Het bier is weet» best KLM Jo Nobel Zo maar, voor de aardigheid Eis met klerr merk F m m m <jê F North State Makelaarskantoor F. de Feb er VROUWELIJKE KRACHT MOT motoi; HULP in de strijkerij EERSTE MONTEURS ASTHMA LIJDERS een assistente v.d. hoofdjuffrouwtongeh.) ENERGIEKE VERTEGENWOORDIGERS A. A K V GEMEENTELIJKE WESTERSTRAAT 2 Voordrachtskunstenaar heeft rich gevestigd te AMERSFOORT, van Effelaan 25. Uitnodigingen. aanvragen van prospectus met beoor delingen of opgave van les sen. (privé of in clubver band) aan bovenst, adres. VERDELGING Koornstraat 33 Tel. 8627 (K 2950) Hilvertum 'n Goed lopend horloge is een waardevol bezit Gouden heren- en dameshorloges, sta len, waterdichte en schokvrije horloges. Ook met waterdichte kast. Wij garanderen U van elk horloge, dat het is voorzien van prima Zwitsers anker uurwerk met 15 of meer stenen Eigen reparatie- inrichting LANGESTRAAT 26 hoek L. Vrouwestraat Gediplom. horloger Zaterdag 14 April 1951 Zi De ontvoering Toen Lord Plnkerton op zekere morgen naar beneden kwam om te ontbijten, vond hij het stoeltje van zijn vrouw leeg. „John," sprak hy tot zijn butler. ..waar is Mylady De trouwe bediende geraakte zicht baar ln verlegenheid. „Ik had het U voorzichtig willen mededelen. Mylord," zei h\j, „en nu zal het U wat rauw op het lyf vallenmevrouw is vannacht ontvoerd." Lord Pinker- ton zette zijn kop thee neer. „Dank je. John," sprak hij, „en nu punt tweewat dient hier gedaan te worden?" „Ik zou," antwoordde de butler eerbiedig, „de beroemde detec tive Seybold inschakelen." Een uur later arriveerde de speurder op het landgoed. Hy zette zijn maskertje op en ging terstond aan de slag. „Mooi werk," zei hij, een pluisje tegen het licht houdend, „en precies wat ik dachtLepe Willem is in het spel." „Wie is die man vroeg Lord Pinkerton verachtelijk. „Een bende leider. berucht om zyn wreedheid en hoge losprijzen," antwoordde de detective. „U zult er wat tegenaan moeten gooien." Lord Pinkerton glimlachte. „Gij weet," zei hij, „dat ik onmetelijk rijk ben. Zorg dus. dat ik vanmiddag Mylady aan het noen maal begroeten mag." De detective vermomde zich nu als consument en trad een sigarenwinkeltje binnen. „North State," zei hij eenvoudig, „één pakje." Hiermee gewapend drong hij een half uur later het hol van Lepe Willem binnen. „Willem," zei hjj, „wat moet je hebben?" „Meer dan j\j bjj je hebt," antwoordde de diep gezonken man met een holle lach. „En dit dan?" vroeg de speur der, het pakje schalks omhoog houdend. „Verroest," zei Willem, „daar had ik niet aan gedacht. Pak weg. 't Is in orde." En zo kwam het, dat Lord Pinkerton nog diezelfde middag in de betoverende ogen van Mylady zijn soepbord weerspiegeld zag. Beste Bier Club is er f ■^rergaderingen komen er niet aan wereld pas. De Beste Bier Club werd namelijk voor Uw plezier opgericht. Gezelligheidsmensen die houden van een goed glas bier, zijn automatisch lid. De contributie bedraagt een glimlach of een knipoog. En het doel is doodeenvoudig: verdieping van onze kennis omtrent het bier. Kennis betekent niet alleen macht, maar ook genoegen. Want er is bier en bier. Tussen een lauw glaasje moedeloze nattigheid en zo'n ferm, levenslustig biertje met een helder