„Kieviten" wint het AMHC-tournooi Na aarzelend begin wint AP WC van BVC r North State Utrechts elftal handhaaft zijn reputatie m BERINI-HULPMOTOR Gebr.v.d. Ploeg Sportbijlage DAGBLAU VOO» AM E It SF'OOKT Amersfoortse teams verrichten goed icerk Feestavond in „Bergliotel" Geloof t of niet Goede combinaties hebben doelpunten tot gevolg Over het paard getild MAGISCH VIERKANT Derde nachtrit AMAC Competitie voor Volley-bal Uitslagen COSTUUM S ITENBERG Buwilag 27 Maart 1951 5 Speciale aanbieding DE NIEUWSTE ARNHEMSEWEG 44 TELEFOON 5274 SOESTERWEG 9é Het zijn zeer geslaagde Paasdagen voor AMHC geworden. Het begon al op Zaterdag, toen een drietal jeugdelftallcn van AMHC met een elftal van de Kromhouters uit Tiel hun tour- nooi hadden. Ondanks de slechte weersomstandigheden werd er aardig en enthousiast gespeeld; het was tenslotte de Tielse jeugd, die door betere doelcyfers als winnaar uit het tournooi te voorschijn kwam. den. In poule B ging het tussen A.M.H.C. II cn Schaerweijde II, al verkreeg A.M.H.C. II al gauw een voorsprong. De uitslagen van de eerste dag waren: Poule A: Oud- Baarn A.M H.C. I 03: Schaer weijde I Nnmegen 21; Kievi ten I Oud-Baarn 3—1; AM.H.C. I Nijmegen 31; Schaerweijde I Kieviten I 11; Oud-Baarn Schaerweijde I 21. Poule B: Kie viten II Schaerweijde II 01; Middelburg Deventer 10; Schaerweijde II A.M.H.C. II 1— 3; Kieviten II AM.H.C. II 1—4; Deventer Schaerweijde II 23; Middelburg Kieviten II 01. Op de tweede dag gingen A-M.H. C. I en Kieviten I in poule A door met winnen. Intussen was zekci geworden, dat Kieviten I een plaats in de finale zou krijgen. Des te meer was dit elftal er nu op gebrand om in de laatste wedstrijd tegen A.M.H.C- I te bewijzen ook inderdaad de sterkste te zijn. De partijen ontliepen elkaar niet veel in kracht, maar tenslotte gaf het snellere cn zuiverder voorhoede- spel van A.M-H.C. I de doorslag en moesten de Kieviten met een 21 nederlaag genoegen nemen. Onge twijfeld was dit de beste wedstrijd van het tournooi. Vooral de dames van de Wassenaarse vereniging lie ten goed spel zien. In poule B bleef A.M.H.C. II bo venaan, en eindigde geheel onbe dreigd als eerste, omdat Schaer weijde II verloor van Middelburg. De Middelburgers, die door hun isolement zeer gehandicapt zijn. ge ven niettemin elk jaar beter spel te zien pn weerden zich geducht D? uitslagen van de tweede dag waren in poule A: A M.H C. I Schaer weijde I 30; Kieviten I Nijme gen R1: Oud-Baam Nijmegen I4; Kieviten I A.M.H.C. I 12; en in poule B* Deventer A.M H.C II 1—2; Middelburg Schaer weijde II 10: Kieviten II De venter 03; Middelburg A.M.H. C. II 0—3. Eindstand poule A AMHC I 4 4 Kieviten I 4 2 11 Sehaerw. I 4 112 Nijmegen 4 1 3 Oud-Baarn 4 1 3 Eindstand poule B A M.H.C. II 4 4 Sehaerw. II 4 2 2 Middelburg 4 2—2 Deventer 4 1 3 Kieviten II 4 1—3 De finale Kieviten I A M.H C IT was van goed gehalte en on danks de vermoeidheid, lag het tempo vrij hoog Over het algemeen was Kieviten 1 wat sterker, mede dank zij een hechter ploegverband Aan het slot was dp stand echter nog steeds 00. waarna verlengd werd. Nadat in de eerste verlen- gincspcriode A.M H C II bijna de leiding wist te nemen, toen Cesar een vliegend schot loste, dat juist naast ging. scoorde de midvoor Me lis van de Kieviten kort voor tijd het winnende doelpunt. De strijd om de derde en vierde plaats