rMhel Verdachte mr V: wat ik deed komt ook bij andere banken voor „Kleine Kunstkring'5 geeft concert Goede start van Neptunus in zwemcompetitie I Merkwaardige ontdekking bespoedigt onderzoek Oranjeboom mag tevreden zijn met overwinning De Samenwerking stelt eisen Otto de Nobel overleden Ontstemming over boerenkwartje 4 DAGEN Woensdag 29 November 1950«| OUDEWATERSE BANKAFFAIRE ROTTERDAM. TerwUl de rechtbank zich In de ochtendzitting had bezig gehouden met de kleine zondaren in de zwendel-affalre der Oude- \vaterse Bank, leden van het personeel, die in opdracht falsificaties hadden gepleegd, zat de directeur, mr V., Dinsdagmiddag op het bankje der be- schuldigen. Hem wordt ten laste gelegd het wederrechtelijk zich toe- eigenen van fondsen, zwarte transacties, ontduiking van blokkerings- en registratievoorschriften en valsheid ln geschrifte. Mr V. wordt verdedigd door mr S. H. Smit en prof. mr H. A. Idema, beiden te Gouda. Beklaagde wordt eerst aan de tand gevoeld over het zwart verdiende geld van de slager F. J. B 33.000. die daarvan tegen kwitantie 19.800 gedeblokkeerd terugkreeg. Van een geblokkeerde rekening liet hij zon der vergunning van de Ned Bank 14 860 overboeken od de vrije re kening van de Alg. Handel, en Im port Mij., de loze N.V., waarvan mr V. directeur was. Pres.: „Die A.H.I.M., dat was eigen lijk uzelf, althans sedert 1940. Ze deed niet anders dan obligaties uit geven." „En leningen verstrekken aan de O B." zegt verdachte. Pres.: „Hield die maatschappij ver gaderingen. had ze commissarissen?" Verd.: „Nee, eigenlijk niet." Verduistering van aandelen Aan V. wordt de koop en verkoop van een groot aantal (minstens der tig) niet-geregistreerde zwarte ef fecten ten laste gelegd. Hij kocht deze van de bankdirecteur v. d. Leeuw te Amsterdam. In twee por ties verkocht hij ze weer aan de Sypcsteijnstichting, waarvan hij be heerder-directeur was. De rest aan zekere A. de Ruyter te Hoenkoop. Dit alles geschiedde zonder machti ging. Het waren gedeponeerde be smette effecten vaak uit voormalig Joods bezit. De bankdirecteur v. d. Leeuw verklaarde als getuige, dat hij V. bij de transactie gezegd had dat de effecten „uit een goed nest" waren. In Maart 1943 heeft verdachte twee gedeponeerde aandelen, die het eigendom waren van mr Flieringa verkocht zonder dat deze daarvan iets vernam Hoewel de stukken ver- dwenen waren, werd tegenover de heer F. gedaan alsof ze nog wel aan wezig waren. Hij bleef dividend ont vangen. Volgens verd. ging de heer F. met de verkoop accoord Hetzelf de gebeurde in 1946 met twee effec ten, die toebehoorden aan dr Van den Berg te Pernis. Bij de verdere behandeling blijkt, dat de procuratiehouder een soort code had ontworpen, waardoor inge wijden echte van onechte boekin gen konden onderscheiden, terwijl een bediende een zeer speciaal kaart systeem had ontworpen (uniek in de bankwereld, volgens de offi cier). nl. ter registratie van geclaim de effecten (ettelijke honderden). Van de Sypesteijnstichting zou verd. omstreeks Augustus 1946 zich een bedrag van 2285 hebben toe geëigend. Verd. zei dat hij het „apart" gelegd had. Maar omdat hij niet wist wat er verder mee gebeurd was, kon volgens hem niet van ver duistering gesproken worden. Een accountantsonderzoek in De cember 1948 wenste meer licht om trent effecten, die tijdens de bezet ting verworven waren. In onderling overleg is er toen geknoeid in stock nota's. effecten- en kasboek van het jaar 1943/44 om de accountants te misleiden. Reeds vóór de balansopgave per 30 Juni 1949 had de Nederlandse Bank aanmerking gemaakt op de crediet- verlening door de O.B., die veel te ruim werd geacht in verhouding tot de contante middelen. Om dat be zwaar te ondervangen verhoogde