Ambonese militairen in Amersfoort FILMS IN AMERSFOORT -TABSVENSTER Jonge kunstenaars treden op voor kunstkring „Tarzans verbanning" kunt U in City zien „De zingende vagebond een speelse film 2 Noteert u even Nationale Achtkamp in 't „Sport" Predikbeurten Zaterdag 24 Maart 1951 Goede ontvangst in „Het Boskamp AMERSFOORT. De eerste bus met Ambonese militairen, vrouwen en kinderen, die met de ,.Kota Lntea" in o.is land arriveer den. kwam Donderdagmorgen in het demobilisatiecentrum ..Bos kamp" te Amersfoort aan Met tussenpozen van 10 minuten volg den 44 bussen, die de Ambonnezen vervoerden. Direct na aankomst der eerste bussen is de militaire staf van ,,Het Boskamp" begonnen met geneeskundig onderzoek. In afwachting van de uitslag van deze onderzoekingen werden de Am bonezen in een speciaal ingerichte barak ondergebracht. Daar stond de tafel gedekt en nuttigden de ge demobiliseerde militairen, de leden van het Ambonese marinedetache ment en hun gezinnen de eerste maaltiid in Nederland. Deze be stond uit een goed verzorgde rijst tafel Over de ontvangst in ..Het Boskamp" waren de Ambonezen bijzonder tevreden. Er heerste een opgewekte stemming. Omdat het instrumentarium van ..Het Boskamp" alsmede de medi sche en verzorgende staf niet in gesteld is op het onderzoek en de ontvangst van vrouwe i en kinde ren. moesten vele lnoeilijkheden overwonnen worden Zo zal het waarschijnlijk maar een keer in de geschiedenis van het leger voor komen. dat in een kazernement een kraamkamer wordt ingericht. In ,.Het Boskamp" is er een, die weliswaar nog geen dienst heeft gedaan, maar na aankomst van de „Atlantis" vermoedelijk in gebruik zal worden genomen. Er staan keurige wiegen en schone bedjes gereed en zelfs de rammelaars ont breken niet. Voor de kinderen heeft men trou wens bijzonder goed gezorgd. Bij aankomst in het kamp werd aan ieder kind een echte Hollandse lo!lv uitgereikt, die de kleine dreu nt essen zich best lieten smaken. Voor alle Ambonezen waren er Gecompliceerde aanrijding Toen Donderdagmiddag op de Soesterweg een bestuurder van een luxe wagen linksaf wilde slaan om naar het sportpark Birkhoven te rijden, na .erde achter hem een auto waarvan de bestuurder juist voorbij wilde rijden. Om een aan rijding te voorkomen haalde laatst genoemde, een automobilist uit Enschede, weer naar rechts uit, met gevolg, dat hii tegen een boom opreed. De bestuurder liep een snywond aan de linkerwang en een schaafwond aan zijn knie op, terwijl een passagier aan het hoofd werd gewond. De auto werd aan de voorzijde geheel vernield Door deze aanrijding was de weg voor een gedeelte versperd het geen even later opnieuw een aan rijding tot gevolg had. Een luxe auto en èen vrachtauto kwamen in botsing en liepen schade op. Volkswagen vliegt uit de bocht Een volkswagen, bestuurd door de heer W L uit Soestdijk, slipte Donderdag j.l. in de gevaarlijke bocht bij het hulppostkantoor op de Arnhemseweg te Leusden. De bestuurder werd uit de auto ge slingerd en blee." wonder boven wonder ongedeerd. Hierna vloog de wagen weer terug naar de an dere zijde van de weg en kwam in de sloo' tercht De linkerzijde van de volkswagen werd grondig ver nield. De garage Pon heeft zich over de vernielde auto ontfermd en deze naar Amersfoort overge bracht. Hoeveel ongelukken moeten er in deze bocht nog gebeuren al vorens verbeteringen op dit ge vaarlijke punt worden aange bracht? Een onverlaat heeft uit de kel der van het Sportfondsenbad ten nadele van een 12-jarige jongen een portemonnaie inhoudende f. 2.25 ontvreemd. Een militair die zonder rij en nummerbewijs en zonder be- lastingkaart op een motorfiets reed, werd geverbaliseerd Tegen de eigenaar werd verbaal opgemaakt omdat de aangebrachte nummers van voor- en achterzijde niet ge lijk waren en tevens omdat geen nummerbewijs en belastingkaart aanwezig waren. De bestuurder van een vracht auto. die zijn lading stro te hoog en te breed had geladen en die tevens geen nummerbord aan de achterzijde van de auto had aan gebracht. kreeg eveneens een be keuring. DVA AANSL NOTEERT U EVEN GRAND THEATRE, t.m. 28 Maart. De Vrolijke vagebond <-'ke leeftijd. P-nsdagen 2 4.15 C 45 en 9 uur. Overige dagen' 2 30 6.45 en 9 uur. „Donderdagcyclus" 29 Maart. 