Politiek en misdaad gaan in Amerika vaak hand in hand Amerikanen doen het zö..„ WAAROM GEEN TWEE KINDEREN OP EEN FIETS? KWAKZALVERIJ OF KANKERGENEZING? Huisvader maakte (houten) „FAMILIEFIETS OUDERS VRAGEN: Iri Australië geen plaats voor kippenhokken Van DRANKVERBOD tot Telegraafambtenaar met onoirbare bijverdiensten Toch twee kinderen op één fiets? ,,Den Haag" onderzoekt mogelijkheid Burgemeester van Velsen retireert Tegenoffensief van Vietininh verwacht ,*?-<>■ -jP Zaterdag 31 Maart 1951 (Van onze correspondent te New York) \TlETS houdt de Amerikaan op dit moment d sterker bezig dan het onderzoek van de Senaats-commissie onder leiding van senator Kejauver naar de invloed van de onderwereld op de binnenlandse politiek van de V.S. Dit onderzoek begon een jaar geleden. In ver- schillende steden werden openbare zittingen gehouden, waarin tal van ambtenaren, poli tici, particulieren als verdachten en getuigen aan de tand werden gevoeld. Einds enige da gen vindt een dergelijk verhoor plaats in de stad New York met als voornaamste dramatis personae de ongekroonde koning van de onderwereld Frank Costel- lo en oud-burgemeester O'Dwyer. thans ambassadeur in Mexico. Het is voor de buitenstaander bij kans onmogelijk een goed inzicht te verkrijgen in de details van deze dramatische strijd. Men moet daar voor op de hoogte zijn van de namen van hen die gedurende de laatste decennia een rol hebben ge speeld in het openbare leven van de V.S. Er zijn gebeurtenissen bij betrokken, waarvan de hoofdperso nen soms niet meer In leven zijn, in vele gevallen uit de weg werden geruimd omdat ze te veel wisten, ja zelfs in de gevangenis werden ver moord. Dat misdaad en politiek in de V.S. ten nauwste met elkaar zijn verbonden, is geen nieuws. De wel denkende Amerikaan is zich daar van diep bewust. Ik heb vele lieden uit diverse beroepen hierover ge polst en kan geen andere conclusie trekken dan dat de corruptie als een vanzelfsprekend element, een onvermijdelijk kwaad wordt aan vaard, maar tegelijkertijd wordt ge voeld als een vlek op de natie. Waar succes, macht en invloed een zo ontzaglijk grote rol spelen in liet denken als in de V.S. het geval is, ontkomt ook de hoogststaande po liticus niet aan de noodzakelijkheid rekening te houden met de corrup- tieve krachten die het politieke leven beheersen. In een stelsel, waarin de aan de macht zijnde par tijen alle baantjes heeft te verge ven, waar zelfs ambten als die van rechter daarvan afhankelijk zijn, moeten onzuiverheid, geknoei en kuiperij wel in de l.and worden ge werkt. Zelfs een Franklin D. Roose velt, aan wiens hoogstaand karak ter ook zijn vijanden moeilijk kun- WILLIAM O'DWYER Eerst als offi cier van justitie, later als burge meester van' New York, was hij een der felste bestrij ders van de Ame rikaanse onder wereld. Maar tij dens zijn verhoor voor de Senaats commissie kwam vast te staan, dat zelfs hij in een bepaalde situatie gebruik had ge maakt van de diensten van Costello, Amerika's ganster no. 1. O'Dwyer is thans ambassadeur in Mexico. nen twijfelen, heeft zich in zijn ver kiezingscampagnes nu en dan van ongure elementen moeten bedienen. Het werpt geen blaam op zijn ka rakter. omdat hij, eenmaal aan de macht, niet toeliet dat zij zich op hun be.rt van hem bedienden om aan hun duistere oogmerken te vol doen. „Upper ten" vraag Is nu wat de aard is *- van de invloed der onderwereld op'de politiek en hoe die invloed dermate kon groeien. Figuren als Costello, die de onderwereld rege ren, worden in dit land van de vreemdste tegenstellingen door iedereen als zodanig erkend, om het even of men hen verfoeit of bewon dert. Geen schan"aal komt aan het licht of