Gedenkboek Gymnasium pleidooi voor klassieke opvoeding A.T.E. werkt hard en serieus Moeilijke opgave voor TABSVENSTER Zinvol getuigenis van oud-leerlingen In Suriname heerst grote geestelijke nood Amersfoorts Mannenkoor bevredigt een groot gehoor in Markthal Henk van Bronswijk Dankbaarheid en diep respect Noteert u even Bonte samenstelling van het programma Peter Voskuilen is er in eMr 2 Woensdag 11 April 'oens. Ter gelegenheid van het 575-jarig bestaan van ons stedelijk gymnasium „Johan v. Oldenbarnevelt" is een gedenkboekje verschenen, dat weliswaar niet de omvang heeft van het uitgebreide boekwerk, dat bij het 550-jarig jubileum het licht zag, maar dat niettemin, zoals de commissie van redac tie aangeeft, beoogt daarop een passende aansluiting te geven. Het keurig verzorgde werkje ligt op de schrijftafel voor ons en we hebben er een in teressant uurtje mede doorgebracht. In de frisse omslag met een afbeelding van het Gymnasium bevinden zich 80 pagina's druk, waarin het een ge noegen is te bladeren. het Oud-Katholiek Seminarie" is de titel van een kleine, maar interes sante historische studie, welke de heer P. J. Jans (eindex. 1929) wijdt aar. dit onderwerp. Dan volgt er een „terugblik" door Dr Mr. P. A. H. Baan. (eindex. 1931) die, na een uiteenzetting van een deel zijner eigen jeugdbeleve- nissen tot de slottirade komt: Nog steeds, wanneer wij in het leven van alledag mensen ontmoeten uit die tijd, komt er iets van een rust, een gelukkige herinnering, die deze woe- lige, onrustige tijd even een rust punt geeft. De heer H. H. Geertsma (eindex. 1935) is in de handel gegaan, maar zou toch zijn opleiding aan ons Gvmnasium niet gemist willen heb ben. Het boekje opent, heel gelukkig, met een mooie pentekening van Paul van Dam. voorstellende de ou de huisjes aan de Hellestraat met O.L. Vrouwetoren hoog daarachter oprijzende. Een lofzang op het Amersfoortse Gymnasium in een klassiek metrisch kleed gestoken, is de bijdrage van Henk Leopold (Eindex. 1936) én Eli sabeth Scheltema de Heere (Eind ex 1915) getuigt van haar liefde voor deze oude stad in een „Ode aan Amersfoort", die aldus besluit: Altijd zal er uit u rijzen Kracht van jeugd en levensmoed Dr. F. H. Parigger beschrijft de inhoud van zijn drama „Sejanus" (wij deelden over dit treurspel reeds het nodige mede) en dan komt als pièce de résistance: Uit de geschie denis van de Latijnse School, door rector Dr. B. Keulen, welke geschie denis wij reeds in extenso in ons blad overnamen. Vervolgens schrijft de heer J. Ver meulen (Einjexamen 1395) een merkwaardig artikel, waarin de groei van Amersfoort en die van het gymnasium sinds de 500-jaar- viering met elkaar worden vergele ken. Een herinnering aan Dr Her man Gorter van de hand van Ds. D Horseling (eindexamen 1896), ver telt van de betekenis van deze gro te nationale dichter als leraar aan het Gymnasium. Goede gids Dr. A. Rinkel, oud-katholiek Aartsbisschop van Utrecht (eindex. 1396) gedenkt Rector Moll in een gevoelig artikel, met de slotregels: Wanneer men van 12 tot 18 jaar zulk een mens als gids heeft, be seft men natuurlijk niet half. wat een rijkdom hij ons meegeeft! De dankbaarheid en het diepste respect ontwaken eerst later. Wat wij van Dr. Moll hebben ho ren verhalen, doet ons deze lof als zeer verdiend voorkomen. Zij is van toepassing op vele waardige man nen, die in de loop der tijden hun beste krachten aan onze Latijnse school gaven. Mevrouw Jeanette Kooiman-Du Quesne v. Bruchem (eindex. 