wit kraagje om, ligt een Die wereld gaat de Beste Bier Club in clubverband bereizen. Natuurlijk heeft U er al, op eigen houtje, heel wat rondgezworven. Als bierliefhebber weet U wat temperatuur betekent. En hoe belangrijk de manchet is. En wat er bij het tappen kan worden bedorven of gewonnen. Laten we er, in de volgende publicaties van verbond, wat over praten met elkaar. ^0 8 9 g g Waarom? Nou zó maar, voor de aardigheid. Is dat soms geen reden genoeg? tdm B'*rCluh msrerdaoL 8 r<v.,c,r 3 't'Sch Hd 0 drink 's uit Het Sanatorium „ZONNE GLOREN" te Soest, ver zoekt sollicitanten voor de functie van of Linnenkamer zich schriftelijk te richten tot de Adjunct-Directrice, Soesterbergsestraat 125, Soest. Garagebedrijf vraagt twee Loon naar bekwaamheid. Brieven onder No. 5053 bur. van dit blad. vinden bij een aanval bui tenshuis onmiddellijk ver lichting door Potter's Asthma Cigaretten Haal de rook zo diep mo gelijk in de longen en be merk hoe die akelige be nauwdheid als bij toverslag verdwijnt. Duizenden asthma- lijders roemen ook Potter's Asthma-Poeder voor binnenshuis. Verkrijgb. bij apoth. en drog. Imp. H ten Herkei. H'sum. Week-end en Sports Shirts gemaakt van SPUN RAYONS en POPELINES (en Wol of half-wol) vervaardigd met de 'TWO-WAY' Boord (om het Shirt te dragen MET of ZONDER zelfbinder) HET IDEALE HEMD EN voor Uw werk EN voor Uw vacantie 'BRITISH MADE' SEDERT IO5 JAAR Voor de schoonmaakdienst van een groot kantoorge bouw in Den Haag wordt gevraagd die gewend is met personeel om te gaan en in staat is leiding te geven. Maximum leeftijd 35 jaar. Br. met volledige bijzonderheden omtrent levensloop, ervaring enz. onder No. U 448 bureau van dit blad. Een van de belangrijkste fabrieken on het gebied van levensmiddelen in België, met een bekend merkarti kel, zoekt voor haar organisatie in Nederland voor het gehele land. Goed ingevoerd bij H H. Gros siers. Ruime bestaansmogelijkheid (Salaris, provi sie, onkosten). Spoedige indiensttreding gewenst. Brieven onder letter P. aan v. Alfen Adv bureau v. Reclame, Herengracht 615, Amsterdam. Dat is de raad die wij U met volle overtuiging kunnen geven, als U pri ma werkkleding nodig hebt. Werk kleding waaraan Uw geld van de eerste tot de laatste cent inderdaad goed besteed is. Neem deze raad ter harte! Koop de beste werkkleding die er is.eis met klem merk K.L.M. Oersterke stof Alle naden 3 gestikt Versterkte zak ken enz. Prettige pasvorm m K 1 1 Opkomst herhalings oefeningen Mededeling voor de dienst plichtigen, die 16 April a.s. in Stroe onder de wapenen komen. De dienstplichtigen, woonachtig in de provincie Noord-Holland, moeten van Amsterdam af reizen met een extra trein, lopende in de volgende dienstregeling: Amsterdam C S. v. 9.15 uur, Amsterdam M. P. v. 9.21. Hilversum v. 9.40, Amers foort v. 9.54, Stroe aan 10.16. De dienstplichtigen, Woon achtig in de provincies Friesland, Groningen en Drenthe, alsmede de dienst plichtigen. woonachtig te Zwolle en omgeving, moe ten reizen met extra trei nen, lopende in de volgende dienstregelingen: Leeuwar den v. 8.26 uur. Grouw-Irn- sum v. 8.42, Akkrum v. 8.50, Heerenveen v 9.04, Wolve- ga v. 9 17. Steenwijk v. 9 31. Groningen v. 8.30. Assen v. "58, Beilen v. 