Verblijdende activiteit heerst op velerlei gebied Cultureel leven houdt belofte in JAARVENSTER Amersfoortse industrie draagt bij in Nederlandse export Laat nu de oliebollen maar komen ir Ook buiten onze landsgrenzen prijst men Huis en Hof3 Woningbouw is nog altijd het zorgenkind Restauraties in Amersfoort Vertrouwen in de toekomst OUDEJAARSNUMMER Zaterdag 30 December 1950 - By brood alleen kan dc mens niet leven en het is vanzelfsprekend, dat wy op deze Oudejaarsavond naast beschouwingen, die dc min-of-mccr materiële zyden van het leven onzer stad in 1950 behandelen, behoefte hebben te spreken over dc culturele situatie van Amersfoort op dit ogen blik m.a.w. \vy wensen op te maken een balans van het culturele leven over het jaar, dat nu van ons scheiden gaat. Een gewone staat van bezittin gen cn schulden kan dit natuurlUk niet worden. Een zeer belangrijk deel van het culturele leven in een stad speelt zich nu eenmaal niet in het openbaar af, al is de invloed van dit niet-openbare werk op de duur wel degelijk merkbaar. Neen, onze taak als kroniekschrijver kan geen andere zijn. dan slechts-te doen voorbijgaan aan ons geestesoog de belangrijkste gebeurtenissen op cultureel gebied, die in het afgelopen jaar in Amersfoort plaats vonden. De tentoonstelling „Schoonheid in Huis en Hof", die van 15 Juli tot 27 Augustus 1950 te Amersfoort is gehouden trok van ver over onze landsgrenzen belangstel ling. De Amersfoortse Gemeenschap leverde met deze expositie een belangrijke bijdrage aan de culturele verheffing van ons volk. Op deze plaat ziet U een over zicht van een van de expositiezalen in het Ste- ielijk Gymnasium. Boys Band, benevens de muziek corpsen der politie uit Huil en de mijnwerkers uit Rotherham! Nu zal spoedig de klok twaalf uren slaan. Wij weten dat wij een arm volk zijn geworden en wij zijn (Van een onzer verslaggevers) In 1950 ontwikkelde Amersfoorts gemeen tebestuur op velerlei gebied een verblijdende activiteit. Het bestuursbeleid van de laat ste jaren boette weinig aan kracht in. Burgemeester en Wethouders, daarbü ge steund door de Raad, voerden tal van maatre gelen door op sociaal, economisch en cultureel gebied en op dat der gezondheidszorg. Kort om, men voert, ondanks de zorgelijke finan ciële toestand der gemeente, een huishouding die het beste voor de toekomst belooft. De woningbouw is nog altijd het zorgenkind. Uiteraard wordt het tempo van de woningbouw bepaald door de economische toestand van ons land. Niettemin grijpt het ge meentebestuur alle middelen aan om de ondragelijke toestanden, die de samenwoning oproept, uit de wereld te helpen. Er is in Amersfoort altijd een te billijken tegenzin geweest in het bouwen van montagewoningen. Het gemeentebestuur gaat van de ge dachte uit, dat woningbouw ook woningverbetering betekent. B. en W. zeggen" „het beste op het ge bied van de woningbouw is voor de burgers van Amersfoort nog niet goed genoeg." In dit streven te volharden valt vandaag de dag niet mee. Men ging dus noodge dwongen tot het bouwen van mon tagewoningen over. Nu is er dan zon montagewijk. Het montage bouwplan aan de Hooglandseweg is stedebouwkundig keurig bekeken. Men zette de montagewoningen niet zomaar neer. Er is aan ruimtewer king gedacht De opvatting, dat de mensen, die er nu zo gelukkig wo nen, straks deze wijk zullen ver laten, lijkt ons onjuist. Naar onze mening blijft deze montagewijk, ook in een periode van woningover schot, haar aantrekkelijkheid be houden. Wij zullen U in dit bekopte over zicht niet met cijfers vermoeien. Elders op deze pagina kunt U daar meer over lezen Wel kunnen wij zeggen, dat de gemeente in het bou wen van huizen aan de spits gaat. De particuliere bouw nam eniger mate toe. De toestand op woning- M SSTK spanning en in hechte samenwer- Allereerst dan willen wij op deze avond aan de Amersfoortse Ge meenschap denken, die in 1950 weer op zulk een uitstekende wijze haar rol