TADS YENSTER Groep Duitse architecten komt naar Amersfoort ,;GABRIËLA" Federatie boekt succes met gramofoonplatenconcert Leger des Heils begilit zijn tiendaagse veldtocht Aankoop en restauratie van aantal percelen Gekooide meisjes" een boeiende film L* Het leven gaat verder" ir het Grand theater Woningbouw in onze stad trekt zeer veel aandacht Zarah Leander 2 Zaterdag 17 Februari lQ" (Eigen bericht) Een groep van ongeveer twintig architecten en deskundigen op het gebied der volkshuisvesting uit West-Duitsland, komt voor een studie reis naar Nederland. De bouwexperts arriveren Woensdagavond in Amersfoort, blijven daar Donderdag en bezoeken Vrijdag en Zaterdag resp. Eindhoven en een stad in het Westen van Nederland. De Duitsers komen hier de woningbouw bestuderen. socialistische burgemeesters in Munster had ontmoet. De Duitser bracht daarna een bezoek aan Amersfoort en werd geïmponeerd door de welverzorgde volkshuis vesting in onze stad. Met een aan tal van zijn collega's hejeft hij daarna in Duitsland studie ge maakt van de woningbouw in Ne derland, waarbij werd uitgegaan van publicaties, die over de arbei derswoningbouw in Amersfoort zijn verschenen. Bij de Duitse wo- ningbouwdeskundigen rijpte toen het plan een bezoek aan Nederland te brengen om daar de woning bouw te kunnen aanschouwen. Enige tijd geleden ontving de heer Molendijk een desbetreffend verzoek. Deze heeft toen, na over leg met de hoofden van Dienst in onze stad, het verzoek ingewilligd. Woensdagavond arriveert een groep van ongeveer 20 Duitse ar chitecten en woningbouwdeskun- digen in Amersfoort. De Duitsers zijn voornamelijk afkomstig uit het Roergebied. Donderdag gaan zij in groepen onder leiding van de Stadsarchitect, de heer D. Zuider- hoek en de directeur van Openba re Werken, ir. Van Nouhuys, de Soesterkwartier op 't program Op het Internationale Woning- bouwcongres, dat vorig jaar in Amsterdam werd gehouden, was ook een deputatie uit Duitsland. Eén der leden van deze afvaardi ging bleek een hooggeplaatste bouwfunctionnaris uit het district Essen te zijn. die Amersfoorts bur gemeester tijdens een congres van (Advertentie LM.) Zarah Leander weer op het witte doek Na.een afwezigheid van verschillen de jaren doet ZARAH LEANDER. een van de filmglories uit de laatste decennia, opnieuw haar intrede in de studio's en zal dus weldra op nieuw in de bioscopen te bewonde ren zijn. Deze terugkeer wordt af gewacht me» een ongeduld, waaraan ivel een zekere nieu wsgierighcid zal gekoppeld zijn. Want het lijdt geen twijfel, dat zij slechts om een film van Internationaal gehalte te draaien, haar geboorteland. Zweden, verlaten heeft, alwaar zij zich sinds het begin van de oorlog gevestigd had. Maar Walter Koppek, de actieve directeur van ..Real-Film", heeft de grote ster weten te overreden, door haar het scenario van „GABRÏF.LA" voor te leggen En het is waar. dat dit werk alles bevatte om de grote artiste te verleiden: een uiterst dra matisch gegeven, liederen, dansen, en bovendien een keur van artisten met namen als: Carl Raddatz, Sieg fried Breuer. Arno Assmann. Grete Weiser en eindelijk de jonge Vera Molnar, die voor deze film om haar groot talent gekozen werd. Het is dus in „GABRIELA", dat wij de be roemde ZARAH LEANDER zullen weerzien, schitterender dan ooit te voren. Haar rol. die haar menige drama tische mogelijkheid schenkt, is die van een moeder, die een intieme strijd moet leveren om opnieuw de liefde en het vertrouwen van haar dochter le winnen, die tengevolge van pijnlijke omstandigheden van haar verwijderd was. Na de persoon van „GABRIELA" geschapen te hebben, staat het vast, dat de grote Zweedse actrice opnieuw een eerste rangs plaats zal innemen aan het firmament van de filmsterren. de nieuwste film van VAN VRIJDAG A.S. AF IN GRAND-THEATRE fVoteert U even GRAND THEATRE tot en met 21 Tc- bruari „Het leven paat verder". 