hun naam !s ermede ge moeid. maar altijd zijdelings. Het is uiterst moeilijk vat op hen te krij gen. Zij leven het leven der „upper ten", hebben toegang tot alle krin gen, beschikken over de knapste ad vocaten en relaties tot in hoogste regionen. Zü zijn eerste rangs orga nisatoren met een staf van mede werkers, vertakt o**er het gehele land, en dat zodanig, dat deze nooit in aanraking komen met de man die aan de touwtjes trekt. Hoe een dergelijke organisatie is ontstaan, valt alleen te begrijpen in het licht der prohibitieperiode die in het begin dezer eeuw haar stem pel heeft gedrukt op het Ameri kaanse leven. De prohibitie (drank verbod) was alles behalve populair. Men mag wel zeggen, dat de over grote meerderheid van het volk de wet, waarbij ze tot stand is geko men. niet erkende, althans geen middel schuwde om aan drank te komen. De „bootleggers", die de drank binnensmokkelden, waren min of meer nationale helden. Ieder een die in de jarc. der prohibitie, hetzij op de zwarte markt, hetzij in de verboden kroegen (de beruchte „speak-easies") aan drank zocht te komen, was medeplichtig aan de wetsontduiking die tot de organisa tie der onderwereld heeft geleid. Pohtie-ambtenaren, rechters, ge meenteraadsleden, enz. enz. vonden nevenverdiensten, hun op subtiele wijze toegestopt door of van wege de organisatie, ^en hand te hebben in ambtelijke t .ïoemingen van hoog tot laag was voor deze organi satie een kleine stap. Men kan zich gemakkelijk voorstellen welke in vloed deze heren zich aldus konden verwerven via een onnoemelijk uit gebreid en oncontroleerbaar leger van lieden met boter op het hoofd, die elk ogenblik de onthulling van hun medeplichtigheid te vrezen Y,MOPPERENBIJ DE MINISTER Versierd met adhaesiebetuigingen naar de minister hadden en een steedö williger werk tuig werden in de handen hunner exploitanten. De corruptie heeft in die jaren zo ver doorgevreten, dat ze na de op heffing der prohibitie tot aan van daag doorwerkt. Het gaat nu niet meer om drank, maar om geluks- apparaten, speelholen, wedden op de rennen, kortom om alle bij de wet verboden gokken waaraan mil- lioenen verslaafd zijn; het gaat om de exploitatie van prostitutie en de afzet van verdovende middelen; om alle in het groot bedreven winst gevende wetsontduikingen. Het is daarvoor dat de onderwereld zich naar het voorbeeld van de prohibi- tietiid nieuw heeft georganiseerd. En het is om te pogen uit te vin den in hoeverre deze activiteiten door ambtenaren van laag tot hoog oogluikend orden toegelaten of anderszins bevorderd, in hoeverre benoemingen van gouverneurs e.a. CHARLES LUCKY LUVCIANO Een van de „grote" mannen van de Amerikaanse onderwereld. Vrij gelaten tegen storting van een borgsom, vluchtte hij onlangs naar Italië. Aangenomen ivordt, dat hij van daar uit nog steeds een lei dende rol in de Amerikaanse mis- dadigerswereld speelt. bij de jongste verkiezingen door de onderwereld beïnvloed of gecontro leerd zijn, kortom in hoeverre de corruptie ook thans nog het politie ke leven van Amerika beheerst, dat het Kefauver-comité in actie is. AMERIKA was vroeger voor ons alleen maar een land, zoals ook Italië een ander land was. Het was ver, maar niet helemaal onbereikbaar. Nu is Amerika dichtbij, vlakbij. Het speelt mee in al onze gesprekken, het komt dadelijk om de hoek kijken, al hebben we 't maar over kousen, het zit op onze ontbijttafel als we de krant lezen. En met dat al is het veel onbereikbaarder geworden. Iemand die in Amerika is geweest, is een hoger wezen dan iemand, die er niet is geweest. Gerard Jansen is in Amerika geweest, wel, wel, wel, de hele familie Jansen heeft daardoor een stralen krans gekregen. 