1916) deelt ons mede, dat zij een weten schappelijke mislukkeling is, maar dat ze ten slotte toch prefereerde huismoeder te worden. Uit haar geestig artikel blijkt overigens, dat het onderwijs aan de Johan vah Ol- debarneveld school aan haar wel besteed was. Herinneringen van 1915-1921 haalt Mevrouw W. J. C. Wories-van Vol lenhoven op. Over de gezellige jeugdjaren op het „Gym" weet zij genoeglijk te vertellen en wij be grijpen, dat zij de jaren, daar door gebracht. ziet als gouden jaren. Drs. J. F. van Haselen (eindex. 1921) heeft het over „Mijnheer Smit de leraar met de aansteke lijke fantasie en de man, die „ge niale fouten" met een extra punt waardeerde Grappig is. wat hij ver telt van Dr. Smit en de bioscoop! „Mijmering". In dichtvorm schrijft Anneke Fei- kema, alias Kee (eindexamen 1929) een Mijmering", waarbij zij haar oud-leraren herdenkt en te laat inziet, dat: ,.Ja, er waren zoveel wijzen. Die door ons moesten vergrijzen". „Ons Amersfoorts Gymnasium en Burgerlijke Stand GEBOREN: Maria Hermina Cornells, cl. v J van Diggcle en A G. de Haan. Anne Elizabeth, d. van D. H. Abbenes en R I. Robinson; Jolanda. d. van J. J. Coerten en B M. Boel: Marja Marga- retha, d van F. F. N Meilink en P. M. Bergs; Nicolaas Jacobus, z van C. Bor en J N. Bronk. OVERLEDENTcuntje de Jong. oud 33 jaar, echtg. van H. van de Groep. GEEN SPREEKUUR Wethouder J. Koopman is ver hinderd morgen spreekuur te hou den. GRAND THEATRE: t.m. 10 April en Donderdagmiddag 12 April. 2 30 uur ..Tea for two" (alle leeftijden). Zon dag 2. 4 15. 6.45 en 9 uur: Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Woensdag middag li April 2 uur 's middags: „Scapino ballet" (speciale jeugd voorstelling) Woensdagavond 11 April, aanvang 8 uur: ..Scapino ba'- let". Donderdagavond 12 April, aan vang 3 uur Goud en Antiek", to neeluitvoering door ATE (huldiging Peter Voskuilen) CITY THEATER: „Een heer in 't ver keer" (alle leeftijden). Zondag: 2. 4 15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen: 2.30. 6.45 en 9 uur. REMBRANDT THEATER. Van Vrijdag tot en met Maandag: „De zoon van Zorro" (deel II), 14 jaar. Van Dins dag tot en met Donderdag: Avon tuur op de Mount Hood", 14 Jaar. Vooraf; ..Cowboy Serenade", 14 jr. 2.30 en 8 uur. 11 APRIL, Amicltia: Kindcrmatlné; 2 u. 11 APRIL. Grand ThéStre: Scaplnobal- let; 2 en 8 uur. 11 APRIL. Openbare Leeszaal: Volks universiteit. Dr P. Glazema: „Het oudheidkundig bodemonderzoek in Nederland": 8 uur. 12 APRIL. Grand ThéStre: Jubileum- voorstelling Peter Voskuilen, ATE' „Goud en Antiek" 7 30 uur. APRIL. Gebouw Vrlj2. Hervorm den. 8 uur: Pro Juventute, de heer A. Oosterlee over 't V.B.S.-werk. APRIL Concordia, Langestraat 113, 3—4 uur receptie 15 Jaar voet bal- en athletlekverenlglng „De Posthoorn", tevens viering kampi oenschap le elftal. OPENBARE LEESZAAL Uitlening volwassen 25 en Dinsdag, en VrUdagavond van 7—9 uur Voor kinderen Woensdag, en Zaterdag middag 2.304.30 uur OPENBARE LEESZAAL filiaal Soes- terkwartier (Zonnebloemstraat 67» Uitlening Dlnsdae. en VrUdagavond van 7—8 uur R.K OPENBARE LEESZAAL Uitle ning 11 12.30 en 2 305 45; en Maandag, en Vrijdagavond 7—9 u Voor Kinderen Woensdag 35 en Vrijdag 45 uur. 12 14 Jet van Rhijn (eindex. 1939) heeft het pad der muziek gekozen, maar ook zij prijst de klassieke opleiding in haar „Regina, reginae, reginae..", en vindt dat han- L/mnasiumtyd een film in technicolor is geweest. Zeeën van groei Marietje Fischer (eindex. 