werd een onder-onsje tussen Schaerweijde T en Schaerweijde II. dat door eerstgenoemd elftal met 31 gewonnen werd. Bij de prijsuitreiking tijdens het Het tournooi om de Van Marwijk Kooy-beker is in alle opzichten een groot succes geworden. Hoewel het weer op eerste Paasdag nogal wat te wensen overliet, was de stem ming bijzonder goed, zowel op het veld. als op de feestavond. Ook de wedstrijden verliepen ge heel naar wens. Èr werd vaak uit stekend spel te zien gegeven, ter wijl het meestal aan spanning niet ontbrak. In poule A wareinge deeld Kieviten. Schaerweijde I, Nij megen, Oud-Baarn (H. Kapteijn c s.j en A.M.H C. I. In poule B waren het Kieviten II Deventer, Schaer weijde II. Middelburg en A.M.H C. II. Als winnaars van de beide pou les kwam, tegen de bedoeling in, A M.H.C I en A M.H.C. II te voor schijn. Na de eerste dag werd ech ter besloten, dat A.M.H.C. I buiten mededinging zou meedoen, zodat de Kieviten in de finale speelden, welke zij tenslotte ook wisten te winnen. De beste wedstrijden werden ge speeld in poule A, waar ook de sterkste ploegen in zaten- A.M.H.C. I opende met de wedstrijd tegen Oud-Baarn en won door beter aan- valsspel met 30. Oud-Baarn was het elftal, dat door H Kapteijn was gevormd uit oud-leerlingen van de voormalige Baarnse hockeyclub. Ook de Kieviten wonnen van Oud-Baarn. maai verspeelden een punt aan Schaerweijde I. terwijl A.M.H.C. I daarentegen ook haar tweede wedstrijd won. Daar Schaer weijde I van het geroutineerde Oud-Baarn verloor, waren de Zcis- tenaren al bijna kansloos gewor- Zn Rusland organiseert men ook 's winters athletiekwedstrijden in de open lucht. In geen ander land is men zo Spartaans en in Rusland is het bovendien bijzon der koud. De laatste weken wer den baanwedslrijden georganiseerd bij 15 graden onder nulin Dnje- propetrowsk, Odessa, Saporoshje, Lwow, Kiew, Charkow en andere steden in de Oekraïne. In Kiew kwamen ondanks de lage tempe ratuur nog 250 atlilcten aan de start en... om de baan stonden 2500 toeschouwers Ic klappertan den. De resultaten waren anders wel in overeenstemming met de kou. De beste lijd op de 100 m. was 11.7 sec. cn op de 1500 m. 4 min. 22.6. De doelverdediger van Le Flav- re, Ruminski. speelt de laatste tijd wel onder een -lecht gestern te. hetgeen tot uiting kwam in drie strafschoppen. Zijn club, die aan de kop van de ranglijst ging, verloor thans tweemaal achtereen. Tegen Olympique uit Lillc kreeg L~ Havre kort na het begin een strafschop toegewezen. Ruminski begaf zich naar voren om, zoals gewoonlijk, de strafschop te ve men. Hij had nog nooit een pe nalty gemist, maar eens moest de eerste keer worden. Ruminski schoot naasten Le Havre Ver loor de wedstrijd. De volgende Zondag speelde Le Havre in Pa rijs tegen StadeRed Star. een der degradatiecandidateu. In de tweede helft, toen de stand nog steeds 00 waskreeg Le Havre weer een strafschop toegewezen. En nu beging de clubleiding ceu grote fout. Ruminski werd weder om aangewezen om een strafschop te nemen, doch zijn zekerheid was door zijn vorige falen weggeslagen en bovendien volgde de aanvoer der van Stade, de internationaal Gregoirc, een misschien dan geen sportieve, in ieder een geoorloofde tactiek. Toen Ruminski zijn aan loop nam riep Gregoire halfluid „Je zult hem er toch niet intrap pen; je mist hem zeker". En in derdaad