V. de post „kas, ine betaalbaar gestelde middelen" met 1 ton. die onttrokken werd aan de post „debetsaldi in r.c. van andere credietnemers". Drs H. Haverkamp, accountant van SO Eb Uitreiking decoraties In de raadzaal van Soest waren Maandagmiddag een dertigtal oud militairen aanwezig om uit handen van de burgemeester, mr S. P. ba ron Bentinck namens de Nederland se regering het oorlogsherinnerings- kruis met gesp „Mei 1940" te ont vangen. De volgende oud-militairen ont vingen het oorlogsherinneringskruis: A. Smit. P. Smits. P. J. Elsmit, J. G. Mantjes, H AV. Montouban, N. van Li en den, J. J Kemperman, F. N. Kiesewater. W. J. H. Kloppen burg, A. Knoops. H. Krom. A. Ver sluis, AV. T. v. d. Veen, L. K. van Loon, N. G. van Lume, L J. Jan sen. AV. Hamer, L. Houkes, S. Nieuwland. J. van Noordeman Ver loop, K. den Ouden. J. A Paans, AV. A. Pijpers, F J. P. Romijn. F. la Rose, P. H. de Rijke. P. D. H. Schlecht en J. Schalkx. dc Ned. Bank te Amsterdam, ver klaarde, dat de Ned. Bank als bureau controle credietinstellingen alleen kan toezien op de „juiste geste" van de twintig tot dertig bedrijven, waar op zij toezicht uitoefent. Op de liqui diteit dus. niet op de interne kas- positie zelf. Dat was ondoenlijk. De Ned. Bank moest dus aannemen, dat de haar verstrekte balansstaten juist zijn. Misdadig geknoei Het in Juni 1949 verschenen jaar verslag van de O.B. over 1948 be vatte een onware balans en toe lichting. Misdadig is de wijze, waarop het publiek met behulp van een zoge naamd accountantsrapport zand in de ogen werd gestrooid, luidt de conclusie van het rapport van de rijksaccountants D. P. Porrey en A. Bloem. De laatste heeft buitendien vastgesteld, dat de omzet van de zwarte effectenhandel en andere twijfelachtige manipulaties 6 mil- lioen heeft bedragen. Nu de feiten wel zijn vastgesteld, wil de president nog eens de mo tieven met verdachte bespreken. „Met dat vechten voor die nood lijdende bank heeft u toch wel zeer ernstige dingen gedaan." merkt hij op. „U bent n.b. leerling van prof. Simons geweest. Hij zou zich in zijn graf omdraaien, als hij van deze vreemde juridische opvattingen hoorde. Als men gokt, moet men ook een ..good sDortsman" zijn en als het mis gaat durven zeggen: nu is het afgelopen." Verdachte: „Ik wil me helemaal niet vrij pleiten van mijn schuld, maar ik geloof, dat wat ik deed bij veel meer banken voorkwam." President: „Aangaande de keuze van de middelen, die u gebruikte om de bank te redden, bent u toch al eens eerder door de rechter-cpm- missaris gewaarschuwd?" Mr B. Moret, een van de curatoren in het faillissement van de bank, vertelt tenslotte nog iets over de Biljartuitslagen De uitslagen van de. voor de competitie van het district „Eem- land" gespeelde biljartwedstrijden zijn als volgt: Hoofdklasse Libre Oranjeboom I—Metropole I 4—2 Eerste Klasse Libre O.D L IGouden Ploeg II 44 Soesterkw. IVerg. Wagen III 44 Tweede Klasse Libre Vriendenschaar IO.D.L. II 26 Derde Klasse Libre Soesterkw. IILeusderkw. II 44 Vijfde Klasse Libre Poedel III—K.O.T. II 6—2 Zesde Klasse Libre Oranjeboom IIIRuimzicht III 71 K.O.T. Ill—Theomien II 4—4 Zevende Klasse Libre Schouw IID.O.S. II 62 faits et gestes van de bankier V. Het was hem opgevallen, dat de meeste gedupeerden kleine luiden zijn, financieel ondeskundigen. die op advies van mr V. bijna alle obli gaties van de zeer riskante A.H.I M. en 90 procent van de aandelen van de Oudewaterse Bank hebben ge kocht. Ze meenden, dat de zaak wel safe was. Aan de buitenkant was op de bank immers weinig aan te mer ken. Elk jaar dividend, nooit enig verlies voor de Oudewaterse beleg gers. De heer V. was de deskundige aan wie men zich volkomen en blindelings toevertrouwde. Hierna schorste de president het was inmiddels zeven uur in de avond geworden de zitting tot hedenmorgen. In het requisitoir bracht de Offi cier van Justitie vanmorgen dank aan de medewerkers, opperwacht meester der politie en accountants. Mr. Grasso behandelde achtereenvol gens de geschiedenis van de bank. de M C.