1940) schrijft ook haar „Mijmeringen" neer en constateert de vertedering voor de school, die wij na jaren voelen, terwijl we haar zo vaak ver wensten. toen we nog als leerlingen in de veilige beslotenheid van het klasje verkeerden. Wie onzer heeft niet die ervaring opgedaan? Immers, zoals Marietje Fischer het zegt: „Zeeën van groei en ondervinding en rijping liggen tussen toen en nu. De heer j. L. Teyten geeft ten slotte een korte geschiedenis van de laatste kwart-eeuw Amersfoorts Gymnasiumleven, terwijl het boekje besluit met een lijst der docenten van 1926-1951. Wanneer wij nog vertellen, dat overal aantrekkelijke en merkwaar dige foto's tussen de tekst zijn aan gebracht, kunnen we dit verslag be ëindigen en alleen maar betreuren, dat dit gedenkboekje niet in de han del is. Menig Amersfoorter zou het gaarne bezitten. S. Het Van Oldenbarnevelt Gym de B.W. Laan. DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1553. Kees wordt met een schok wakker, wan neer het schip op de rot sen stoot. Verschrikt kijkt hij om zich heen en hij begrijpt, dat dit het einde van de „Zee bruid" moet zijn. Fauta is onbewoonbaar, alleen komen zo om het half jaar bewoners van Mid way hier eieren zoeken. Kees ziet in. dat hij zich nu in een précaire posi tie bevindt want als hij het zo lang uithoudt en wordt gevonden, dan zal Kid Blauwneus hem er zeker van beschuldigen de „Zeebruid" te hebben gestolen. En Kees heeft DEN 1 geen enkel bewijs om de schurkenstreken van Kid aan te tonen. Ja, wat moet hij nu beginnen op deze eenzame kust zonder enige hulp0 imer n dit Wie een avond geluisterd heeft naar Ds. Legcne, als hjj vertelt over Suriname, komt onder de indruk van de ontzaglijke nood, onder de in landse bevolking, van dit gewest. Voor een land, driemaal zo groot als Ne derland, is er slechts één ziekenhuis, het Prinses Juliana-hospitaal van de zending der Evang.-brocdergemeenle. En ook daarboven hangt de drei ging van gesloten te moeten worden, omdat de benodigde gelden niet vol doende toevloeien. Als ieder protestant in Nederland per jaar slechts één cent zou geven, dan was het bestaan van dit zendingsziekenhuis verzekerd! Nederland moet een schuld inlossen En zou ieder een dubbeltje per jaar geven, dan waren de exploita tiekosten van al het Zendingswerk der Broedergemeente in Suriname gedekt. Wat betekenen deze onbeduidende bedragen, die van ons gevraagd worden, tegenover de onbaatzuch tigheid en opoffering van alles wat wij menen niet te kunnen missen, van hen, die daar hun leven geven om het volk van Suriname te hel pen? Sedert de Zending daar begon, hebben 250 zendelingen hun leven er gelaten. Nederland heeft tegen over Suriname een grote schuld. In de slaventijd zijn millioenen gul dens naar Nederland gestroomd. Na de slavenbevrijding was er niemand meer om op de ondernemingen te werken. Ons land was het laatste land. dat de slaven vrijheid gaf. Dezen gingen niet meer naar de on dernemingen terug. Lang vóór de slavenbevrijding was de Zending begonnen onder de slaven te ar beiden, hoewel dit niet was toege staan. En toen in 1863 de slaven vrij kwamen, kon de Zending dat gehele slavenvolk opvangen. Hoe primitief de bevolking er nog leeft en welke afschuwelijke gebruiken er nog beslaan, konden wij zien op een film die Ds. Legéne vertoonde. De vrees voor allerlei geesten begeleidt de mensen van de wieg lot het graf. Daaruit komen allerlei gruwelen voort, als het om dragen gedurende dagen, soms we ken van gestorvenen, tot de geest geopenbaard heeft, aan wiens schuld de dood te wijten is, het levend verbranden, het doden van kinderen om de geesten gunstig te stemmen enz. Even groot als de geestelijke nood, is de medische. Een aangrijpend beeld daarvan bood het gedeelte van de film, dat handelde over Zuster Nel, één van die stille werksters, voor wie geen fanfares geblazen worden, die misschien nooit een „lintje" krijgen, maar die een wereld van ellende en lijden dagelijks aanschouwen en trachten daarin verzachting te brengen. Dat hiervoor somtijds bovenmenselijke inspanning wordt gevraagd, zal men begrijpen en als men weet, dat in het binnenland, met een oppervlak te