99 (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Ik heb zeven kinderen, vijf jongens cn twee meisjes, en ik weet dus wat het zeggen wil. als je als vader of moe der niet meer twee kinderen tege lijk op je fiets mag meenemen". Dat zegt de heer P. Stork uit Am sterdam, één der vele Nederland se huisvaders, die er zich dagelijks aan ergert, dat een slagersjongen wél met een zware, vierkante mand vóór op zijn fiets door het drukste verkeer mag balanceren, maar dat een moeder, die 's mor gens haar twee kinderen met de flets naar school wil brengen, nu gedwongen is dat ritje tweemaal te doen. Maar hij is tevens nuchter ge noeg om die kwestie van beide kanten te bekijken. Twee kinderen samen op een fiets bij moeder kan gevaarlijk zijn als mama niet fietsen kan. Enfin, de heer Stork heeft het bij mopperen alléén niet gelaten Hij wil naar de minister om te gaan protesteren namens alle ge dupeerde Nederlandse ouders. Protesteren op een wijze, dje in druk maakt. En daarom heeft hij een enorme (houten) fiets laten maken en daarmee gaat hij naar Den Haag. Bepaald klein van stuk is de heer Stork niet, maar deze fiets is toch meer ontworpen voor kaerels als Klaas van Kyten, de Spaarnwouder reus. Maar die is al eeuwen dood en wie zal de fiets dan moeten berijden? Stel u ge rust, daar komt geen reus aan te pas, want de fietskan niet rij den. Het is alleen maar een model. De reis zal dus wel gaan op een vrachtauto. Maar als de fiets op hét Binnenhof wordt afgeladen zal (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Twee jaar ge vangenisstraf eiste de officier van justitie bfj de Amsterdamse recht bank, mr. Feitsma, Vrijdag tegen de telegraafambtenaar v. L. uit Am sterdam. De man had zich zelf een onoirbare bijverdienste geschapen door de hem aangeboden telegram men op eigen houtje te verkorten en het verschil aan kosten in eigen zak te steken. Ook had hij telegram men die volgens hem niet zo'n erge haast hadden, als brieftelegram ver stuurd en het verschil in kosten eveneens in eigen zak gestoken. LAKE SUCCESS. Luxem burg heeft de V.N. medegedeeld, dat het één officier, vier onderoffi cieren en 39 soldaten naar Korea heeft gezonden, die in het Belgi sche detachement zullen worden opgenomen. het ding er toch nog anders uitkomen te zien dan nu. Want de bedoeling is, dat wielen, pedalen, frame, stuur. zadel, spatborden, zitjes, behangen worden met honderden brieven, briefkaar ten, telegrammen, adhaesie betuigingen met 's heren Stork streven: de minister er van te overtuigen, dat de wet alsnog veranderd m(>t worden. Die adhaesiebetuigingen zijn al bij honderden bij hem binnengestroomd. Die war den mét de fiets, straks ae minister aangeboden. Die fiets (en wat er nog bij komt) heeft de heer Stork een lieve duit gekost. Hij zou het dan ook eigenlijk wel op prijs stellen, wanneer de sympathiebetuigers hem financieel ook een beetje wil den steunen in ziin actie. Mocht er meer binnenkomen dan strikt nodig is, dan gaat het batig saldo naar het verwaarloosde kind! (Van onze medische medewerker) EEN belangrijk deel van een nummer van het populaire Engelse weekblad Picture Post is op sensationele wijze gewijd aan een nieuwe kankergeneeswijze van een Engelse kwakzalver, Rees Evans. Een zeer geleerde, maar niet medische lezer vestigde mijn aandacht op dit sensatie-artikel en voegt er het verwijt bij dat de me dici aan ken' Wie in zaken of in een bedrijf of in een vereniging het laatste woord wil hebben, zegt: Ja, hoor's, ik heb dit idee niet uit mezelf, het is Ame rikaans, de Amerikanen doen het zo. Dat is dan afdoende en iedereen zwijgt, diep onder de indruk. En de Amerikaanse vrouw, ach, we vergapen