-rekening, de A.H.I.A.. Sype- steynstichting. de twaalf punten der tenlastelegging, de verdachte a) als bankier, b) chef-personeel, c) sociaal psychologisch. Met het onderzoek in deze zaak zou de Officier misschien nu nog niet gereed zijn gekomen, als er zich geen merkwaardig incident had voorgedaan. Op een avond, toen mr Grasso in Oudewater bezig was met het horen van enkele bedienden, be richtte een opperwachtmeester der politie hem. dat een bank-cliënt zo juist zelfmoord had gepleegd. De bedienden schrokken zo van dit be richt. dat zij in hun nervositeit mr. Grasso een geheime bergplaats in een kast wezen, waar een zeer be langrijk document werd gevonden, dat onmisbaar bleek voor de voort zetting van het onderzoek. Het do cument was de M.C.-rekening, die alles bevatte, wat het daglicht niet kon zien. MARKTBERICHT WOUDEN BERG Aangevoerd 27000 eieren. Prijs grote eieren 17 tot f 17.50 per 100 stuks, henneneieren 14 tot 14,75 per 100 stuks. Handel vlot. Zwem lust op de tweede plaats Dinsdagavond werd in Utrecht het eerste gedeelte verzwommen van de Zwemcompetitie waaraan door zeven verenigingen werd deel genomen. Dit aantal is te klein voor een Kring met zoveel aangesloten verenigingen. Achteraf was het misschien gelukkig, dat niet meer clubs hadden ingeschreven, want de inschrijving was zeer groot, zodat in een snel tempo het programma moest worden afgewerkt, wilde men tijdig klaar zUn. Het was een zeer geanimeerde avond en de geleverde prestaties waren uitstekend. Tal van goede, jeugdige krachten kwamen in deze wedstrijden te voorschijn. De strijd ging hoofdzakelijk tussen Zwemlust cn Neptunus, die om de beurt de leiding namen, doch aan het slot wisten te Amersfoor- ters toch definitief de leiding te nemen. Op de 100 Meter vrije slag wist Ida de Gans (Nept.) zonder enige strijd m haar serie te winnen. Zeer spannend was de strijd tussen De Vries (Nepten mevr Minjon Wiersma (UZSC), welke strijd in de laatste meters door laatstge noemde werd gewonnen. Op de 100 meter vrije slag voor heren zorgde J. de Gans (Nept.) er voor, dat ook dit nummer voor Amersfoort werd gewonnen. Demuth en Anken «Zwemlust) legden hem het vuur na aan de schenen, doch zij konden dc tijd niet benaderen. Ook de 100 M. schoolslag heren werd een Amersfoortse overwin ning, doordat Evertse juist iets eer der dan Demuth (Zwemlust) aan tikte. De 100 M. schoolslag voor dames werd nu eens gewonnen door Utrecht en wel door mej. Stafhorst (UZSC) en mej. v. d. Twel (Zwem lust) die beiden een zelfde tijd 1 min. 36 sec. maakten. De estafette-wedstrijden waren niet zo spannend als de persoon lijke nummers. Spannend was de strijd tussen UZSC en Zwemlust bij de heren, waarin Zwemlust met Koe op de rails Gistermorgen in de vroegte is een koe nabij de Molenstraat door de electrische trein, komende van Utrecht aangereden. De wagenbe stuurder heeft niets van de aanrij ding bemerkt, doch de bestuurder van een volgende trein zag de koe op de spoorbaan liggen. De koe was zo zwaar gewond, dat het dier ter plaatse moest worden afgemaakt. Katholiek Thuisfront sluit werk af In een bijzondere bijeenkomst in het St. Josephgebouw. nam het Ka tholiek Thuisfront-comité afscheid van de uit Indonesië gerepatrieerde militairen, welke vergezeld waren van hun ouders, vrouwen, verloof den en familieleden. Het „Matrozen- koor" uit Den Haag, onder leiding van de heer Theo van Elferen. was ter opluistering aanwezig. De heer Koppenburg. voorzitter van het comité, heette de militairen v el kom en dankte de werkers, de stille werkers en de parochianen voor het vele werk door hen in het belang van de militairen verricht. In de afgelopen jaren werd door Katholiek Thuisfront een bedrag van f 4800.