9.15, Hooge- vecn v. 9 31, combineren te Meppel Mcppel v. 9.54, Zwolle v. 1026, Stroe aan 11.55. De overige dienstplich tigen reizen overeenkomstig hun lastgeving per le gele genheid na 7.00 uur met trei nen van de normale dienst regeling tot het station Stroe, gelegen aan het tra ject Amersfoort Apeldoorn Alle treinen Amersfoort Apeldoorn en Apeldoorn Amersfoort, waarvan de vertrektijden uit Amers foort of Apeldoorn zyn ge legen tussen 7.00 en 16.00 uur. zullen 16 April a.s. te Stroe stoppen. MEUBELFABRIEK 11 NIJ KERK TOONKAMERb AAN OE FABRIEK TOEGANKELIJK TOONKAMERS "OOP IEDEREEN Dé weg voor betere'meubelen VRAAGT GRATIS ONZE MEUBELCATALOGUS no 50 t- PUBLICATIE Toelating leerlingen Openbare school voor voortgezet meisjesonderwijs met 5-jarige cursus, Plantsoen Zuid 4 iJuliana van Stolbergschool). B Openbare school voor uitgebreid lager nnderwys. Schoollaantje 19 (Jacob van Campenschooli. C. Openbare school voor voortgezet gewoon lager onder wijs, Lange Beekstraat 3 'Jan Ligthartschool Deze school heeft opleidingsklasscn voor handels school, u l.o. en ambachtsschool, afzonderlijke meisjes klassen met huishoudonderwijs, handwerken en handenarbeid. Vanuit de 4e klasse van de onder A en B genoemde scholen wordt examen gedaan voor de Mulo-dipl. A en B Meisjes, die in het bezit zijn van een Mulo-diploma, kun nen worden ingeschreven voor het 5e leerjaar van de onder A genoemde school In deze klasse wordt ook on derwijs gegeven in koken voedingsleer, gezondheidsleer en eerste hulp bij ongelukken. Inschrijving van leerlingen voor de cursus 19511952 aan bovengenoemde scholen kan plaats hebben vanaf heden bij de hoofden van die scholen: aan het schoolgebouw Plantsoen Zuid 4 op iedere Maandag en Donderdag om 4 uur n.m.; b. aan het schoolgebouw Schoollaantje 19 op iedere Dinsdag van 2.30 tot 3 uur n.m. en voorts na iedere schooltijd; c. aan het schoolgebouw Lange Beekstraat 3 od iedere werkdag, uitgezonderd op Zaterdag, om 4 uur n.m. WONINGBUREAU „PATRIA" Met ingang van heden: TIJDELIJK KANTOORADRES: (hoek Utrechtseweg) Telefoon ongewijzigd 5609 (na kantooruren: Telef. 6332) A 01J N T A ATS KA ATOOIK H. en J. IM Villi:* Vlasakkenreg 1, Amersfoort, Telef. 423ü Accountancy en Belastingzaken We \.V. PRODEXTA te AMERSFOORT vraagt voor haar Verkoopafdeling voor lichte administratieve arbeid: leeftijd ca. 13 jaar, kennis van typen vereist. Eigenhandig geschreven sollicitaties .net vermelding van opleiding en vorige be trekkingen te richten aan afdeling Personeelszaken. BRANDPUNTEN AMERSFOORT Te koop aangeb. J Moet weg t.e.a.b. Motor zijspan B.M.W., 2 pers. spi- jaai matras, mah. ronde ta fel, koffergram. m platen. Singer handn. mach., viool. P. Bontcs, Kolthoorn. Put ten. Ter overname aangeboden een ameublement, stijl Em pire. Te zien Harderwijker straat loa Putten (Maandag en Dinsdag overdag. Woens dag en Donderdag des av.) Sportprijzcnhandel Spijker. Soest. Soesterbergsestraat 26 Bekers, kransen, medailles voor iedere tak van sport. Vraagt keuze-zending of reizigersbezoek. In- en Verkoophuis Emzed Vijverlaan 13. Zeist. Lijn- markt 28. Utrecht. Verkoopt prima kleding (weinig ge dragen chemisch gerei nigd! voor iedereen. Dage lijks 2—6 uur. Gramofoonplalen. Zowel