ons aan de Amerikaan se vrouw. Soms zien we haar op de gekleurde advertentie-plaatjes van de gekleurde Amerikaanse maand bladen. Daar zit ze dan, een stra lend, appelkleurig, weerzinwek kend gezond wezen met een even eens gezonde stralende man en drie stralende kinderen aan een stralen de tafel. Op die tafel staat vruchten sap, dat veel sappiger is dan sap ooit zijn kan. Super-sap. Ook staat op die tafel een schotel uit de oven met een korst, die alles slaat op het gebied van korsten. Zij heeft een ijskast met een ingebouw de blikopener en flesopener, met een ingebouwde boterhouder en een ingebouwde slagroomklopper cn een ingebouwde paraplustandaard. Ze heeft een boekenkast met ingebouw de keuken. Ze heeft een stofzuiger, die bacillen en motten ZOU opzui gen, als er motten en bacillen ZOUDEN zijn, maar die zijn er na tuurlijk niet. Ze heeft ^een wastafel met ingebouwde tandborstelhouders en zeephouders en sponzenhouders en tandpastahouders en oudescheer- Di£ ts dan de „protest-fiets". Want de man die deze fiets gebouwd heeft, wil deze vol plakken met alle adhaesie-betuigingen en daarmee dan naar de minister van Verkeer en Waterstaat gaan. mesjeshouders en nieuwe scheer mesjeshouders en proppenwatten- houders en nog een stuk of dertien houders. Ze heeft een theewarmer. die beter thee warmt dan de onze. een corset je dat naar vijf kanten rekt cn wasbaar behang en matras sen waar je niet inzakt en waar je niet opligt, maar waar je boven zweeft. En wat hebben wij? De arme zusters in Europa? Wat heb ik. assepoester? Op 't ogenblik slakken in de kachel, van het laatste restje goedkope cokes. Maar het zijn heer lijke grote brokkelige, aangekoekte slakken, die je met veel beleid lang zaam er uit kunt peuteren. Een lek ker werk, en je kunt er bij denken. ANNIE M. G. SCHMIDT. DEN HAAG Het ln het nieuwe wegenverkeersreglement opgenomen verbod om twee kinderen op één fiets te vervoeren is voor vele ge zinnen een enorme handicap. De ANWB ontvangt nog dagelijks brie ven van teleurgestelden over dit verbod. De ANWB heeft direct na de invoering van het verbod de opheffing ervan bepleit bij de mi nister van Verkeer en Waterstaat en meent te mogen vertrouwen, dat bij de eerstvolgende reglementswij ziging inderdaad met dit verzoek zal worden rekening gehouden, mede in verband met het feit dat te dezer zake geen bekeuringen zijn gemaakt. (Van onze Verkeersredacteur) ClNDS de inwerkingtreding van de nieuwe verkeers- wetgeving op 1 Januari 1951 is het verboden om twee kinde ren op de fiets mee te nemen. Reeds voordat deze bepalingen in werking traden is hiertegen verzet geweest. Sindsdien is dat verzet niet opgehouden, in tegendeel. Er komen steeds meer protesten, brieven en in gezonden stukken. Het is dui delijk, dat er op dit punt twee belangen met elkaar botsen: het streven naar de grootst mo gelijke verkeersveiligheid en de „uitgaansmogelijkheden. Op het ogenblik wordt dit ook in Den Haag beseft. De vraag, of in de toekomst twee kinde ren door ouderen op de fiets mogen worden meegenomen, heeft de volle aandacht van de minister van Verkeer en Wa terstaat. Honderden gezinnen voelen zich zeer ernstig door de "bestaande maatregelen gedupeerd. Bewoners van bovenhuizen, die vaak zelfs niet eens een balkon hebben, kunnen met hun jonge kinderen op de fiets dikwijls niet meer naar buiten ko men. Moeders, die haar jonge kin deren naar school willen brengen, moeten dit nu lopend doen. Vader, moeder cn vier kinderen konden i vroeger met de fiets naar strand of I bos gaan. Dat is alles voorbij. Ne derlanders, die fietsen èn kinderen 1 hebben, worden op het ogenblik in verscheidene gevallen genoodzaakt, i hetzij thuis te