DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Bedrijfsleven is bereid een offer s lands belang te brengen in Eventuele extra-winsten moeten gemeenschap ten goede komen LOON, geen fooi Werknemers in Horeca bedrijven ontevreden Britten bieden Perzië grotere oliewinsten Westen komt tegemoet aan Gromyko's wens fhiessen gaat procederen tegen Westerling Franse Kamer aanvaardt nieuw kiesstelsel Beslissing over zenderbouw uitgesteld VN-troepen in Korea zetten opmars voort 1 le Jaargang, no. 64 Vrijdag 16 Mam 1951 Opgericht door de SUchting „Het Parool" - Giro 510330. jvj r; r, TV D Telefoon rcdacUe 4291. Telefoon administratie 6235. Bank: Rotterdamsche Bank - Postbus 9 Abonnements- UUga\e. 11.Ï. -UC iMeUWe rers Redactie en Administratie: Snouckacrtlaan 7. Amersfoort, prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER AMSTERDAM. De Nederlandse onderne merswereld is er zich van bewust, dat het Ne derlandse bedrijfsleven ten volle zijn deel zal hebben te dragen in de verhoogde lasten, die op ons volk drukken, omdat de offers, die Nederland zich in de huidige noodtoestand moet ge troosten, gelijkelijk moeten worden verdeeld. De Nederlandse ondernemers zijn daartoe ook ten volle bereid. In een verklaring, die de be sturen van de vier grote centrale werkgevers organisaties gezamenlijk hebben afgelegd, staat te lezen, dat de ondernemerswcreld een uiter ste inspanning wil leveren om aan de verhoog de eisen te voldoen, die aan de productie wor den gesteld. Het is naar de mening van de werk geversverbonden zeker vereist, dat eventuele extra-winsten, welke als gevolg van de vergro te inspanning in sommige sectoren van het be drijfsleven zullen worden behaald, voor zover zulke winsten reëel zijn, aan de gemeenschap ten goede komen. Ernstig hebben de werkgeversver bonden zich bezig gehouden met het probleem van het tekort op de be talingsbalans. Het streven deze slui tend te maken eist volgens hen naast verdere opvoering van de arbeidsproductiviteit een algemene consumptiebeperking. Ongetwijfeld, zo zeggen zij, zal een consumptie- beperking, veroorzaakt door een stijging van de prijzen en een daar bij achterblijven van de inkomens, spanningen teweeg brengen. die alleen kunnen worden \erdragen, indien in alle lagen van de bevol king het besef leeft, dat er inder daad door allen offers worden ge bracht. Naar. dc mening van de werkgeversverbonden moet een consumptiebeperking daarom mede inhouden een sterke verlaging van dat gebruik, dat in de huidige om standigheden als weelde moet worden beschouwd. De werkgeversverbonden zien de huidige situatie zo. dat rekening moet worden gehouden met de mo gelijkheid, dat door de stijging van de wereldmarktprijzen en het dien tengevolge ongustiger worden van de ruilvoet, het tekort op de beta lingsbalans groter wordt, waarbij dan de moeilijkheden nog worden vergroot doordat een extra krachtsinspanning ten behoeve van de defensie wordt gevraagd. Terwijl enerzijds het gat in dc betalingsbalans een gevaar vormt voor het ontstaan van een omvang rijke werkloosheid in de naaste toe komst moet anderzijds helaas nog worden aangenomen, dat de inves teringen zich door de veranderende omstandigheden op een lager niveau gaan bewegen, hoezeer dit ook juist met het oog op de toekomstige werkgelegenheid te betreuren is. Joego-Slavië blijft buiten elk pact LONDEN Joego-Slavië zal buiten elk pact met welk land ook blijven, aldus heeft Pijade, de voornaamste theoreticus van de Joego-Slavische communistische partij. Donderdagavond hier ver klaard op ee. bijeenkomst van de Buitenlandse Persvereniging. Joe go-Slavië zal zich noch bij het Noord-Atlantische Verdrag, noch bij het plan-Marshall, d_ Raad van Europa, de Europese Betalings Unie, noch zelfs bl> een beperkte Balkan- of Middellandse Zee-allian tie aansluiten. „Dit betekent echter niet, dat wij van plan zijn alleen te blijven ingeval van gevaar", aldus Pijade. „Vrijwel