Felle brand legt woonhuis in as Zilveren feest der tamboers en pijpers •TADS VENSTER Gemeente openbaart plannen voor een nieuwe speeltuin „Soesterkwartier" krijgt veel terug houdt oranje j wit rein r Juliana99 hoog en „De Keitjes" excelleren met blijspel 2 DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Grote moeilijkheden belemmeren blussingswerk Noteert u even ,,In de ban der bergen' Mr J. Thomassen gecremeerd Felle brand verwoest directiekantoor Nieuwe Staten van Suriname bijeen Stoomlocomotieven verdwijnen en ook tractiedepöts Kerknieuws Dinsdag 3 April 1951 (Van een onzer verslaggevers) Toen ruim vijf en twintig jaar geleden de Speeltuinvereniging „Het Soesterkwartier" werd opgericht, gingen de pioniers op zoek naar een ge schikt terrein om hun recreatie-oord voor kinderen te vestigen. Hun oog viel op een bebost stuk aan de Zonneblocmstraat en toen eenmaal hiervoor toestemming was verkregen begon het werk, dat vrijwel uitsluitend be langeloos door enthousiaste leden werd verricht. Onder hoge bomen verrees een prachtige speeltuin, waarin, in de loop der jaren, duizenden kinderen een kostelijke jeugd beleefden. fleurig aanzien moeten geven, worden geplant. Na het betoog van de heer Rooimans hield de voorzitter van de vereniging, de heer G. van de Kraats, een korte toespraak, waarin hij de aanwezigen verzocht hun gedachten over het nieu we ontwerp te laten gaan en op korte termijn hun standpunt te bepalen. De heer Van de Kraats vertelde ons nog „WJj hebben liever onze oude tuin maar wij hebben ook respect voor wat de gemeente voor ons heeft klaarge maakt". Burgerlijke Stand Enkele jaren geleden kwam var. de gemeente het teleurstellende be richt, dat de tuin een belemmering voor het uitbreidingsplan was en zou moeten verdwijnen De consternatie was groot, even als het verzet van de speeltuinmen sen, dat na dit bericht ontstond. Onophoudelijk werd met de autori teiten geconfereerd om het besluit ongedaan te maken. Het bleek ech ter dat het belang van deze grote vereniging toch moest wijken voor het algemeen belang. Ook een pe titionnement met ongeveer twee duizend handtekeningen kon hier aan niets veranderen. Het spreekt welhaast vanzelf dat de mensen, die nu vijf en twintig jaar met hart en ziel aan dit werk hun vrije tijd hebben ge geven het gevoel kregen of iets van henzelf zou gaan verdwijnen. De gemeente-autoriteiten hebben dit blijkbaar ook aangevoeld, want men kon weliswaar niet op het besluit terugkomen, doch men toonde zich bij de gemeente vol komen bereid „Het Soesterkwar tier" iets terug te geven, dat het verlies zoveel mogelijk zou ver goeden. Tijdens de Maandagavond in het grote clubgebouw aan de Zonne bloemstraat gehouden jaarvergade ring van de vereniging heeft de heer A. H. Rooimans. stedebouw kundig medewerker van Gemeen tewerken, aan de hand van teke ningen cn een maquette laten zien wat de speeltuinenthousiasten te rug zullen krijgen. Wat komt er? De nieuwe speeltuin, die aan de voorzijde van het grote clubge bouw zal komen te liggen op een stuk grond tussen het gebouw cn het verlengde van de Goudsbloem straat. zal. behoudens de bestaande speelwerktuigen. die zo smakelijk mogelijk in de nieuwe tuin zullen worden geplaatst, ook enkele nieu wigheden bevatten. O.a. staan ge projecteerd klimbomen, rioolbui zen en zelfs zal. op advies van de vroegere schoolarts, de heer W. J v. d Hooft, een hok en ren voor kippen en eenden worden geplaatst. De tuin zal in vier gedeelten wor den gesplitst, namelijk een deel voor jonge kinderen, voor de rij pere jeugd en een gezamenlijke