blijven hetzij hogere uitgaven te doen, d.w.z. öf van eer. vervoermiddel gebruik te maken, dat geld kost, óf een kinderfiets te kopen voor een van hun kinderen En dat laatste durven vele ouders nu ook weer niet, omdat ze liever met twee kinderen op eén fiets zelf rijden, dan hun kind op een kinder fiets loslaten in het verkeer. Onduidelijkheid in oude wetgeving Nu is de bepaling, dat er maar één kind op een fiets mag vervoerd worden, zeker niet door een „her senloze robot" gemaakt, zoals een onzer lezers in „Maar Menéér schreef. Tot 1941 waren hierover in de Nederlandse wetgeving geen be palingen; deze zaak kon plaatselijk geregeld worden en de grote steden verboden altijd het meenemen van twee kinderen op de fiets. Tijdens de bezetting kregen wij een nieuwe verkeerswetgeving. De bedoeling van de regeling van 1941 zal wel niet geweest zijn, dat er twee kinderen op één fiets mochten worden meegenomen. Maar een deel van de tekst was in het meervoud gesteld cn sprak van kinderen. Daardoor werd het mogelijk, dat twee kinderen op de fiets konden worden meegenomen. Natuurlijk is dit punt ook zeer diepgaand besproken in de Com missie voor de Wegenverkeerswet- geving die de minister van Verkeer i en Waterstaat van advies moest die nen. Het staat wel vast, dat er onge lukken gebeurd zijn met mensen, die twee kinderen op één fiet:i meenamen. Dat is zowel voor de commissie als voor de wetgever doorslaggevend geweest om te zeg gen: „Nooit meer dan één kind op eén fiets meenemen". Daarbij is ech ter over het hoofd gezien, dat dui zenden het rijwiel zowel gebruiken voor het vervoer van kinderen naar scholen als voor het toerisme op vrije dagen met hun kinderen. Men heeft te veel gelet op het veilig heidsbelang en men vergat de dui zenden, die er nu niet meer op uit kunnen trekken. Over de ongevallen van mensen, die met twee kinderen op de fiets gebeuren, zijn geen statistische ge gevens te vinden. Vast staat intus sen, dat het aantal ongevallen met betrekking tot het aantal gevallen zéér gering is. Het op- en afstappen gaat mis schien iets moeilijker, daar staat echter tegenover, dat het verant woordelijkheidsgevoel bij deze weg gebruikers uit de aard der zaak zeer groot is. Mensen, die kinderen vóór en achterop hebben zullen in het verkeer de grootste zorgvuldig heid betrachten. Eenzijdige keus Bij de keuze tussen de verkeers veiligheid en de uitgaansmogelijk heden, is de keus te eenzijdig op het eers e gelegd. Het is echter mogelijk op vrij korte termijn een wijziging aan te brengen. Het gaat alleen om een verandering van het derde lid van artikel 79 van het Wegenverkeersreglement. De nieuwe verkeerswetgeving blijkt een uitmuntend stuk werk te zijn. Er zijn slechts sporadische klachten. In het algemeen voldoen de nieuwe bepalingen uitstekend Het zou dus van groot belang zijn. dat zo mogelyk nog voor hei komende seizoen ook dit punt nog veranderd kan worden. Daar bij zal de nodige voorzichtigheid in acht moeten worden genomen. I Het zal niet mogelijk moeten j worden, dat een kind twee andere kinderen gaat vervoeren of dat gro te mensen twee jongens van zeven tien jaar op hun fiets kunnen mee nemen. Het zal echter nodig zijn da* twee jonge kinderen, die nog niet zelfstandig aan het verkeer kunnen deelnemen, samen door één volwas sene op de fiets kunnen worden meegenomen. Het zal de taak zijn van hen, die de bepalingen redigeren hier een formulering te vinden, die tegemoet komt aan de gerechtvaardigde klacht van fietsend Nederland, dat kinderen heeft. Afkeuringsmotie na excuus ingetrokken VELSEN De motie van afkeu ring tegen de burgemeester, mr. M. M. Kwint, is Vrijdagavond ingetrok ken. nadat de burgemeester zijn verontschuldigingen had aangebo den. Doch dit ging niet van harte Hij verklaarde eerst, dat hij met leedwezen constateerde, dat men de bedoelde passage uit zijn rede niet had kunnen waarderen, maar dat hij met deze passage geen aanstoot l.ad wil.en geven cn haar als man van eer terugnam Namen- de raad behalve de AR-fractie gaf de fractieleider van de P.vd.A., de heer Verbeek, dc burgemeester te kennen, dat d«.