iedereen komt nu al boven het vastgestelde garantieloon uit (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. Ruim 650 werknemers in het Horeca-bedryf bezochten de afgelopen nacht een vergadering in „Dc Brakke Grond" te Amsterdam, georganiseerd door een Voorlopig Initiatief Comité, om er hun ontevreden heid over de nieuwe arbeidsvoorwaarden in het Horeca-bedryf tot uitdruk king te brengen; Die ontevredenheid kwaro neer op vier punten: 1. Door de afschaffing van het grondloon daalt het inkomen van een kellner met enige guldens per week. 2. Het garantieloon, zoals dat thans is vastgesteld, is geen garantieloon. Vrywel iedereen komt nu al boven dat bedrag uit. 3. De nieuwe regeling zal een grote werkloosheid in het kellnersvak teweeg brengen. 4. In plaats van vrije kost en inwoning te genieten moet men in de toekomst hiervoor betalen. Aan het einde van de enigszins rumoerige vergadering werd een motie aangenomen, waarin de regeling met grote beslistheid wordt afgewezen. Achter de bestuurstafel op het podium zaten negen personen: twee leden van het NVV, twee van de onafhankelijk vereniging „Ons Be lang", twee van de EVC, onder wie de voorzitter, de heer A. Caljauw, een lid van de katholieke bond St. Antonius, en twee ongeorganiseer den. De heer S. Peeks, lid van het NVV. hield een rede, waarin hij het garantieloon, zoals dat is vast gesteld, onaanvaardbaar noemde. „De twee maal vijf procent toeslag, welke dank zij de strijd van de bouwvakarbeiders. havenarbeiders, taxichauffeurs enz. verkregen is, gaat door de afschaffing van het grondloon weer verloren. Ik stel voor om met een commissie uit de vergadering naar alle vakbonden tc gaan om de verslechteringen onge daan te maken. Als deze nieuwe re geling niet wordt veranderd, moe ten wij desnoods weigeren aan het werk te gaan", aldus de heerSpeets. Op dit voorstel werd door de ver gadering verder niet ingegaan, zo dat het vooralsnog duister is. wat er gaat gebeuren. De bevolking van Barcelona, op een na de grootste stad van Span je, gaf Maandag door stakingen en demonstraties uiting aan haar ergernis over de sterk gestegen kosten van het levensonderhoud. Vooral de trams, waarvoor on langs een flinke tariefsverhoging was aangekondigd, moesten het, zoals de foto laat zien, ontgelden. Bij straatgevechten met dc politie werden minstens 2 mensen gedood. Ongeveer veertien sprekers voer den hierna het woord, onder wie de bestuurder van „Ons Belang", de heer Enstra. Hij noemde de be stuurders van het NVV, de heren Van Hilst en J. Wagenaar. verra ders, waarop er zo'n tumult ont stond, dat het verder spreken hem werd belet. Ook tijdens een rede van de heer Scholten. bestuurder van de EVC, ontstond zo'n opschud ding, dat ook hij van het podium moest verdwijnen. „Deze verslech teringsmaatregelen passen geheel in de hongerpolitiek van deze rege ring", aldus de heer Scholten. „Er moet eenheid in de arbeidersklasse komen, eenheid! Ik zeg jullie, de EVCToen werd hem het ver der spreken belet. Van achter de bestuurstafel deel de men nog mee. dat men niet het plan had van het Voorlopig Initia tief Comité een nieuwe vakorgani satie te maken. Wel wilde men het comité in stand houden en contac ten in alle bedrijven leggen. Voor de zekerheid hadden enige agenten bij de ingang van ..De Brakke Grond" postgevat. Er deden zich geen incidenten voor. Afspra ken voor verdere acties werden niet gemaakt. Het is ook niet bekend, of en zo ja wanneer men weer bijeen zal komen. DEN HAAG. Oud-minister Gótzcn wordt vandaag door de Koningin beëdigd als staatssecre taris van het ministerie voor Unie zaken en Overzeese Rijksdelen. Conflict over Anglo Iranean misschien nog oplosbaar (Van onze correspondent te Londen) LONDEN. Het is niet te ontkennen, dat de recente gebeurtenissen in Perzië te Londen met aanzienlijke bezorgdheid worden gevolgd. Onmiddel lijk werden hier de consequenties van de moord op de Perzische