven wordt besloten, is nog niet voltooid. Met deze herziening beoogt men tot een beperking van de uitgaven te kunnen geraken, zo dra hun totaal dat van het finan cieel mogelijke dreigt te overschrij den Nieuwe lasten, de bewindsman heeft het bij het indienen van zijn begroting met zoveel woorden ge zegd. kunnen slechts worden aan vaard. wanneer zij gepaard gaan met overeenkomstige bezuinigingen op welk gebied dan ook. En de re gering heeft thans onomwonden uitgesproken, dat daarbij eventueel In liet ook een selectie zal moeten worden toe- r7/~^ï?|Z'T gepast op de uitga- ven die voort- J vloeien uit sommi- V, ge wettelijke voor- BUITENLAND Moeilijke tijd voor Israël NA een tweedaags debat heeft dc Knesset, het parlement 7 Zal me benieuwen wat ze nu Nehroe overweegt kwestie-Tibet aan Veiligheidsraad voor te leggen NEW DELHI. Berichten uit Kalimpong aan de grens van Noord-India melden, dat de 16-jarige Dalai Lhama van Tibet uit dc hoofdstad Lhasa gevlucht is. Hij zou zich met vijftig van zijn getrouwen naar een onbekende bestemming hebben begeven. In dezelfde berichten wordt gezegd, dat Chinese communistische voorhoeden zich reeds op ongeveer 75 kilometer afstand van Lhasa bevinden. De vlucht van de Dalai Lhama, zo wordt gezegd, heeft de demoralisa tie in het Tibetaanse leger nog doen toenemen. De val van Tsjamdo had het moreel der troepen reeds aan zienlijk geschaad. Men gelooft, dat de hoofdmacht van de communisten de 225 kilome ter, die haar nog van Lhasa schei den zonder tegenstand zal afleggen Inmiddels wordt uit New Delhi uit welingelichte kringen vernomen, dat premier Pandit Nehroe van zijn adviseurs de raad heeft gekregen de kwestie der invasie van Tibet aan de Veiligheidsraad voor te leggen Tot nu toe voelde Nehroe er weinig voor, de Ver. Naties in deze zaak te men gen, maar nu wordt hij in deze rich ting gedwongen door de „beledigen de. provocatieve, abruptie en brutale Chinese nota. waarin beweerd wordt, dat India onder invloed staat van buitenlandse mogendheden en dat India niets te maken heeft met Ti bet". De indruk bestaat overigens in New Delhi, dat Nehroe niet geneigd is, een breuk in de diplomatieke be trekkingen tussen India en China te verhaasten. De wcrkcommissie van de Natio nale Congrespartij komt vandaag bij een en men neemt aan, dat zij de kwestie-Tibet onder ogen zal zien. A'a aanslag op Truman NEW YORK. Mevrouw Carmen Torresola, de 22-jarige weduwe van de man, die een aanslag op presi dent Truman wilde plegen, is gister avond in hechtenis genomen. Naar verluidt werd zij te middernacht in haar woning gearresteerd en vervol gens naar een vrouwengevangenis overgebracht. Buitengebruikstelling van postzegels DEN HAAG Met ingang van 1 Januari a.s. worden de volgende postzegels buiten gebruik gesteld en dus voor de frankering waardeloos: de zomerpostzcgcls uitgifte 1949; de zonnebloemzegels; de herdenkings postzegels uitgegeven ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de Wereldpostvercniging en de kin derpostzegels, uitgifte 1949. Tito herstelt betrekkingen met Chili BELGRADO. Joego-Slavië en Chili hebben gisteren in New York een protocool ondertekend, het welk de diplomatieke betrekkin gen tussen de twee landen her stelt. De Jocgo-Slaven verbraken deze op 11 October 1947. Oude dame door twee mannen beroofd DORDRECHT. Twee tot nu toe onbekend gebleven personen heb ben te Dordrecht een 84-jarige al leen wonende dame in de Eben Haezerhof beroofd. De