DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Spoorwegstaking van 48 uur in geheel Frankrijk gelast „Het Radioprogramma in verweer in kort geding Weer een verloren dag op Parijse conferentie Klein kind omgekomen bij brand in Amsterdam 8 Acheson optimistisch over Westerse positie Toch derde loonronde? V oorhoeden aan 38ste parallel Duizend Ambonezen in ons land gearriveerd r~ Nederlands militair program een bemoedigend teken He Jaargang, no. 69 Donderdag 22 Maart 1951 Opgericht door de Stichting „Het Parool" - Giro 510330. tt- m y -p. y^y. D Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Bank: Rotterdamsche Bank Postbus 9 Abonnements- UltgSVCI IV. Y» J_/6 IV1611W6 L CT8 Redactie cn Administratie: Snouckaertlaan 7. Amersfoort, prijs 40 cent p. w. of 5.15 p. kw. Losse nummers 9 cent HOOFDREDACTEUR: TJ. DE BOORDER Plan tot gedeeltelijke compensatie met terug werkende kracht DEN HAAG Naar verluidt zijn de Stichting voor de Arbeid en de Interdepartementale Commissie voor de Loon- en Prijspolitiek gisteren tot overeenstemming gekomen over een gedetailleerd plan, dat vandaag aan een delegatie uit de minister raad zou worden voorgelegd. Zoals men weet, heeft de regering zich op het standpunt geplaatst, dat een volledige v irgoeding voor de stijgende kosten van levensonder houd niet mogelijk zal zijn. Het schijnt echter het pl?n te zijn een gedeeltelijke compensatie goed te keuren en wel met terugwerkende kracht tot 18 Maart j.l. De vraag of deze „loonronde" verplicht zal zijn en of zij ongeacht de loongrens zal gelden is nog niet beslist In ieder geval is er goede hoop dat werkend Nederland nog vóór Pasen weet. in hoeverre de lonen aangepast zullen worden aan de stijging van de kos ten van het levensonderhoud Ver moedelijk zal ook nog worden ge sproken over een extra tegemoet koming aan sociaal zwakkeren. Schoolkinderen door muur bedolven TOKIO. Voorhoeden van het Zuidkoreaanse legbr hebben aan de Oostkust de 38ste breedtegraad bereikt. Amerikaanse troepen heb ben gisteren Tsjoentsjon. de laat ste grote communistische basis ten Zuiden van de grens met Noord- Korea. veroverd, zonder een schot te behoeven lossen. In het Westen, ten Noorden van Seoel, is het communistisch verzet no<* betrekkelijk hevig. Daar sloe gen communistische troepen, ter sterkte van een compagnie, alle pogingen om hen uit heuvelstei- lingen te verdrijven af. Vliegtuig neergestort 29 doden BOGOTA een Columbiaanse Dakota DC-3, die op weg was van Bogota naar Bolivar, is door een nog onbekende oorzaak in Noord- Columbia neergestort. Aan boord bevonden zich 29 mensen, onder wie 2 kinderen, die allen zün om gekomen. Middenstand vraagt compensaties DEN HAAG De door de Rege ring reeds genomen en nog te nemen maatregelen brengen niet alleen de loontrekkenden doch ook de kleine zelfstandigen, met name de middenstanders, in een moeilijke positie De consumptie-beperking, die het onvermijdelijk gevolg is van de prijsverhogingen, kan voor deze groep leiden tot een belangrijke in komstenderving Het sociaal orgaan voor ambacht en detailhandel, waarin alle betrok ken organisaties zijn vertegenwoor digd, heeft zich daarom beraden over de maatregelen op sociaal en economisch gebied, die de ogen blikkelijke toestand van het land vereist. Het spreekt de verwachting uit dat tot prijsvoorschriften niet zal worden overgegaan dan na overleg met ambacht en detailhandel. Het meent, dat dit overleg zich ook moet uitstrekken tot eventuele maatregelen op fiscaal gebied en dat ook de ondernemers in ambacht en detailhandel recht hebben opeen redelijke compensatie van de geste gen kosten van levensonderhoud. Zaterdag ontscheping van troepenschip „Atlantis" DEN HAAG Het troepenschip „Atlantis", dat een tweede groep Am- bonese militairen met hun gezinnen naar Nederland vervoert, wordt in de middag van Vrijdag 23 Maart voor Hoek van Holland verwacht. On voorziene omstandigheden voorbe