van 13.000.000 H A. geen wegen zijn en voor blanken de enige com municatie is via de rivieren met hun menigvuldige stroomversnel lingen, waar tegenop roeien schier onmogelijk is. De bijeenkomst waarin ds. Legêne sprak, was belegd door de Vereni ging Oost en West en werd geopend door de voorzitter, de heer P. Coops. „An der schonen blauen Donau", deze fascinerende wals van Johann Strauss, Is een pracht van een uitsmijter en men kan de motieven daaruit nog zo heerlijk bij zichzelf nèuriën, als men huiswaarts keert, voldaan, van een concert als gisteravond Amersfoorts Mannenkoor in de Markthal gaf voor een uitverkocht huis. Wanneer we dit slotnummer zetten naast Psalm 23 van Franz Schu bert, waarmee men het concert opende, hebben we enig idee gegeven van de bonte samenstelling van het programma. Maria Naven ster van 't concert We wijten dit overigens niet aan te weinig harmonisch inzicht bij de koorleiding, maar menen, dat men welbewust getracht heeft ieder het zijne te geven. Er was ook een symphonie-orkest, dat zowel in de begeleiding als zelf standig speelde: allemaal goede mu sici; cie alles kunnen spelen, wat men ze voorlegt. Doch, als men zo'n groepje musici maar zo bijeen brengt, heeft men nog geen orkest. Maar als we dit in aanmerking ne men, moeten we verklaren, dat ze 't er nog knap af hebben gebracht. En dan was er de altzangeres Ma ria Naven en zij was de ster van deze avond. Meermalen schreven we over haar en constateerden de stij gende lijn, waarin haar prestaties zich bewegen. Ook gisteravond viel weer op hoeveelzijdig deze kunste nares is. Groot is haar stemomvang en aantrekkelijk zowel in de hoge als in de lage tonen. Ze heeft daar bij een uitstekend stemvolume, en een mooie voordracht, die de laatste tijd zeer aan gevoeligheid is toege nomen. Zij zong met koor en orkest Brahms' beroemde Alt-rhapsodie, een compositie, die de soliste grote moeilijkheden kan bezorgen. Er ont brak helaas èèn ding en dat was de juiste, sterkte verhouding tussen de drie deelnemende partijen. Het koor had zich hier wat meer moeten ma tigen om de altpartij meer relief te geven. Maar het was verder prach tig Ook de beide composities van Handel, resp. uit „Semele" en uit „Samson" voor alt met orkestbege leiding waren voor Maria Naven een groot succes. Zeer mooi zong ze „O. hör mem Flehen" en het orkestje sloot zich zeer waardig en harmo nisch knap aan. MEER DEEMOED. Het Mannenkoor had daartussen capella of mèt begeleiding enkele nummers gezongen. We noemden reeds Psalm 23, waarvan naar onze mening het tweede vers „Und wall ich auch ins Todesschatten Tale", niet de uitdrukking van deemoed kreeg, die het behoeft. „Alter Baum" van Ernst Honegger is een eenvoudige, aantrekkelijke compositie. Ueber den Feldweg" van J. B. Foerster, was in de bassen te zwaar. Dit. tedere lied. heeft in de diepe mannenstemmen het rhythme der voetstappen, die de begrafenis van een jonge vrouw begeleiden. De/p voetstappen zijn wel nadruk kelijk en voeren onafwendbaar naar het graf, maar ze zijn niet zwaar. Juist, als ze zacht worden gezongen, komt het noodlottig-dwingende ka rakter veel sterker uit. In Hendrik Andriessens „De Zaai er" een vrij moderne compositie, kwamen de fouten van het koor eer der aan het licht, dan in de vlotte composities van Strauss, Von Sup- pé en Von Weber, waarmee men eindigde. Deze nummers kent men door en door; ze liggen gemakkelijk in 't gehoor en werden uitstekend voorgedragen. Bij een compositie echter als van „de Zaaier" (uit muzikaal oogpunt kunnen we die niet zozeer bewon deren) blijkt, dat er een stuk even wicht tussen de stemmen verloren gaat En dat er nog veel oefening nodig is, om dit soort werk vol