mannen ga ven zich uit voor rechercheurs en zeiden de vrouw, dat haar zuster was gearresteerd omdat zij vals geld zou hebben uitgegeven. Zij dwongen de vrouw tot afgifte van haar bezit ten bedrage van 470. zieningen. Zij acht het zelfs geens- zins uitgesloten, dat het zover zal komen. Dat de regering er onder die omstandigheden naar streeft het nadelig saldo van het land- - bouwegalisaticfonds ad 200 mil- lioen als een maximum te beschou- z wen. waarop het beleid zoveel mo- gelijk moet worden gericht, is vol- komen begrijpelijk. Zij zal de uit- gaven nauwlettend in het oog hou- den en zich tijdig beraden over de te nemen maatregelen, indien de 1' grens dreigt te worden overschre den. hetgeen echter naar zij op- z merkt onder omstandigheden J wel eens onvermijdelijk kan zijn- Uit haar mededelingen blijkt voorts W het volgende: de werkloosheidswet kan 1 Januari nog niet in werking 1 treden, al blijft het streven er op gericht haar zo spoedig mogelijk in te voeren. De plannen tot stichting van een garantiefonds in verband met de industrialisatie nemen ge- leidelijk vastere vormen aan. Er zal een regeling worden getroffen voor ■j het toezicht van de Nederlandse Bank op het credietwezen en maat regelen ter begrenzing .van de cre- 3 dietexpansie worden voorbereid. J Voorts streeft de regering naar een - verdere consolidatie van de staats- schuld, waarbij zij opmerkt, dat zowel het bedrag dat aan schatkist- papier uitstaat als de geldhoeveel- y heid terugloopt. Een feit dat vol- doening schenkt temidden van veel. dat reden geeft tot diepe bezorgd- - heid. CsmramriKf'iripjEiiz M citasroiEBBeBroL'oi'T u Nieuw radiostation voor marine op Curasao DEN HAAG. De Koninklijke Marine heeft op Curacio een nieuw, modern radiostation in gebruik ge nomen. dat niet alleen een grote verbetering in de continu-verbin- ding van het marineverkoer tussen Nederland en de Nederlandse An tillen mogelijk maakt, doch tevens een waardevolle aanwinst betekent in het verbindingsnet van de Atlan tische defensie. van Israël, met 69 tegen 42 stem men een motie van vertrouwen in het kabinet van Ben Goerion aangenomen. De premier, die evenals een belangrijk deel der overige kabinetsleden tot de so cialistische partij, de Mapai, be hoort is ten slotte met zijn oude ministerploeg weer in zee ge gaan, nadat een tweetal weken geleden een breuk over een eco nomische kwestie tussen de Ma pai en het Godsdienstig Blok, een van de andere coalitiegeno ten, een kabinetscrisis had ver oorzaakt. Volgens een gemaakte afspraak zullen^ deze twee be langrijke partijen nu tot de ver kiezingen van Januari 1953 sa menwerken. Israël is daardoor verzekerd van een tamelijk sta biele regering in een periode, die in economisch op zicht zeer moeijk zal zijn. De poli tiek van onbe perkte immigratie, waarbij 't schep- werkgelegenheid wel bie "N eet z?c I zal pen van achter moet blijven, heeft er toe geleid, dat Israël op het ogen blik bijna vijf maal zoveel moet invoeren als het uitvoert. Het zal zeker nog enige jaren duren, vóór de kloof overbrugd kan worden. Op het ogenblik onder neemt Israël pogingen om nog meer hulp uit Amerika te krij gen. Waarschijnlijk zal er in het voorjaar een lening van 1 mil- lioen dollar worden uitgeschre ven. Bovendien is men bezig aan het ontwerpen van een campagne om meer Amerikaanse beleggers voor de ontwikkeling van Israël te interesseren. Een regering, waarin het Godsdienstig Blok opgenomen is en de linkse