in oopulair als klassiek vindt U grote sorterinp bij Mu ziekhandel C v Wijngaard. Langestraat 72. Tel. 6225, Te huur gevraagd Te huur gevraagd: per 1 Juni a.s. gemeubileerde étage of ged. huis. minstens 2 ruime slaapk. met keuken of medegebr., liefst omge ving station. Brieven no. 5050 bur. van dit blad 2 Meisjes zoeken een grote gemeubileerde zit-slaapka- mer, met gebruik van war me maaltijd. Brieven onder no. 5049 bur. v. d. blad. Te huur aangeboden Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor Dames en He ren. Maison Steenis. Stein- laan 58. Zeist. Tel. 2784. Verhuur. Voor Uw diner, een keurig gedekte tafel. Vraagt vrijblijvend prijscou rant. Serviesvcrhuur. Giele. Tel. 5009. Utrechtseweg 90A Achter N V Sierkunst Personeel gevraagd Gevr.: een nette werkster voor Vrijdags. Wekelijk; wisselend een hele en een halve dag. Kastanjestr. 20. Gevraagd: enige haarden- slüpers, tevens aangeboden 2 prima slijpschoppen. W. Veenvliet, Math Withoos straat 45, Amersfoort Gevraagd: net meisje v. d. en n.. in gezin van 3 pers. Liefst boven 20 jaar. Mevr Bothe, Heinsiusl. 12, vlakbij het station. Lessen Autorijschool C. Schuur, Utrechtseweg 98 Tel. 3107. Voor cliënten buiten de stad kan de les beginnen en eindigen bij de bushalte. K.N.A.C -diploma. Eerste Amersfoortse Auto rijschool. G. v d. Hooff. Ge- dipl Instructeur. W. v Mechelenstr. 26. Tel. 5381, Dansschool Joop Snijders. Korte Gracht 20, telef. 5083 Privé-lessen volgens af spraak. Prospectus op aan vraag. DaDs-instituut Ann Bert Kamperman. Privé-le«sen dagelijks. Langestraat 113 Telefoon 5494. Autorijschool van Nie instructeur KNAC en ANW B. Inl. Lissone Lindeman. Amersfoort. Tel. 5637 of 3862 Cliënten buiten Amersfoort speciale lestijden. Door de grote hoeveelheid olijfolie, volgens een speciaal procédé in elk stuk verwerkt, is Palmolive méér dan zeep.... een Schoonheidsmiddel! Was U met Palmolive Zeep. Masseer Uw huid één minuut met het milde, overvloedige Palmolive-schuim. Doe dit drie keer per dag. Twee weken lang. Door deze eenvoudige, weinig kostbare schoonheidskuur zal Uw huid mooier en zachter worden. Uw teint stralen der c" Dansstudio Dan Bearda. rivé dansles. Bespreking dagelijks van 210 uur aan de studio. Utrechtseweg 89, A'foort. Tel. 4456. Spoedcursus „Engels voor Beginners", begint Woens dagavond 2 Mei om half ne gen. Lesgeld 4.maande lijks. Aanmelding: W. van Kleef, Heiligenbergerweg 58. Autorijles. Ruim 80 slaagde in 1950 bij hun eer ste examen (per les 4. J. v. Miltenburg Vermeer straat 131, Tel. 3801. Huwelijk Wenst IT een gelukkig hu welijk? Uw adres: Bern. Kantoor „Metropa". Middel landplein 2l A. Postbus 70, Rotterdam. Tel. 50613. Vele dankbetuigingen Gratis in licht. in blanco couvert. Woningruil Woningruil: Aangeb. solide woning, kamer en suite, grote kelder. 