— bijeengebracht. Winkels later open Het gemeentebestuur van Soest zal waarschijnlijk op 1. 2. 3. 4 en 5 December as. de sluitingstijd van winkels op 9 uur stellen, evenals op enige dagen voor Kerstmis en Nieuwjaar. De nog jonge biljartvereniging „Oranjeboom", die dit jaar voor het eerst aan de competitie deelneemt, heeft Dinsdagavond in Café-restau rant „d'Oranjeboom" tijdens de wedstrijd tegen „Metropole" laten zien. dat zii weet hoe het hoort. Onder een opmerkelijke rust en goede bil jartsfeer werden de wedstrijden gespeeld en het was daarom ook ver wonderlijk hoe slecht de biljarters zich tijdens de wedstrijden hebben geweerd. quideren. Toen dit na elf beurten was gelukt (4848) ontstond de grote strijd om de leiding, die vrij wel tot het einde voortduurde. Toen de arbiter in de drie en vijf tigste beurt tenslotte de laatste carambole voor de Oranjeboom speler annonceerde, kreeg Velt- man in de nastoot nog de kans de ontbrekende vier caramboles re maken om de partij remise te ma ken. Hij miste echter de acquit- stoot waardoor Schouten twee kostbare punten binnen had. Hamming, die de tweede partij speelde, vergiste zich deerlijk in zijn tegenstander Eggelmeijer. Ze ker, de Oranjeboomspeler heeft meer techniek, doch in deze partij was hiervan weinig merkbaar. Daarenboven speelde Hammlnk slordig, waardoor hij enkele ma len ontijdig moest ophouden. Juist toen hij zich enigszins ging her stellen en nog een kans op de overwinning begon te maken, re kende Eggelmeijer met een slot- serie van dertien met hem af, en bracht daardoor de partijen op ge lijke voet (22). Gerritsen was kennelijk beïn vloed door het belang van de hei de punten, want ook hij kon in het geheel de maat niet vinden en moest toezien dat de altijd serieus spelende AVery een voorsprong nam. De Metropole-speler bleef deze behouden totdat Gerritsen in de veertigste beurt kans zag hem met een serie van twaalf caram boles voorbij te stevenen. Opnieuw nam AVery de leiding en reeds kondigde de arbiter „en nog drie" aan toen hij miste. Het was een compliment waard te zien hoe Gerritsen zich met een uiterste krachtsinspanning tenslotte in het bezit van de twee winstpunten stelde door een gocdgespeelde slotserie van zestien caramboles ter tafel te brengen. Hierdoor won „Oranjeboom" deze derby met 42, hoewel het helemaal niet vreemd geweest zou zijn als 't een gelijk spel of een overwinning voor Metropole was geworden. De persoonlijke uitslagen zijn: Metropole met 4-2 verslagen Alle drie partijen bleven bene den het middelmatige, hetgeen misschien verklaard kan worden door de grote wedstrijdspanning, die steeds heeft geheerst. Reeds in de eerste partij, tussen Schouten en Veltman, kwam die nerveuse spanning tot uiting. Van behoor lijk technisch spel was geen sprake, het ging er beide spelers kennelijk slechts om caramboles te maken. In het begin leek het er op dat de Metropole-aanvoerder Veltman goed op dreef was en hij nam dan ook in zeven beurten een aardige voorsprong (2245). Hierna kreeg hij een inzinking waarvan Schouten profiteerde om zijn opgelopen achterstand te li- HOEVELAKEN Maandagavond vond in Hotel Fon tein een ledenvergadering plaats van de Middenstandsvereniging „De Sa menwerking". Als spreker trad op de heer Pijl, functionaris van de Kon. Middenstandsbond. De voorzit ter de heer G. van Mondfrans wek te op lid te worden van de Bond. De heer Pijl sprak over het onder werp „De