- raad geen genoegen met deze ver klaring nam en dat hij een openlijk excuus "erlangde. Dit te meer daar de raad van mening was. dat dc burgemeester niet onder de drang der innerlijke overtuiging, maar onder de dwang der omstandig heden zijn woorden had teruggeno men Burgemeester Kwint kwam tenslotte terug op zijn eerste ver klaring en toonde zich bereid zijn verontschuldigingen aan te bieden, zeggende dat hij het incident be treurde Daarop werd dc motie in getrokken. SAIGON Een Frans legercom muniqué heeft Vrijdag gemeld dat „de tekenen van een komend tegen offensief van dc Vietminh duide lijker worden langs het gehele front in Noord-Indo-China" Vol gens een bericht van A.F.P uit Hanoi is de post van Mao Khc Vrij dag bij het aanbreken van de dag, door sterke eenheden van de Viet minh aangevallen. DIT IS ZO MAAR EEN LAAN met bungalows in Launccston, Tasmanië. Deze beide heren lo pen in de Elphiu Road Estate De huizen zyn geen emigranten- huizen. maar door dc overheid gebouwde bungalows voor dc Australiërs zelf. W-Am* V Y" .V- V aan longontsteking volgens de heer Morley. - Op een volgende pagina van de „misdadig weinig aandacht pjcture Post komt dan de opmer- kwakzalversmethoden schen- kin£, dat deze negen gevallen (vol- ledig genezen) nog te kort gele- MilsS!?i!!!! dat het .de" !?-Z5 den behandeld zijn om met zeker- heid te kunnen zeggen dat de ziek te niet terug zal keren niet vol ledig genezen dus. Inmiddels meldt anderen genoegen doet in dien, er hier aan deze methode al thans enige aandacht wordt ge schonken De heer Evans is een hct zYkenhuis in Amerika, dat een leek, zonder enige medische of bio- dezer genezen patiënten stervende logische opleiding en beweert dat is dat bl) een ander de zlcktc js hu een middel bezit „dat in sommi- teruggekeerd en dat bij drie der ar. Oovn lort. ttsn L-nvil/o»* m vim ge gevallen van kanker in zijn genezen patiënten de diagnose niet handen succesvol toegepast is Hij voi<; - - - wordt gesteund zoals men dat Ven wel vaker ziet door een andere leek, de heer Morley, die voor volstrek zeker was. Zodoende blij- vier (voorlopig) volledig genezen patiënten over. Ons. Ne- u j - fl derlanders. klinkt dit soort verha- len over volledige kankergenezin- bestudeerd Bi, monde van de P,c- veltrouwd in de oren ture Post een blad dat men evenmin gezag in medische zaken kan toekennen eisen deze beide heren nu een officiële proef met nun middel, waarvan de samen stelling overigens geheim wordt gehouden. In zekere zin heeft deze proef echter plaats gevonden. Van November 1949 tot Mei van dit jaar heeft de heer Evans in een te goeder naam bekend staand Ame rikaans ziekenhuis de gelegenheid gehad zestien kankerpatiënten te behandelen. Van hen zijn er vier gestorven en drie hebben niet gun stig gereageerd: de Picture Post meldt dat negen patiënten „volle dig genezen" zijn hoewel één van hen eveneens gestorven is, Reeds van 1907 af De aandacht van de medici voor het kankermiddcl van de heer Evans dateert al van 1907. toen het nog het kankermiddel van de va der van Evans was en Cardigan Cancer Cure heette. Bij onderzoek bleek het een sterk bijtende stof te zijn. ook door artsen gebruikt om weefsels te etsen, maar nooit om kanker te genezen, omdat het middel