plaats. Daarenboven wordt een speelveld van 45 x 35 meter aan gelegd, dat iets in de diepte zal komen te liggen, waardoor het in de winter mogelijk zal zijn een kleine ijsbaan te maken. Bij dit grasveld zal een toneel tje en een staantvibune worden ge bouwd, zodat, bij eventuele voor stellingen. over een bescheiden ac commodatie kan worden beschikt. Met zeer grote aandacht hebben de aanwezigen de uiteenzetting van de heer Rooimans gevolgd oen hoe wel vooral de ouderen deze nieuwe tuin nog niet direct willen accep teren. of liever gezegd de oude slechts node missen, was men 't er over het algemeen over eens. dat de gemeente zeer veel wil doen om het verlies zoveel mogelijk te ver goeden. Tijdens de uiteenzetting hebben enkele aanwezigen wel getracht van de heer Rooimans bindende beloften over onderdelen van het plan te krijgen doch deze stede- bouwkundige hield zich voorlopig bij de gestelde richtlijnen, echter met de belofte de wensen en grie ven bij de gemeente naar voren te zullen brengen Ten aanzien van het kleine club gebouw. dat moet gaan verdwijnen waren de aanwezigen het er wel over eens dat dit gebouwtje het beste lood- Geboren: Gcrrit. z. van G. de Kruijff cn C. Nleboer; Hendrika. d. van T. i Klijn cn H de Haer; Johanna Elisabeth i Hendrika. d van J. H. Hazelaar en B I E P Gelsing; Grada Hendrika. d. van W. C. Waagenaar en J. D. te Groten- huis, Hedwig Angela Maria. d. van A recht op het grote gebouw kon worden C Bunnik en S. M Haakman; Francier. geplaatst, waarbij het oorspronkelijke Margriet. d_ van P. Dubbelboeren buffet als geluidsonderbreker tussen 1551. Het briefje, dat Kid Blauwneus in de hut van Kees heeft ge vonden, komt Kid bui tengewoon te pas. Want Kees schrijft dat hij heeft bemerkt dat Kid hem wilde vergiftigen en dat hij zal proberen zwemmend de kust van het eiland Fauta te be reiken. Kid moet de toe dracht van het „onge luk" natuurlijk in het journaal vermelden en om tegenover dc autori teiten in Honolulu sterk te staan laat hij opteke nen, dat Kees in een vlaag van waanzin over boord is gesprongen. En j hij wrijft zich in de handen over deze samen-1 nu voorgoed verdwenen en Kid heeft het gete- i de kok een vreemde ontdekking: het drinkwater loop van omstandigheden: die lastige sinjeur is J kende contract op zakDiezelfde dag doet is bedorven. Hoe komt dat nu? belde gebouwen dienst kan doen. Hier door zal het mogelijk blijven In deze aparte ruimte de kleinere onderafde lingen een rustige accommodatie te bieden. KORFBALVELD De heer Gerritsen vroeg of het mo gelijk was een korfbalveld bij de speeltuin aan te leggen. Dc heer Rooi mans deelde mede dat hiervoor dc ruimte orjtbrak. doch dat in een. aan de Dollardstraat aan te leggen grote groengordel, ook terreinen waren ge projecteerd. zodat de korfbalvereniging hiervan vermoedelijk wel een terrein zal kunnen krijgen cn daarmede ook uit de misère zal zijn. Nog deze maand zal een aanvang met de werkzaamheden van de nieuw aan te leggen speeltuin worden be gonnen. althans dan zullen de bomen, heesters, enz., die t.z.t. de tuin een Boudewijn nu alleen aan kop Overleden. Willem Kerkhof, oud 67 Maandagavond werd in de biljartzaal Jr.. echlg. van E. Kemphuis: Cornclis van Hotel ..Neuf" aan de Leusderweg Hcilijgcrs; Gerard, z. van G. van Put ten cn J. Gerritsen. Woudenberg, oud 3 dagen. z. van Woudenberg en H. van Essen. Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen van 30 Maart tot en met 2 April: militaire nestel; 2 lappen stof. ballpoint pen. damesrijwiel, truitje, jongenspetje, tang. motorhand schoen. rozenkrans, bal. étui met inh., paar wanten, sjaal, gekleurde want, damesrijwiel, huissleutel, konijntje, kin. dertasje, witte want. glacé herenhand schoen, broche, glacé dameshandschoen, pakje met inh., glacé herenhandschoen, paar motorhandschocnen. pakje met inh. hondje, blauw kindcrwantje, sleu tel. glacé herenhandschen (R.), porte- monnaie met inh., autoped. de vijfde ronde van het tournooi om het kampioenschap eerste klasse libre van het district „Eemland" gespeeld De greotste verrassing was wel dat 11- mer door een nederlaag tegen Van de Burg de leiding aan de jeugdige Bou dewijn. die van Hammink won, moest afstaan. De Zonneheuvelspeler is nog steeds ongeslagen, maar heeft nog een zwaar programma voor de boeg. Ilmer 162 24 25 6.75 d. Burg 200 24 24 8.33 Witte 67 22 16 3.04 Ten Hoeve 200 22 47 9.09 Voskuilen 200 30 43 6.66 Schouten 86 30 11 2.86 Hammink 198 38 28 5.21 Boudewijn 200 38 18 5.26 Rijn 200 37 37 5.41 Japin 172 37 15 4.65 Hedenmorgen omstreeks 11 uur ontdekten buren, dat in het perceel bewoond door de familie Vaneveld. Hogcweg 279 (juist over de over weg) brand was op de bovenver dieping. Men waarschuwde onmid dellijk mevr. Vaneveld, die met haar drie kinderen alleen thuis was. De vlammen sloegen spoedig uit het dak. Met vereende krachten van omwonenden lukte het nadat eerst de kinderen in veiligheid waren ge bracht ook kleding cn meubilair naar buiten te brengen. De inmiddels gewaarschuwde Amersfoortse Brandweer, die met de grote motorspuit arriveerde gaf, nadat men de grootste moeite had gehad om slangen onder de rails door te leggen. Dat kwam omdat een brandput die dicht bij de wo ning lag niet was te gebruiken, die was defect. Uit het huis was echter niets meer te redden. De heer Vane veld had zijn woning weliswaar verzekerd, doch te laag. Op het ter rein van de brand waren o.a. aan- Tamboers en Pijpers! Zoiets doet denken aan de Marine en aan de zilte geur vanNederlands waterkant. Corpsen, toegerust met fluiten en trommels dragen dan ook een echt Hollands karakter en zij zijn kenmerkend voor onze Vaderlandse feesten en optochten. Kennen wij, Amersfoorters, met allen de man nen van het Chr. Tamboers- en Pijpercorps „Juliana" en bren gen ze niet een bijzondere noot in het opgewekte beeld dat onze volksfeesten bieden? Ziet ze marcheren, getooid met wit en oranje, de zeemanspet op het hoofd en in de geijkte op stelling, welke een langdurige traditie, bij deze corpsen, tot onafwendbare eis heeft gemaakt. Kranig en ordelijk, opgewekt en kleurig. Dit is de indruk, die „Juliana" maakt. GRAND THEATRE tm 4 April ..Nacht, wache". Zondag 2 4.15 6.45 en 0 uur 14 Jaa>" Overige dagen: 2 30 6.45 en 9 uur. .Donderdagcyclus". 5 April 2 30 6 45 .cn 9 uur: ..Ball, het eiland der demonen". CITY THEATER „D? avonturen van Robin Hood Jr" 14 Jaar. Zondag 2 4 15 6.45 en 9 uur. Ov. dagon: 2 30 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER van Vrijdag t na. Maandag: „De zoon van Zor- ro" 14 Jaar Van Dinsdag t.m. Don derdag „Zeebllen" 14 jaar. Vrijdag en Zaterdag: 2.30 6 45 en 9 uur Zondag 2 4.15 6.45 en 9 uur. Ov dagen 2.30 en 8 uur. 4 APRIL- Haagsche Comedie „Ik lach er om" (Noel Coward). Amicltta. 8 uur. 4 APRIL- Ned Ver. v. Weer- en Ster renkunde. dr J. HoutgaSt. ..De radio straling der zon". Vonk's Lunchroom 8 uur. 4 APRIL: Sperwer Verenicing, recep tie t.g.v opening magazijn d'Oranje- boom. 45 uur. 6 APRIL- Feestavond A.Z.C. ..Neptu- nus". bal na. 's Prinsenhof, 8 uur. 6 APRIL: Ncd. Ver tot Bevordering der Bijenteelt. Amersfoort. BlJen- markt op het terrein van notaris Schrcuder (Utrechtseweg). 