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 6.45 en 9 uur; overige dagen 2.30 6.45 en 9 uur Donderdag 22 Februari, aanvang 8 uur „Het Vrije Toneel" voert op. arbeiderswoningbouw in het Soes terkwartier bekijken. De Duitser hebben bijzonder belangstelling voor deze bouw, benevens jegens de strokenbouw en ouden van da gen woningen. Na Amersfoort brengen de Duu- se woningbouwdeskundigen Vrij dag een bezoek aan Eindhoven. De volgende dag wordt een stad in het Westen van ons land, waarschijn lijk Amsterdam bezocht. NCOV sticht afdeling te Amersfoort In het Chr. Mil Centrum te Amers foort is onder leiding van de Leger- p -edikant Majoor ds W. Rijnsburger cen vergadering gehouden van de oflicieren uit het garnizoen, die lid zijn van de Nat. Chr. Officieren Ver eniging. Allen waren van oordeel, dat de leden te Amersfoort niet lan ger moesten behoren tot de afdeling Utrecht, maar dat de tijd gekomen was tot oprichting van een zelfstan dige afdeling. Daarom werd met al gemene stemmen besloten'tot oprich ting van deze nieuwe afdeling. Öp voorstel van ds Rijnsburger be noemde de vergadering Lt.Kol. dr H. M v d. Vegt, die als Commandant van het Regiment Geneeskundige Troepen met zijn onderdeel van Utrecht naar Amersfoort is gekomen cn die voorzitter is van de afdeling Utrecht, tot voorzitter van de afde ling Amersfoort en de Res. Kapt. A. J. Hagen. Hendrik van Vianden- straat 15. Amersfoort, tot secretaris. De eerste vergadering van deze nieuwe afdeling wordt gehouden op Donderdag 15 Maart 1951 in het Chr. Mil. Centrum, Lange Beekstraat 28, ter bespreking van het gezangs probleem. Verder is in voorbereiding een vergadering in breder verband op Dinsdag 10 April 1951 met als onder werp „Moreel en Moreelsverzorging". DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1515. En daar breekt de storm los. De zee even te voren nog zo glad als een spiegel is binnen enkele ogen blikken één schuimende massa. Rob zit gespan nen aan het roer. Hij moet goed uitkijken om te zien welke kant die windhoos optrekt. Hij heeft alle zeilen blik semsnel gestreken op een klein stormzeil na, want anders zou de „Vrijheid" onbestuur baar worden. De slurf van de hoos trekt op enkele kabellengten voorbij. Eén der staal- draadschoten van het trijszeil schiet los. Als Rob de schoot wil klaren wordt hij door een uitschieter van de been getrokken. Ruiger Schoute geeft toelichtingen De heer Rutger Schoute, welbe kend vanwege de commentaren, die hij voor de radio geeft bij gramo- foonopnamen, was gisteravond gast van de Federatie van Personeelsver enigingen in de recreatiezaal van de Phoenix-brouwerij. De heer Schoute was niet alleen: hij had de beschikking over de ap paratuur van de heer Raskolnikoff benevens een flinke serie „records" meegebracht en gaf met behulp hier van een ..gramofoonplatenconcert". Concert is eigenlijk niet het juiste woord. Het gesproken woord en de plaat vormen tesamen het middel, waarmede men op avonden als deze de muzikale ontwikkeling tracht te bevorderen. Een succesvol middel overigens. Niet alleen heeft men van prach tige muziek in een uitstekende we dergave kunnen genieten, maar daar naast werkten de toelichtingen van de spreker dermate verhelderend, dat het genot belangrijk werd ver hoogd. De avond werd geopend met mu ziek van Benjamin Britten, door deze bij een film voor de jeugd ge componeerd. die ten doel heeft be kendheid met het orkest en zijn in strumenten te bevorderen. Na de inleidende woorden van de heer Schoute, zal ook bij de hoorders van deze avond een veel duidelijker beeld van deze materie aanwezig zün. Geestig was de compositie van Sergei Prokovief getiteld „Peter en de Wolf naar een Russisch sprookje en de verduidelijking door de spre ker bracht hier extra inzicht Na de pauze werd eerst een ge deelte van Handels „Watermuziek" ten gehore gebracht en vervolgens een dans van de Spaanse componist Granados. die men hoorde, achter eenvolgens gespeeld door dc pianis ten Iturbi en Granados, door het or kest van de beroemde danseres „La Argentina" en door de guitarist Se- „Meeuwen boven Sorrento". Jubi- govia. De aanwezigen kregen ver- leumvoorstelling van Cor Ruvs. CITY THEATER: .Gekooide meisjes". 