daartoe niet in staat is. Evans Jr. geeft bovendien nog pil len, die waarschijnlijk colchicine bevatten, een stof. die bij sommige muizen sommige gezwellen kan ge nezen, maar te giftig is om bij mensen toegepast te kunnen wor den. Deze heer heeft in 1923 reeds de gelegenheid gehad zijn middel officieel te laten onderzoeken, maar hij heeft toen geweigerd de samen stelling openbaar te maken. Een zelfde weigering heeft in Mei j.l. geleid tot hei afbreken van het experiment in Amerika. Samenvattend kunnen wij gere delijk aannemen dat dit zo sensa tioneel aangekondigde kankermid del onwerkzaam en dus pure kwak zalverij in de meest denigrerende zin van het woord is, en tevens, dat niet de artsen misdadig weinig aandacht aan kwakzalversmiddelen besteden, maar een bepaalde leken- pers en bepaalde opgewonden leken misdadig véél aandacht. Misdadig, speciaal in het geval van Ranker, omdat kanker maar op éen wijze genezen kan worden: door een zéér vroege diagnose en een zo snel mogelijk ingestelde, rationele behandeling door ter zake bevoeg de artsen Wie een kankerkuur aan beveelt, die geen genezing kan brengen, vertraagt de aanvang van de juiste therapie, en doet daarmee de kans op genezing verdwijnen. Ook deze kuur draagt het stem pel van deze genezers-secte: bekend onwerkzame middelen. gesteund door vage en verwarde theorieën, zeer aanvechtbare resultaten, wei gering van redelijke officiële con trole. verdachtmaking van bona fide artsen, die afgunstig zouden zijn en veel bombarie met onbevoegde le ken, die tegen de onrechtvaardige weerstand van de domme, achter lijke artsenstand, dit nieuwe mid del toch tot zijn recht zullen la ten komen. Laat ons hopen, dat in 1993 de kankerbestrijding zover gevorderd zal zijn, dat kleinzoon Evans met hetzelfde middel geen kans meer maakt. Het middel van 1950 (de Picture Post Cancer Cure) zal dan in ieder geval evenzeer vergeten zijn als de Cardigan Cancer Cure van 1907 het nu is. Inmiddels is minister Bevan tot de aanval overgegaan en heeft een onderzoek toegezegd door een com missie van vooraanstaande medici onder wie Sir Alexander Fle ming onder uitdrukkelijke voor waarde. dat de heer Evans zijn mid delen en methoden openbaar zal maken en deze heeft nu eindelijk deze elementaire voorwaarde aan genomen. Algemeen betreurt de medische pers in Engeland het. dat de minister van Volksgezondheid zich niet afkeurend heeft uitgelaten over het feit, dat dit wondermiddel geheim gehouden werd. Want vooreerst wekt een geheim middel dat alleen werkzaam is in de han den van één man, gerechtvaardigde achterdocht, maar bovendien kan men overwegen, dat: óf dit gehei me middel waardeloos is, en dan kan het comité zijn tijd beter be steden dan aan een a priori nutte loos onderzoek, óf het middel heeft waarde en dan behoort de man, die een geneesmiddel tegen een der belangrijkste kwalen der mensheid geheim houdt, daarvoor gestraft te worden. In zoverre de „Picture Post" de aanleiding tot dit onderzoek is ge weest, kan men het blad dankbaar zijn, al mag men geredelijk aanne men dat de heer Evans, mocht de nu door hem aanvaarde commissie tot een afwijzend oordeel komen, de competentie van deze artsen waarschijnlijk wel in twijfel zal trekken en wellicht reclame zal ma ken met een „door de officiële ge neeskunde afgewezen methode". Wij zullen zien. ARCHITECT-EMIGRANT VERKLAART Maar emigratie mét HUIS is iedere landverhuizer aan te bevelen MELBOURNE. Ik raad iedere emigrant, die het enigszins betalen kan aan. een woning mee te brengen. Woningen zUn hier zeer schaars en de emigrant, die een woning heeft, heeft veel. AI het andere kan hier op gemakkelijke voorwaarden worden gekocht tegen