speelde in het cultureel le ven dei stad. Is het niet vanzelf sprekend, dat wij thans terug den ken aan de prachtige tentoonstel ling Schoonheid in ..Huis en Hof", die de naam van onze woonplaats niet alleen in den lande, maar ook buiten de grenzen met ere heeft doen weerklinken Deze tentoonstel ling mag werkelijk geslaagd heten. Er staat hier echter een post op de creditzijde van onze balans: Nog veel meer Amersfoorters hadden de tentoonstelling moeten bezoeken! Volgende maal beter, stadgenoten! Tot de organisaties, die op cul tureel terrein in het afgelopen jaar zulk goed werk deden, behoren ook het „Instituut voor Volksontwikke ling" en de „Volksuniversiteit". Bei de verenigingen deden uitstekende arbeid en wij hopen, dat het haar mpge gelukken ook in 1951 weer zulke goede programma's te bren gen. Op het gebied van de muziek springen onmiddellijk twee be langrijke gebeurtenissen naar vo ren uit het grote geheel van op merkenswaardige belevenissen, wij bedoelen het feit. dat dc Amers foortse Muziekvereniging 't predi- caat Koninklijke" verwierf. Voor alles wat zij in 50 jaren voor het mu ziekleven dezer stad heeft bete kend en de omstandigheid, dat de Orkestvereniging „Amersfoort" 40 jaar geleden werd opgericht. Daar naast gingen de andere muziekver enigingen, met haar arbeid voort. Wat al niet talrijke uitvoeringen mochten wij dit jaar horen, die ons een duidelijk beeld gaven van de grote vooruitgang, die hier te boe ken valt. Er waren enkele opmer kelijke hoogtepunten. Wij den ken aan de opvoering der Matthaus Een hoekje van de Sint Joris- kerk tijdens de uitvoering van de Matthaus Passion op 16 A aart 1950. Passion in Maart, die van Cheru- bini's „Requiem" in Mei en aan de verschillende Bach-herdenkingen. Wij releveren de uitstekend be zochte klavierconcerten, waarbij het optreden van Stefan Askenase ons nog vers 'in het geheugen ligt. Op het gebied der opera was de opvoering van „Mad. Butterfly een unieke gebeurtenis. In een andere sector van het rijk der tonen, denken wij aan de mu- ziekweek van onze harmonie- en fanfarecorpsen. Een gevoelig verlies was het vertrek naar 's Gravenhage van de organist der St. Joriskerk de heer Adr. C. Schuurman maar wij troosten ons met de gedachte in Willem Ifulsmann een- hem waar dig opvolger te hebben gevonden. Van de muziek tot de dans ïl n'y a qu'un pas! Er is een groeiende belangstelling voor het- ballet te constateren bij onze bur gerij. Wie. die het bijwoonde, vergeet het prachtige dans-recital van Harald Kreutzberg. Sonja Gaskell danste met haar groep voor een „Amicitia". dat tot de laatste plaats bezet was. Zo zijn wij dan genaderd tot het toneel. Amersfoort telt heel wat bloelende amateur-toneelverenigin gen. In een toneelwedstrijd sta ken zij elkaar naar de kroon A. T. E„ die „Het proces I Mary Dugan" met groot succes j opvoerde, kreeg de erepalm, maar ook de andere leverden prestaties, die er zijn mochten. Wat het beroepstoneel aan gaat. brachten onze beste Nederlandse ensembles in 1950 een bezoek aan i Amersfoort. Albert van Dalsums I toneeljubileum werd herdacht met i het stuk „De Moord in de Cathe- draal". De film zal waarschijnlijk wel weer de meeste belangstelling heb- I ben getrokken, het ligt geheel in haar aard. Op een enkele uitzondè- ring na moet echter worden ge constateerd en wij doen dit met leedwezen dat films van grote culturele waarde, die elders grote erkenning vonden, in Amersfoort slechts matig publiek wisten te trekken. Wij willen hier nog en kele titels noemen van films, „die men gezien moet hebben". „Zo begint het leven" (de filmgebeur tenis van het jaar!), „De dijk is dicht", „Berliner Ballade" neen, wij houden op. Wij hopen, dat ook in het komende jaar. zij, die films brengen, zich hun culturele taak bewust blijven, en wensen het pu- i bliek een toenemend onderschei dingsvermogen, voor wat „Kunst" en voor wat „Kitsch" is. j En dan tenslotte van het