18 jaar. Zondag. 2. 4 15, 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6 45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER: van Vrijdag tot en met Maandag: .Ontsnapping uit Corregidor", 14 jaar. Van Dins dag tot c-n inet Donderdag Dc Drie Musketiers". 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag 2.30. 6.15 en 9 uur Zondag: 2. 4 15. 6.45 cn 9 uur. Ove rige dagen; 2-30 en 8 uur. 17 FLBRL'ARi Fccstavona schaakver Soesterkwartier. clubgeb Zonne- bl.str 20 uur 17 FEBRUARI: Contactavond SOS, club gebouw Marconistraat. 20 uur. 17 FEBRUARI Toneelgroep Johan Kaart. „Mijnheer de Gouvernante". Amicitia. 20 uur 17 Febr. Simultaan séance in hotel „Mo. nopolc" aanvang 7 30 uur te geven door ir. H. J. v. Stcenis voor Jeugd- schakers. 19 FEBRUARI: J. v. O.. Willem van Icpendaal. ..Bargoens en Moeder taal". geb. Vrfjz- Herv.. 20 uur. 29 FEBRUARI Polo AZPC 2—Flevo 1 (heren) 't Sport 19.45 uur 20 FEBRUARI Leerkrachtenultvocrlne Toonkunst. Mozartavond t.b.v. de TBC-bcstrijding. Amicitia. 20 uur. 20 uur. 20 FEBRUARI: Gemeenteraad 21 FEBRUARI: Gemeenteraad. 21 FEBRUARI: Kath. Cult Ccntr.. Jul J. A. Jongenelen „Het leven en zlin spiegel, het zien en waarderen van schilderijen". Berghotcl. 20 uur. 21 FEBRUARI: Uitvoering gymn. ver Oranje Amicitia 20 uur 21 FEBRUARI: Hum. Verb.: Ir P. Schut „Het oude en nieuwe China" Franki's Lunchroom. 20 uur 22 FEBRUARI. Uitvoering Maftheüs Passion. St. Joriskerk. 19 30 uur 22 FEBRUARI: Bijeenkomst RA.O.. Markthal. 20 uur. 23 FEBRUARI- Amersf. Gemeenschap, lezing Vic. Bruyn over Nw Guinea. 24 FEBRUARI Rmgdag Imnuèl. Markt hal. 14 uur. 24 FEBRUARI- Variété met Heintje Da vids In Amicitia. 20 uur. 24 FEBRUARI Feestavond „Con Arno* re", spceltuingebouw Soesterkwar tier. 20 uur. 25 FEBRUARI Humanistisch Verbond, dr W Kraak „Humanisme en Mu ziek". Hotel Franck (Stationsplein). 20 uur. 26 FEBRUARI- Sportfondsenbad Neptu- nus 2—DKR 2 (heren). 19 45 uur. 26 FEBRUARI. Smalfilma vond Inst, v Volksontw.. gcb. Vrijz. Herv 20 uur 27 FEBRUARI Sportfondsenbad AZ en PC 2— Neptunus 2 (dames). 20 uur. 28 FEBRUARI- Sportfondsenbad, Nep- tunus 3—Brandenburg 3 (heren). 20 uur 28 FEBRUARI Hum. Verb, ir P Schut over het Oude en Nieuwe China, ho tel Franck. 20 uur 28 FEBRUARI: Onze Vloot. Ltz SD III KMR W C Lcmairc over „Uw Ko ninklijke Marine", 's Prinsenhof. 20 uur. Nachtdienst Apotheken; Fa. Kok 'cn Zoon. Langestraa.t 74. tel- 3677 en •tt. a Apotheek. Leusderweg 212. tc- -on 4887. volgens te kiezen welke wijze van uitvoering zij prefereerden, bij welke „volksstemming" de meningen wel zeer uiteen bleken te lopen. Met Paul Ducas' „L'apprenti sor- cier" werd de avond besloten Wij Huldigingscomité Cor Ruys Er Is hier ter stede een comité opgelicht om de acteur Cor Ruys, die Donderdagavond in het Grand geloven, dat na de bespreking van dit werk door Schoute er door de aanwezigen met groter interesse naar een weergave van deze com positie zal worden geluisterd dan voor deze avond het geval was. De- voorzitter der federatie, de heer Tj. de Boorder, leidde de spreker bij d<? aanwezigen in gn wees op de grote betekenis welke avonden als deze voor de muzikale ontwikkeling der federatieleden hebben. Het be stuur is dan ook stellig van plan in de toekomst meer bijeenkomsten in deze geest te organiseren. Restauratie van Notarishuisje De restauratie van het Notaris huisje aan de Muurhuizen 109 is in dertijd door de dienst gemeente werken op f 52.344.