9 uur opening 7 APRIL Receptie t.g.v. 25-Jarlg be staan Tamboer- en Pljperscorps ..Juliana", gebouw Lange Beeekstr 23. 3—5 uur. 7 APRIL Leerlingen-uitvoering Toon kunst. gebouw Muziekschool, 2 30 u 9 APRIL Sportfondsenbad Neptunus 1 —Brandenburg 1 (heren) en AZPC 2 DKR 2 (heren), 7 15 uur. 10 APRIL Concert Amersf Mannen Koor o.l v. Gerrlt van den Burg m.m.v een symphonle-orkest. soliste Maria Naveu (alt). Markthal. 8 uur OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 2—5 en Dinsdag- en Vrlidagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag- en Zaterdag middag 2.30—1.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes terkwartier (Zonnebloemstraat 6'i Uitlening Dinsdag, en Vrijdagavond van 7—8 uur. R.K OPENBARE LEESZAAL: Uitle ning 11—12.30 en 2 30—5.45; en Maandag, en Vrijdagavond 7—9 u Voor kinderen Woensdag 3—5 en Vrijdag 45 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN: Jos Haan. Jullanaplein 3. tel. 4609 en Socster Apotheek, Oude Soesterweg 92. tel. 5474. Dirigent De Vries jubileert mee Meermalen zongen wij de lof van dit corps. Dat we het ditmaal een extra-artikel wijden ligt in het feit, dat „Juliana" dit jaar zijn 25-jarig bestaan gedenkt en op Zaterdag 7 April met de viering van dit bij zonder feest begint. Want er is een heel programma opgesteld, dat wij hierbij afdrukken. Voor vandaag gaan wij een klein stukje geschiedenis schrijven, dat helaas niet meer kan zijn dan een opsomming der voornaamste ge beurtenissen uit het leven van dit corps. Wat uiterlijkheden kunnen wij vermelden, niet wat deze ver eniging in al die jaren voor haar leden en voor Amersfoort heeft be tekend. TROUW Om te beginnen zegt het nogal tets, da» de huidige directeur de heer Joh de Vries, tevens oprich ter van het corps is Hij is dus de tweede jubilaris. Wij drukken hem gaarne de hand voor zijn trouw, doorzettingsvermogen en on baatzuchtigheid Want alle werk door de heer De Vries voor „Juli ana" verricht, geschiedde geheel belangeloos. Een van zijn schpnnin- gen was ook het jeugdcorps ..Bern- hard". dat thans 76 leden telt die allen hunkeren naar het ogenblik, waarop zij deel van het „corps der groten" mogen uitmaken, dat meer dan 100 man sterk is. NatuurUik was het corps ln geen velden of wegen meer te bekennen, toen dp Duitsers aansluiting hij de .Cultuurkamer' eisten Instrumen ten pn emblemen werden keurig opgeborgen en kwamen prompt weer te voorschijn, toen ..Juliana" als eerste corps na de bevrijding door Amersfoorts straten trok. MET GOUDEN LETTERS Hemelvaartsdag 1947 staat met gouden letteren in de annalen der vereniging opgetekend. Men organi seerde hier toen de landelijke Pij persdag en wie er getuigen van wa ren. herinneren zich de imponeren de taptoe op de Hof Maar kon „Ju liana" een goede gastvrouw zijn, dikwiils ook bezocht zij de zuster verenigingen in den lande en liet haar tonen klinken in Hoorn. Hil versum. Utrecht. Oegstgeest. Mep- oel. TJsselstein Veenendaal en in talrijke andere plaatsen. Veel heeft ..Juliana" ook te dan ken aan onze oud-stadgenoot Dr Joh. Scheurer, die vele jaren ere voorzitter was en thans nog erelid is Thans is de heer J L. van Nieu- wenhuizen ere-voorzitter en wij hopen, dat hij nog veel successen van zijn vereniging mag aan schouwen. Feestprogramma van Juliana" Het programma van Juliana's jubileumviering is als volgt: Zaterdag 7 April: Receptie door het Bestuur in het Chr. Mili tair Centrum, Lange Beek- straat, van 35 uur. Vanzelf - sprekend is ieder, die het Be stuur bij deze gelegenheid wil gelukwensen, van harte wel