organisatieklok van de Middenstand" Spreker begon zijn betoog dat alle middenstanders in Hoevelaken georganiseerd dienen te zijn en dit niet te zien als eigen belang, maar als algemeen be lang. Ook de groepsorganisatie is zeer belangrijk, op het platteland dienen de middenstanders zich een plaats te verwerven. Er zijn geva ren als grootbedrijf en de coöpera tie. Spreker vond dat de nationale Spaarraad er geen goed aan doet om in „De Spaarpot", het orgaan van de raad, het grootbedrijf te laten adverteren. De krant komt ook bij middenstanders in de bus en die er geren zich daaraan. Men besloot een adres naar de gemeenteraad te zenden waarin wordt aangedrongen op verbetering van de Veenwal en overige wegen. Voorts wil men invoering van een ventverbod of toezicht op de na leving van de bestaande verorde ning. Schouten Veltman Hammink Eggelmeijer Gerritsen AVery Sr. 170 170 53 15 3.20 170 166 53 15 3.13 170 142 41 14 3.46 130 130 41 16 3.17 130 130 47 17 2.76 130 127 47 15 2.70 vrij grote voorsprong zegevierde, doch de ploeg werd gedisqualifi- ceerd, daar een Zwemlust-lid in de laatste baan als gangmaker ging meezwemmen. Het was een goede avond voor de Kring en er is weer hoop, dat jeug dige zwemsters en zwemmers ein delijk de plaatsen van de oudere zwemmers gaan innemen. De resultaten luiden: 100 M. vrije slag voor Dames: 1 1 de Gans (Neptunus) 1 min. 19,2 sec 2 mevr. A MinjonWiersma (UZSC) 1 min. 19,5 sec.; 3 J de Vries tNept.) 1 min. 20 sec. 100 M. vrije slag Heren: 1 J. de Gans rNeptunus) 1 min 4.6 sec. 2 F. A. Demuth (Zweml.) 1 m. 4,6 sec. 3 Th. Anken (Zwemlust) 1 min. 7 sec. 100 M. schoolslag voor Dames: 1 M. Stafhorst (UZSC) en E. v. d. Tweel (Zwemlust) 1 min. 36 sec.; 3 H. Bresser (Neptunus) 1 min. 36,2 sec. 100 m. schoolslag voor Heren: 1 AV. Evertse (Neptunus) 1 min. 20.5 sec.; 2 F. A. Demuth (Zwemlust) 1 min. 20.8 sec.; 3 E. H. Mulder (Zwem lust) 1 min. 25 sec. De stand na het eerste gedeelte van de zwemcompetitie luidt: 1 Neptunus (A'foort) 1706.2 pun ten. 2 Zwemlust 1725— punten. 3 UZSC 1758.8 punten. 4 Branden burg (De Bilt) 2366.6 punten. 5 de Vechtstreek 2407.3 punten. 6 Zeist 2451.3 punten. 7 DAVK (Barneveld) 2524.8 punten „De Kleine Kunstkring" had gis teravond een concert georganiseerd, waar docenten van de Toonkunst- Muziekschool een Frans-Italiaans programma ten gehore brachten. Medewerkenden waren de altzan geres Maria Naveu. de cellist P. Mescher-Parker en de klavierspeler den van Henk Ramselaar. die de pianopartij vertolkte en eveneens voor een zware taak stond. Maar met alle respect voor de uitvoerende kunstenaars hebben zij dit werk voor ons niet aannemelijk kunnen maken Neen, dan was het anders met de sonate voor piano en violoncel Henk Ramselaar, een drietal kunste- j Do-mineur van Saint Saëns die voor het gehele gehoor een der glanspun ten van de avond was en tot een gro te genieting werd. Pianist en cellist werden hier tot een prachtige een heid en tornden zich musici van pri ma klasse. Het semi-solistisch optre den van Henk Ramselaar in Guy Ropartz' „Quatre Poèmes" was ons te schools. Het had misschien alle klaarheid, maar ook alle kilheid, die deze componist kenmerkt. De heer Snoek, voorzitter van „De Kleine Kunstkring" gaf enkele toe lichtingen op de gespeelde werken en wekte de aanwezigen op tot een lidmaatschap zijner vereniging In December vindt een concert plaats van het Amersfoorts kwartet. AVij hopen, dat 't een even interes sante avond moge worden als deze. S. naars, die in staat geacht moet wor den een programma van niet alle daags gehalte tot leven te brengen Het komt ons voor juist te zijn, dat een vereniging als „De Kleine Kunstkring" werken ter opvoering brengt, die men niet alle dagen hoort