- begroot. De staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen geeft voor keur aan het plan van de architect Royaards (kosten f74.000,-) en kan er derhalve niet mee instemmen dat de dienst gemeentewerken met de leiding van de restauratie wordt belast. De rijkscommissie meent echter dat een bedrag van f70.000 niet behoeft te worden overschre den. B en W hebben de staatssecre taris bericht met het voorstel ac- coord te gaan. doch daarbij tevens medegedeeld dat zij niet bereid zijn bij wijze van voorschot uitbe talingen te doen. Voorts zijn en kele wensen kenbaar gemaakt o-a. over slaapruimte. Deel 17: DE IVRAAK VAM DE p. TOVEMAAR is verschenen Een nieuwe avonturenreeks van KAPITEIN ROB. Prijs 75 Verkrijgbaar bt) onze agenten en oezorgers en ou onzo administratie, Snouckaert laan 7. Amersioort, Het Leger dos Hcils is Vrijdag avond begonnen met z'n bijzondere poging tot opwekking en verdie ping van het geestelijk leven. Origineel was dit begin zeker wel cn sterk afwijkend van wat in ons land en in onze stad ge bruikelijk is. Daar gingen ze twaalf jonge vrouwen, onberispelijk gekleed in de uniform met het bekende Halle luja-hoedje. dat tussen twee haakjes ook wel enigszins de in vloed van de mode heeft ondergaan en sommige draagsters heus wel flatteert, keurig, als militairen, marcherende, voorop de Rood-geel- blauwe vlag met het bekende le- ger-emblecm. Ze torsen elk een lange bazuin. Onder het marcheren zingen ze en hun zang klinkt on getwijfeld welluidender en hun voetstap minder dreunend dan we uat wel eens eerder in Amers foort hebben gehoord Trouwens ze dragen geen laarzen! Middels spreekkoren en zang vestigen ze de aandacht van het publiek op het doel van hun komst: herauten zijn ze van de Koning der Koningen en hun motto is dat van hun overste- generaal. wijlen William Booth: Zoek de verloor'nen, "t eerst de slechts ten. De eerste kennismaking zo op straat, heeft iets van „show". En, vooral op godsdienstig terrein, dient deze verre te blijven. Hoe ge heel anders wordt de indruk als we ons later in het gezellige zaal tje aan het Havik rustig neerzet ten. en uit de mond van sommigen dezer jonge vrouwen vernemen, hoè ze kwamen tot het Leger en waarom ze er in strijden. Een indrukwekkende proloog opende het eerste samenzijn. Ma joor Barendse. bij wie het com mando over de brigade berust, sprak over het Licht, verlichtende een ieder,komende in deze we reld. Haar betoog, vlot en boeiend, volgend, raken we onder de indruk van de machtige boodschap, die deze herauten hebben te brengen begrijpen we hun enthousiasme. En alleen in het licht van die bood schap, is het te begrijpen, dat jonge mensen do wereld verzakend, I de mening van familie en vrienden vaak niet achtend, hun leven wij den aan de zaak des Konings. Voor vanmiddag staat een be zoek aan het woonwagenkamp op het programma, terwijl de avond weer gew ijd zal zijn aan openlucht- activiteit in het centrum van de stad. Kranige redding van van kleuter Vrijdagmiddag raakte het 3-jarige meisje Meriam van Selm uit de Krommestraat in de gracht aan de Wijerstraat. Zij was uit de kleuter school gekomen en spelenderwijs in het water terecht gekomen. De bekende APWC-voetballer Vonno, die passeerde, bedacht zich niet lang, trok zijn regenjas uit en sprong te water. Hij werd in zijn reddingspogingen door de modder danig belemmerd doch wist het kind toch behouden op het droge te krijgen. Zij was wel wat over stuur en zei „ik ben er helemaal doorgezakt." maar verder mankeer de het meisje niets. In verband met de herstellingen, welke aan het perceel Muurhuizen 131 moeten worden verricht om dit perceel wederom in geheel