premier Razmara, van wie bekend was. dat hij de nationalisatie van de Anglo Iranean Oil Company politiek onpractisch en technisch onuitvoerbaar acht te, donker ingezien. En inderdaad, nog geen week later heeft de Majlis (het Perzische parlement) eenstemmig de aanbeveling van haar oliecom missie om de industrie te nationaliseren aangenomen. De Engelse regering, die. zoals dat in die tussentijd tussen de Per- men weet, de meerderheid der aan delen van de Anglo Iranean bezit, heeft enkele dagen geleden reeds in een aan de Perzische regering gerichte nota haar bezorgdheid uit gesproken over de belangen van deze maatschappij en commenta tors te Londen wijzen er op. dat de overeenkomst tussen de Anglo Iranean en de Perzische regering, die tot 1993 van kracht is. niet een zijdig door een der partijen kan worden gewijzigd of opgezegd, ten zij de maatschappij in haar ver plichtingen tekort zou zijn gescho ten. hetgeen niet het geval is. De olie zelf is reeds eigendom van de Perzische staat, maar de maatschappij heeft voor, de duur van de overeenkomst er de exploi tatierechten van. Na afloop van de termijn der overeenkomst vallen al haar installaties zonder schadeloos stelling aan de Perzische staat toe. Waar men te Londen thans op hoopt is ten eerste, dat door het reces van de Majlis verdere stap pen tot uitvoering van de nationa lisatieresolutie voorlopig zullen worden opgeschort ert ten tweede, (Van onze correspondent) HILVERSUM. Donderdag kwam in Lopik in een der verga derlokalen op het terrein van de zenders het bestuur van de Noze- ma bijeen onder voorzitterschap van de heer L. Neher, directeur- generaal van de P.T.T., die als zo danig de minister van Verkeer en Waterstaat verving, die juist be ëdigd was. Het belangrijkste punt van deze jaarvergadering, namelijk een be slissing over het bouwen van een 100 kilowatt zender voor de We reldomroep, werd uitgesteld tot een volgende bijeenkomst, als men iets naders weet over het standpunt van de nieuwe minister in dezen. Hetzelfde geschiedde wat betreft de bespreking over de financiering van de televisie. Men wacht hier op de uitspraak van de ministers van Onderwijs. K. en W. en van Verkeer en Waterstaat over een door de Nozema in dezen uitge bracht rapport. zische regering en de Anglo Ira nean alsnog een nieuwe aanvullen de overeenkomst op de basis van het in gelijke porties delen van de winsten zou kunnen worden geslo ten. welke voor de oliecommissie van de Majlis aanvaardbaar zou zijn. Doch het zal heel wat staat kundige wijsheid vereisen om dat gedaan te krijgen. Sommigen be treuren, dat dit zeer vergaande aan bod niet eerder gedaan is. Even ruime als vage agenda in het vooruitzicht (Van onze correspondent te Parys) PARIJ8. De Westelijke plaatsvervangers kwamen gisteren met enkele woorden tegemoet aan de wens van Gromyko. Zfj stelden voor de demili- tarlsatie van Duitsland ter bespreking op hun agenda te plaatsen, zij het dan verbonden met de wijdere problemen, die dc algemene spanning en de herbewapening van het Westen veroorzaakt hebben. Op dezelfde voor waarden wilde het Westen ook praten over algemene ontwapening van de vier mogendheden. Gromyko begon eerst 'regel voor regel het voorstel van het Westen te corrigeren en van komma's en punten te voorzien. Jlet Westen maakte daarbij geen moeilijkheden. Aldus door hem zelf verbeterd, ver wierp Gromyko daarop de Weste lijke voorsteilen en bloc. De Duitse demiijtarisatie moest volgens hem apart behandeld worden, los van de algemene wereldsituatie en in het kader van Potsdam. Daarop deelde Jcssup mede. dat het besluit om Duitsland te herbewapenen ge nomen was in een conferentie \an twaalf landen en dat dit besluit uit gevoerd zal worden, tenzij door Rus land duidejijke bewijzen gegeven worden van een gewijzigde politiek, tenzij dus de becjteiging, die van Rusland uitgaat, merkbaar vermin dert. Het is niet uitgesloten, dat niette min op