schoot Ruminski de bal voor de tweede maal naast. Tot overmaat van ramp kreeg Stade negen minuten voor tijd cru strafschop tegen Le Havre, dus te gen Ruminski te nemen en deze wist de doelman van Le Havre niet te houden. Deze drie straf schoppen zouden ivel eens kunnen betekenen dat Le Havre de club van De Vroet en Steenbergen de kampioenstitel aan de neus voorbij ziet gaan. In Amerika wordt op het ogen blik niet de meeste plaatsruimte in de kranten gebruikt voor base ball, de populaire sport in de Ver. Staten, maar voor kegelen, welke sport hoe langer hoe meer plaats wint en niet alleen bij de mannen Ook vrouwen en kinderen werpen de bal over het plankier en de negers mogen de laatste tijd ook ion wedstrijden deelnemen. Voor- •1 wordt voor het kegelen de laatste jaren propaganda gemaakt tnder de jeugd. Want men is van meninp dat de kegelsport de jeugd criminaliteit niet onaanzienlijk vermindert. Jeugd damt om de landstitel (Van onze dammedewerker) Zaterdag werd m gebouw „Vrienden kring" te Utrecht een aanvang gemaakt met de voorronde cm het persoonlijk damkampioenschap van Nederland voor de jeugd. Door de voorzitter van de Utrechtse Provinciale Dambond, de heer J. Eppenga, werd uiteen gezet het doel dezer wedstrijden. Hij deelde mede. dat de kampioen van de Utr Prov. Dam bond met de kampioenen uit de andere districten in Nederland voor een week onder gebracht zullen worden te Garde- ren op de Vcluwe. om daar in sportieve kamp uit te maken wie de kampioen van Nederland 1951 zal worden, zulks op kosten van de Nederlandse Dambond. Het bleek dat de jeugdige dammers een zeer goede opvatting hadden van hun partij, want er werd wel degelijk met de klok rekening gehouden, zelfs moest er op de tijdnood gewezen wor den. Door de beide favorieten. H. Snip penburg en A. Bronk werden zeer goede partij gespeeld. De uitslagen van de le ronde zijn: H. SnippenburgW. Rebel 2—0. C. H. Baljet—J. Hoenders 0—2. B. Jansen—H. Ploeg afgebroken. A. Bronk W Kos 2—0 J. Dubbelt—R. v. d. Kamp 02. N. E. JacobscJ. Witte 20, De volgende ronde wordt wederom in gebouw Vriendenkring, Brigittenstraat 1 Utrecht gespeeld op Zaterdag 31 Maart, aanvang 3 uur. thé-dansant in het Berghotel bracht de voorzitter van A.M.H.C,. de heer H. Frederiks, dank aan allen, die mede hadden gewerkt dit tournooi te doen slagen, in het bijzonder de heren J. Korthals Altes en A Salo mons. die zeer veel werk hebben verzet cn de organisatie voor een goed deel hebben geregeld Nadat de eerste drie prijzen waren uitge reikt, deelde de heer Frederiks mee, dat volgens de jury, die on gemerkt haar werk had verricht. Kieviten II voor de St. Nicolaas- beker in aanmerking kwyn. Deze beker, die in het bézit was van Middelburg is voor het elftal, dat in en buiten hot veld blijk geeft de beste mentaliteit te bezitten. Onge twijfeld had de jury een zeer moei lijke taak. maar ten slotte was toéh gebleken, dat het elftal van Kievi ten II het meest voor deze prijs in aanmerking kwam. Tot slot voerde nog de voorzitter van Kieviten, mr Rijpstra het woord, die het initia tief prees van het bestuur van de A.M.H.C. om een dergelijk tour nooi te organiseren welke woorden hij vergezeld deed gaan van een verenigingsvaantje van de Kievi ten. AP WC heeft op „Birkhoven" met 41 van BVC gewonnen. Aanvankelijk leek het er niet op, dat deze overwinning