Ma- pai-partij buitenstaat, zal bij een beroep op de Amerikaanse Zio nisten waarschijnlijk het meeste baat hebben. Maar zelfs, indien de hulp uit Amerika niet bene den de verwachtingen blijft, zal Israël een tijd tegemoet gaan. waarin aan de bevolking niet minder offers zullen moeten wor den gevraagd dan in de oorlog, waardoor Ben Goerion zijn land genoten met zoveel succes heeft geleid. (Van een onzer verslaggevers) MARKEN. Ze hebben zich hier op Marken de kans niet laten ont gaan om onze Sijtje Boes op de schouder te kloppen en de hand te drukken vanwege het feit dat zij een kwarteeuw haar souvenirszaak op de dijk heeft. Sijtje zelf heeft iedereen ruim de gelegenheid gegeven haar te kunnen gelukwensen. Ze bood honderdvijftig mensen een fees telijk slokje aan in hotel De Jong. Op het witte linnen stonden mach tige tulbanden en forse vier-en-een-halve liter kruiken. Er was een expresselijk vervaardigd bundeltje „Sijtje Boes Marken Showhouse", propvol liederen di£ allemaal op het jubileum sloegen. Er waren veel Boezen. De kaar ten naast de borden vermeldden het: Geertje Boes, Pietje Boes, Indonesië repatrieerde om hier een gulden. noodlottig einde te berokkenen te Naarden aan wie hem eens het lief ste was op aarde. Wijlen veldmaarschalk Smuts krijgt een standbeeld. Zij die dit bewerkstelligen, staan onder lei ding van een zoon van Christiaan de Wet. Wuft P een Londense modeshow van minder kostbare toiletten voor 1951 is de nadruk gelegd op vrolijke Vrk J RK gaat netten breien. Urk scheidt uit met vismeel te ma len. Urk zou liever weer willen vis sen in zout water, maar in de Af sluitdijk zit nu nergens een gaatje waar een bottertje doorheen-kan. Ie effen tinten hadden veelal de mo Dan maar netten breien. Voor an- derne diagonale lijn on werden over aeren die wel mogen vissen in zout strakke rokken gedragen Geelgroe ne. gouden en turquoise regenjassen hadden grote zakken en heel wijde mouwen. Zornerjaponr.en gemaakt van rayon, dat voor de gemiddelde Kwekerstrots EN bos tulpen kan men in een emmer zetten, pioenen in een grote aarden kan. maar een or chidee vraagt een kristallen vaas", met die woorden is de o^chideeen- tentoonstelling te Amsterdam Vrij dag geopend De orchideeën er zijn er bij die. in een bruidsboeket en helle kleuren. Driekwart lange gestoken, de wittebroodsweken over- overjassen in kleurige ruiten of fel- leven! water. Rechtstelling ONDER 1000 woorden heeft Dins dag .kwakzalvers" gestaan, waar naar eer en geweten gcschreven-cn- bedoeld had moeten zijn: „artsen". Lemmer van 1900 tot 1938 wie bcUr3 beter geschikt is dan het Hat het gewekte misnoegen tot niets ier dP uitmondirp kriint van hpt ?Vurder.c katoen, waren bedrukt met Lemmer OORLOG tussen stavoren Lemmer, van 1900 tot 1938, hunner de uitmonding krijgt van het „grootscheepvaarwater". 1938: Lem mer wint en vlagt. 1950: eindelijk zijn de werken, o m een sluis van 300 meter, klaar. Feestelijke opening vóór 1951. Zelfs een grote boerderij, die 200 m met stal-en-opstal ver plaatst is, vlagt mee. Carillon ASTEN vlagt ook al Een daar ver vaardigd carillon van 47 klokken staat verzcndklaar voor Sao Paulo in Brazilië, waar het het eerste en voorlopig enige carillon wordt. Bin nen- en buitenlandse beiaardiers hebben er op gespeeld en zij zien het met lede ogen verscheept wor den. Waarom zouden wij Brazilië geen prima-waar leveren? w,..._v anders heeft geleid dan een allerbe- kleurrijke Chinese en Afrikaanse minnelijkste