houden, zal de ontscheping Zaterdag 24 Maart 's morgens om 8 uur in de haven van Rotterdam een aanvang nemen. Mystificatie over verstekelingen op de ..Kola Inten" (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Natte sneeuw en koude regenvlagen waren het eerste waarmee ruim 1000 Amboncse mannen, vrouwen en kinderen op de tweede dag der lente kennismaakten, toen zü vanmorgen de „Kota Inten" verlieten en te Rotterdam voor het eerst d „Tanah Belanda" be- soldaat hebben gepatrouilleerd, gevochten cn krijgsgevangenschap In traden, het land van de „kompenic", waarvoor dc mannen als beroeps- Japanse kampen hebben ondergaan. Dc ontvangst das sober. Er was geen muziek cn buiten dc pers waren alle belangstellenden van de Lloydkadc geweerd. Dc vroegere legercommandant in Indonesië, luite nant-generaal D. Buurman xan Vreden, sprak hen van de kade af mid dels een versterkingsinstallatie in het Nederlands en het Maleis toe, nadat hij een welkomstwoord van koningin uliana had voorgelezen. Direct daarop begon de douancbehandcling en het transport met bussen naar het doorgangskamp in Amersfoort. Ambonese cassière uit Soerabaja, Er is een mystificatie over een aantal verstekelingen. Kolonel W. E. C. Detiger, de transportcom mandant, ontkende dat er verste kelingen waren. Men mocht er zijn pasgierslijst op nazien, zei hij. Eén verstekeling was er maar, een Alsof NS zouden zeggen: wordt lid, dan mag je een spoorboekje kopen... ARNHEM. Voor de Arnhemse rechtbank heeft mr. Wittcman, de advo caat der omroepverenigingen, uiteengezet dat deze schade hebben onder vonden, omdat het nieuwe programmablad „Het Radioprogramma" zonder toestemming de radio-programma's heeft afgedrukt. Hfj verzocht in kort geding beslag te leggen op de programmabladen, de drukker het drukken en dc stichting „Het Radioprogramma" dc uitgave van het blad te ver bieden. Mr. Donath die voor dc stichting optrad, gaf een uiteenzetting van het ontstaan van de Vereniging van Radioluisteraars. Dez*. is opgericht door leden van de omroepvereni gingen. die ontevreden zijn met de gang van zaken bij het radiobestel Vroeger was de radio een particu liere zaak, de luisteraars droegen vrijwillig bij. Het was toen mogelijk voor lage prijs lid van een omroep vereniging te zijn. Nu betaalt men twaalf gulden per jaar en is boven dien verplicht, lid van een omroep vereniging te werden via een abon nement op een der radiogidsen. Mr. Donath zag het als een recht van de luisteraars te weten, wat de radio brengt, zonder verplicht te zijn lid te worden Mr. Donath bestreed vervolgens dat het auteu.srecht de program ma's der omroepverenigingen be schermt, wel beschermt het de ra diobladen. In een zeer uitvoerig rapport heeft dr. E D Hirschballin. kenner bij uitnemendheid van het auteursrecht, uiteengezet, dat het het goed recht is van de stichting, een blad uit te geven met radiopro gramma's. Pleiter verweet de om; roepvcrcnigingen. dat zij. niet haar taak, een .service publique" te zijn begrijpen. Het is alsof de Nederlandse Spoorwegen zouden zeggen tot de reizigers: wordt eerst lid en dan mag je een spoorboekje kopen tegen dubbele prijs. Mr. Donath ontwikkelde vervol gens de juridische bezwaren tegen de eisen van de omroepverenigin gen. Hij weigerde in te gaan op het door de president gesteunde verzoek van mr. Witteman om hangende het kort geding de uitgave van ..Het Radioprogramma" stop te zetten. Uitspraak Woensdag 28 Maart. Willy Patiselano die enige vrien den aan boord hadden gesmokkeld. Toen zij niet meer terug kon was zij in huilen uitgebarsten Kolonel Detiger. dacht dat het bericht over 67 verstekelingen kon zijn ont staan doordat van een aantal op varenden pas tijdens de reis de namen zijn geregistreerd. Van andere opvarenden verna men wij, dat er wel degelijk ver stekelingen zijn meegekomen De luitenant Veltman heeft de man nen. die onder kapitein Azis te Makassar hebben gediend in