zou worden behaald. Want hoewel de Amersfoorters in het eerste half uur van de wedstrijd veel sterker waren, konden zij deze meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Vooral vóór rust goed spel De paars-gclen hadden in het begin weinig geluk. H. Snijders haalde de bal goed om, maai die ging naast. J. Duinsbergen kreeg een goed ekans, maar hij miste grandioos. Toch bleek uit de goe de combinaties tussen J. v. Empe- len en H. Snijders, dat BVC het moeilijk zou gaan krijgen. Er werd in hoog tempo gespeeld. BVC zorgde voor het eerste doelpunt. Middenvoor Defiers loste in moei lijke positie een goed schot. Kee per IJzendoorn greep tevergeefs naar de bal (01). De APWC-ers begrepen, dat zij energieker dien den te spelen. J. v. Empelen bracht het tot een hard schot, maar de vuist van de BVC-keeper stond succes in de weg. Even later had diezelfde keeper geluk, toen Van Empelen de bal hard tegen zijn voet schoot. Drie maal is scheeps recht, dacht Van Empelen, toen hij de bal na een hoekschop van C. Brandsen in de richting van het doel schoot. Maar weer stond kee per Van Ekdom op zijn post. H. Snijders zorgde eindelijk voor de gelijkmaker. Het was een on verwacht schot, dat de bal in het net deed belanden (11). Kort voor de rust nam APWC de lei ding. G. Brandsen stelde linksbui ten Mandemaker daartoe in de ge legenheid (21). De tweede helft begon met een goede safe van keeper IJzendoorn. Daarna kreeg J. v. Empelen weer een kans. H. Snijders passeerde hem de bal, die hij ongehinderd kon inschieten (31). De kwaliteit van het spel werd toen minder BVC had in deze pe riode een tweede doelpunt ver diend. maar vooral de gebroeders v. d Flier en Vonno stonden pal. BVC kreeg de genadeslag, toen Van Empelen, na een combinatie met Snijders, voor het vierde doel punt zorgde (41). Schooliournooi uitgesteld Het grote school-voctbaltournooi, dat vanmorgen zou beginnen, is te elfder ure uitgesteld. De oorzaak is de slechte toestand waarin de ter reinen verkeren. Zo is het terrein aan de Rubensstraat totaal onge schikt, doch ook de terreinen op de Lcusdcrweg en het sportpark „Birk hoven" zijn. volgens insiders, mo menteel niet goed genoeg om daar veel wedstrijden op te laten spelen. Hierdoor zou dc grasmat veel te veel te lijden hebben. Het ligt nu in de bedoeling af te wachten tot de velden weer wat ingedroogd zijn. waarna dit tournooi zal worden gehouden, echter niet, zoals oorspronkelijk was vastgesteld, met een halve competitie, doch vol gens afvalsystecm Als alles goed gaat zullen de eerste op Woensdagmiddag 11 April wor den gehouden en zo vervolgens op daarop volgende Woensdagen, en zo mogelijk op Zaterdagmiddag, Een enkele keer wordt de lang niet rijp om deze overgang sportwereld onaangenaam ge- in zijn eenvoudige leventje tc troffen als een der leden uit dit verwerken, grote gezin in mindere of meer- De voorzitter van zyn vereni- dere mate is ontspoord. Dit is ging een zeer verstandig man vooral het geval als het een heeft dit destijds reeds zien vooraanstaande sportbeoefenaar aankomen. En hij was er dan betreft, die zijn land reeds di- ook vierkant op tegen dat zijn verse malen in internationale clublid dit clublid reeds wedstrijden heeft vertegen- op deze leeftijd in internationale woordigd. wedstrijden zou uitkomen. Het Dezer dagen was dit ook weer