zekere dag de een of andere vorm van overeenstemming te voor schijn komt. Dc mogelijkheid blijft steeds bestaan, dat men met een agenda kómt. zo ruim en zo vaag, dat beide partijen hun voorstellen er in kunnen schuiven. Te Barcelona 400 arrestaties MADRID. Donderdag v/as de toestand te Barcelona weer vrij wel normaal. Ook de arbeiders van Manresa en andere steden in de provincie Barcelona, die Woensdag het werk nog niet hadden hervat, werkten Donderdagochtend vyeer. Slechts te Pueblo Nuevo deed zich een incident voor. Hier werden enige mannen, die poogden fa brieksarbeiders tot staking te over reden. aangehouden. Er bevonden zich Donderdag slechts weinig poli tiemannen in de straten van Bar celona. Van officiële zijde wordt ver klaard, dat ongeveer vier honderd personen te Barcelona zijn gearres teerd. Lichting 1949 II eerder met groot verlof HARSKAMP. Als blijk van waardering voor de bij de oefening „Crescendo" getoonde toewijding en ijver zal de lichting 1949 II op 22 Maart met groot verlof gaan in plaats van op 1 April. Aldus een dagorder van gen. majoor A. T. C. Opsomer, de Commandant Strijd krachten te Velde. Deze dagorder is vóór de aanvang van het défilé voor ae Koningin en prins Bern- hard voorgelezen aan alle troepen, die aan de oefening „Crescendo" hebben deelgenomen. TOKIO. De verbonden troepen ontmoeten bij hun langzame op mars in centraal Korta toenemen de tegenstand, maar op de Weste lijke fl? k kwamen Amerikaanse speerpunten tot op 24 km van de 38ste breedtegraad. Ongev er 35 km ten Zuiden van de grens trokken de verbonden troepen Hongtsjon binnen- De Zuid-".oreanen vonden de omge ving van Seoel verlaten. Een 6000 communisten graven zi~.h, nge meld wordt, 15 km ten N.W. van de stad in. Dc Amerikaanse 25ste divisie breidt haar bruggenhoofd over de Han, ten Oosten van Seoel uit. De Zuid-Koreaanse regering heeft haar voornemen kenbaar ge maakt de regeringsdepartementcn weer naar Seoel over te brengen. Daders van moorden op Java worden gestraft DJAKARTA. Op vragen over moordaanslagen op Nederlanders in Indonesië heeft minister Moh. Roem geantwoord, dat de Indone sische regeling positieve maatre gelen zal nemen. De schuldigen zullen worden gestraft, zeidc mr Moh. Roem. Wijlen Shaw, de gevreede GBS, was een buitengewoon man met een scherp vernuft, een scherpe pen. een scherpe tong en een scherp talent. Zo'n genie zal dus wel heel. bijzonder gewoond heb ben, -denkt men. Niets is minder ivaar. Zie dat glas in lood, die kapstok, die paraplubak, dat pia- no'tje en die platelerige vazen in zijn interieur: gewoner en onop vallender kan het haast niet (zie onderste prent). Het tuinhuisje van villa Shaw te Ayot St. Lawrence (Hertfordshire, Engel.), waar de beroemde, mees terwerken van de laatste 40 jaar met St. Joan aan de spits) ont stonden en iverden geschreven. Villa, tuin en tuinhuisje van Shaw zijn thans voor het publiek open gesteld; (bovenste prent). Onbekende vrouw doodgestoken Dader poogt zich inAmstel te verdrinken AMSTERDAM. In het Achter- Oosteinde te Amsterdam, een nauw straatje tussen Sarphatistraat en Sarphatikade is Donderdagavond, omstreeks tien uur een onbekende, ongeveer 25-jan ge vrouw doodge stoken. De dader heeft zichzelf de polsen trachten door te snijden cn is vervolgens naar de Amstel ge rend' en te water gesprongen om zich te verdrinken. Een surveille rend agent waarschuwde de rijks politie te water aan de Sarphati kade, die de man in bewusteloze toestand uit het water haalde. De agent had zich inmiddels naar het Achter-Oosteinde begeven, waar hij de jonge vrouw op de grond I vond liggen. Zij was deerlijk ge wond en overleed voor het moge lijk was iets voor haar te doen. Zij bleek noch papieren, noch herken- j nmgstekeiicn bij zich le dragen Haar stoffelijk overschot is naar hot O.L.V.