die stad aan boord gesmokkeld. Na veertien dagen varen zijn zij voor de dag gekomen en zij zijn verder als gewone passagiers behandeld. Een toespeling daarop kan men vinden in het tweede nummer van de scheepskrant, de Abon Express. Luitenant Veltman is onderweg van zijn functie ontheven. Tijdens de reis is wel gebleken, dat de mannen over het algemeen terug willen. Velen ook naar Ko rea, vertelt de officier van gezond heid, eerste luitenant Van Soest, als zij hun vrouwen maar mogen meenemen Enige vrijgezellen onder hen hadden gevraagd of zij hier zou den mogen trouwen als zij een Hollands meisje zouden ontmoe ten. MEDEDELING Op Vrijdag, 23 Maart 1951 (Goede Vrijdag) zal ons blad niet verschijnen. Onze kantoren zullen na 13.00 uur gesloten zyn. DIRECTIE. vj PARIJS. Een Westelijke woordvoerder verklaarde, dat de bijeenkomst der plaatsvervangers van Woensdag de ergste was geweest van alle tot nu toe gehouden vergaderingen. Zü duurde drie rn een half uur en Gromyko is daarvan twee uur en twintig minuten achtereen aan het woord geweest. Nieuwe voorstellen zijn niet ingediend. Gromyko verklaarde, dat dc wes- bewapening onderschreef hij het tclijke stelling, als zou aanvaarding van de Sowjet-voorstellen aangaan de de Duitse demflitarisatie vooruit lopen op de conferentie der minis ters zelf. slechts gebruikt werd „om de openbare mening te misleiden". Parodi (Frankrijk) zeide. dat de Sowjet-Unie inconsequent handelde door niet te spreken over't algemene bcwapeningspcil, terwijl zij wel aan drong op het bespreken van een algemene vermindering der bewa pening. Voorts wenste hij te weten, welke waarborgen de Sowjet-Unie kon geven dat zij de verdragen zou nakomen. Davies (Engeland) meende, dat de plaatsvervangers nog steeds even ver van elkaar verwijderd waren. Een eerste studie van het Sowjet- voorstel van Dinsdag had hem de indruk gegeven, dat het niet tot een overeenstemming zou bijdragen. Er waren slechts „concessies van niet- essentieel belang" gedaan. Inzake de Complot tegen Franco? (Van onze correspondent te Londen) LONDEN. Vijftigduizend agen ten en soldaten, gewapend met tom my-guns en geweren, patrouilleren door dc straten van Barcelano. na dat hel nieuws uitlekte over een complot om generaal Franco te ver moorden, meldt de „Dailly Express". Bioscopen en theaters zijn gesloten. Alle bijeenkomsten zijn verboden. Meer dan 4800 politieke „verdach ten" zijn gearresteerd. Baron Perrades, burgemeester van Barcelona, is vervangen door de falangist Simarro. Maar deze heeft zich nog niet laten zien. Hij zou gewond zijn ten gevolge van een auto-ongeval. De leider van de vak verenigingen in Catalonië is verdwe nen en eveneens vervangen door een aanhanger van Franco uit Madrid. Arrestatie wegens poging tot doodslag op zijn vrouw ALMELO. De recherche al hier heeft Woensdag een inwoner van Hengelo, J. J. W., gearres teerd. die ervan verdacht wordt een poging tot doodslag op zijn vrouw te hebben gedaan. W ver toefde bij kennissen in Almelo en tijdens zijn arrestatie kreeg de po litie de indruk, dat hij verdovende middelen had gebruikt. W. zou zijn vrouw enige dagen geleden hebben geslagen en geschopt en vervolgens bij de keel hebben ge grepen tot zij bewusteloos was. Sociale en Economische Raad soepel inzake Spanje SANTIAGO. De Economische en Sociale Raad der V N heeft met 11 tegen 5 stemmen bij 2 onlhoudin- den besloten, een eerder besluit om geen betrekkingen te onderhouden met dc niet-officiële organisaties die leden tellen in Spanje, ingetrok ken. Bij de stemming onthielden Frankrijk en India zich. Franse standpunt. Gromyko maakte ook nog een toespeling op de huidige Franse sta kingen door te zeggen, dat het Franse volk sterk de toenemende belastingdruk ten behoeve van de herbewapening voelde. AAN ONZE KWARTAAL- ABONNE'S Waarom wachten tot de kwi tantie over het 2e kwartaal 1951 bij U wordt aangeboden als U over een girorekening be