gebeurde toch en de betreffende het geval. De betreffende voorzitter kreeg gelijk leder- militaire een die deze sportbeoefenaar de laatste tijd kon gadeslaan en dat waren er ve len kon spoe- die bemerken dat deze jonge ling de sport roem naar het hoofd was gestegen. Zijn commandant kwam voor En nu is hij ontspoord cn er de Krijgsraad getuigen dat zijn gevoelig voor gestraft. Niemand ondergeschikte over het paard zal hem ei echter, als hij weer getild was. Deze uitlating was belangrijk. Over het paard ge tild. Door de sport, had deze commandant er aan toe moeten voegen. De jongeman in kwestie werd nl reeds op 19-jarige leef tijd goedgekeurd om aan inter- "N sportsman, die dienst is, werd veroordeeld tot twee maanden militare deten tie wegens op zettelijke onge hoorzaamheid cn belediging van een meerdere. in zijn club zal uitkomen, op dienen aan te kijken. Alleen is het te hopen dat de jongen er wat door heeft geleerd. Mis schien komt hij weer als een voudige kerel terug, net zoals hij was toen hij nog niet aan nationale ontmoetingen deel te buitenlandse sportrcizen mocht nemen. Qua sportieve prestaties deelnemen en hij nog een spe- dan. Maar geestelijk was hij nog Ier was als zovele anderen. Ks. Advertentie (LM.) MOD AIIF SPORTARTItffLEfÖ SpoVt Shop' UTBECHTSCSTBAAT 59 TCIEFOO* 5555 Quick comb.—HVC 11 1-5 Op Dorresteyn vond Maandag een vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen een Quick-combinatie en de HVC-reservcs. Bij het laatste team debuteerde het oud-APWC lid P. Snijders op de middenvoorplaats: het i lijkt ons. dat hij een aanzienlijke wedstrijden versterking voor de HVC-voorhoede kan worden. De uitslag was 5—1 voor HVC, dat met de rust reeds een 3—0 voorsprong had. Kneep,jens redt zijn leven. De heer A. Kneepjens. vertegen woordiger in insectenpocder. mug genolie, vllegenlijm, rattenkruit en andere verdelgende middelen, was een man van levendige verbeeldiags- kracht. Zo opende hij nimmer de klerenkast, zonder te kijken of er wellicht achter een van zijn col bertjes een inbreker verdekt stond opgesteld. Ook stapte hij nooit (Advertentie l. M.) in bed. zonder zich eerste even te bukken om te zien, of er onder het ledikant een Man met Laaghartige Bedoelingen verborgen lag Op een nacht kwam de heer Kneepjens, wel niet dronken, maar toch inner lijk opgebeurd, thuis en begaf zich zingend naar zijn slaapvertrek. On getrouwd zijnde wierp hij zijii kousen, bretellen en onderwolletje zorgeloos de kamer rond en vloog, in zijn haast om onder de dekens te komen, met één sprong zijn bed in. zonder eerst tc kijken of er iemand onder lag. Hij maakte zich een holletje en keek, knorrend van behagclijkhcid, de duistere kamer in. Plotseling verstijfde bij van schrik Want van onder zijn ledikant hoorde hij het zachte slijpen van een mes. Nu was de heer Kneepjens tegen ongevallen verzekerd, maar toch kon hij een gevoel van onbehagelijkheid niet van zich afzetten. Hij bukte zich over de rand van het bed en koek midden in de verlopen gelaatstrekken van Loze Arie, een vooraanstaande figuur uit de Amsterdamse onderwereld. De heer Kneepjens bedacht zich geen ogenblik. Hij grabbelde zijn enigste pakje ..North State" uit het nachtkastje en liet dit aan een touwtje omlaag zakken. „Is dit ge noeg. Arie?" vroeg hij zacht. „Me neer," antwoordde de diep gezonken man, „daar