2 30 6 45 en 9 uur: „Whiskey Galore". 14 jaar- CITY THEATER ..Tarzans verban ning". 14 Jaar. Paasdagen 2 4.15 6.45 en 9 uur Ov. dagen: 2.30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER- Van Vrijdag t.m. Maandag- „Goldrush", 14 jaar Van Dinsdag t.m. Donderdag „Springvloed Vooraf ..Het teken van Mr. Valentine" 14 Jaar. Vrij dag en Zaterdag 2.30 6 45 en 9 uur Paasdagen 2 4.15 6 45 en 9 uur Overige dagen: 2.30 en 3 uur. 26 MAART: Sportfondsenbad. UZSC 2 Flevo 1 heren. 19.45 uur 27. 28 en 29 MAART Schoolvoetbal- tournooi. Birkhoven. 27 MAART Jaarlijkse uitvoering ..De Harmonie". Amicltia 20 uur. 27 MAART: Receptie t.g.v. 50-jarlg bestaan Handel en Nijverheid. Pa viljoen Berghotel 3—5 uur Feest avond Amicitia 20 uur. 27 MAART: Humanltas. voordracht mevr L. Polct-Muster en lezing Coen van der Lende. geb. Vrijz Herv. 20 uur. 27 MAART: Sportfondsenbad Neptu- nus 2Zeist 1 (dames) 20 uur. 28 Maart: Muziekschool (Regentes- selaan) „Bellamy"-herdenking om 8 uur. 29 MAART: Voordrachtavond Huygen en Wessel. Amicitia 20 uur. 30 MAART- Sectie Vrouwen Amers- foortse Gemeenschap. Weth. H v. d. Vlist (Utrechti Beroepskeuze", 's-Prlnsenhof 20 uur. 31 MAART Dansstudio Dan Bearda, traditioneel eindsolrée Markthal 21 uur. sinaasappels. De ontvangst liet mets te wensen over. Eensgezinde samenwerking tussen de staf van ..Het Boskamp'", die het Paas- verlof voor deze ontvangst opof fert, transportcolonnes van het Rode Kruis uit Amersfoort, leden van de Marva, het VHK en het Nederlands Verpleegsters Korps Koninklijke Landmacht, tezamen 200 personen, maakte dit mogelijk Na het bekend worden van de uitslag van het onderzoek, verlie ten de Ambonezen het kamp. Zij worden voorlopig ondergebracht in de kampen l? Vught, Wester- bork en enkele andere centra- Het marine-detachement Ambonezen, dat bij de Nederlandse marine wordt ingedeeld, is ondergebracht in het kamp „La Foret" te Doorn. In „Het Boskamp" is nog een speciale ziekenzaal ingericht. Deze heeft evenwel nog geen bewoners. De ernstige zieken, die met de volgende transporten aankomen, zullen in één der Amersfoortse of andere ziekenhuizen worden on dergebracht De normale ziektege vallen worden in „Het Boskamp" behandeld. Even na twee uur arri veerde Donderdagmiddag de laat ste bus in het kamp De laatste groepen, ongeveer 400 man zijn Donderdagnacht in „Het Boskamp" ondergebracht, omdat men niet in staat is de tot deze groepen beho rende mensen nog op tijd te kun nen afleveren aan de ontvangst centra in Vught on Westerbork. De tweede groep Ambonezen, die Zaterdag met de „Atlantis" ar riveert. ondergaat in „Het Bos kamp" hetzelfde onderzoek als de opvarenden van de ,,Kota Lntcn". Volgende week bestaat de Vereni ging „Handel en Nijverheid" (de Amersfoortse afdeling van de Ko ninklijke Nederl. Middenstands Bond) een halve eeuw. Op deze foto ziet U het jubilerende be stuur bijeen. Vl.n.r. zijn het de heren: Signor, F. de Feber secre tarisJae. Kroes voorzitterA. W. Stol (penningmeester): H. E. Wensink en B. H. Kok. Roode Kruis zorgt voor Ambonezen Vrijdagavond arriveerde in het Demobilisatiecentrum „Het Bos kamp" aan Laan 1914 een transport van 1000 dekens, die het Hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis ter beschikking heeft gesteld aan de repatriërende Ambonezen. Deze, worden, zoals bekend, in het „Demob" medisch onderzocht, en daarna doorgezonden naar de kam pen in Vught en Westerbork Het blijkt dat de vrouwen en kinderen, die uit Ambon