schikt? Nu even een formulier schrij ven en U voorkomt geloop aan de deur en bespaart incassokos ten. Het bedrag ad f 5.15 kunt U overmaken op postreke ning No. 510330. Verzoeke duide lijk het bezorgadres te vermei den. Indien U de krant per post ontvangt, wilt U dan „Post abon nement" op het strookje schrij ven? DE DIRECTIE. Soekarno spreekt met partijleiders DJAKARTA. President Soe karno heeft met vertegenwoordi gers van verschillende politieke partijen, o.a. de Masjumi en de PNI overleg gepleegd over de vor ming van een nieuwe regering. Verscheidene fractievoorzitters zijn van mening, dat de Indonesische kabinetscrisis geruime tijd zal du ren. In politieke kringen spreekt men over de mogelijkheid, dat meer dan een formateur zal wor den aangewezen of dat Mohammed Hatta een kabinet zal samenstel len zonder daarin zelf zitting te nemen. Men verwacht dat vele figuren uit het oude kabinet in de nieuwe regering zullen terugkeren. Diensttijd in België nu twee jaar BRUSSEL. De Senaat heeft nu ook de wet goedgekeurd, waar door de militaire dienstplicht van een op twee jaar wordt gebracht. Evenals in de Kamer van Afge vaardigden stemden socialisten en liberalen tegen liet ontwerp. De stemverhouding was 88 voor (al leen C.V.P.) en 74 tegen. Dr W. Mengelberg overleden GENEVE Dr Willem Mengel berg is in de afgelopen nacht om half vier in zijn villa te Zuoz bij Zürich overleden. Hij zou 28 Maart tachtig jaar geworden zijn. Dr Mengelberg, die aan bronchi- ale pneumonie leed. was sinds Zon dag buiten bewustzijn. Hij stierf rustig en vredig zonder bij kennis te zijn gekomen. Zijn stoffelijk over schot zal naast dat van zijn echtge note te Lüzern worden begraven. De datum der teraardebestelling is nog niet vastgesteld. W EER VUURZEE IN DICHTBEVOLKT HUIS Diverse bewoners gewond bij reddende sprong uit de ramen AMSTERDAM. Ruim 24 uur na dc felle brand in de Jodenbreestraat woedde in de hoofdstad In de nacht van Woensdag op Donderdag opnieuw het vernielende element in een dicht bewoond perceel, waarbij helaas een driejarig meisje in dc vlammen omkwam. De brand brak door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak uit op de tweede verdieping van het pand Eerste Oosterparkstraat 161, waar beneden een slagerij gevestigd is, waar in zich 's nachts niemand bevindt. De bewoners der bovenverdiepingen bevonden zich allen te bed cn werden uit bun slaap gewekt door het ge knetter der vlammen en het gerinkel der springende ruiten. Slechts voor de bewoners van de eerste étage de 82-jange heer Olthof en zijn pleegzoon was de trap. die naar de straat leidde, nog vrij. De familie Adam, man, vrouw en twee kinderen, in wier woning de brand ontstond, zagen geen an dere mogelijkheid, dan aan de ach terzijde van het huis op een uit bouw met plat dak van de eerste verdieping te springen. De familie Homcn. die de voor zijde van de tweede étage bewoon de vond hulp van de toegeschoten buren, die met jassen en dekens val schermen improviseerden. Ook dit gezin bestond uit man, vrouw en twee kinderen. De vrouw gooide haar buren de kinderen toe cn sprong hen daarna na. Alle drie kwamen zij veilig terecht. De man die 68 jaar oud is dorst de sprong niet aan en probeerde langs een regenpijp naar beneden te klimmen. Hij viel echter halverwege en werd zodanig gewond, dat hij naar het O. L. Vrou wegasthuis moest worden gebracht. Op de derde étage in het achter huis speelde zich inmiddels een verschrikkelijk drama af. Hier woonde de familie Meulcman, man. vrouw en een kindje van 3 jaar. Door de rook en het vuur bedwelmd zochten deze mensen ook een uit weg in een sprong naar het platje, twee verdiepingen lager. De vrouw sprong eerst. De man. die het kind in zijn armen had. is zelf ook ge sprongen maar schijnt zo bedwelmd te zijn geworden door de rook. dat hij zijn dochtertje in het huis ach terliet. Meuleman en zijn vrouw zijn ge wond naar het O.L.V. Gasthuis ge