Men heeft daar goede connec ties in de kringen onzer musici en zal dus geregeld zeer goede execu tanten op het podium kunnen bren gen. terwijl het publiek grotendeels bestaal uit kenners en liefhebbers van de muziekkunst. Frans-Italiaans programma is een beetje te veel gezegd. Van de Italia nen werd alleen werk ten uitvoer gebracht van Ermanno AVolf-Ferrari waarmede overigens een goede keus was gedaan. Enkele componisten, die men niet te vaak hoort zijn de Fran sen Guy Ropartz en Louis Vierne Henri Duparc en Camille Saint Saëns hebben het tot grotere be kendheid gebracht. Of het misschien daaraan lag, dat de composities der beide eerstgenoemde Fransen ons minder konden bekoren dan die dei- beide laatstgenoemden? Stellig lag het niet aan de uitvoerenden, dat Guy Ropartz ons niet zozeer heeft kunnen boeien. Er was een cyclus „Quatre Poèmes" voor alt. voorafge gaan door een prélude voor klavier en besloten met een postlude voor hetzelfde instrument. De muziek van deze Breton is stellig van een grote klaarheid (daarvoor is ze ten slotte Frans!), maar miste toch het poëti sche waas, dat bij dc woorden paste. Daarom waren ze ook niet zo uiter mate geschikt voor Maria Naveu. Men weet. dat wij deze zangeres hoog aanslaan, om de vele goede kwaliteiten, die zij bezit. Een mooie, zeer omvangrijke altstem, muzikali teit. distinctie in de voordracht. AVij hebben steeds betreurd, dat er niet meer diepte, niet meer warmte van haar uitgaat, want ze heeft dit pre cies nog nodig, om tot meer vol maaktheid te rijzen. In de liederen van AVolf-Ferrari nu ontdekten wij dat. wat bij Maria Naveu totnogtoe ontbrak, nl. innigheid. Daarom heb ben deze Quatro Rispetti ons zeer bekoord, temeer, omdat Maria Vaveu hier bewees, dat ze aan diepte heeft gewonnen. AVij hebben van haar een te goede dunk. om dit nieuwe geluid niet met vreugde te begroeten. Ook de liederen van Henri Duparc t.w. „Chanson triste" en „Phidylé" wer den mooi voorgedragen. De tweede solist van deze avond was de heer P. Mescher-Parker. wiens talenten als cellist in Amers foort goed bekend zijn. De moeilijke sonate in Si-mineur van Louis Vier- ne bracht hij tot een goed einde trouwens dit moet ook gezegd wor- VOORBURG. Geheel onver wacht is in zijn woning te Voorburg overleden de heer Otto AVillem de Nobel Met hem is een van de pio niers van het Nederlandse socialis me heengegaan, die vooral grote bekendheid heeft verworven door de door hem gecomponeerde strijdlie deren. De meeste daarvan worden nog steeds gezongen of door de ra dio uitgezonden. Met het reeds meer dan vijftig jaar oude „Morgenrood" is zijn naam onsterfelijk geworden. De heer De Nobel, die de leeftijd van 83 jaar bereikte studeerde aan het conservatorium van de Mij. tot Bevordering van de Toonkunst te Amsterdam waar hij onmiddellijk na zijn examen zijn vroegere leraar Messchacrt als tijdelijk leraar ver ving. Jarenlang is Otto de Nobel diri gent geweest van „De Stem des Volks" in Amsterdam. Den Haag, Leiden, Dordrecht en andere plaat sen. Behalve zangpaedagoog, was hij ook beoefenaar van de spraakkunst. Met hem is een verdienstelijk mens heengegaan en door zijn dood is een rijk leven afgesloten. De begrafenis vindt plaats aan staande Zaterdag om 3 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag. Het graf zal gedolven worden naast dat van Troelstra. LONDEN. Groot-Brittannië zal de nieuwe driejarige koning van Nepal, Gyanendra, erkennen. WOUDENBERG De afdeling AVoudenberg van| het Utrechts Landbouw Genoot schap vergaderde Maandagavond in de zaal van het Stationskoffie-| huis. Na opening door de voorzit ter, de heer Joh. ter Maaten, wer-l den in de districtscommissie geko zen de heren A. v. Egdom, G. van Leersum en B. van