zijn gerepatrieerd, zeer slecht gekleed zijn Om hen te gen de Hollandse koude te behoe den. worden tijdens de reis met de bussen naar de kampen dekens uit gereikt. Hedenmorgen arriveerde in het kamp de eerste bus met repatrian ten. die van Ambon de reis naar Nederland met de ..Atlantis" maak ten. De repatrierende Ambonese mi litairen, vrouwen en kinderen wer den weer hartelijk ontvangen en na de medische onderzoekingen werden weer hartelijk ontvangen en na de medische onderzoekingen konden de meesten naar de kampen in Vught en Westerbork worden vervoerd. Een deel moet dit weekend nog overblijven. Dr M. Kamerling overleden Te Utrecht is op 22 Maart op 73- jarige leeftijd overleden de heer M. Kamerling, eertijds arts te Amers foort. De crematie vindt Dinsdag 27 Maart plaats. Burgerlijke Stand Geboren: Janneke. d v J. Groene- woud en T. van Adam; Elizabeth Jan netje, d v H. van Maanen en A. van Dijk. Getrouwd W. A. A. Rijtsma en C H. van Spanje; W A. Manlen en S. M. P. Koot. Overleden. F. van Spiegel, oud 59 J-. gehuwd met F. Smeding. ,,De Kleine Kunstkring" demon streert een opvallende activiteit. Dit ligt volkomen in de lijn. Im mers het merendeel der leden be staat uit mensen, die zelf graag muziek maken of er naar luisteren en die zich eigenlijk geen gelegen heid laten ontgaan, waar een dezer mogelijkheden aanwezig is. Zo wa ren wy Donderdag weer in de Mu ziekschool bijeen om te luisteren naar een paar jonge artisten. Het waren Tilly Schade, zang en de heer N. P. Jongkindt, kla vier, die daar in het openbaar toonden, waartoe zi; op het door hen gekozen terrein in staat zijn. Het is goed. dat instellingen, ge lijk de Kleine Kunstkring, jonge artisten een forum bieden. Er is zulk een lange weg naar het grote concertpodium en het is een moei lijke weg en daarom is het een verdienstelijk streven deze weg te effenen. Voor een recensent zit er ook een zekere bekoring in met deze jonge artisten kennis te ma ken. al ontveinst hij zich niet de moeilijkheid ener beoordeling Hier zijn geen gevestigde reputaties. hier is nog alle onvolmaaktheid en gebrek aan podiumroutine, maar hier worden ook vaak verwach tingen gewekt doch ook dienen hier soms illusies gedood Komen wij ter zake. Tilly Schade zong een aria uit de Opera „Alcina" en verder liederen van Handel. Brahms en Schubert. Niet alles kon ons evenzeer bekoren De stem van Willy Schade stelt natuurlijk grenzen aan wat deze zangeres ten gehore brei.gt. Haar kracht ligt voorlopig binnen enge perken. Als de stem te hoog komt verliest het timbre bekoring, gaat ze te diep dan ontbreekt de warm te van de typische alt. In het nud- denregister daarentegen heeft deze stem behoorlijke kwaliteiten, voor al ook wanneer er geen forti wor den geforceerd. In het piano klinkt deze stem soms zeer lief, lange ge dragen tonen daarentegen komen niet tot rechte ontwikkeling Hel guitige ..Vergebliches Standchen" van Schubert was nu precies het genre, dat wij van Tilly Schade graag horen Het bewijst tevens, dat zij wel expressie heeft in haar voordracht Wij zouden haar raden voorlopig het te zoeken binnen hel raam van de eenvoudige, voor haar stem niet te omvangrijke compositie, die gelegenheid geeft tot simpele voordracht en van zul ke liederen, die het alleen doen als men hun tedere karakter recht laat wedervaren. En dit nu geluk te Tilly enkele malen uitstekend. Mevrouw Marie de Lange was een rustige accompagnatrice. De heer Jongkindt is een nog jonge pianist, die technisch ge sproken bewezen heeft een goe de klavieropleiding te hebben ge noten Hij tracht eerlijk en zonder vertoon de composities te spelen, die op zijn programma staan. Hij verdoezelt niets, maar speelt te na drukkelijk. wat er aan noten staat. Maar de interpretatie komt zo doende wel eens in het gedrang. Zijn voordracht is in het algemeen •"•»t vlak en de „kleurenverschil- len", die er toch duidelijk zijn tussen componisten als b.v. Schu mann en Chopin komen daardoor niet voldoende tot hun recht- Ge zien het intelligente element in zijn spel, mogen wij echter ver wachten, dat mettertijd een dieper doordringen in de geest der com ponisten van hem stellig te ver wachten is. Want gevoelloos is zijn spel zeker niet Een paar jonge kunstenaars heb ben wij gehoord, waarvan wij. met de voorzitter van dc Kleine Kunst kring. de heer Snoek, hopen, dat zij met succes verder zullen gaan op het moeilijke pad der Toon kunst. DE A VONT UREN VAN KAPITEIN ROB 1544. Kees heeft hele maal geen trek in eten- Hij zit diep in de put en weet niet. wat hij nu moet doen. Want hij begrijpt best, dat Kid Blauwneus nog meer noten op zijn zang heef' Trouwens, als hij zijn beklag doet in Honolulu en beweert, dat hij on der dwang het contract heeft getekend,- dan staat zijn woord tegenover dat van Kid en de stuur man. Dan kijkt hij op en ziet, hoe de scheeps kat op tafel is gespron gen enzich te goed doet aan de geurige kar bonade. Kees laat het dier maar begaan. Aan dek klinkt rumoer; er schreeuwd. Aan de bewegingen van het schip zal wel zeil geborgen moeten worden, wordt druk heen en weer gelopen en ge- merkt Kees, dat de wind is aangewakkerd. Er Tarzan. de heerser van de jungle, de koning der wildernis, is enigs zins modern geworden, d.w.z voor zover het zijn avonturen betreft. Zelf is hij nog steeds de primitieve krachtmens, die met open vizier zijn vijanden te lijf gaat en ze met behulp van zijn slimme bondgeno ten. de dieren, verplettert. Tarzan's avonturen hebben zien Onderlinge Voorzorg in 1950 Vooruitlopende op het binnenkort te verschijnen jaarverslag geeft „Onderlin ge Voorzorg" thans reeds een overzicht van de gang van zaken in het boekjaar 1950. De credietbehoeften onder ambtenaren en gepensionncerdcn bleek ln 1950 nog in toenemende mate te bestaan en mede in verband met een sinds lang gevoelde behoefte werd behalve het dagelijks spreekuur ten kantore Bekcnstcinselaan 10 te Amersfoort sedert September des Woensdags een wekelijks spreekuur ge opend aan het adres Herengracht 62 te Amsterdam. Daar in ambtenaarskringen een be paald bezwaar wordt gevoeld tegen het gebruik maken van ambtelijke Sociale Crediet-Instellingcn. ondervindt „Onder linge Voorzorg" als „Vrije" Instelling van alle zijden instemming en waarde ring. Zij strekt haar werkzaamheden uit over het gehele land. Het aantal credlelnemers steeg in 1930 van 1080 tot 1526. het uitstaande crediet van ruim f 340 000,— tot f 460.000.—. In de Pensioenafdeling werd anderhalf millloen omgezet. De uitoefening van het credietbedrijf geschiedt door „Onderlinge Voorzorg" als Sociale Crediet-Instelling. Crediet wordt verleend in hoofdzaak aan ambtenaren en gepensionneerden. Ambtenaren kunnen als regel een cre diet opnemen tot een bedrag van 2 maanden salaris met maandelijkse af lossingen verdeeld over een looptijd van ten hoogste 2 jaar. terwijl- het bedrag van een crediet aan een gepensionneer- de afhangt van de grootte van het kwartaalpensioen. Tenslotte zij nog medegedeeldt dat bovendien de gelegenheid is opengesteld voor gepensionneerden om hun kwar taalpensioen in maandelijkse termijnen te ontvangen. De Kring Utrecht der K.N.Z.B. organiseert op 15 April in samen werking met de directie van het Sportfondsenbad een grote nationale achtkamp in het bad aan de Bis- schopsweg ten bate van het mr. Bierenbroodspottrainingsfonds K. N. Z. B Voor deze wedstrijden zijn uitgenodigd Neptunus Arnhem^ Meeuwen Amsterdam. Zwemclub Haarlem. Merwede Dordrecht, Ae- gir Eindhoven. H.Z.C. Hilversum. Robben Hilversum. Neptunus Amers foort. Bovendien zullen nog twee waterpolo-wedstrijden worden ge speeld n.l. Neptunus adspiranten te gen de Adspiranten van de Robben en het Utrechts jeugdzevental tegen het Nederlands