bracht. evenals een brandwacht. Voor geen der gewonden bestaat levensgevaar. Toen de brandweer, die de brand in een uur meester was, het huis kon binnendringen werden op de derde étage de stoffelijke resten van het kleine slachtoffertje gevon- De brandweer aan het nablussen bij het perceel in de Eerste Oos terparkstraat te Amsterdam, waar Woensdagavond een felle brand de bewoners in hun slaap verras te. Men ziet voor zich de tweede verdieping, die de heer Homan (zie pijl links) via de regenpijp trachtte te verlaten. De middelste pijl geeft de weg aan die mevr. Homan koos met haar beide kin deren: zij wierp de kleinen in door de buren uitgespreide dekens en sprong daarna zelf. JN EN nationale vem'cdering noemde „le Monde" het feit, dat J-s cr geen trein beschikbaar was. om president Vincent Auriol, die een officieel bezoek aan Amerika gaat brengen, naar de boot in Le Havre te vervoeren. Overigens wqs het presidentiele ge zelschap niet het enige slachtoffer van de staking in het Parijse transportwezen, die het verkeer in de Franse hoofdstad danig heeft ontwricht. Op de foto ciet men passagiers voor de „Wash ington" en de lie de Francedie het eveneens zonder boot trein moesten stellen, bij de Opéra wachten op gehuurde bussen, die thans de verbinding met de havens aan de Westkust onder houden. Regering zonder samenhangende politiek (Van onze correspondent te Parijs) PARIJS. De niet-communis- tlsche vakverenigingsorganisatie .Force Ouvrière" heeft een staking uitgeroepen voor het spoorweg personeel van 48 uur. Dit feit over heerst in betekenis alle andere. Besprekingen tussen de leiding van dc socialistische en de Christelijke vakcentrales met minister Pinay (Transport) zijn gisteren vruchte loos gebleven. De regering had in middels gisteravond al aangekon digd. dat overmorgen, direct na de zitting van de commissie voor de collectieve overeenkomsten, een nieuw minimumloon zou worden vastgesteld. Men neemt aan. dat het de bedoeling van de regering is. het thans bestaande minimum loon van frs. 17.000 met acht pro cent te verhogen. Inmiddels is echter door de spoorwegstaking het beeld van de situatie volkomen gewijzigd De Force Ouvrière, de - socialistische vakcentrale, heeft ongeveer 70.000 spoorwegarbeiders georganiseerd de Christelijke vakcentrale heeft een gelijk aantal, de communisti sche schijnt er 300.000 georgani seerd te hebben. De twee laatsten hebben nog geen formele opdracht tot staking gegeven, maar het staat vast. dat hun leden het pa rool van F.O. zullen volgen. De regering heeft alle spoorweg arbeiders gerequireerd. die nodig zijn voor de handhaving van de veiligheidsmaatregelen, de verzor ging van de seininstallaties enz. Daarmee zijn enkele duizenden gemoeid. Verder is het noodplan wegvervoer in werking getreden. Dit betekent, dat de regering alle autobussen kan requireren om. voor zover dat nodig is, goederen en mensen, b.v. zieken, te ver voeren. De spoorwegstaking komt als 'n geweldige slag vlak voor de Paas dagen. Duizenden Parijzenaars stonden op het punt naar buiten te trekken. Wij behoeven u ook niet te vertellen, hoezeer het poli tieke beeld cloor en dergelijke staking, die het gehele vervoers wezen centraal aangrijpt, gewij zigd wordt. Nadat de regering eerst twee weken geleden nog geweigerd heeft maatregelen te nemen voor herstel van de verhouding tussen lonen en prijzen, nadat zij zonder enig ingrijpen van haar Kant geduren de een maand de prijzen omhoog had laten gaan, is zij thans ge noodzaakt haastig en geïmprovi seerd maatregelen te nemen, waar van de uiteindelijke uitwerking op het ogenblik nauwelijks nog te overzien is, maar die het in be weging geraakte proletariaat niet eens meer' schijnt te bevredigen, ledereen begrijpt, dat de glijdende loonschaal, ingevoerd in een eco nomie, die geen prijsbeheersing kent, het risico van een inflatie met zich meebrengt, maar het is duidelijk, dat de regering op het