lig ik nou al een uur naar te snakken En zo geschiedde het. dat het leven van deze uitne mende vertegenwoordiger gespaard bleef. In onveranderlijke Standaard kwaliteit De Amersfoortse motor- en auto- mobielsportenthousiasten kunnen zich weer eens volledig aan hun sport geven, want in de nacht van Zaterdag 14 op Zondag 15 April houdt de Amersfoortse Motor- en Automobiel Club haar derde nacht rit. Voor de laatste twee gehouden rallyc's bestond steeds een zeer grote belangstelling en ook nu ver wacht het bestuur van de A.M.A.C. weer een flinke deelname uit onze stad en ook daarbuiten. De rit. die met een gemiddeld van 36 K.M per uur moet worden gereden, gast oVer een afstand van niet minder dan 250 K.M. De deel nemers zullen het echter, zoals ons ic medegedeeld, niet zo zwaar krij gen als voorgaande jaren. Daarentegen zijn de controles belangrijk uitgebreid met geheime tud- en routccontrólcs waardoor het dus nodig zal zijn stipt op de klok tc rijden en natuurlijk geen stuk ken over te slaan. Ook het publiek krijgt nu meer gelegenheid eens een kijkje te gaan nemen, want ditmaal wordt niet zoals voorheen op de Leus- derheide. doch bii het Tram station op het Stationsplein gestart. Reeds op dit moment zijn twee bekende motorsportmensen, met name Henk Bovee uit Amersfoort en Gerrit van de Ridder uit Nn- kerk druk doende om een mooi at tractief parcours uit te zoeken Hoewel wij niet mogen verklap pen hoe de route zal ziin. geloven wij wel te mogen aannemen dat ook ditmaal vele Veluwe-bewoners in die nacht zullen worden opge schrikt door motorengeronk. (Van onze correspondent De jubileumwrdslrijd van DOS tegen het Utreehts elftal, die in het Utrechtse Stadion werd gespeeld, is een vrij grote teleur stelling geworden. Een nederlaag van niet minder dan GI. Maar goed, dat Arsenal niet gekomen is, dachten we zo na af loop. Doch wellicht had DOS dan anders gespeeld, hadden de spelers zich minder vreugde bij het feest gegund cn was het elftal zonder invallers uitgekomen. Nu lieten Van de Bogcrt, Temming en H. Visser verstek gaan, zodat het dc insider dui delijk zal zijn, dat DOS allerminst op z'n sterkst verscheen. Dat men van liet Utrechts elftal, hetwelk nu eenmaal de repu- tatie heeft, een uitstekende ploeg tc zijn, verloor, zal niemand verwonderen. Een krachtsverschil, als hier werd geconstateerd, gaf evenwel weinig hoop voor de laatste twee, DOS nog res terende wedstrijden DOS met liefst 6-1 verslagen En het was al wéér de schotvaar- digheid, waar het de Kanaries in hoofdzaak aan ontbrak, al gaven sommige spelers ook herhaaldelijk blijk van een schromelijk tekort aan spcj-inzicht. De manier waarop Van Leur. zonder twijfel en veruit de bes te man van deze voorhoede, werd verwaarloosd, was bij het ergerlijke af. niet in de laatste plaats voor deze taaie veteraan zelf. Verder bespeurde men deze keer nog minder eenheid, geestdrift, brille, fantasie in de ploeg, dan de laatste maanden reeds het geval was. By Utr. elftal Bij het Utrechts elftal ieder spe ler rekent het zich tot een eer. voor dit team te mogen uitkomen en speelt er derhalve vol hartstocht in was het enthousiasme uiteraard beduidend groter. En men dankte het in,de eerste plaats hieraan, dat de wedstrijd vooral voor de rust menig aardig moment kende. Voor het mooiste zorgde wel de Gooi-speler Schaap, die