filmdoek naar het schildersdoek. Zowel het „A.K.G." als de groep van jongeren Dc Ploegh" hebben tentoonstellin gen gehouden. Rijpere kunstenaars en opwaarts I strevende jongeren gaven blijk van de ernst, die hen bezielt. Wij herin neren ook nog aan zo menige interes- i santé expositie in Martin Brinks In- i stituut, terwijl wij ook niet verge ten willen, dat onze „Zondagsschil- I ders" goed voor de dag kwamen. En dat ook fotografen naast het beheersen van hun speciale techniek een kunstenaarsoog moeten hebben, bleék weer dit jaar uit de werk zaamheden van de fotokring „Eem- land". Ook het buitenland liet zich op cultureel gebied in Amersfoort zien en horen. Met groot succes traden hier op: de Vancouver nooit was een volk armer, dan wanneer het zijn cultureel bezit verwaarloosde. In dit opzicht heeft „Amersfoort 1950" ons gerustge steld. Moge ook voor de toekomst dit volk van Amersfoort zich het woord van Goethe voor ogen hou den: ,,Wat gij geërfd van uwe Vaad'ren hebt. Verwerf het om het te bezitten." S. Op 25 April 1950, toen de lente al een maand oud was, stak Amersfoort na een fikse sneeuw bui in een wondermooi kleed. Zo zag de Berkenweg er toen ui t king kan Amersfoort uit het moe ras der woningellende geraken. Het gemeentebestuur verzekerde zich ook in 1950 van de medewer king van het Nederlands Econo misch Instituut. In de loop van hec jaar publiceerden wij van deze in stelling enkele rapporten over Amersfoort. Voortreffelijk is het in zicht dat men uit deze rapporten krijgt in de economische toestand van Amersfoort. Deze blijkt niet ongunstig te zijn. De bijdrage van de Amersfoortse industrie tot de Ne derlandse export is zeer goed. Uiter aard heeft deze gang van zaken ook invloed op de arbeidsmarkt, werkloosheid baart nog geen zor gen. Wel is zij latent aanwezig. Het is daarom goed gezien van het gemeentebestuur om een inves teringsplan te ontwerpen. Hoewel Amersfoort weinig conjunctuur-ge voelige bedryven huisvest, is het goed om in een eventuele periode van economische baisse over een werkprogram te beschikken. Welnu, cr ligt voldoende werk te wachten In Amersfoorts uitbreidingsplan zijn objecten, die zich zeer gunstig voor een dergelijke periode lenen. Amersfoorts raad kwam in 1950 tot enige belangrijke besluiten. Wij denken allereerst aan de totstand koming van de Stichting voor Volkscrediet. Nu de koopkracht van de burgerij ongunstig is beinvloed door devaluatie van de gulden, is de stichting van een dergelijke in stelling van zeer grote betekenis. Men voorkomt op deze wijze, dat de burgers, door het gebruik maken van de weinig aanlokkelijke afbe talingssystemen. in grote financiële zorgen komen te zitten. Met voortvarendheid voert het gemeentebestuur thans ook de grondpolitiek. De opmerkingen in de raad over een tekort aan grond voor woningbouw zijn niet tever geefs geplaatst. Voor zover dit mo gelijk was deed de gemeente op grote schaal grondaankopen en m enkele gevallen ging men tot ont eigening van grond en opstal over. Zo zijn er tal van beslissingen ge nomen welke voor onze stedelijke gemeenschap van niet te onder schatten betekenis zyn. Wij denken bijvoorbeeld aan de verbeterde wa terverversing van het Bosbad, de stichting van een washuis in het Leusderkwartier, de bevordering van het bouwen van woningen voor de industrie, het creëren van flat- bouw in het Soesterkwartier, het uitwerken van een plan flat-voor - ouden-van-dagen, meer subsidie voor het kleuteronderwijs, mede werking aan het bouwen van club huizen voor speeltuinverenigingen en nog tal van andere zaken. Met vertrouwen gaan wij een Wanneer wij op Oudejaarsavond het wereldbeeld aanschouwen, heb ben wij. als mensheid, niet zo veel reden om ons op de borst te slaan. Er is zo langzamerhand een situatie ontstaan zó dreigend, dat het moei lijk is de toekomst vol vertrouwen tegemoet te blikken. Legio is het aantal lieden, dat een oplossing weet. Met veel