bewoon bare staat te brengen, heeft de eige nares. mevr. wed. H. Stegeman te Rotterdam, B. en W. verzocht de percelen Muurhuizen 131 en 133 aan te kopen, aangezien zij niet in staat i.r het vereiste herstel te financieren B en W. stollen de raad voor beide pencelen voor 5500 aan te kopen De restauratie van beide percelen wordt op 15.000 begroot en het ligt in de bedoeling de woningen voor dubbele bewoning m te richten. Het ligt in het voornemen van B. en W. Als I w oningen onder het beheer van de Centrale Woningstichting te penningmeester treedt op de heer stellen J. V. Haselen. Muurhuizen 11. giro Naar'aanleidin; van diverse klachten. 103665. welke tot de gemeente zijn gericht over de verwaarlozing en lekkage van de woningen Teut 12 en 14. zijn door E. en W. met de gemachtigde van de eigena resse. mej. J. Bruggcman te Leersum, besprekingen gevoerd omtrent herstel en verbetering van deze woningen Dc eigenaresse kan om financiële redenen het gevraagde herstel niet uitvoeren. Zij heeft beide woningen alsmede per ceel nr 10 aan de gemeente aangebo den voor een koopsom van f 2800.—. B. en W stellen de Raad voor tot aankoop over te gaan De herstelkosten van dc woningen worden begroot op f 15.500. B. en W. delen aan de Raad mede. dat het hen gelukt is dc percelen Ble- kersstraat 36 en 33/35 ondershands aan te kopen voor f 5500 Dc percelen zou den geveild worden maar omdat de ge meente i.v.m. dc uitvoering van het kernplan belang heeft bij de aankoop van deze percelen, is tot onclershandsc overeenkomst besloten. B. en W. vragen hiervoor goedkeuring van de Raad. Aanschaffing van roltrommelauto B. en W. vragen een aanvullend crediet van f 4000,- voor de aan schaffing van een roltrommelauto uitgerust met een Perkiris diesel motor. De totale aanschaffings- kosten bedragen f 28.992,-. Er was al eerder een crediet van f25.000,- verstrekt. Het aanvullend egediet is nood zakelijk. omdat het oorspronkelijk in de bedoeling lag een benzine motor in de wagen te monteren. Diesel-olie is echter belangrijk goedkoper dan benzine, zodat men uiteindelijk tot een besparing komt. Duplexwoningen voor 't bedrijfsleven Voor industrie- ambachts- en han delsondernemingen. zowel groot- als kleinbedrijf, bestaat de mogelijkheid om de beschikking te verkrijgen over een bepaald aantal duplex woningen ten behoeve van hun per soneel ed. Er kan in deze ge meente met financiële steun van het bedrijfsleven op korte termijn worden gebouwd. Zij. die voor deze woningen be langstelling hebben, worden uitge nodigd zich voor het verkrijgen van nadere inlichtingen te wenden tot de Kamer van Koophandel op Maandag 19 en Dinsdag 20 Fe bruari as. (Advertentie 1. M.) DENKT U EROM?? MAANDAGMORGEN begint de PLAATSBESPREKING voor de JUBILEUMVOORSTELLING van COR RUYS in zijn beste blijspel van de laatste jaren MEECWE N BOVEN SORRENTO DONDERDAG 22 FEBR. 8 UUü GRAND-THEATRE. MARKTBERICHT AMERSFOORT. Vrijdag Hoender- eieren f. 12.50—f. 14.00. Aanvoer 100.000 stuks Enige wijzigingen in de legerverordening Als de raad tot de door B. en W. voorgestelde wijziging in de leges verordening wil besluiten, is het voortaan ook mogelijk een vent vergunning voor drie maanden te gen een bedrag van f 4.- te ver krijgen. De leges voor de behandeling van een aanvraag ter verkrijging van een rijbewijs is van f 0.60 op f i,- gebracht. Het tarief van f 5.- voor ver strekking van inlichtingen uit de oude registers of kaartverzameling der bevolkings-administratie komt van f 5,- op f 2,50 per manuur- Burgerlijke Stand Geboren: Hendrica Wilhelmina, d. v. T. H. v. d. Ham en A W. Grimminck Overleden: Anc Willem Korevaar. 