trouwens tot de beste spelers van het veld behoorde. De proloog was een door Schaap gedemonstreerde, vlotte schaarbe weging. De oud-internationaal werd kort daarop, tot grote hilariteit van het publiek, met een soortgelijke manoeuvre door de jeugdige Wim Visser „genomen". Doch hij gaf di rect aansluitend wel een zó impone rend voctballesje weg. dat geen mens zich enkele seconden later nog de vrijpostigheid van de jonge Visser herinnerde. Om kort tc gaan. Schaap maakte een Wilkes" doelpunt, zij het een tempo langzamer dan de be roemde Rotterdammer gewend is Schaap legde de DOS-verdedlging, man voor man. compleet in de luren en bracht met ongelooflijke zelfbe heersing in laatste instantie doelman Pindus tot een misgreep Daarmee werd de stand 20 voor het Utrechts elftal. Tevoren had middenvoor Poort Ct Gooi) de door absentie van H. Visser veroorzaakte verzwakking in de DOS-verdediging reeds ont dekt en met een ver, laag schot uit gebuit. Verscheidene goede pogingen van I beide ploegen werden vervolgens door de onderscheiden doclverdcdi- gers op bekwame wijze teniet ge daan. Totdat Krommert. die het al vaker, echter zonder succes had ge probeerd. met een verre ren en een strak schot de stad op 21 bracht Negen minuten later brak de rust aan. Te eenzijdig Wat hierna kwam. was veel min der interessant, al zag men ook nog vier doelpunten maken De wedstrijd kreeg een eenzijdig karakter DÓS ging neer op treffers van Overeem 'UVVl, Dc Waal (Hercules). Poort en nogmaals De Waal Er vielen en kele spelers uit bij DOS. Stopper- spil Damen, rechtsbinnen Baljct en rechtsachter Van Leeuwen lieten zich vervangen, door Flat, Valk (die een hoeraatje kreeg bij het opko men!) cn reserve-doelman Coster. Maar ook de nog frisse spelers konden de vaart niet in dc ploeg brengen. De enige juichkreet voor DOS ging op bij de mededeling, dat de stand in de (nog niet uitgespeel de) wedstrijd VitesseHengelo 00 was. Ook dit viel achteraf nog te gen. Hoe dan ook, we willen nog niet wanhopen! De opstelling van de elftallen luid den: DOS: doel: Pindus; achter: Van Leeuwen en Van Basten, midden: Van Zijl, Damen, W Visser; voor: Van Leur, Baljet, Lammers, Krom mert en Luiten. Utrechts elftal: doel: Mosterd ('t Gooi); achter: Ockhuizen (Velox) en Rampen (UW); midden: Wigge- manse ('t Gooi), Bak ('t Gooi) en VIJFDE DOELPUNT in de wed strijd DOSUtrechts elftal. Pin dus is nogmaals kansloos gesla gen. De Gooi-speler Poort, die de goal maakte, glimlacht verge noegd. Wetcmans (UW); voor: Overeem (UW), De Waal (Hercules). Poort ('t Gooi). Schaap ('t Gooi) en Uiten- bos (Velox). De vastgestelde veteranenwedstrijd DOSUtrechts elftal moest wegens de gesteldheid van het terrein wor den afgelast. Geen HVC-ers Omdat voor HVC een competi tiewedstrijd tegen De Spartaan was vastgesteld, waren in het Utrecht* elftal teen spelen van IIVC opgesteld. Eierenslag van de Pedaalridders De wielrenners van „De Pedaal ridders" hebben Tweede Paasdag een hevige strijd gevoerd orp de be schikbaar gestelde eieren. Het was echter jammer dat het pechduiveltje enkele renners parten speelde. Hier van werden resp. Hartsuiker, Wcd- ler cn Van de Brug het slachtoffer. Desondanks heeft het in alle klas sen danig gespannen. Tenslotte wer den de uitslagen als volgt: A-klasse: 1. Van de Broek, 2. Lem. 3. Pol. 4. Van der Panne. B-klasse: 1. Geitenbeek. 