gewicht vertellen ze ons. hoe dc wereld gemakkelijk uit de impasse kan geraken en steêvast beginnen hun ontboezemingen met de uitdrukking: „Ze moesten enz." Wij geloven niet in dit soort voorlichters. Meer vertrouwen heb ben we in de mensen, die aanvangen met: „W ij moeten" en dus meteen maar de hand aan de ploeg slaan, omdat ze weten, dat de gewone taak, die ons allen is opgelegd en die ver vuld moet worden, belangrijker is dan getheoretiseer, over wat ande ren dan zij zelf wel zouden moeten doen. En daarom willen wij hier eens even vertellen, wat er in het afgelopen jaar is verricht, door een groep mensen, wier taak het is in het gemeentelijk bestel te zorgen voor de instandhouding of de res tauratie van wat een kunstzinnig voorgeslacht ons naliet aan bouw werken van historische of artistieke waarde. Zo kwam gereed het perceel Muurhuizen hoek Appelmarkt. In uitvoering zijn het Burger Weeshuls aan de Zuidsingel, de Onze Lieve Vrouwetoren, de Openbare Leeszaal aan de Muurhuizen, gebouw Filale- thes aan het Havik, perceel van Sol in de Krommestraat. de Botermarkt op de Hof. en de Walmuur aan de Sint Annastraat, voorwaar een lijst, die er wezen mag. hield in deze moeilijke tijd? Is er sprake van een beter begrip der burger plicht? Dat zijn zo van die vra gen, welke een mens zich op de grens van Oud en Nieuw stelt. Welnu, we mo gen tevreden zijn. Er is een alleszins opgewekt ver- nood zo gering mogelijk te doen zijn. Straks, als de klok haar twaalf slagen laat horen, drukken we elkaar de hand. Onze wensen voor een goed 1951 zijn welge meend. Het is goed op dit moment te bedenken, dat vele van onze stadgenoten cmwsteven geweest ['Ér Deze groep gedupeerden met TAZAT hebben we elkaar nog op de scheiding van Oud en Nieuw te zeg gen? Iedere dag opnieuw schreven we onze wijshe den en eigenwijsheden in het Stadsvenster. Iedere dag opnieuw keken we door het venster uit over Amersfoort. We leefden intens mee met het wel en wee van onze burgerij. Kunnen we zeggen, dat Amersfoort zich bar best was een gezonde rivaliteit. Er is een groeiend besef van onze burgerplicht. Al leen op het gebied van de woningnood zouden de Amersfoorters elkaar meer de hand moeten reiken. Van altruïsme is op dit stuk nog geen sprake. In tegendeel! Men vangt el kaar de vliegen af. Men stemt in met het koor van klagers en mopperaars als het er om gaat het ge meentebestuur over de woonruimteverdeling aan te vallen. Ook 1951 geeft de oplos sing van het woningvraag stuk nog niet. Opnieuw wordt een beroep gedaan op aller medewerking om de plaag van de woning raad en daad bij te staan is een belangrijke opgave voor 1951. Zo te beginnen is goed beginnen. De hand er op. Wij rekenen op U. Jubilea In 1950 is er druk geju bileerd. Tal van verenigin gen bereikten een mijlpaal. Men stond daar even bij stil. Men vierde feest of sprak een woord van be zinning. A! met al bleek uit die jubilea de kracht van onze stedelijke ge meenschap. Wij besluiten 1950 met nog eens over al die jubilerende groepen onze gelukwensen uit te strooien. Met nieuwe moed voorwaarts, vrienden! Vliegen De Amersfoortse midden stand schoqt met de vlieg tuigactie midden in de roos. Zelden heeft een „koopt bij de middenstand"- actie zoveel succes gehad. Amersfoort zag ze in de zomer van 1950 vliegen. We houden ons maar aan de wens van opa De Ruy- ter „ik zou zo weer de lucht in willen!" nieuw jaar in. De begroting voor 1951 is wel met moeite sluitend ge maakt, maar biedt toch nog vol doende perspectief. Belangrijk is bijvoorbeeld de voorgenomen op richting van een schoolpsychologi sche dienst. Op 18 Maart opende minister J. In 't Veld te Amersfoort de duizendste Aireywoning (mon- tagebouw) en gelijktijdig de ex positie van Goed Wonen, welke zeer veel bezoekers trok. Amersfoort sluit hel jaar 1950 en daarmee de eerstè helft van de twintigste eeuw af als een bloeien de provinciestad, met nog grote ont