74 jr., wed. van G. van Doesburg. In de film „Gekooi de meisjes", die deze week in het City Theater "wordt Ver toond. is de „meester" aan het werk geweest: dat worden we reeds gewaar bü het aan schouwen van de eer ste beelden. En wan neer we daarna op het aanplakbiljet lezen, dat de Fransman Ju- lien Duvivier het ver haal voor deze film schreef, dan bevesti gen wij daarmee onze eerste indruk: Duvi vier is deze meester. In „Gekooide meis jes" heeft Duvivier al le jonge talenten, die reikhalzend naar hun filmdebuut uitzien, een kans willen geven. Zo lijkt het ten minste. En wanneer dat zo is. dan geloven wij dat deze meisjes hun kans hebben gegrepen. Want ze heb ben in Gekooide meisjes volop de gelegenheid gekregen een stuk rea listisch leven uit te beelden. Het filmverhaal berust op pure fantasie. Rondom de jonge Franse actrices is een verhaal gevlochten van een ver- belcringsgesticht. waarin een hard vochtige. soms sadistische oude vrij ster de lakens uitdeelt De jonge meisjes, die in het gesticht „verbe terd" moeten worden, worden hard door ellende en onderdrukking. Slechts een van de vrouwelijke op passers bemerkt de verkeerde op- voedingstechnick van de directrice: de anderen heulen mee. In het ge sticht verblijft ook een schuchter jong meisje, dat door gebrek aan leiding het levensspoor bijster is ge- v orden. In tegenstelling met haar lotgenoten, wordt haar gevangen- leven door één mooie gedachte ge troost: de wetenschap, dat Pierre haar liefde heeft gezworen en bo- rrTS'~\ Daarom trokken wij onze maal veel te wenkbrauwen omhoog eu ochtendgymnastiek Wij al- van de opleidingen voor: ge- naar huis ging. tactavond is zodoende ten volle bereikt In de pauze's liet men zich de eigenge maakte versnaperingen goed smaken. Het was al laat weinig aan van de vormingsklassen en toen ieder blij en dankbaar spraken dit ene veelzeggen- de woordje: En? Toen begon hij. Wij be grepen de zaak niet. Die doen. thans voelden gisteren ge ducht. dat een beetje gym- houding, nastiek ons geen kwaad zou naaister. 60.000ste moet een Amers- Gestel dat zinshulp, hulp in de huis ki nderverzorgster, huishoudkundige lerares, hun jaarlijkse TT plotseling contactavond. Veel werk is ri 7 Hnert ?ich nog xYel.' Hour Hp lli( lpprlinnon ha. Ooi Vryspraak e Wtorei uai u uiuiociiug foorter zijn en een echte jiel verzoek krijgt om tien door de. uit leerlingen be A toprsfnnrtnr ic natuurlijk J j die als alleen diegene. Keientrekker" geboren wordt. En daarom zou al leen een baby in aanmer king kunnen komen. ken. November van het vorig jaar dc Scandinavië- express enige tijd vertraging had door een ongeval nabij kraakte tenminste in al on- ze botten en na de tiende Deze redenering, vinden buiging hapten we naar wij. lijkt naar mets. Als on- iucht. De conclusie was: „U 26 Bn?ïnngf.'0k .aCn-Z0U d'e doet weinig aan och- rn fin nnOtttt» <stn1hn onn Gerust, na zo'n .kar- verricht. Bij het binnenko ei heef. u hartkloppingen. cor" ^"ap^rbomèn in de rijks- Zn verging 't ons. Het ^^"dfg uiflel we« ,e Hoevelaken, voerd programma aangebo- wEen auto is toen door een den. Twee herauten open- achteroprijdende auto on- den de avond en kondigden der de dalende afsluitbomen z.g. 60.000ste stellig een tendgymnastiek Amersloorter zijn. daar is daar komen wc niet aan toe op meesterlijke wijze de door op de spoorbaan ge- Helaas Pro6rammanummers aan schoven. Hun succesvol optreden be- De heer H. uit Amers- Wederom de 60.000ste T\7 U hebben al een re- actie op ons Stads- venstervan gister over de 60 000ste Amersfoorter. - tiitai n. '-'1111.11 wc iiici cttiii iuc. "f* --- geen spelcl tussen te krij- De sport die wy -s mor. geleidde de bonte afwisse- *oort was de bestuurder van gen. hoogstens dan een ba- pens „ocd beoefenen is op lin£ van dans. spel en zang, die tweede auto. Zijn zaak i-Pfcnpirf Mnnrr irnm* - diende nu bij de kanton rechter. Deskundigen en ge- kerspeld. Maar. en nu komt d wekker kljken hoe lang waarbij wij gevoerd lift W/I»I 111/1 e I int 1110 Wo Ar.