Ginkel. Tot lid van de Commissie Verzekeringen] werd de heer H. Haanschoten be noemd, terwijl de heer C. G. de] Kruif werd aangewezen als afge vaardigde naar de algemene ver gadering van het U.L.G., plaats vervanger werd de heer G. Peut. Bij de rondvraag werd eerst d» nieuwe melkprijs besproken. D> heer Haanschoten merkt op. da: door de hoge lonen en de verhoog-j de voederprijzen, de grondprjjt van 17,5 cent te laag wordt om renderend te zijn. Ook is door het L.E.I. berekend, dat dit 18 cent moet zijn. De voorzitter meent, da: voor de zandbedrijven een melk prijs van 19,5 cent niet te hoog wordt geacht. Aan de hand var. bedrijfsuitkomsten berekend door het landbouw en economisch insti tuut komt men daartoe. De heer C. G. de Kruif verzoekt de afge vaardigde naar de algemene ver gadering van het U.L.G. opdracht] te geven om te protesteren tegen dc heffing van 25 cent per 100 kg melk. het zogenaamde boeren kwartje ter bestrijding van del t.b c. onder het rundvee. Volgensf spreker mag dit niet geheven wor den van hen, die in de loop der tij den met veel opoffering en grote| kosten hun veestapel t.b.c. vrij maakten. Zondagsheiliging Maandagavond trad voor del Ned. Herv. Mannenvereniging op dr. H. Berkhof met het onderwerp „Zondagsheiliging". Aan de hand van het Oude- en Nieuwe Testa ment ging dr. Berkhof uitvoeri; na, waarom God de rustdag heed ingesteld. Vele mensen zouden] gaarne op een lijstje aangegevei willen zien, wat zij op Zondagl wel en wat zij niet mogen doerif Dit is echter onmogelijk. Vervol gens gaf, spreker enkele gedachten) die de mensen tot leidraad zouden kunnen nemen voor de viering van de Zondag. AVe noemen daarvan:] De kerkgang moet het centrak punt van de Zondag zijn en mei moet niets doen en alles ontwij ken, wat de indrukken van de kerkgang zou uitwissen. Men moet op" Zondag nier terugvallen in de jacht van het leven en zo min mo gelijk oorzaak zijn, dat andere mensen in hun Zondagviering worden belemmerd. Onze Zondag-s viering is de toetssteen van onsii geloof. reinigt desgewenst in Service Station voor Amersfoort en omgev. Utrechtsestraat 47. Tel. 5826 OOIM Te koop aangeb. Postduivcnhcfhebbers. Door omstandigheden ver koopt de heer AV. Idzerda, Geulstraat 54. zijn gehele collectie postduiven (24 st.) Klok prima lopend, merk Bcnzing, 14 const, manden cn broedscholels, in het clubgebouw Klimopstraat 23 op 3 December 11 uur. Dui ven te bezichtigen 1 uur voor de verkoop Berin! hulpmotor, compleet met rijwiel 365.Losse motoren 239.—. Kan op ieder rijwiel gemonteerd worden. Gebr. v. d. Ploeg, Arnhemsestraat 44, Soester- weg 96. Gramofoonplaten. Zowel in populair als klassiek, vindt U grote sortering bij Mu ziekhandel C. v. Wijngaard Langestraat 72. Tel 6225 Te huur gevraagd Ingenieursvrouw met 3 schoolg. kinderen zoekt ka mers m. of 7- pension Brie ven onder no. 620 aan Thie- les Boekhandel, Velp (G-). Personeel gevraagd Mevr. van der Schalk- de Klerk, van Houtenlaan 11 Amersfoort, telefoon 4560 vraagt zo spoedig mogelijk aet dienstmeisje voor dag of dag en nacht. Dag- en nachtmeisje aanwezig. Diversen Fred Astairc en Ginger Rogers dansen de Swing-trot in de film The Barkleys of Broadway. Wij demonstreren de Swing-Trot op ons St. Nicolaas-Bal a.s. Zaterdag 2 December. Ann Bert Kam. perman. Langestraat 113. Fa. Wed. T. Keet, Oude Soesterweg 127, Amersfoort. Tel. K 3490—5708 Ch. A. Kollen, van Ostadepleln 2, Amersfoort. Tel. K 3490—3479 Fa. B. Op 't Land, Utrechtseweg 58, Amersfoort, Tel. K 3490—4807 J. F. van Vessem, Evertsenstraat 23, Amersfoort, Tel. K 3490—4752 A. F. van Winterswijk. Koestraat 34. Amersfoort Fa. Bogert, Polstraat 66, Amersfoort A. B. van Altena, v. Zuilenlaan 138b, Hooglanderveen Tel K 3495—298 