wikkelingsmogelijkheden. De bevol king groeit snel. het steeds toene mende verkeer stelt eisen, het grote uitbreidingsplan ligt gereed en zal ook de stormloop, die er nu bij de Kroon nog tegen ondernomen wordt, wel doorstaan. Toch zal het nog tot 1953 duren vóór de eerste spade in de grond gestoken wordt voor de bouw van het nieuwe stadhuis aan de Hellestraat en het wordt waar schijnlijk 1955 voor er met de uit voering der wegenplannen wordt begonnen. Maar in de loop van het volgend jaar begint het werk aan de kleine tunnel, die het Soester kwartier uitkomst moet brengen. Ook zal zeer binnenkort begonnen worden met het optrekken van kan toorgebouwen achter het politiebu reau, voorlopig voor de gemeente, later als het nieuwe stadhuis vol tooid is, voor particulier gebruik. Maar er zijn ook woningen no dig. In het afgelopen jaar werden er 361 gebouwd, waarvan zestien door particulieren en bovendien werden er zestien verbouwd. Voor het komende jaar kan op de bouw van vier tot vijfhonderd woningen worden gerekend. Maar er staan 984 gegadigden voor een huis ingeschre ven en het aantal samenwoningen loopt in de tweeduizend. De wo ningnood in onze stad is voorlopig dus nog niet geëindigd. De mensen, die in onze huizen wonen, moeten werk hebben. Ge lukkig is er geen noemenswaardige werkloosheid in Amersfoort, maar zeker in de toekomst zal er nog meer geïndustrialiseerd moeten wor den. Dit jaar kregen we er de Bo- renfabriek bij. Vestiging van andere nieuwe industrieën wordt verwacht. Zeer binnenkort zal in het Soester kwartier met de bouw van indu striehallen begonnen worden, waar in kleinere industrieën kunnen wor den ondergebracht. Er zal in 1951 weer hard moeten worden aangepakt in Amersfoort, op velerlei gebied. Er is een zeer uit gebreid program. Maar de werklust is er ook. Met vertrouwen gaat Amersfoort 1951 ende tweede helft der twintigste eeuw tegemoet. Oudejaarsavonddroom over tunnels, beken en comitéleden (Van een onzer verslaggevers) Op Oudejaarsavond kan je zo'n stemming hebben van „laat nu de oliebollen maar komen" Jc steekt je voeten in je pantoffels en dc brand in een dure sigaar. En dan maar zo stilletjes by de blozende kachel wegdoezelen. Die twaalf be slissende klokslagen zyn nog ver, nog heel ver weg. Voor je zelf vind je, dat je alles er weer best hebt afgebracht. Het zou dwaas zijn jezelf te zeggen „wat heb ik de zaken in 1950 weer lelijk in de soep gereden". Zoiets doe je niet. Zoiets zeg je alleen maar van je buurman. Kortom, je zit te soezen. Je probeert niet te den ken. Dromen is leuker. Dromen over de toekomst. Dromen over je meisje, dat misschien in het nieu we jaar je vrouw wordt. Dromen over een lief huisje, dat je toch niet krijgt. Dromen over het wel en wee van je stad, je bloedeigen stad. je Keistad. Je ziet een drom van mensen voor de spoorbomen wachten. Natuurlijk, dat is de overweg bij de Nijver heidsstraat. Je hoort ze mopperen. Tunnels beloven! Ja. ja. veel be loven en weinig geven. Daar staan wc dan in de kou. Hé. overweg wachter haal die bomen op, mijn vrouw wacht met het eten". Over wegwachter lacht. Hij kent zijn klantjes. De mensen mopperen al twintig jaar. Je mijmert voort. Kijk, daar ko men ze. Mannen met spaden, man nen met houwelen, mannen met hoge kaplaarzen aan! Ze lopen in de richting van de luchtbrug. Die staat daar stevig op haar stelten. Wat doen de mannen nu? Ze graven als mollen door de grond. Ze gra ven een tunnel. Hoera, een tunnel. De luchtbrug grient: „Mijn rijk is uit. mijn rijk is uit!" Wat doe je in zo'n geval. Je blijft niet met pantoffels aan en een dure sigaar tussen je lippen bij de kachel zitten. Je trekt er uit. Je graaft mee. Tjonge, tjonge wat gaat dat hard met die tunnel. Deksels man nen, we zijn al aan de andere kant. Nee maar, kijk eens aan. daar staat het „Comité tot behartiging van algemene en bijzondere belangen". Het zijn allemaal dure mensen Ze kijken grimmig. Eén