Jeugdzevental. na de oorlog aangepast aan het ver anderde tijdsbeeld. Zo zagen wij onlangs, hoe hij zich in een grote wereldstad in het avontuur stortte en daarna kwamen er enige films, waarin de aap-mens met uiterst ge vaarlijke vijanden te doen kreeg, vijanden uit de laatste oorlog, die in de gehele wereld leed en ongeluk brachten. Er zijn mensen, die zich voor de moderne Tarzan weinig in teresseren. Voor hen is het mis schien aardig nog eens de Tarzan te zien. uit de jaren toen de schep per van deze legendarische figuur, de kortgeleden overleden schrijver Edgar G. Borroughs, tot Hollywood doordrong. Een product uit deze tijd is zeer zeker „Tarzan's Verban ning". Het City Theater vertoont deze film in de Paasweek. Wanneer jongeren deze rolprent zien. zullen zij beseffen waarom hun ouders zo zeer een Tarzan-film begeerden. D* strekking is altijd zeer simpel, maar in de figuur van de ruwe. onbehol pen „aap-mens" Tarzan. wordt een figuur aan de gehele mensheid ten voorbeeld gesteld. En het is dit klei ne „iets", dat de lezer van Tarzan- verhalen of aanschouwer van Tar- zan-films altijd boeit. Ook „Tarzan's Verbanning" is een zeer boeiende en leerzame film. De Tarzan-kenners zullen genoegen moeten nemen met Johnny Weiss- müller (Tarzan) als jong „broekje U ontmoet Tarzan's eerste film vrouw. Maureen O'Sullivan en wan neer U er ook van overtuigd bent, dat „Boy" in deze film nog een echt jongetje is. dan moet u maar den ken dat de film uit de jaren ver voor de tweede wereldoorlog stamt. Des temeer een reden om de rol prent nog eens te gaan zien. Geref. Gcm., Stoovestraat: Zondag 10 en 5 uur. leesdienst. Remonstrantse Gemeente, Herenstr. 10 30 uur: dr R Miedema. Chr. Geref. Kerk, W v. Mechelenstr.: 10 en 6 uur. ds J. Drenth Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laatste Dagen, Regentesse- laan 21 B: 17 uur; Avonddienst. Vergadering van Gelovigen: Zondag 10 en 17 uur; Eredienst en prediking der Woorden. Vrije Evang. Gera,, Plantsoen West 2 bijeenkomst nm 8 u Verlossingssamen komst. 2e Paasdag nm 7 u Openlucht- bijeenkomst. leidsters majoor Geutjes en kapt e de Mul. Gereformeerde Gemeente (Stoovestr.) Zondag 10 en 5 uur. lcc-sdlenst; Tweede Paasdag 7 uur ds Van der Berg (Utr.). Soefibeweging. Universele Eredienst, Utrechtsestraat 53. 11 uur. Onderwerp; Opstanding. Medische dienst Doktoren: dr J. A Hendriks, Tessel- schadclaan 3. tel. 6013 en dr J. Plomp, Regentcsselaan 15. tel 5591. Apotheken: ia. Kok en Zoon. Lanse- Wava Apo,hcek' Verloskundigen: N. A. \an de Grient, Rijkhock uit Dordrecht Doopsgezinde Kerk: Zondag 10.30 uur ds Van Gilsc. Hersteld Apost. Zendingskerk (Gast- huiskerk): le Paasdag. 4.30 uur n.m. profeet Th.»C. Boekhout (Utrecht); 2e P asdng. 10.30 uur. Herder F. Schoor.- heim (Utrecht). Oud Kath. Kerk: ('t Zand 31), Paas zaterdag. 19.30 u.: Paaswijdingen; Eer ste Paasdag: 6.30 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis: 18.30 uur Vespers: Tweede Paasdag' 10 uur Hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Steven van de Ha- genlaan 3), Zondagmorgen 10 30 uur; H Mis. R.K Kerk, St. Franciscus Xaverius. 't Zand: 7 30. 10 en 11.30 uur' Lof 6 uur: St. Ansfridus. Jac. Catslaan 7.30, 9 en 11 uur. Completen 7 uur; St. Henricus. Borstraat 7.30 en 10 uur: Lof 6 uur: O L. Vr. ten Hemelopneming. Langegracht 7. 8.30. 11.30 uur. Lof 6 u. Evang. Luth. Kerk, ds Bieger (Soest). Ver. van Vrijz. Hervormden, Gast- huiskerk. 10.30 uur; ds C. J. v. Royen. Vrijz. Protest, diensten, Gasthuiskerk. 10 30 uur. gezamenl. dienst: ds C. J. van Royen Doopsgezinde Gemeente, 10.30 uur: ds van Gilse. Gereformeerde Kerk. L. Vrouwestraat 10 uur ds D A. Zijlstra; 5.30 dr F. H. von Meyenfeldt: Leusderkwartler (J. v. d. Hevdenstr.»: 9.30 u prof. dr S. U Zui- dema. De Bilt; 5.30 u ds D. A. Zijlstra; Soesterkwartier (Tulpstr.) 