^. r_.i het. dan was het niet de 60.000ste. want van de an- dere 59999 is een heel groot Schande? ""Ö'ch,* "waarom markt of de Zwitserse b'er- zich op het wegdek olie deel geen Amersfoorter in schande. misschien komen £en. ofwel naar de naaste had bevonden en dat dien- we nog van de warmte van den naar verafgelegen stre- bed kunnen genieten. kcn zoals de Perzische tuigen verklaarden, dat er vriend er ook wij' nog eens tot och- omgeving met een echt tengevolge de auto van de tendgymnastiek. Maar dan Huishoudschool-concert of heer H. bij het remmen is de zin. die onzi aan hecht. Zodat voor ons het pro- gaan"we 's avonds wat vroe- een Huishoudschool-revue. doorgegleden. De kanton- .Stadsvensterkijker", zei bleem nog steeds niet is gcr naar bed. En dat is in Helaas voert het veel te rechter besloot tot vnj- een vriend tegen ons, „jouw opgelost en er voor ons geen ons zo benijd beroep niet ver om alles van deze kos- spraak. probleem is geen probleem, enkele reden aanwezig kan altijd mogelijk. tenminste niet voor mij en ryn. dat anderen over ons ik heb toch ook geen ken- probleem spottend lachen, nis van aangelegenheden, En wij wachten nu maar die de burgerlijke stand be- op een verklaring, die ons treffen Wij keken hem wel kan bevredigen, eens aan, want hij lachte een beetje spottend en. naar het ons leek, wat uit de hoogte. telijke avond te vermelden. u Vele, nooit vermoede kanten Huishoudschool van de leerlingen kwamen aan het licht. Een prettige In de feestelijk versierde samenwerking en veel we de derzijdse waardering is ont staan tussen leerkrachten Klop gymnastiekzaal van Huishoudschool aan de Bee- aau tussen leenvracmeu Ochtendgymnastiek kensteinselaan. vierden de en leerlingen, en leerlingen oudere leerlingen dezer van de verschillende klassen Eigenlijk doen we alle- school, n 1. de leerlingen onderling. Het doel der con- even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: iedere morgen vaö tien tot twaalf uur. Serge Rcggiani en Suzanne Clau- ticr spelen de hoofdrollen in de boeiende Franse film Gekooide meisjes'' (City) vendien heeft beloofd zijn Maria te helpen vluchten uit het gesticht. Tegenover deze stille liefdé plaatst de scenarioschrijver de ruwe en wrede gezellinnen van Maria. De zelfde harde figuren worden echter machteloos, wanneer zij Maria horen spreken over de grote liefde. Ze be schouwen het als een sprookje, waar aan ze nimmer tevoren hadden dur ven geloven. Ze helpen Maria zelfs bij haar vlucht en wanneer dan nog een opstand in het gesticht en ver beteringen in het lot van de jonge gevangenen heeft plaats gevonden, is het drama want dat is het afgelopen. Duvivier heeft van het leven in zo'n meisjesgesticht een boeiend schouwspel gemaakt: meesterlijke karaktertekeningen en prachtige rea listische scenes wisselen elkaar af. Alle respect voor de jonge talenten, waarvan wij in de eerste plaats Su zanne Cloutier en Serge Rcggiani noemen. Nieuwe voorzitter bij de KVP In het K A.B -gebouw kwamen, Fchrijft me» ons\ Donderdagavond leden van de afdeling Amersfoort de Katholieke Volles-Partij in jaar gaderlnc bijeen. Dc waarnemend v< zittcr. de heer J. Hartings. gaf tijd: zijn openingswoord een korte verf deling over do juiste wijze, waarop grondslagen van de partij dienen worden toegepast. Voor het nieuw te kiezen bcsi gaf. spr. verschillende richtlijn waardoor een meer efficiënte taakvi deling zou kunnen worden bi O.a. zal dit kunnen geschieden vorming van z g. parochiële groepen. Dc verslagen van de secretaris de penningmeester werden hierna handeld, terwijl de' ka-scommissie klaarde de boeken in ordo bevoi te hebben- De hoofdschotel van de vcrcai ring was de bestuursverkiezing, het bestuur waren aftredend, de ren' W. C. Pijpers, A J. Smit, W