Fa. J. van Hees, D 16, Hoogland, Tel. K 3493228 Fa. P. J. Hllhorst, Hamcrsveldseweg F 51, Hamersveld Tel. K 3496—223 1495. Plukkie en Daantje drongen zich door de hos sende en juichende massa, die mij in triomf naar de kleedkamer droegen en ze feliciteerden mij met het succes van de vijf doelpunten en het gelijke spel. Het kostte me heel wat moeite om me uit de menigte los te worstelen en het gebouwtje in te komen, waar ik verwachtte de complimenten van onze trainer te krij gen. Maar deze meneer stond met een rimpelig ge zicht voor zich uit te staren en had kennelijk last van problemen. „Niet te veel denken," raadde ik hem aan: „Hoe vond je mijn vijf doelpunten, meneer Theo Rie. En dat helemaal zonder systeem I" „Dat laatste is een denkfout/' prevelde de geleerde man: „Zonder systeem bereik je niets. Je hebt waarschijnlijk een systeem gespeeld, dat mij niet bekend is. Ik zal echter niet rusten voor ik weet welke theorie dit was!" „Het gaat om doelpunten," mompelde ik verbaasd: „Ik weet niets van een systeem, ik werd gewoon kwaad toen we zo aan het verliezen waren." Meneer Theo Rie keerde zich om en begaf zich met hoofdpijn naar huis en naar bed, het was te veel voor de goede man, zijn hele wereldbeschouwing stond te wankelen... Een half uurtje later wandelde ik met mijn vrienden naar huis en we praatten natuurlijk druk over de wedstrijd. Daardoor merkten we niet dadelijk dat we hardnekkig gevolgd werden door een vreemde figuur. Wrlngerrollen vernieuwen. Binnen 8 dagen gereed Pou- j leyn, Utrechtsestraat 44, Amersfoort, Tel. 6724. Spe ciaalzaak in Huishoudelijke Artikelen. Radio Dresselaerts. Nieuw- ste Philips radiotoestellen I vanaf 115.—. Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis. Krommestraat 9. Telefoon 5772. Uw stofzuiger defect? Stof- zuiger Service repareert en j stelt gratis andere stofzui- L ger beschikbaar. Alb. Cuyp. straat 32. tel. 3430. lJ „Terrex" de spade waarbij I bukken en tillen onnodig is 1 verkrijgbaar bij J. v. d. Heuvel, AVe verssin gel 18.9 Een nieuw artikel. Volledig j gegarandeerd. Schocnvcrgroten tot 2 ma-I ten. altijd succes. Schoen- en tassenreparaties, vlug billijk. Let op het juiste adres. Van Maanen, Soester- weg 214, tel. 6093. Een leuk St. Nicolaas-ge- schenk. Een leuke serie kin. derfoto's (3, 5 of 12 verschil lende) in album, Archifoto, Rubensstraat 79, TeL 3070, Amersfoort. Archifoto aan de spits. Bruidsparen schreven ons:! Uw bruidsreportage die U; van ons Huwelijk maakte was fantastisch. Brieven ter, inzage. Straatsma's Corsetspeclaal- huis. De bekende prettige pasvorm, alle maten en prij zen. Grote sortering. Onder, kousen. flanellen, nacht hemden. Plantsoen AVest II. Overalls, pantalons, werk- overhemden. Alles van pri ma kwaliteit bij A. P. Kledingmagazijn, Juliana- plein 4, Tel. 4891. Vrijdag 1 Dec. a.s. lezing met lichtbeelden door Aart Doppenberg. Onderw.: Li- I thografie en Prentkunst. 9 j uur, zaal Academie Beel dende Kunst Utrechtse straat 53. Entrée 0.50. Donderdag. Vrijdag en j Zaterdag a.s. scheerdemon- stratie met Philips' Phllis-I have van 10—12 en 2—6. Ra dio Pracht. Langestr. 12.1] tel. 4340. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton-, j staaf-, plaat, en balkijzer bij I Fa. B. Zwaaf Zonen, Amersfoort, tel. 5226. Mevrouw! Heeft u het al j gehoord? Fijnstrijkerij J- Weber voor Uw overhemd en boord. J. Weber. Dollard- straat 40. telef. 3346. Dames! Een mooie hoed voor weinig geld v.a. 2.50 Alleen bij Kathagen. Krom- r mestraat 59. Voor Amerikaanse leger- kleding naar Kathagen. Krommestraat 59. Lessen Autorijschool A. van Nle. Instructeur KNAC en AN^ B. Inl. Lissone Lindeman. Amersfoort. Tel. 5637 of 3861 Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 4