9 u dr F. H. von Meyenfeldt, 5.30 u prof. dr S U. Zuidema. Paasmaandag geen Kerk diensten. Oud Geref. Gemeente (Muurhuizen 53) le Paasdag vra 9.30 uur nm 5 uur: Leesdienst. Maandag 26 Maart 2e Paasdag vm 9.30 uur Leesdienst. Leger des Hcils (Havik 25): le Paas dag vm 10 u Heiligingsdienst. leidster majoor Ras uit Velp. nm 7 u Openlucht- Maurice Chevalier is een naam, maar tevens een programma. Men moet al een volslagen vreemde zijn in de wereld van het cabaret, om niets te weten van zijn enorme suc cessen. behaald in het variété, op het toneel en de laatste tijd ook in de film. Wie kent niet zijn beroemd lied „Ma Pomme"? Welnu, dit lied is het muzikale „Leitmotiv" van de film, welke in deze week in „Grand" wordt vertoond en die -eveneens „Ma Pomme" tot titel heeft. Maurice Chevalier, als de zingen de vagebond, die op de Parijse bin nenplaatsen. in schooiersplunje ge huld. niettemin met gratie en Fran se zwier zijn liedjes voordraagt. Chevalier, in dezelfde plunje als grand-seigneur in een restaurant een 1000-francs billet verterend, dat hem een weldadige dame schonk. En deze straatarme zwerver als erf genaam van een fabelachtig vermo gen, dat hij oorspronkelijk van plan Paulvé. is niet te accepteren, omdat vrijheid en armoede beter is dan goud en zilver met maagkwalen. Maar welke last hij tenslotte toch op zich neemt, om der wille van een jonge mede- erfgename. Natuurlijk komen hier uit de nodige verwikkelingen voort, maar de wijsgeer Chevalier lost ze lachend op. door ten slotte de vrij heid en het zwerven, benevens de vagebonden-plunje, te 'verkiezen bo ven villa's, auto's en kleerkasten vol costumes. Een echte film voor hen, die met de Paasdagen eens een paar gezel lige uren in een theater willen doorbrengenen ook voor al de ande ren misschien, die toch ook zo'n brokje Franse humor op zijn tijd nodig hebben. Want deze film is op-ende-op Frans, zowel door het spel der artisten als in de uitsteken^ de regie van Michel Safra en André Pasen en zich dan, o zo graag, aan vrienden en kennis sen vertoont. Heeft niet het Nederlands de uitdruk king „op z'n paasbest" om aan te geven de hoogste graad van feestelijke aan kleding? Maar toch, we mogen ons door mogelijk slecht weer niet uit het veld la ten slaan Wij zeiden reeds, dat het te worden. wezen der Paasviering van T~ rp" een lichte en vanzelfspre kende blijdschap is. Maar toch van een blijd schap, die geen uitbundig heid met zich brengt. Daar om hopen wij op goed weer, maar mocht dit niet willen medewerken, dan hebben wij de blijdschap het te zoeken in onszelf en in het verkeer met anderen. Wij wensen u voor alles met Pasen een vrolijk monie" geeft Dinsdag 27 Maart in „Amicitia" de jaarlijkse uitvoering. Op het aantrekkelijke pro gramma komen, behalve men in de vereniging geeft, wel eens een pluim op de enkele pittige marsen ook Tal van leden blijken be- baret steken. opera-fantasieën voor. Wat was 't uitstekend Na de pauze zullen ra- voor elkaar in het Demob.- dio-artisten de aanwezigen centrum waar de Ambo- bezighouden. Het zijn o a. reid op de een of andere wijze een offer voor de AMAC te willen brengen. Uiteraard wordt in het nese repatrianten enige Tobi Rix, Piet Ekel, Kobus AMAC-orgaan veel ge schreven over de te hou- tijd kunnen verblijven. Rarekiek, Ton Cup, Co herinnert zich de oproep van de Heide Wijma, De den derde nachtrit. Over voor wiegen nog wel. Wel- Annabella's en Co., waar- dit evenement is al eerder nu, die waren voor ons blad geschreven, doel bestemd. Het belooft wel zeer goed dit bij onze stadgenoot Cor Galis „de eindjes aan el- De wiegjes staan er nu, kaar zal knopen", dank zij de medewerking In de Tulpenrallye komt van vele ingezetenen. Er de AMAC met een drietal zijn schone bedjes en zelfs equipes uit, t.w. Ford V 8- de rammelaars ontbreken team: P. Miner, E. Vacano niet. XfATUURLIJK ■L Paasfeest in de aller