van de heren treedt naar voren: ..Wat moet dat hier. Waar is jullie graafvergun- ning". Vergunning, vergunning? „Niks te vergunningen. we graven", roepen de mannen in koor. En ze graven maar door. De kluiten aarde vliegen in het rond. Een comitélid krijgt een kluit in zijn schoon boord. „Ik ga in beroep bij de Kroon", zegt ie kwaadaardig. De gravende rr.annen lachen. „Wat wilt U, over de brug of door de tunnel", roept een van de man nen. Het comité zwaait af. Een spoedzitting blijkt nodig. Je kan nooit weten wat die tunnelgravers met de onvolprezen beek in het zin hebben. Waarachtig, daar komt het krui wagen-legioen al. Het beweegt zich in de richting van de Wijersstraat. De mannen zingen een lied ..de beek moet dicht, de beek moet dicht". Ze ledigen hun kruiwagentjes Huis en Hof Het water in de beek spat naar alle kanten. De eenden kwaken: „Wat nu. wat nu". „Ga naar Monnikendam daar heeft U niets dc vrezen", zegt de krui wagenman tot de eenden. Op het moment, dat ik ook een kruiwagen grijp, slaat iemand me stevig op de schouder. „Moet je een oliebol, kom kerel doe niet zo ongezellig op oudejaarsavond". Wat doe je in zo'n geval. Je kijkt naar je voeten. Geen kaplaarzen aan wel pantoffels. Tussen je lip pen bungelt een sigaar. „Maar die tunnel dan en die beek en dat co mité". vraag je half slaperig. „Neem maar een oliebol. daar knap je van op", zegt een lieve vrouwenstem. „En wat die tunnel Met de tentoonstelling Huis en Hof verwierf Amersfoort vermaardheid tot ver over de landsgren zen. wij kregen wel geen Ahoy'-bezoek. Ons ahoy appelleerde dan ook aan een gewichtiger zaak: meer schoonheid te bren gen in huis en hof. Dus: meer geluk in het huisge zin! Oliebol „Ik voel me als een olie bol zonder krenten", zei het manneke op de laatste dag van het jaar. betreft, daar mag je op oudejaars avond 1951 weer over dromen", voegt ze my toe. De dromer berust in zyn lot en zet zijn tanden in een oliebol zonder krenten. Onze doden in 1950 In de ochtend van de 18c November overleed op 61-jarige leeftijd in zijn woning te Amersfoort de heer B. Noordcwlcr. lid van Gedeputeerde Staten de provincie Utrecht en In velerlei functies stnds jaren een vooraanstaand man in het openbare leven van stad en provincie. Zijn rechtschapenheid, zijn onkreukbaar heid cn zijn warme menselijkheid waren even spreekwoordelijk als zijn tact en bekwaamheid in be stuursaangelegenheden. Het heen gaan van de heer Noordewier, die als timmevmansknechtje begon, la ter raadslid, vele jaren wethouder en twee jaren loco-burgemeester van Amersfoort was. betekent een groot verlies voor stad en provincie. Na een korststondige ziekte over leed op 31 October In De Lichten berg in de ouderdom van 65 jaren dc heer IJ. Buis oud-voorzitter van de Raad van Arbeid te Amersfoort. Op dc avond van de 26ste Aprlï overleed, na een noodlottig ver keersongeval de heer I. J Kreupe ling Op 1 Juni overleed in de ouder dom van 69 Jaren de heer A. B. van der Klein. De heer van der Klein verwierf tijdens zijn leven grote achting door zijn arbeid voor het zwakke kind. Gedurende veertig jaar was hij de ijverige secretaris van de afdeling Amersfoort van het Centraal Genootschap voor Kinder herstellingsoorden en gezondheids- kolonies. Op 17 Juni overleed mcj. J. M. C. de Haan in leven directrice van de R K. leeszaal Mcj. de Haan werd zestig jaar oud. In dr P. H. Beijer verloor Amers foort op 17 Juni een bekwaam cn bemind scheikundeleraar. Hij do ceerde aan de Rijks Hogere Burger school te Amersfoort Op 29 September overleed op 57- jarlgc leeftijd de heer T. P. Bos in leven hoofd van de Lisiduna-school. Aan Amersfoort ontvielen ln de loop van 1950 nog tal van andere •goede burgers, dié naar vermogen hun aandeel hadden in de bloei en groei van onze stedelijke gemeen schap. Op de scheiding van Oud cn Nieuw herdenken wij allen in eer biedige stilte

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 6