-gasthuis overgebracht, die evenmin papieren bij zich haf weigerde inlichtingen te verschaf fen en opk niet kon wórden ver hoord. RABAT. Volgens A.F.P. verblijft Westerling thans onder een schuilnaam in het Atlasgeberg te in Frans Marokko. BELGRADO. Joego-Slavië en Griekenland hebben een lucht vaartovereenkomst gesloten ter voorbereiding van een luchtvcrbin- ding tussen Belgrado en Athene Enige regen Weersverwachting geldig van Vrijdagavond tot Zaterdag avond: Veel bewolking met op vele plaatsen enige regen of motre gen. Zwakke tot matige, later vrij krachtige wind hoofdzake lijk tussen Zuid-Oost en Zuid- Wcst. Hogere temperaturen. vooral in de nacht en ochtend, 'z 17 Mrt Zon op 6.52 onder 18.46; Maan op 11.25 onder 4.45. h J F LK mens dat werkt heeft recht op loon. En wel een dusdanig loon dat hij met zijn gezin en on der de omstandigheden die bij hem passen, een behoorlijk bestaan kan leiden. De tegenprestatie van werk is bezoldiging en geen aalmoes. Daarom juichen wij een regeling, waarbij bedienend personeel van het onfatsoenlijke fooienstelscl afkomt, van harte toe. Dit geldt voor obers, kamermeisjes, portiers cn toiletjuf frouwen. evenzeer als voor taxi- chauffers, kappers, busconductTices cn wie nog meer. Het zag er naar uit dat wij aan staande Maandag van het voor iedereen onaangename cn onhebbe lijke fooienstelsel in café's, restau rants en hotels af zouden zijn. door dat er na jarenlang dokteren, ten slotte een regeling zou zijn gebo ren. Maar het was een publick ge heim dat het verzet legen deze re geling nog zo groot was. dat het er alle schijn van heeft, dat men Maandag geen regeling heeft, ook geen fooienstelscl meer. maar slechts chaos. Want waaraan wij Maandag 19 Maart toe zijn, weet op dit mo ment eigenlijk niemand. Het komt ons voor dat de oorzaak van de chaos gelegen is in het feit, dat, ondanks de overdadige lange voorbereidingstijd, tenslotte een stelsel werd gepubliceerd, dat ziéh niet mag verheugen in de sympa thie van de meerderheid der alle daarbij betrokken groept Voor zover van werknemerszijde geprotesteerd wordt omdat men het fooienstelscl als zodanig prefercort, hebben wij voor zulk een houding slechts afkeuring. De bezwaren van werknemers- zijde die zich echter richten tegen de financiële achteruitgang (voor zover aanwezig), achten wij uiter aard volkomea op hun plaats. Naar onze mening is er, ondanks de differentiatie in dc procenteq bedieningsgeld. tc weinig speling gelaten om uiting te geven aan de grote verschillen in dc soorten zaken welke men in het hotel-, café- en restaurantbedrijf kent. ter wijl dc klacht dat het grondloon in vele gevallen cr op achteruitgaat, ons vaak niet onwaarschijnlijk voorkomt Een derde soort bezwaren die wij in de discussies menen te ontdek ken. afkomstig van lieden van het E.V.C of met deze communisten sympathiserende vooruitgeschoven posten in andere organisaties, mo gen wij voor zover zij als enig doel hebben de chaos te bevorderen, laten voor wat zy zijn: verwarring stichtend. OPMERKINGEN als dat het pu bliek de percentages niet zou kunnen uitrekenen of dat de men sen nu eenmaal gewend zijn- toch meer te betalen, achten wij irrele vant er) slechts gebaseerd op een foute traditie. Naar onze overtuiging moet het fooicnstelsel om de kortst mogelijke tijd finaal worden uitgeroeid. Daar voor behoren in de plaats te komen vaste prijzen, waarbij de gast of klant niets tc maken heeft met de vraag welk percentage bedienings geld daarin is verdisconteerd De verhouding werkgever-werknemer gaat de klant slechts in zoverre aan, dat hij ervan verzekerd moet zijn in een sociaal behoorlijk be stuurde instelling de gast te zijn. Voor de rest is dit een aangelegen heid tussen de organisaties van werkgevers- en werknemerszijde Zij dienen elkaar te vinden in een duidelijk wederzijds contract en daarbij de salariëring van het per soneel vast te leggen. De klant heeft te betalen een ge fixeerde prijs efl dient zich dan niet meer het hoofd te moeten bre ken over een eventuele financiële vermeerdering