maakt te brengen. Bovendien viel in dit Nederlandse nummer op. dat de uitspraak, speciaal der klinkers, voorwerp van voortdurende zorg dient te zijn. Maar het Mannenkoor blijft een stuk van onze locale trots en met recht. Het orkestje speelde zelfstandig een „Romantisch Intermezzo" van Wagenaar, dat niet onaardig klonk, maar ons niet wonderlijk imponeer de. Handels „Concerto Grosso" droeg nadrukkelijk de sporen van een niet voldoende voorbereiding. De routine van de dames en heren <5ET^T VDBUJ?6 maakte echter, dat ze bijna overal in de begeleiding uitstekend volde den. We hebben vooral de fluit en ook de Engelse hoorn (in de wals van Strauss') bewonderd. S. Peter Voskuilen als de antiquair Descius Heiss en achter hem Joh. van Bijsterveld als de be diende Archie Fellowes tijdens een repetitie. (Archifoto) (Van een onzer verslaggevers) Het Amers foorts Toneel En semble mag tot een van Amers foorts beste ama- teurtoneelvereni- glngcn worden ge rekend. Het is begrijpelijk, dat een dergelijke groep ook goede amateur-tonelis ten aantrekt. Pe ter Voskuilen is een van hen. Hij staat aan de voor avond van zijn vijftig-jarig to- nceljubilcum. Over de levens gang van deze kunstenaar, want zo mogen wij Vos kuilen toch wel noemen, is al uit voerig door een deskundig medewerker ven. Behalve Voskuilen telt ATE nog andere krachten van betekenis. De geschre- E1/ IE heel vroeger lid VV van een mannenzang- schappelijk, vereniging was, kent het - oude lied, dat in die tijden (waar zijn ze gebleven?) bij zulke koren populair was. Het werd gezongen aan het slot der repetitieavon den en luidde: Mannen, tien uur heit de klok! Toegeknoopt nu gauw de rok. Hier bij ons was 't harmonie Ook bij vrouwlief blijve die. Gisteravond hield het Amersfoorts Mannenkoor geen repetitie, maar het gaf een uitvoering en 't was ook later dan tien uur, toen Gerrit van de Burg de dirigeerstaf neerlegde. Echter, de mannen kon den zo gauw de rok niet toeknopen, vanwege "t ge drang bij de vestiaire. We vrezen, dat veel bezoekers om deze redenen tamelijk laat zijn thuis gekomen. Toch willen we hier een pluimpje op de hoed van 't publiek steken, dat gister avond in de Markthal naar het concert had geluisterd. Wie wel eens de „run"' op de vestiaire heeft gezien, die na 'n voorstelling vaak gebruikelijk is, helaas, en ons een weinig aan de toe komst der mensheid doet twijfelen, moet gisteravond aangenaam verrast zijn geweest. Want bij alle ge drang heerste er 'n vriend stemming voor de toonbank, waar achter. zo tergend dichtbij, onze kleren hingen. We weten natuurlijk wel, hoe dat kwam. Immers, voor ons. achter ons en op zij neuriede men nog de opgeioekte tonen van Strauss' wals. ivaarmede 't mannenkoor de avond had besloten. Was dat de veredelende werking van de muziek in 't algemeen, of van deze echt-Weense klanken in 't bijzonder0 Deze vraag leggen wij vandaag, lezer, aan u voor. sloten bij de sectie beel dende kunst der Amers foortse Gemeenschap, zijn hun expositiezaal kwijt. Het bestuur van het Pie- ter- en Bloklandsgasthuis wenst namelijk het man- nendeel van 't Bloklands gasthuis in de oude toe stand terug te brengen. Tot September wil men toeristen in de gelegenheid stellen deze historische ruimte te bezichtigen. Zo men weet bevinden zich achter de expositie-schot ten de bedsteden. De sectie zoekt ijverig naar een nieuwe ruimte, maar veel uitzicht is er niet. Geen expositie-ruimte De kunstenaarsverenigin gen in Amersfoort, aange- |-| IER is nu het overtui- 1 gend bewijs van het welslagen der zilverpapier- actie. Dozen en zakken vol staan in de kelder van ons gebouw voor verzending naar het Nederlands Blin den Geleidehondenfonds gereed. Onze administratice