kom. Zaterdag 7 April: Des avonds reünie van ou-leden. Vrijdag 13 en Zaterdag 14 April: Grote Jubileum-uitvoeringen in de Markthal, aanvang half acht Deze uitvoeringen zijn extra groots opgezet om het Amers foortse publiek te laten zien wat in 25 jaar werd bereikt. Donderdag 3 Mei: ..Juliana" gaat naar Dordrecht om deel te ne men aan de Pijpersdag, die daar wordt georganiseerd door het Pijperscorps „Jubal". Zaterdag 30 JuniGrote Jubi leummars door Amersfoort Zaterdag 14 JuliDistricts-pij- persmiddag, waaraan door ver schillende zusterverenigingen wordt deelgenomen. J „Juliana" viert feest. Een Christe- I mende kwart eeuw, voorwaarts lijk tamboers- en pijperscorps blikt met gepijp van fluiten en geroffel met trots terug op een lange en van trommels. Houd uw wit smette- vaak moeilijke weg. Voorwaarts Juliana, ook de ko- j loos en hoog het oranje! S. wezig Hoofdinspecteur J. Dill van de Amersfoortse Politie, terwijl het blussingswerk onder leiding stond van commandant Bijleveld en on der-commandant Visser. DRIEHUIS. Maandagmiddag om 2 uur is mr J. Thomassen, voor malig particulier secretaris van Prins Bernhard, door vele vrien den en autoriteiten, waaronder dr I. G. van Maasdijk, de heer Dorhout Mees namens de Prins, de heren J. Dreves en dr Noorduin van de Allied Circle, op zijn laatste tocht naar het crematorium te Driehuis- Westerveld begeleid. Dr J. Dreves sprak namens het verzet waarvoor mr Thomassen zoveel had gedaan: zijn leven was kort. maar rijk aan inhoud. Cursus dr Oosterveld In een vertrouwelijk sfeer hield de vrouwenarts dr W. J Oosterveld op 3, 16 en 30 Maart voor een uit gebreid gehoor van dames een cur sus over „De hygiëne van de vrouw", die door de toehoorderessen op hoge prijs werd gesteld. DEN HAAG. Een gascomfoor, dat men vergeten was af te zetten, heeft vannacht 'n omvangrijke brand eroorzaakt in 't directiekantoor Brug genbouw van Rijkswaterstaat aan de Lange Lombardstraat. Het archief, dat door het vuur werd aangetast, moet al een uur of .vier in brand hebben gestaan, toen een nachtwa ker toevallig passeerde en de brand weer waarschuwde. Ruim drie uur werd een hevige strijd geleverd met het vernietigende vuur. Niettemin kon men niet voorkomen, dat een vleugel van het gebouw afbrandde: slechts met veel moeite heeft men kunnen verhinderen, dat het vuur oversloeg op öe aangrenzende huizen in de dichtbevolkte buurt. De scha de is nog niet vastgesteld, maar moet bijzonder groot zijn; vele be langrijke archiefstukken zijn boven dien verloren gegaan. PARIMARIBO. De nieuw ge kozen Staten kwamen Maandag voor het eerst bijeen. Men kan geen reden vinden om naar aan leiding van klachten over knoeie rijen met oproepingskaarten, de verkiezing ongeldig te ver klaren. De afgetreden Minister Hewitt, die zich bereid had /er- klaard om zijn departement waar te nemen tot op 3 April de ucuw® Regeringsraad zijn taak zou aan vangen, heeft onmiddellijke ont heffing van zijn functie \erzocht. Er is nog geen nieuwe Regerings raad gevormd, maar de heer He witt is niet bereid met de nieuwe Staten samen te werken. Voor een talrijk gehoor, voor het merendeel Zwitserlandkenners. hield de heer K. Dorren uit Enschede, daar toe uitgenodigd door de Stichting Ne derland—Zwitserland e o. afdeling Amersfoort, in de bovenzaal van hotel Monopole Maandagavond een leerza me en tevens boeiende voordracht over een zwerftocht door het Mont-Blanc- gebied onder de titel „In de ban der Bergen". De heer Dorren bleek.behalve een uiterst vlot causeur, tevens een uit nemend cineast te zijn. Dit bleek wel uit zijn opnamen, vertoond in een lichtbeelden serie. De heer Dorren werd Ingeleid dooi de voorzitter, de heer G. R. Ebens. ..Geen bergen ter wereld kunnen de nietige mens zozeer aantrekken als juist do fascinerende schoonheid van de bergen ln Zwitserland, het alom befaamde en nimmer volprezen tourls- tenland, ook wel genoemd „het dak van Europa", .