3 slaapkamers, waarvan één met vaste wastafel en ruime zolder. Gevr. éénkamer woning. Arnhemse wegkwartier. Br onder No. 5057 bureau van dit blad. Diversen Verloren, een rubberlaars tussen Hamersveld en Ach terveld. A. van Daatselaar. Prinsenweg 14. Voorthuizen Voor al Uw rüwiclonder- dclcn en reparaties naar: van Rijssen's Rijwielhandel v/h Kamperman. Kamp 4. Tel. 0953. Amersfoort. Grote keuze Sport- en Tourrnwielen Magneet. H G Velenzo. Demza, vanaf 125.met volle garantie ook inruilen. Grote sortering onderdelen. J. v d Koot Een bontmantel koopt U het prettigst in het geheel gemoderniseerde milieu bij Bontwerkerij Alaska. Helle straat 6. Tel. 5290. Huidverzorging. Gezichts haren. wratten en moeder vlekken electrisch verwijde ren. Manicure Bestralingen Mevr. Van Haselen. Gedipl. Schoonheids-specialiste. Bor- gesiuslaan 41. Tel. 4520. Voor reparaties kunstgebit ten, snel en goed. in pl m. 1 dag gereed. A H v. An- del. Bankastraat 50. A'foort, Tel 5805. Laat Uw kinderen bü U thuis fotograferen. Het moet mooi worden, dus laat Foto Muns dit doen. Langestr, 20. Tel 3016. Radio van Geet. Arnhem sestraat 29 Tel 6333. De Radio-Specialist. Tevens alle merken stofzuigers. De mooiste herinnering aan Uw huwelijk is een fotoreportage. Een persfoto graaf is specialist daarin. ..Foto-Bell" O. Soesterweg 116. Tel. 5038. Niemand kan zich de luxe veroorloven om. zonder ver zekerd »e zijn-, op een- brom fiets te klimmen. Geringe premie. Vraagt .inlichtingen' Assurantiekantoor Huurde- man. Dollardstraat 42, Amersfoort. Uw liefhebberij behoeft niet duurder te zijn. Wij le veren merkfilms vanaf 1.35. Portretspecialist de Smalen. Amersfoort. Radio Dresselaerts. Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 145.—. Gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis Krommestraat 9, Telefoon 5772 Schoenvergrotcn tot 2 ma ten. altijd succes. Schoen- en tassenreparaties, vlug en billijk. Let op het juiste adres: Van Maanen, Soes terweg 214 Tel 6093. Naaimachines. Mevr. laat Uw machine repareren door vakman met 20 jaar fa- briekservaring. Even be richt: Mak. Kapelweg 38. Archifoto aan de spits. Bruidsparen schreven ons: Uw bruidsreportage die U van ons Huwelijk maakte was fantastisch. Brieven ter inzage. Acht geïllustreerde bladen vanaf 30 tot 90 ct. per week Erkende leesbibliotheek en Leesportefeuillebedr. „Lec- tura". telef. 3711, Soester weg 177. Kiest vooral de juiste hril Voor goede brillen en des kundig advies firma Th. Groenhuizen. Opticien Utr. straat 10. Tel. 6663 Even lezen. Het adres voor alle schoenreparaties Prima leder Keurige afwerking. G. M. Sol. Krommestraat 20. Telefoon 4526. Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton- staaf-, plaat- en balkijzerbij Firma B Zwaaf Zonen, Amersfoort. Tel. 5226 Triumph-Rijwielen. He', beste Engelse rijwiel in ver schillende modellen lever baar. Gebr. v. d Ploeg. Arn- hemseweg 44, Tel. 5276 en Soesterweg 96. Reparatie van meubelen. Degelijk duurzaam en bil lijk. In de kortst mogelijke tijd gereed. Meubilering Onze Woning, Leusderweg 161. Tel 6362. Uw stofzuiger defect? Stof- zuiger Service repareert en stelt gratis andere stofzui ger beschikbaar. Alb. Cuvp- straat 32. Tel. 3430 Voorschotten aan ambte naren en gepensionneerden worden verstrekt door de N.V. ..Onderlinge Voorzorg van 1894" Bekensteinselaan 10. Amersfoort. (Instellin? van Openbaar Nut in de zin der Ambtenarenwet 1929). Kantoor dagelijks geopend. Radio Pracht is de enige speciaalzaak van radio en gramofoonplaten v. Amers foort, dus ook Uw adres: Langestraat 12. tel. 43-10.

Dagblad voor Amersfoort | 1951 | | pagina 8