zijnerzijds boven de op de tabel genoteerde som. Elke andere regeling blijft dc restjes in zich dragen van het op aalmoezen-verstrekken Relijkende stelsel van de fooien-uitdelerij. De gezamenlijke verklaring is op gesteld door de besturen van het Verbond van Nederlandse Werkge vers, het Centraal Sociaal Werkge vers Verbond, het Katholiek Ver bond van Werkgeversvakverenigin gen en het Verbond van Protestants Christelijke Werkgevers in Neder land na een diepgaande studie. De verklaring zal in diverse vergade ringen in het land met de leden nader worden besproken Men is van mening dat de verklaring door de grote meerderheid der onderne mers zal worden onderschreven, al zullen er misschien enkelen zijn wie het standpunt der besturen te ver gaat. - - DEN HAAG. John Thiessen, de man, die vorig Jaar naar Singapore v!fi I V,0°K om kapitein Raymond Westerling, die in Singapore was gearres- ov/»r.rv..„ teerd, by te staan, heeft zyn raadsman mr A. Smink in Den Haag opdracht gegeven Westerling en rijn vrouw te dagvaarden wegens belediging. Deze zaak zal over twee maanden voor de rechtbank te Den Haag dienen. (Van onze correspondent te Parijs) PARIJS. De Kamer heeft in één zitting de wijziging van de kieswet aangenomen. Maar hot was dan ook een, die, het oude kiessysteem vrijwel ongewijzigd laat. Er komt een systeem van één ronde, maar de lijsten kunnen samengevoegd worden. De verbonden lijsten kunnen naar even redigheid onder elkaar alle zetels verdelen, waarin zy gezamenlijk de meerderheid behaald hebben. Om echter lokale lijsten samen te voegen, moet daartoe door de partyen op nationale basis besloten zijn. Hierdoor heeft de RPF bereikt, de Senaat, die eventueel het Ka- dat geen enkele samenvoeging met mervoorstel zou kunnen corrige- Gaullisten tot stand kan komen, ren en de Kamer dwingen tot her zonder dat De Gaulle dat wil. Des kundigen vermoeden, dat het sy steem alleen in vijftien districten tot uitvoering kan komen. In de overgrote meerderheid der distric ten bestaat weinig kans, dat ge combineerde lijsten samen de ge- quahficeeröe meerderheid halen. Dat wil dus zeggen, dat practisch gesproken in het grootste deel van Frankrijk de evenredige vertegen woordiging speelt Sommige hadden nog hoop op nieuwde beraadslaging. Die hoop is echter zeer gering geworden, want de Kamer heeft het hierbo ven omschreven sj'steem aangeno men met 318 tegen 282 stemmen. Dat is de constitutionele meerder heid. Zoals het besluit er nu uit ziet spaart het de communisten en bevoordeelt het de Gaullisten. Als alle aanwijzingen niet bedriegen zal de MRP, die dit systeem ge wild heeft, erdoor verpletterd worden. Thiessen is van mening, dat een artikel in het dagblad „Trouw" van 2 October 1950 pertinente onjuisthe den bevat. In dit artikel vertelt me vrouw Westerling, dat zij in Singa pore een kistje met juwelen aan Thiessen heeft gegeven, waarvan vier ringen werden beleend. „De rest", aldus mevr. Westerling in ge noemd artikel „is verdwenen". Zij vertelt voorts, dat zij van de heer Thiessen. die geld van een inzame- lings-comité had ontvangen, een maal slechts 325.heeft ontvan gen en daarna niets meer. Thiessen heeft vele malen Westerling en zijn vrouw op het onjuiste van hun han delwijze gev/ezen. Een interview, dat mevrouw Westerling op 8 Fe bruari 1950 verleende aan ,,De Nieu we Courant" bevatte, volgens Thies sen. wederom een aantal medede lingen. waarin suggesties werden ge daan met het doel het Nederlandse volk er van te overtuigen, dat Thies sen verduistering zou hebben ge pleegd. Thiessen heeft zijn raadsman ver scheidene stukken van overtuiging overhandigd, waaruit blijkt, dat vele duizenden guldens aan de familie Westerling zijn ter hand gesteld. „Bevoegde instanties," aldus Thies sen. „moeten nu maar beoordelen, of ik inderdaad onjuist heb gehan deld met eigendommen vin de fa milie Westerling".

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1