Lies van Daal is er wat druk mee om zilverpapier, cap- cules en theelood uit te zoeken. Zij doet het met overtuiging, want ook zij weet, dat het doel goed is. Aan u lezers van het Stadsvenster de taak om nog meer dozen vol zilver papier in de kelder te krij gen We zijn nog niet aan ons doel toe! Laag water Naar de stand van 't wa ter in de stadsgrachten ge rekend, zitten we in 't hartje van de zomer. Een deel van de bodem ligt droog en nu blijkt eerst goed wat de Amersfoorters in het water werpen. Die rommel varieert van ledi kanten tot potdeksels. Waarom staan de grach ten bijna droog? Wel, er moet zo hier en daar wat aan de walkanten worden gerepareerd. Men zegt zelfs, dat de dienst gemeentewerken de grachten helemaal droog wil leggen, maar dat is een fabeltje. Bij de dienst weet men wel beter. Voor droog legging zijn zeer bijzondere maatregelen nodig. Proficiat Het wordt 1 Mei a.s. een belangrijke dag voor Jan van Pluuren, de populaire kellner van de Stationsres tauratie. Hij herdenkt dan n.l. de dag dat hij vijf en twintig jaren geleden in dienst, kwam. Alvast onze gelukwensen. i!i!Miniiiii¥lliifrilii®l!llia!ii!u!rji!r4n!iii(cnniiniülM» Klop even aan 't Stadsven ster. TeL 4291: iedere morgen van tien tot twaalf uur. regiseur Henk van Bronswijk is ook een sterke figuur in de ama teurtoneelwereld. Hij stond al vrij jong op de Bühne en is met Vos kuilen een van de oprichters van het na de oorlog niet meer her leefde „Kunst na Arbeid". Hoewel niet zo politiek gericht is ATE in wezen de voortzetting van „Kunst na Arbeid". In ATE vindt men althans tal van krach ten uit deze eertijds bekende en voortreffelijke toneelgroep terug. ZWARE OPGAVEN Nu is dan aan Henk van Brons wijk de moeilijke taak opgedragen om „Goud en Antiek" er bij de spelers van ATE in te krijgen. Dat is beslist geen eenvoudige opgave. Menige zweetdroppel is tijdens de repetities gevallen. Maanden komt men al bijeen in het gastvrije huis van De Vries aan de Oude Soes- terweg. Er staan tijdens de repeti tie wat stoelen op een rij en zo goed en zo kwaad als het gaat schept men de sfeer, die morgen ook op het toneel van „Grand" moet heersen. Peter Voskuilen is er bij iedere repetitie helemaal in. Door deze krachtfiguur krijgt zo'n repetitie de juiste betekenis. Af en toe springt Van Bronswijk er tussen. ZO NIET! „Nee, zo moet het niet" en dan druk gebarend en met zijn mooie volle stem geeft Van Bronswijk aan hoe het wel moet. En zo gaat het niet eenmaal maar misschien wel honderd maal. ATE moet met „Goud en Antiek" goed voor het voetlicht komen. Er mag niets aan mankeren. Het is de avond, of lie ver het is de dag van Peter Vos kuilen, de dag van de antiquair Descius Heiss in wiens huid de to neel-jubilaris moet kruipen. En dat doet hij goed. Wij kunnen u dat verzekeren nu wij zo'n sublie me repetitie van ATE mochten be leven. Nee. in die groep wordt geen gekheid verkocht. Bij ATE wordt gewerkt, hard en serieus. Voorlichting over det "'as van de schnolpsychTT Op uitnodiging van de si' lievei tot oprichting en instanai; dden i van medisch-opvoedkundigin het reau's in Amersfoort komei gclukl dagavond 20 April prof dr erigen Langeveld, hoogleraar te lt de A en dr S. J. P. Dercksen, cs trouw van de Hervormde Stichtim de geestelijke volksgezondh^^, or zu Amsterdam spreken in het of. Ai van de Vrijzinnig Hervormd;." de Zuidsingel. Beiden zul!