eerste plaats een dag van herdenking. Als de klok ken op de Zondagmirgen zonnetje in uw binnenste. Zie, dit is nu een daad Hulde „De Harmonie" Amersfoorts Politie Mu ziekgezelschap „De Har- linden, dan vermelden haar bronzen stemmen het be gin van het feest der Op standing. Christus' herrijzenis Clubbladen In „De Schalmei", het maandblad van de Chr. hoe men deze ook moge Organisatie voor lichame- opvatten heeft een die pe betekenis, die aan de Paasviering toch wel een zeer bijzonder verleent. lijke opvoeding „Wilhel- mina", richt de heer A. van Zweeden zich in be- karakter moedigende woorden tot de zieke leden van deze Wij willen hopen, dat de organisatie. Natuur mope medewerken Uit het blad blijkt ver- om de blijde sfeer, die toch der dat „Wilhelmina" op Pasen omhult, te verster- velerlei gebied een behoor- ken. Zou het zonnetje ons lijke activiteit ontplooit. evenwel in de steek laten, "De afdelingen athletiek, dan is er toch nog geen re- gymnastiek en wandelen den onze blijdschap te tem- gaan een drukke tijd cege- peren. Wxj kennen de te- moet. Ieder spant zich leurstelling, die er voor in om de vereniging goed menigeen, die deze dagen voor de dag te laten ko- benut tot een familiebezoek men. bij slecht weer is wegge legd. Ook in volleybal blijft „Wilhelmina" niet achter. De dames boekten Wandelingen op Pasen, zelfs een behoorlijk suc- het zo gewenste wederzien ces. met de Natuur, is dan voor In „De Claxon", het or- talrijken onmogelijk. Wij gaan van de Amersfoortse denken ook aan zoveel van Motor- en Automobielclub. het jonge grut, dat met uit voorzitter E. P. Vacano Pasen van top tot teen in zijn vreugde over de ver- het nieutu wordt gestoken bhjdende medewerking die en Jan van Gent. Volkswagenteam: Ir Ur- van naastenliefde, bane, H. Bovee en B. Ve- en dank, vrienden! luw. Peugeot-team: S. de Lie ver, Jo Bovee en A. F. Ritsma. Er zou nog veel meer over de grote AMAC-acti- viteit te schrijven zijn. Wij laten het ditmaal bij deze gegevens. Onze actie Wij moeten opnieuw naar een grotere berg ruimte voor het zilverpa pier uitzien. Dag in dag uit komt men met zakken en dozen vol naar ons bureau. Zo even nog worden twee grote pakken gebracht door de familie A. van Beek uit de Muurhuizen. Goed zo, vrienden. Als we zo blijven doorgaan, dan is ons doel gauw be reikt. Helpt mee aan de aankoop van een geleide hond. Hulde en dank Aan het werk van het Roode Kruis gaan we dik wijls te gemakkelijk voor bij. Zo'n instelling is er nu eenmaal om te helpen en dus vinden we 't de ge woonste zaak van de we reld. Och, dat is 't in we zen ook wel, maar zo af en toe mag men de wer- Klop even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twaalf uur. kers van het Roode Kruis ste verkeerswegen. TT plaatje heeft niets te maken met een woestijn, *-/ waarin men poogt een oase te scheppen. Deze ogen schijnlijke chaos vindt u heel dicht onder de rook van Amersfoort. Het wordt min of meer een oase, maar dan voor de motor- en autokaravaan, die dagelijks van West naar Oost en van Oost naar West door onze stad trekt. Het gebouwtje, dat u in aanbouw ziet, wordt een nieuw benzine-station aan de Randenbroekerweg. Er komen brede opritten, kortom het .wordt een pleister plaats van de eerste orde op een van Amersfoorts druk- Breestraat 8 b. tel. 6830 en M. A. J. de Leuw. Soesterweg 15, tel. 4973. SOEST Doktersgezin aan dood ontsnapt Donderdagavond om 6 uur bevond dr. Schutte, vergezeld van zijn echt genote. mevr. dr. Schutte-Beek en hun 5-jarig zoontje, zich per auto op de betonweg Bilthoven-Soestdijk. Plotseling stak een grote hond de straat over. waarvoor dr. Schutte naar links uitweek, om het dier niet te overrijden. De auto kwam in aanraking met een kilometerpaal en reed pardoes de vijver in van het landgoed „Pijnenburg". De „Volkswagen", die gelukkig een grote waterdichtheid bezit, bleef