d. Waals en G v. Wijk. De heer pers stelde zich niet meer herhf baar, terwijl de heien lr. Perq-, (wegens vertrek) en T A. M. Bult. bestuursleden bedankten. Door het bestuur werden als didaten voorgos-teld de heren A Leycnhorst. G. Willemsen en Wegen. Uit de aergaderlng werden als didaten naar voren gebracht de her H de Bruin en H. J. v. d Berg, Na de stemming werd het hes! als volgt samengesteld. G Willemi voorzitter: A. v. Leycnhorst le se: G v. Wijk, 2c veer.: Van Wegen p ningm. mej. Van Hnmersvcld en heren W v. d. Waals. A. J. Smit P J. M- Bindels cn J Hartings. lei Consequenties aanle van moerriool In verband met de voorgenorc woningbouw in het Kruiskair kwartier, zal voor de afvoer faecalien een moerriool langs Valleikanaal moeten worden gelegd. Voorzover de grond gemeente-eigendom is. dient de desbetreffende eigenaren gunning tot het leggen, hebben houden van dit riool te wore verkregen. Teneinde te voorkom dat eigenaren zich tegen de plichting. om het moerriool in fc eigendom te dulden zullen ten, is het wenselijk deze last erfdienstbaarheid te vestigen, en W. stellen de raad voor aldus besluiten. B. en W. van Amersfoort steil de raad voor te besluiten aan, heer J. Schep alhier een pera bouwterrein aan de Emmal; hoek Prins Frcderiklaan, te kopen voor f7.- per m2 Het ceel is 1845 m2 groot. De Schep wil op het bouwterrein dubbel woonhuis laten bouwen, Medische diensten Doktoren.- dr E N. van de Bei Utrechtseweg 9. lel. 5924 en dr J Hendriks. Tcsselschadelaan 3. tel. f Apotheken: Fa. Kok en Zoon Lan{ straat 74, tel 3677 en Java Apoth(( Leusderweg 212, telefoon 4887. Verloskundigen; a G. F. Perk, Hc drlk van Viandenstraat 2, tel. 5086 N Vcrnhout. Socsterweg 232. teleJ: 3374. Boeiende film met edel sentiment ..Het leven gaat verder" (Grand Theater) is een film jnet een pro bleem. een goed toneelstuk waar dig. Een probleem bovendien, dat zo knap, zo delicaat, zo subliem haast, is uitgewerkt, dat de wrange toon. die het tragische gegeven on afwendbaar in het verhaal legt, er door wordt getemperd en met een milde glans omhuld. Het is het verhaal van de vrouw, die aan een ongeneeslijke ziekte lijdt, zich nog slechts korte tijd verwijderd weet van haar dood en haar laatste maanden besteedt om haar man voor te bereiden verder te leven met een andere vrouw, waaraan ze hem en hun kind met een gerust hart durft toe te vertrouwen Tot kort voor haar dood weet haar man de ontzettende waarheid niet en doet zij alles om zo gezond moge lijk te lijken, gaat zij met hem dansen en feesten, gunt zij hem 'n ..flirtation" met zijn assistente, die zij er als geschapen voor weet haar opvolgster te zijn. Het is een film met een edel sentiment, aangrij pend en levensecht. Men zal onder de indruk komen van het knappe spel. vooral van Margaret Sullavs d? hoofdrol. En men zal opnieuw de noodzaak beseffen de kankerbestrijding, waaro1 juist vandaag elders in dit blad? «n schreven wordt. r^oi lid Ontsnapping uit Corregidor De onverhoedse aanval van Japanners op Pearl Harbour, terecht zoveel consternatie ir wereld verwekte is al vele mal* het onderwerp van films gewed In de film „Ontsnapping uit Cc regidor". die tot en met Maanr in Rembrandt draait, wordt ditz( de thema ook even aangetipt. H hoofdgebeuren is echter de stn> van een Amerikaanse eenheid f1 T. M. boten. Deze boten blek' tegen de verwachting van de ms-r ne-officieren in. een uitstekend pen tegen de grote Japanse kr- sers te zijn. De filmliefhebbers krijgen enk< levendige zeegevechten te s' waarbij ook vliegtuigen een beU^ rijke rol spelen. Robert Montgomery en John TUI ne vervullen de hoofdrollen Dinsdag tot en met Donder^ komt de film „De Drie MusketJ*! die lange tijd geleden in Gf3| Theater draaide. fan D, 'ge riu

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2