dezelfde of vaak lagere prijzen dan in Nederland. Aldus schrijft ons architect F. J. P. de Kever in Melbourne, die zelf als emigrant naar Australië is vertrokken, die daar werkzaam is aan het Departement van Publieke Werken cn graag zün ervaring ter beschikking wil stellen van zijn landgenoten, die ook de grote sprong gaan wagen. Zelf nam hij een houten woning mee en hij deed reeds veel ervaring op van de moeilijkheden waarvoor men geplaatst wordt bij het zoeken naar bouwgrond, het verkrijgen der bouwvergunning en het maken der fundering. Gedurende mijn laatste maand in Nederland en tijdens mijn reis, al dus de heer De Kever, heb ik met diverse emigranten kennis gemaakt, die ook een houten woning meena men. De meest uiteenlopende ver halen werden opgedist over: zo mag het en zo moet het. De plannen die ze lieten zien. meestal door een of andere dorpstimmerman opgekrab beld. leken vaak meer op kippen hokken dan op woningen. Een leek kan zo'n tekening vaak niet lezen en vindt het al gauw mooi. Maar het verbaast mij niet, dat iets der gelijks hier wordt afgekeurd. Aus tralië kan trots zijn op zijn steden en zijn buitenwijken, de laatste meestal met veel tuintjes, parken, sportvelden, enz Voor kippenhok ken is hier werkelijk geen plaats. De indruk die ik voor mijn vertrek van de meeste emigranten kreeg, was: och. in Australië kan en mag alles. Dat Is een foutieve instelling. Wie zijn woning meebrengt, aldus vprvolgt de heer De Kever, wil ik op één ding nog wijzen de bouw grond is het laatste jaar enorm in prijs gestegen. De emigrant zal er Ambassadeur der V.S. in Den Haa« wordt overgeplaatst (Eigen berichtgeving) DEN HAAG Naar wij verne men is zeer binnenkort de over plaatsing te verwachten van de heer Selden Chapin. ambassadeur van dc Verenigde Staten in Nederland se dert 27 October 1949. In diplomatieke kringen verluidt, dat de regering van de V.S. ernstig zou overwegen hem in Den Haag te doen opvolgen door mevrouw Pearl. Mesta. thans gezante van de Ver enigde Staten in Luxemburg. mee moeten rekenen, dat een stuk land, 20 mijl buiten het centrum van de stad 200 pond kost. Bij de koop betaalt men meestal 50, de rest wordt afbetaald met 5,per maani. Zeer veel woningen in Australië worden door de mensen zelf. dus door leken gebouwd. Wij Neder landse emigranten moeten toch zeker niet voor hen onderdoen. Ik hoop, dat de woningen, die in de toekomst uit Nederland worden verscheept van dergel ke kwaliteit en opzet zijn, dat de Australiër er de pet voor afneemt. Om een der gelijk succes te bereiken zou het eigenlijk nodig zijn, dat een emi grant alle gegevens en inlichtingen kan krijgen, ik zou haast zeggen, moet krijgen van het Bouwcen trum te Rotterdam. Tot zover de heer De Kever. Van de zijde van de directie van het Bouwcentrum te Rotterdam deelde men ons mede, dat men zich voor de problemen van de woningbouw voor emigranten naar Australië ten zeerste interesseert, maar dat het op het ogenblik volstrekt nog niet zo is. dat men al inlichtingen kan verstrekken. Of dat ln de toekomst het geval zal zijn moet worden af gewacht. Er zal binnenkort een deputatie van het Bouwcentrum een studiereis naar Australië maken. Uiteraard is nog volstrekt niet be kend wat daarvan hef resultaat zal zijn. Daarbij moet men bedenken dat het verstrekken inlichtin gen aan emigranter *er niet zal geschieden, zonder ~erst met de emigratie-autoriteit^ verleg is ge pleegd. Als het tof dat overleg zou komen, kan dat toch pas geschie den. wanneer het Bouwcentrum zich over de Australische eisen op dit terrein en over de mogelijk heden een gefundeerd oordeel heeft gevormd.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 7