drijven. Een tot nu toe onbe kend gebleven wielrijder, die het ongeluk zag gebeuren, sprong ge kleed te water en duwde de nog steeds drijvende auto naar de kant. Het gelukte de moedige redder een portierraam te openen, waardoor hij het doktersgezin uit zijn neteli ge positie kon bevrijden. De auto werd per kroanwagen op het droge gebracht. De schade aan de auto en instrumenten is belangrijk. ONDERLINGE DAMCOMPETITIE De uitslagen van de 4e ronde der onderlinge competitie van de dam club „De Variant" zijn: Groep A: R Damen-D. Waal 1-1; T. Effrink-G. Collet 0-2; C. van Es- W. Koppelstok 2-0; H. Kraaij-E. Veerman 1-1; J. W. Ooms-H. Ter louw 1-1; J. van Oostrum-W. Sjolle- ma 0-2. Groep B: W. Flaman-J. Bunt 2-0; J. Kanters-H. Nap 2-0; P. v. d Pol- H. Sjollema 0-2; J. Niemantsver- dnet-C. Wallenburg 0-2. WEDSTRIJDPROGRAMMA „DE VRIENDSCHAP" Gisteravond vergaderde de post duivenvereniging „De Vriendschap" in café „Zonneheuvel", onder voor zitterschap van de heer Th. de Muijnck. De opkomst van de leden was uitstekend te noemen. Men be sloot in dit komende seizoen te houden: 4 Vitesse-vluehten; 5 Mid- Fond-vluchten; 4 Fond-vluchten; 6 jonge duiven-vluchten en 5 na- vluchten. Het clublokaal is aan de Emma- laarT geplaatst en zal binnenkort worden geopend. Verder werd besloten dit seizoen ook kampioensvluchten te organise ren voor hok en duif. alsmede kam- pioens-navluchten. Tot leden van de inkorf-commis- sie werden benoemd de heren: G. Sukel. C. Dijkman, J. L. Jansen en J. Mets. Tenslotte stelde ieder lid een ere prijs beschikbaar voor de a.s. zomer- vluchten. PREDIKBEURTEN Eerste Paasdag Ned. Herv. Kerk, Oude Kerk: 10.15 u. ds D van Krugten; 5 u. ds J- E. Klomp uit Eemncs. Emrnakerk: 10 u. ds E. Grocneveld; 5 u. ds D. van Krugten. Heeskapel: 10 u. ds H Meij er! Zonnegloren; 10 u. ds L. J. C. Vis- beek. Eltheto en zaal v. d Broek: 10 uur kinderkerk.Geref. Kerk: Juliana- kerk: 8 30. 10 15 en 5 u- ds Lamberf Heerspink. Wilhelminakerk: 10 en 5 u. ds A. A. Leenhouts. Gebouw Reho- both. Buntweg: 10.30 u. ds J. Rijne- veld uit Bunschoten. 4.30 u. ds J. Waagmeester uit Baarn. Chr. Geref. Kefk. 10 u ds L- de Bruijne. 6 u. lees dienst. Geref. Gem., kleine Rembrandt- zaal- 10 *»n 5 u leesdienst. Ver. van Vrijz. Godsd. (N.P.B.), gebouw Religie en Kunst. 10 30 u mei. C. E. Jolles. Tweede Paasdag Ned. Herv. Kerk, Oude Kerk: 10 15 u. ds D. van Krugten. Emrnakerk- 10 u. ds E. E. de Looze uit Hilversum. Geref. Kerk, Julianakerk: 9 30 u. ds Lambers Heerspink. Wilhelminakerk: 7.30 u. Zondagsschoolviering. Chr. Ge ref. Kerk- 10 u. ds L. de Bruvne. Evangellsatlesamenkomsten: Heeska pel. 29 Maart. 7.30 u. Spreker dhr S. van Gorkum. MEDISCHE DIENST Soest Belde Paasdagen is geopend apotheek „Soestdijk". van Weedestraat 46. Soesterberg Dr Brandt, Dolderse- weg 59 te Den Dolder. zal Zondag 25 Maart de artsendienst waarnemen, ter- wel dr Splinter. Amersfoortsestraat 3 te Soesterberg. op Tweede Paasdag zal waarnemen. HOEVELAKEN PREDIKBEURTEN Zondag Ned Herv. kerk 9.30 uur ds. Laurence: 2.30 uur ds. Den Hartogh van Scherpen- zeel Bevestiging nieuwe lidmaten. Geref. Gem. 9.30 en 3 uur Leesdienst Tweede Paasdag Ned. Herv. kerk 9 30 uur ds. Laurence. Geref. Gem. 3.30 uur Leesdienst. MEDISCHE DIENST Voor Hoevelaken. Hoogland en Hoog landerveen heeft dienst Eerste Paasd3? dr. F. Klaarenbeek. tel. K 3495 210: Tweede Paasdag dr. W. Verbeek, tele foon K 3493—260. NOTEERT U EVEN HOEVELAKEN. 28 Maart: Vereni gingsgebouw Ruiteravond Gevarieerd programma Aanvang 730 uur. 31 Maart Verenigingsgebouw: Uitvoe ring Fanfarecorps te Hoevlaken met to neel „De verliefde Beeldhouwer", aan vang 7.30 uur. 31 Maart en 1 April. Ruiterontsp3n- ningsavond Landelhk Eemrulters. T°* neel „Een paard op zolder", aanvang 31 Maart 8 uur; 1 April 7 uur gebou* Concordia.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2