ogenblik geen samenhangende po litiek meer heeft. Men krijgt bo vendien de indruk, dat elke con cessie de heer Quauille algepersi moet worden, hetgeen sommigen van de ministers tot wanhoop brengt, want daarom komen die concessies bovendien te laat. Aan de andere kant is nog steeds niet het einde van de stakingsgolf te overzien. Het is duidelijk, dat er onder het proletariaat een zeer grote onrust heerst en dat de F.O. WASHINGTON. Op zijn wekelijkse persconferentie heeft Acbcson. de minister van Buitenlandse Zaken, verklaard, dat de positie van het Westen sterker en beter was dan een jaar geleden. Met betrekking tot het in de Nederlandse regeringsverklaring van 17 Maart aangekondigde mili taire program zei hij, dat deze actie van de Nederlandse regering een zeer bemoedigend teken was. Acheson verklaarde verder, dat gebleken was. dat „agressie in Ko rea geen succes had opgeleverd Hij weigerde zich verder uit te la ten over de mogelijkheid van over schrijding van de 33ste breedte graad. Hij zeide echter, dat er op politiek niveau geen noodzaak aan wezig was om het verenigd com mando 'op Korea in deze kwestie nieuwe -volmachten te geven. Acheson verklaarde voorts, dat de V S. er van overtuigd waren, dat de zes landen van het plan-Schuman in staat zouden zijn, eventuele reste rende kwesties op te lossen teneinde het plan te doen functionneren. Hij was vol goede hoop. dat er vorderingen zouden kunnen worden gemaakt met Duitsland en het aan knopen van betrekkingen met de Westduitse regering. Van het resul taat van de besprekingen in Parijs tossen plaatsvervangers der minis ters van Buitenlandse Zaken zou een ruimere overeenkomst aangaan de Duitsland afhankelijk zijn. Vrij zacht I f n Weersverwachting geldig van g Donderdagavond tot Vrijdag- avond: Meest zwaar bewolkt met af g en toe enige regen of motre- g s ?en, krachtige tot harde en aan de kust later wellicht storm- 8 achtige Zuid-Westelijke wind. g Vrij zacht. 23 Mrt Zori op 6.38 ondci 18.56 ff S Maan op 19.22 onder 6 32 24 Mrt Zon op 6 36 onder 18.58; 1 Maan op 20.48 onder 6 43. WAT VOOR WEER? Eén zonnige dag maakt nog geen lente (Van onze weerkundige medewerker) Het zonnige weer juist op de dag waarop de lente begon was maar een korte onderbreking van dc de pressie-invloeden. De lage drukge- bieden op de oceaan werden weer actiever en drongen over de Britse eilanden naar het Noordzeegebied door. Hierdoor wakkerde de wind opnieuw tot krachtig en aan de kust hier en daar tot stormachtig aan en viel er op vele plaatsen regen, die plaatselijk vermengd was met natte sneeuw Het gebied met hoge baro meterstanden dat ons gisteren het zonnige weer bracht verplaatste zich vrij snel naar Zuid-D uitstand en Oostenrijk. De vooruitzichten voor het weer zijn dan ook niet gunstig. Er wordt veel bewolking verivachl en eveneens veel wind waarbij nu en dan enige regen of motregen kan vallen. Een gunstige factor is dat de zuidwestelijke wind warme lucht van de oceaan naar onze omgeving transporteert zodat de temperatuur zal stijgen. Hoewel de algemene vooruitzichten voor de komende feestdagen niet gunstig z(jn is een definitieve weersverwachting voor Pasen nog niet te geven.... de zeer ernstige stap van het uit roepen der spoorwegstaking heeft gedaan, omdat zij vreesde door de gebeurtenissen overvleugeld te worden. Reeds 13 slachtoffers MILAAN. Leerlingen van de meisjeschool van het klooster der „Zusters van Jesus" zochten be schutting tegen de storm achter de muur der speelplaats, toen deze plotseling onder een hevige wind vlaag bezweek en de gillende kin deren bedolf. Zeven meisjes wa ren op slag dood. Reddingsploegen van brandweer en Rode Kruis be vrijdden de anderen uit het puin, van wie zes kort daarna in het ziekenhuis overleden Van de elf meisjes, die thans nog in het ziekenhuis verblijven, verkeren enigen in zorgwekkende toestand.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 1