-_ - de schoolpsycholt ening laatstgenoemde s:^p' dat taak van handelen, mede in verband met de bes_. verschillen in levensbeschoi®* Deze lezingen zijn in de plaats bestemd voor hen. enigerlei wijze betrokken zijn (onderwijzers b vb| schoolpsychologische dienst,! binnenkort aan het mfiisr^M voedkundig bureau aan de straat verbonden zal worden. I Zijn SOEST en fa EH VVV „Soest Vooriinet i romis vergadert $£efj De jaarvergadering van de vfjj1' „Soest Vooruit", mocht zich ,- .a dagavond verheugen in een bi>efe gewoon groot bezoek. De k<et 8° kamer van Eemland was gehei£n a leden bezet, toen de voorzitter oen. heer J. G A. Batenburg me' 'erkla opwekkend woord de vergacfierfra oponde. ijke e Nadat enige ingekomen stuen o waren behandeld, werd het ijj nit verslag van de secretaris, de-jng n J. J. H. A. Hoppenbrouwer iteur.e zeer uitvoerig was uitget:5eh0U( voorgelezen. Het bleek, dat c£.jngsp eniging met een 20-tal leden ;juine toegenomen. 3jndin De penningmeester, de hec__en Mook, gaf een breed verslag T&voe, rekening en verantwoordings vereniging. De kas sloot ®eKCI1. nadelig saldo van f 931.63. houdi Het bestuursvoorstel om k S"P legde IJsbaan- en Filmfond*r aari6e te" boeken naar het resem-wel Verkeershuis, bracht de nodjr-"* opstiji cussie te weeg. Notaris Varfca De maakte tenslotte er een voert'sloeg om het bedrag van f 2.000.-'"'-'dem schikking te stielen van de t'Thet m sle tot stichting van een 1- een welk voorstel met 22 tegen 21 Titzoi men werd aangenomen I. j fonds werd overgeboekt naar Verkeershuis. Bij monde van de heer H Nt:r Harten, werd de penningmeester,1* heer L. Mook. decharge verl«tan0 voor zijn accuraat beheer der i^aar den. Aftredend waren de heren RILsme Graaf en F. F. J. v. d. Berg. Ikabii genoemde werd herkozen, dochkaral de plaats van de heer v. d. E Dii werd gekozen de heer L. F. J niet. Brink, eigenaar van de „Bosvjjteeh De voorzitter, de heer J. G A. jcabi tenburg. die ook aftredend tg werd bij acclamatie herkozen. qU(j Peruka-afdeling opgericht In een druk bezochte verg ring in De Gouden Ploeg -• Soest een afdeling van „Peru de vakbond voor het pens. rusthuis- en kamerverhuur op richt. Deze bedrijven, welke doo: „Horeca" niet worden opgenon hebben vele gezamenlijke be.! 1 gen. I De heer H. Smit, landelijk vc, zitter van „Peruka" te Ut re E hield een inleidend woord, wai bij 2 zov ten ook de heer D. J. Brinxa, lande propagandist het grote nut vat! organisatie uiteenzette. De discussies die hierop volgc der waren zeer levendig, en het re tal» taat was de oprichting van de var deling Soest. Tot voorzitter v, gekozen de heer H. de Jager, cretaresse mevr. Gelderman—!1 Boesterd. Bosstraat 15 en pennn*. meesteresse, mej. W. J. Nieuwko Sportweek op kom: De besprekingen tussen de pU: selijke sportverenigingen zijn een vergevorderd stadium gé i men, wat betreft het organist' 'J- van een sportweek. In de allereerste plaats zal' ■- competitie worden gespeeld tut de plaatselijke voetbalverenif gen om het kampioenschap w. Soest. Deelnemende vereniging zijn: B.D.C., K.P.S., S.E.C., S* 'u, terberg. S.P.S.V. en Soester Br ge Tegen elkaar zullen in de eer; ronde spelen: BDCSoester Bt KPSSoesterberg en SECSP? £j, Verder zullen gymnastiek-: m monstraties en andere sporü] beurtenissen plaats vinden, z< er volop van de sport in de koi de weken zal zijn te genieten. fr R.K. MIDDENSTANDS- VERENIGING s De R.K. Middenstandsverenig^ j- hield in het St. Josephgebouw 1$ e jaarvergadering, onder voorzit schap van de heer W. Butzelaar_ Na het uitbrengen van de j^' v verslagen door de secretaris penningmeester, kwam de f stuursverkiezing aan de orde. a De heren W. Butzelaar en1 - Zoetelief Jr.. die periodiek a2 den. stelden zich niet herkiesbat Als nieuwe voorzitter werd zen de heer J. H. Hom. die rew bestuurslid was, zodat de ver'^ zing van twee bestuursleden plaats vinden. De heren E. Daatselaar en Huurdeman werden met meerdtf beid van stemmen gekozen.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 2