waarschuwing van een ontwerpen Zwarte glimmende lak- Haags medicus, verplicht ons zeer. ceinturen en lakschoenen voltooiden deze toiletjes. TZ IJK vanavond uw uren eens diep in de ogen. Misschien regent het buiten, misschien rukt de wind aan de pannen van uw dak, want het is najaar en de barometer staat 10 vóór 12 in plaats van op 10 over 12. Is er nu niet één uur, waarin gij uw hart verwarmen wil met plannen te maken?, plannen, hoe gij in 1951 gaarne uw vacantie zou willen besteden? Het is het twee kolomsplaatje vlak hierbij in de T/'OLENSCHUUR van Europa, het buurtdat ons dit doet neerschrijven: „De kathedraal van Veere is ge- Roergebied, krijgt komende win- 10-de Muze TIENDE MUZE is de film. Vroe ger zweeg ze altijd en tegen woordig praat ze aldoor. Vannacht verklapte zij dat Mariene Dietrich ridder is geworden in het Legioen van Eer Bi Op a.s filmfestival te Berlijn mag het publiek beslissen over dc bekroningen B De Duitse bioscopen laten Rome Open Stad niet toe tot de circulatie: zij willen de terecht aan Duitsers toegeschre ven oorlogswreedheden niet weer zien. Grotemenscnzegels 7 E noemen het kinderzegels, maar zOn het eiaenlijk niet grote- mens>sn:egels'> Want wie der vol wassenen legt niet graag S cent neer voor een 2-centsplaatje van een kind-bij-z'n-spel'.'. of 8 cent vooreen prentje van 5 rent van een kind wet een dier? Wie telt mrt graag 10 cent neer voor een kleine C- cents nfgezante van iets dat het hart verruktEn wie steunt niet gaarne het goede doel dat men met de aan-' schaf van deze decoratieve miniatu ren dient? Vragen restaureerd", stond er onder. Wie uwer kent Veere?. wie uwer kent Veere goed? Wie uwer naderde dit tedere brokje Volkomen Voltooide Tiid van over het water, of van de duinen van Vrouwenpolder uit? Wie uwer lag ooit uren te schutten in de diepe kolk met de verweerde groenuitgeslagen wanden? Wie uwer .r.epte" zich ooit met de roosters door: winterslang ruist het enige koètije dat Veere telde. he' m "w herinnering na Reis maar naar de bewoonde wereld van Mid- fen eind weg vanavond, in die paar delburg?, dat bruilofskoetsje, in herfstige minuten. En droom avelks versleten achterwand de hout wormen hoorbaar tikten en in welks Kussens de krekels tsjirpten'' Ge noeg. Droom vanavond een paar mi nuten. dat u naar Veere gaat, dat u Veere gaat beleven. Of naar het ruige Redbad bij Medemblik. naar Popta-State in Friesland, of het vim- schone klooster in Ter Apel, of de Hellepoort in Maastricht, waar de felle Jeker onder de straten door- ruist. Het geluid van de Jeker onder 7 IJ wai en spe Hart beeldschoon, vrolijk en speels. Hij zwaartillend' en somber. Zij een Carmen; hij vader- achtig ernstig. Behandel hem barm hartig 16 November verneemt de wereld wat de Amsterdamse Recht bank voltrekt over een tot rade loosheid gekomen jonge man die uit ^Roergebied. krijgt komende a ter gebrek aan kolen Orders en aan vragen zijn tweemaal zo hoog als productie. Economen met handen in het haar B Tot voor kort kregen stratosfeervliegers lekker-dikke trui en aan. zoals alleen groot-en schoon moeders ze kunnen breien. Thans komen in hun machines koelinstal laties. om het hun weer koel te ma ken in de hoge kou.... Eer TE New-York zijn Donderdag avond op de Broadway vijf mi nuten l3ng alle lichten gedoofd in stille hulde voor wijlen G. B. Shaw; voor iemand uit de theaterwereld was dat nog nooit gedaan B het Leidse bosje te Amsterdam komt een bronzen borstbeeld van Arthur