2. Bouman, 3 Van Walsum. 4. Böfinger C-klasse: 1. Valkenburg. 2. Ouwer- kerk. ^4 Het volleybal-spel raakt in ons land steeds meer ingeburgerd en in vele plaatsen worden reeds com petities gehouden onder auspiciën van de bond. Ook m Amersfoort beweegt de belangstelling zich in stijgende lijn. hetgeen vooral is gebleken bij het enkele weken ge leden gehouden monstertournooi in de Markthal. Deze grote belangstelling is voor de Amersfoortse Bond van Licha melijke Opvoeding een reden ge weest om te trachten ook in onze stad een competitie te organiseren, waarvoor een circulaire met op wekking tot deelname aan de daarvoor in aanmerking komende verenigingen is gezonden. Het bestuur van de A.B v. L.O is er in geslaagd de beschikking te krijgen over dè grote schermzaal van de Prins Willem III kazerne aan de Heiligenbergcrweg. die zich voor dit doel uitstekend leent. Hoewel de uiterlijke datum van inschrijving op 24 Maart is ge steld hebben zich reeds voldoende teams opgegeven, zodat het nu wel vaststaat, dat deze eerste plaatse lijke volley-balcompetitie door gaat. 9 1 - VOETBALOVERZICHT Regen spelbreker in vele afdelingen Het toch al trage verloop van de voetbalcompetitie is nog hoger ge worden. Het grootste deel van de voor Tweede Paasdag vastgestelde wedstrijden van het inhaalpro gramma kon niet doorgaan, omdat de velden onbespeelbaar waren. HVC hoorde te elfder ure. dat het terrein van De Spartaan was afgekeurd Ook de andere wed strijden in de tweede klasse A werden, evenals die van de twee de klasse B afgelast Slechts in de derde klasse D werden enkele wedstrijden ge speeld. De belangrijkste uitslag was ongetwijfeld het gelijke spel (0—0) van de wedstrijd Holland Hilversum. Met deze uitslag is Baarn. dat zelf een vrije Zondag had, 't meest gebaat. -BFC kon het op eigen terrein tegen Zeist tot een 22 gelijk spel brengen, doch dit goede resultaat zal de Bussum- mers Riet veel helpen Zij blijven onderaan met'een grote kans op degradatie. APWC had een pro ductieve bui en bracht het op Birkhoven tegen BVC tot een gro te overwinning. In de vierde klasse I werden alle wedstrijden afgelast. Ook in de yierde klasse J was de vegen spelbreker Slechts de wedstrijd SEC—GW ging door en het meest belangrijke van deze strijd was wel de Soester overwinning, die het Geldermalsense GW opnieuw een stuk achterop bracht. Het Zeister Patria heeft thans bijzon der goede papieren. VOETBAL WEST I. 2* kindse B ZFC-Wéatfrlsia *- 3e klasse D BFC—Zeist 2-2. APWC— BVC 4—1: Holland—Hilvenum 0—0 4e klasse H UithoornHEDW 43; 4e klasse J SEC—GW 2—1. OOSTEN 2e klasse B WAVV—Quick (N.) 1—5; Ede—ESCA 0—0. ZUID 2e klasse A Concordia—Wilhelmlna 1—3; Theole—Zwal. VFC 2—0; Helmond —TOP 2—2: 3e klasse D Veenendaal— MVR 3—1; Oosterbeek—WO 2—1 AFDELING UTRECHT K.N.V.B. le klasse a HDS—Voorwaarts R 1—1. 2e klasse B WbijD—Kieviten 10—l; 2e klasse C Soestcrberg—Meerv. '32 1—1; 3e klacse A Eist—Schalkwijk 5—1 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL K.N.V.B Afd Utrecht 2e klasse B OMS-GVW 3-2 3e kl. D Vslleivogels— De MerlnOs 1—1. HOCKEY WESTEN Heren Landskampioenschap: DKSVenlo 0—1. van 't allerlfijnste kamgaren iets aparts 185. Zeer fijne kwaliteit 112.50 Kamgaren-ckeviot sterk en voordelig 122.50 WMOTïMTt 2* mi«o« MU

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 3