=-ldus de heer Dorren. Steeds weer ontdekken de tourist, de vacantieganger en de alpinist er nieu we schoonheid doen er nieuwe kennis op cn zoals de titel van het besprokene reeds zegt, men komt altijd weer „in de ban" van dit grootse, grillig© en voor de alpen „sportsmen" veelal ge vaarlijke gebied. Dit laatste liet ypre- ker zien op het witte doek bij do ver toning van een drietal bergtochten, ondernomen vanuit het alpinistencen trum Chamontx in het Franse gedeel te. Het Mont Blanc gebied werd van vele zijden met prima fotomateriaal naar voren gebracht. Spreker roemde het werk van dt ervaren gidsen en verzuimde niet de ernstige ongevallen die ln de loop der jaren ln de beigen zijn gebeurd, in herinnering te roepen. Indrukwekkend waren de vele na tuuropnamen en onderhoudend de wij ze waarop deze ervaren Zwitserland kenner de verbindende tekst bracht. Het bestuur van de Stichting hoopt binnenkort nogmaals een filmavond ie organiseren. Het is niet onmogelijk dat een Zwitsers© kunstavond wordt gehouden. De Keitjes hebben een wel zeer gelukkige greep gedaan, toen ze besloten bet blijspel „De Kunt om te leven" in studie te nemen. Want de schrijvers Maltbey en Wynne verstaan de kunst een vermakelijk en vernuftig gevonden gegeven op steeds onderhoudende wijze in een vlotte dialoog aan het publiek voor te zetten. Het publiek heeft er dan ook Zaterdag in Amicitia volop van ge noten. De vrolijke, gulle lach was geen ogenblik van de lucht. Met spanning volgde men de vele pha- sen van de zich ontwikkelende malle situatie: een familie, die be richt krijgt uit Australië, dat een 66-jarige grootmoeder, die reeds zo lang geleden daarheen vertrokken was, dat niemand van de thans le venden haar kent. naar Engeland te rugkeert. Zij verzoekt om onderdak gedurende enige tijd. Men is daar volstrekt niet op gesteld. Vooral de heren zien er erg tegen op. Doch de later verschijnende grootmama blijkt zo vitaal te zijn en door schoonheids middelen zo jeugdig te zijn geble ven. dat alle mannen, de butler in cluis, volslagen stapel worden met alle daaraan vastzittende gevolgen: jalouzie en verwijten van de vrou welijke echtgenoten en verloofden. Dat het slot een onverwachte ont knoping bracht, doet verder niet veel ter zake. De handeling draait geheel om het gegeven van de jeug dige Oma! De Keitjes hebben zichzelf met de vertolking van dit genoeglijke stuk overtroffen. Het was zonder twijfel een der allerbeste vertoning van de lange reeks stukken, die ze reeds ten beste hebben gegeven. De ereprijs komt zeer zeker toe aan mevr. B. Schepp-Schwerzel. die een prachtige, sappige vertolking gaf van de grootmoederrol Ook de heer W. Schepp maakte een creatie van dp rol van een sullige echtge noot. Als we nu nog alleen het goe de spel van de heren v. d Vegt en Bothe noemen, wil dit niet zeggen, dat op de prestaties van de overige spelers iets viel aan te merken. De regie was weer in handen van mevr. Cleton, dus prima. We kregen op deze avond voor de eerste maal het geheel nieuwe dé cor van Amicitia te zien. Een mooie aanwinst, die heel wat meer mo gelijkheden biedt dan de oude dé cors. zouden onthaald dering worden. Dus hebben we hem moeten beleren en onze mening zeggen over de ware betekenis