van Schendel De plaatsing kost 800 Grietje Boes, Marie Boes, Klaas Boes, mevrouw BoesKes en me vrouw KesBoes. Het buitenland was vertegenwoordigd door mc- 'neer Leo de Vroe van een Ant werps reisbureau. Ook lagen er twee kaarten voor Pierre Monteux en zijn vrouw. Sijtje begreep niet waarom ze niet gekomen waren, want meneer de dirigent had niet afgeschreven. In haar .huisje was het- in de middag al stampvol U weet het misschien: daar is de bedstee nog in ere gebleven, maar hel is een bedstee met telefoon. De jubilares- se schonk glaasjes voor de gaande en komende man. De krantenman en de fotograaf moesten niet bui ten blijven staan, want Sijtje is een door de wol geverfde zaken vrouw. die weet wat publiciteit betekent, „Wat ik geleerd heb is. dit, je moet de mensen het gevoel geven, of ze een broer of een zus van je zijn. Ook de vreemdelingen. Met je stem alleen al kan je men sen afstuiten en mensen naar je toe halen." ..Of de zaak gesloten was op het feest?" Sijtje schudde energiek het hoofd, „de business gaat door", zei ze met dat vleugje marker tongval, dat ze altijd behouden heeft. Om zes uur begon het eigenlijke eetfeest. Het viermans-orkestje was niet zuinig met nummertjes, dat moest telkens weer spelen van „Wie heeft zoveel ping-ping- ping?" en: „Wie brengt zoveel de viezen in? t is Sijt. En maakt het Lieftinck naar de zin? 't is Sijt ALPHEN AAN DE RIJN Voor liet kantongerecht^ diende gisteren een zaak tegen ac directeur van Avifauna, de heer Van den Brink. Hij had bij de wet beschermde vo gels in zijn bezit gehad, voordat hij daarvoor de vereiste vergunning had. Daarvan was proces-ver baal opgemaakt Doch toen hij wel de vereiste vergunningen had. werd op nieuw proces-verbaal opgemaakt, nieuw proces-verbaal opgemaakt Zo wel de ambtenaar van het O.M. als de kantonrechter wapsten evenwel eerst nog een deskundige te horen en daarom werd de zaak aangehou den tot 5 Januari a.s. Ze hebben Zondag 993 voet ballers gevraagd, tvaar ze bet meest naar verlangden 992 hebben geantwoord: naar een overwinning 1 heeft geantwoord: naar halftime met mijn Bond Street Sigaretten In alle ernst: De sigaret niet de record omzet I (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. In het film zaaltje van de United States Infor mation Service heeft de heer Rom- bach van de E.C.A. Vrijdagmiddag een kleine tentoonstelling geopend van 65 stukken Marshall-begrip door scholen in het ganse land bij eengebracht. Enkele uren tevoren had de E C A.-man Cornish na mens Clarence Hunter een fraaie radio-uitgereikt aan de leerlingen van de meisjes-ULO aan het Goir- ke te Tilburg, die met de fraaiste inzending voor de dag waren ge komen. Het is in Tilburg een grote verrassing geweest voor de kunst zinnige en humoristische meisjes, die in een boek. vervaardigd in de vorm van een dollarteken, al hun begrip voor het doel en de resul taten van het Marshall-plan haa- den opgeschreven en getekend Wanneer men al de inzendingen bekijkt, kan men niet anders zeg gen dan dat er onder onze school jeugd heel wat frisse ideeën en heel wat talent leven. De twee-jarige Maria Feld uit Venhuizen bij Hoorn is in de achter het huis lopende sloot ge raakt en verdronken. DEN HAAG. Het aanleggen van belangrijke havenwerken te Agadir in Frans Marokko, waar van de aannemingssom 17 millioen gulden bedraagt, is opgedragen aan het Aannemingsbedrijf Zanen en Verstoep, alhier.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 3