van Stadsvenster .Het Stadsvenster, beste in. in wat u zegt. Geeft u mij maar een goede sigaar, don praat ik nergens meer ov :r. Maar het wil me toch vóórkomen, dat bij het ons 250ste Stadsvenster een beetje meer feestvertoon moet zijn, dan bij 't 200ste Waarom we dat doen? Wel, er wordt nogal ge- u aan de door de toeschou wers zo zeer gewaardeerde opvoeringen van „Zeemans vrouwen" en „De big van het 168ste". Op 14 April komt „Ons Toneel" met een gloed- rr.opperd in de kappersza- nieuw stuk voor het voet ken. De kapper babbelt graag, maar hij kan u toch moeilijk tijdens het sche ren of haarknippen met al die cijfers lastig vallen. Dit licht. Met het romantische spel in drie bedrijven „Een mens is meer waard" dingt deze Amersfoortse vereni ging mee naar de prijzen vriend," zo spraken wij, heeft plaats gevonden. En leest u misschien als u op van de NATU-toneelwed- dat u dan vooral de bete- uw beurt zit te wachten! kenis van mijn bijdragen .heeft talrijke medewer kers. Van vele zijden be reiken ons mededelingen, niet vergeet, waarvan de vermelding Het manneke heeft zijn voor onze lezers van groot goede sigaar gekregen. Over het 250ste Stads venster zullen we nog eens nadenken. T weehonderd! zei het belang is. Het Stadsvenster is de bonte revue van tal rijke kleine gebeurtenissen, die tezamen mede een in tegrerend deel van het le ven in Amersfoort uitma ken. Het Stadsvenster wil ook de afspiegeling zijn van de wisselende sfeer, die op allerhande tijd stippen ons stadsbeeld be heerst en door zijn voort durende wijziging er kleur en leven aan verleent. Daarom moet men deze stad liefhebben, om mede werker aan het „Stads venster" te kunnen zijn. En denk eens aan de vele tips, die in het Stadsven ster verschenen en die in lastige en moeilijke geval len voor stadgenoten een oplossing brachten. Zoiets, beste Manneke, kan nu eenmaal niet stof felijk beloond worden. Me dewerkers hebben de be loning te vinden in de rn- 14/ ))vw Manneke vanoch tend tegen ons. „dat gis teravond het 200ste Stads venster in het Dagblad heeft gestaan?" Neen, dat wisten we niet, maar we namen het op zijn gezag aan, want het Manneke pleegt erg secuur te zijn. Toen trokken we eens aan onze sigaar en zeiden: „Tja, waar blijft de tijd!" „En waar blijjt het extra- tje voor de vaste mede werkers?" vroeg het Man neke. Want hij had, eerlijk gezegd, wel gedacht, dat dit jubileum met enige feestelijkheidgepaard nerjy^e voldoening, welke moest gaan. Vóór alles had hij gemeend, dat de vaste medewerkers, waarvan hij zichzelf, in alle bescheiden heid. de belangrijkste re kende, op een of ander stoffelijk blijk van waar- erin bestaat, de lezers van ons blad een prettig ogen blik te hebben bezorgd". „Mmm," zei het Manne ke, als u het zo bekijkt, is het mij goeddaar zit wat Kapperspraatje Een kaalhoofdig man slaakte onlangs de ver zuchting, dat de kapper zo duur wordt. Het knippen kost nu in prijsklasse drie ai f 0 80. We hebben toen gezegd: „da's wel duur voor die paar haren van u, maar „Wat maar", zei de man. Toen hebben we 'm ver teld. dat de kapper ook met kostenstijging rekening moet houden. Dat duurt al van 1 Juli 1947 af. Toen kwam de omzetbelasting van 2 op 3 en op 1 Ja nuari 151 zelfs op 4 Dan is er nog de invoering van de weeldebelasting, stijging van de prijzen voor gas, electriciteit en kolen; huurverhoging; stijging van materiaalkosten met 58 Vc, loonsverhoging met 20 en verhoging van de so ciale lasten met 33 1/3 strijd. Velen lazen wellicht Ma- A CJC-bazar rie DesselPoot's roman „Toen de herten riepen". Uit dit gegeven putte René Bosch gegevens voor een sterk toneelstuk. In een milieu van jagers, boeren en stropers komen in de begeerte naar de vangst van een edelhert de harts tochten van de mens naai* boven. Er breken conflicten uit en ten slotte blijkt, dat de dood van het begeerde hert ook de dood van een mens betekent. Een spel dus van harten en herten! Doe „Ons Toneel" een plezier en ga kijken. Het is de moeite waard. De Vrijzinnig Christelij ke Jongeren Bond is druk met de voorbereiding van 'n bazar. Donderdagavond' om zeven uur zwaait de deur van het Gebouw van de Vrijzinnig Hervormden open. Dan moet u binnen eens kijken. U zult er van versteld staan wat die jon gens en meisjes bijeen heb ben gebracht. Vrijdag 6 April kunt u op dezelfde tijd terecht en Zaterdag 7 April draait de bazar al om twee uur. En waarom maakt de VCJC nu al die drukte0 Omdat het jeugdwerk veel geld vraagt. Over de waar de van dit werk hoeven wij u niet veel te zeggen. Is er een schoner ideaal te verwezenlijken dan het brengen van de jeugd in de sfeer van culturele en geestelijke gemeenschap? Daar zijn we het dan over eens U gaat dus naar die bazar! Onze actie De Amersfoortse Toneel- Enfin, er zou nog meer vereniging „Ons Toneel" Van 't 2ilverpapierfront niet anders dan goede be richten. Het bergje wordt een berg en die berg Nu ja, u weet het, die moet ten slotte een geleide hond worden. Daar doet u aan mee zoals de fam. Ger ritsen, Gerrit van Stelling- werfstraat 64, de fam. Van „Ons Toneel Doornik, Bothsteeg en Jan en Tonnie Hoegen uit de over de benarde positie van de kappers te vertel len zijn. Frans Halsstraat het deden, beweegt zich, wat haar re- Als het zo gaat vieren we pertoire betreft, op veler- snel ons zilverpapieren ju- lei gebied. Wij herinneren bileum. UTRECHT. Aan het eind van 1954 zullen bij de Nederlandsche Spoorwegen nog slechts 300 stoom locomotieven in bedrijf zijn. Niet alleen het tractiedepot Amersfoort zal verdwijnen. (1 Januari 1952), maar in de eerstvolgende jaren ook Venlo, Zwolle (of Hengelo). Eindhoven. Rotterdam-Fijenoord en Alkmaar. De depots te Heer len. Nijmegen. Roosendaal, Am sterdam, Groningen en Hengelo (of Zwolle) zullen blijven bestaat}. Eindhoven, Venlo en Rotterd m- Fijenoord zullen worden veran derd in depots voor diesel-elec- trische locomotieven. In Utrecht blijft gevestigd het depot voor die- sei-electrische treinstellen. Bedrijfspensioenfonds ook voor patroons DEN HAAG. De organisaties van werkgevers en werknemers in de schildersbranche hebben een bedrijfspensioenfonds in het leven geroepen. De staatssecretaris van Sociale Zaken (Arbeid) heeft de deelneming in dit fonds voor alle bedrijfsgenoten met ingang van 2 April verplicht gesteld op grond van de Wet betreffende Verplichte Deelneming in een Bedrijfspen sioenfonds. W. Mengelberg herdacht Zowel het Concertgebouworkest als het Residentie-orkest hebben Willem Mengelberg herdacht. In hei Amster damse gebouw o.l v. Otto Klemperer heeft Roos Bodsma „Der Absehled" gezongen uit Mahler's „Lied van der Erde". Het Toonkunstkoor zong het ko raal uit de Matth. Passion „Wen ich einmal soil scheidenOnder de aan wezige autoriteiten bevond zich de Mi nister van O.. K. en W. Ned. Herv. kerk Beroepen te Varsseveld dr. A. v. d. Hoeven te Utrecht; te Haaften B. Ha verkamp te Veen- te Zevenhuizen iZ H.) Ter Steege te Weesp; te Schiedam J. D. Smtds te Vcenhulzen. Bedankt voor Beusichem dr. F. de Graaff te Well en Ammerzoden. Rem. Broederschap Beroepen te Rotterdam: J. Lafout te BoskoopWaddinxveea.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2